Maandag 24 Augustus 1931. DE CRISIS IN ENGELAND. itffe fff Het geheim van de heide. Tel. No. 68103, 68617 en 68923. 84ste jaargang. No. 19809 BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 5311. BUITENLAND. Een dag vol spanning. Nog geen overeenstemming bereikt tee koning overlegt ook met de leiders der oppositie Mac Donald op den rand van een afgrond. Zondagmorgen is de koning uit Schot land lo Londen aangekomen, zulks in ver band met het bericht, dat de conferentie dor drie partijen in Downingslroet er niet in geslaagd is tot overeenstemming te komen. De leiders dor oppositie beschouwen de voorstellen der regeering als ontoereikend. Direct na zijn aankomst ontving de ko ning minister-president Mac Donald. Hot ondeihoud duurde oen uur. Ook sir Her- bert Samuel bezocht den koning. f In den-namiddag is de leider der conser vatieven Baldwin nog bij den leaning in het Buckingham Paleis geweest, teneinde doze hot standpunt van do conservatieve partij mede te doelen. Vervolgens had Mac Donald weer oen onderhoud met den koning, dat slechts een kwartier duurde. Daarna koorde Mac Donald torug naar Downingstroot, waar kort na zijn aankomst ook de vertegenwoordiger van de liberale partij sir Herbert Samuel arriveerde. Te zovon uur begon do kabinctszitting, waar in do maatregelen werden besproken om do begrooting sluitend te maken. Toen de bijeenkomst afgeloopen was, deelde do minister voor de dominions, Thomas, op een hem gestelde vraag mode, dat hij geen verklaring kon afleggen. Ondervraagd of hij Maandag weor den minister-president zou bezoeken, antwoordde Thomas, dat hij niets kon zeggen. Ook het kabinet kon geen bindende ver klaring afleggen. liet is dan ook niet mogelijk een denk beeld te vormen van den stand Van zaken, daar ook de partijleiders dar oppositie ge weigerd bobben mededeelingeai te doen. "Wol is bet een moeilijke dag voor bet Engclsche volk geweest en in de gebou wen, waar de regeering zetelt, is een zwa re strijd gestreden, die ongetwijfeld van beslissendon invloed op het golieiele volk is. Mac Donald staat op den'ramd van een afgrond. Het gaat er om een gat van 120 millioon pond sterling in de begrooting van liet komende jaar te stoppen. Mac Donald hoeft getracht 60 millioen pond minder uit te geven en door belnstingvcrho-oging 60 mil lioen meer binnen te halen Het schijnt echter dat Mac Donald hoeft moetenwijken voor de bezwaren van zijn partijgenooten, die niet met zijn plannen aangaande verlaging van de uitkoeringen aan werkloozen wil len meegaan. Uit de niets zeggende modediedingien., welke we hierboven publiceerden, kan men zich geen oordeel over den toestand vormen. Het staat wel vast, dat er ernstige dingen verwacht worden, vooral nu ook do koning teruggekeerd is. De mogelijkheid, dat hot kabinet zal aftreden is niet denkbeeldig. Een noodverordening „ter beveiliging van de begrootingen". Officieel wordt medegedeeld. Ilot even wicht op do begroetingen van liet Dui'sdio rijk, landen en gemeenten is de belangrijkste oisch van het oogonblik. Do rijferegoering Uit het Engolsch van M0RICE GERARD, door W. v. E.v. R 28) (Slot). Terwijl hij nog sprak, schuurde do kiel van do boot reeds over de helling van het strand. Het zeil was roods hij don in gang van do haven gestreken; do man non hadden liet laatste eind gerooid. Mr. Myddloton's paard stond op hem te wachten; de knecht stond er hij on hield zijn eigen paard hij don teugel. Voordat de Squiïn opsteeg, zeido hij Manson vrien delijk vaarwel, Zog aan je vrouw, dat ik je benijd, Georgo, zeide hij. Toon schudde hij mr. .Torvaiso do hand cn bedankte hem en zijn manschappen voor hun diensten. Met een licht hart on vlugge voeten heklom Manson hel zigzag-pad. Bovenaan ontmoette hij Maggio. Wat is er voor nieuws, George? vroeg zij. We vonden do boot vol water go- loopcn, zooals ik verwachtte. Ducros moet naar zco zijn gedreven. Dat spijt mij. zeide zij. Ik had nooit tevoren con vijand, ou al was hij er een, ik zou hom nooiL zoo'n vrecsojijk lot heb ben loegewonsclil. Zij huiverde. Alleen te moeten sterven, zonder iemand in jo nabijheid, die jo laats ton shile opvangt, slechts met don wind on do golven om jo hoen. O, George, soms veibeelddo ik mij, dat bet jou zou go- beuren, I Hoofdstuk XVIll. In don tuin. Mildred ICeigwin was dol op haar tuin. zial hierover binnenkort een algemeen pro gramma, publiceer en. Intusscben is het van belang, do landsregeringen roods ihnns in slaat te stellen, ingrijpend© bezuinigings maatregelen voor zichzelf en de gemeenten uit to voeren, zonder daarbij1 door do be staande landswetten Op cs^entieolo punten belemmerd te worden. Het ïijtokabinet hooft derhalve in do zitting van Zatojdag besloten den rijlcslprosi- dent het uitvaardigen van oen verordening „tear beveiliging van do begroetingen" voor te stellen, waardoor do hmdsrogoeringen worden gemachtigd, allo maatregelen, die Voor het in evenwicht brengen van. do groiotjngen van landen en gemeenten nood zakelijk zijn, te nemen, door middel van venordeningen waarbij eventueel kan wor den afgeweken van da landswc'ten. Irt het bijzonder kunnen de huidsrogee- ringten bctpsüen, dat, en ap welke wijze de uilgaven .v^or personeel en do aindero uit gaven van landen en gemc-aiten zullen wor den verlaagdwaaririj verplichtingen, vaort- vlociendo uit contracten, onaangetast zuilen blijven, voorzoo-ver hot geen uitgaven vino-r personeel betreft Daarmede js den landsrogoeringen de mogelijkheid gegeven, om op do <te©!sto wijze van haar kant hot noodzakelijke te doen, ten einde evenwicht te brengen in de begroetingen liet rijk zJal de program punten, die onder zijn bevoegdheden vallen, binnenkort bekend maken, opdat gewaar borgd worde, dat bet to'ale pro-gram van horstel ,otp zijn laatst op 1 October 1931 in working lean treden. ENGELAND. De Britseh' o bewapening. Statistieken Sietreffendo do bestaande bewapeningen van Groot-Brittannië en de uilgaven voor bewapening zijn' naar den Volkenbond gezonden, in overeenstemming met het besluit van don Vollcënbomdsraa-d om de regeeringen, die zullen deelnemen aan de ontwapeningsconferentie, te verzoe ken deze inlichtingen te verstrekken. Het eerste hoofdstuk dezer statistieken heeft betrekking op het personeel en geeft vollefüge bijzonderheden over het geboete militaire-, vloot- en luclitmachtpersonoel. In de ontwerpconvontie worden geen be palingen gemaakt inzake directe beperking van militair materiaal. Het volgende hoofdstuk heeft betrekking op het materiaal en is beperkt tot het geven van een volledige lijst van alle oorlogsschepen in aotieven dienst, met op gave van tonnage en van de vliegtuigen met opgave van hot aantal P.K. In do tabel voor luchtschepen wordt geen lucht schip vermeld, doch in een noot wordt er op gewezen, dat de R. 100 niet in mili taire dienst is, doch gebruikt wordt voor proeven voor de burgerlijke luchtvaart. De rest der statistieken behandelt de uilgaven in tabellen, die toegevoegd zijn aan het rapport van de commissie van begrootingsdeskundigen, die onlangs te Ge nève zijn bijeen gekomen. De totale uit gaven voor vloot, leger en luchtmacht be dragen 108 millioen pond sterling, waar van bijna 50 millioen voor de vlootuitga- ven. In deze cijfers is niet verwerkt het bedrag dat wordt uitgegeven aan pen sioenen, welk bedrag afzonderlijk wordt genoemd. De financioele gegevens zijn uit- Zij hield er niet alleen van, er in te wandelen, doch zij werkte or ook in. Hot was een ouderwotscho tuin, omringd door een muur van leem on stroo. Niets er in was stijf en opgeprikt, en de bloo men stonden er met de groenten dooreen. Behalve door oenige bedden met gera niums, calceolaria's en gele en witte mar grieten, werd do ruimte voor het huis in genomen door een groot grasveld. De tuin lieden droegen er veel zorg voor, zoadat hot gras er uit zag als fluweel. Dit dodl van den tuin stond ouder toezicht van mrs. Koigwm. Zij liet haar dochter de vrije hand in wat zij „de wildernis" noem de. Mrs. Keigwin beweerde altijd, dat men in Mildred's domein oen kool vond, als men een roos verwachtte, en dat, als men er lelietjes van dalen plukte, men cr niet zelden peteiselio bij uittrok. Ik houd van ordo, zgi do oude dame steeds, en die hoerscht in mijn deel van den tuin; Mildred houdt van onregelma tigheid, en die is er bij haar dan ook ruimschoots. Do twee dames waren dan ook overeen gekomen, in dat opzicht ieder haar eigen zin to volgen en zoo ontstond cr gocn onceriigheid dour. Op den morgen nadat de onderzoekings tocht naar de plaats, waar Ducros hot koper had gevonden, had plaats gehad, was Mildred bozig haar lathyrusplantjos in hot uilersje oindo van haai' „wilder nis" op te binden, liet was iets, wat zij hot liefst zelf deed, en zij dood hot zoo van ganschor harte, dat het succes cr van van tcvoien verzekerd was. Mrs. Keigwin hield voel van lathyrus, zoodat de ijver van haar dochter niet geheel zelfzuchtig was. Midden in haar bezigheid lioordo zij voolstnppon naderen, doch dacht natuurlijk dat hot een van do tuinlieden was. Zij stond met haar rug naar den nieuwnan- voerig cn geven niet alleen de grooto totalen, doch ook do onderdoelen, waarin zij worden verdeeld, zoodat liet voor des kundigen mogelijk is nauwkeurig na te gaan, hoe de golden besteed worden. De gegeven cijfers zijn slechts die van de bestaande bewapeningen en staan in geen onkel verhand tot do voorstellen, die naar voren zullen worden gebracht op de ontwapeningsconferentie, inzalco bcpeiking en vermindering dor bewapeningen. De ge geven cijfers zijn alleen bedoeld voor in formatie en moeten dienen tot een basis, waarop de conferentio kan werken. In tegenstelling tot hot onlangs verzon den Fransclie memorandum, benerkt 't En gclsche zich zuiver en alleen tot de fei ten en do getallen en bevat hot geen politieke besprekingen. Protststaking van Arabieren in Palestina. In verband met hot feit, dat de Brit- sche mandaatregeering don Joodsclien ko lonisten heeft toegestaan, vuurwapenen te dragen en aan eenige Joodsche nederzet tingen zelfs vuurwapenen hoeft geleverd, is lieden onder de Arabieren in geheel Palestina een proteslstakking uitgebroken. Een deel der Arabieren hebben zich tegen deze beweging verklaard. Reeds gisteren kwam het te Mafoloes tot ernstige botsin gen met do politie. Eenige Arabische lei ders werden gearresteerd. DU1TSCIILAXD. Brüning niet naar Genève. In de buitenlandsche dagbladen is her haaldelijk de vraag gesteld, af do Deut sche rijkskanselier, dr. Bnining, deel zal nemen aan de vergadering van don Vol kenbond. Naai' thans verluidt, zal dr. Brü ning niet naar Genève gaan. De Fran- scho minister-president Laval heeft, naar reeds bekend is, eveneens bekend gemaald, dat hij niet naar Genève kan gaan. Duitsob- land zal dus wederom vertegenwoordigd worden door den minister van buitenland sche zaken, dr. Gurtius, Do belasting op buitenland sche reizen opgeheven. Officieel wordt medegedeeld, dat het rijkskabinet in zijn zitting heeft besloten de heffing van een belasting op buiten landsche reizen met ingang van 26 Aug. op to heffen. Voor liet overschrijden van de grenzen na 25 Aug. is dus geen be lastingbetaling meer verschuldigd. Terug betaling van reeds betaalde belastingen ge schiedt alleen, wanneer het ovcisclnijden der grenzen na 25 Aug. zal plaats vinden. Herdonkingsplechtfgjieid voor. Rijksminister Erzbergor. Woensdag 26 Augustus a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat de voormalige rijks minister en leider van het Daitsche Cen trum Erzberger werd vermoord. In ver band hiermede vond gisteren op het graf van Erzberger op hot kerkhof te Biberach in Zwaben een plechtige herdenking plaats, welke werd bijgewoond door oen aantal leden van de Centrum fracties van den Rijksdag en van den Wurlcmburgschen landdag, o.a. staatspresident dr. Bolz, do minister van justitie dr. Bayerloi, de oud- rijkskanselier dr. Marx, de oudrijlcspost minister Duisberg en de dochter van Erz berger. Ook vele Zwabische en Wurtem- boigscho yereenigingen waren vertegen woordigd. Do 'herdenkingsrede werd gehouden door den vice-president van den Rijksdag Es. ser, die herinnerde aan de diepe veront waardiging, die tien jaar geleden door ge heel Duitschland ging toen bekend werd, dat Erzberger vermoord was. Erzberger hoeft Duitschland oprecht ge diend en was een tiouw zoon der kerk Veel hoon en smaad heeft hij tijdons zijin loven moeten dragen, maar eens zal de dag komen, dat de geschiedenis zijn weri recht zal dooa wedervaren. Namens do Wurtombergsche Centrum partij legde de minister van justitie dr Beyerle een krans op het graf, terwijl oo-i vele andere delegaties kran&en op liet gral deponeerden. BELG IE. Groote Viaamscho demonstrate* te Dixmuiden. Begunstigd door prachtig weer heeft aai den voet van het monument voor do ir don oorlog gevallen Vlaamsclic soldaten eer groote Vlaamscho demonstratie tor lier denking der in den wereldoorlog gevallet VIpmingen plaats gehad. De belaingstellim was dit jaar buitengewoon groot en he aantal deelnemers bedroeg volgens d^ scluitting van do organisators niet vee minder dan 200.000. Er werden verschillende redevoeringen gehouden, oa. door de Noderlandsche vei legenwoordigers dr. L). van Es en dr, Zkasfii Kamerling uit Leiden, en door den Zuid- OfjlKIte Afiikaanschcn vertegenwoordiger Hofman. De moeste sprekers spraken zich uit voor de volledige bevrijding van Vlaanderen. Na afloop werd het monument voor den Tengevolge van het doorhuigen van den Zuidelijken hijsehmast is Zaterdagmorgen een watertank van 14000 K.G., die op het dale van de nieuwe centrale van het G.E.B. te 'slaan, met liaar werk voort. De voetstappen hielden bij haar stil, doch nog keek zij niet op. De tuinman keek zeker naar haar werk. Dat mocht hij gerust doen. Zij had do takken, die cr overheen hingen, handig opgebonden. Zij stelde zicli al voor, boe de lathyrus die nu pas een decimeter boven den grond uitstak, met zijn teere ranken langs de stokken zon opklimmen. Nu draaide zij zich om. O, zoide zo, ik dacht, dat u een tuinman was. Ik bon van alles geweest in mijn le ven, zelfs dat. liet was Squire Jack, die zoo sprak. Mildred voelde, dat zij bloosde; mis schien was zij zich bewust, dat een zeker iemand haar met bewondering liad gadege slagen, toen zij nog niet wist wie het was. Dit droeg er met toe bij, haar ver legenheid to verminderen. Ik kan mij u niet als een goede tuin man voorstellen, mijnheer Myddletcn. U veroordeelt mij altijd op losse gronden, verweet hij haar. Ik geloof, dat ik er, wat mijn karakter betreft, niet boter af zcu komen. Nu zij hem van meer nabij bekeek, trof het Mildred, dat Squire Jack er anders uitzag dan gewoonlijk. Hel was juist, alsof iels, dat hem lot nu toe had terug gehou den, nu weg was gevallen. Hij maakte nu den indruk, alsof hij op vaster grond stond. Het was geen trots of zolfveiliou- wen, doch hot kwam doordat hij hot ge voel had, alsof hij er op hot oogenblik anders voor stond dan vroeger. Wat is cr, vroeg zij, heeft u mij iets te vertellen Hoc weet u dat? Door telepathie, veronderstel ik. Dat is ccn ander woord vcor sym pathie, niet waar? Zij schermden mol woorden, en wisten gekoinene toe en ging, zonder er acht ophet beiden. Squire Jack strokto zijn ham Vlaamschen soldaat De Ridder plechtig ont- aatl (]e Galileïslraat nabij den Rottordam- huld. Er werd een telegram gezonden aan den Belgischen minister-president, waarin geprotesteerd wordt tegen het verbod van de regoering, om het stoffelijk overschot van De Ridder naar Diixmuidon over te brengen. SOVJET-UNIE. De doorvoering van het v ij f j a r e n p 1 a n. Be toestand in do Russische kolcnin- dustrie is in den laatsten tijd zeer slecht geworden. De koienproductie, vooral in liet Donezbekken, is dermate tcruggcioopen, dat hierdoor de doorvoering van het vijfjaren plan in gevaar wordt gebracht. liet centrale comité van do commu nistische partij heeft zich onder voorzit terschap van Stalin diepgaand bezig ge- houden met dit probleem. Den Raad van Volkscommissarissen werd voorgesteld om, ter vermijding van eon catastrophe, onmid dellijk 9O0 millioen roebel voor opvoe ring van de kolenindustrie, ter beschikking te stellen. Verder zullen do rantsoenen levensmiddelen van de arbeiders en inge nieurs worden verdubbeld. Ook de verzor ging van de arbeiders in de kolenindustrie met andere waren, zal belangrijk worden verbeterd. Alle partij-instanties hebben or der gekregen om voor de kolenindustrie nieuwe arbeidersreserves gereed te hou den HONGARIJE. Karolyi in zijn opdracht geslaagd. Eerder dan verwacht werd is graaf Ju lius Karolyi er in geslaagd zijn minister- lijst samen te stellen. De lijst bevat de volgende namen: mi nister-president en minister van financiën graaf Julius Karolyi; minister van buiten landsche zaken Bela Kcncz (hoogleeraar en bekend econoom); minister van binnon- landsche zaken Keresz Jsi Fischer; minis ter van volkswelvaart, en godsdienst Ernst; minister van landbouw Bela Iwady; mi nister van oorlog Goemboes; minister van justitie Zsitvay; minister zonder porte feuille Johann Mayer. den uit. Eerst moet ik u iets vragen, voor dat ik het ii vertel, zeide hij. Neen, u bont hier op mijn domein, mijnheer, en moet u schikken naar mijn bevelen. Goed, ik stem too, als u mij uw han den geeft. De gedachte, die zij niet durfde uitspro ken, kwam bij haar op, dat hij er slechts één noodig had. Zij zitten vol aarde, weerstreefde zij. Ze bekeek ze onderzeekond, alsof zij er zich van wilde overtuigen, dat zij hem onmogelijk kon toestaan ze .aan te raken. Squire Jack loste do vraag op, door haar handen vasL te grijpen. Hij bracht ze naar zijn lippen en zei: Ik wil do aarde kussen, het is do stof. waaruit wij allen zijn voortgekomen. Mildred hoed weerstand, doch dit gaf haar niets, want de Squire was sterk on bazig. Niemand zag hen, anders zou een toe schouwer het tooneel zeer belangwekkend hebben gevonden. Dicht bij hen stond een porohoom in vollen bloei. Zijn fijne bloesems hingen vlak bij Mildred's haar. Zij had geen hoed op. Het verschil tusschen Squire Jack's kloek uiterlijk en haar lieve, echt vrouwelijke trekken, tusschen zij 'krachtig gebouwd lichaam cn haar bevallige vormen, gaven hot tooneel iels verhevens. Het zelfde was reeds millioen en koeren voorgevallen, van dc dagen van het paradijs af tot heden toe; toch b'ijft het altijd nieuw. Ycrtcl hel mi' nu, zeido zij, tever geefs nog een pog: >g wagend, haar han den weg te trekken. Gisteravond gingen wij onder aanvoe ring van uw vriend Manson naar de plaats op do heide, waar Ducros, die wist, waar hij aan toe was, het koper mijn ko per vond, of eigenlijk voor mij ont- schen dijk te Rotterdam, geplaatst zou wor- den, neergestort. Aaln den voet van hot gebouw ziet men het vorndoozo gevaarte liggen. De drie laatstgenoemde ministers maak ten reeds doel uit van het kabinet-Bethlen. De rijksbestuurder heeft do ministcrlijst goedgekeurd. Do nieuwe regoering is daar mede definitief geformeerd. De rijksbestuurder heeft den minister president belast met de voorloopige lei ding van hot ministerie van financiën. De minister voor volkswelvaart is nog niet benoemd. Zijn functie zal voorloopig wor den waargenomen door den minister voor godsdienst. Ernst. Hedenmiddag zal de nieuwe regoering beoedigd woiden. SPANJE EN PORTUGAL. De strijd tusschen kerk en i staatinSpanje. Door de maatregelen, die de regoering in de laatste dagen genomen heeft in ver band met de kerk, is onder de bevolking dor Baskische provincies groote opwinding «yitstaan. Ofschoon het nog niet tot do gevleesde onlusten is gekomen cn evenmin tot dusverre de vorming van gewapende boerenbonden is tot stand gebracht, hoeft de regen in g reeds omvangrijke maatregelen genomen. De 7 katholieke en nationale - dagbladen, dio to Bilbao en San Sebas tian uitkomen, zijn verboden. De leiders der nationale beweging zijn gearresteerd en de wapenfabrieken in Eibar en Guer- sica zijn bezet. De Madriloensche katho lieke en rcchtschc pers veroordeelt het optreden der regeering als onwettig en publiceert scherpe protesten. Men vreest voor een verscherping van den politieken toestand. dekte Squire Jack sprak met een zekere vol doening. Het was van groot belang voor hem. Dit meisje was rijk, en hij was arm geweest. In één enkele nacht was hij in dit opzicht haar gelijke geworden en rnooht hij zich uitspieken. Daarvoor was hij naar Mrs. Keigwin's huis gekomen, on had hij Mildred's moeder vergunning gevraagd, on aangediend naar haar toe te mogen gaan. Mildred begreep liet even goed als hij. Zij had vroeger met haar vrouwelijk in stinct de reden van zijn stilzwijgen wel geraden. Zij vroeg, ofschoon zij het antwoord reeds van tevoren wist: En beantwoordde de vondst aan uw verwachting en, mijnheer Myddieton? -- Buitengewoon, antwoordde hij. De mijningenieur vertelde mij, dat dit waar schijnlijk do rijkste bezitting van dien aard m Cornwall zal blijken te zijn, en bij gevolg ook in Engeland. Ik ben zoo blij voor u, sprak zij. Maar nu moot u mijn handen loslaten. Nog niet, antwoordde hij; u hebt nog niet alles gehoord, wat ik to zeg gen had. Moet ik dat heusch heoren? fluis terde zij. Ja, u moet mij iets gevenuw liefde, uw leven, uzelf I Hij keek haar in do oogen, doch slechts oen seconde. Toon sloeg zij de hare neer en de lange wimpers vielen over haar wangen, Wat moet ik antwoorden? Hot is maar oen klein woordje, dat toch alles in zich sluit. Leer het mijl l Toen trok hij haar in zijn armen, i Zog jal zeido hij. -* En zij gehoorzaamde. Beraraat Yerseh^nt dagdyke, met mH- Bondering ï&n Zon- on Feestdagen. Prijs por kwartaal f2.— franco per post f 2.50. I'njs por week: 15 eta. Af/.on- .derlyko nummera 4 cts. Abonnenionten worden dageljjka aangenomen. Adroitontiiin voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan liet Bureau bezorgd zyn, !s Zaterdags vóór O uur. ljen bepaalde plaats van advertentiïn wordt niet gowaarborgd. SCHEDAWSCHE COURANT Prijs dor Advertenttën; van i5 regels f i 55; ledoi o legol meer f 030; in hot Zatrrdagnuminer i5 icgel* ft.BO, lotloio regel mooi 1035. Reclames fU.7") |»er tegel. incassokosten5ets,; postkwitnntiea 15 ets. 'imieven van advortentiën bij abonnement zijn aan hot Bureau vei kujgbaar. Dagelijks woiden tegen vooi uitbetaling Kleine Achertcntien opgenomen i f050 t/m 15 woor den, f 075 t/m. 25 ooi don. Kik woord moer 5 cent tot een maximum van 30 woorden. 's Woensdags: Kleine Ad verten tiön tot 25 woor den f 025, mits .vóór Dinsdagavond uur aan het Bureau bezorgd. 's Zatcidags. Kleino Advortontién f 1.00,indien niet vóór Vnjdugavond 0 uur bezorgd. i-'t.OT

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1