Verslag Gemeenteraad, Het kostbare Meesterstukje. ■jo Naettier vouwwagens. Radio-Programmals. "JcTK [Vergadering van Vrijdag, 7 'Aug. 1931', 's namiddags 2 uur, ,1 IV. i 1 .Voorzitter: de burgemeester, de beer II. Stulemeijcr. Politie-uitbreiding, (Vervolg), De lieer Colié, voortgaande: Vervolging van communisten? Iloe juist de berichtgeving wel was, blijkt uit do medodoeling in de Nieuwe Schiedamsche Courant, dat op dien be- wusten avond C. Frenaij op do Hoog straat door do politie zoodanig zou zijn getroffen, dat hij ter plaatse verbonden moest worden. Spr. kan liier do verzeke ring geven dat na afloop van die ver gadering geen enkele Frocuiy op de Hoog straat is geweest. Maar er zijn journalis ten die zonder meer van de politie over nemen, wat dezo vertelt en dan meenen bun taak als journalist te hebben ver richt. De bezoekers van do vergadering, die op de Broersvest en Singel wonen, moes ten do Koemarkt over. Dat er op dat oogenblik wat meer menschen op do Koe- maikt liepen, is heel gewoon, want dat komt ook voor, als Zondags een kerk uit gaat. Dan ontslaat eveneens een soort op tocht, maar spr. acht het zeer verstandig, dat men die menschen maar laat gaan. De spreker van dien avond haastte zich, omdat hij: nog maar een paar xninnten tijd had, voor zijn trein ging, naar het station en stapte onder weg in een auto bus, Een dool der pers meendo, dat de leiders zich op dio wijzo uit de voeten maakten. Enkele partijgenooten van spr. liep-en rus tig over do Broersvest naar huis. Daarbij was o. a. L. Frcna.y, die vergezeld was door zijn vrouw en zelf een 6-jarig zoontje op den arm droeg. Da hoofdinspecteur gaf toen plotseling do aanwijzing: „SJaat er maar op los". Daarbij werden bepaalde personen anhgewcz.cn.: Dim moet jo heb ben en dio en diol liet was er om to doen er eens op los fco slaan; de maro chaussce's, die naar hier waren geroe pen, moesten toch iets te doen hebben! Do Communistische Partij hield oen ver gadering en dat was een mooie gelegen heid om een aantal personen af te drogen. L. Frcnay is met sabels en gummistok ken mishandeld. Hij werd, terwijl h'ijl zijn zoontje van 6 jaar op den arm (boeg en zijn viouw bij hem was, door drie poli tiemannen zoo lang geslagen, tot hij aan den voet van dat mooie Christusbeeld op den. Singel ineenzeeg. En dat beeld, werd als edn symbool van het versteende Gliris- tendom, en gaf zijn zegen aan het bloe dige werk, dat daar geschiedde! Een andere Frenav werd door een po litieman bij do borst gegrepen, toen hij geheel alleen met zijn vrouw in de Lange Kerkstraat liep. Een van do politieman nen hield Fronay vast, terwijl do ande ren cr op los sloegen. Zes agenten waren in de Kreupelstraat opgesteld en G andero in oen steeg tegen over de Kreupelstraat. De aanvoerders van do politie hadden gedacht, dat de com munisten wellicht op de vlucht zouden slaan en zich naar de Kreupelstraat zou den begeven en dan zouden ze daar in handen zijn gevallen van de verdekt op gestelde politie. hls ti, mijnheer de voorzitter, konnis zoudt willen nemen van hot oordeel over het heestachtig optreden van de pfolitic, zoudt u met meer den moed hebben to zeggen, dat alleen do beer Colló maar critiek op do politie hoeft. Eón van de mishandelden heeft zich met een klacht tot het hoofd der politie gewend, rncar die heeft do klacht naast zicll neergelegd Do man heeft zich daar om moeten wenden tot don officier van justitie met zijn klacht. Het optreden en de reclame van de Nieuwe Schiedamsche Courant voor politie- Uit het Engelscb door mej. C. 31. Cx. de W. '4) IWiilem pakte het uit en overhandigde hem wat er in zat. Niet een grijns van afkeer hield de oude man een oud en verwaarloosd schüdeistukje bij het licht, Het zag zoo zwart van vuil en ouder dom, dat hij met zijn zwakke oogen niets van de voorstelling kon onderscheiden. Daar is nu niets van to onderschei den, klonk het wrange oordeel. Hoege naamd niets waard, beh'alve do lijst. En ik zou dat ding op niet meer dan drie gulden taxecren. Drie gulden, dat heb ik er ook voor gegeven. S. Gedge schudde afkeurend het hoofd. Het is de moeite niet waard het mee naar huis te nemen. S. Hedge schud- do nogmaals het hoofd. Hij kon eigenlijk niet goed velen, dat zijri bediende voor zich zelf een inkoop dood. Maal' hij had het misschien gedaan, omdat zijn baas cr niet veel moo doen kon. Waarom heb je dat ding gekoeld? Willem nam zijn baas hot stukje voor zichtig uit do hand en hield het bij het licht. Ik heb gedacht, mijnheer, dat or .wel wat ondor kon zitten. Dat geloof ik niet, zei S. Gedgo, terwijl hij een microscoop van de toon bank nam. Na een vluchtig onderzoek voog- do' hij er bij: er kan wel oen slecht Beschilderd stukje stilleven onder zitten, maar wat hef) jo daar aan? Ik hef) een voorgevoel, dat er iets ©nder zit. In ieder geval een prul. Jo zult misschien veertien dagen noodig hebben versterking is nu wel duidelijk! Het komt voor, dat leden van de Com munistische Partij verbaliseerd worden voor een feit, dat zij: op oen bepaalde plaats op den openbaren weg zouden hebben gepleegd, terwijl zij op dia plaats in het geheel niet gowc-est zijn! Als er raadsleden mochten zijn, die do vraag stellen: lloo kan dat? dan is het antwoord, dat do agenten opdracht krijgen om togen bepaalde communisten proces verbaal op to maken. Dio opdracht ont vangen ze van den commissaris van poli tie of van den hoofdinspecteur en spr, weet niet, of de burgemeester dat goed vindt oE dat het misschien op zijn bevel geschiedt. Maar zeker is, dat de agenten opdracht krijgen om tegen die on die pro ces-verbaal op to maken. Het duurt soms weken, voor tot vervolging wordt over gegaan en dan zet men maar een paar communisten op de bon. En voor den kantonrechter steken de agenten dan de twee eerste vingers van hun rechterhand op en zeggen: Zoo waarlijk holpe mij God Almachtig! Als jo dan geen getuigen hebt, die kunnen bewijzen, dat wat de politie how eert onjuist is, ga jo er op! We hebben hier een kantonrechter, die maar steeds zegt: Daar heb ik niets mee te maken. Het staat in liet proces-ver haal en het overtuigend bewijs is daar mee geleverd In de vorige zitting van het kanton gerecht kwam ecu zaak voor, waarbij do politie niet al te zeker was van haar zaak en men had daarom den agent-ver» brdisant maar niet gedagvaard. Do kans op meineed was al to groot, al zou het dan ook een meineed in opdracht zijn geweest! (Beweging.) Een belangrijk deel van de pers neemt maar klakkeloos op, wat haar wordt ver teld, zonder zelf er iets van te hebben gezien. Maar het doel wordt bereikt: op hitsing tegen do arbeidersbeweging. Onder deze omstandigheden 't is te begrijpen voelt spr. niets voor uitbrei ding van de politie. De B. K. fractie doet dat natuurlijk wel. Al werden do communisten alle dood. ge slagen, de II. K, zouden daartegen geen bezwaar hebben, want zij hebben altijd op de meest bloedige wijze getracht liun macht to liandiiaven of die te veroveren. De heer mr. Kavelaars: Mijnheer de voorzitter, snoer dien man den mond toch! Do heer Collé vindt het good, dat de heer Kavelaars aanstoot neemt aan wat spr. beweert, maar dan moet de heer Kavelaars straks ook eens zeggen, of hij het politic-optreden goedkeurt. De heer Kavelaars moet dat maar eens als jurist maar vooral ook als mensch, en niet in de eerste plaats als R. K. beoordeelen! Op den avond van do gemeenteraads verkiezing gold het verbod van" samen scholing, maar voor de bureaux der dag bladen stonden honderden menschen om kennis te nemen van den uitslag der ver kiezingen. Al die menschen waren in over treding 1 Het ligt niet in de bedoeling van spr. van de politie te eischen. dat zij al die menschen zou verbaliseerd heb ben, want spr. acht dat verbod van sa menscholing heelemaal niet noodig. Maar dat neemt niet weg, dat al die menschen voor do dagbladbureaux in overtreding waren. Op een gegoven oogenblik loopen er enkelo communisten samen over de Hoog straat. Zij passeeren ook oen agent van politie, maar die merkt niets bizonders en gaat door met liet verkeer te rege'en. Een,paar dagen later krijgt die agent ech ter opdracht proces-verbaal op te maken tegen communisten en toevallig herinnert hij zich nog Frenay en Colié te hebben zien loopen op do Hoogstraat en dio gaan op do bon 1 Zelfs do heer Kavelaars zal nu moe ten toegeven, dat spr. en zijn vrienden hier op do meest kinderachtige wijzo door de politie vervolgd wordenl Er gaat bijna geen week meer voorbij, of er verschij nen communisten voor den kantonrechter. Hot is belachelijk! Do kantonrechter voelt Bcurtveart Schiedam--Amsterdam. Tn dir. verb, in. Groningen en Fried. Vertr. Maand, Woensd. en Vrijd, 5 u. Adres Schiedam, Oude Sluis 4 {wf 68456. A'dam, Klovenicrsburgw. 39, 48957 Schippers: J. C. BE MOS en F. W. BON Jr Eerste Schied. Begrafenis-Vereeniging Broersvest 103. Telef. 68205 A. v. d. Most, J. iï. Jenner, T. Kooy Broersvest 103. Fabrislraat 36. Laan 44 BAKKERIJ H. W IJS BROEK HOOGSTRAAT 22. TELEFOON C8G19. Neemt proef met ons melkbroocl. 68S3S De Eerste Schiedamsche Papiorvernietiging. Inkoop van allo soorten j OTJID PAPIER Exsr avrETAXZEXST. Jac. v. j. WAAL, ™E8m^NVA¥7 ts'~ i Hoogstraat 41 Telefoon 68353 om het er af te krijgen on dan zal je zien, dat je je tijd vermorst licht. Wanr- 0111 koop je een kat in don zak, terwijl je je drie gulden had kunnen Sjesteden voor oen sluk porcelein? Maar ach, dat is jouw zaak en niet do mijne. Er zit daar iets onder die bloemen, mijnheer, daax bon ik zeker van, zei dc jonge man, terwijl hij het stukje met do microscoop oplettend bekeek. Maar wat het is kan ik niet zeggen. Dat kan niemand. Maar, zooals ik al zei, het is je eigen ongeluk. In onzen handel kan men spcculecrcn, en dat is onvoorzichtig; denk daaraan, jonge man. lfet i-> best mogelijk, dat ik iets kostbaars vind, mijnheer, waagde Willem er bij ie voegen. Jawel, jawel, als do kalveren op het ijs dansen. Hoe zijn godachtcngang op het oogen blik was, is moeilijk te zeggen, maar liij dacht in eens aan zijn nichtje en daar stond ze, hetgeen ze al twee minuten lang had gedaan. Ze was uit de achter- gowclven te voorschijn gekomen en keek Wülcm en zijn schilderijtje met aandacht aan. Wat is er nichtje, zei do oude man op seheipen toon. Wat kom jo doen? Is liet koude lamsvleoseh, dat in de kast staat, voor het middagmaal, oom Si? zei Julio een weinig blozende. Ja, ze kreeg een kleur, omdat zo spreken moest in tegenwoordigheid van zulk een knappen jongen man. Ja, wat denk je, dat wij anders kregen? Truffels, misschien, of pate de fou gras Neen, omn Si, zei Julio ernstig. Goed dan, bromde S. Gedge. Hoofdstuk IV". Het was niet voor 's avonds, toen S. Gedgo por bus naar .CJerken well was ge wei. dat het een beetje maakwerk is en' vindt het blijkbaar nogal een kinderachtig gedoe van de politie, want hij geeft in den regel do laagsto boete, die moge lijk is. Als de politie op Oio kinderachtige wijze blijft doorgaan, is de stolling to verdedi gen, dat hoe meer agenten er komen, hoe meer do veiligheid in gevaar wordt gebracht. Het is niets erg, als cr 10 com munisten bij elkaar loopen; er gebeurt niets, totdat de politie meent er zich mee je moeten bemoeien. Bij deze opmerkingen over de politie zal spr. het voorloopig laten. Hot andere, wat hij nog over de politie hoeft to zeggen, komt wel bij bet houden van do'door spr. aangevraagde interpellatie. Uit heigeen spr, hoeft meegedeeld, zal gebleken zijn, dat liij niet kan mee hel pen aan versterking der politie. Spr. hoopt, dat de burgemeester gedocumenteerd liet optreden van de politie zal verdedigen. Pen groot aantal leden, die in Jammi niets voor een belangrijke uitbreiding van de politie vodden, bobben thans oen tui meling gemaakt. Waarom Het antwoord heeft de Nieuwe Schie- damscha Courant gegeven, die openharti- ger Is dan de getuimelde raadsleden, of misschien heeft het hlad zich ook wol verschreven. Dat komt wel moer voor. Eenige maanden geleden, meendo nage noeg de gelieele raad, dat op grond van linancieelo overwegingen het politiecorps niet versterkt kon worden en nu meent een groot deel van do raadsleden, dat cr geen bezwaren tegen zijn. Het politiecorps moet versterkt worden, opa op de meest willekeurige on Moedige wijze de commu nisten te vervolgen en spr. hoopt, dat do heeren openlijk voor den dag zulten komen mot die erkenning. De yp o j? i tt e rDe heer Steens meent, dat ik ten onrechte hob gesproken van een compromis, dat inzako politie-uitbrei- gaan, om een oudorwetscho sofa te koo- pen van een koopman, die in geldelijke verlegenheid zat, dat Willem en Julie ken nis met elkaar konden maken. Voor dien tijd echter was do atmosfeer in No. 46 Nieuwe Kruisstraat door hun tegenwoor digheid al aanmerkelijk verbeterd. Bij den eersten oc-gopslag reeds was Willem niet weinig getroffen door do ver schijning van dat nichtje. In de eerste plaats vormde zo zeker al oen heel groot contrast met vrouw Banciman. Zij zag er- zoo zindelijk en netjes uit; zo had mooie handen, de kleur van haar haar was juist iets voor oen schilder en zo had hot alleraardigst opgemaakt. Daarenboven was zc zoo slank als een wilg, zij bewoog zich met een zekere bevalligheid en gra tie en haar oogen waren grijs. En wat hem bovenal trof, zij glimlachte edit vriend schappelijk. En Julie, welken indruk had zij gekre>- gen? Toen zo lionr daar onverwachts zag staan, dicht bij het raam, met het schil derstukje in do hand, dat hij op do markt gekocht had, vond ze dadelijk, dat do jonge man een boel aardig voorkomen had. Ilij zag er vriendelijk en knap uit. En *dio indruk uerd bevestigd, toen ze 's avonds mot elkaar gepraat hadden, ge durende de zeer gelukkige afwezigheid van oom Si. Hij was inderdaad heel vriendelijk en heel knap. Hun .gesprek begon iets na zevenen, toen Willem de luiken had dicht gedaan on do winkeldeur gesloten. Ilij was het, die het gesprek begon. U blijft hier, niet waar juffrouw Gedge Ja, antwoordde Julio, als ik oom Si tenminste van dienst kan zijn. Ileelt hij u dan niet aangenomen? Do baas zei een voortien dagen geleden, dat hij u als kind zou aannemen. Oom Si zegt, dat ik dat nu zoo 1 ding'tot stand is ge'komen. "Maar op bldz' 367 van do verzamelde stukken staat uit drukkelijk, dat do burgemeester en twee wethouders het hierover eens zijn, dat dit jaar 18 agenten worden benoemd, maar dat do beide wethouders in genendoelc cenigen steun toe wilden zoggen om het politiecorps in 1932 nog met 8 man uit te hroiden. D-e burgemeester heelt zich zijnerzijds echter liet recht voorbehouden hij de begrooting 1932, als Idj dat nood zakelijk acht, nog mot eon voorstel te komen om ook nog dio 8 man te be noemen. Spr. zou niet eerlijk zijn geweest, als hij den raad niet had meegedeeld, dat het mogelijk is, dat luj als hoofd van do politie straks nog met een aan- vullings-voorstel komt. Dc beide wethouders, die met hot plan om in 1931 nog 18 agenten to benoemen, meegingen daarvan behoeft geen ge heim te worden gemaakt zijn de lieo- ren Houtman en Van "Volzen. De burge meester opende do mogelijkheid, dat de 8 man, dio hij ter coruplcteering noodig achtte, niet gevraagd zullen worden. Het kan zijn, dat de linancieelo toestand vim dien aard zal zijn, dat ook spr. tot de conclusie komt, dat het politiecorps niet kan worden uitgebreid, hoe noodig hij dat overigens ook acht. liet is niet altijd mo gelijk met wiskundige zekerheid vast te stellen, wat noodig en mogelijk is.Spr. kan het aspect van de begrooting 1932 nog niet overzien, maar dat zij schitterend zal zijn, gelooft spr. niet. Van die be groeting zal het intussclien afhain'gcm, of spr. het voorstel, om in 1932 nog 8 agen ten aan te stellen, achterwege zal laten of indienen. Politie-uitbreiding en belasting verlaging. 'Als spr. den wethouder van financiën zoo'n droef beeld ziet schilderen van de toekomst, dan begrijpt spr. niet, dat dezo wethouder tegelijkertijd een voorstel wil verdedigen, om de Fiersoncelo Belasting to verminderen, wat aan do gemeentekas een bedrag van £37.000 zal kosten. Spr. is ook voor do wijziging van do Per- soneelo Belasting, maar als het toekomst beeld zoo droevig is, dan is oen bedrag van f37.000 aan verlaging van inkomsten toch buitengewoon veel, want do mindere opbrengst van de Personeele Belasting bij aanvaarding van het voorstel en de kosten van dc politie-uitbreiding. zullen in 1932 niet zoo heel ver uiteenloopen. De heer Slavenburg heeft een beroep op spr. gedaan om genoegen to nemen met 3 maal 3 agenten. Drie agenten meer is echter praetisch maar één agent meer op straat en 18 man praetisch' 6 meer op straat. Dat houdt natuurlijk verband met het arie ploegenstelsel, dat wordt toege past, .Do heer Hoo-gendam heeft gevraagd, of niet met minder volstaan kan worden. Spr. meent, dat er 26 agenten noodig zijn; hij vraagt nu een crediet om er 18 to kun nen aanstellen en zal misschien hij do behandeling van de begrooting met een voorstel komen nog 8 agenten te benoe men. Spr. zou geen eerlijk spel spieten, als hij nu 18 agenten vroeg en hij zou later niet een. voorstel komen om alsnog 8 agenten te benoemen. Spr. heeft reeds gezegd den heer Colié er wol voor in staat te achten een voor stel to verdedigen, of te bestrijden. Maar nu heeft spr. zich toch do vraag gesteld, of misschien diens onderscheidingsvermo gens niet erg vaardig is. Want h'oe iemand de actie voor internationale ontwapening in één adem kan noemen mot een voor stel tot politie-uitbreiding, daar kan spr. mei zijn eenvoudig hougeo-is-verstand niet bij 1 Het ligt niet op den weg van spr. do partij op te nemen van do Nieuwe Schio- damseho Courant. Dat is, voor zoover spr. weet, een zelfstandig blad en bestrijdt ook wel eens de voorstellen van B. en W. Spr. behoeft do Nieuwe Schiedamsche Cou rant niet te verdedigen; dat kan zij zelf wel en nog wel heter dan spr. dat zou kunnen. half en half ben, zei Julie heel stemmig. Ik ben oen maand op proef. Als ik hem aansta, zegt hij, dan kan ik blijven, zoo niet, dan moet ik een ander baantje zoe ken. Ik hoop, dat u kunt blijven, zei Wil lem met volmaakte oprechtheid. Er was genoeg vrouwelijke ijdelheid ia hot hart van het nichtje van S. Gedgo, om haar niet even te doen glimlachen. Dat was een boel en heel eenvoudige jon gen cn toch' kan zij niet ontkennen, dat er iets in hem was, dat haar even deed trillen. Waarom hoopt u dat? zei het echte vrouwtje, schijnbaar heel onschuldig. Ik weet niet waarom, of het moest wezen, dat u zoo bijzonder prettig is om moo to praten. En do eenvoudige jongen kreeg een kleur van zijn eigen buiten sporigheid. Ze zou iels hebben kunnen zeggen op ijskouden toon; zo zou hem zelfs kun nen uitlachen, over de opinio van zulk een jongen man, maar Julio begreep, dat dezo zeldzame oprechtheid, iets was, waar geen verstandig meisje moo mocht spot ten. Willem was Willem en als zoodanig moest zo hem behandelen. Is u niet h'eel knap? Zij wist, dat liij knap en verstandig was, maar zo wist zelf niet waarom. Zo wou hem niot te kennen geven, dat zij hot wist. Noen, dat geloof ik volstrekt niet. al aar u is hot toeb. Dat moot u wel zijn om het land te kunnen afloo-pen om zeldzame kostbare dingen te fcoopen, dio oom Si dan weer moet verkoopen. Ach, iedereen kan wel het eon en ander vinden om te keepen, als hij er geld voor mee gekregen hooft. Neen, dat kan niot iedereen. Ik zou het heelemaal niot kunnen. Zou dat niet komen, omdat n er heelemaal niet in opgeleid is?. Zaterdag 29 Augustus. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend V. A. RL A.-uitzcndimg. 6.457 u. Gymnastiek. ,7.307.45 uxfr. Gymnastiek. 8.01 u. Gramofoo-nplate©. 1?) u. V. P. R. O.-Morgenwij'ding. 10,15 u. Cop., cert. V. A. R. A.-Scptet, .Wjadimir Pique Trio. Spreker: 0. Dammers. 12.01 u. Con cert. V. A. R. A.-Septet. Gramofoanplaton, 2.01 u. P. KL Polderman: „Do filmdienst van het instituut". 2.15 u'. Concert, V. AL R. A..-Mandolino Ensemble. Elize do Haas, (zang), Joh. Jong (piano). 3 u. Onthulling van het Bomola Nieuwenhuis-momuimentop liet Nassauplein, Amsterdam. Toespraak, orkest en koor. 4 u. Vervolg Mandoline En semble onder leiding van Joh. B.' Kok. 4.30 n. Zang en Piano, resp. Elize do Haas en Joh. Jong. 4.45 u. S. D. A. P.-kwartiertje. 5 u. Gramofoonplaten. 5.05 u. O. v. Tus senbroekReizen en trekken. 5.35 u. Con cert, V. A. R. A.-Septet. 6.30 u. Literair halfuur door A. 51. de Jong. 7.15 u'. Ver volg concert. 7.45 u. V. A. RL A.-Varia, 7.50 u. Eestuursmedcdeelingen, 8 u. Con cert, V. A. R. A.-Orkest. 8.30 u. Concert, Vocaal kwartet. 9 u. Teun de Klepperman, 9.15 u. Vervolg concert. 9.45 u. Vervolg zang door vocaal kwartet. 10.05 u. Pers berichten en voethalmededeelingsn. 10.15 u. Vervolg Orkestconcert. 11 u. Gramofoon- platcn, 12 u. Sluiting. Huizen, 298 51, Uitsluitend K- R. O.-Uitzendimg. 89.15 Gramofoionplaten. 1011.30 u. Gramofoionplaten. 11.3012 u. Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 u'. Politieberichten. 12.151.45 u. Concert, K. R. 0.-Sextet. 1.451.50 u. Postduivenberichten. T.5Ö 3 u. Gramofoionplaten. 34.30 u. Kinder- uurtjo. 4.456 u!. Gramofoonplaten. 5S u. Concert, K. RL O.-Kunst Ensemble. 6.01' 6.15 u. Nieuwsberichten in Esperanto. 6.15'6.35 u, Journal, weekoverzicht door P. do Waart, 6.357 u. K. RL O.-Kunst Ensemble. 77.25 u. Faher L'. Burgman Alledaagsche zaken in het 51issieland. 7.25 7.45 uur. Politieberichten. 7.458 ubi. Sportpraatje. 8 u. Concert, K. R. O.-Salon Orkest. 8.45 u. Humorist, Solokwartot „Do Hooigo Q". 9 u. Nieuwsberichten. 9.15 u'. Vervolg Orkestconcort. 10 n. „Do Ilooge Q". 10.30 u. Vervolg Orkestconcort. 11'12 u. Gramofoonplaten. Da'vent ry, 1554.4 51. 10.35 u. Morgenwijding. 1.20—2.20 uur. Orkestconcert. 3.50 u. Orkestcondert, F. Uako (tonor). 5.05 u. Orgelspel door RL Foert. 5.35 n, Kindcruurtje, 6.20 u. Dans muziek. 6.35 u. Berichten. 7.05 u'. Zang door Eleanor Tove' en Dale Smith. 7.20 u. Lezing. 7.35 u. Lozing. 7.50 u. Zang doer F. Griscwoocl (bariton), S, RPw (bas) en Rtadim-Mnnnenkoor. 8.20 u. Concert, Or kest, I. Baillie (sopraan), HL Williams (ba riton), IJ. Kennedy (cello). 10 u. Berichten. 10.15 u. Berichten. 10.20 u. Lezing. 10.50 12.20 u. Dansmuziek. Geen ooggetuige. Alleen wil spr. den heer Golló dit doen opmerken: Hij zelf heeft verteld, dat hij volgens do bladen na afloop van do open bare vergadering onmiddellijk naar huis is gegaan. Hij moet dus de beschrijving van de droevige relletjes, die hij hier gaf, van anderen gehoerd hebben. Spr. moet, wat dc heer Colié heeft gezegd over bet optreden van de politie op dien avond, naAst zich neer laten gaan, omdat de heer Colié niet uit ervaring sprak. De 'heer Colié heeft gezegd, dat de ver sterking van de politie wordt gevorderd om tegen de revolutionaire arbeiders te kunnen optreden. Spr. wil er evenwel aan Dat is h'et niet aJloen, er komt meer bij, zei Julie heel slim. U hebt een bij zondere gave dingen op te sporen, of te herkennen, die waarde hebben. Dat is misschien wol zoo, stemdo Je jonge man eenvoudig toe. De baas vraagt mij in den regel of een ding edit is ja of neen. Het meisje doorboorde bem letterlijk mot haar oogen. Zeg mij dit dan eens? Hij was zeer verbaasd over die plotse linge vraag. - Is hij zelf ecJit? Wie? De baas? Ja, oom Si. Zonder een oogenblik te aarzelen, kwam het antwoord: Ja, juffrouw Julio, dat is hij. De baas is een ocht stuk. Ik ben heel blij, dat te hooren, zei Julie met een ©enigszins gefronst go- laat. Ja, do baas is eeu echt stuk mensch. Er was een diepe, overtuigde klank in zijn stem. En langzaam voegde hij! or bij men zou hem ook wel oon museumstuk kunnen noemen. Het meisje glimlachte om dien pledi- tigen toon. Het is een hbél goed mensdh'. Er was wirmo genegenheid in die ivoor Jen. Waarom nam hij mij als het ware van de straat op? iWillem wees op den grond. En nu ben ik zijn assistent. „En hoeveel verdient u in de weok? zei het practische meisje, als die vraag niet al te onbescheiden is. Ik verdien f4.50. In de week? Ja, met kost en inwoning. Zij keek den jongen strak aan. U is meer waard. Als do baas denkt dat ik moor waard ben, dan zal hij mij ook wel moor geven, (ffl&rdt vervolgd). is i TELEFU KKEN iirv ci ROTTEROAMSCHEOIJK. E45 i

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6