x L STADSNIEUWS. oor de zuinige Huisvrouw een MOSSAN r HOED Sehiedamsehe Zwemclub. Ruiten ingetrapt. De politie-uitbreiding. i -Sr r\ Gemeentelijke Sportcommissie. Hot dagelijksch bestuur. Bo Gemeentelijke Sportcommissio hooft Dinsdag lumr eerste vergadering gehouden,. Boor B. en WL was ais voorzit lor aan gewezen do heer P. de Brum, wethouder van Onderwijs, tot secretaris benoemde do commissie do heer A. van Seine, die ook secretaris van don S.B.L.O. is en tot derde lid van het dagelij'ksch bestuur dier commissie ue hoer II. J. Steens. Ledenvergadering'. Gisteravond kwamen do leden van do Schtedamscho Zwemclub onder presidium Van den voorzitter, den hoor J. B. V/ïrchers, in Musis Sacrum iu ledenvergadering bij leen ter afwerking van oen belangrijke agenda. Ba voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de successen, behaald door de zwemclub iu het afgeioopen seizoen. In de (eerste plaats is hot leden-aantal vermeer derd met 45 en gestegen tot 200. Voorts staat het met do financiën van de élub uitstekend. In het afgeioopen sei zoen hebben verscheidene leden van do zwemclub deelgenomen aan zwemwedstrij den en steeds mot min of meer sucoes. Het dameszevental was bijna kampioen van zijn afdeeling, hel eerste hcerenzevealal word kampioen van de derde klasse D van den N.Z.B. en promoveerde naar do twee de klasse. Het tweede hoerenzevental was minder gelukkig. De voorzitter bracht hul de aan den heer B. Vol, die steeds vol ijver is geweest de leden van do zwem club te trainen voor de wedstrijden. Spr. merkte op, dat de S.Z.C. thans in de ge organiseerde zwemvereld een zeer belang rijke plaats gaat innemen, terwijl de N.Z.B. goede nota neemt van wat de S.Z.C. eigen lijk wel wil en kan. Tot slot van zijn openingswoord huldigde de voorzitter den heer J. van Woerkom, die te Parijs zoo wel de Nederlandsche kleuren als de S.Z.O.- vlag op zoo keurige wijze heeft verdedigd. Bij de bespreking van het winterseizoen deelde de voorzitter mede, dat het aan het bestuur niet was gelukt, do hand' te leggen op een clubavond in de overdekte zwem inrichting aan do Tuinderstraat te Rotter dam. Be dames zullen echter kunnen ge bruik maken van de clubavonden van de Borvogirls op Donderdagavond van kwart voor 9 tot kwart voor 10 uur, terwijl den hoeren wordt geadviseerd te gaan zwemmen len oefenen op Zaterdagavond om 9 uur. Itan is er wel geen officioole clubavond, jnaar druk is het dan niet Er zal op Maandagavond van 8 tot 10 Sn het gymnastieklokaal aan het Frans Balsplein een cursus werden gegeven in Zweedscho gymnastiek, speciaal gebaseerd' op het wedstrijdzwemmen onder leiding van den hoer M. Bak, leeraar aan de B-ELB.S. De dames oefenen van 8 tot 9 ten de heeren van 9 tot 10 uur. Op de op 24 October a.s. te houden foest- javond zullen de spelers van het eerste heerenzevental hx verband met de promo- Ho worden gehuldigd, terwijl de vergade ring er zijn goedkeuring aan hechtte, dat dien avond een humorist zal optreden, i -Vervolgens kwam aan de orde de be spreking van het 20-jarig bestaan van de IVereeniging op 15 Juli van het volgend jaar. Besloten werd, pogingen in het werk te istellen, volgend jaar do Nederlandsche kampioenschappen zwemmen en schooav springen hier ter stede te doen houden. Beze wedstrijden zullen reglementair moe ten gehouden worden op een Zaterdag en teen daarop volgenden Zondag, terwijl dan 's Zondagsavonds een jubileum-feestavond zal worden georganiseerd. Voor dit laatste werd een feestcommissie benoemd, be staande uit de dames Koning, Odé en [Nieberg en de -heeren Bouvet, Bokhorst, Zijderveld', Van Vlaardingen, J, Koning en Bom. Na de rondvraag sloot de voorzitter de geanimeerde en druk bezochte vergade- ring. .jJlercuriuV'. Gisteravond heeft de Nat. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden Mercurius, aid. Schiedam, haar eerste vergadering in het nieuwe winterseizoen gehouden. Deze vergadering was hoofdzakelijk be legd Ier bespreking van de te volgen ge dragslijn voor de a.s. wintercampasno. in verband rnet de huidige crisis acht het bestuur den tijd thans rijp voor liet voeren van een flinke actie oidar de niet geor ganiseerde kunioorLe-lienden, om liil te worden van Mercurius. Tevens werd besproken, in hoeverre de leden het slachtoffer zijn geworden van do Huidige cris's; uit de mededeel ngen bleek, dat ook reeds verscheidene Mercuriusloden ernstig nadeel ondervonden hebben door ontslag en loonsverlaging. Er werd beslo ten hiertegenover met kracht stelling te nemen. Ten slotte word behandeld „Onze Ilan- delseursussen". De heer de Haan, leeraar M. 0. boek houden, heeft, daartoe aangezocht, oen uit eenzetting gegeven van hot nut van bau detsen rssu sen in het algemeen en voor do kantoorbedienden in het hizonder. Collecte Nod. lloode Kruis. De jaarlijksche collecte ten hate van de Vereeniging het Nederlandsche lloode Kruis wordt gehouden otp 3 ten. 5 .October a.s. Om zijn ontstemming te uiten. Do varensgezel W. V. is zonder werk ge raakt en heeft zijn ontstemming daarover kenbaar willen makten. Eerst heeft hij wat gedronken en vannacht, omstreeks kwart voor één heeft hij aan zijn voornomen, dat hij vooraf kenbaar schijnt te hebben ge maakt, uitvoering gegeven door een aan tal ruiten te vernielen. Dat daarbij ocnig systeem is gevolgd, is niet gebleken. Hij hegen zijn vernielingswerk in de beneden woning Oude Kerkhof 6, in een particuliere woning; liep vervolgens in do richting van do Rroersve-st door de Lange Kerkstraat en trapte een grooto spiegelruit in van do étalage van den rijwielhandelaar W. Noor- dijk, op den hoek van het Broersvold; ver volgde zijn tocht over do Broersvost in do richiing van de Koemarkt en vernielde een groote ruit van pand 117, een pas ge bouwd winkelhuis en de vierde ruit was die van de étalage van Volks Lux, een lampekappen- en clcctrischo artikelen zaak. V. wandelde verder en wellicht waren er nog meer ruiten onder den druk van zijn schoenzool bezweken, als niet twee rijwielagenten hem achterop gereden wa ren en Y. uilgenoodigd haddon moe naar het politiebureau te gaan, waaraan hij zon der tegenstribbelen gevolg gaf. V. heeft den nacht daar doorgebracht en kon hedenmorgen weer vertrekken. Het mcerendeel der vernielde Tuiten was verzekerd. Be rijksveldwachters vertrokken. Naar we vernomen zijn heden 8 nieuwe agenten van politie in functie getreden. Op 15 iQct. treden nog 4 benoemden in funclie en in November en December volgt dan de rest van de 18, dus 6. Heden zijn de rijksveldwachters, die hier gedetacheerd waren, vertrokken. Het deta chement marechaussee's blijft voorloopig nog. Jn verhand met den opgebroken rijweg van de Weslvest bij de Gerrit Verboon- straat, wordt het verkeer door do Lange Nieuwstraat geleid en daarom is een agent van politie op het vluchthcuvottjo in het midden van het kruispunt Lange Niéuw- straatOranjestraat geplaatst, die daar zeer nuttig werk kan verrichten. Het is daar oen zeer druk en gevaarlijk punt voor het verkeer en zoo lang ter plaatse geen afdoende verbetering is gebracht in den toestand, zou het wel gewenscht zijn op dit kruispunt gedurende de drukke uren een verkeersagent te plaatsen. Geslaagd. Voor het polïtiedipioma zijn te Amster dam geslaagd tie heeren II. Knoi, L. Win kelman, W. Maan en G. J. W. v. d. Toorn. Jubileum, De heer N. M van Wassenaar, brug- en sluiswachter bij de Beurs, is vandaag ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstver band bij de gemeente, gehuldigd. Hedenmorgen kwam de havenmeester, de heer W. J. Kruijer, den jubilaris te! zijnen huize compiirnentoeren en Het eenf cadeau bezorgen. I Do collega's van den jubilaris boden] een pendule aan; de adjunct-havenmeester] en een der enderhavenmeesters (één der onderhavenmeesters is ziek) lieten een groote fruitmand bezorgen en de bedien den van het havenkantoor een tinnen vaas met bloemen. Hedenmiddag werd de jubilaris ontbo den in het gebouw Nieuwstraat 26, waar de heer T. Slavenburg, voorzitter van de Havendienstcommissie, do heer II. v. d. Kraan, lid dier commissie,en do haven meester, de heer Kruijer, aanwezig wa ren. De heer Slavenburg heeft den jubilaris in zeer waardeerende bewoor dingen toegesproken en hem het gebrui kelijk cadeau onder couvert overhandigd. Er werden ten huize van den lieer Yan Wassenaar verscheidene bloemstukken af gegeven, waaronder een van do afdeeling Schiedam van den Bond van Personeel in Overheidsdienst. De Zilveren Bal De Zilveren Bal, dien IIormes-B.Y.S. bij het tomnooi op het Spartaterrein gewon nen heeft, is van henen ton toongesteld in de étalage van den hoer II. Th, v. d. Ylcrk, Korte Dam 6 VERZEKER UW RUITEN TEGEN BREUK. Vraag vrijblijvend premieopgave aan Yasto Goederen Bureau P. DTJPONT, Singel 5S. Telefoon CS1S5-G8136. overreden zon worden. Dr. Groénewcgen verleende geneeskundige hulp. Bistriets-Aibeidsbeurs. Op 81 Augustus 1931 stonden ingeschre ven 2855 werkzoekenden. Het aantal inschrijvingen gedurende tie maand September 1931 bedroeg 1086; het aantal plaatsingen bedroeg 60; afgevoerd worden in dezelfde maand 642 inschrij vingen, zoodat ep 30 September 1931 nog ingeschreven stonden 3239 werkzoekenden (waarvan 129 werkzaam aan de Rijkswerk verschaffingen). agenda. Schiedam. Luxor, Broersvest. Im Westen nichls Neuos. 1 Oct. Gebouw Clir. Soc. Be]., 8 uur. Ledenvergadering A. R. Kiesver- eeniging „Nederland on Oranje". 2 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Openbare vergadering Vrodoskring. Spreker J. A. van Sijn, over ontwape ning. 3 .Oct Grooto Kerk, kwart voor 7. Jeugd- avond. Sprekers ds. R. Bijles tra ds. C. Ferguson, en 0. T. Door- scliadt. 29 Sept Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Excursie Calvéfabrieken 1e Delft 30 Sept. Musis Sacrum 8 uur. Ledenverga dering S.Z.C. 30 Sopt. Corner House, 8 uur. Leden vergadering afd. Schiedam Mercu rius. 14 Oei. Nieuwe kerk, 8 uur. Uitvoering Olm. Gemengde Zangvereen. Hosanna, met medewerking Kinderkoor en den heer J. Ravens (piano). 14 Oct. Groote Kerk, 8 uur. Concert Haar- lemscho Motet- en Madrigaalver- eeniging. 16 Oct. Bijgebouw Kerk Weslvest. 8 uur. Lcdenvergnxlering Ned. Prot. Bond, afd Schiedam, R o tterda m. Heden en volgende dagen. Arena, 2.15 en *8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. Heden e.v.d. Casino, 8.15 u. Nat. Operette Gcz. In pyama. Heden e. v. d. Tivoii Schouwburg, 8.15 u. Het Ilaagseh Tooneel. Tok, tok, tokeen ei. 1 Oct. Groote Schouwburg, 8 u. Ken. Ver. liet Ned. Tooneel. Vrouwen invloed 1 .Oct Gebouw voer Kunsten en Weten schappen, 8.30 u. Prof. Piccard. Voordr. m. lichtbeelden. 2 Oct. Zuidorkcrk, 8 uur. Dresdner Kreuz- chor. 2—11 Oct. Nenijtolokaal B. 33e Beurs van do- Dameskroniek. Luxor, 7.30 u., 9.30 u. In geheimen dienst. Oiympia, 7 u., 9.15 u. De luehtduivels. Ooster, 8 u. Het gele masker; Een kus uil wraak. Prinses, 8 u. Duivdsbroeder; Meneer en zijn secretaresse. Rosy, 2.15 u., 7.30 u., 8.30 u. Bevrijding. Scala, 7 u., 9.30 u. De doodenrit; De vrouw die den moord beging. Vrijzinnige Godsdienstprediking. 0p 4 Oct., des morgens 10l/2 nor, zal in do Godsdienstoefening der Afd. van den Ned. Protestantenbond, die gehouden wordt in do kerk der afdeeling, Westvest 92, optreden Ds. P. ELDERING, Rem. Pred. te Rotterdam. OMLIGGEN «E G EM KENT EST. Heropening. De van ouds bekende vloesehhomverij en spekslagerij van A. van Meurs, Hoog straat 23, wordt hedenavond, na een er- bouwing, heropend. Politienieuws. Op de Koemarkt is gistermiddag do 13- jarige wielrijder A. W. uit de Stadlioulcrs- laan, toen hij een vrachtwagen, besluurd door D. M. uit Rotterdam aan den ver keerden kant wilde passoeren, aangereden. De jongen viel en kreeg schaafwonden aan linkervoet; zijn fiets werd vernield. Na door een agent van politie verbonden te zijn, is de knaap door dezen naar huis gebracht. Ten nadcele van mej. II. L. uit Over- schie is gisteravond op de Lange Haven een rijwiel ontvreemd. Gistermiddag is de 4-jarigo J. v. II. uit de Brugmanstraat, in de Fabrislraat onder een auto terecht gekomen, toen deze ach teruit reed. De auto kwam juist tot stil stand, toen hot ventje door oen achterwiel VLAARDINGEN. Geslaagd. Voor het politiediploma zijn te Amster dam geslaagd de heoEen J. J. Schoenma kers en A. van Wijk. Onbestelbare brieven en briefkaarten. Lijst van (te aan het Postkantoor alhier ter post bezorgde brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend rijn? Terugontvangen in de eerste helft der maand September 1931. Binnenland. Brieven. Wed. A. v. d. Boom, Gouda. Mevr. II. Bart, Rotterdam. Minister Defensie, Den Haag. Minister Defensie, Den Ilaag. t Binnenland. Briefkaarten. Mej. A. do Groot, Rotterdam. Buitenland. Brieven. Iloens Boedeker, Doulschland. Miss Ena Rfan, Caidiff. Buj len land. Briefkaarten. Cor van der Brugge, Randi (Spanje). Geweigerd voor do port. DRAAGT munt uit in pasvorm en kwaliteit. Alléén verkrijgbaar bij AU BON MARCHÉ, Hoogstraat 04, Tel. 68474, SCHIEDAM fUMEiYLAm Be nood in liet land- en tuinbouwbedrijf. Tusschen het Hoofdbestuur van den Ka thojicken Nederlandschen Boeren- en Tuin- dorsbond, dat nagenoeg "tri zijn geheel aan wezig was en een delegatie uit de R.-K. Tweede Kamerfractie, heeft een uitvoerige bespreking plaals gehad over den nood, ïs het van belang te weten, dat slechts het beste derde deel van de fijnste soort haver tot Quaker havermout wordt verwerkt. Daarom heeft elke portie' Quaker in verhouding tot den lagen prijs een verbazende voedingswaarde. Verlangt uitdrukkelijk de geel-blauw-roode origineele pakken met den bon voor zwaarverzil- verd tafelzilver. De inhoud van het tegenwoordige groote Quaker- pak is 5 ons netto. waarin tal van onderdoeion van het land en tuinbouwbedrijf verkoeren en do ern stige gevaren, welko do andere onderdoo ien bedreigen. Van do zijde van don Boe ren- en ïuinclersboad werd de hoogdrin gendheid betoogd van maatregelen ten aanzien van de biotencultuur, de teelt van fabrieksaardappelen on verschillende tuin- bouwcultures, meer in het bijzonder die van den kouden grond. In een uitvoerig pleidooi word de Vcn- schelijkheid betoogd van oen andoren koers in de handelspolitiek, waarbij aan do Nederlandsche onderhandelaars, bij het sluiten van handelstractaten, do beschik king worde gegeven over do ruilobjecten. Teleurstelling word uitgesproken over de ten eenenmale onvoldoende bepalingen, neergeiogd in het ontwerp van eeh z.g. ,,Antidumpings-wetje". In het bijzonder word nog gewezen op den ondragelijken toestand, waarbij in het veerijke Neder land, dat zelf een grooto productie van vleesch heeft, reusachtige hoeveelheden bui- icnlar.dsch vleesch onbelemmerd kunnen worden ingevoerd tegen prijzen, die voor den Nedcrlandschen veehouder ver bene den productiekosten liggen. De brug bij Ktwzcrsveer Zaterdag 24 October a.s. zal H.M. do Koningin tegenwoordig zijn bij do officieele opening der brug bij hot Keizersvecr. Amsterdam's industrie. In ongeveer 5500 exemplaren wordt bij nagenoeg alio industrieelen, wier bod rijf hetzij groot of klein te Amsterdam is ge vestigd, efen vragenlijst bezorgd. In hot indertijd op verzoek van den Am- sterdamschen gemeenteraad, door een com missie uitgebracht rapport inzake de werk loosheid, is de opmerking gemaakt, dat do industrie zich in de hoofdstad te weinig ontwikkelt. Dezo opmerking hoeft den stoot gegeven tot de samenstelling, bij besluit va nB. en W. van een gemeentelijke com missie tot bestudeering van het vraagstuk der bevordering van de ontwikkeling der plaatselijke industrie, kortweg Industrie- commissie geheeten. Als voorzitter treedt op prof. Th. Lim- perg Jr., voorts hebben er zitting in verte genwoordigers van industrie, een aantal werknemers cn practische economen. De commissie zal niet alleen een onder zoek instellen naar de waag of er vol doende werkgelegenheid in de hoofdstede lijke industrie bestaat, doch, zoo dit noo; dig mocht blijken, ook nagaan wat er ge beuren kan, dus wat er nuttig zijn zal om de plaatseiijko industrie te bevorderen. Het ligt in de bedoeling oen rapport uit te brengen, dat het geheele vraagstuk zal behandelen. Daarnevens wordt echter de mogelijkheid opengelaten om op onderdoo ien een afzonderlijk advies uit te brengen. Een daarvan is de kwestie der erfpachts- gronden, waarover mön aan het eind van het jaar hoopt te advisoeren. SPORT. Voetbal. Nederland B contra een combinatie. AVanneor we de eerste oefenwedstrij den van het Nederlandsche XI, op Span gen gespeeld, in de herinnering brengen, cn we vergelijken zo mot de belangstel ling, welke gisteren betoond werd, dan moeten we toch wal tot do conclusie ko men, dat sindsdien een merkbare daling, wat betreft do publieke belangstelling, waar te nemen is. Zeer zeker zullen de tijds omstandigheden hieraan medewerken, maar het neemt dan tocli niet weg. dat de belangstelling voor zulke wedstrijden gaat tanen. Zulks wordt nog grooter, wanneer, zooals gisteren, talrijke afschrijvingen van spelers binnen komen, waardoor de opstel ling d.er teams een vrij aanzienlijke ver andering ondergaat en geheel gewijzigde pJoegcn in het veld verschijnen. Na do vde wijzigingen, zagen do elftallen er gis teren als volgt uit: B-team: Odijk (lloliandiaan), de Bruijjn (II.-D V. S.) 'en v. Zoijl (Pi. S. V.), a.; Verplocgen (Xerxes), v. d IViklt IV. U. C.) cn v, d. Eerden (Sparta), m.j Ilanso (R. f'. H.), Dnijnhouwcr (Feijenoord), Punt (D. F. O.), Post (D. II. C.) en Meinders, (D, F, G.) voor. C-combinatie: Van Male (Feijenoo-rd), d. Peters (BJauw AA'if) en v. d. Griondt (P. S. V.), a.; Wilson (Sparta;), den Hoed (fl.-D. V. S.) en Pauiussen (SA S. V.), m.; v. d. Berg (Sparta), v. d. Vaart (iïortuna), Zyinni (West Frisia), Frenk (Xerxes), Vis ser (P. S. V.), v. Direct na den aftrap viel het al op, dat B overwegend sterker was dan C. On getwijfeld waren Meinders on Punt de hoste spelers der B-voorhoede. Vooral in de oeisto helft toonde Meinders ziclr zeer is vaardig met het schot; dubixsl jammer was het daarom, dat hij zijn scholen meestal to hoog richtte. De rechtervleugel pres teerde niets bijzonders, alleen Ilanso toen- de zich ecu good rechtsbuiten speler. In de mkteonlinte viel vooral Vcrploegon op. Nu Paauwe wegens oen blessure voodoo- pig niet kan speten, wordt het vraagstuk van do spilplaais weer naar voren ge drongen en zal de T. C>. haar spourenden blik weer rond moeten laten gaan om een plaatsvervanger voor Paauwe Jr. op te sporen. De Brtiijn en Van Zoijl in do achterhoede waren o. i. niet op voile kracht. Odijk toonde zich weer do eminente koc- per. In do middenlinio en voorhoede van de C-ploeg harmonieerde het niet erg. In do achterhoede liep het vrijwel; do Blauw 'Wit-man Peters toonde zich hier een ver dienstelijk speler. Pauiussen en Visser le verden geen hoogstaand voetbal. Ook de andere spelers verhieven zicli niet boven liet middelmatige. Alleen v. d. Vaart on derscheidde zich af en toe van do overige C-spelers. Reeds een kwartier na den aftrap, in welken tijd aan beide zijden talrijke aan vallen afgeslagen zijn, geeft v. d. Wildt met een onhoirdbaar schot het B-elflai de leiding. B. blijft steeds do aanvallende partij en een half uur na den aanvang scoort Meinders het tweede doelpunt. Na eonigen tijd woet Punt er 30 van to maken. De snel op elkaar volgende aan vallen leveren echter niets meer op en de rust komt met 30 voor B. Nok na de rust is B overwegend ster ker. Duinhouwer en Post brengen in dezo periode den stand op 50. Eindelijk ge lukt het de tegenpartij uit een voorzet van v. d. Vaart een tegenpunt te scoren. De aanvallen van C. worden nu feller, maar succes blijft uit. Aan de andere zijde weet Duinhouwer met een fraai schot den stand tot 6—1 op te voeren. Hoewel D. met goed opgezette aanvallen telkens het C-doel nadert, wordt er niet meer gedoel punt, zoodat het einde komt met een 61 overwinning voor het B-elftal. Martinit IPoseidon I. Zondag a.s. speelt Martinit I voor de 2e klasse van den R.V.B. een wedstrijd tegen Poseidon I. De wedstrijd, die op liet ter rein adder do boschwachtcrswoning ge speeld wordt, vangt aan om 10 uur. Voor 't eerst iu dit seizoen zullen do Martinit- menschen in hun sterkste opstelling uit komen, zoodat er Zondag een mooie strijd te verwachien is. Kethelsohe Sporlver- e e n i g i n g. Aanvankelijk met 40 leden is opgericht de Kethelsche Sporlveroeniging, die zich speciaal zal toeleggen op do beoefening van het voetbalspel. -In het bestuur hebben zitting: L. Mon nik, G. Campen, Schietbaanstraat 19, se cretaris en II. Woermeier. Postduiven. „De Vriendenkring". Eovengenoemde vereeniging houdt op Zondag 4 October een wedvlucht vanuit 01 denzaal. Het inkorvcu gesdiiedt Zaterdag van 4 tot 6 uur. De klokken moeten Vrijdag a.s. n.m. van 7 tot 7.30 uur, voorzien van pla ten, in het clublokaal bezorgd worden. Ca- dranzen moeten voorzien zijn van naam! en woonplaats. RECHTSZAKEN. Van brandstichting vrijgesproken De Ihmrlemscho rechtbank deel uit spraak in do zaak tegen Clir. D. F. te Den Haag, verdacht van brandstichting in dc villa Yredenhoef te Bonnebroek, üo rechtbank heeft F. vrijgesproken. Het O.M. had twee jaar gevangonissinf gcëischt. Bood door schuld. De Groningsdie rechtbank heeft uit spraak gedaan in dc zaak tegen den 28- jarigen chauffeur B. K. te Niekerb, die te recht liceft gestaan wegens lwt veroorza ken van dood door sdiuld. Het O.M. had! twee maanden hechtenis gcëischt en ont zegging van. de bevoegdheid lot het bestu ren van motorrijtuigen voor den tij! van' een jaar. Ilij werd veroordeeld tot 1 maand hceh- tenis. i Verduistering1 van 113000. Het Amsierdamsche gerechtshof zou uit spraak doen in de zaak van twee rijwiel herstellers die in liooger beroep terecht stonden, wegens diefstal en verduistering van f 13.000, die in do rijwielstalling van een der verdachten uit do tasch van een' i v vb' r\. K <V^i 15-jarigcn loopjongen waren verdwenen, bedreven in snelheid en speltechniek. PuntDe rechtbank had een der verdachten vcr- zijn V. f A I'. /I

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2