STOOMEN - PHOENIX 68015 - VERVEN STADSilEÜWS, G Het belang van de Statentferkiezini. C. HOUTHAF, No 2 var lijst 5. Tweede lustrum. OPENBARE VERGADERING Kerk en ScliooL ging om het wegenvraagstuk tot oein op- tossing te brengen. De Amerikaansdia methode wordt daarbij niet gevolgd, maar daarom is liet" todli wel van belang, dat iemand, die van. we genbouw ook iets afweet, doel van do slaton uitmaakt. Dat op zichzelf is o.i. al meer aanbeveling, dan het getuigenis, dat iemand een goed lid van eon of aisdero partij is en daarom op do oandidateidijst voorkomt. In de Piav. Staten wordt veel work ge daan. dat iii do g. neutrale zone ligt. Daarom moeton van dat oo'lego vain 82 zooveel mogelijk praotischo mensdhen, met eon ruimen blik, dod uitmaken. De heer HouLman is lid van don Vrij- heidsboid, do partij, wier invloeit woer toe neemt, getuige de süjgondo stemmtaicajfers. Dat dio ken tering komt, is tie 'verklaren Waarom zou alleen voor liet kleine Neder land de anti-these politiek moeton gelden, terwijl in Engeland, do bakermat van bot parlcmentaiismo, een rechtzinnige zijlnstem op eon conservalicf, oom liberaal of oen labour-parlij-man uitbrengt; een Amerikaan sdie Calvinist of it. K. heoft sledits do keus tussdien: ropublikein en democraat En brengt t'b klasscinstiijd de wereld vooruit? Do consequente klassenstrijd is en wordt iu Rusland gevoerd en van do ge volgen Zijn do predikers van den klassen strijd bier gesdhrokken. Ook omdat do heer Houtman lid van dein Vrijheidsbond is, een partij, die het alge meen belang wil dionon 011 niet dio van eon groep of riditing, luidt het advies: Stemt Woensdag op L- Van den Centr. Bond van Werk meesters en ander üpzichtliou- dend Personeel De afdeeling Schiedam van den Centra- len Bond vaan Werkmeesters en ander Op- zichthondend Personeel, behoort tot de meest actieve atdeelingen van genoemden bond en het behoeft daarom niet te ver wonderen, eönerzijds dat zij dit tweevlo lustrum niet onopgemerkt heeft willen la ten voorbij gaan, anderzijds, dat van vele zijden, belangstelling is getoond in het feest der werkmeesters. De reccplie. In de bovenzaal van Musis Sacrum is Zaterdagavond van 6—7 uur gelegenheid geweest het bestuur te complimentee ren. Namens de „Commissie Spaarpot" heeft de heer Th. Grooneweg het bestuur der afdeeling gefeliciteerd en bloemen aange boden; de heer P. Kramer, secretaris van het hoofdbestuur van den Centr Bond van (Werkmeesters en ander Opziclilhoudend Personeel richtte zich in hot bizonder tot den voorzitter der jubileerende afdeeling, den heer M. van der Lugt, wiens groote verdiensten voor de organisatie hij in 't licht stelde. Namens het hoofdbestuur fe liciteerde spr. het aMeelingsbestuur met de bereikte resultaten en zijn gelukwon- sehen deed hij vergezeld gaan van bloe men. Do heer J. van Bommel sprak namens de commissie van bijstand van den Bond en tevens als lid van de afdeeling Behalve den voorzitter bracht hêj ook den pen ningmeester,t den lieer W'. Dalmcver, dank voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. Namens de afdeeling Rotterdam sprak de beer Langsmit, namens do afdeeling Den Ilaag de hoer A. Sleyser, namens de afdeeling Dordrecht de heer v. d. Hoek, namens de afdeeling Delft de heer Hout- braken, terwijl ook Maassluis een afge vaardigde had gezonden. Alle vertegenwoor digers van zusterorganisaties bolen bloe men aan. De afgevaardigde van Den Haag herinnerde o a aan do prettige samenwer king met de afdeeling Schiedam in den Z.W. groep (waartoe de afdeelingen Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam en Dord recht bchooren) en aan den vreedzamen maar vinnigem strijd tusschen Rotterdam, Schiedam en Den Haag, om na Amsterdam 0e grootste afdeeling te zijn. Namens de afdeeling Schiedam van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercurius, verscheen de heer J. Sebes ter receptie en bood bloemen aan; namens het Dames-Comité uit de afdeeling, sprak mevr. Gilijamse en als lid nog de heer M. Jan sen, waarna da voorzitter, de hoer v. d. Lugt, allen dank bracht voor de felicitaties en bloemen De feestavond. 's Avonds was er in de groote zaal feest. Do voorzitter der feestcommissie, de hoer Ji. J. Mulder, sprak oen openingswoord. Namens het Dames-Comité bood mevr. Gilijamse een ets aan. aan elk der be stuursleden M. v. d. Lugt, Wa Daimeyer en M. Hamerslag. De ©ersle is behalve voorzitter ook het langst lid van 'net be stuur; de beide andere hoeren hebben zich bizonder verdienstelijk gemaakt !>j de pro paganda en de werving van nieuwe ie Jen. De overige bestuursleden werJ een kistje sigaren overhandigd. De afdelingsvoorzitter, de heer M, v. d. Lugt, zeide, dat met vreugde en trotsch op den tijl, die achter ons ligt, teruggezien kan worden Zes jaar geledon telde de afdeeling 47 loJen en... een be rooide kas, nu hoeft zij 117 ioJmt en kan zij ook voor de financieel in nood verkoe lende leden iets doen Dat resultaat is be reikt door hard werken, want in 1925 stond de afdeeling op het punt om te verdwijnen. (Op 1 April 1921 werd de vereeniging met 8 leden opgericht. Do heer De Graai heeft toen verdienstelijk werk gedaan, maar voel- 'do zich later meer aangetrokken tot een meer politiek georiënteerde organisatie. Er zijn zeer moeilijke jaren door de afdeeling doorworsteld en allcön door hard werken van het bestuur is de afdeeling de crisis van 1925 te boven gekomen. Vooral de heer J. van Bommel, die toen van het bestuur deel uitmaakte, heeft veel in het belang der vereeniging gedaan, o. a. door liet voorbereiden van excursies on van lozingen. Van de afdeeling Spaarpot, die reeds flOOO heoft uitgekeerd, was 0 jaar geleden ook nog niets te bekennen Do lieer Van Bommel is gedurende 5 moeilijke jaren secretaris geweest en voor het gepresteerde bracht spr. hein hulde. Vervolgens richtte spr. zich tot den te- genwoordigou secretaris, don hoer M. Stag- ter; den penningmeester, den heer W. Dai meyer; den 2en penningmeester, tevens pen ningmeester van den Spaarpot en van do feestcommissie, den heer M. Hamerslag; den 2en voorzitter en voorzitter der feest commissie, den hoer M. J. Mulder en de commissarissen D. Baas, C. Bras en I. van Noortwijk. Ook onder ons, aldus spr., wordt de malaise gevoeld: In de maanden van 1931 UBERALS STAATSPARTIJ „DE VRIJHEiOSSOMO". hedenavond te S uur, in „Musis Sacrum"- Spreker: de Heer Burgem van Lekkerkerk. Onderwerp: Inleider: do Hoer Ir. C. HOUTMAN. Bezoekt deze belangrijke vergadering. Afwisselend programma. is reeds meer aan werkloozensteun uitge keerd dan in het geheelo jaar 1930. Maar steeds is na een inzinking op economisch gebied een opbloei gekomen en liat ons hopen, dat de malaise slechts kort meer zal duren. Tenslotte bracht spi. do loden .van de feestcommissie, de hoeren Mulder, Van Zwol en Do Long dank voor hun aibcid. Do bondsvoorzitter, de heer J. Jeronimus, was verhinderd de op het program mango- kondigde feestrede te houden. In diens plaats sprak de bondsseeretaris, de heei F. Kramer een kort woord, die ook nog eens bij deze gelegenheid de fcdicitatie van bet hoofdbestuur overbracht en hulde bracht aan den bescheiden afdee'.ingsvoor zitter. Ook deze spr. herinnerde aan den moeilijken tijd, in 192G, toen er verdeel 1 beid heerschte in den bond en oen klein percentage aansluiting bij liet N.V.V. wilde De Schiedamschc afdeeling is den bond trouw gebleven en heeft in o jaar haar ledental meer dan verdubbeld. Voorts herinnerde spr. er aan, dat het eindelijk Donderdag voor Paschen aan bel hoofdbestuur gelukt is den minister te be wegen om goed te keuren, dat aan werk- looze leden vain den Bond G weken uit- keering wordt verleend, welk feit Het Volk angstvallig verzwegen heeft. Spr. wekte op krachtig voor versterking van den bond te ijveren. Nadat onder leiding van den heer L' do Braijn, een Huidelied was gezongen, heeft de voorzitter van de afdeeling Amsterdam, de heer Stoffels het bestuur van de ju bileerende afdeeling nog eens gehuldigd. Schiedam is steeds een vuorbeeld geweest in den bond, ook voor Amsterdam. Schie dam was de eerste afdeeling, die een' vaandel had en ook do ears to, dio ean Da mes-Comité oprichtte en Amsterdam heeft dat dubbele voorbeeld gevolgd! Do afdeelingsvoorzitter hooft hot Dames-Comité dank gebracht voor al les, wat zij voor de afdeeling doet en daar Leerlingen-avond Muziekschool Op den voordrachtavond van do leerlin gen van do Toonkunstmuziekschool op Maandag U.S., fn Musis Sacrum, zullen ook plastische dansen door leerlingen vim mevr. Xanda Stradowska worden uitge voerd en een koor, onder leiding van den directeur, den hoer II. Smalbrock, zal met medewerking van mej. J. Kavelaars (alt), een strijkorkest on piano do Avond- cantato van Gath. van Rennes opvoeren. Na afloop der uilvoering is er gelegen heid tot dansen. Ruiling' van grond. Door den hoer P. Sanders, architect alhier, werd namens den heer K. L. Rij- loo, BotorstraaL no. 26, van do gemeente in koop gevraagd ocio. gedeelte van de steeg van de Boterstraat tiaar de Schio, tegenover de Kreupel straat. Waar echter door do brandweer' meer malen vam liet steegje gebruik wordt go; maakt voor het opstallen van spuiten bij het blusschen van brand, in de omgeving en bet door bet afstaan van den ge- vraagden grond daarvoor te smal zou wor den, bestond er bij B- en W. bezwaar op dit verzoek in te gaan. Bij oen sindsdon gewijzigd verzoek wordt nu gevraagd, af te staan een strook grond, tor lengte van 10.44 M. en ter breedte van 1.15 M., waartegenover aan de ge meente zal worden afgestaan een daar achter gelegen strook grond lor lengte van 10 40 M. en ter breedte van 1.15 M. Hierdoor wordt dus do steeg voorin iets smaller doch aan de Sctuozijde bree der. Voor do brandweer zal dar voldoende ruimte vrij komen om alda ir ook de grootea'o machines op to stellen. Tegen deze ruiling, waardoor het mo gelijk wordt den bouw vai oen kantoer met pakhuis uit te voeren, wat het aan zien van dit straatgcdeclfe ten goede zai komen, bestaat zoomin bij den directeur van Gemeentewerken als bij B. en W. be zwaar, mits oen'ge voorwaarden werden gesteld Tooneclvoorstelling. Do Schied. Toonoalverccniging Eigen Stu dio geeft Zaterdag a s. in het Verkoop!o- kaaTeen feestavond. Opgevoerd zullen wor den: Welkom Moeder, een komisch trio; Liefde), loomoelspe] in één bedrijf en na de pauze: Do revue Henkie jn 10 tooinee- len en oen voorspel Huiszorg van Het Groene li ruis" Zooals uit de advertentie elders in dit blad blijkt, lieoft d' commissie Huiszorg het nieuwe gebou j.ange Achterweg 6 in gebruik genomen. Alle werkdagen, be halve Dinsdag en Zaterdag, wordt daar zitting gehouden van 23 uur, terwijl Dinsdagsavo'ids de heele commissie te spreken is van 89 uur. Omdat de vochtigheid van het nieuwe pand nog te nadceligen invloed kan heb ben op de verpiegitngsartikelcnblijft hot magazijn vooricopig nog gevestigd St. Li- duinaslraat 52a. liet spreekuur van den magazijnmeester is van 10-—1 uur. Ontslag' van technici. De directie van de N.V. M'ilton-Fijen- oord scheepswerven en mac-hinefabr.eken heeft, naar de N. R- C. meldt, zich, mede tengevolge vam de fusie van de bedrijven Wilton en Fijenoord, genoodzaakt gezien, aan een aantal technici ontslag am te zeggen. Onder deze beambten zijn er met 17, 24, 27 en 36 dienstjaren. De afdeelingsbesluron van de vier vak organisaties vam technici hebben naar aan leiding hiervan een gecombineerde verga dering gehouden, waarin is besloten, zieli tot de directe te wenden met bet ver zoek om een onderhoud, waarbij zal wor den getracht, voor de betrokkenen een wachtgeldregeling te krijgen. Geldkistje gevonden. Zaterdag is bij de politie een iu het Slerrebosoh gevonden ijzeren geldkistje met sleutel gedeponeerd. Zij, dio hierover in lichtingen kunnen verschaffen, worden ver zocht zich te vervoegen aan het hoofd bureau van politie, Lange Nienwstraat 21. De verjaardag van Prins Hendrik. Reden werd het volgende telegram ver zonden I t Aan Zjjme Koninklijke Hoogheid den Ihius der Nederlanden. Het Gemeentebestuur van Schiedam biedt U op dezen dag zijn beste wciascihen. II STüi.EMEklER, Burgemeester. Janstaren en enkele andere dpaabaro ge bouwen. Gemecntcbureaiuc gesloten. In verband met de stemming vaar do Prav. Staten zullen Wioonsdag de bureaux van de gemeen te-secretarie en bat kantoor van den gemeente-ontvanger voor bot pu bliek gesloten zijn. Aan de aidecring Bevolking blijtft echter gelegenheid beslaan vaar het behandelen van verkiezingszaken cm voor aangiften van don Burgeilijken Stand. Diefstal. Ten nadocle van den sloop er A. de W'. uit Delft, is uit don voormaligen po litiepost aan de Nassaulaan een gouden horloge gestolen. Verkeersongeval. Zaterdagmorgen reed de wielrijder G. B. op den Singel tegen een. mdkauto. waardoor hij* bloedend verwond werd aan do linkerhand. Hij is in den politiepost aan de Brocrsvest verbanden. Schoorsteenbrandje Brandweerlieden hebben gistermiddag een schoorsteenbrand gcblusclit in pand 9G aan do Villastraat. Brand. Tijdens afwezigheid van de bewoners is gistermiddag brand uitgebroken iu de voor kamer van paind 61 aan de Noordvost. Buren hebben den brand mot oenige em mers water gebluscht. De brandweer, die gealarmeerd was, behoefde geen water te geven Wit tijden gegaan Gisteravond deed do heer B, aangifte van vermissing van zijn auto, die hij on beheerd bad neergezet voor zijn winkel aan het llubönsplein. Do politie hoeft do auto eenige uren later onbeheerd aange troffen op de Broersvcst. De hoor B.. is weer in het bezit van zijn wagen gesteld. Dat beloott wat. Ten nadoelo van 1'. v. d. V., aan den Parallelweg, is uit een waning zijn rijwiel gestolen. De dader, ean 11-jarige jongen, is roods opgespoord. inbraken. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben onbevoegden zich toegang ver schaft tot do fabriek van Meijer en Steg- man aam de Westmolenstraat. Er wordt niets vonnist. In den zelfden nacht is ook ingcbrokci in bet pap erpaldiuis vain v. d. Waal aan do Westmolenstraat. Daar is ongeveer 10 gulden gestolen, (Spaarbank Schiedam, Opgave over de maand Maart 1931 Inlagen f 219.000. Terugbetalingen - 220.1 G6.98. Aanlal inleggers 1 April 1931 239GG Nieuwe deelnemers 156 - 24122 Geheel afgeschreven doclirmers S3 Aantal inleggers 31 Maart '31 21039 Tor gelegenheid van don verjaardag van na was hot woord aan het duo Denny en f}en (jie 0i> gisteren viel, mam' beden. V illy van Noordt en den heer L. de Braijn, die de feestvierenden vroolijk hebben be zig gehouden en tot slot volgde een gezel lig samenzijn, waarbij gedanst weri. De groote vergaderzaal. Hit plan gaat door. Op de agenda voor de raadsvergadering op as. Vrijdag komt o. a. voar: Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop aan de hoeren A. Jon kers en J. Wols, alhier, van een per ceel bouwgrond, liegreusd door de Juliana- laan, de Burgemeester Knappertlaan en de Bosboomlnan, ter grootte van plm. 6000 312., tegen een prijs van f 24 per 312., in dier voege, dat het binnenterrein incet worden bebouwd met een vergader/aal c.a. terwijl clb rondbebouwimg, ter diepte van 22 31., moet bestaan uit woonhuizen en twee winkelhuizen van hetzelfde type als aan en nabij het Rullensplein, zijn gesticht, elk huis bevattende ten hoogste twee wo ningen liet blijkt den hoeren Jotakeis en Wols dus ernst te zijn met het voornemen om oen groote vergaderzaal te bouwen. gevierd wordt, waait de vlag van don St Verschuldigd kapitaal a.an inleggeis ap 31 Maart 1931 IS083.G13.8L Het XI A nu futn 4 a m HOOGSTRAAT 95-97 AGENDA. Schiedam. Luxor, Broersvest. De bliksomtreïn, vliegeskader. 20 April. Jlusis Sacrum, 8 u. Openb Ver gadering Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". 20 April. Hotel Beijorsbergcn, half 9. Jaar- vei gadermg Algcm. 31:ddenstands- verceniging. 21 April. 3Iusis Sacrum, 8 u, Conaert door het Strijkorkest „Onder Ons". 23 April. Musis Sacrum, 8 u. Jaarvergade ring Ver. tot Bestr. der Tuber culose 23 April. 31usis Sacrnm, 8 uur. Utile Duici, De Butler. 23 April. Wijklokaal Nieuwe Maasstraat, S uur. Jaarfeest C. J. V. Samuel. 24 April Jlusis Sacrum, 8 uur. Utile Duici, De Butler. Schicd. Burger wacht. Rotterdam. Heden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8,30 uur. (Zondags ook 5 uurj, Variété-voorstelling. Heden en volgende dagen. C' .no. 8.15 u. In 't Gouden Haantje. Heden en volgende dagen: Tivoli-Schouw- burg, 8 u Fritz Ilirsch Operette Zigeunerwcisen. Heden t.m, 26 April. Nenijtoteirein. Voor jaar, Bloemen- en Tuinbouwten toonstelling Piimavern. - Heden en volgende dagen Colosseum, 8 u, Gcz. Frits Schakels. Revue Van klein tot groot. 20 April. Groote Schouwburg, 7.30 u Vclks universiteit. Kon. Ver. Het N ede tl. Toon cel. 3Ieuschen in 'tlhotel. 21 April. Groote Schouwburg, 8.15 u. Rett Hofstad TooneelHet hoofd iin den strop. Aanbesteding' afrastering feestterrein. Gistermiddag,, werd ten Stadhuize aanbe steed het maken vain een afrastering om het feestterrein aan den Broekweg. Hoogste inschrijver was H. J. Hoebdn te Rotter,lam, voor f 2500, laagste II. Mun ster to Din,ter, voor f 12G9, maar het is gegund ana do machinefabriek „llomu" al hier, die met f1287-op één na do lang ste was. Afscheid G. Niemantsverdriet. Bij het afscheid nemen van den heer G. Niemantsveidriet in de vergadering van do Ghr. Ilist. Xiosvereeniging Groen van Prinslercr" werd hem namens genoemdo kiesverocnigiing een mooie ets van een stadsgedeelte van Vlaardtogon als bewijs van erkentelijkheid, door don heer A. de Haan aangeboden. Op de vorgadering, d'ie vrij goed bezocht was, heerschte een aan gename stemming en gaven vele bewijzen van hartelijk medeleven. De volledige lijst der Antl-Revo- iutionalreu. Do v o ledige lijst der candidalen viaoa- do a,s. gomccaitaraadsverkieziingen luidt als voügt 1, A. van Rijn (aftr., wethouder); 2. M. de Hoor (aftr.); 3. J. L. Jonker (aftr.); 4. W. Brouwer Pz. (aftr.); 5. C. B. Veriaap G. IV. Droog; 7. D. A. van dor VIis; (8. A. Krijger; 9, L. T. van Broa; 10. A. !G. Bax; 11, G. Brobbel; 12. K. Kiorpersbcek (aftr.). Actie der communisten Naar we vernomen is alhior oen afdeo ling der Cammumslischo pwtiji opgericht; het sdhijmt in do bedoeling te liggen bij de eerstlvoi'gcindo laadsveikieziing met eigen oandidaten uil te kamen. UINNENLAN». De winkelsluitingswet, Naar aanleiding van de dezer dagen in de pers verschonen inededeeling, dat bin nenkort oen Koninklijk Besluit zou zijn to verwachten, waarin zou worden bekend ge maakt, dat do Winkelsluitingswet op 1 Juli a.s. in werking zal treden, vernemen wij van bevoegde zijde, dat omtrent het tijd stip van in werking treding dier wet nog goenerlei beslissing is genomen. Kalenderhervorming De Nationale Commissie inzake Kalender hervorming hield te Utrecht ondier leidinig yaln haar voorzitter prof, dr. A. A. Hij- land, haar slotvergadering, waarin het rap port werd vastgesteld. De eindconclusie, waartoe dio Commissie na uitgebreid onderzoek is gekomen, luidt als volgt: De Commissie1 lo. spreekt zich uit voor handhaving van. den Grcgoriaamschen kalender. 2-o, verzet zich niet tegen kleine Veot- effeningen (gelijkmaking van kwartalen). 3o. verwerpt den blanco dag. 4o. Verwerpt het 13 maanden plan, zelfs als do blanco dlag intemalionaal mocht worden aangenomen. 5o. asnnvlaardt de vaststelling van Paschen. tusschcin 8 en 15 April. OoSt-Indic, Do „City of G' airo" ver ongelukt. Bata.via, 20 April. (Aneta-Vaz Dias). De» „City of Cairo" is bij Koepang verongduki, a's gevolg van gebrek aan benzine. Het landingsgestel der vleugels en de zlijmato* ren ztijn beschadigd. Ilorslel is onmogelijk Do eerste reis van h'et s.s. Houtman. Batavia, 20 April. (Aneta-Vaz Dias). Het s.s. Houtman van de K.P.31. is vertrokken voor ziijm eerste reis van dan geregeldarn dienst op Zuid-Afrika. Een graat gezelschap vooraanstaand» zakenlieden bevindt zich aan botord. Opcenten gemeentefouilsbcla:ting Rotterdam. Op aandrang vain Ged. Staten stellen B, en IV. van Rotterdam voor om het aalniajl opcenten op clp-. hoofdsom der gomestóe- fondsbelasting voor het belastingjaar 19.31 '32 te raiiaogem van 30 tot GO, van do aan don dienst 1931 tem goeie komende ba ten een bedrag van f 1.170.000 te reservee- ron. yoor vo'gendo jarein en de kosten van maatschappelijk hulpbetoon ever 1930 tot do som van f 1.403.000 en over 1931 voor zoover zij een bedrag van f G.003.CC0 over schrijden welke oveiscjhnjding vöichs- liands dp f4.000.000 wordt geraamd ajs crisis-uilgaven aan te merken. POOT 4 BAADE ÖOTERSTRAAT 81 Telsloon 68996 en 68497 UBli ES ESIBTHIIOfl iüTDTHSTIE, SlEEPEili H. HAMILTON BSS!|0DAM OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAAItDINGEN- Opruiming; van krotwoningen. Bij de ten stadhuize gehouden aanbeste ding valn het sloepen van oenige gemoen- tewonimgen, aan bot Weeshuisplein enz., kwamen 5 biljetten in, n.l. van de firma Kooij en Verrijp te Zwijndreaht voor f75, door de gemeente to belalon; C. de Jong, te Schiedam, met bijbetaling van flG5; J. van Dijko, te Schiedam, voor f211; J. A. Huitema, te Hoeronveeii, voor f225, en W. Schotte, le Rotterdam, voor f235. RECHTSZAKEN. Dotervei'yalscliing'. Het i0. M. bij hot Haagsche kanton gerecht eischbe tegen elk der gebroeders P. F. A. G. en A. G. G., te Don Haag, terzake van kmoeieiijon mot boter, toepas sing van art. 23bis en veroordeel mg tot f 5000 subs. 8 maanden hechtenis. De mooril In de Willcbrordusstnmt te Rottrrdam. De procureur-generaal bij liet Ilimgsche Gorochtslxof aequireerde togen don 23-jari- gen C. 31., die, evenals do officier van justitie in appèl was gcgnn'n van een vonmis van do Rotterdamsclie Rechtl>ank, waarbij hij wegens doodslag op zijn schoon zustor in haar woning in de Willebroidus- straal to Rotterdam was veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf, een veroordeeling tot levenslaiage gevangenisstraf. Tentoonstelling. In liet 3Iuseum voor ouders en aplvoedex's, 's-Gravendij'kwal 2Gb to Rotterdam, wordt ■van 23 April tot on mot 7 Mei ocin tentojojn- 'B VAN MILAAN Telefoon 68252 Ijzerwaren, Gereedschappen, Huishoudelijke Artikelen. ACCUMULATOREN VOOR RADIO- AUTOSTART- EN SCHEEPSVERLICHTING LADEN EN REPABEEREN ROTTERDAM Tefof. 69SÜ1 ACHTERKLOOSTER 96 Telef. 13868

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2