3MNSBM STADSNIEUWS „iUSIS SACRUir. I öe rijksinkomsten- en gemeente fondsbelasting. Ecu aan ruiling. Hedenmorgen hebben zich reeds een aantal lezers tot ons gewend met het ver zoek om inlichtingen. Hun aanslag in do rijksinkomsten- en genreontefondshelasting klopte niet met do „handleiding", die Za terdag in ons blad verscheen. liet inork- waardïgo geval need zich voor, dat het bedrag voor de rijksinkomstenLelasling wel goed was. maar nat voor de gerneoute- fondsbelasting 2, 3 en zelfs 4 „klassen" to hoog was. Toch is him aanslag goed en ook de handleiding Bij de toelichting behoort echter een aanvulling Ln de wet op de Gemoente- fondsbelasting komt oen artikel voor, ar tikel 14, dat bepaalt „Indien van in gezinsverband samen wonende personen twee of meer belas ting schuldig zijn, wordt, voor ieder de/er belastingschuldigen, in genoemd artikel be rekende som verhoogd met zooveel f50, als het aantal samenwonende belasting schuldigen bedraagt, met dien verstande, dat een echtpaar voor een persoon gere kend wordt en dat als belastingschuldig alleen wordt aangemerkt ieder persoon, die, ook zonder de toepassing van dit lid, voor een aanslag in aanmerking zon ko men." Wanneer men dus op het aanslagbiljet in de kolom „Aantal samenwonende be lastingschuldigen" b.v. 3 ziet staan, dan moet men 3 X f50 bij het vastgesteld zui ver inkomen bijtellen, om het tarief Ge meentefondsbelasting te kunnen toepassen. Ziijri in een gezin dus 3 personen, die in do belasting zijn aangeslagen en resp. een belas baar inkomen hebben van f 1500, f 11(10 en f950, dan wordt, voor de ge meentefondsbelasting dat bedrag gerekend ie zijn £1650, f1250 en f1100. Waren er 4 personen, belastingschul dig, dam zou elk belastbaar bedrag met 4 X f50 f200 verhoogd moeten wor den. Dit geldt dus alleen voor de Gemeente fondsbelasting, niet vocxr de rijksinkom stenbelasting. Iemand, die in gezinsverband leeft met nog 3 personen, die ook in de belasting zijn aangeslagen, en oen belastbaar in komen heeft van f1300, zal moeten be talen aan rijksmkomstonbélasting f 11.70 en aan gemoentdfondsbelasting (gerekend naar een belastbaar bedrag van f 1300 ~jJ (4 X f50 f200 f1500) f23.40. Samen dus f35.10. Als hij niet in gezinsverband loofde zon het f 11.70 f 16.90 f28.60 zijn. Of deze regeling billijk is, is oen kwes tie, die thans buiten beschouwing kan blijven. De Zaterdag gegeven „handleiding" geldt voor algemeene' gevallen. Blaar omdat ons gebleken is, dat men in een bizonder geval moeilijkheden ondervindt, plaatsen we heden nog aezo aanvulling. De winkeliers en de winkelsluiting. Tegen een gemeenschappe- lijkeu vrijen hal ven dag. Aan het college van B. en W. is door do Permanente Commissie uit den Mid denstand het volgende adres gezonden: De Permanente Commissie uit don ge- organiseerdem Middenstand dankzeggend, voor de gelegenheid haar gegeven om uw geacht collego van advies te mogen die nen inzake het onderwerp: Winkelsluiting, gezien uw schrijven d.d, 23 Sept. ji. heeft de eer u mede te doelen, dat zij gehoord alle vakgroepen Voor winkeliers, welke jaangesloten zijln bij de drie organisaties t.w. de R.-K. Middenstandsveroeiiiging „De Hanze", de Algemeene Middens tamdsver- eeniging Schiedam en de Christelijke Mid denstands vereeniging, vormende do Per manente Commissie voor den Middenstand, na. ernstige bespreking, met algemeene stommen besloot: Uw geacht college te adviseeren niet in Ie gaan op hot verzoek der Personeelsorganisaties van Handels- en Kantoorbedienden inzake art, 6 van de wet op do Winkelsluiting nl. het gemeen schappelijk sluiten der winkels geduren- do een halve dag in do weck, daar in de gegeven tijdsomstandigheden, wolkovoor den winkelstand uiteraard zeer moeilijk zip, elko vermindering der verkoopsgele genlieid, welke niet noodzakelijk is, funest moet worden geacht. dat zij zich willen stellen op hot stand punt van liet rondschrijven door hot Do parlement van Arbeid, Handel en Nijver heid, dd. 14 Sept. 1931 nl? dat art. 6 der wet op de Winkelsluiting in de eerste plaats is, wcrkgeversbeln dat hierbij dient te worden opgemerkt, dat do vrije halve dag per week, hetzij ochtend of middag voor hét personeel reeds is geregeld bij het Werktijdenbesluit voor winkels. In can ander schrijven vraagt de Per manente Commissie aan B. en W. cm, als oen aanvullende verordening, bedeeld, in de wet op do Winkelsluiting, vopr de gemeente Schiedam mocht worden over wogen, over deze rniteri? te worden go hoard. Politienieuws. Aan het hoofdbureau van politie is Za terdagmiddag lorbonden de 9-jarige A. R, uit do Ploegstraat. die u-etend erw ijs ach- teruitlu pende in de iango "iouwstraat legen ce.i vrachtwagen botste en b'oodorul verwend werd aan rechtervoet en -enkel. T. E. G. E. N. Q. Het 4-jarig bestaan. 10 October 1927 werden de zangkoren van de vereeniging „T.E.G E.N.O.", thans bostaando uit een gemengd-, dames- en kinderkoor, opgoricht en ter herdenking van dit 4-jarig bestaan worden Zaterdag in gebouw „Eendracht" verschillende foes- ledjkhcdcn gegeven. Des middags om 3 uren kwamen de leden van het kinderkoor met hun ouders, broertjes en zusjes in feestelijk samen zijn bijeen en 's avonds was het feest voor de andoro afdoolingen. Het midd.igfoest. dat druk bezocht was om 2 uur stonden de kinderen al voor de deur van „Eendracht"! weid door den voorzitter van de zangkoren, den lieer C. L. Simons, met een hort woord geopend. Hierin richtte spreker zich voornamelijk lot do ouders. Hij moedigde hen aan hun kinderen niar het kinderkoor van T.E G.E.N.0. te zenden. Onder bekwa me leiding van den directeur, den heer II. Kreeiner, loeren zij goede lie leren zin gen en zij krijgen van zelf liefde voor den zang. Het, kinderkoor kan best nog enkolc stemmen gebruiken en spreker wekte de leden van dit koor op toch vooral trouw op de ropelities te verschijnen. Spreker wil zijn toespraak kort maken, want do kinderen hunkeren naar hetgeen zij straks op het' toonoel zullen zien. En kele leden van de Anuisanten-vereeniging van „T.E.G.E.N.0." lmdclen een revue in elkaar gezet, een z.g. „lach-revue". Het succes, dat zij met dit stuk hadden, was zeer groot, want de kinderen vermaakten zich allerkostelijkst met do grappige too- neeltjes. Zoo verscheen er o.m. een zeer geleerde dokter, die bij een patiënt een reus van een kies trok! Ter afwisseling zongen de kinderen en kele zangnummers, welke zij op het con cours te Bieiswijk uitgevoerd hadden. Na elk nummer ontvingen de jeugdige zan gers een welverdiend applaus. De heer A. C. Simons on mej. J. v. d. Vries gaven piano- en vioolmuziek ten beste. Van het begin tot het einde van het feestje was er een prettige stemming in de zaal, zoodat de kind-eren ongetwijfeld genoten hebben van dezen middag. De feestavond 's Avonds was het feest voor do leden van het gemengd- en dameskoor. Ook deze bijeenkomst was zeer druk bezocht. De heer C. L. Simons opende den avond met een »woord van welkom aan de aanwezigen en aan don heer L. de Brurjn, die zijn medewerking voor den feestavond verleend had. In 't hijzonder richtte do heer Simons zich tot de oiul- leden, welke 4 jaar geleden den stcol gaven om tot oprichting van do T.E.G.E.N.O.- koren te komen. - Het speet spreker, dat zij hun zangvereeniging verlaten hadden en hij moedigde hen aan, weer de oude plaatsen te komen bezetten. De T.S.G.E.N.O.-koren kunnen nog best goede krachten gebruiken en spreker hoopte, dat hij na dezen avond weer spoedig de oude gezichten in do T.E.G.E.N.O.-gelederen zou terug zien. Ten slotte sprak spr. de hoop uit, dat allen een prettigen avond zou den hebben. Het Dameskoor onder leiding van den heer II. Kreemer zong vervolgens een werkjo van J. G. van Herwaarden: Na- jaarspracht getiteld, waarna de heer L. do Bruijn optrad. Do verschillende karnk- tersolo's, die hij opvoerde, zooals: Een lid van de natio en Na de voetbalfuif, had den een geweldig lach-succes, terwijl de levensliedjes, die hij voordroeg, eveneens in den smaak vielen. Het gemengd koor zong ter afwisseling verschillende num mers, zooals „Mussehon" en het aardige „Vlaamsche kermis". Ook de heer A. C. Simons (piano) en mej. v. d. Vries (viool), gaven muzikale afwisseling. De feestavond, die in opgewekte stemming verliep, werd besloten met een gezellig bal. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam op Vrijdag 6 Novem ber 1931, des namiddags te 2 uren. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Voorstel van Burgemeester en "Wet houders om hun Co'lego te machtigen tot openbare verhuring voor den tijd van een jaar van diverse perceelen wei- en hooi land, gelegen in den Nieuwlandschen- en Oud-Mathenesserpolder. 2\. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van den heer C. J. P.' v. d. Hoonaard, te Rotterdam, van een buiten de rooilijn voor het pand aan do Overschiesehestraat no. 78 gelegen strookje grond, tor oppervlakte van pl.m. 9 M2. 211. Voorstel van. Burgemeester ©n Wet houders tot aankoop van de hoeren mrs. G. de Grooth en D. Schuur, te Rotterdam, van een buiten do rooilijn aan den Rot- tordarnschen dijk Z.Z. gelegen strook grond, ter oppervlakte van 167 112. 3A. Voorstel van Burgemeester en Wet houders .om hun College to machtigen over te gaan tot hot rooien van een 10-tal hoo rnen op het terrein van do voormalige Sehiedamscho Officieren Vereeniging, thans als sportterrein in gobruik gegeven aan de afd. Schiedam van den Nod. Arbeiders Sport! onrl. 311. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om hun Co'lege te machtigen tot het rooien van do iepebo-omen langs de parterre bij den ingang van het Juliana- park en tot vervanging daarvan door liruleboumcn. 4. Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van de inge diende- bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders GONGERT-enFEESTGEBOUW POOT BAADE "1 Bchangsctpnpicr, loerzeil, Karpetten, enz. H. HAMILTON, KWed G v Most <hk Heerenpad) I a. tot het verleenen van een crediet van f 1130, ten behoeve van de aanvul ling van den inventaris van de U. L. O. school Gl; b. tot wijziging der gemeente begrooting voor liet dienstjaar 1931. Model D. f1130. 6. Voorstel van Burgemeesteren Wet houders om hun College te machtigen tot uitvoering in werkverschaffing van de op hooging van het gedeelte van den Klein- Babberspolder tusschen de Poldervaart en de perskade naar de voorschriften van den Minister van Binnen]andsche Zaken en Landbouw en daarvoor een crediet be schikbaar te stellen van bruto f170.000. (Hierbij is gevoegd een nader schrijven betreffende het met den Minister ge pleegde overleg.) 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders - a. tot vaststelling van rooilijn en peil van een gedeelte van den Rottol'damschsn dijk, tie Brocrsvest en" de Korte Singel straat; b. tot het verleenen van een crediet van f80 600 voor de afwerking Yan de Broers- vest 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om te besluiten tot opheffing van de Visclunarkt. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders M reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur. 10. Interpellatie door het lid van den Gemeenteraad, den heer W. Collé, inzake de dcor den Burgemeester genomen bij zondere politiemaatregelen en meer in het bijzonder over de wiji/.e van optreden door de politie-auloriteiten tegenover oen be- Iaaide politieke richting der bevolking van de gemeente Schiedam. 11. Interpellatie door het lid van den Gemeenteraad, den heer B. G. Iloogcn- dam, inzake het houden van oen optocht in verband met de „Rcrum Novarum"- hordenldng op Zondag 21 Juni 1931. Stedelijk museum. Het museum in den St. Joris Doelen wordt morgen gedurende de wintermaanden gesloten. Voor vereenigingen, scholen, enz., die een excursie willen maken naar het mu seum, bestaat, na overleg met een der leden van de commissie voor het mu seurn, daartoe nog gelegenheid. Uitvoering „Symphonin". Over gebrek aan belangstelling kobben de uitvoeringen van de Schiodamscbe Mondharmonica vereeniging „Symplionia" bijna, nooit te kingen. Het is schier altijd „uitverkocht huis" eil ook Zaterdagavond was het weer een gezolligo en goed ge slaagde muziekavond in Musis Sacrum. De opkomst was groot en de goede slamming werd door oenige komische toonoelstuk- jes verhoogd. Hoewel ,,Symphonra" een inuziekvereeni- ging is, heeft zij gemeend wellicht door de ervaring geloerd dat Verandering van spijs doet eten en dat een heelo avond gewijd aan mondharmoinica-muziek mis»- sdiicn van het goede wel wat te veel is, weshalve in het program octnigo loonoel- stukjes opgenomen waren. Door do too- ncelclub '„SymphonJa" werden twee too- neelstukjes opgeveerd, getiteld: Het Por tret en Het Geweten. Beide hadden veel succes pjn werden door de aanwezigen als een goed-gekozen afwisseling geappret- cioerd. Do rnondharmonicaspelors hebben oven- eens hun beste beentje voorgezet. Do verschillende nummers worden met geest drift en ook met gevoel uitgevoerd. Naast bekende werkjes hoorden wo ook nieuwe stukken, waarop do vereeniging zich speciaal toegelegd had. Rkylme en klank bleven zuivler -dn we kunnen sniet anders zeggen, dan dat het applaus, dat dirigent, en spelers ontvingen, wei-verdiend was. Een orkestje onder leiding van don hoer Rakkert zorgde eveneens vtoor de noodige afwisseling en verrichtte later op denav'otnd uitstekende diensten voor het hal, waar mede het feost besloten werd. De kolenbons- Met de uitreiking begounen. Zaterdag rijn voor het eerst aan do recht hebbenden bons uitgereikt voor hlefc gratis In ontvangst nemen van oei ILL. calces. Deze bon is geldig vim 27 November. Zoo men weet waren B. en W. gemach tigd gedurendo December Januari en Fe bruari gratis kolen to verstrekken, maar werd het College de'vrijheid gelaten zoo noodig reeds eerder mot de uitreiking van bonnen to beginnen en ook na Februari 1932 voort te zetten indien daartoe aanlei ding bestond. Door B. en W. wordt dus een zeer tege moetkomende houding aangenomen ten aan zien van de koleuverstrekkmg, wat door zeer velen gewaatdoeid zal worden. Een mislukte inbraak. Drie inbrekers aangehouden. De politie heeft hedennacht een goede vangst gedaan door oen drietal bekende inbrekers in le rekenen. Omstreeks 1 uur werd de politie ge waarschuwd door een buurman, dat hij lawaai hoorde in het pand Yan de De Papaver aan do Korte Dam. Onmiddellijk werd de omgeving afgezet en do directeur van de Drogisterij De Papaver gewaarschuwd. Toen deze gear riveerd was, is men naar binnen gegaan en op een zolder van een pakhuis, gren zende aan de Overmaassehesteog, werden, 'usschcn grooto zakken drogerijen twee mannen in gehurkte houding aangetroffen. Een derde vreemdeling werd even later van het dak van de Weinstube aan de Lange Haven gehaald. Vermoedelijk zijn de inbrekers via. het poortje tusschen de Weinstube en den winkel van de firma Post en Co.. op den hoek Korte Dam en Lange Haven op een p'at .dak gekomen vair een pakhuisjc. Van dit plat hebben zij zicli door een open raam in een ander pakhuis begeven. Daar hebben zij ben stuk uit de vioer gebro ken en met eon. trap, dien zij in het pakhuis hadden gevonden, kwamen zij op een plaatsje achter do drogisterij aan den Korte Dam. Op dat plaatsje hebben zij een ruit in een buitendeur vernield, waarna zij de deur aan de binnenzijde konden openen. Vervolgens hebben zij nog een binnendeur geforceerd, die eveneens op slot was en na al die moeite arriveerden zij eindelijk op de verdieping boven den winkel, waar in oen kantoor oen brand kast staat, die het doel was van den tocht. Daarin hebben zij een gat goniaakt, maar terwijl zij daarmee bezig waren, bemerk ten zij blijkbaar, dat zij ontdekt waren en trokken zij zich terug op den zolder van hot pakhuis-je, waarlangs zij waren bin nen gekomen. Op dien zolder werden later door de politie, die zeer moedig" en beleidvol op trad, ontdekt de 33-jarigo H. T. en do 30-jarige J. K., beiden uit Rotterdam. In een zak met drogerijen weiden ec-nige in- brekerswerktuigen gevonden, maar de ge arresteerden verklaarden niet te weten, hoe die daar gekomen waren. Met de andere werktuigen, die gevonden werden, vorm den ^rj een keurcollectie inbrekerswerktui gen. Do man, die op het dak van pand Lange IIa\on 138 werd aangetroffen, bleek de 27-jarige J. K. M., eveneens te Rotter dam wonende, to zijn. Do drie mannen zijn in hel hoofdbu reau van politie in bewaring gesteld. Do daken op do panden tusschen Over- maassche steeg en Korte Dam vormen een waar doolhof. Eenigen tijd geloden is ech ter op de binnenplaats van de Papaver een vreemde man aangetroffen, die „zoo maar oens kwam kijken". Vermoedelijk is dat een van de drie gearresteerde inbre kers geweest, die inderdaad de situatie ter plaatse eens kwam opnemen. Alen was dan ook bij de Papaver op zijn hoede en zorgde er voor, dat 's avonds alles good gesloten was. Desniettegenstaande zouden do inbrekers toch nog hun slag geslagen hebben, als zij zich zelf niet door lawaai te veroorzaken, bij het ope nen deir brandkast, waarin reeds een groot gat gemaakt was, hadden verraden. Een geslaagde truc Zaterdagavond vervoegde zich in den slagerswinkel van de K. aan de Hoog straat oen persoon, die met een Amster- damsch accent oen kleine hoeveelheid ge hakt bestelde. Hij legdo een bankbiljet van f 10 op de toonbank, doch stak dit direct weer in zijn zak. Tegenover don bediende liet hij 'hoi voorkomen, alsof hij nog geld terug (geest hebben voor dat bankbiljet. De knecht vloog erin en betaalde terug, waarop do man verdween. Dezelfde truc was nog tevoren in do zaak van don lieer do K. aan het Broersveld ook geslaagd. AGENDA- Schiedam. Luxor, Brocrsvest. De kermismeid, 2 Nov. Café Centraal, half 9. Vergadering Broersvold-winkciicrs. 3 Nov. Gebouw Chr. Soc. Belangen, half 8. Propaganda-avond., Sprekers J. Augusteijn >©n J. Veldwijk. 3 Nov. Café Amstelbron, half 9. Leden vergadering Alg. Middenstandsvcr- ceniging. i 4 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Contr. Rond v. Werkmeesters enz. Demonstratie Margarine Verkocpcentraio en film. Rotterda nu Heden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. Heden e.v.d. Circus Sarrasani. (Ter rein Walenburgorweg.) 7.30 uur. (Woensdags, Zaterdags en Zon dags ook 2 u.) Voorstelling. 2 Nov. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Te- gemseer .Oberbayriselnes Bauern- theater. 3 Nov, Grooto Schouwburg, 8 uur. RJottt. Hofstad Tooneel. Eoreavond Her mann Schwab. - Do patriot. 3 Nov. Tivoli Schouwburg, 8 uur. DimitH Smirnoff, tenor. Heden e. v. d. Casino. 2.15 u. en 8.30 ui. (Zondags ook 5 uur). Variété. OMLIGGENDE GEMEENTEN. Op het zangconooiurs van het Oversold©, schc Mannenkoor Ons Genoegen, behaalde Zaterdagavond mevr. K. Verhceff—Torn, directrice van het dameskoor Vive/jza, den direcleursprijs met felicitatie van de jury. Vivezza werd in dia ©ere-afdeeling een eersten prijs toegekend mot 397 punten. O VERSCHIK. Gemeenteraad. Do gemeenteraad is in vergadering bij eengeroepen op Donderdag 5 November 1931 's middags 2 uur. Godsdienstonderwijzer. Door den Kerkeraad der Neil. Ilerv. Ge meente is als godsdioust-oinderwijzier be- noemd do hoer IV. van der Kandc-u uit Rotteulam. BINNENLAND. ue nieuwe brug bij heizeiweer Zooals we Zaterdag roods aankondigden is de nieuwe brug .bij Kaizersvoo.' door den minister van waterstaat officieel in gebruik gesteld .De burgemeester van Dusson, do heer J. II. II. Snijders heeft, nadat do mi nister een toespraak gehouden had, het woord gevoerd. Toen liet lint, dat do toe gang tot do brug afgesloten had, door den minister doorgeknipt was. heeft do Com missaris der Koningin in de prov.ncio Noord-Brabant een redevoering gehouden. Op het Zuidelijke hoofd staande, heb ben de mims.er en do genoodigden daarna naar liet langs trekken van eon historische®, en allegorischon optocht gekeken. Daarna is men aan boord van de Rce- dcrij op de Lek VII gegaan, waarmee men naar 's-IIerlogenbosck is gevaren, waar men to 5 uur aankwam. Tenslotte hebben vele van do genoodigden nog oen onofficieel bezoek aan den Bctoscben raadskelder ge bracht. Stichting verblijf oud-Indische militairen. Zaterdagmiddag werd te Hoes bij Nijme gen officieel geopend bet verblijf voor deu Oud-Indischen Militair, die na afloop van rijn verbintenis mot hot Ned. Ind. leger re- patrieerd en bij aankomst in hot Moederland niet terstond oen geschikt verblijf kan lin den voor hem en rijn gezin. Afscheid commissaris der Koningin ia Drente. Zaterdag hebben to Assen in do_ aaal van Gcd. Staten van Drente, het personeel in dienst van de provincie, do burgemees ters en de officieren van do verschillende garnizoenen, afscheid genomen van den vortrekkenden commissaris der Koningin, mr. J. T. Linthorst lipman. Vele hartelijk© toespraken worden gebon den. Het personeel bood eon herinnerings album aan en de burgemeesters een fraai zilveren bord. I,'e Loreutz-iuedaille. In een to Amsterdam gehouden buitenge wone zitting der natuurkundig©aifdcoüng van do Koninklijke Academie van Weten schappen is aan prol'. Pauli, hlaoglceraar aan do Technische Hacgeschool le Ziiridb, de Lorentz-medaille uitgereikt. Nadat hij een toespraak gehouden had, heeft prof. dr. Eiirenfost do modaille aan prof. Pauli uitgereikt. JOIi. Brankensiek. Gisteren heeft do bekende teetenaar Ja- lian Braakensiek met pensioen De Grctöno Amsterdammer verlaten. Zee en veertig jaar lang heeft Biaakon- siek dit blad met rijn politieke prenten ge ïllustreerd en rijn naam als teebenanr is daardoor, niet alleen overal in don lande, maar zelfs daar buiten bekend geworden. SPORT. Korfbal. R. K. R. SchiedamRozenburg 4 RodaSchiedam 2 fi—0 3-1 Hon gelen. Do Zilver voorn. Zondag hield de Schicd. Hangel. Vereen. De Zilvervoorn een onderling oomoaurs in do wateren van Maassluis. Do prijzen werden als volgt behaald: lx? pr. .1. Jv. d. Stolt; 2o pr. C. Sansira; 3a pr. P. Jongetecur; 4o par. L. da Zwart en. 5o pr. J. Sansira. Een medaille voor de grootste bliek, aan geboden door den hear A. do Jong, word gewonnen door den lieer P. Jongebrour. GEMENGD NIEUWS. Kiml overreden en gedood. Automobilist doorgereden. Zaterdagmiddag werd bot 13-jarig meisje Van den Berg op den Goldropschon weg door een vrachtauto ovarredon on gedeind. De chauffeur van do auto rood door, tot op herten is rijn naam onbekend. Smokkelaar aangehouden. Gisternacht omstreeks 12 uur is dootü een douanebeambte dp den Provincialen, weg. Bergen op Zioom—IBoogeameido, nalbjj den weg naar Zeeland, een auto van don' lieer van W. uit Amsterdam ajangdboudoD, i welke 160 [tefscheu eau de cologne en 16 i ftesschon Bourgogne-wijn vorvomde. Tegen 'den >neer W. werd proces,a-crbnal icpge- LANGE IIAVEN 115 - TEL. 68S83, SCHIEDAM, B0TERSTRAAT 81 Telefoun 68096 en 68497 ZAND- EH miilTHJtlBEL iUTOÏBASÏIE, SLEEPEfill Fa. RIJNBENDE en VAN HOEK, Hoogstraat 32, BEHANGERS ACCUMULATOREN VOOR RADIO-. AUfOSTARpl EN SCilEEPSVERLtCHTSNG IADEN EN REPAREEREN ROTTERDAM Te ei. 69521 ACHTE KLOOSTER 96 Telef. '3868 RUND- KALFS E« V? RKENSSLAGERI1 TELEFOON AUrOFRIQOR KOELING 6834? LSWWwWcirwvM' V! AARDLVGI1, S Concourssuecesseu. ÜUIHSL (Ml WofoM M'Mjn.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2