„Corner House' Grand Café Restaurant fen die goon vitaminen bevatten. Daarom zijn de vitaminen van zoo groot belang voor do gezondheid van den mensch. Vitaminen is die stof, die ddn motor van de mensohelijke organen in beweging brengt, die de actie van het voedsolproees levendig houdt en zonder welke dat pro ces niet denkbaar is. De leer van hét eiwit maakto veel op gang, totdat voor ongeveer vijftien jaarpvof. Eïjkman zijn vitamine leer ontwikkelde en nieuwe ideécn bracht op het gebied van voedsel en voedselopname. Men heeft ge vonden, dat er vele soorten eiwit zijn, waar van elke soort een aparte taak heeft. Do plant vormt den schakel tusschen de anor ganische stoffen en de organische stoffen, dio de mensch tot zich moet nemdn. Dit proces is slechts een eigenschap van de planten, het mönsehelijk lichaam is daar toe niet in staat. Do organische stoffen zijn do stoffen die noodig zijn voor do voedselvoorziening van den mensch. Het proces, dat zich in het menschelijk li chaam ontwikkelt, geeft als resultaat de z g.n. voedingszouten, verbindingen van ba sen en zuren, waarvan gezoiado personen een overschot van bastin en zieke oen overschot vmn zuren in het bloed hebben. Van de voedingsmiddelen, die de base in haar werking steunen, kannen genoemd worden o.n. komkommers, uien, radijs, si naasappelen, vijgen, tomaten en spinazie. Na de pauze, gedurende welke oen ver snapering, uitsluitend bestaande uit vilamï- nenrijke stoffen, gepresenteerd werd, gaf spr. een uiteenzetting van de verschillende groenten eu andere voedingsstoffen, dio rijk zijn aan vitaminen. Hij legde uit welke stof fen door chemische eu andere processen „dood" gemaakt worden, zooals bietsuiker, sommige oliesoorten, het wittebrood, ge stoomde havermout, enz. In dit verband zijn juist olijfolie, bruinbrood, rietsuiker, geplette havermout, wortelen, levertraan en nog vele andore stoffen aan te bevelen. Spr. had daarvan eenige monsters meege bracht en uitgestald. De voorzitster dankto den heer Vethoc-Ff voor zijn duidelijke lezing. Jubileum. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer W, J. D. Koens in dienst trad bij do Werf Gusto. Hij is hedenmorgen door de directie ge complimenteerd, waarbij hem een gouden horlogo en een geschenk onder couvert werd aangeboden. De jubilaris kon den dag verder naar eigen verkiezen doorbrengen. Geslaagd. iVoor bet examen hoofdonderwijzeres be waarschool, akte B, is te Den Haag ge slaagd mej. H. W. Noodcr. Aanbesteding. Bij de gistermorgen gehouden aanbeste ding voor het bouwen vah een winkel pand met woning in aansluiting met het reeds bestaande pand, gelegen aan de St. Janstraat—hoek Achterklooster te Botter dam, door den architect J. P. L'. Hendriks, was de laagste inschrijving van de firma Heynsbroek en Lecnderts tegen £43.200. De geref. staatkunde en de geref. politiek. In Irene is gisteravond oen vergadering gehouden van de aideeling Schiedam van de Staatkundig Geref. Partij, die vrij goed bezocht was. Do voorzitter, do heer D. Immerzeel, opende de vergadering met het voorlezen van Jcremia 22 vers 1830 en gebed en sprak daarna een kort woord, waarin hij ojau betoogde, dat de Staatk, Geref. Partij niet een partij is van Kers lianen. De S-.G.P. staat op den grondslag van do be lijdenis en is geen partij van ds. Kersten. De heer F. L'uitjcs uit Leiden ver kreeg daarna het woord, die een betoog hield, dat eigenlijk een aanvulling was van een oenigo weken geleden in den zelfden kring gehouden rede over de betockenis ■van het gezin in onze samenleving. De staat is niet eeuwig, maar tijdelijk en de staat is ook geen doel, maar God wil den mensch opvoeden mede door don staat. Do mensch behoort niet aan den staat zoosals Aristoteles en Maxx leerden, en ook niet aan de gemeenschap, zooals de communisten loeren, maar de mensch be hoort aan God. Da Geref. Staatkunde wil het volk waarschuwen, zijn historie te ver geten. Socialisten, communisten en ook de R.-K. erkennen in wezen geen nationale grenzen. De staat zelf is een schepping Gods en daar mag niemand anders hoer- schen; er is alleen afgeleide autonomie. Da Lutherschen en de confessioneelen staan op het standpunt, dat er nauw ver band moet bestaan tusschen kerk en staat. Do S.G.P. ca de A.-R. zijn vóór het los maken van do „zilveren kooiden" tus schen staat en kerk, maar de A.-R. zijn dat om andere reden dan de S G.P. Do huidige staat is neutraal en ongods dienstig en is daardoor veroordeeld, om dat zij in wezen revolutionair is. Spr. ont kent, dat door sociale wetten do menschon worden opgeheven en organisatie is meest al een gevaar. God hoeft uit liefde wet ten gegeven en die wetten moeten ge handhaafd blijveu. Anderen hebben Gods wetten in vele gevallen krachteloos ge maakt, oa. de wet, dat wie bloed vergiet, diens bloed vergoten zal wo-rden. De S.G,P. wil mijden alles wat zich in het openbaar keert tegen God en in' dat op zicht staat do S.G.P., in tegenstelling met do A.-R., op Gods W;oord. Atheïsme kan onder den tegenwoordigen neutralen staat welig tieren. Het staatssocialisme is een groot gevaar; de S.G.P, hooft geen vertrou wen in broederschap en solidariteit, zij wil het particuliere initiatief hoog hon den en is daarom o.a. ook tegen coöpe ratie. Do overheid is Gods dienaresse en re geert alleen bij de gratie Gods, maar dat wordt in wezen niet meer erkend', al wor den in officioelo stukken dio woorden nog wel gebruikt.' Do overheid miskent de wet ten Gods en zij', die daar niet tegen pra tes toeren, zijn mede schuldig. De A.-R. partij heeft in do dagen van dr. Kuijper ministerszetels verkozen boven handhaving van Gods Woord. God heeft eerst do kerk geschapen en daarna den staat en niet anders om, de kerk is het geweten van den staat en de A.-R. willen aan dat go- weten het zwijgen opleggen. Spr. wil on voorwaardelijke handhaving van art. 3G van de Ned'. Geloofsbelijdenis. Romonoemt de reformatoren revolutionairen, spr. be schouwt Romo ïils een groot gevaar. lïr moet komen een opnieuw beloven vfan het Clir. beginsel. Do S.G.P. wil de erkenning vbn don Zondag als rustdag met stillegging Van het vorkeer, sluiting van café's, theaters, enz. De openbare ver makelijkheden mogen ook in de week niet toegelaten worden. Door do neutrale staat wordt hot femi nisme gehuldigd en spr. keert zich tegen toekenning Van het kiesrecht aan de vrouw. Men kan zeggen: Als de vrouw van een S.G. niet gaat stemmen, hebben de so cialisten een voorsprong, wier vrouwen wel naar de stembus gaan, maar God, rekent niet met cijfers! Do huwelijkswetgev mg moet gmvijzigd worden, zoadat o.a. echtscheidingen niet meer zoo gemakkelijk tot stand kunnen komen. Diat thans ook van Hervormde kansels het anti-militarisme wordt verdej- digd', is volgens spr. mede de schuld van de A.-R. Dr. Kuijper heeft wel de recht zinnige gedachte verdedigd, maar aan de naleving daarvan denkt men in de A.-R. partij niet. Spr. wekte ten slotte op om de begin selen van de S.G.P. te belijden en uit te dragen. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd door een drietal aanwezigen ger bruik gemaakt. Tentoonstelling Hotel-, Café-, Restaurant- eu Slijtersbedrijf. Ter gelegenheid van zfijln 12l/»-jang be staan heeft de Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café-, Restaurant- en Slijtersbedfijf in het Sociëteitsgebouw van de Rotterdamsche Diergaarde een tentoonstelling geopend, oip het gebied van hot hotelbedrijf, café-restau rant, shjterszaken en koffielnrisbedrijlf en betreft dranken, voadings- en genotmidde len, fruit en groenten, bloemen en meubi- leering, zoodat men een overzichtelijk beeld verkrijgt van het moderne hotel-, café-res taurantbedrijf. Niettegenstaande in vele zaken de de pressie op economisch gebied aidh zeer merkbaar doet voeten, was er toch vcior deze tentoonstelling zeer greoi'e belangstel ling van de Zijde dor exposanten, zoodat de gioote zaal en galerij geen ruimte gen» bolen en een uitbouw moest warden ge maakt, waarvan de gewone tenteons e! ing bezoeker evenwel niet voel zal mer en. Er zlij'n niet minder dan 10S stands, waar bij er ziijn, die zeer kunstzinnig Zijln ingcv richt. De Schiedamscho firma's kamen zeer goed voor den daghet Zijn zeven distilleer derijen n.l. de N.V. Dis'illeerderij Adrianus van den Eelaart, N.V. Distilleerderij Wenne- ker en Co, N.V. BrandorijtDislilleerJerij A. Daalmeijef, Daniel Visser en Zomen, N.V. Distilleerderij v.b. Simon Rijnbend© en Zonen, (deze stands liggen alle Kj! e'kaar en zlij'a genummerd 711) en voorts Jobs, de Kuyper en Zoon en N.V. van Dulks Weiland en Co.'s Distilleerderij (stands G1 en 75). Al deze zaken hebben getracht iets bizonders van hun stands te maken en Zijn daarin voor het moerend eel geslaagd. Vooral Johs. de Kuyper en Zoon heeft een forsch en toch' beschaafd geheel doen verrijzen; ook de N.V. Distilleerderij v.h. iSinion Rijnbende en Zonen heeft „iets aparts". Behalve do gewone tentoonstelling zul len er iederen dag nog Speciale exposities worden gehouden in 't Dijgobeuw dor ten toonstelling. Vandaag is liet bloemen- eci plantendag; morgen en Zondag is er oen speciale tentoonstelling van brood en ban- ket; Maandag van wild en gevogelte; Dins dag van visch; Woensdag van vlee-ch; Donderdag en Vrijdag „salon culinaire", warme en koude schotels, ingezonden door hotels, restaurants en cuisiniers en Zater dag en Zondag 24 en 25 Oct.groenten en fruit. Hedenmiddag 3 uur wordt de tentoon stelling geopend door den heer F, J. K Ileeringa, hoofd van do afdeohng Handel en Nijverheid van het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid. Do tentoonstelling blijft tot Zondag 25 Oct. a.s. geopend. Brand In een kelder Hedenmorgen is do brandweer uitgerukt voor een brand in een kelder onder den winkel van JI. aan do Boerhavelaan 30b alhier. In hezen kelder, waar radio benoo- digdheden opgeslagen liggen, waren twee zoontjes van den heer M. aan het spelen met lucifers], waardoor een grqole kist, gevuld met stro», in brand goraakt is. Mot een (straal op do waterleiding heeft de brandweer den brand gebluschl. Doordat buren veel rook uit den kelder zagen komen, waarschuwden zij den lieer M. die nog te bed lag. Er is tamelijk voci schade aangericht. AGENDA. S ch i edam, Luxor, Broersvest, 8 u. Zijn laatste voor stelling. 16 Oct. Bijgebouw Kerk .Wjestvest. 8 Uur. Ledenvergadering Ned. Prot. Bond, aid Schiedam, 16 Oct. Gebouw Eendracht, half 9. Op- richtings vergadering B uurtvereeu. Singel kwartier. 17, Oct. Musis Sacrum. 8 uur. Feestavond. Gemengd Koor. 18 Oct. Musis Sacium. 7 uur. Kinderfeest S.V.V. Supp. Vereen. „Door ,Weer en Wind". Ro tt erdam. lieden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. Heden v. d. Casino, S.15 u. Nationaal Operctte-gcz. Do tango-bokser. 16 .Oct. Groote Nulszaal, 8 uur. 66o Con servatoriumconcert. Exp. cembalo- avond. 17 Oct. Gebouw v. K. on W. 3.30 u. Rott. Philh. Oik. Dir.Ed. Flipse, Solist: Carel van Leeuwen Boom kamp, cello. 17 Oct. Nut, 8 u. Cello avond Horace Brilt, m. medewerking v. Kost! a Konstantinoff. 17 Oct. Ti!voli-Scliouwburg, 8 n. Het Schouwtooneel. Elias weet he't be ter. 17 Oct. Groote Schouwburg, 8.15 u. Rott. Hofstad Tooneel. Do privé-secrela- resse. Grand, 7 u., 9.30 u. „Ariane". Luxor, 7.30 u., 9.30 u. Het slippertje. Olympia, 7 u., 9.15 u. Afvalligen; Nacht merries. Ooster, S u. Ridskin (Rassenhaat); Zijn eigen doodvonnis. Prinses, 8 u. Sous les toifs de Paris; Slachtoffers van het kapitaal. Roxy, 2.15 u., 7.30 u., 8.30 n. Anna Christie. Royal, 2.15 u., 7.15 u., 9.15 u. De Privé- Secretaresse. Thalia, 2.15 u., 7 u,, 9.15 u. Hot geheime commando. Scala, 7 u., 9.30 n. Van het Westelijke front geen nieuws. Rubensplein Schiedam Dagschotels vanai 1 gulden. Lunch, Diner, Souper en Restauran1 a la Carte, 3 Wilhelmina-billards. Twee Interessante Kegelbanen, feest- en vergaderzalen disponibel. Avondconcert, f5 OMLIGGENDE GEMEENTEN. vlaahdingen. Genieenteraailsstiikken. Straten- en wegenbelasting. Door B. en W. is aan den raad ter vaststelling gezonden het derde gedeelte van het ko hier der straten- en wegenbelasting, dienst 1931, met een tolaa1 opbrengst van f 456 80. Commissie voor de werkloos heidsverzekering. Ter benoeming van een lid der commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering in do vacature, ontstaan' door het overlijden van den heer J. Hoogcrwerf, wordt aanbevo len de heer G. van Houwelingen, voor zitter van de aid. Vlaardingen van den Ceniralen Bond van Transportarbeiders en lid van den gemeenteraad. Begroeting van het Handels gebouw. In overeenstemming met het advies der Commissie van Financiën, stel len B. en W. den raad voor de begroo ting, dienst 1932, van het Handelsgebouw als volgt vast te stellen: a. de begrooting van baten en lasten sluiten tot oen bedrag van f30.936.75 (na- deelig slot van de exploitatie f 15.264.11); b. idem kapitaalsontvangsten en uitga ven resp. f 12.156.76 en f 7386.21. Rekening Burg. Armbestuur 19 30. Na ingewonnen advies bij do com missie voor financiën wordt voorgesteld: a. aan het Burg. Armbestuur een aanvul- lingssubsidie te vorleenen van f 14.938.46 over 1930; b. do rekening, dienst 1930, goed te keuren, B. en W. merken hierbij óp, dat in totaal een subsidie noodig bleek te zijn van f 80 938.46, terwijl de raming van het Burgerlijk Armbestuur f66.000 was. Bij deze raming was geen rekening gehouden met uitkeenngen to verstrekken aan niet- georganisccrdo, uitgetrokken en nog niet- rechthebbende werkioozen. Deze uitkcerm- gen hebben in totaal f 12.904.14 bedragen. Begrooting B u rg. ^Ar m bes tu ur 193 2. Overeenkomstig het advies van de commissie voor financiën wordt voorge steld a. de bogrooling, dienst 1932 van het Burgerlijk Armbestuur goed te keuren; b. het subsidie te bepalen op f 73.000. Daar de kosten van werkverschaffing aan- -werkioozen, van steun aan werkioo zen, van subsidie -aan werkloozcnkasscn en van toeslag op do uitkeeringen uit deze kassen hiermede nauw verband hou den, zij opgemerkt, dat voor deze posten bedragen geraamd zijn van resp. £30.000, f 100.000, f17.000 en f2000. Bogrooting Centrale Bedrijfs- k a s 19 3 2. In overeenstemming met hot advies van de commissie voor financiën wordt voorgesteld de bogrooting van do Centrale Bedrijfskas 1932 goed te keuren. Alleen wordt de post „rente gemeente Vlaardingen", niet voor „memorie" geraamd maar op f 3000 gebracht. Bogrooting grondbedrijf 1932. De commissie voor hot grondbedrijf heeft gemeend, dat het geraamde bedrag voor de begrooting 1932 voor het bouwrijp ma ken van gronden ad. £5000, veel te laag is en dat deze uitgaaf op £50.000 nioet worden begroot. Ook de commissie voor do financiën is het met deze zienswijze eens. Het geraamde verlies adi f36.590.73 moet daardoor naai1 den kapitaaldienst wor den overgebracht. Massa-ontslag. Naar „Voorwaarts" meldt zullen morgen 50 man, werkzaam aan do Eerste Ned. Coöp. Kimstmestfabriek worden ontslagen. Brand aan de Hoogstraat. Gistermorgen om ongeveer 11 uur is brand ontslaan in het winkelhuis aan de Hoogstraat 60, waarin is gevestigd een wa renhuis van den heer \V. P. Visser. De brand ontstond in het magazijn ach ter den winkel en werd veroorzaakt, door dat de trapleer, waarop do eigenaar stond om fietsbanden op te hangen, omviel en neerkwam op een brandend petroleum kacheltje. De brandweer onder leiding van den op- perbrondmeester P. v. d. Berg was spoe dig ter plaatse en wist mot één straal van de nieuwe motorspuit het vuur spoedig te blusschen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Nieuwbouw. Door II. van Rooyen, aannemer alhier, is een verzoek ingekomen om oen perceel grond in erfpacht te mogen bekomen aan bet Orolioplantsoen in den Grooten Vet- tenoordschen polder, breed pirn. HV2 M. Naar zijn vaderland terug. Vanuit Amsterdam is naar hier overge bracht een Lot. De man heeft onderdak ver kregen op het politiebureau en is vandaag aan boord gebracht van eon hoot, dio hem naar Letland zal terugbrengen. Staking van schildersgezellen. Deze week zijn do schildersgezellen, werkzaam bij de firma C. v. II., aanne mer van het schilderwerk aan het nieuwe woningcomplex van de firma De Snayer en Eygenraam, gelegen aan de Dij Id a an, in slaking gegaan, zulks in verband met verschillen over de toepassing der tarie ven. Hierbij zijn 8 schilders betrokken. De leiding der staking is in handen van de afdeeling van den Modernen Bond. Bij het werk wordt gepost. DRAISfM-YANVALKEriBURG'S-- LEVfcRTR/ LEEUWARDEN- RECHTSZAKEN. Knoeien met boter. Twee bolerhandelaars waren door den kantonrechter te 's-Gravenhage ter zake van overtreding van de Boterwet, ver oordeeld ieder tot een geldboete van f 500. Dei Haagsche rechtbank hoeft nu dit von nis bevestigd. Een dezer handelaars heeft bovendien terecht gestaan wegens het gebruik ma ken van valschomerken., Togen verd. liaicl het 0. M. een voonv. gevangenisstraf van zes maanden met drie jaar proeftijd ge- oischt. De rechtbank veroordeelde hem tot f5000 boete, subs. 180 dagen hechtenis. verdeeling. Gevraagd werd of met voor de betere bewaking der postauto's moet wor den gezorgd. Gevraagd word, hoe het tlians staat mefc do regeling ten aanzien van den radio omroep. Men constateerde, dat door ge brek aan samenwerking de bouw van een nieuwen zonder uitblijft. Verscheidene le den bepleitten een regeling, volgens we'ko de bouw van een nieuwen zonder zon geschieden door verschillende omroep: er- eenigingön gemeenschappelijk. Ecnigo le den wenschten zelfs, dat de minister dien bouw aan de vereonigingen zou opleggen en degenen, welke daartoe niet zouden wil len medewerken, van gebruikmaking van den zendtijd zou uitsluiten. Verscheidene'leden zouden gaarne ver nemen, hoe het staat met de radioverbin ding met Ned.-Indië. Wat zijn. de plannen der regeering nu de P.H.0.Ï11. zender is stopgezet? Verscheidene leden bepleitten de invoe ring van rentevergoeding voor saldi van i rekeninghouders bij den poslohoque- eu girodienst. Eonige leden drongen er op aan, het post-,, telegraaf- en telefoonbedrijf en alle radio-overbrenging op Zondag geheel stop te zetten. Landsiormdag Poeldijk. In het veilinggebouw te Poeldijk had gisteren een landstormdag plaats, georga niseerd door de Gewestelijke Landstorm- commissie Zuid-Holland West. Het Twee de Kamerlid G. W. Kampschöer hield do openingsredevoering. Mr. dr. Veldhoen in stalleerde do plaatselijke commissie en hield vervolgens een rede over: De be- teokenis van het vaamdel. De middagver gadering wenl besloten met esn toespraak van pater Borromeüs de Groove. In de avendbijeenkomst spraken ds. Voorstcegh, de burgemeester van De Lier, de heen Crezée, namens den oommandaint van Zuid- Holland West, res. majoor Van Hoogön- huyzen en luit.-generaal Duymaer van Twist. Ds. Faber Kamerlid. Ds. J. L. Faber doelt mede dat hij na rijp beraad gemeend heeft het lidmaatschap der Tweede Kamer te moeien aanvaarden. Hij wil probeeren om bij de uitoefening daarvan in Zutphen te blijven wdnen, en zoodoende het contact met de provincie Gelderland te bewaren. SPORT. Voetbal. Ilermes-D. V. S.Storm vogels. Men schrijft ons: Evenals vorige weck komen Zondag weer de „leiders" van afd. 1 hij Ilermes-D.V.S. op bezoek. Mocht het haar toen gelukken, in een spatmandeti strijd, de leiders te la ten duikelen door een gelijk spel, wat ech ter minder was dan haar toekwam, wij zijn nieuwsgierig of het Zondag weer zoo zal gaan. Stormvogels speelt zeker beter dan West-Frisia, doch de Ilermes-D.V.S.- ploeg speelt ook iederen wedstrijd beter, zoodat wij wel zooveel vertrouwen in haar hebben, dat zij toch wel een gelijk spel zal weten te verkrijgen. Spanning zal er zeker weer zijn. Er is voorverkoop bij de bekende adres sen: Allard, Labeek en magazijn Kermes, tlians ook voor tribuneplaatsen. BINNENLAND. Bogrooting P. T. T. Verschenen is het Voorloop ig Verslag no pens de begrooting va'n liet Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie voor 1932. Hieraan wordt het volgende ont leend: Met de wijze, waarop het bedrijf der R.T.T. in het algemeen wordt geleid, be tuigden verscheidene leden hun instemming. Andere loden, deze Ontwikkeling even eens op zich zo'.f waardceronde, vreesden toch, dat de dienst duur zal blijven. Ge vraagd werd, of hot juist is, dat de post- vluchlen naar Indië tot nu toe een nadoo- lig saldo voor dat bedrijf hebben opgele verd van gemiddeld f18.000 per vlucht. Men verzocht den minister de Kamer een overzicht van de inkomsten en uitgaven van dezen dienst te willen verstrekken. Aangedrongen werd op wederinvoering van het vijfcentstarief voor binnenlandsohe brieven en op verlaging van de tarieven voor postpakketten. Gevraagd werd, of de minister nadere mededeelingen zon ku'nne'n doen omtrent een reorganisatie der post-, tolcgraa en te- leoonuienstein, welke kan leiden tot hetero samenwerking. Aangedrongen, werd op' de invoering van een gunstiger tarief voor de bestelling van dagbladen, althans op edn andere schaal Besmettelijke ziekten. In de week van 4 tot 11 October ziijii de navolgende aantallen gevaden van besimette- lijke ziekten ter kennis gebracht van liet S taats'oczicht op do Volksgezondheid: Febris typhoidea 7 (Voorschieten 1); pa ra typhus (typheuzo vcurm) 5; roodvonk 204 (Den Haag 6, Delft 3, Gouda 1, Leiden 2, Monster 1); diphtheric 93 (Don Haag 3, Delft 4, Leiden 3); nekkramp 4; binder- veilamning 5; encephalitis lethargica 2; ziekte van Weil 4. Verboden folkloristische optocht. In schriftelijke vragen aan den minister van binnenlandsche zaken, deelt het Twee de Kamerlid Moller mede, dat op Zondag 9 Augustus j.l. bij gelegenheid van den Land. dag van het Brabantsch Studentengilde van 0. L. Vrouwe, gehouden te Raerle-Nassau, do studenten oen folkloristische!! olpLodht hadden willen houden, gevolgd, dcor een openluchtspel cjp het terrein van de nieu we St. Solvator-kapel te Baoiic-Nassau. Deze optocht werd dqor den burgemeester ver- boden, omdat deze daar een verkapte pro. cessie in zag, althans meende dat in de toe. komst uit dergelijke optochten een processie zlou groeien. Oolk de opvoering van hot Openluchtspel werd verboden. Do lieer Moller vraagt of de minister! niet van oordeel is, dat het optreden van dezen burgemeester blijk geeft van een onjuiste opvatting omtrent ziifn taak van hel [handhaven der openbare orde. Uit den Rottcrdamschon raad. De RottcrJamschö gemeenteraad benoem de lo! leden van do commissie van advies voor ili et havenbedrijf do lieercn Brautigam, A. Kievit, mr. W. F. C. Baars, II. Diemer, W. C. Iludig en mr. F. A. Nelomans. Deze laatste werd benoemd na mot den heer A, B. de Zeeuw in herstemming te ziijln ge weest. Toen deze uitslag beleend word, be dankten de heeron Brautigam en Kievit voor hun benoeming, daar ziij ootk hün partijge noot, d en lieer De Zeeuw ,in de commissie wilden hebben. Do benoeming in deze twee vacatures en dó bcnoc» van 4 leden uit do buigerij in deze commissie werden aangehouden. Na uitvoerige discus», es heeft do raad het Vioorstel-mr. Donker c.s. aanvaard om oen onderzoek in te stellen naar de huurvoihioiot- gingon die sedert intrekking dor huurwetten hebben plaats gehad. Tot directeur van den„ dienst der stads ontwikkeling werd benoemd ir. Wiltoveen stadsarchitect. Ned. Paviljoen te Yincenues. Mr. D. Fock, algem. voorzitter, belast met do opperste leiding van de Ncder- landscho deelneming aan de Intern. Kolo- nialo tentoonstelling te Parijs, heeft het volgende telegram ontvangen van den Franschen minister van koloniën, dio zooals Lekend is op het oogcnblik in Ned.-Indië vertoeft: „In bewondering voor hetgeen door uw land werd tot stand gebracht in Ned.-Indië, waarvan gij hel hoofd waart, heb ik mjj

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2