Schiedamsche Courant. f JUfaé Radio-Programma's. Werkzaamheden in den Volkstuin. «S! TWEEDE BLAD Zaterdag 4 Juli 1931. Ne. 10708 Operatie. IWicIk woord lioeft plolsdinger on be- slissend er klank voor ons *lan liet woord operatie Of liever, laat ik het zóó Heg gen: wie, die éénmaal maar in zijn leven het ontstellende gebeuren lieeft meoge- 4naakt, <latopeens een operatie noodig bleek ernstig of miet-emstig: welke operatie'is ooit boete maal zander ernst? noodig bij1 zichaelf, 'of, wat tnog heel veel erger is, bij eon die we liefhebben meer dain onsaelvcn, aan wlen ons liart Imwigt ach wio is er dan die niet eens voor goed aan bet woord ^operatic" een herinnering verbindt van plotseling-ingriji- pond, selirik-wekkranld gebeuren, waardoor in ons leven oen hooge beslissing werd genomen, van, achterna, heerlijk-bcvrpen- do oif wel dicp-droevige werking? (Wij vertrouwen ons toe, of, wat nog méér zegt, wij vertrouwen hot loven van die wij liefhebben toe aan de kundige hiaind van den chirurg, oon menscli als wij, maar die weet wat hij te doen heeft, en hij kan het. En deskundigen h'ebben ge «egd, dat liet noodig was. Wij geven het oivor in vertrouwen. De Vree.) is er. Die licep daarnevens. Wie zal de zegepraal wegdragen in dat opperste, plotseling be sliss>ende uur? Wij weten niet waarom in ons men- schenlevon ook deze donkere, dreigende dingen ons woiden gezonden. Als ze karnen, hebben we ze, te aanvaarden. Maar één ding wil ik wei zeggen: Het is cms in die plotseling over onskomendfo, beslissende dagen niet mogelijk, oppervlak kig to leven! Én het is oais ook niet moge lijk, om, dan egoïstisch te loven. In zulke dagen hunkert ons hart maar dan ooit, dra de liefdebanden, die wij mochten knoopen, vasier re mijden. En we zien het leven groot en vol betoékenis. Hoe armzalige, maeliteloos-kleine mensclien wij. zelf ons dan ook mogen gevoelen, in de dagen dat oen operatie nadert en in de dagen daarna, zien we het leven in den witten glans van de eeuwigheid). Ik schrijf dit uit eigen herinneringen, uit eigen ervaren. Maar mij werd dit inzicht op stellige wijs bevestigd, toen ik van Just Ilavdaar in zijn verloden jaar, nil zijn dood verschonen werk Zwerftochten" de twee laatste schotjes Kleinigheden" en „Grens gebied" las. Zijn hloeke, reeds zoo geheel vergees telijkte gelaat zie ik weer voor me, zooi- als ik hom den laatstan zomer vóór zijn heengaan op oen conferentie mocht ont moeten. Deze man had toen reeds ved geileden, dat kon men hem aanzien. Doch als ik nu van zijn innigste gedachten iets mag weten, door zijn eigen dagboek- bfadiemi, uit zijn laatste levenstijd, dan liecm ik hot dankbaar van hem aan, dat zulke plotseling komende, beslissende da gen voor ons in olk geval deze bestem ming hebben, om ons hooger, zuiverder, teerder en liefdevoller te doen leven. Just Ha,velaar doet in die schetsjes niet voel landers dan zijn stemming neerschrijven, vlak vóór, en bij liet ontwaken na een operatie. En in liet stukje kleinigheden" ziet tiij vanaf zijn ziekbed in liet zieken- IS EEN VOGELPARK. Aan de grooto jaarlifkscho dom'onstTtaiies, die de Royal Air Force onlangs boven Middlesex hield, namen meer dan honderd vliegtuigen deel. Ben unieke Iutihlfoto van het vliegveld mot do glanzende vogels. fSüL' ïr het Engelscih van BER'IA RUCK., door Mr. G. KELLER. huis de wereld daarbuiten, en vooral die ongelooflijk, verre, kleine, liefelijke, ver trouwde wereld va® het eigen huis. Maar over deze Mem-menscbelijke slemmlngs- wereld en over dit hunkerend droomen van de kostbare, vertrouwde, nietige din gen thuis, ligt de witte glans van de eeuwig heid. i Nooit, zoo denken we, nooit hebben we elkaar zóó liefgehad als in die dagen. Nooit was het leven ons eenvoudiger, grootscher, on in dieper gloed gehuld. Dit is de roeping, dunkt mie, die do plot se! ingo donkere dingen in ons teven al'le Van ons hebben te vervullen, dat zij in onze ziel omhoog woelen, wat er de zui vere kern, wat er het allerbeste in is. JACOBUS DE KLEINE. benut voor do teelt van late groenten. We merken dan nu de beste planton, waarvan we dan jongo planten namen, welke zooals bekend is zich aan de ranken of uitloöpers ontwikkelen. liet is nu -o-ok tijtl om do aomersnooi toe te -passen op onze lei'percn. Deae voior muur, of schutting gep'ante peren dwingen we door een kunstmatige behandeling in oen. onnaluurtijken vorm. We wensöhan een pi'atto boom, die aan kort vruchlPiomt, di rect Oj> de ges tel takken vracht draagt. Na tuurlijk vormen deao hoornen ook tal van boiulsdiouten, on voorHooven' we deae niet kunnen gebruiken voor verlenging of ver takking, nijpen we deze in tot op 5 a 7 bladeren, Waar teveel l»u(schouten bijeen zlijn, nemen we enkele scheuten geheel weg Wanneer we op onze leiboomeri niet oen dergelijke snoei toepassen, verwilderen ae spoedig. 38) Berst toen zij op volkomen kalman toon goeden avond, kapitein Farquhar had ge zeg'd, werd hij zich bewust, w.e daar bij hem op bezoek kwam. Het was madame Coltrell, gekleed zooals hij haar nog nooit had gezien. Doordat zij haar vlechten on der haar muts had verborgen, schenen tiaar oogen grootcr, sprekender en haar geslalte had aan slankheid gewonnen door tiet lange gewaad, dat over den grand sloeplc. Madame Coltrell. Zij was onhoorbaar zijn kamer binnen gegaan en met tiaar vrijmoedige® blik stond zij daar tussobon den ïoodtrijpen leuningstoel en liet bed met zijn donzen dekkleed Farquhar aan te kijken. Wat voor den duivel, moet ze nu van me hebben? dacht hij plotseling, in toorn ontbrandend. Die vrouw toob, die on vermoei de ja geres ltad zij al niet van don beginne af op hom gejaagd? Reeds van liet oogenblik af, dal zij hem gevraagd had: Is u ge trouwe of geëngageerd? had zij hem gebom bardeerd mot haar uilnoodigiugen, tiaar zoeken van zijn gezelschap, haar kost bare geschenken. Itad hij niet dadelijk begrepen, waar zij op aanstuurde? Had ook de jonge St. Croix hom niet leven dig voorgeschildcnd, wat er van hom weid venvacht? Met een paar grooto schreden ging Far quhar doo-r de kam"" langs haar hoen en deed de deur open, die zij bij tiaar De behandeling' onzer vrucht- boomen. De bloei van appels en peren behoort reeds lang weer tot liet verleden, de vrudh- ten zlijn gezet en we hebben nu eon over zicht van do te verwachten o-ogst. Wie kun nen de appo's nog eens bespuiten met Ca- lifornisclie pap in oplossing van 1 op 40, en do peren met een 1 pCt oplossing van Bordeausoho pap, tegen „Fusidadiura" of schurft. In kleine tuinen bobben de appels vaak te lijden van „Sobiaonoura lanigera" of blacd- 1 nis, cn deze luis is niet in eenmaal door een bespuiting afdoende te bostiijUon. Wel bespoten we de boounen in Februari of be gin Maart met een 10 pCt. oplossing van boomcarboilouin, maar toch zien we ge durende den zomer de witwollige luizen- kolonie vaak te voorschijn kamen. Deae luizen kunnen we do oden door ae aan te stippen met afgewerkte machine-olie of met brandspiritus. Bessen en frambozen beginman nu te kleuren en waar wo veel last ondervinden van vogds zullen we netten aan moeten brengen om do vrachten te beschermen. Hetzo'fdo geldt voor keisen en morellen. De aardbeienoogst is neg in va'lon gang en cok hier helpen do vogels ons, indien we tien dit althans niet beletten. Oude bedden, waarvan do vruchten kleiner en do oogst minder wordt, ruimen wo na dan oogst, di rect op, zoadat de grond nog kan warden binnen konion bad gesloten. Hij bleef met do hand den kruk van do deur vasthou den, tenvijl hij op beleefden toon tot zijn bezoekster zei-de: Is er iets niet in orde, madame Coltrell? Kan ik iets voor u halen? Neen, er valt niets en niemand te halen, antwoordde madame Coltrell, ter wijl zij op den arm ging zitten van don stool, waarover Farquhar zijn loeren jas had gehangen. Het tocht hier, vind ik. Zij wierp een bevelenden blik naar de deur, die hij nog steeds geopend hield. Daarop kruiste zij de voeten in haar gele muiltjes, zoodat de roze wreef er van onder do zoom van haar zijden pyama to voor schijn kwam. Ik had u graag even ge sproken, kapitein. Nijdig antwoordde de jonge man, terwijl hij den deurkruk omknelde alsof het een ploortendooder was: morgenochtend wil ik op elk oogenblik dat bot u convenieert, u koinon^opzoeken. Waarom kan ik vanavond dat onder houd niet met u hebben? Is hot dan al zoo laat? Het is al over twaalven. Zij glimlachte alsof zij plezier had in het onverstoorbaar ernstige gezicht van den jongen man. Twaalf uur? Is dat een be denkelijke lijd? Haar Mik gloed van zijn gelaat naar zijn pols. Draagt u nu nog al tijd dien viezen ouden band? Ik luid toeli in Frankrijk zoo'n aardige® polshorloge band voor u uitgezocht— Ja, dacht hij nijdig, cn een paar mooie manchetknoopen on een sigarettenpijpje van jade, en dan nog een parolen doek speld van eenige honderden pondon. Wat wit zo me nu weer cadeau doen? Draagt u dien gouden band niet? Hij had dien achter gelaten bij St. Croix. Terwijl hij aandachtig luisterde, of hij ook iets in den gaug hoorde, antwoordde Far quhar kortaf: Madame Coltrell, ik heb al eens vroeger gezegd, dat ik liever niet dergelijke geschenken van u ontvang. Een bewijs van slechte smaak. Hoe mal om dergelijke dingen terug le zenden. Die Zondag, 5 Juli. Hilversum, 1875 M, 8 30—12 u. VARA. 12.30—5 u, AVRO. 5-6 u. VARA. 6—8 u. VPRO. 8—12 u. AVRO. 8.30—S. 45 u. Gymnastiek door G. KI ee rekoper. 8.50 u. Voetbal- cn postuuiven- niouws. 9 u. Tuinbouwhaifuurlje, S. S. Lam tinga. 9.30 u. Concert VARA-orkest, onder leiding van II. Wiggetaar. 9.50 u. Voor dracht, door Martien Beversluis. 10.10 u. Vervolg concert. 11 u. Toespraak door G. J. Zwertbroek. 11.2012 u. Vervolg con cert. 121 u. AVRO-octet, onder leiding van L, Schmidt. Solo-vioot Boris Lensky, 1 u. L. J. Jordaan„De grooto regisseurs". 1.302 u. Vervolg concert. 22 30 u. J. Grcshoff spreekt over „De Nedeilander en het Boek". 2 30 u. Gramofoonplalen. 34 u. „Marijke", vroohjk spel van woningruil, naar Cissy v. Marxvcldt, door D. de Gruij- ter, 4.305 u. „De bruiloft van Pop Top- sy", verhaal aan den vleugel, door C. v. Rennes. Daarna Vaz Dias. 5 u. Orgelspel, Joh. Jong. 5.156 u. Kinderuurtje. 6 u. Dr. A. D. A. de Kat Angeline: „Alge- mocne beschouwing over lndië". 6.30 u. Wijdingsuur, onder leiding van ds. II. N. Coïteer. L. v. Wijngaarden, viool; J. Ligto- Jijn, piano. 8 u. Vaz Dias. 8.15—9" u. Concert omrocpoikest, onder leiding van N. Troep. 99.15 u. Louis Noiret in zijn zwarte parel was toch een mooi stuk. Maar waarom liet zoo onbeleefd lomg- gezonden, vaslgestokon op een visitekaartje, ik vraag het u En waarom kijkt u zoe zenuwachtig de gang in? Is u 'bang, dat Mi der kamermeisjes voorbij karnt? Vreest li voor uw goeden naam in het hotel? Of voor den mijne? Ilaar hagelwitte Itaia- den glmstcntou in haar koffiekleurig ge zicht, tenvijl oen minachtend lachje haar tippen deed krullen. Ik beu 't. Ik doe wat ik wil. Waaiom ook niet? Wanneer liet mij belieft in den talon avond oen lieer op to zoeken om hom oen voorstel ie cloon daar hij overdag zoo geweldig bezet is Ik zal "morgen zorgen ine vrij te ma ken..- Morgen vertrek ik naar Egypte. Ik heb ruim genoeg van die sneeuwbergen en dat gure klimaat... Weer dwaalden haar blikken naar do deur. Ik koester me graag in de warmte. Ik ga in euncn door naar Cairo, tk heb op hot oogenblik geen koe rier, maar ik ga toch. En nu kom ik u vragen, kapitein Farquhar, zei zo op oen toon zoo onverschillig mogelijk, of u er iets voor gevoelt om in zijn plaats niet mij mede te gaan. Nog voor bij gelegenheid had om haar to antwoorden, vervolgde zij: Een bui tenkansje voor u, zou ik zeggen. Want wat voor leven leidt u hier? En hoe was het aan de Riviera? Is u daarmee tevreden? Elk oogenblik loopt u kans op straat te staan, u heeft waarachtig geen uur voor u zeiven en tooit wordt u slecht foelaalu. En dat een man als u. Denk er eens over nal Zij stond op en deed eoa paar schreden in haar losse muiltjes, die tegen haar voeten klapperden, en tenvijl zij dichter bij hem kwam, rook hij den doordringen den ambergeur, welke zij gewoonlijk ge bruikte. Een oogenblik vond hij er iets bodwetmends in, loon zij zoo vlak bij stond, maar zijn verbazing hield de overhand. Hij stond verbluft. Niet alleen omdat deze vrouw tegen middernacht zijn kamer was, binnein gedrongen in zulk een. opzichtig repertoire. 9.159.30 u. Vervolg omroep orkest. 99.50 u. „Park-Idylle", klucht in 1 bedrijf, -vrij naar Hiel Engotsoh, door Charivarius. 9.5010.20 u. Vervolg' omroep orkest.' 10.2010.35 u. Louis Noiret. 10.35 12 u. Kovacs Lajos en zijn orkest, refrein- zang Bob Scholte. Huizen, 291? M. 8 30—9.30 u. KRO. 9.30—12 u. NCRV. 12—5 u. KRO, 5 u. NCRV. 7 45—12 u. KRO. 8 309.30 Li. Morgenwijding, door Pas toor Peiquin., 9.30 u. Orgelspel, door J, II. Veikerk. 9.50 u. Kerkdienst uit de Nieuwe Kerk, te Utrecht. 121.30 u. Con cert KRO-soxtet, onder leiding van P. Lus- tenhouwer. 1.302 u, Mr. Wi J. L. van Es: „'toestanden in Peking". 22.30 u. Literair halfuurtje, door D. Verhoeven. 2.30 4 30 u. Concert door het Nijmcegseh symplionie-orkest, onder leiding van F. Jnkma. 4.305 u. Zjekenuurlje. 5 u. Ge wijde muziek. 5.50 u. Kerkdienst uit de Oosteikerk to Utrecht. 7.458.10 u. Mevr. M. SleijgerAspeislagh: „De invloed van liet Christendom op de moderne bescha ving". 8.10 u. Voetbaluitslagen. 8.1510.40 u. Conceit KRO-oilcesl, onder leiding van J. Gerritsen, met medewerking van L. So- nier, viool, en M. van 't Woud, cello. Ca, 9.30 u. Vaz Dias. 10.4011 u. Epiloog door het klein koor, onder leiding van J II. Pickers. Da ven try, lKfU.4 M. 3.20 u. Zang. D. Bennett, sopraan; E-. Coleman, alt; II. Tiio-rpè, tenor; F. Richard son, baa, 4.05 u. Kerkdienst. 4.35 u. Con cert, militair orkest. W. Tempte, .tenor. 5.50 u. Pianorecital, door MikiosSchwuib. 6.20 u. Lezing. S.lö u. Kerkdienst. 9.05 u. Lezing. 9.10 u. Berichten. 9.25 u. Con cert. Oikcst. A. Mylchreest, alt; A. Ma crae, tenor; M. Ritchie, alt; G. Lavelle, bas. 10.50 u .Epiloog. Parijs „11a d i a-Paris", 1725 M. 8 05 u. Gramofoonptaten. 12 50 u. Orgel muziek. 1.20 u. Gramofoonplalen. 1.50 u. Gramofoonplaten. 2.20 u. Gramofoonplaten. 4 20 u. Gramofoonptaten. 8.20 u. Conceit. Oikest en solisten. Kalundborg, 1153 M. 12.201.20 u. Orkestconcert. 1.502.20 ii. Gramofoonplaten. 4 206.05 u. Orkest concert. 8.209.30 u. Oikeslconccrt. 10— 10.30 u. Concert door vocaal kwartet. 10.40 11.20 u. Orkestconcert. 11.2012.50 u. Dansmuziek. Lang en berg, 473 M. 7.208.20 u. Orkestconcert. 8.20—8.50 u. Gramofoonplalen. 10.5011.30 u. Bacli- canlate. 11.351.05 u. Concert en toe spraken. Onthulling van liet Stresomann- gedenktceke-n. 1..202,50 u, Orkestconcert. 4 506.20 u. Orkestconcert. 8.209.30 u, Orkestconcert en piaino-soli. 9.3010 35 u. Concert. Orkest en za|ng. 10.40 u. Berich ten cn tot 11.20 u. gramofoonplaten. 11.20 ■12.20 u. Dansmuziek. Brussel, 5085 M. 50S.5 M. 5.30 u. Orkestconcert. 6.05 u. Orkestoóncert. 6 35 u. GTainofoonplatea. 8.20 u. Orbestconcart. 9,20 u. 'Orkestcon cert en zang. 1 338.2 M. 5.30 u. Orkestconcert. G.05 u. Ork-pstconoort. C.35 u. Gramotoonplatoiii. 8.20 n. Ofkcslconceirt. 9.20 u, Orkestcon- eeil. Zee sen, 1G35 M. 7.20 u. Concert. 8.209.15 u. Lezin gen. 9.15 u. Morgenwijding. 11.35 n. Ont hulling van tiet Slresemann-gedenklceken. 1.20 u. Concert. 2 50 u. Lezing. 3.20 p. Molu nvecls11ijdenversla,g. 4—4.55 u. Lezin gen. 4.55 u. Biaasoonoert. 6.35 u. Voetbal- verslag. 78.20 u. Lezingen. 8.20 u. Opo reite-concert, onder Ieklj'ng van den ope rette-componist lean Gilbert. 10.20 n. Be richten cn daarna lol 12.50 u. dansmuziek. Maandag 6 Juli. Hilversum, 1875 M A'gem. Programma, verzorgd daar de A. V. 11. 0. 8 uur. Gramofoanp'laten. 10 uur. Margen- wijiding. 10.1512 uur. Concert Avro-kwar- tet onder leiding vim D. Groenevehl. 12.15 2 uur. Concert Avro-oclot ander leiding van L. Schmidt. Soto viaol Baric Lensky. 2.303 uur. Oude Pianomuziek do-oir Egb. Veen. 33.15 uur. A. D. Hildebrand leest: De Inbreker uit Het hart van Amerika win. 0. lienry. 3.454.30 uur. Grgeloonoort do-ar Pierre Pnlla. 4.305.30 uur. Ivindoraurtje 5.306.30 uur. Het omroep orkest ouder lei ding van N. Troep. Ilcnk Didam.i, ziang. 6.30 7 uur. Dr. P. II. RiRer Jr.: Een eiland in de Zuidzee van A. van Schemlcd. 77.30 uur. Vervolg concert. Omroeporkest- 8.15— 10.15 uur. Aansluiting Kuril au s Sohovenin- gcn. Concert door het Residentie-orkest on der leiding van I. Noumark. In de pauao Kowaes La; os en zijn orkest 10.1510 30 u Vaz Dias. 10.3011.10 uur. Kovacs La.,as en zijn orkest. 11.1012 uur. Grainofoion- plaleu. i négligé, niet alsof zij zich gedroeg alsof zij ten volle reoht had om te blijven, niet omdat zij optrad atsof het van haar afhing, wanneer zij weer zou vertrekken, niet ook omdat zij een aanbod luid ge daan, dat oen nog vernederender beteeke- nis had- dan een dozijn cadeau gegeven dasspelden. Die vrouw ais koerier op reis vergezellen? Oogensdiijniijk beleokemlc 't niet veel, maar in weikelijkheid belco- kendo liet zeer veel. Het was oen mui- bod, dat met beide handen zou aanvaard worden door den practischon St. Croix, die eens tot hem had gezegd: Het is tenslotte niet uitgesloten, dat zij me mij trouwt. Farquhar zag zeer goed in, waar het op 'rat zou toepen. Hij was er in zijn positie aan blootge>tcld... Er was geen beioeider baantje denkbaar dan het zijne. Nu was zijn geest weer vervuld met con meisje, dat lid was van een dievenbende, maar dat toch evenveel van deze vrouw verschikte als... Ja, Farquhar kon zijn ver gelijking met voltooien. Ilij gevoelde al leen, dat het enkele bestaan van dat meisje hem nog afkeenger maakte van die vrouw en tiaar aanbod. Heel zijn ziel kwam er tegen in opstand... Wat gebemt er op dit oogenblik met dat meisje, ter wijl die viouw bij mij is? tedere andere vrouw zou op de vleiend ste, verlekteiijkste wijze haar voorstel heb ben gedaan. Inez Coltrell sprak even kalm en zakelijk als altijd. Iedere andere vrouw zou met haar oogen hebben gewerkt om aan haar aanbod moer belookenis to geven. Ma-dame Collrelt keek met den zelfden kalmen oogopslag als waarmede zij keek naar een etalage, een nieuwe auto of een menu, naar don slanken gestalte, die al tijd op haar zinnon had gewerkt. Ongetwij feld zou een andere vrouw onder do ge geven omstandigheden wooixlen hebben gé- vonden, om va® tiaar gevoelens te go- tuigen, of ten minste een gebaar hebben gemaakt om tiaar bedoeling te verduide lijken. Bij madame Cotlroll was daar geen sprake van. Zij deed atsof liet de gewoon ste zaak der wereld was en dat verstan dige mcnschen haar vooistel heet gewoon zouden achten. Ilet is toeh zeker wel de moeite waard te ovetwegen, wat de voorkeur ver dient: een plezierreisje «aar Egypte maken als de koerier, vriend en gast van een welgestelde en mooie vrouw (men heeft mij altijd oen zeer mooie vrouw gevon den), dan wel hier te blijven werken van 's morgeus vioog tot 's avonds laat in een onwaardige positie tegen twint.g of soms wel tien francs por uur, te betalen door ieder, die zich geroepen gevoelt tes bij u to nemen., Ik zal nu graag zorgen... "Wit als bel u heiioCt voor mots zor gen, viel Farquhar tiaar in de rede. Het is puur lijd vermorsen. I-Taal me nu niet verder over deze zaak. Ik wil niet on beleefd worden. Ik had hoop, dat ik dui delijk genoeg was geweest, liet is verloren moeite met mij, madame Cuttrell, en als u het me niet kwalijk neemt, dan zou ik u wet willen verzoeken te vertrekken. Met dezo woorden deed lnj de deur nog een eindje verder open, oek al stond zij reeds wagenwijd ojieu. Feu oogenblik zwegen beiden. loen zeido zij op oenigsznis verwon derden ic-rai; Kapitein Farquhar, u is of buitenge woon dwaas, of 'vol even koud als het ijs waarop u uw brood verdient. Misschien wel beide. Nu, ik ben met gek en ik ge loof wet, dat hot u ernst is. Titsschen zakenlui zou men vragen: dus kunnen we geen zaken doen? Absoluut niet, antwoordde Faiquhar uit hei diepst van zijn hart rsn zonder ook maar één slap te doen, welke hem van de geopende deur zou verwijderen. Nu goed dan, zeido ze zonder dat er ■'ets wat Oj, teleurstelling geleek, sprak uit tiaar woorden. Er vatL natuurlijk niet voider te redeneoren, als u uw eigen voordeel niet wil inzien, ik vind het dom van u. (Wordt vervolgd.) EER y*. S -i/+itó '■A- V -^ftffBarTirr "s BRBKTginiMtmriW/

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 5