OE CRISIS IN ENGELAND. Dinsdag 25 Augustus 1931. Het kostbare Meesterstukje' 84 ste laargang. No. 19810 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 63103, 68617 en 68923. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici nale^ af- on aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet Burgemeester en .Wethouders van Schie dam hebben bij! hun besluit van 20 Augus tus 1931 vergunning verleend aan: 1. do N.V. Melkhandelarcn-voroenigiixg „DlE LANDBOUW," tot uitbreiding van de zuivelfabriek in het pand Vellovest 18, ka daster Sectio A, no. 1420, met <2 electro- Postrekening No. 53H. motoren van rosp, 1 en y» P.K., drijvende een compressor cn een machine voor do bereiding van consumptiefs; 2. C. IIUIZER tot oprichting van een ijlzciconstructiewcrkplaats en bankworkerij in het pand Pernisschoslraat 4/2, kadaster Sectio M. no. 517, met 2 clectrounotoren vian resp. 2 en 1/2 P.K., drijvende een. frais- en oen draaibank en een boormai. chine; 3. de N.V. HOUTHANDEL v.h. F. Wj. v. d. ELST CO. tot oprichting van een bjenzine-bowaarplaats met een" onder- grondsch reservoir inhoudende 4009 IJ. cn een bovengromdsche aftapinrichting in den open grond vóór haar kantoorge bouw aan den Buitenhavenweg 32, ka daster Sectio li. no. 2221. SCHIEDAM, 25 Aug. 1931. BUITENLAND. Het kabinet-Mac Donald gevallen. Naar een nationale regee ring, Op 8 September zal het parlement bijeenkomen Een verklaring van Baldwin. Nog geen beslissing van het Vak- vereenigingscongres. Engelsche persstemmen. - Wat men gevreesd heeft, is gebeurd. Het kabinet-Mae Donald is gevallen, en uit de berichten, die ons gisteravond nog bereikten, blijkt, dat reeds besprokingen Jiebben plaats gehad om tot een z.g. na tionale regeering te komen. Het vermoe den word reeds uitgesproken, dat Baldwin aan het hoofd van de nieuw te vormen regeering zou staan, gesteund door do leden der drie partijen. Andere berich ten meldden, dat Mac Donald zou trachten een coalitie-kabinet samen te stellen, dat boven de partijen staat en waaraan alle drie de pailijon zullen deelnemen. Als zeker kan men aannamen aldus luid den die belichten dat die ministers, welke tegen iedere vermindering der work- loozenondeisteuning zijn, niet in hot nieu we kabinet zitting zullen nemen. Zoo geldt hel als zekoij dat Henderson geen zitting zal hebben, terwijl men liet ook uitgeslo ten acht, dat Chamberlain de plants van Henderson zal innemen. Men acht liet vrij zeker, dat Lord Ir win, die het vertrouwen vati allo partijen hoeft welen te. winnen, zijn opvolger zal zijn. Ook meent men, dat Lloyd George minister der schatkist zal worden, wal echter niet belookencn zal, dat Snowdcn niet meer tot do regeering zou blijven belmoren. Ilct spreekt van zelf, dat de to -vormen nationale regeering slechts oen tijdelijke zal zijn, Eerst gisteravond laat kwam het offi cieel 0 bericht, dat Mao Donald van den koning de opdracht heeft ontvangen om een nationale regecring te vormen. Volgons dit belicht zullen Baldwin en Samuel aan deze rcgcering deelnemen. Men neemt aan, dat de nieuwe regco- ring zal zijn samengesteld uit 10 socialis ten^ zes conservatieven en vier liberalen. Neville Chamberlain, Sir Herbert IJoare, Lord Ilailsham en Lord Reading zullen eveneons in hiet kabinet worden opgeno men. Om 21 uur 15 gisteravond werd door Bowningstreet 10 een oflïcieel communiqué uitgegeven, waarin o.a. gezegd wordt: Uil liet Engolsclï door mej. G. M. G. de XV. 1) Hoofdstuk I. Noordelijk van liet strand, ten oosten van do National Gallery in Landen, kron kelt zich een smalle straat in de richting van Long Acre. Voor den toevalligon voor bijganger is deze straat niet anders dan een morsige doorgang zonder oenigo be koring, maar voor den kunstkenner hoeft ze haar geschiedenis. Hier vond Swinburne zijn beroemde co- pio van „The Faeric Quoene", hier werd meer dan een verzameling vonijkt mol een stuk van Crono, 00.1 Morcland, een uitgezocht miniatuur, een oersle druk van een of ander zeldzaam artikel ever gods dienstdrijverij cn deugd. Aan do_ rechterzijde dor straat, komende van Ghaiing Cross, ziet men een winkel, niet zeer opvallend; aan dea voorkant leest men den naam: „S, Geclge, Antiquitei ten", in eenvoudige, vergulde letters. Ilel zou nog juister zijn, als men de twoo laatste letters wegliet: „S. Gcdgo Anti quiteit", zou nog dichter bij de waarheid zijn. Op hot oog was de» eigenaar van do zaak een antiquiteit van do onvorvalschtc soort, cn als hij zich nog niet gekleed had vooral, was het onmogelijk uit le ma ken wolken leeftijd Hij bereikt had. Als hij zich netjes gemaakt had om een klant to ontvangen, (hetgeen inhield: zich scliO' ren, oen boord on halfhomdjo aan doen, benevens een voorhistorische gek'oedejas) dan zou men hem voor een man van óngeveor 70 jaar aanzien, ondanks zijn geel perkamenten gezicht, waarop ongc loofolijkc sluwheid te lezen stond. Op een zekeren Septembermorgen veelde S. Gcdgo, dat hij oud werd. Lang, som ber on. mager stond hij daar; zijn ver scheurde kamerjapon en geruite pantoffels gaven oen fantastisch tintje aan zijn eer waardig uiterlijk, hoewel zijn boord en fronljo neg op do keukentafel lagen. Na een audiëntie bij den koning op Maandagmiddag, heeft de minister-presi dent mot Baldwin, Sir Herbert Samuel en Snowden beiaadslaagd over do nieuwe ka- binetalijst, die den koning zaJ worden voorgelegd. In dit opzicht zijn belangrijke vorderingen gemaakt. Het voornaamste doel bij de vormmg van do nieuwe rogeenng is, hot overwinnen van den bes taanden nationalen noodtoestand. liet zal geen coa- litieregecring in den eigenlijken zin van het woord zijn, maar een regeering van samenwerking voor dit bizondere doel. Verder wordt in het communiqué nog mee gedeeld, dat het parlement op 8 Septem ber zal bijeen komen en dat voorstellen gedaan zullen worden voor groote bezui nigingen, ten einde de begrooting in even wicht te brengen. De regeering zal de noodzakelijke stappen doen om het ver trouwen van de wereld in liet pond ster ling te handhaven. Men verwacht stellig, dat Mac Donald heden de ministerlijst aan don koning zal aanbieden en dat onmiddellijk in aanslui ting daarop de volledige lijst zal worden bekend gemaakt. Baldwin heeft gisteravond nóg oen ver klaring afgelegd, dat de vorming van een nationale regecring, bestaande uit leden der drie partijen, voor het vaderland cn voor het buitenland een waarborg vormt dat alle betrokkenen den ernst van den toestand hebben ingezien en vastbesloten zijn om onmiddellijk de noodzakelijke maat regelen te nemen, teneinde de landsfinan- cien weer op oen gezonden grondslag ie brengen. Het Vakvereenigingscongres hoeft nog geen beslissing genomen." Be secretaris generaal van het vakver. pcnigingscongres, Citrine, deelde in eon Maandagavond verstrekt communique mede dat zoolang do Executieve der Labour Partij en de Algemoene Raad van de Trade Unions de aangelegenheid van de naliónale regoering niet hebben behandeld en een beslissing hierover nog niet go- nomen hebben, de steun der arbeidersbe weging aan do regeering zal hebben op gehouden, zoodra het kabinet aftreedt. Ci trine .voegt aan deze. verklaring toe, dat niemand de arbeidersbeweging of de.vak- vereenigingen kan verplichten aan den na tionalo regoering deel te nemian of deze te steunen of goed te keuren. Vooirts deelde Citrine nog mede, dat la,.s. .Woensdag do Algemeene Raad van do vakvercenigingon met de nationale Exe cutieve Commissie van de Labourpartij een gemeenschappelijke buitengewone vergade ring zal houden, waarvoor ook do perma nente commissie van advies dor Labour Partij' is uitgenoodigd. Natuurlijk ontbreekt hot niet aan critiek in de Engelsche pors nu hot kabinet-Mac Donal'd gevallen is. „Financial News" zegt, dat de Labour- regeering tijdens haar tweejarig bestaan, zich onmachtig heeft betoond de crisis te overwinnen, welke een nationale poli tiek eïscht. Da „Temps" oefent heftige critiek uit op de eerste regeoring. Mac Donald, dio lijidens do twoo jaren van haar bestaan zoowel in de binnen- als ook in de bui. lonlandsehe politiek slechts teleurstellingen heeft gebracht. Noch in de vloolproblc-men, noch in de ontwapeningskwestio is het haar gelukt noemonswaardigen vooruitgang te bereiken. Zij heeft noch de verscher ping van do fmancieelo en economische crisis kunnen verhinderen, noch op het juiste moment maatregelen genomen waar van het welzijn van het land afhankelijk is. jWiat de vorming van een rcgcering der nationale coalilio betreft, men kan deze roods thans een slechts beperkte levensduur voorspellen. Zij heeft alleen de taak het financieel© probleem op te lossen en vervolgens nieu we verkiezingen uit te schrijven. Db onafwijsbare conclusie die uit do huidige crisis getroffen kan worden is, dat ook de tweede poging van een arbeidors- regeoring mislukt is cn dat er weinig kans bestaat, dat binnen afzienbaren tijd een derde poging zal volgen. Aangaande do binnonlandscbo politieke crisis zegt de „Duily Telegraph", dat ver schillende leden der Arbeiderspartij1 als hun overtuiging hebbcsn te kennen ge geven, dat de loopbaan van Mae Donald als leider der partij ton einde is. De go- beuitonissen der laatste weken hebben een zeer groote oneenigheid veroorzaakt in de Labourpartij. ffEvening Standard" schrijft, dat de re gecring niet door een druk van builen, maar tengevolge van innerlijke zwakte ge vallen is. Zoowel de conservatieven als do liberalen zonden op zijn minst even krachtige pogingen als Mac Donald zelf gedaan hebben om een verzoening binnen haar kabinet tot stand to brengen, maar do weerstrevende krachten zijn te sterk geweest. Na de ontwikkeling van do laat ste dagen heeft Mac Donald marien kiezen tusschen zijn eigen belangen cn dio van de partij aan den eonen kant en die van het land aan don anderen kant. Da keuzo, die hij gedaan hoeft, verdient meer dan moe dig te worden genoemd. Do „Star" schrijft, dat Mac Donald cn fWijsgeeien zeggen, dat men slechts heeft te zoeken om overal oen roden voor te vinden. Do reden voor hot ongekleed zijn van S. Gedgc, om elf uur 's morgens, "was niet ver te zoeken. Zijn eenigo bediende, zijn rechterhand, Willem genaamd on door niemand ooit anders genoemd, was weg geweest voor zijn jaarlijksch verlof van één weck, dat hij dit jaar in Suffolk had doorgebracht. Hij werd in den loop van dien dag thuis verwacht en zijn moester zou een lofzang kunnen aanheffen bij zijn terugkomst. Tijdens de afwezigheid van Willem, den onmisbare, voelde S. Godge zich als oen schip zonder roer. Er was nog een roden voor zijn ver wezen uiterlijk. Hij lag overhoop met juf frouw Raneiman, zijn werkvrouw; een toe stand, die langzamerhand chronisch begon to worden. De oorzaak van die onaange naamheden schreef de heer Gedgo toe aan do maan, welke in luar verschillende schijngestalten baar invloed deed gelden op de vro-uw. Maar de ware oorzaak van het kwaad was liet steeds torugkeorend verzoek van vrouw Raneiman om opslag van salaris. En het onvorandeilijk ant woord van haar meester was, dat Hij nooit meer aan een werkvrouw betaald had, zoolang hij in den handel was; wanneer ze er niet tevreden moo was, moest ze maar heengaan. En dien Donderdagmor gen had vrouw Raneiman hem aan zijn woord gehouden: zij was niet verscho nen. De oude man wist echter, dat haar afwezigheid slechts tijdelijk zon wezen. Even zeker als de zon 's morgens opging, zou vrouw Raneiman tcuig komen, on boetvaardig, maar heter bereid om de hui selijke plichten weer op te vatton. Hij rokende het echter tot zijn plicht, haar mee te doelen, dat zij dio streek niet te dikwijls moest uithalen. Op dit oogonblik had hij echter in hot geheel geen hulp en de hoer Godge zag cr niet alleen oud uit, maar 'hij voelde zich oud. Toch was Hij reqds begon non den inhoud van een groo-t pak ie on derzoeken, dat uit Ipswich kwam en een lia't uur ge'edon door de achterdeur was Snowden, die den waren aard van de crisis hebben ingezien veel geriskeerd hebben toon zij van bun partij het grootste offer ©ischten, dat deze zou hebben kunnen brengen. De „Evening News" schrijft, dat do nieu we nationale regeering thans vastbesloten heid en daadkracht moet too-nen. Het defiert dat verwacht wordt 120 rail- lioen pond sterling is een enorm bedrag, dat slechts door draslischo bezuinigingen op allo uitgaven kan worden weggewerkt. Allo nieuwe, onnoodige uitgaven moeien worden geschrapt en de bezuinigingen, die men tot dusverre in do hoop op een betere toekomst heeft achterwege gelaten, moeten thans, nu niet verde~ gelroopt kan wor den onverbiddelijk doorgevoerd worden. De nieuwe nationale regecring zal dezelfde richtlijnen moeten volgen als liet kabinet Lloyd George. Zij zal do noodzakelijke maatregelen in het parlement moeten door drijven ten einde do noodzakelijke bespa» ringen in zoo kort mogelijken tijd te ver werkelijken. Graaf Karolyi over zijn program. De eenheidspartij hoeft gisteravond te Boedapest een conferentie gehouden, waar aan ook werd deelgenomen door de leden der nieuwe Itongaarsche regeoring. Ook do afgetreden regoering verscheen onder leiding van graaf Bethlen, die door de partij mot een stormachtig gejuich werd ontvangen. Dc nieuwe minister-president zette ver volgens voor de partij zijn program uit een. Do regeering lioeft de doorvoering van een bepaald programma op zich geno men, verklaarde lnj, en begint haar werk met de gegionde hoop, dat de doorvoering van het program met behulp van de be reidheid tot het brengen van. offers van het land inderdaad zal gelukken. Het even wicht van de begrootmg hoopt de regee ring weer le herstellen door drukken der uitgaven en heffing van zekere vormen van belasting. De conige weg, die naar bet dool voert, het instandhouden van de openbare orde, is de opheffing van do ellende. De regeering vorkeeit in een moeilijken toestand. Het probleem is echter onder alle omstandigheden op te lossen, daar niemand honger behoeft te lijden. In bui- tenlnndscli politiek opzicht zal de nieuwe minister van buitenlaiidsche zaken, Walko, de spoien volgen van graaf Bcthlcn. Van deze politiek kan een ook verder voortgaande veibotcring verwacht worden. De ItaJiaanscli Hongaarscho vriendschap is noo-it gericht geweest tegen anderen cn dient nooit oen agressief doel. Dit is tegen woordig reeds door ieder land. erkend, zoodat dit geen hinderpaal moer kan zijn voor do goede betrekkingen van Hongarije tot Duilschland, noch voor een veibctering ten aanzien van Frankrijk. Het giootsle deel der laatste leeningen is door de Fran sclie beius onderteekend cn tijdens de leeningsonderbandelingcn zijn in het ge heel geen politieke problemen ter sprake gcbiacht, Ilct probleem is door de mo gentlheden uitsluitend op economische basis behandeld. Ook met eenigo nabuur volken wordt de overeenstemming in eco nomiseh opzicht steeds dieper. In politiek opzicht beslaan weliswaar nog tegenstel lingen, maar niemand denkt aan 0011 an dere dan een vreedzame oplossing. Vervolgens werd liet woord gevoerd door binnen gebracht. Zoo ongelukkig als Hij er op het oogonblik ann loo was, zou hij dit werk wel tot later op den dag kunnen uitstellen. Maar do menschelijk-c nieuwsgierigheid maakte hem tot haar slachtoffer. Langs eon zijweg had lu'j gehoord van eon v, rkooping in oen klein cn bijna on- toecankelijk huis ergens buiten, waar de dingen misschien wol goedkoop verkocht worden. Daar die verkooping juist gehou den zou worden in de vncantio van Wil lem, had hij den jongen man een som metje moegegeven, dat hij gebruiken kon, mits de zaken het geld goal waard wa ren. Dat hij Willem zulk con gewichtige taak durfde toevertrouwen, was wel een bewijs hoe hoog de jonge man. stand aan geschreven bij den hoer Godge, die be kend stond ais oen lieol kundig on ver standig koopman. Want gold was de eeni go afgod in de oogen van den antiquaar. In do kunst om de hand te loggen op iels moois, had Willem bot echter heel ver gebracht. Zijn haas was blaast zeker, dat hij op alles wat Willem opkocht, een paar shillings verdiende; en dikwijls nog viij Wat meer. Ja. Willem Had een on gelooflijk goeden neus. Men wist soms niet of cr wat achter zat. Handig gebruikte de oude man oen schroevendraaier cn deed hot deksel van do kist af. Eerst een laag krullen. Met zekere clevolic haalde do oude nun den ecisten inkoop van Willem uit do diepte en hield hol voorworp voor het zeer schaaischc licht, dat door don zij ingang van het huis kon doordringen. Inkoop No. 1 bleek te zijn een eopie van een gravure, voorstellende „Mevrouw Lumlcy en haar kinderen". Met het oog van oen kenner faxeculo hij het dadelijk op acht tien gulden voo-r zijn winkelkast, ofschoon hij met Willem had afgesproken cr niet meer dan oen dorde van dien prijs voor te besteden. Dus tot zoover was de zaak in orde. Met een gevoel van satisfactie legde hij de plaat neer en ging voort met uitpakken. Ilij was nog met het hooi bezig en kon 110a niet over Witlom's tweeden inkoop oordeelen, toen hij gestoord werd in zijn werk. Een stem klonk plotseling van uit don winkel: Oom Si. 'Oom Si, waar is u? Ilct nas een vrouwenstem. S. Gedgo in antiquiteiten was con vemtokt vrouwen hater, noo-it anders geweest cn was dus heel onaangenaam verrast. Waar is u, oom Si? Ik kom, klonk Hot dof van uit de pakkist, liet drong echter niet vorder door dan tot de rommelkamer. Dat meisje van Abó. bromde do oudo man diep in hot hooi. In dc drukte van zijn zaken had hij bijna heelcmaal ver gelen, dat do eenigo dochter van zijn stief broeder, die heel veel jaren-jonger was dan hij, met don ochtendtrein in Londen aankwam. Oom Si Met oen sissend geluid van afkeer schud de hij zijn hoofd uit het licoi los. Laat ze naar den drommel loepen wat komt zo nu in eens do-en? Waarom komt zo niet liever vanmiddag als de jongen thuis is? Maar dat is weer net iets voor oen vrouw. Voor do derde maal hoorde liij zijn naam roepen. S. Gcdgo, ongeschoren, op pantoffels, met een bril' op zijn neus, kwam lang zaam uit de duisternis van het schuurtje te voorschijn in den lichten winkel. Hij void begroet door con persoon met een uiterlijk, dat hem in allo opzichten tegen stond. Hot was een jong meisje met een vroo lijk, triscli gezichtje. In een oogonblik van zwakheid had lnj iets golaan, dat hij zich zelf nooit vergeven kon: hij was zoo on verstandig geweest aan te bieden dat meisje bij zich te nemen. Zij had liaar vader eenigen tijd geleden verloren en nu om langs haar moeder. Kruier Paterson had haar koffer met do pakkist gelijk uit Ips wich meegebracht, oen feit, dat hij zich nu herinnerde. Indien S. Gedge een oog gehad had voor iels anders dan antiquiteiten, zou hij dadelijk gezion lubben, dat zijn. nichtje den afgetreden minister-president, graaf Boliden, die de partijen aanspoorde steeds hun eenheid te bewaren en den nadruk legde op de buitengewone politieke kwa liteiten van graai Karolyi. Zijn uiteenzet tingen werden met stormachtig gejuich be groet. ENbriL.-VHD. Hot antwoord der regeering op G a n d h i's beschuldigingen. Do Indische regoering hooft thans het lang verwachte antwoord gepubliceerd op de beschuldiging van. Gandhi, dat de re geering door liaar optreden de overeen komst van Delhi heeft verbroken. Do voornaamste strekking van do antwoorden der locale regeeringen is, dat de meeste klachten feiten betreffen, dio niet binnen, liet Lader van do overeenkomst vallen, terwijl in de moeste andere gevallen wordt aangetoond, dat er van overtredingen der overeenkomst geen sprake is. In enkele gevallen, waarin zulks wol het geval was, zijn de gemaakte fouten nadeihand her steld. liet optreden der autoriteiten was volgens het rapport overal zoo' ruim mo gelijk. Do plaatselijke bewindvoerders ver klaren dat zij: tot liet uiterste hun best bobben gedaan om do bepalingen van do overeenkomst tusschen den afgetreden on derkoning lord Irwin en Git ml hi te eer biedigen. Allo bewijzen van het tegendeel berusten op onbetookonde feiten, die door het congres sterk zijn opgeblazen. t VEREEN. STATEN. I liet horstel vraagstuk. De commissie uit do New Yorkscbto ban ken heeft'in do lacaliteilen van de „Fede ral Reserve" tank opnieuw beraadslaagd over do punten met betrekking tot do ver lenging van do loeningen op korten termijn, waarover neg oneenigheid bestond. In Walistroet verluidt dat de commissie van allo deelnemende banken in do Ver- oenigdo Staten volmacht heeft gekregen toe te stemmen in verlenging dor crodieten op de basis van liet Wiggm rapport. Nieu w ©Amerikaanse heer e- dieten aan Engeland' De Exch. Tel. Camp. meldt uit Washing ton dat do federal Reserve Boord bereid is Engeland zoo ncodig verdere crodieten te geven en li et land over de huidige crisis heen lo helpen. Het bericht van de vorming van oen nat- tionalo rcgcering beeft op do Londenscho beurs oen zieer kalmeercnde uitwerking ge lild. Amerikaan se he beraadslagin gen in verband inlet do Engel sche crisis. De Exch. Tel. Comp. meldt uit New-York, dat de Ameiikaansche staatssecretaris Mel lon, onmiddellijk na zijn aankomst naar het gebouw van de Federal Reserve Bank is gegaan, ten einde doel te nemen aan de besprekingen in verband mot de En gelsche crisis. Naar verluidt, zouden ook particuliere bankinstellingen vertegenwoor digd zijn bij dc beraadslagingen over den toestand van de Bank of England. RECHTSZAKEN. lie huiirdei'sstaldng te Rotterdam. De kantonrechter to Rotterdam, hoeft de eerste verzoeken lol ontruiming van wo ningen in do Beverstraat toegewezen. lieden komen do zaken legen de andere huurders aan do oide. een heel aantrekkelijk jong meisje was. Zo was negentien jaar oud, droeg oen heel net zwart pakje, dat goed gemaakt was en een zwarten hoed, die van overleg cn goeden smaak getuigde. Ze was vrij lang, had een goed slank figuur en een zeer goede houding. Heldere, pittige, vtoo- Iijko oogen. In die oogen was oen opge wekte glimlach, toen ze S. Gedge lang zaam uit do achteiverb'ijvcn zag te voor schijn komen. Hot meisje Had een reismand in de hand en zette die voorzichtig noer op een tafeltje met oen gedraaid pootje, waar een kaartje aan hing, waarop geschreven stond: een echt koopje. Daarna omhelsde ze dapper haar oom. Hoe gaat het, nichtje? zei do oudo man hijgend. Ilij beschouwde dio begroe ting als een bc'.eotliging aan de •waardig heid van .den man. Dank u, oom Si, uitstekend, zei het jonge meisjo en ze dood liaar best niet haidop te lachen; dat zou niet gepast geweest zijn. Een goede reis gohad? O ja, dank u. Ik liad je niet zoo vroeg verwacht. Maar jo koffer is gekomen. O ja, hoe heet jo ook weer? Dat Hen ik vergoten. I11 heet Julie. Julie? Eén van die nieuwcnvctsche namen, zei hij op boozen toon. Waar om heel jo niet December cn daarmee uit? O, hot is mij goed, als u dat liever wilt, zei Julte heel vriendelijk. Maar het is zoo lang. Wat dunkt u van Do, of van Cein of Ber? dat is wat korter. Ach, het doet er ook niet too. Wat boteekent een naam? Ik vind het alleen wat I100 zal ik het zeggen,, wat nicu- werwctsch. Julie keek den ouden S. Godge aan met dien zelfden glimlach in haar oogen, Ilij zag dien glimlach niet. Hij zag al leen haar cn zij was iets, waai' 11 j ernstig over moest nadenken. (IFordf vervolgd.) Deze courant verschijnt dagelijks, mot uit- londoring van Zon- em Feestdagen. Prijs por kwartaal f2.— franco per poat - f2.50. Prijs per weekt 15 cte. Afzon derlijke nummers 4 ets. Abonnementen woiden dagelijks aangenomen, Advertentien voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan hot Bureau bezorgd zjjn, *s Zatordags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advortentiün wordt niet gewaarborgd. Prijs dor Advortcntlën: van i5 regels f 155; fedeiü regol meer fOdO; in luet ZntPi dagnummer 15 regel* f l.bO, iedere regel meer ÜG35. Keclamcfff 0.75 }ier i egel. Incassokosten 5 ets.; Eostkwitanties-Jö ets. 'laiioven van adveitonlien ij abonnement rijn ann het liureau verkrijgbaar. Dagelijks woiden tegen vooruitbetaling KUino Adveitentiön opgenomen 4 fü.50 t/m, 15 woor den, f Ü.75 t/m. 25 u ooi don. Dik wooid meer 5 cent lot een maximum van 30 wooiden, 's Woensdags: Kleine Advertentidntot 25 woor den f 0 25, mits vóór Dinsdagavond 0 uur aan het Bureau bezorgd. 'b Zaterdags: Klome Advortcntlën f 1.00, mdien niet vóór Vrijdagavond 0 uur bezorgd 2771 48 11 1 1

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1