STADSNIEUWS. Cabaret - Dansavond Radio-Programma's. Werkverschaffing in Klein- Babberspoider. DeTempilang in Indië gearriveerd Chr. Nat. Vakverbond. V Bond van Jonge Liberalen J De Sahara. Gesterkt en qskaimeerd Het Burgerlijk Armbestuur -H- De minister tegen verliooging van het loon. Een niet voorspoedige sleepreis. Propng-anda-rorgaderiug. Rede J. Axigustoij». Rede J. Veldwijk. Slotwoord. fi it! 0p den Rottordamsclien dijk. Bebouwing Rotterdamschen dijlc. Auto te water gewaaid. Tot eere-lid benoemd. Loonen in de RijIcsweik verschaffing. iilflijnhardt's Zenuwtabletten. Naamsverandering, geen wij ziging iu het bestuur. Verkoopautomaten. Een voorstol van drie raadsleden. Tentoonstelling. B. cti W, schrijven aan, den raad: _In do vergadering van uw raad van 2o September werd over do in Kleln- Babberspolder in lo richten werkverschaf fing uitvoerig van gedachten gewisseld. Vooral het vastgesteld© basïsloon vorm- do een punt van uitvoerige bespreking. Hieromtrent is door ons Gallego nader met don minister overleg gepleegd. Hoewel toegegeven wordt, dat oen loon van f 19 a f 20 per week niet hoog is, wijst do minister er op, dat dit toch een inkornen_ goeft, dat gemiddeld belangrijk hooger is dan do steunregeling dooreen genomen gcjft. Voorts mng niet uit het oog worden verloren, dat het loon der werkverschaffing noodzakelijkerwijze moet blijven beneden het loonpeil, dat in het vrije bedrijf wordt betaald. Bovendien dient men rekening te hou den met de loonen, welke bij do andere rijkswerkversehaffingen, nd. te Koncrveid en to_ WUtovecn, worden verdiend, daar het niet juist zou zijn, indien do arbei ders, welke aldaar zijn tewerk gesteld, prac- tiseh minder zouden verdienen, dan zij, die hier in do gemeente worden tewerk ge steld, waaraan men in het algemeen toch de voorkeur zal geven. V/mineer uw raad het uurloon op 50 cent zou bepalen, zou de minister daar mede dan ook absoluut niot accoord kun nen gaan. Men schrijft uit Sabang aan do Doli Crt. In aansluiting op ons bericht van de aankomst der sleepboot Gele Zee, van L. Smit en Co.'s sleepdienst, welke do tin molen Tompilang sleepte met bestemming Tempüang op Bangka, vernamen wij van kapitein Volt over deze reis nog eenigo bijzonderheden. Do Tompilang is een moderne tinmolen, gebouwd bij de firma A. Smulders op de werf Gusto te Schiedam. Het sleepen van zoo'n gevaarte met den hoogen ophouw van framework is een zorgvuldig werk, daar bj den minsten wind d ware op, do molen door zijn groeten windvang als oen Maas op hot water dwars weg drijft. Om dan toch den goeden koers te houden, moet soms wed 3 a 4 stroken hoogerop gestuurd worden. Met tegenwind schiet men haast niet op, ja, men gaat soms zelfs achteruit. Do sloep vertrok van Schiedam op 12 Juli en al dadelijk in de Noordzee be gon het slechte weer, dat de sleep niet verlaten heeft tot Sabang toe. In liet En ge] sch-a Kanaal ha/1 men zulk slecht weer, dat gedurende 2 etmalen de sleep 25 mijl achteruit werd gezet. Over hot traject RotterdamKaap Fi- nistorre, wat oen afstand is van ongeveer 300 mijl, deed men 15 dagen en men behoeft niet to betwijfelen dat de beman ningen gedurende die dagen hun genoe gen wel op "konden. In de Middellaral- sehe Zee was het iets beter, doch mooi weer heeft men gedurende den gehoalen overtocht niet gehad. 23 Aug. werd te Oran gebuaikord, en men vertrok daarvan den volgenden dag. Door het Suez-kanaal ging alles goed en de sleep arriveerde 7 September to Aden, om daar eveneens te bunkeren en bericht af te wachten, hoe het weer ia' den Oceaan was alvorens over te stekon naar Sabang. Met den tin- molen achter do sleepboot werd ten anker gegaan, doch des avonds werd het zulk slecht weer met stonnachtigen wind, dat met twee ankers voor den boeg en volle kracht draaiend de molen van lager wal moest gehouden worden, waar men, lang zaam naar toe dreef. Daarom besloot de kapitein, wanneer er geen meerboei voor den molen ter beschikking werd gesteld, in do baai gaande te houden tot bericht zou komen, dat de moeson zijn kracht verloren had. Gelukkig kreeg men een meerboei, wat vcor den kapitein een heolo geruststel ling was en op 12 September vertrok de sleep, nadat bericht gekomen was dat het weer goed on do moeson matig was. liet kwam jammer genoeg anders uit, er stond veel wind, hooge zee en deining. Dam de sloepboot en de molen nogal aange groeid waren, maakte incn gemiddeld per etmaal niet meer dan 90 mijl. Do overtocht van Aden naar Sabang duurde dan ook daardoor niot minder dan 31 dagen, zoodat men wel kan inden ken, hoe blij de bemanning was, toen incn des avonds voor Sabang kwam. Met donker wilde de kapitein evenwel niet naar biiinen en hield hij do sleep buiten gaande, wat ook geen genoegen bleek door dik van regen en vrrj veel wind. Maar gelukkig arriveerde men 16 Oct. zonder ongeval te Sabang. alwaar do sleepboot en do molen in het droogdok gaan, wat aan do verdere vaart wel ten goede zal komen, men denkt gemiddeld van Sabang tot Tompilang 1<10 mijl per etmaal te be houden. Wanneer een sleepboot met haar sloep in een haven arriveert, denkt mon alras dat alles even vlot is verloop-en cn ver geet meestentijds, door de blijde gezichten der bemanning, die weer eenigo dagen rust voor den boeg hebben en brieven van huis ontvingen, dat do reis soms vol gevaren is geweest. Een woord van hulde aan onze kun dige sleepbootkapiteins en hun bemannin gen is hier wel op zijn plaats. Het Giristelijk Nationaal Vakverbond hield gisteravond in het gebouw voor Ohr. Soc. Belangen aan de Lange Haven een propaganda-avond, waarin als sprekers op traden do hoeren J. Augusteyln, voorzitter P.O.B. van Spoor- en Tramwegpersoneel en J. Veldwijk, Contr. bestuurslid van den Nod. Chr. Bouwarbeidersbond. Het Gerei Evangelisatiekoor verleemde zijn medewer king. ltezo vergadering, welke als propaganda voor het C.N.V. bedoeld was, stond on der leiding van den Prot. Chr. Besturen bond. De heer II. W,iekenkkamp opende do vergkadering met het voartozen va'n oen Schriftgedeelte en gebed. In zijn openingswoord heet to sproker de aanwezigen volkom, in 't Lizonder de sprekers van den avond. Do Nov-omber- octie van het C.N.V. is, aldus spr. niet vergocfsch geweest, want zij heelt rijken zegen gebracht. Meer dan 1O0 vergaderin gen zijn roods in den lande gehouden. Onze actie mag dus gezien worden. De heer Augusteyn sprak vervolgens over: Vakbeweging in crisistijd. Op "t ootgenblik, aldus spr. staan we midden in eau crisistijd, en ouzo Christe lijke vakbeweging heeft nu een bewa rende taak. In 't verleden was onze taak van een ander karakter. Toen moest ver kregen worden, 'nu meet: bewaard worden. Onzo arbeiders zien in bun vak vereen i- ging een schild voor de zwakken. Do tijds omstandigheden zijn van dien aard gewor den, dat we nu moeten waken, opdat niets ons ontroofd wordt. Het Collectief arbeidscontract wordt thans door velen als oen belemmering gezien en de crisis wordt door hen beschouwd als een uitvloeisel van de sociale maatregelen. Alle middelen moeten we aanwenden om te zorgen, dat ons niets ontroofd wordt van hetgeen op sociaal gebied verkregen werd. Da werkloosheidsverzekering is oen zegen, die meda verkregen is door onze Chr. Vakbeweging. Da Chr. voormannen hebben het eerst in de Kamer voor gu'nsiige arbeidsvoorwaarden gepleit. Wij* moctein strijden voor ouzo belangen, voor het be lang van ons gezin. Die ons omringende landen hebben hooge tariefmuren gebouwd en hot gevolg hiervan is, dat vele moeilijkheden in de'n handel ontstaan zijn. Men spreekt van overpro ductie: maar is dit zoo? Spreker gelooft van niet. Da verminderde koopkracht en do tariefmuren verhinderen -editor oen ge zonde handelsbeweging. AVij zullen misschien een stap terug moe ten doen. Als Chr. vakbeweging zij'n ivo bereid in oen loonsverkiging toe to stem men, waarneer op overtuigende wijii-o be wezen wordt, dat dit voor het gezond- maken der toestanden noodzakelijk is. "Wan neer dit niet kan, dan zullen we ook geen slap terug doen. Do tijden zijn donker en worden neg moeilijker, maar gelukkig blijven wij niet op aardsche goederen staren. Onze blik gaat ook nog hooger dan de dingen dezer aarde. Vele conferenties worden gehouden, maar do resultaten blijven uit. Da groenten dezer wereld kunnen het probleem niet oplossen, maar onzo hoop is gevestigd op Ilem, die het Al regeert. W-o weten, dat er uitkomst zal komen en daarom, gaan wo moedig voor waarts. Onze beweging groeit en dat ver blijdt ons. Het is oen bewijs, dat achter do wolken ook nog do zon schijnt. Met do hoop op Hem kunnen we, ondanks de duistero tijden, moedig voorwaarts gaan en het C.N.V. zal dan groeien en dein storm kunneia. doorstaan 1 Hot Goref. Evangelisatiekooir zong onder leiding van den hoor P. v. d. Meijdcin on- kelo liederen, waarna de hoer J. Veld wijk sprak over: Voorwaarts, juist nu. AVij willen bouwen en bevvarai, aldus spreker. In do Chr. vakbeweging hebban, wo den uitbouw van onzo sociale positie gezien jen moor dan ooit zal thans onzo organisatie inooton bewaren, datgono wat wij verkregen hebben. Ongetwijfeld is datgene, wat we verkre gen hebben, in. een tijd van hoogconjunc tuur toegestaan en de omslandighedon zijn er thans gunstig voor dat dit van andoro voor teruggenomen zal worden. Evenwel wij hebben oog voor de huidig© toestanden en wanneer teruggang naodza- kehjk is, dan zullen wo teruggaan, maar geen stap verder dan strikt 'noodzakelijk is. Mr. Gerbrandy zegt, dat do huidige crisis van voorbijga, and en aard is en dat haar oplossing wellicht dichtor hij is dan ver moed wordt, zoodat voor «lo vakbondon nog een groote toekomst is weggelegd. Dit stemt ongetwijfeld hoopvol. Do Chr. Soc. Vakbeweging heeft dus zeker nog oen tn<ik in dozen lijd. Wij moo- ton ook eon open oog hebben voor groe pen in andere bedrijven, zoools do land arbeiders wier loonen zeer laag zijn. Ons slreven is dus gericht op het omhoog brengen van do zeer lage loonen. Verschillende werkgevers hebban nog hunner bedrijvdn on. daardoor woridian do arbeiders in hun lodnen getroffen. Mede- zeggenschap in zulke bedrijven is dus ook een taak voor onzo Chr. vakorganisatie. Aan ons sociaal-politiek program van Sep tember 1928 is op volo punten voddaani en hoewel er nog verschillende wenschem zijn, moeten we inu do tijdsomstandigheden in aanmerking nemen. Evenwel onze taak is nog niet teneinde, Wjant wat do jeugd be treft, ook -op dit gebied heeft onze or- ga.nisalie oen roeping. Onzo jeugdbeweging moet versterkt worden. Ons iod-dnital groei de met 13.000 in een half jaar tijds en let ten wo op don groei dor andere organisa ties, dan mogen wij ons, verhoudingst- gowajize, op een sterkeren groei verheugen, dan de anderen. ,Wij gaan kalm onzo eigen weg mot een vast doel voor oogen, met v Aft. SCHIEDAM. r 7 Nov. 1931. MUSIS SACRUM. 8.15 uur. Programma's verkrijgbaar LANGE HAVEN 18. ANNA v. BURENSTRAAT •21. den drang om to strijden voor onze eig-ein organisatie, die bewaren en bouwen zal cn in do moeilijke periode vo-or onze be langen zal opkomen. Op -ons rust d-o taak de Christelijke levensbeginselen uit te dra gen, ook op het terrein vain het maatschap pelijk leven. Hot zangkoor zong enkele liederen, waar na ds. J. v. d. Moulen het slotwoord sprak. Do groote strijd, die hier op aarde ge streden wordt, aldus spr., is de strijk! tus- sclien geloof en ongeloof. En op h-et go- bied van het sociale leven spitst deze strijd zich geweldig toe. Het ongeloof gaat uit van den mensch ©n het geloof van God. Do mensch gaat uit van de redo öa van zelf komt hij er toe om te zeggen: God bestaat niet. Do communisten en socialisten steunen op de leer der materie en zulks motel natuurlijk zijn consekwenties hebben op het gebied van hot sociale leven. Op liet terrein van het sociale loven zijn de ma terialisten de knechten en slaven van de materie. De zelfzucht speelt in de materie een grooto rol, wat natuurlijk eetn groote strijd tusschen economisch sterkeren cm. -zwakkeren tot gevolg moet hebben. Do communisten stellen zich als ideaal een gomoonschnpsstaat, waarin de arboider slechts een nummer is. En is dit do plaats van den mensch als beelddrager Gods? Im mers neen. Wij, als Chr. arbeiders, moeten recht hebben op een vrijen Zondag en een be perkten arbeidstijd. Wij moeten elkander steunen ea helpen, ook op sociaal gebied. Er moet harmonie zijn tusscheu werkgever cn werknemer. Wij moeten strijden tegen hen, die als materialisten den mensch zijn waarde wil len ontnomen. Wij moeten gezamenlijk optrekken, togen verkeerde beginselen en togen revolutie en alleen vertrouwende op Hom zullen we den goeden strijd tot het einde kunnen voeren. Do hoer Wiekenkamp dankte do sprekers voor hun toespraken err na zang van het koor werd de vergadering door ds. V, d. Meulen met dankzegging gesloten. GEMEENTERAAD. Aanvullingsagcnda voor de openbare ver gadering van den gemeenteraad van Schie dam op Vrijdag 6 November 1931, des namiddags te 2 uren. Ibis. Voorstellen van de Commissievooi het onderzoek der Rekeningen tot goedkeu ring van do rekening over het jaar 1930 van: a. de Gemeentelijke Fondsen; b. do Hofjes van Belois; c. de Bouwveroeniging „Eendracht"; d. do Arbeiders V oningbouwvereeniging „Schiedam Vooruit"; e. do R. K. Bouwveroeniging „Sf. Jozef"; f. do Verecniging „Volkshuisvesting"; g. het Fonds, herkomstig van het voor malig Oude Manhuis; h. het Stedelijk Museum; i. het Grondbedrijf; 1 .j de Gemeentewerken; k. het Algemeen Handels Enlrcpbt; 1. do Gezondheidscommissie; m. do Openbare Leeszaal cn Bibliotheek; n. het Burgerlijk Armbestuur; o. do Gasfabriek; p. de Drinkwaterleiding; cp het Eioclriciteitsbeclrijf r. het Woningbedrijf; s. den Reinigingsdienst; t. het Stedelijk Muziekkorps u. het Gemeente Ziekenhuis; v. het St. Jacobs Gasthuis (dienst 1929) w. de Fondsen, herkomstig van do Ver nietigde Gilden. llor. Voorstellen van Burgemeester en Weihouders tot hernieuwde vaststelling van: a. do Verordening tot heffing van oen belasting onder den naam van Ilavenloods- gold to Schiedam; 1>. do wijziging van do Verordening tot heffing van een recht onder dan naam van i i I I i bruggeld te SchiotJam, opgenomen in Go- sloods geen open oog voor do ontwikkeling meenteblad no. 17 van 1928. IWie heden den Rotterdamschen dijk tus schen Pompstation en Witte dorp pas seert, zal zich verplaatst wanen in de Sahara! Als een dichte wolk vliegt het zand van het terrein om do nieuwe ha vens in N.O. richting over den dijk. Voor fietsers is het bijna onmogelijk op him rij wiel te blijven zitten en van de trams, die passeeren, worden do deuren aan beide zijden gesloten. De rails worden telkens onder hot zand bedolven, een ploeg werk lieden van pi.m. 20 man is permanent "bezig om ze weer te „ontgraven". Werk lieden zoowol als opzichthoudend perso neel hebben stofbrillen op. Tegen het lage hekje langs de tram baan heeft men planken geplaatst, om het zand tegen te houden. Ook op het trottoir aan den Zuidkant on zelfs op den rijweg, verschijnen zand bergen. De gemeentelijke reiniging te Rot terdam is mot verscheidene wagens bazig den weg begaanbaar te houden. Een gedeelte van hot terrein, het dichtst gelegen bij Rotterdam, is met klei be dekt, zoodat men daar geen hinder heeft van de zandverstuiving. De eigenaars van hot daar sleeping ver kregen bouwterrein aan den HotterJam- schen Dijk (Zuidzijde) liabiij den „Groenen dijk, hebben daarop een bouwplan ontwor pen, dat ziij gaarne spoedïg wonsclro.r uit te voeren. Blij dit plan is rekening gjhouden met de nieuwe rooilijn, welke voor dit gedeelte van den dijk is vastgesteld, terwijl op liet nieuwe peil zal worden gebouwd. Voor bedoelden bouw is de biziandere medewerking van do' gemeente naodig, juist in verband met Rot feit, dat do nieuwe rooilijn op eenigen afstand van da bestaan- do bebomvingsKjn is vas'gesteld, zioedal een oppervlakte van 167 M2, aan do gemeente in eigendom zal moeien worden, overge dragen. B. en W. stellen don raad voor den ge- bruikelijlken prijig van f 20 per M2. daarvoor te vergoeden, waartegenover de bouwers bereid ziijn de helft van de kosten van süraataanleg te betalen, vastgesteld cp f 500Ü, in oens, terwijl zlij bovendien een bedrag groot f 1209 in eens voor hun reke ning nemen, teneinde aan de achterzijde van h\m terrein oen riool aan to loggen, dat tengevolge van don bedoelden bouw noodzakelijk wordt. Terceniging „Het Singolkwartier". Do tweede vergauering van de Verecni ging „Het Singel kwartier" zal morgenavond in Gebouw Eendracht worden gehouden. Op die vergadering zal een reglement wor den vastgesteld en het bestuur, dat voor- loopig uit 5 personen bestaat, tot 9 per sonen worden uitgebreid. Hedenmorgen had de heer A. N. L. v. d. Hooven, een der firmanten vanGebr. van den Hooven, graan- cn veevoeder- handelaars to Hillegersbcrg, een vracht ge lost aan den Walvischmoloa aan do West- vest. Do vrachtauto stond op het pleintje vóór den molen, toen de zoon van den molenaar met een vrachtauto arriveerde, dio hij achteruit in den molen wilde rij- den. Do heer v. d. Hooven was daarbij behulpzaam, door achter den wagon te gaan loopen. Terwijl do cenc vrachtauto den molen inreed, kwam ook de ander in beweging en voor do heer v. d. II. bij zijn auto was, reed deze den stijlen oever af, de Nieuwe Haven in. Vermoe delijk heeft do sterke wind, die om den molen nog meer kracht heeft, de vracht auto in beweging gebracht. Do kraanwagen van Jacatra uit Rotter dam. heeft «ie auto weer op het droge gebracht. In do laatst gehouden ledenvergadering van het Nat. Verbond van Gemeente-amb tenaren in Nederland, aldeeling Schiedam, is op voorstel van den voorzitter met al- gemeeno stemmen tot eere-lid van de af- deeling benoemd de heer W. Mak Pzn., dio 15 October eervol den gemeentedienst heeft verlaten. In de rijkswerkverschaffing te Ecnerveld zijn van 1221 Oct. 1931 de volgende loonen verdiend: Ploeg 1 f58.81, ploeg 2 f49.88, ploeg 3 f47.81, ploeg 4 f45.88, ploeg 5 f45.56, piloeg 6 f45.14, ploeg 7 144.44, ploeg 8 £41.68, ploeg 9 f41.56, ploeg 10 f41.36, ploeg 11 f 39.16, ploeg 12 f 39.36, ploeg 13 137.82, ploeg 14 f37.24, ploeg 15 £35.36, ploeg 16 f35.21, ploog 17 26.43. In de rijkswerkverschaffing te "Wittcveen werden van 1723 October 1931 do vol gende loonen verdiend: Ploeg 1 f24.06, ploog 2 129.95, ploeg 3 f 34.66, ploeg 4 X 29.90, ploog 5 f 25.98, ploeg 6 f24.01, ploeg 7 f26,56 ploeg 8 f 27.11, ptecE 9 f 29.83, ploeg 10 f 26.30, ploeg 11 £28.10, ploeg 12 f22.07, ploog 13 f25.76, ploeg 14 f 34.47, ploog 15 £21.50, ploeg 16 f28, ploog 17 £21.30, ploeg 18 f 27.21, ploeg 19 f 28.88, ploeg 20 f22.29. Ploeg 18 werkte 43 uur, ploeg 3 en 7 44 uur, ploeg 15, 17, 19 en 20 44l/2| uur, ploeg '1, 2, 4, 8 en 9 45 uur en do ovcrigo ploegen 45 Va uur. De inbraak in De Papaver Men doelt ons moe, en verzoekt dat ook to vermelden, dat in den nacht van Zondag op Maandag, toen er onraad was ontdekt in hot pand van De Papaver aan do Korte Dam, controleurs van den Nacht- veiligheidsdienst ook actief zijn- opgetre den door het pand voor en achter te bewaken. De politie, 'wie wo om inlichtingen vroe gen, kon dat niet bevestigen, maar wilde het ook niet ontkennen. Wel was haar bekend, dat een controleur van dein Nacht- veiligheidsdienst zich beschikbaar hoeft ge steld om per fiets den directeur van de Donderdag, 5 Nov. Hilversum, 298 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 1 810 u. Gramofoonpiaten. 10 u. Mor genwijding. 10.15 u. Concert. D. Kramer (piano), H. Dikboom (sopraan), J. Prins (tenor). Vleugel: Veen. 11 u. Praatje over Indische Meeding. 11.30 u. Gramofoonpia ten. 12 u. Concert onder leiding vain A. Nooteboom. G. Battista Marclictto (zang). 2 u. Halfuur voor de vrouw. 3 u. Knip cursus. 3.45 m. Gramofoonpiaten. 4 u. Zie- kemmr. 5 u. Hedendaagsehe orkest- en Bandvirtuozen (Max Tak). 6 u. Sportpraat- je. G.30—7.30 u. Kovacs Lajos en zijn or kest. Refreinzang B. Scliolto. 7.30 u. Ern- gelsche les. 8 u. Omroeporkest met mede werking van Cr. Verhey (piano). 0 a Ouver ture „Verkaufte Braut", Smetana. 8 u. Klassieke voordracht door Dr. P. H- Rit- Ritter Jr. 9.30 u. „Don Pascjuale" (ver korte), opera van Donizetti. Leden ran do N.V. Ilaliaansche Opera. Orkest onder lei ding van Vinzenoo Marini. 10 u. Vaz Dias. 10.1511 u. Vervolg Don Pasquale. 11 ui. Aansluiting Carlton Hotel. Corner-orkest an der leiding van Jaszi Baranyi. 11,30—12 u. Gramofoonpiaten. Huizen, 1875 M. 8-9.15 u. KRO. 10 u. NCRV. 11 u KRO. 2 u. NCRV. 89.15 en 10—10.15 u. Gramofoon piaten. 10.15 u. Ziekendiönst. 10.45—11.30 u. Gramofoonpiaten. 11.30 u. GodsL half uurtje. 12.16—2 ik Concert. KRO orkest. 2 u. Ilandwerkcursus. 3 u. Vrouwcnhalf- uurtje. 4 u. Ziekenuurtje. 5 u Cures han denarbeid voor de jeugd. 5.45 u. Concert S. "Wingerood (liedjes hij do luit) on B. v. d. Marei (piano). 6 45 u. Knipcursus. 7 u. Yragenhalfuurtje. 7.45 u. Ned. Chr. Persbureau. 8 ui. Conoert. Orkest dor Nol. Handel Mij. onder leiding van D. Kiekens. O.a. Prelude Rachmaninoff. 9 u. Voor ouders: Wat zijn onze kinderen voor ons? 9.30—10.30 u. Orgelconcert door S. P. Visser. O.a. Preludium in Es Dur, Bacli. 10.30 u. Vaz Dias. 10.40—11.30 u. Gra mofoonpiaten. Daventry, 1554 M. 10.35 u. Morgenwijding. 11.05 u. Cau serie. 12.20 u. Orgelconcert. 1.20 u. Gra mofoonpiaten. 2,25 u. Voor Scholen. 2.50 u. Lezing. 3.20 u. Vesper. 4.10 ui Voor de scholen. 4.30 u. Dansmuziek Jack Payne. 4 50 u. Concert, Lichte muziek). 5.35 ut Kindermin 6,50 u. Pianomuziek van Schu mann. 7.10 n. Duitsche causerie. 7.50 u. Lezing. 8.20 u. „Stop thief", hoorspel. 9.40 u. Lezing door Aga Khan, hoofd v. d. Is- mailiah-Secfte. 10,10 u. Russisch program ma. Orkest onder leiding van R. King. No tenkraker-suite, Tschaikowsky. 10.50 u. Kerkdienst. 11.05—12.20 u. Dansmuziek. worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door liet g,-bi uik van Glazen Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. Drogisterij do Papaver te gaan waarschu wen, welk aanbod is geaccepteerd. t 1 Hedenmorgen is onder groot© belang stelling de brandkast, waarop de inbre kers hun krachten hebben beproefd, via oen raam uit het kantoorlokaal verwijderd1. Op do agenda vo-or da vergadering Van don gemeenteraad op Vrijdag a.a Jrioimt ook! vaar een voorstel tot wijtedging vlam dan naam Burgerlijk Armbestuur in: „Gemeen telijke Instelling voor Maatsclialppöjijk Hulpj- beitoon". Do meerderheid Van het Burgerlijk Arm bestuur adviseert B. en W. alloon den naam te veranderen, maar in het bestuur zdf geen verandering to brengen, hetóij doioW uitbreiding of splitsing in afdeolingen. Een kleine minderheid wcnschio uitbrei ding van het bestuur mot eenigo vertegen woordigers in de vakorganisai'ie's. B. en W. vcroeenigen zich met hlet stand punt van do meerderheid van het Burgerlijk! Armbestuur. De Iedcu van don raad, do heeren II. I. Steens, F. A. H. van lersol en J. G. van Dorp, hebben bij den raad een voorstel in- gediend om in de verordening tor liandihak ving van de openbare arde en op do Ppjsn- baro reinheid en gezondheid te Schiedam een artikel in to lassclien ark 43bis waarin bepaald wordl, dat vojor het hebben! van een vork'oioip<.automaat aan of bij! den gevel van een winkel, vergunning 'van B. en W. noodig is. In de boventoonzaal Van hot Kimstnljvoor- hoidshuis „Da Beiaard" wordt tot 15 No vember eon tentoonstelling gehouden, dijd in hoofdzaak bestaat-uit metaalwerk van' den heer A. Hofman, Uit zuiver tin zijn gcbruiksvoorvoipiqnl gedreven als koekjestrommel, ihktstal,, broodbak enz. Sommige van dozo voor werpen zijn versierd mot half ©dolstoelnicnv - fels specifieks van „De Beiaard" is oaql i tinnen: theeservies, bestaande uit theepot;,! i suikerpot cn melkkam'motje. Alweer wordt bewezen, dat dingen eenvoudig en tocli' mooi kunnen zijn. i Verder is een collectie zilveren sienp

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2