Schiedamsche Courant Amerikaansclie notities. „Ais je hem genoeg liefhadt". mm* De moord te Zuidbroek. Ontrouwe bediende. Gasbuis gebroken. VIERDE BLAD Vrijdag 27 Nov. 1931 No. 39SÖÖ (Van onzen Ncw-YorVschon correspondent.) Onlangs ried de schrijver van oen inge zonden stukje aan, dat iedereen een iiotor- jiain per dag meer zou eten, dan hij ge- end was, als eon middel om liet kolos sale giaansuiplus tc laten verdwijnen. Be- -veiidien verklaarde hij zich in hartelijke sympathie mot do nieuwe mode,, die lan gere rokken en mouwen aan do dames voorschrijft. In hocvene hij gelijk had, weet ik niet, maar de schrijver beweerde, dat de vermageringskuur en de knievnje rok een l>elangii|k deel hadden bijgedra gen tot de heerschendc ontwrichting in hot zakenleven. De inzender vergeet blijkbaar, dat in dien tijd, toen er minder meelspij zen weiden gegoten en de bewondeido magere figuurtjes zoo min mogelijk be kleed werden, andere industrieën het veel drukker kregen en zelfs nieuwe begon ia denk eens aan de sclmonheids- vorzorging meL haar lipsticks cn huidcrê- mes. En terwijl de graanboerem in do ver drukking kwamen, krcgori de fruit- en giocn- tekweckcrs hot veel drukker door de nieu we zucht naar sinaasappelsap en rauwe tomaten. Maar ook die kijken dezer dagen allesbehalve vroolijk 1 Br. Arthur E. Albrecht van do Ncw- Yoik Stale Department of Agriculture and Maikels, heeft medegedeeld, dat de Ameri kaan gemiddeld 143 pond meel per jaar minder consumeert dan zijn vader of moe dor voeilig jaar geloden doden. Iloog en laag, jong en oud, wierp dus veertig pro cent overboord van datgene, wat vroeger een hoofdbestanddeel van hol dagclijkseho menu wasbrood, koek en gebak Vandaar dat er in de pakhuizen 300.000 000 bushels onverkocht en ongezocht tarwebloem op gestapeld ligt. Gelukkig schijnt daar oen einde aan te komen, nu do prijzen weer cemgszins gestegen zijn, hetgoon weer een gevolg is van de meerdere aanvraag door liet hongerende China, een Franscho be stelling, de ruiling van graan tegen Ldrazi- liaanschc koffie en tenslotte de afwezig beid van Russisch graan op de wereld markt zooals het vorige jaar. Toch hebben malaise noch de verma geringskuur het kolossale verschil _van 143 pond per jaar voor een bevolking van 120 müliocn zielen op hun geweten, maar een zich langzaam veranderende lovens- wrjze. In het kort, Amerika is bezig hol Engelsche dieet van biefstuk don boe len dag door te vergeten, want dr. Al breekt beweert, dat or tegenwoordig drie vierde minder vleesch gegoten wordt dan veertig jaar geleden. Varkonsvloesck -en ka]fsvleesch zijn meer in do mode geko men dan mrdvlecsch, maar per hoofd is het toch altijd elf pond per jaar minder. Er is een gedecideeide zwenking waar neembaar in de vegetarische richting. Melk is de nationale drank geworden niet alleen kinderen, maar fabrieksarbei dors cn kantoorpersoneel, menscben, die hard met spieren of hoofd moeten wer ken, zijn overtuigde mclkdrinkers gewor den. Bij de ficsch, maar nog veel moer in hevioien staat met vruchtensappen en m allerlei voedzame en smakelijke toevoogim gen, als sundaes en souas. Tusschen 1320 en 192G is er een kolossale toename in het gebruik van zuivelproducten te coil slateeren en wel 200 pond moer per hoofd per jaar dan daarvooi, een vijfmaal groo- tcre cn snellere toename dan de gezamen lijke vermindering in consumptie van vleesch on meel. De jaaihjksclic omzet aan roomijs bedraagt nu meer dan een half millioen dollars. Amerika is wat men bij ons een zoete kauw pleegt te noemen, geworden cn al weer vertelt dr. Albrecht dat het gebruik van suiker 105 pond per jaar is; vandaar do roomijs-vooilicfde. 's naclils denderen van alle richtingen eindeloozo melktreinon naar New-York, die beslaan uit tankwagons, van binnen glas en mechanisch gekookl. Er is geen kwestie van of hot vermeerderde ge bruik van suiker en melk is te wijten aan het alcoholverbod, aangezien do cij fers uitwijzen, dat in do twintig jaar voo-r de wet in werking trad, het meSkveibruik maar 14 pond groolor was geworden. Is het dan te verwonderen, dat do producen ten en handelaars van melk en suiker tot m don verst denkbaren vorm tegenstanders zi|n van een wijziging der Drooglegging? Hier hebben we o. a een der redenen, waarom Amerika nog altijd nominaal „droog" blijft, hoewel hel in werkelijkheid kletsnat is. Een andere groote on bolangrijke oor zaak voor de dióelverandering van don Amerikaan is hel moderne vervoerwezen, dat hem in staat stel! het hoelo jaar door jonge worteltjes, aardbeien ol bananen on wat niet meer op tafel te hebben.. Ln dit reusachtige land, dat eigonlijk octa werelddeel mag booten en waar het klimaat in de verschillende strekon afwisselt van sub-tropisch (ol sab-arctisoh, heeft de inten sieve landcultuur, die bovendien altijd in massa-productie werkt, het mogelijk ge maakt, dat een onafgebroken stroom vruch ten cn groenten, door hot hoole land gaat, hetgeen men z.ich een kwarteeuw geleden niet kon indenken. En daarenboven is do cultuur van nieuwe soorlon ter hand ge nomen; is California niet op groolo schaal bozig dadelpalmen te kweckon, de boom, die eigenlijk in liet land van den 1001- Naclit thuis hoort? Nu ontmoeten we zulke groenten als broccoli, escarolo, anise on finoohio als nieuwigheden, terwijl asperges of artisjok- kYyIy* i SMSiSSi In het doipjo Nieuwkoop (Z-Holland), kleine smedenpatroons, zijn niet minder dan 40 smederijen. Deze! Het gemeentebestuur van Nieuwkoop tak van bedrijf dreigt echter ten onder lieeft, in overleg met het bestuur van te gaan, daar de groule machinefabrieken de Nod. Jaarbeurs, maaliegelcn beraamd, veel goedkoopor kunnen werken dan de om door specialiseering cn opvoering van liet handveik, zoo mogelijk do smederijen in stand te houden. llier hoven twee Nteuwkoopsche smeden aan het werk. kon het hoelo jaar door oon doodgewoon b's zijn. Do medische wereld hoeft een n'.et gering deel bijgedragen tot do ver andering van eten oir drinken. Amerika health conscious", zich zijn gezond heid bewust geworden en oen gezond lichaam is door dat voortdurend hameren van medische zijde een grooter schat go- worden dan het bedrag op de bank. Nu r.og wijzen dc doctoren er op, lioo ver keerd het is om meer vleesch en meel spijzen te eten dan rauwe m uchtcn en groene groenten, want dat wordt nog te veel gedaan, al is er een vcibeienng gaan de. Drie maal warm eten por dag, vleesch in groote porties, aardappelen en een klein beetje groenten met oon groote homp eigen gebakken cake of taart toe, overgoten door ontelbare reusachtige koppen koffie, is nog altijd de opvatting van een „square meal", een flinke maaltijd bij metrschen, die hard werken, zooals farmers. Wij brachten eens een zomer door en pension op een farm, waar we aan hot ontbijt op allerlei warme schotels onthaald werden, niet speciaal om ons te plezie ren, maar de furmersvrouw gaf als haar oprechte meening to kennen, dat oen der gelijke voeding de beste bescheimïng was tegen allerlei kwalen; het laatste, dat ik van liaar hooide, was, dat zij eig met haar maag sukkelde. Terwijl er 's middags, d. w. z. om 12 uur, groote stukken brand- vlcesch verschenen, beslond alle, groente uit... een schijf ananas uit blik, want daar moest deze vrucht voor doorgaan Allo ruckten, wamop zij do hand logde, zelfs die aan de hoornen, om het huis groeiden, werden oogenblikkelijk in do pan gestopt en verwelkt tot taartvulling of conserven als jam e. d, mot heel veel suiker. „An apple a day keeps the doctor away" een appel per dag houdt den dokter weg, is eon ouderwetscli gezegde, want a.1 is deze vrucht nog immer populair, zij heeft plaats moeten maken voor de meer zuur houdende sinaasappel, citroen on vooral de grape-fruit of pompelmoes niet te vergeten. Ik durf te beweren, dat geen ware Amerikaan zijn ontbijt begint zonder een glas vruchtensapuitgeperste sinaas appel' of een halve pompelmoes, ja zelfs tomatensap komt meer en moer in de mode. Verder bestaat het hoelo maal uit ecu paar sneodjes toast, eeu ei en koffie. Dat is inderdaad een heel verschil met den z.waren warmen maaltijd van de vleesch-periodo en het is tooh niet aan te nemen, dat de menschen tegenwoordig minder trek hebben. liet is eenvoudig oon kwestie van zelf willen ten "pleziere van de gezondheid. En wainneer de Metropolitan Life Insurance aam de hand van cijfers mededeelt, dat do leeftijdsgrens nu zoo bezig is te verlengen, dat men over vijf en twintig, dertig jaar het gemiddelde aan tal levensjaren met vijftien vermeerderd zal hebben, dan valt er inderdaad veel voor de modcinc methode te zeggen. Zoodra de wetenschap hot hare gezegd had, wierp do handelswereld zich met een ware rage op al die uitspraken en maakte er verkoopsmotto's van; herinnert men zich nog hoc good het was om Ca- lifoinisclic rozijnen te eten, omdat zo zoo veel ij/er bevaiton? En hoe is de mode der vitaminen er in gekomen? Spinazie, die ik mij uit mijn jeugd als een voorjaaisgroemte herinner gedecoreerd met ha.rde eieren en soldaatjes", is hier letteilijk altijd ver krijgbaar en het eerste, wat een zuigeling krijgt als het geen tomaten-puree is. Het is dc nachtmerrie van miiiioeaen klein grut geworden die hot om de zooveel da gen op hun bord zien, want de moeders zeggen, dat or ijzer in zit on dat is goed voor het beendergeslel. Ongetwijfeld heeft de Drooglegging even veel bijgedragen tot het grooter gebruik van melk en suiker als tot hot minder copieuse dineeren. Wij hebben niet zoo lang geleden een beroemum Franschon kok op bezoek gehad, die de Amerikaanscho kook kunst in het algemeen niet kwaad rond, maar en hier hief hij armen en oogen ten hemel hoo kan men goed eten genieten, wanneer er niets bij te drinken is dan ijswater of mineraalwater of nog eigcr oen cocktail of pure whiskey. Om or nog maar van te zwijgen, dat het ni-ot in sausen verwerkt kan worden. En tie hotelhouders, die eerlijk verklaren, in vroe ger jaren de grootste winst in wijn cn likeur te hebben gemaakt, vertellen, dat liet goede ouderwotsche lange tafelen van een paar uur midden op den dag niet meer voorkomt. In plaats daarvan hebben we do „quick lunch" de blikscmlunch gekregen, in negen van do tien gevallen staande voo-r een toonbank en uit hot vuist je^ naar binnen, gewerkt, bijvoorbeeld een driodek- j^gj. drie sneedjes brood met roomkaas en jam of pindakaas en tomaten er tus schen met een ijskoud en moutdrank: rnelk met roomijs en vruchtensap of een extract - van koffie of chocolade en mout zich in zeven en een halve minuut naar binnen spelen, waarhij ik dan nog den tijd voor het klaarmaken reken en kostbare uren voor voider jachten zijn bespaard. Zou het moderne leven ook iets niet oms dieeet te maken hebben? GEMENGD NIEUWS. Een spoor geiouden. In velband met den moord to Zuullirock in den nacht van 23 op 26 Augustus j 1. op een afgelegen boerderij aan het Win- scliolerdiep ondei do gemeeutOjZuidbioek, waarvan een oude vrouw en haar zoon het slachtoffer werden, vernemen wij, dat het spoor tlians wijst in de richting van iemand, die momenteel in do gevangenis te Groningen een straf ondergaat. De commissaris van politie te Gioningen deckle desgevraagd mede, dat aan do justi tie lo Winschoten belangrijke medodoolin- gen zijn gedaan, welke zware vermoedens hebben doen rijzon tegen bovengenoemde persoon. ha verband met het onderzoek kunnen echter nog geen nadere medodoolingtu wor den gedaan. De vluchteling gearresteerd. Hij luid het gestolen geld nog hij zich. Toen gistermiddag te Zwolle met den sneltrein uit het Noorden oen jongeman aankwam en een taxi bestelde, viel hot den chauffeur van den taxi op, dat er iets merkwaardigs was in de houding van liet jongmensch. -Hij waarschuwde de politie, die onmid dellijk tor plaatse verscheen. Een inspec teur van politie en oen rechercheur fouil leerden dein jongeman en bevonden, dat hij oen bedrag bij1 zich had van f 1500 en eenige oenten, dus juist het bedrag waar mede de 19 jarige bediende van do Tur mac Maatschappij te Leeuwarden zich gis termiddag uit do voeten haid gemaakt. De gearresteerde jongeman beweerde duuiffeur van beroep te zijn. Hot is do 19-jarige Cornclis Doorenbosch, afkomstig uit Leeuwarden. Do politie houdt den jongeman voor- loopig in arrest. In een huurkazerne. In den kelder van een huurkazerne te Warschau is gisternacht oen gasbuis ge- bioken, tengevolge waarvan de bonedmsto ertrekken van het huis geheel met gas werden gevuld. Zes personen, die in deze vertrekken woonden werden dood gevon den, vijf andcien, waaronder twee kinderen zijn met ernstige gusvergiftingon naar het ziekenhuis vervoerd. Men verdenkt een der huurders ervan, dat luj hierin de hand heeft gehad en uit wraak gehandeld heeft jegens de bewoners der boned en vertrekken, mot wie hij in onmin loefde. zoodra zij spreken kon, herhaalde zij: „Ik wil echtscheiding... ik wil van hem af, „Luister eerst oens, kind'". „Neen, noen, tante... u leunt liet niet weten. En bovendien zoouls ik u ken, als oom inpluats van do man te zijn, die hij was, oen vriendin gehad had, dan zoudt u ook van hem gescheiden zijn De oude dame sloegdo oogen nocr en haar lippen trilden. Susanne hoog zich naar haar toe, vatte haar hand en kook haar oplettend aaa. „Tante? Mevrouw Iloeher zag haar nichtje aan met oogen, waarin oen lang vooibijgegaan verdriet zich schoen to woei spiegelen en na eenige oogenbükken, waarin zij zich blijkbaar afvioeg of zij haar geheim zou pnjsgcvon, begon zij aarzelend. „Luister eens kind, let good op wat ik jo zeg. Wat ik je nu ga vertellen, is oon geheim; als ik het je toevertrouw, ben jij de ©enige, die liet van mij te hoeren knjet en ik zee liet je in do hoop, dat het je lot nadenken zal brengen, zooals ik jo straks vroeg, liet geluk is oen broos bezit, dat gemakkelijk vernietigd wordt. Ik heb dat ervaren Maar mot vergevens gezindheid en geduld en zachtheid on.voor al met veel hefdo kan men het soms weer tot bloei brengen. Ook dat hooft het leven mij gelooid". Susanne luisterde aandachtig. „Jo oom en ik waren geen jonggetrouw den moer, want je oudste neefje was al liui jaar en jij zes, toen je oom begon met mij telkens eon boodschap te zendon, dat hij pas laat in den avond thuis kwam. Op een goeden dag zei hij mij, dat zijn vooruitzichten heler waren, als hij een zij den wagen, die geheel onder water lag, lo laten liggen tot de tramdicnst zou zijn geëindigd, Gladde straten. Taxi geslipt In den afgelocxpen nacht omstreeks half twee is ecu Goetbmd-Uvi, die uitdeLango Leidsche Dwarsstraat de Leid sellesliaat te Amstculam binnenreed, tijdens hol nemen van den bocht op de tramrails ge raaid en geslipt. Door de gladheid van den straatweg vloog de auto verder doorI tijdlang erin berustte op zijn kantoor te de etalageruit van het reisbureau „Mitro- blijven tot elf uur 's avonds en niet thuis pa". De luit is geheel vernield, de auto kwam ©ten. werd zwaar beschadigd. Persoonlijke on- Het huishouden was in die dagen oen gevallen hadden niet plaats. zware taak vooir mij... Jullie waart met jo vieren Maar ik antwoordde, dat ik al- Otn lil (lo gunst te komen. icon bang was dat hij zich zou overwcr- Gustaaf de Derde, koning van Zweden, ken. Ilij verzekerde mij, dat hij daartegen had een bizoiklcrc vcrccring voor den dlch- bestand' was en ik maakte geen vcrdeie ter Karei Michael Rcllmann (4740—1795), tegenwerpingen meer. Zoo gingen maan- die een man van groote kennis was. Bell- don vooibij', dat oom geen enkelen dag mann werkte dan ook sloeds in't kabinet van meer thuis kwam eten en meestal pas den koning 's Didders gezelschap was ecli- tegen middernacht thuis kwam. Soms ter ongenietbaar, als hij iu een minder bleef ik op hem wachten. Dan beknorde gcedc stemming verkeerde. Zijn luimen had- hij mij en sprak over de zaken, die hij den hem eens do ongenade van zijn vorst dien avond had afgehandeld. op den hals gebanll. De koning verbood Do maanden verliepen, maar Van de be- in: in nu aan hot hof te komen, terwijl hij loofde verhooging merkte ik niets. Ik sprak wel in zijn eigen wcmmg voor hem moest hem eroevr en luj, die anders steeds even werken. [vriendelijk was, viel humeurig uit, bijna ©Lmarm wilde echter zi)i vrcegere voor heftig. Toen kroeg ik argwaan dat hij mij rechten heroveren. Hij vernam, dat Guslaaf de waarheid verzweeg en ik wilde welen, do Derde op een bepaald uur voorbij zijn j Ik had misschien beter gedaan struisvogel- liuis zou rijden. Tijdens den rit venvonder- j politiek te voeren, maar ik was ongelukkig de de koning zich met weinig, toen hij jen het kostte mij niet boel veel moeite er aan het venster van Be'.lman's kamer oen achter te komen, dat de avonden die voer ladder zag staan, waarop de kapper van den zijn werk heetten te zijn bestemd, werden dichter was geklommen om zijn klant, die doorgebracht het hoofd uit het raam had gestoken, te In groote toederheid omhelsde Susanne scheren. haar tante, die zich blijkbaar dwingen Koning Gustaaf liet zijn koetsier stil- moest om haar veihaal te vervolgen, houden en riep: „Ik zal jo alles zeggen... als mijn bo- Bellmanni wat bot eekent dat? kenlenis je helpen zal om jouw geluk te Mijn kapper is in ongenade gevallen, redden dan moet ik volledig zijn. Ja, oom antwoordde de dichter, liij mag mijn. Imd een vriendin en het was juffrouw huis niet meer binnenkomen, maar ik kan Flandin". den kerel toch niet missen. „Flandin?" liet gevolg van dit staaltje van brnvour, „Ja, jelui piano-onderwijzeres! lederen was, dat Bellmann weer bij don koning middag at hij bij haar, iederon avond bracht aan het hof mocht verschijnen. j hij met haar door, tot hij om olf uur thuis kwam". „En toen?" Toen! wel, op den dag, waarop ik die Varia. De fanatieke aanhangers van Robespier re droegen schunnige hoeden en veischeur-, de jassen. Hun boenbeldeeding werd mot ontdekking dood, heb ik gehuild, oen ik touwtjes bij elkaar gehouden. beurtelings boos on wanhopig geweest, heb beurtelings boos on waaihopig geweest,! ik, zooals jij scheiding willen aanvragen. En toen heb ik nagedacht, in mijn eentje, want ik had geen oudo tante, aan wie ik mijn verdriet kon "vertellen en raad kon viagen. Ik heb nagedacht... en ik ben ge bleven. En nooit hebben hij noch zij go ma weten, dat ik alles wist". Maar tante hoe hebt u daartoe do kracht Auto te water. De inzittenden gered. Een ernstig auto ongeluk dat bizender good is afgeioopen had gisteravond tegen half twaalf plaats op don Singel bij hot Koningsplein te Amsterdam. Een auto, waarin behalve de chauffeur nog twee andere personen zalen kwam uit de richting van het Spui. Op oon gegeven oogenblik sliple de wagen en schoot voor do Universiteits Bibliotheek over het trot toir, bralc do langs don wal- loopende ijze ren leuning cn verdween in heb water van dem Singel. Een Surinamer, zekere Dubois, die daar metzijn vrouw liep, bedacht zich geen oogënblik en sprong van den lioogen wal in den gracht. Hij rukte de, deur van de gesloten auto open en kon de inzittenden stuk voor stuk uit den wagen trekken. Met toegestoken handen van andoren weiden zij op oen schuit getrokken, die daar toe vallig lag. De drenkelingen worden even als do redder binnengebracht in de Uni versiteits Bibliotheek en door den G.G. on G.D. naar het Binnengasthuis gebracht, Inmiddels was de n&ddingswagen van de brandweer gearriveerd. Toon, de brand weer zekerheid had gekregen,.-, dat geen „Tanteik ga scheiding aanvragen nu hij mo dat hoeft aangedaan drie jaar getiouwd te zijn!" Mot roodo oogen en behuild gezicht lag: geluid?" Susanne achteiover m haar stoel. j „Ja-, ik geloof, dat dit kwam, omdat ik Mevrouw Rocher had haar laten uitpr.u- van oom hield om hemzelf en niet om ten zonder iets te zeggen, had haar alle mijzelf. Na zoovele jaren geloof ik, dat grieven laten vertellen, beurtelings heftig als het anders was geweest ik besloten en klagelijk. En toen Susanne in tranen j zou hebben tot het onherroepelijke, waar- was uitgebarsten had zij haar armen om van ik je straks zei, dat je daartoe altijd het vrouwtje hoen geslagen, als in do da- de gelegenheid hebt", gen toen zij als weesje en als vierdej „Hoe lang heeft het geduurd?" kind in het huis was opgenomen, waar j „Vier jaar. En jij bent do eerste on jo zij was opgegroeid en dat zij pas bij haar zult de eenige zijn, dio het weet. Toen. huwelijk had verlaten. Toen zij vermoed- is oom bij mij teruggekomen en als ik op de, dat haar nichtje alles gezegd had wat I iets trotsch hen dan is hot niet zoozeer haar op het hart lag, begon de oude 1 op het feit, dat ik hem niet gezegd heb, dame op haar beurt te spreken. terwijl ons geluk in scherven lag, maar „Denk er eerst nog oens goed over na, j wel, dat ik ook gezwegen heb, toen alles kleintje. Er is zooveel mee gemoeid'. Ge- j weer tot liet oude tenigkoerde. Oom is ge loof mo, het is altijd vroeg genoeg om j atorven in de meaning, dat ik niets ver- iets onherroepelijks te beginnen". j moeddo van hot lped, dat bij mij had aan- Met een ruk kwam Susanne overeind, gedaan". Veibaasd koek zij haar tante aan. Gedoken in haar stoel, de handen kramp- „Zegt u mij dat, tante?" tig op de leuningen keek Susanne met Ja, kind". zenuwachtig verwrongen gezicht en harde "Denkt u, dat ik dit ooit vergeten kan?" oogen vóór zich. Toen zei ze. „Vergeten? neen dat is onmogelijk", j „Tante, u bent een heldin en een heilige "Vergeven dan?" geweest; ik ben maar een gewone vrouw. Misschien". 1 ik heb uw zielskracht niet, ook niet uw Susanne viol hof lig uit. „Ik kan wel moed om afstand te doen. Voor mij boUo- zicn, dat u zoo iets nooit doorgemaakt kent dit het einde heeft". Maar oogenblikkelijk had ze be- „Als je maar genoeg van hem bieldt", rouw over haar boozo toon en zeizei de oude dame langzaam. Vergeef me, tanteik ben zoo el- Alsof iemand haar een stoot had toege- lendig bedroefdik wou zeggen, dat bracht, boog Susanne eensklaps voorover; u niet kunt weten, wat hot beteekent zoo'n met de ellebogen op de knieën on het ontdekking te doen. Alles schijnt inóón te hoofd in haar handen, stamelde ze: stortenje kunt aan niets meer ge lomen goed' door elkaar geschud. Zooiets laat menschen meer in do auto wanen, besloot Opnieuw barstte zij uit in snikken en „Tantelieve, lieve tante, daarom ben ik zoo rampzaligjuist, omdat ik niet genoeg van hom houd IS DER Biff—mwdhiiimi i wmm w- Y.' fkï< W-

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 13