BIJ Pijnen ST ADSNIEUWS, Openluchtconoert Oranje-Nassauschooi. De politiepost in het Westen. OMLIGGENDE örnim De a,s. wethoudersbenoeming. -S- Gemceutcraad 'Openbare vergadering rata (ten gemednle- raad van Schiedam op Dinsdag 1 Septem ber 1931, des namiddags to 2 uren. Beëediging on installatie van do leden van den Gemeenteraad. j Benoeming van 4 wethouders. 1 Alededeelingen. Ingekomen stukkdci. Agenda. ÏA, Benoeming rata do loden der vasto Raadseommissiën, t.w. dc: a. Commissie roor de Technische Be- drijren1 1 b. Commissie roor do Gemeentewerken; c. Commissie roor den Gemeentelijken iWoningdietast; d. Commissie roor bet Grondbedrijf; e. Commissie voor do Gomecnto-Roini- g'mg; f. de Financieole Commissie'; g. Commissie roor Onderwijszaken li. Commissie voor den Havendienst; i. Commissie voor dc Algemecne Per soneelsaangelegenheden j. Commissie voor de Strafverordenin gen; k. Commissie voor bet Onderzoek; der Rekeningen (voorzitter en telen); 1. Commissie bedoelt bij art. 120 der Bouwverordening (voorzitter en leden). IB. Benoeming vata 3 leden van do Com missie voor bet Gemeente-Ziekenhuis, in verband met bet aftreden nis raadslid van mevr. II. Benthemde "Wilde en do hoeren, J. II. C. Schermijn en N. Scheurkogel. IC. Benoeming van een voorzitter en 2 leden van do Commissie voor het Alge meen ïlandols Entrepot, in verband met het aftreden als wethouder cup raadslid van de heeren Ir. C. Houtman, B. G. Hoogendam en J. v. d. Tempel. ID. Benoeming van 4 lolen van het Burgerlijk Armbestuur, in verband met bet aftreden als raadslid van do heeren H. van der Kraan, J. M. vain Pelt, A. P. S'. Swartjes en H. Wiekenkamp. IE. Benoeming vata do leden der Sport- commissie voor de Gemeente Schiedam, t.w. 4 leden te benoemen uit den Gemeente raad buiten de leden vata bet Collego van B. en IV.; 4 leden to benoemen uit de leden van het Bestuur van den Sebiedamsclien Bond voor Lichamelijke Oefening, waarvoor door genoemd Bestuur worden voorgedragen A. 1. de heer AL Stavenga; 2. do heer A. van S-ehie. B. 1. ue heer A. van Sdaie; 2. do heer E. A. Lecndorls. C. 1. do heer E. A. L'eenderts; 2. do heer H. J. Scheffers. D. 1. de heer II. J- Scbelfers; 2. de heer A. Bovenberg. IF. Aanbeveling van het Collego van Regenten van hot St. Jacobs Gajthuis ter benoeming vata een Regentes en oen Re gent van genoemde instelling, ontstaan door de periodieke aftreding als zoodanig van mevr. E. KoetenOoms en den heer J. van der Most. Aanbevolen worden: A. (vacature mevr. E. KoetenOoms): 1'. mevr. E. Koeten—Ooms (altredend: 2. mevr. II. Benthemde Wilde. B. (vacature J. van der Most): 1- de heer J. van der Most (aftredend); 2. do heer II. .Wiekenkamp. IG. Benoeming vata een gedelegeerd lid in de Vereeniging „De Ambachtsschool voor Scbiedam en Omstreken", in verband met het aftroden als wethouder van den heer P. de Bruin. 111. Benoeming van een gedelegeerd lid in de Vereeniging „Huishoud- en Industrie school voor Schiedam en Omstreken' ia verband met het aftreden, als raadslid van den beer J. G. van Dorp. II. Benoeming vata een gedelegeerd lid in de Vereeniging „Zwakzinnigenzorgin verband met het aftreden als raadslid van den beer W. Broek. IJ. Benoeming van een gedelegeerd lid in de Vereeniging „Schiedams Volksbad huis", in verband met het aftreden als raadslid van den heer W. Collé. 2. Trekken der afdeeiing voor het on derzoek der gemeente begroeting yoot liet dienstjaar 1932. 3. Stemming over bet voorstel van. den Burgemeester: a. tot uitbreiding van het poliii>perso- neel b. tot wijziging van de gemeente bcgroo- ting voor het dienstjaar 1931. Model D. f9.730.—. (Over dit voorstel hebben in do raads vergadering van 7 Augustus j.l. do stem men gestaakt.) "4. Voorstel van B. en W. om bun Col lege te machtigen in bet tijdvak van. 1 Oc tober lot en met 31 December 1931 kasgel den op te nomen tot oen bedrag van ten. hoogste f 1.000.000.— tegen geen boogero rente data 4 pCt. per jaar. 5. Voorstel van B. en W. a. tot het vermenen vata een crediot van f950.— voor aanvulling van den inventaris in verband met de vorming van een pa- rallel-le klasse en de uitbreiding van de 3e klasse van de U.L.O. School Q1 (Hoofd de heer Al. Lernsom) b. tot wijziging der gemeente begrooting voor bet dienstjaar 1931. Model D. £950.—. S. Voorstel van B. en ,W. tot het ver- lecnen vata een extra-subsidie over het jaar 1930 en van cdn subsidie over het jaar 1931 aan do Vereeniging tot Bescher ming van Zuigelingen. 7. Voorstel van B. en W, tot het aan brengen van een wijziging in do Verorde ning op de heffing en in die op do invor dering van opcenten op do hoofdsom van do Personeele Belasting, zulks op verzoek van den heer Commissaris der Köningiti in deze Provincie. S. Voorstel van B. en AA". om do Ge meente Schiedam met ingang van bet vol gend jaar tc doen toetreden als lid van do Jeugdherberg-Centrale, tegen eou jaarlijk- sche contributie van f10.plus £2.50 en treegeld voor het eerste jaar. 9. Voorstel van B. en W. tot onderhand - sche verhuring aan den beer J. Kool al hier of anderen van de bouwmanswoning met aangebouwden stal, eon kleine schuur en een hooiberg iti Spieringshoek, voor een huurprijs van f 100-per jaar. 10. Interpellalie door bet lid van den Gemeenteraad, den beer W. Collé, inzako do door den Burgemeester genomen bïzou- dere politiemaatregelen en meer in het bizonder over do wijze vau optreden door de politieautoriteiten tegenover een bepaal de politieko richting der bevolking van de Gemeente Scbiedam. 11. Interpellatie door bet lid van dm Gemeenteraad, den heer B. G. Hoogendam, inzake het houden van een optocht in verband met de „Reriun Vov;iru:n"-herden king op Zondag 21 Juni 1931. Van 0. ft. K en Schiedam's Mannenkoor. De lucht was wel dreigend en in het be gin vata den avond werden voortdurend de purapluies opgestoken togen do regenbuitjes dio uit de donkere wolken op bot Feestter rein neerdruppehten, maar ditmaal was Plu viiis de concertecrende vereenigingon toch gunstig gezind, uant eerst togen liet einde van! J.jJet concert opende hij ap een heel klein kiertjes de hemelsluizen, waaruit ten slotte nog maar luttele rogend nappe's lekten Hadden gisteravond dc concertecrende vcroenigingen„Oefening Baart Kunst" ein der leiding van den heer J. C. AI. Feitzier en „Schiedams Alannenkcor", directeur (le heer P. v. d. Putten, niet over hot weer te klagen, ook over de belangstelling kunnen zo dubbel en dwars tevreden zijn. Naarmate liet weer beter werd, kwamen steeds meer bezoekers op liet terrein en vooral de ge zichten van de zangers, die eerst wat tang stonden, klaarden zichtbaar op. Het werd een mooie avond. Zoowel wat het avoer als de muziek en do zang betrof. 0. B. IC opende den avond met een uit gezocht program, waarop verp'ichto num mers voor het a.s. concours te Amsterdam voorkwamen. De heroieko Riënzi-ouvertu- re van Wagner oogstte een geweldig succes en wo hebben clan ook niets dan lef voor do wijze, waarop O, B. K, dit werk uitvoerde. De techniek van dit werk oischt heel veel van de spelers, maar niettemin toonde 0, B. K. dat zij liet nummer volko men onder de knie heeft. De geweldige acccorden en de zware be zetting van dit werk maakten oen groot- schcn indruk. In „Scènes Poétiques" van Gedard, toon de O. B. K. zich ook een heel goede vertolkster van fijnzinniger en ijkro muziek, Ateoral do teere instrumental ie bracht oen mooi kleureneffect teweeg. In deze beide nummers heeft O. B. IC. zich, naar onze meening, als een gezelschap van den eer sten rang doen kennen. „Schiedams Alannenkoor" kwam met twee mooie koorzangen op de planken: n.l tres Alartyrs aux Arènes van do Rilló en Sauls Lierzang van Gevaert. Do voordracht van het eerste nummer leek ons beter ge slaagd dan die van hot twooie, hoewel in beide werken heel goede mannenzang werd gegeven zonder- hinderlijke intonaties en rhylhmei-vcrwaarloazing, liet jonge koor heeft bewezen mede een siornau te ztijn in den ring der Schicdamschc zangers. Het tweede gedeelte van het program was populair. Hiervan vermelden wa het mooie „Vale Carissima" voor mannenkoor, dat op uitstekende wijze werd weergegeven. Do humoreske „Der Apotheker" van Kaïhnt sloeg geweldig in en moest c'p verzoek herhaald avorden. Tot slot zong hot koor de bekende „Theresen-walzcr" van Peu- schel, waarmee het groot succes oagMte. O. B, K. sloot den avond met do ouver ture „Uil Tour de Bandits" varl Von Supp: en „Dur und AIoll" van Schreiner. De loeide vereenigingen kunnen op een uitste kend geslaagd concert terugzien. OftMede opening. Do Ornnjo Nassauschooi van do Vcroe niging voor Gereformeerd Schoo'ondeirwijte dio gebouwd is aan do Framjoh Haver- sclimidilaan, zal Woensdag 2 September officieel geopend worden. Te half 3 heJt een samenkomst plaats van bestuur, person-cel en genood igden in bet gymnastieklokaal van do openbare school aan het Frans Halsplein Geiueentclijke getdieening 1902 Per advertentie wordt bekend gemaakt, welke obligaliemmimcrs van de 3*/| pet. geldleening 1902 togen 1 October a.s betaalbaar worden gesteld. Lidmaatschap JeugilUerberg-Ccmra'c. B. en \V. stellen den raad voor do ge meente het volgend jaar te doem toetreden als lid van de Jeugdherberg-Gentraio, tegen oen contributie van 10 per jaar met een entree-geld van I 2.50. Het doel van do Jeugdherberg-Centrale 13 te bevorderen, dat j'ongelui, die oen uitstapje maken, een goed en goedkoop onderkomen krijgen. Be Onderwijscommissie, wior advies is gevraagd, wijst er o.a. op, dat waaneer do gemeente als lid toetreedt, elke school van do jeugdherbergen gebruik kaai maken. Ecnigo schoten hebben reeds van «ai jeugdherberg gebruik gemaakt tijdens een twccdaagsch uitstapje. Da Finnncicelo Commissie stelt voor bet volgend jaar tot do Cenlralo too to tredein, daar1 de schoolreisjes in dit jaar reeds heb ben plaats gehad. Voor gebruik gereed. In de gemeenteraadsvergadering van 29 Alei j.l. wc d op voorstel van B. eti W. besloten van den heer 0. Korsten twee garages te huren in do Francois Haver schmidtlaan, om daarin een politiepost te vestigen, mede tor vervanging van den politiepost in de Nassauiaan, hoek School straat. De huur dor garages is 1 Juni ingegaan. Thans zijn deze gereed. In de oene is een agcntenwacht ingericht met togen den achterwand een aantal kastjes, bestemd als bergplaats. Do inventaris bestaat o,a. uit een gaskachel, een tafel, een spiegel en een kalender, maar... de agenten ont breken nog. In de andere garage zijn een tweetal cachotten gebouwd en dan Blijft nog oen flinke rubrrio over voor do plaatsing van rijwielen en eventueel een brancard. Wanneer de politiepost in gebruik zal worden genomen, is nog niet bekend. Ook bij de politie verkeert men in do vacantie- aeriode en bovendien zijn er oenige zio- cen onder bet personeel. Op 29 Mei scheen er echter nog at haast bij liet nemen van een besluit te zijn. Dat is nu bijna 3 maanden geleden. lieden to. v. d. Casino, 8.15 u. Nationaal Operette-Gcz. De lichte Isabella. Heden e. v. d. Tivtali-Schlouwburg 8.1" n. Rolt. Operette-gezs. Tantini en Co. Lnxor, 7.30 u., 9.30 n. Mensch erger je niet, Olympia, 7 u., 9.15 u. Het leven van 'n Clown. Ooster, 8 u. De verkeerde echtgenoot; De vrijgezel „knock out". Roxy, 2.15 u7 u., 9.15 u. Studenten liefde. Scaia, 7 u., 9.30 u. Aluiters aan boord. W. B., 8 u. Achter do coulissen; Harten in ballingschap. Politienieuws, De bloemenkoepman v. d. K, is niet altijd even makkelijk in den omgang. N. It. uit dc Aleidnstraat, lieeft zich bij do poli tie beklaagd over liet optreden van v. d. K., die hem in de Stadhouderslaan met een zweep heeft geslagen. Uit een kinderwagen, die mevr. Van R., uit Heusden, in do Overschieschcstraateven onbeheerd had laten staan, is een hand- tascli ontvreemd, waarin zich o. a, een bedrag van f10 bevond. Aran het kantoor van mrs. Van Velzen en Bordewijk, aan do Tuinlaan, is een emaiite naambord van den buitenmuur los gemaakt en ontvreemd. Te water geraakt. Gisteravond liep een agent van politie over de Wilholminabrug, toen hij om hulp hoorde roepen. Bij onderzoek bleek do 7-ja- rige Johannes de L., uit do Lekstraat, in de Voorhaven te zijn gevallen. Door hand reiking kon de jongen door den agent op liet droge worden gebracht. Auto contra rijwiel. Op den hoek van Hoogstraat en Korte Dam zijn gistermiddag een auto, bestuurd door D, P., uit ,Vlaardingen, en een njwicl, waarop W. AV. uit Rotterdam, reed, tegen, elkar geholsl. P. en W. kwamen overeen de schade aan het rijwiel veroorzaakt, sa men tc zullen dragen. Distriets-Ai bcidsbeurs Aangeboden arbeidskrachtenghasbla zers, stellers, aanvangers, indragers, glas slijper, letterzetters, boekdrukker, loodgie ters, metselaars, opperlieden, stukadoors schilders, timmerlieden, betonwerkers, foo- tonvlecbters, kistenmakers, kuipers, man denmakers, mach. houtbewerkers, meubel makers, kleermaker, geschoolde metaalbe werkers in vrijwel allo vakken; distilla teursknechts, branders knechts, broodbak kers, slagers, kellners, magazijn- en expeditiekneclits, reizigers, incasseerders, chauffeurs, transportarbeiders, varensgezel len, voerlieden, zakkendragers, werksters kantoorbedienden, (m, on vr.), fabricksax- boiders(sters) en losse werklieden. Gevraagde arbeidskrachten te Schiedam typiste (aank.), bekend met de moderne talen. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Broersveld 142. VLAARRINGEN. Vergadering- van ilc rechtsche randsclub, Alorgonavond zal de rechtscho raadsclub (Ohr. Hist., A. R., R. IC. en Staatk. Gerof.), een vergadering houden, waarin de hou ding bepaald zal worden hij de a.s. wot- houdersverkiezins. In die bijeenkomst zal ook behandeld worden bet schrijven der S.D.A.P.-fraclie, waarbij deze er op aandringt, dat de voor zitter dier fractie, do heer J. Buis, in het college wordt opgenomen. Raadsvergadering. Vergadering van den raad der gemeente Vlaardingcn, op Dinsdag 1 Septembei 1931, des namiddags 7.30 uur, precies. Agenda 1. Installatie der nieuw benoemdo raads leden. 2. Benoeming van drie wethouders, 3. Benoeming van de leden der vaste raadseommissiën a. vier leden der commissie voor straf verordeningen; b. vijf leden der commissie voor gemeen tewerken en bezittingen en do gemeente- reiniging; c. vijl leden der commissie voor de licht en waterbedrijven; d. vijf leden der commissie voor onder wijsaangelegenheden; e. vijf leden der commissie voor liet grondbedrijf; f. vijf leden der commissie voor finan ciën; g. vijf leden der commissie voor het slachthuis. 4. Benoeming van: a. drie leden en drie plaatsvervangende leden der commissie van deskundigen, be doeld in artikel 3 der „Schadevergoedings- verordening" b. een lid der schattingscommissie voor het grondbedrijf. 5. Samenstelling van de sectiën voor het onderzoek van de gemeente-begrooting, dienst 1932. G. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot het opheffen van de commissie voor de zeevisclilial, enz. 7. Alsvoren tot het uitgeven Van gemeen tegrond in erfpacht aan den Parallelweg aan dc vereeniging „De ambachtschool te Vlaax- dingen". Jubileum. Op 30 Augustus a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat de spoorwegbrugwachter 2e klas 3. do Graaf alhier, in dienst kwam bij de Ned. Spoorwegen. Concert violist Socrnius. Vanwege het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling zal op AVoetasdag 2 Septem ber in de zaal Excelsior een concert wor den gegeven door don bekenden Russischen violist Soormus. Voogdijraad. Tot vertegenwoordiger alhier van den Aroogdijraad Rotterdam II is benoemd ds. N. Blokker. Waterpolo. Zaterdag 5 September a.s., des nam. 5 uur zal in do* Sp oorhaven alhier va'awego 'dc Z.R.0. een wedstrijd worden gespeeld, tussclien bet Rotterdamsch Kringzevental en bet Kringzcvetatal van Gouda. Naar wo vernomen is de totostand vau den h'eer Van Rijn zoodanig, dat hij weer direct züjn werkzaamheden als wethouder kan hervatten. O VERSCHOK. Verkeersongevallen. Bij een 'poging van den autobestuurder C. AV. R. 11., wonende te Rotterdam, om den motorrijder R'. V. A. AP uit Den Haag, dio voer htom uitreed nabij de Zweth te passeeron, werd da motorrijder oven ge raakt, waardoiar de-zo viol en over den weg geslingerd werd. V. werd aan hoofd en J in ker knie verwond en dc-ar den autobestuur der naar dr. Donkersloot gebracht. Na •ver bonden te zijn, kon V. zijn weg vervolgen. Zijn motorrijwiel was slechts licht bcsdiat- digd. Op don Delftweg zijn giste- ,ddag de personenauto's, resp. bestuurd door J. IE O., te Rotterdam en J. II. G. AA7"., te Am sterdam tegen elkaar gebietst, waardoor bei- do wagens aanzienlijk werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Sflüjnhardt's Poeders. BINNENLAND. Eerste Kamer. Dc minister van Waterstaat, mr. P. J. Reijmer, die onlangs tot lid der Eerste Kamer werd benoemd in de plaats van hot ovoileden lid, den heer J. N. Hendrix, heeft zijn benoeming als zoodanig niet aanvaard. Sociaal-economisch congres. Als eerste spreker voerde gisteren het woord, dr. Lewis L. Lorwin, van het Eco nomisch Instituut te AVashington, die het vraagstuk van. de planmatige cconomischo organisatie inleidde. Na de bespreking stolde dr. Lorwin een wereld welvaartsplan voor, voor de eerst volgende vijf jaar, omvallende een alge meen moratoriuna van viif jaar voor aite oorlogsscbulden en herstelbetalingen. Dit is de eerste noodzakelijke stap om de wereld weer op adem te laten komen van de scherpe en gevaarlijke na-oorlogs problemen. Zulk een moratorium laat do kwestie van de uiteindelijke oplossing der oorlogsschulden en "betalingen onaangetast, maar dc opvattingen zouden dan gaan in de richting van een verdere verlenging en tenslotte van kwijtschelding, indien het resultaat van zulk een moratorium zo-ui blijken zoo gunstig te zijn als kan worden verwacht. Ton slotte meent dr. Lorwin, dat voor de uitvoering van deze plannen eenAVorld Planning Board (een wereld-instituut voor planmatige organisatie) moet worden opge richt, hetzij als een onderdeel van den Volkenbond", hetzij als een onafhankelijke instelling van deskundigen, om dc wereld ontwikkeling en de kansen voor de besto toepassing van credietbronnen in het be lang van do algemecne wereld-ontwikke ling te onderzoeken. Zulk een instituut zou kunnen samenwerken mot een ver tegenwoordigend lichaam van do Interna tionale Bank voor llerstel-betnlingen en andere lichamen, welke zich in de naaste toekomst zouden kunnen ontwikkelen. Over dit voorstel ontstond oen leven dige discussie. In de middagzitting sprak ANolery V Obolensky-IOssinsky, lid van de redactie van Isavestia, over den planmatige» opbouw, van Sovjet-Rusland. Üost-lndië. Groote brand. Gistermorgen brak een groote brand uit op den Passar Gambir te AVeltevreden, web ke juist vandaag geopend zou worden. Het; Eoropeesch restaurant Versteegh werd to taal vernield. Do overige gebouwen bleven gespaard. De opening gaat lieden toch door. 1 Beiaard bespeling. Alorgenavond vaar half 9 tot half 10 zal de stadsbeia.ardier, Ferd. Timmermans, het carillon in den St. Janstoren bespeten. Het programma luidt als volgt 1. Fantasie, G. F. Handel. 2a. AVi Gcnskons willen nu zingen, b. Helft nu U self. 3 Gavotte, C. AV. Gluck. 4a. Een draaiersjongen, R. IIol. b. Do kabels los, J. J. Viotta. c. Een liedje van dc zee. 5. Kwinten en kwarten spel, Fr. Hasse laar. - 6a. GonclclJied, C. AL v. AVeber. b. De nacht, Fr. Abt. 7. Intermezzo, Jet van Hoof. 8. Improvisatie, Ford. Timmermans. AGENDA. Schiedam. Luxor, Broersvest. Do held van Scotland Yard. Een wanhoopsdaad. Do Zon- dagsruiter. 28 Ang. Gebouw Eendracht, half 8. Open bare zomervergadering ring Schie dam N. B. van J. V. op G. G. 2 Sopt. Gymnastieklokaal Frans llalspVin, half 3. Officioelo opening Ctaaujo Nassau scltaol, Rotterdam. Heden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. Heden en volgende dagen. Grooto Schouw burg, 8.15 u. Rolt. Ilafstad-Too- i necl. De wonderdancing. Yergaderiug „ïortuiia". In dc voortgezette algemeeno ledenver gadering van Fortutaa is Het dagelijksdn bestuur met grooto meerderheid van stem men herkozen ön bestaat thans uit do hee ren J. Hofland, voorzitter, E, Hekman, se cretaris, S. Klaasse, penningmeester en AI. den Brcems, elftalleider. Als bestuursleden werden verder geko zen, do boeren AL Bloemendaal, J. v. d. ALark, J. v. Gcmeron, K. Kloosterman en C. v. d. AA'indt. In dc elftalcommissie worden benoemd de boeren Al. den. Brooms, A. Ifartog, It. Hofland, J. Goos en J. Verhagen. Zaterdagmiddag voetbal. Nu door den Rott. Voetbalbond oen Za terdagmiddagcompetitie wordt ingesteld, heeft bet bestuur van Fortuna besloten, om indien cr zich voldoende loden voor op geven, aan deze Zalerdagcompetilio dool te nemen. 1 Re vaste raadscommissies. Vrijdagavond zullen do verschillende frac ties bijeenkomen om tot overeenstemming to geraken inzake de samenstelling van de vasto raadscommissies. Wethouder A. van Rijn. Dei (lieer A. ynn Rijn, avethoiudor van oom derwijs en sociale zaken, die rowls gerui- men tijd verpleegd werd in hot Htamoeopia- lisclii Ziekenhuis to Utrecht, is beden in onze gemeente teruggekeerd, E nu st, en Weten t.Ii ai). Bibliografische conferentie. Gistermiddag is in de Ridderzaal to 's Gravenhage do 10de Bibliografische con ferentie geopend. Onder de aanwezigen bevonden zich ds minister van Arbeid, mr. Verschuur, di\ AYjbaut, wethouder van Amsterdam, de 'neer Quant, wethouder van Dm Ilaag en enkele leden van het corps diplomatique. Dir. J. Alingh Prins, voorzitter van den Octrooiraad sprak een kort welkomstwoord namens de Nederlandsche sectie. De voorzitter van het congres, prof. Alata Pollard hield de ''openingsrede, waarbij hij; in het bizonder den omvangrijken arbeid memoreerde, welke op bibliografisch gb- bied in Engeland is verricht. Als voorzitter van de Union Internatio nale des Villes sprak dr. F. AAI. AVibaut. i Do heer Paul Otlct uit Brussel, algemeen' secretaris van het Institut International dc( Bibliographic, hield oen voordracht ovefi L'Année Bibliographique". In de ochtendzitting van heden werdert inleidingen gehouden door do hoeroh Eugèno Alorel van de nationale bibliotheek^' dr, Joris Vorstius, (Russische staatsbiblio theek), Frederic Nathan (Engeland), mr. J-| Al. O. Aluller van het Ned. Instituut voo: Documentatie en Registratuur en Joseph Conek (Tsjecho-Slovakije.) Daarna vertrokken de deelnemers in autoff cars naar bet Huis To AVer ire want eeflj lunch word n an geboden door de Kon. Nod. Petroleum Alij. I I Doos 45 ct. Tiij Uw Drogist.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2