Schiedamschë Courant Üdpeiïte&iefb 'trouwe, en.hqoedkoope '.boodschapper Radio-Programma's, TWEEDE BLAD koningin sloeg gistermorgen vain liet bordes van liet „Huis ten Bosdi" liet dé.i.i: der Koloniale Reserve gade. Naast do koningin prinses Julialna; on prins Hendrik in do uniform van luitenant- generaal van liet Ncd.-Indisclio leger. DB SBOORV.EGAANSLKG BIJ BOEDAPEST. liet viaduct, 25 meter boog en GO. meter l;Cng, waar de locomotief, oen goede renwagen, twee slaapwagons en drie pcr- sonenrijluigcin: naar beneden zijn gestort, waarbij vijf-en-twintig mdnschen om liet leven kwamen én, tientallen, gewond wer den. Overzicht van de plaats des ojnbcilsjj in bet ravijn bet verongelukte tfeingcdeclle. Woensdag 1G Sept. 1931, No. 19S29 MNNEYLAM). Hofberichten. Dc prins is voornemens op Zaterdag 19 dezer den nationalen wedstrijd bij te wa nen in bot verieenan van eerste hulp bij ongelukken in het Brongobouw te Haar lem, te houden ter gelegenheid van liet twintigjarig bestaan der Roodo Kruïs-trans- portoolonne van do afdeoling Haarlem van liet Nederlandsche Roodo Kruis. Tevens zal hij dien dag aanwezig zijn bij den land el ij ken ruiterdag te Amster dam van de federatie van landelijke rij- ycreenigingen. I>e koningin naar de legeroefeningen. Do koningin is voornemens op 22 Sep tember do legeroefeningen in den omtrek van Doetinchem bij te wonen. Indeeling der lichting 1933 Het getal dienstplichtigen van de lichting 1932 bedraagt 23.995. waarvan 22.851 be stemd voor de landmacht en 1144 voor do zeemacht. Voor do officiersopleiding zijn hiervan bestemd 713 dienstplichtigen, waarvan 330 voor de infanterie, 13 voor do wielrijders, 95 voor den geneeskundigen dienst, 17 voor den motordionst, 34 voor liet regi ment genietroepen, 7 voor do ponton niers, en torpedisten, 34 voor de onbereden artillerie, 25 voor het korps luchtdoel- artillerie, en 8 voor de kust-artiüerio, 68 voor de bereden artillerie, 17 voor de cavalerie, 40 voor gasofficier en 24 voor de militaire administratie. Voor de onderofficiersopleiding zijn in totaal aangewezen 30GG, waarvan 2070 voor de infanterie, 85 voor do wielrijders, 11 voor den motordienst, 22 voor den ge neeskundigen dienst, 16 voor de lucht- vaart-afdeeling, 176 voor het regiment ge nietroepen, 28 voor de pontonniers en 10 voor do torpedisten, 105 voor de onbe reden artillerie, 61 voor de luchtdoel-artil lerie, 36 voor de kust-artillerio, 189 voor 't bereden en 180 voor 't onbereden ge deelte der artillerie; 77 voor do cavalerie. Voor de opleiding tot onderofficier-ad ministrateur zijn in totaal aangewezen 359 en wel 264 voor do infanterie, 9 voor de wielrijders, 14 voor bot regiment genietroe pen, 5 voor do pontonniers en torpedisten, 18 voor de onbereden artillerie, 4 voor do luchtdoel- en 5 voor- de kustartillerio, 30 voor do bereden artillerie en 10 voor de cavalerie. Het voorzitterschap der Tweede Kamer. Bij bet opmaken van do nominatie voor beL voorzitterschap der Tweede Kamer wor den bij eerste stemming 86 stommen uitge bracht, waarvan vier blanco en 82 op mr. J. R. II. van Scliaik, den tegenwoordigen voorzitter. Dit resultaat werd met een spontaan applaus door do loden begroet. De lieer van Schaik verschijnt dus als no. 1 op de aan de koningin aan te bieden voordracht. De hoer Schaper werd mot GS van de 84 stemmen no. 2 op do nominatie. Als no. 3 op do voordracht werd ge plaatst mr. Beumor, mot 60 van do 87 stemmen. Aanbieding Itijksbcgrooting 1932. De minister van financiën hoeft gister middag aan -do Tweede Kamer do Rijksbe- grooting voor 1932, vergezeld van de „Mi ljoenennota", aangeboden. He ItoUerdanische vvcthouderscrisis. De rechtscbe raadselub in den Rotter- damsehen rand heeft aan de voorzitters van dc liberale en de soc.-dom. fractie en aan den hoer de Rcoser (vrij'z.-dem.), een schrijven gericht, waarin zij, na ecln overzicht te hebben gegeven van do ge schiedenis der wethouderscrisis, meedeelt in de raadsvergadering van morgen bij de benoeming van een vijfdan wethouder blanco lo zullen stemmen. Het slot van hot schrijven luidt: „Waar ccnerzijds de rcclitscli'o raadsclub volledig aan haar plicht hoéft voldaan, anderzijds haar voorstel om vooralsnog met vier wethouders te volstaan door uw locdoening is verworpen, meent zij de verantwoordelijkheid voor den gang van zaken hij de a.s. bcaieoming van een vijf den wethouder lo moeten laten bij die tarlijen, die baar niet op den voorgestel- 'Jen weg hebben willen volgen. QEMENGD YIEÜWSo -Dc relleijes in de Twecboschstniat. Do vier mannen, waaronder de commu nist Hiemslra, dio In oen buis aan de Tweeboschstraat tei Rotterdam werden ge arresteerd. tijdons de relletjes, en opge sloten waren in liet politiebureau aan do Nassaukade, zijn gisteren op'vrije voeten gesteld. Verduistering bij een nachtveilig- hcidsdienst? Onlangs begon de „Mcba", een nacht- veiligheidsdienst, Ie Maastricht haar be drijf. In haar dienst liad zij personeel, het welk in uniform surveilleerde, twee aan twee. De firma gaf voor, haar terrein van actie te hebben over het gehecle land. Hier aan is het wellicht tewijten, dat ver scheidene personen in Limburg geld In do onderneming staken. Plotseling is er stag natie in den gang van het bedrijf gekomen door de aanklacht togen dén directeur ,W.{ Voorts kan het ontslag va!U 100 arbeider^ worden tegemoet gezien. 1 ,/j Een vooruitziend inbreker? Een lid van liet inbrekersgilde, die zich! blijkbaar tegen de vroege najaarskoudé wildé beschuiten, heeft in eein zomerver blijf te Muidcrberg, waarin gedurende del afgeloopen maanden de familie F. uit Utrecht verblijf luid gehouden, inbraak ge pleegd, door hot slot van de buitendeur, te foroeeren. De familie was do vorigei week naar Utrecht vertrokken, maar zou! nog een keer terugkomen, om do nog ach tergebleven goederen weg te Inden. De on bekende bezoeker is lien echter vóór ge weest en heeft een kist mot'dekens mede- gesleept naar een nabijzijnd bosclijc, waar hij de 10 dekens, welke zich in do kist be vonden, er uit beeft gehaald en zo, klaar blijkelijk op een fiets beeft weggevoerd. Langs den dijk werd oen fietsspoor waar genomen. Do rechtsche raadsclub'hoeft'derhalve de eer u mede te doelen, dat liaar1 leden bij de a.s. benoeming zich van stemmen zul len onthouden cn zij op grond van voren- slaand alle verantwoordelijkheid- afwijst voor alle posities, welke zouden kunnen ontslaan," Do tactiek van de reclïtsclie raadsclub blijft dus: "Wij bobben zonder ocnigc voor- waardo de soc.dem-. aan twee zetels ge holpen ofschoon we wel voel op hun beleid hadden af te dingen v:<. moe ten do liberalen daarvoor ook vu.' mode de verantwoordelijkheid aanvaarden. wegens verduistering ya'n f 2500. Sindsdien is do lieer "W. spoorloos uit Maastricht verdwenen. In bijzijn va'n den commissaris van politie heeft men zijn woning geopend en is daar beslag gelegd op don boedel. Sinds do verdwijning van'den, lieer W„ dio zijn personeel zonder nadere instructie in den steek liet, hebben do surveillanten, dio nog steeds wachten op do vergoeding van het uniform, dat op eigc'n kosten bij indiensttreding moest worden aangeschaft, opgehouden, den bewakingsdienst verder waar te nemen. .Geen trouwer koerier, dan het geregeld ver» schijnend Dagblad, dat Uwe advertenties tot in de verste huizen brengt Geen trouwer en geen goedkooper Bovendien komt Dagblad-reclame op het juiste tijdstip, terwijl in het gezin de per», soonlijke en huiselijke belangen worden besproken* Laat dit machtige reclamemiddei niet ongebruikt en besluit öok tot De hoogovens en de crisis. De crisis doet zich ook bij1 de hoogovens te IJmuidon geducht gevoelen. Bij het ijzer- park, waar in continu werd gewerkt, ver valt een gclieele ploeg en zal voorbaan met twee ploegen worden gewerkt. Voor het personeel aan de buitenhaven is de werk tijd van 48 tot. 40 uur per week ingekort en voor do arbeiders in dein dagdienst, dio 'reeds 45 uur werkten, tot 42 uur. Over wegen wordt nog, hoe op. de meest-practi- sche wijze de werktijd voor de arbeiders bij de hoogovens verkort kan. wordért. Donderdag, 17 Sept 1931'. Hilversum, 1.875 M. Uitsl. A.V.R.O.-Uïtzending. 810 uur. Gramofoonplaten, 10 uur. Morgenwijding. 10.15 uur. Gramofoonplaten. 10.3011.30 uur. Orgelconcert. Fr. Hasse laar. Boris Lensky, viool. 11.30 uur. Voor lozing van Ovcr-Betuwsclio novellen yan' Cremer. 122 uur. Ivovacs Lajos en or kest. Braaiörgelmuziek. 2.303 pur, Gra mofoonplaten. 3 uur. Modcpraatjo door Mevr. 1. do LeeuwVan Rees. 3.30 tfur. Gramofoonplaten. 4 uur. Ziokenuurtja door. Mevr. A. van Dijk. 56 uur. Omroeporkest onder leiding van Wi. Knikker. 6 uur. Sporlpraatjo II. Hollander. ,7.30 uur. Br. P. II. Priller Jr.: Klassieke voordracht 8, uur. Gramofoonplaten. Praatje door Mevr., I. do LeeuwVan Rees. 8.15—10.30 uur. Aansl. Concertgebouw Amsterdam. Con certgebouw-orkest ondo rleiding vanNt Troep. Soliste Gee, Hansen, viool. 1,0.30! uur. Vaz Bias. 10.4512 uur. Gramofoon platen. Huizen, 298 M. 89.15 uur. K.R.O. 10 uur. N.O.R.V. 11—2 uur. K.R.O. Daarna N.G.R.V. i 89.15 uur. Gramofoonplaten, 1010.15 uur dito. 10.1510.45 uur. Ziokendicnst, 10.451.1,30 uur. Gramofoonplaten. 11.30 uur. Godsd. Halfuurtje door Pater Lector .T. Dito 0. P. 12 uur. Politieberichten. 12.15 uur. Concert K.R.O.-Trio onder leiding van' P. Lustenliouwer. 1.45 uur. Gramofoonpla ten. '2 uur. Hahdwcrkcursus. 3 uur. Vrou- wcuhalfuurtje. 4 uur. Ziekemuirtje. 5' uur. Handcnarboidcursus voor de jeugd. 5.45 uur. Dick Vos, viool. Mieko Scagcr, viola d' a.moro en alt-viool. Anny Meret, cello. 6.45 uur. Gramofoonplaten. 7 uur. Vragcnhalfuurtje. 7.30 uur. Politieberich ten. 7.45 uur. 2de Uitz. Persberichten van' liet Ned. Chr. Persbureau! 8 uur. Concert Charlois. Chr. Mannenkoor onder leidi.ng van J. P. A. Kriek. 8.409.10 uur. Mr. O. Zevenbomen: „Do Staatstheorie van liet Fascisme". 10.05 uur. Vaz Bias. 10.15— II.30 uur. Grainofoonplatenconcert. DER S* J f"

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 5