STADSNIEUWS ISP r r f Het petitionnement van de Nederlandsche Dagbladpers Onderlinge wedstrijden T.H.O.R. fa.Wed C v d.Mo (hls. Heerenpad) j Om den Zilveren Bal. -B- Volgende week aanbieding* te (Üeuóvc. ."Wij ontvingen liet volgende communiqué van de verceniging „Do Nedorlandscho Dag bladpers" „Het petitionnement voor internationale ontwapening is in totaal door 2.43S.90S Nederlanders boven de 18 jaar getoeterd. Dit resultaat heeEt onzo verwachtingen aan merkelijk overtredfon. Reeds is op ondub belzinnige wij-zo gebleken, dat (leze uit spraak van do groote meerderheid der Vol wassen Nederlanders zoowel in ons land als daarbuiten diepen indruk heeft gemaakt en ook buiten de grenzen een stimuleercn- den invloed van beteokenis zal uitoefenen. Wij zijn er trotsick op, dat door allo dag bladen van allo politieke richtingen en door allo neutrale dagbladen eendrachtig en mot overtuiging vaar deze grooto zaak gestreden is. ij zijn er ook van over tuigd, dat do intense wekenlange campagne voor dit petitionnement in onzo bladen ge voerd, een blijvende uitwerking in den grooten strijd tegen den oorlog zal hebben. In den loop dezer week zal hot petition noment door oen delegatie van de Nederland sche Bugb'adpers te Genève worden aan geboden. De voorzitter van de N. D. P. zal daarbij een rede houden en een gecalli- grafeerde oorkonde aanbieden. Zijn rede zal worden beantwoord door den presi dent van de Assemblée van den Volken bond, den heer Titulescu, die zich met groote instemming eai warmte bereid hooft verklaard, het Nederlandsche petitionne ment in ontvangst te nemen. Dit wij het thans reeds aanbieden, ter wijl de ontwapeningsconferentie voor Fe bruari 1932 is vastgesteld, vindt zijn roden in onze hoop, dat het Nederlandsche voor beeld in andere landen navolging zal vin den. De machtige aandrang van dear inter nationalen volkswil tot het doen welslagen van de conferentie zal hierdoor nog belang rijk worden versterkt". Opening sportterrein. Aan den Luamlootsclu'ii weg* Dit voorjaar reeds werd aan de voetbal - vereenigmgen Ursus, S. Cr. V. (St. .1 o/.efge zellen) en Stormvogels een terrein aan den Laansiootschenweg, vlak bij den on bewaak ten overweg, toegewezen. De vereenigingen konden daarop eckler zoo niet spelen en met vereende krachten, waarbij do leiding berustte bij Ursus, en met medewerking van de gemeente, die materialen beschikbaar stelde, h.'ebben de loden van genoemde vereenigingen. heel wat van him tijd be schikbaar gesteld ora het veld, dat zeer ongelijk lag, te egaliseeren en te drain ooron met puin. Gisteren is het terrein in gebruik geno men en werd de eerste wedstrijd van Ursus in de le klasse van den R. V. R. gespoeld, waarvoor was aangewezen als tegenpartij Zwart Wit. Vooraf ging een korte plechtigheid. De oud-voorzitter van. Ursus, de heer G-. v. d. Toorn, sprak er Zijn vreugde over uit dat Ursus nu een eigen terrein had en her innerde er aan, dat „do jongens" zelf haul hadden gewerkt om het veld spoel klaar te maken, wat geschiedde onder do dagelijk- sclie leiding van den heer F. J. Zijtveld, wien een woord van hulde werd gebracht, Ook werd dank gebracht aan den S. B. I., O., die de belangen van Urses bij het gemeentebestuur met zooveel succes had bepleit. Spr. eindigde met do hoop te uiten dat Ursus vele prettige wedstrijden op kaar nieuwe terrein aal spelen. De voorzitter van den S. B. L. 0., de heer M. Sta ven ga, wenschte Ursus, S. G. V. en Slormvogels geluk met hun terrein. Ieder woont wel gaarne ia oen eigen vrij huis, maar dat is niet aan allen gegeven en ook zonder dat kan het wel gced zijn. Spr. uitte den wensch, dat het Ursus zoo goed moge gaan, dat zij nog eens de beschikking over een „vrij huis" krijgt. Do hoer C h r. van D ij k, voorzitter van do Veruen „Schiedam", wier terrein aan dat van Ursus c.s. grenst, bood zrijn geluk- wcnschen aan als goede buur ea o verban digde daarbij een bloemenmand. Do 2o voorzitter van Zwart Wit, de heer W. Viergever, sprak niet als een goede buur, maai- als een -verre vriend en bood eveneens bloemen aan. De heer A. van Schie, secretaris van den S. B. L. 0., beeft daarna op verzoek het lint, dat do Loegang lot het veld ver sperde, doorgeknipt met do mededeciing, dat hij Zwart Wit niet kwaad gezind is, maar dat hij toch hoopt, dat Ursus haar eersten wedstrijd op eigen veld zou winnen. Daarna is de wedstrijd UrsusZwart Wit begonnen die Ursus won met 32. Mot de rust was de stand 31. later werd nog gespoeld Ursus-Voteranen legen S. G. V. De uitslag daarvan was 4—2. Bij de opening van het terrein waren ook aanwezig de heeren Balinert en De Srnale. bestuursleden van den R. V. R., en een afgevaardigde van S. G. V. Even later verscheen ook nog do heer ,T, D. van Bennekuln, de, juist weer herkozen voor zitter van den it. V. B. De II K. raadsfractie. Tot voorzitter van de R.Ki raadsfractie is velaars. "AJs secretaris werd aangewezen de hoer F. J. van Esen, in plaats van den heer H. J. Steens, die vaar een herbe noeming niet in aammerk'ng wilde komen. Conconrssucces, Op een gisteren te Amsterdam gehou den muziekconcours behaalde het Muziek gezelschap Oefening Baart Kunst (dir. J. C. M. Feltzeij, in de eere-afdeeling den Islen prijs. Op liet terrein Haven dijk. s "Winters cefcnt T.h.o.r. ii de zaal, maar als dan* gelegenheid voor bestaat in de zomermaanden gebeurt dat ook in de open lucht en als dan do zomer on geveer voorhij is, worden onderlinge wed strijden gehouden 'op het Havcudijk'.errcin, waarbij gymnastiek en athleüek ge! j ge rechtigd op het programma vor-c.* ijmn lbo wedstrijden zijn gistermiddag g'Intel on der niet al te gunstige oraslm 'i»h teen. Meermalen moest met de wodslr.ji'e.i even gestopt worden, tengevolge van den regen. En als men dan weer begon, waren toe stellen en gras nat, zoodat o.a. zeer voor zichtig gesprongen moest worden, terwijl de deelneemsters en deelnemers in sport- costuum het nog kouder hadden dan do toeschouwers. Voor do dames en heeren bevatte hot program een 6 kamp 3 gynmastiek- on 3 iatlile!ieknunimers. Voor wat de eerste 3 betreft, werd in twee groepen: lo en 2o graad, geturnd. Voorts namen aan de wedstrijden deel drie meisjes- en drie jongensklasse, die cpgaven kregen, ia overeenstemming met hun kunnen. T.h.o.r. bad bij deze wedstrijden de hulp van een flink aantal deskundigen, o. a. mevr. Moerkerke, de heeren A. en A-. H. Mocrkerke, P. Jongencel, F. Froschart en D. Pikaar. Voorts verleenden hnln hulp de leiders van T.h.o.r. en de heeren Th. van Woerkom en J. Baris. Dc heeren A. van Schie en P. van Zutfcu beijverden zich om de uitslagen in slaten te verwerken, wat een vrij omvangrijk werk was, daar wat de athletieknummers betreft de uitslag be rekend moest worden volgens de tabellen van het K.N.G.V. Zondagmiddag hebben de leden van T.h.o.r. weer getoond, dat de beoefening der sport in vereenigingsverband vormend werkt, want door de dames en heeren, jon gens en meisjes in sportcostuum, werd het minst gemopperd over het ongunstige weer en mocht dat al eens liet geval zijn: toch werd met opgewektheid aan de oefeningen meegedaan. In verband met de omstandigheden, die overigens voor alle deelneemsters on deel- nemers golden, zullen do gemaakte tijden voor de loopmmimers eu de bereikte hoog te bij het springen geen Ned. records in gevaar brengen. Het laatste nummer van den middag was een baflonwedstrijd voor de kleintjes. Meer dan 100 met waterstofgas gevolde ballon netjes werden uitgereikt. Aan elk hing een label, waarop verzocht werd de label als die gevonden werd, op te zendon aart het secretariaat van T.li.or, met vermelding van naam en woonplaats van den vinder. Midden op 't veld werden de ballonnetjes op gelaten en dan dreven zo ongeveer over liet kleedlokaal en do Maas in de rich ting vliegveld Waalhaven. Een aantal jongens vonden het zeker zonde zoo'n mooie luchtballon de lucht in te laten gaan en namen haar mee naar huis. Toen de wedstrijden waren afgeloopen, kwam er weer een gietbui. En omdat toch alle uitslagen niet dadelijk bekend konden worden gemaakt, werd besloten de prijs uitreiking hedenavond half 8 in Musis Sa crum te houden. De schoolwerktnin. De schoolweerktuin gelegen tusschen Rubenslaan, Francois IlavorsclimidUaan en West Frankelandschedijik, heeft Zatcrdagmid dag bezoek gehad van een aantal autoritei ten en ouders. Van hun belangstelling gaven o.a. blijk de heer ir. C. Houtman, loco-burgemeester en de heer mr. V. Sickenga, gemeente-secre taris, die het gemeentebestuur vertegen woordigden; do raadsleden de hoeren W. Brock, A. de Bruin en Cr. J. Smit; de heer ir. G. Gerlagh, directeur van G. W. en de heer dr. W. J. Smit, Gem. Inspecteur van het pnderwijs. Over de resultaten van het afgeloopen seizoen, zijn do leiders zeer tevreden. In het bijgevoegdo gedeelte, ter compensatie van dc strook, dio voor den aanleg van de Francois Haversclimiütlaan van den tuin werd afgenomen, groeide aanvankelijk veel onkruid, zoodat er hard gewerkt moest worden om dat de baas te worden, maai* dat is volkomen gelukt. De oogst is zeer bevredigend geweest, voor do jeugdige tuinders is liet een goed k ooijaar. Er is verbouwd radijs, Spinazie, kroten, roodo en savoye kool, princes-o-, snij- en Roomscho boenen, -uien, sla en andijvie. Bovendien had ook ditmaal elk kind oen hoekje voor blcemen. Zaterdag werden uien en kroten ge oogst; dezo wook komen dc aardappelen aan de beurt. Dc jongelui hebben tijdens dc openbare les flink hun best gedaan om den bezoe kers to foonen, dat zij al aardig versland krijgen van tuinieren. Maar ais or niet de leidende hand van do onderwijzers was, zou er vermoedelijk toch niet veel van terecht komen. Opleiding van winkelpersoneel. Voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor dc Beneden-Maas zal Woens dag 23 Sept. as, de lieer J. Fraast, direc teur van de Amslerdarnschc Handelsschool tot opleiding van verkoopsters, in het Handelsgebouw te Vlaardingen een lezing Behangselpapier, Vloerzeil, Karpetten, enz. H. HAMILTON, ^mie2oam POOT BAADE houden over personeel. dc opleiding van winkel- „Utile Dulci". Jubileumvoorstelllng vam „De 7 sleutels van Daldpate". Op 11 November a'.s. zal het juist 20 jaar geleden zijn, dat de hier ter stede zoo gunstig bekend staatóde Schiedarnsdio tooneelvereeniging „Utile Dulci" werd op gericht Over do wijze, waarop dit 4e lustrum feestelijk zal worden herdacht, zullen bin nenkort nadere mededeolingen worden go- daan.- Alleen kaïn. nn reeds gemeld war den, dat op den herdenkingsdag zelf Woensdag, 11 November een liefdadig heidsvoorstelling zal worden gegeven met bal na, terwijl dc keuzo van het stuk ge vallen is op, „Do 7 Sleutels van Bald- pate". Van dit nieuwe scnsalioneele Ameri- kaansche detectievc-spel, zal toevallig juist morgen „Het Ilaagsch Tooneel", on der leiding van Jan C. de Vos Jr., de pre mière te Rotterdam in de Tivoli Schouw burg geven en ofschoon het geenszins in onze bedoeling ligt onze stadgenooten te weerhouden die opvoering van het be- roepstooneel bij te wonen, zoo hopen wij toch, dat dit geen beletsel moge zijn om ook do fcestvoorstelling van „Utile Dulci" op It November hij te wonen. Temeer, om dat er bovendien aan dien feestavond nog een extra attractie verbonden zal zijn door de opvoering van een éénacter vam het vroegere repertoire, welke met behulp van ond-lcden van Utile Dulci" zóóveel mo gelijk in de bezetting van 15 jaar geleden ten tooncelc zal worden gebracht. Binnenkort zuilen nadere modedoolingc-n omtrent de feestelijkheden worden verstrekt en zij, die zich nog de „Utile Dulci"-fees- ten bij het 10-, lSVa- en 15-jarig bestaan herinneren, zullen er wel niet aan twijfe len, of „Utile Dulci" zal ook dit 20 jarig bestaan weer op waardige, zij het dan opk thans, in verband mot de tijdsomstan digheden, op meer bescheiden wijze we ten te vieren. Opening tooneelseizoen „Kunst nu Ai beid Wat vroeg, en daardoor wat onverwacht, is het tooneelseizoen geopend door dc op voering van „Millictiiair tegen wil en dank", een Amerikaanscli blijspel in drie bedrijven Sluiting zwemseizoen. Dames-zwem wedstrijden. Zaterdagmiddag z'ijn in do damesafdeeting van het bad aan den Havandijk do laatste zwemwedstrijden van dit seizoen gehouden voor de dames. Ondanks hot minder aange name weer en de betrekkelijk lage tempe ratuur van liet water (57 gr.) waren nog vele deelnemers en toeschouwers aanwezig en hadden, voorafgcg an dacr de polonaise, de wedstrijden een vlot verloop. De zwemsters mochten slechts aan een enkel nummer van het programma meewer ken, hetgeen do snelheid van afwerking zeer ten gaode kwam. De stemming was heel goed. Zij bereikte tiaar toppunt wel in de oogenblikken, die vooraf gngen aan liet te water gaan van de soms atlerver- ««*>-» Schiedam- van den kant, doch 'hij (of zlij) zwom, zonder Kukirol-hoofd, rustig naar liet trapje. De uitslagen van de wedstrijden zlj'n als volgt 50 SI. schoolslag voor dames, die dit seizoen het diploma beihaalden: G-otjselanr 58 sec.; Efdee66% sec.mevr. Ru f tenger G9 sec. Idem voor meisjes Lees Vick 55 sec.; J. Ouwcns 59 sec.; M. Koene 61% sec. 50 M. vrije slag voor meisjes tot 14 jaar: G. van der Plas 45 sec.; J. do Vringor 4Si/5 sec.; A. v. d. Woudo 52 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes tot 14 jaar, 1ste groep: G. do Jong 55 sec.; II. do Rondo 58% sec.; B. Ilukshorn 62 sec. Idem, 2e groep: T. Schreude-r 49% sec.; Jo. v. Roey 56% sec.; T. Ingclse 59 sec, 50 M. schoolslag dames*: 1. Mevr. Goemans, 56% sec.; 2. mevr. Jagt, 571/5 sec.; 3. mevr. Kruining, 62 sec. 50 M. vrije slag dames, ongehuwd N. Ingelse, 52% sec.; K. Groenewcgen, 54% sec.; R. Huizer, 58 sec. 50 M. (25 M. borst- en 25 M. rugzwem- men), voor adspiranten S. R. B. M. Groenewcgen, 65 sec.A. Tisema, 67 sec.; R. van Haasteren, 71 sec. Idem 25 M. met drenkeling. Me.j Hoogstad, 65% sec.; mej. A. Koe ten, 67% sec.; M. Bijl, 67% sec, 50 M. schoolslag, adsp. S. Z. C., le groep G. de Vringer, 57% sec.; B, van Twisk, 58% sec.; B. llocst, 59% sec. Idem 2de groep: M. Villerius, 46% sec.; 0. de Beer, 57% sec.; T. Moerman, 58 sec. 100 M. vrije slag dames S.Z.C. Mej. C. Koning. 1 min. 27% sec.; L. Richter, 1 min. 37% sec.; D. Odé, 1 min. 40 min. Schoonspringen 1. Mej. M. Bijl; 2. mej. D. Odé, 3. mej. L. Richter. Gecostumeerd hindemiszwemmen 1. G. van der Plas, 21 sec.; 2. M. Bijl, 22 sec.; 3. B. v. Twisk, 25 sec. Nachtelijke tocht op het dak. l)e politie vindt niemand In den nacht van Zaterdag op Zondag hoorde mej. C. 0., wonende aan do ltom- brandUaan W.-Z. bij de Mesdaglaan, lawaai op hot dak, waarvan zij wakker was go- worden. Zij stolde een onderzoek in en zag toen een man over het platte dak wan delen, waarvan zij zoo schrok, dat zij een harden schreeuw gaf. Daarop stelde zij de politio in kennis met wat zij gezien had. Deze was spoedig ter plaatse met een vrij groote macht en zetto het geheelc blok af, terwijl een go- decile der manschappen op de daken een onderzoek instelde. Do man, die door mej. C. O. gezien was, werd echter niet gevonden. Door do schreeuw van mej. O. zal bij gewaarschuwd zijn, dat het tijd voor hem werd zich uit de voeten to maken. Door de nachtelijke tocht van do politie over do daken zullen heel wat bewoners in hun slaap gestoord zijn. Doer do velo antennedraden was het moeilijk zich snol over de daken te bewegen. scho Arbeiderstooneclver. „Kunst na Ar beid". De zaal van het Volksgebouw was daartoe Zaterdagavond geheel gevuld en het publiek hoeft zich zeer goed vermaakt met het, dikwijls tot lachwekkende toonce- len aanleiding zijnde, blijspel, dat en' pas sant een pauze van drie kwartier tusschen het eerste en tweede bedrijf goed to maken had. „Millionnir tegen wil en dank" is een luchtig spelletje, dat ook zonder oenige terughoudendheid luchtig en los gespeeld moet worden. Nu zijn alle mensehen welis waar geen millionair, zoodat ons het in leven in dien toestand van rauw-kapitalis- scho hoog-conjunctuur eenigszins moeilijk lijkt. Alleen do nieuwbakken-millionair ging don heer Van Zuidam tamelijk goed af, ter wijl do andere spelers het blijkbaar in de omgeving van grof-gcld-verd ionen niet bijster konden wennen. Hoewel de rollen er goed inzaten, ontbrak hun datgene, wat den toeschouwers de, juist bij dilettanten zoo dringend voreischtc, werkelijkheidssug gestie geeft. Het feit, dat verscheidene der medespelcnden Zaterdagavond debuteerden, zal hieraan wel niet vreemd zijn. Uitblinkers onder de twaalf spelers zijn dan ook moeilijk te noemen. Mevr. J. Wies- sclDe Held en do heer Arie de Zwart speelden niet onaardig de rollen van Dtusy en Robey Smith, do nieuwe rijken. Ook de anderen haperden zelden of nooit, maar boven do woorden van de rol uit wist bijna niemand to komen. Een strakker vol gehouden regio zou hieraan zeer veel kun nen verbeteren. In de pauze tusschen het eerste en twee de bedrijf sprak do heer Focke de aan wezigen toe. Na afloop bleef men nog eenigen tijd dansen. Voordracht, De. heer Dl W. Cousijnsc komt als no. 1 voor op do voordacht tot benoeming van een tijdelijk loeraar in werktuigkundig leeko- nen en aanverwante vakken aan do Ge meentelijke Vaklcekenschool aan do Roe mer Visscherstraat te Rotterdam. nog een tooineelstukje opgevoerd eu ook heeft de heer Daniëls de jongens toege sproken. Een gedeelte van don pretligen middag in Pandora werd bijgewoond door de hee ren mr. J. IH. ,\Velcker en dr. J. A. HL; v. d. Berg. Ongcwcnschtc vreemdeling*. Reeds eênige jaren vertoefde te Rotter dam een vreemdeling, M, G., Spanjaard van geboorte, die in zijn vaderland minder welkom was en daarom maar hier bleef. Maar ook hier was men hom liever kwijt dan rijk en de Rotterdamsche vreemde lingendienst heeft er voor gezorgd, dat hij een plaatsje kroeg aan boord van het bananenschip Sulaco, liggende in do Wil- helminahaven. Door bemiddeling van do politie van hier is G. aan boord van do Sulaco aangeland. Politienieuws. Tegen den houder va'n een wijnzaak in do Prof. Kamerling Onneslaan, do IL, is procesverbaal opgemaakt, wegens het vor- koopen van sterken drank aan een meisje. Door de politie is Zaterdag een jongen aangehouden, dio peren gestolen had uit den tuin va'n den heer D. aan dc Warande. Doordal het paard, dat voor een -vracht wagen gespannen was, op do Appolmarkt- brug weigerde te trekken, reed de wagen achteruit tegen een lantaarnpaal aan, waar door deze werd vernield. Ton nadeole van A. M. uit Rotterdam, is in de Boerhavclaan van zijn rijwiel een belastingplaatjo ontvreemd. Zaterdag bralc do voor-as van een vracht auto, bestuurd door J. v. d. "W. uit Maas sluis, "toen deze in de Gerrit Verboonstraat reed. illet verkeer is er langen tijd door belemmerd geweest. De auto is ter plaatse hersteld. Wegens overtreding der Arbeidswet is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen mej. V. van hier. G. C. V., wonende aan do Hoogstraat, heeft hij de politio aangifte gedaan van mishandeling. Toen hij gisteravond in een gang naar de Hoogstraat stond, kreeg liij plotseling van achteren een klap op zij'n gezicht, waardoor hij bloedend aan den mond werd verwond. Schiedam. Luxor, Eroersvest. Hallo Mexico; UitGroot- moeder's meisjestijd; Ontmaskerd. 14 Sept. Musis Sacrum, half 8. Prijsuit reiking onderlinge wedstrijlen T.H.O.R. 16 Sept. N ;d. Vereen, van Huisvrouwen. Excursie R.M.I., vertrek half 10. 17 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Lezing over Junior-voetbalspel voor S.V.V. leden, door J. Vuijlsteko." Rotterdam, lieden en volgende dagen. Arena, *2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 6 uur). Variété. Heden e.v.d. Casino, 8.15 u. Nat. Operette Gez. In pyama. 14 Sept. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. liet Ilaagsch hooneel. Om 10.090 dol lar. 14 Sept. Grooto Schouwburg, 8 u. Het Schouwtoonoel. Op Hoop van Ze gen. 1 15 Sept. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Het Ilaagsch Tooneel. De zeven sleu tels van Baldpatc. OMLIGGEND GE}!EENTEN. VLAARDINGEN De werkloosheid Thans zijn bij de Arbeidsbeurs alhier' ingeschreven 777 werkzoekenden. Nieuwe vereeniging*. Alhier is opgericht een vereenigiiig van oud-leerlingen van Landbouwwirilercursus- sen. Een bestuur is reeds gekozen, terwijl verder statuten, enz., werden vastgesteld. Als adviseerendo leden zullen optreden do heeren Jousma e»n Meijers, landbouwonder- wijzers te Vlaardingen en Vlaardingcr-Am- bacht, DielsUil. Door een schipper, liggende met zijn schip op de werf van .Van der Windt al hier, is aangifte gedaan, dat van hom ontvreemd zijn een kijker, een zaklantaarn en een rijwieJplaalje. Dc politie hoeft do zaak in onderzoek. SPORT. Diergaarde fotowedstrijd, In den wedstrijd uitgeschreven door da Amateur Fotografenveroeniging Rotterdam van foto's in en Van do Rolterdamscho Diergaarde behaalde do hoer Dl v. d. Staal van hier in de afdoeljng seniores amateurs den 8en prijs. I'advitidcrsuüddag in Pandora. Zaterdagmiddag had do directie van do Pandora Bioscoop, de heer Daniëls, wiens zoon padvinder is, do leden van groep I en II padvinders uit Rotterdam en een aan tal andere jonge'ns uitgenoodigd de film: „Door padvinders gered" te komen zien. Van dit vriendelijk aa'nbod is dankbaar gebruik gemaakt en hopman J. Goedvolk van groep II heeft den heer Daniëls har telijk dank gebracht voor de geboden ge legenheid om de mooio film, een 6 acler, te zien. Aan den hoer Daniëls werd oen fruitmand aangehodein. De film word door de jongens met en thousiasme onlvangdn. Na afloop hebben leden vata groep II Voetbal. Door Ilciiues-D.V.S. gewonnen. (Waf feitelijk niemand verwacht luid, is gebeurd. Onze kranige blauw-wiLlcn bob ben gisteren in oen normalen wedstrijd met maar eventjes 41 van het sterke Feijen- oord gowo-nnen en zich daardoor voor odn jaar ia het bezit gesteld van liet zoo zeer begeerde kleinood, don Zilveren Bal. üp buitengewone wijze heeft het go- hecle Ilermes-D.V.S.-team gespeeld, met een enthousiasme en ©en doortastendheid, waar tegen Feijenoord niets in te brengen had. Hennes D.V.S. liad succes met haar snel on open spel en wist geregeld li eel 0 gaten in do anders zoo hechte Fcijenoord-verdedi- ging te maken. Goals kondon op die ma nier niet uitblijven en toen circa een kwar tier na den aanvang v. Oord met opa li'axdi schuin schot Hermes-D.V.S, de leiding be* zorgde, werden we zelfs optimistisch ge stemd. Voor dien tijd reeds hadden onze stadgenooten al heel wat kansen om hals gebracht, door van (jen afstand van hoog21 stens oen paar meter naast of over het 1 doel t» Fa. RIJNBENDE en VAN HOEK, Hoogstraat 32» BEHANGERS. ACCUMULATOREN VOOR RADIO-, AUTOSTART EN SCHEEPS VERLICHTING LADEN EN REPAREEREN ROTTERDAM Te ef. 69521 ACHTEHKLOOSTJIR 96 Telef. '3863 B0TEKSTRAAT 8! Telefoon 68996 en 68491 DID- Ei IRISTBHDH UTOTMCTIE, SLEEPEE!] RUUD- KALFS EN VI R KENSSLAGERI TELEFOON ALHOFRIGOR KOELING B83« I A O f. N U A.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2