ADVERTENTÊN. Semeente-ficifliging Eahiedaif. Vrij Bovenhuis, Weldadigheidspostzegels Voor Oude- en Nieuwe laar mxuNiim Badio-Programma's. Maison Dekker 2en Postzegelstand PANDORA KLEINE ADVERTENTIEN M Theater van Schiedam. Maohine-schrijven j't Kas maar een Winkeimsisjel Aclit miilioen inwoners iu "Nederland Segoling vau den uitvoer. Kon. Hoüaudsche Lloyd. Inkomstenbelasting en crisisgaven, GEMENGD NIEUWS. Past op uw auto! Geslipt. Tricliinoso te Utrecht. ïïuisjo omvergereden. Waanzin. Het grooto dok voor Nieuw-Zeeland. Auto van helling gestort Hevige sneonwvnl boven Zweden. Jachtopziener doodelijk getroffen. Ongevallen gedurende do Kerstdagen in Italië. Zes jongens bedolven. Kerk en ScliooJL Voor Oud- en Nieuwjaar Dagelijks warme Pasfeitjes en Croqueiien. 20 |Char!ie Chapiin] City Lights j Goede-en Goedkoope Wijnen MARY PICKFORD Zoete Spaansche 64 ct. Samos 64 ct. Roode en Witte Port 68 cf Vermouth 68 ct Bisschopwijn 4'! ct. Cherry Brandy 74 ct. Schilletje 74 ct. Rum Punch 94 ct. Boerenjongens 78 ct. Boerenmeisjes 88 ct. Advocaat 125 ct. Limonade 59 Cf. Phoenix Bier 6 fl. voor 100 ct. Phoenix Bokbier 25 ct. Fruitsoda 6 fl. voor 33 ct. Voor telefonische bestellingen No, 6870ft. Onze winkels zijn Oudejaarsavond na 8 war geslotenesoi no Bedroeg het aantal inwarrors v» Neder land in September j.l. no" 7.092.1)91, in Oc tober was hot, blijkens do jongste aflevering van liet Maandschrift voor de Statistiek, gestegen tot 8.006.600. Bij do Volkstelling van verleden jaar was, aooals bekend, een tójifer van ongeveer 7.9 millioon borolkt. Hiermee wordt weer bevestigd, dat de Ne» derlandsche bevolking met ongeveer ÏOO.OOO inwoners per jaar tom-eteVnt. (Tel.) Op 28 December 1931 is afgekondigd de wet van 24 December 1931, Staatsblad no. 553, houdende toekenning van de be voegdheid tot het tijdelijk troffen van maat regelen ter regeling van den uitvoer van bepaalde goederen. in een nota n.a.v. het eindverslag der Eerste Kamer ever het ontwerp van wet tot wijziging en verhoogmg van het tiende liaofdstuk der fijiksbe-groot ing voor het dienstjaar 1930 betreurt de minister van arbeid, handel en nijverheid het, dat in verhand met do ongekend lage vrachten en het zeer verminderd vervoer, een ge- volg van de ernstige depressie, die thans heorscht, do directie van do N.V. Kon. Ilollandsche Lloyd verplicht is geworden, ais kasmiddelen te gebruiken do fondsen ten bate van het personeel, die als ztaoda- ïiig afziondeilijik in de balans van den K(on. Hollandschen Lloyd vermeld s toad en. In derdaad bestond er geen rechtsgrond vow formeele scheiding tusschen deze fondsen en andere beschikbare middelen der ven nootschap. In verband met dezen maat regel zullen betalingen uit hoofde van rechtsgeldig bestaande pensioenverplichtin gen vee het vervolg ten laste van de be- drjjlsrèkening moeten worden gebracht. Boor dezen maatregel blijkt, dat Int kas- voorschot, dat over 1931 ton bedrage van f 1.000.000 door de regeering aan deze maatschappij is verstrekt, niet voldoende is geweest om in bet gebrek aan kasmidde len te voorzien, doch hierin ia, naar Hict oordeel der regoeiing niet het bewijs te vinden, dat hert; bedrijf dezer vennootschap niet is te handhaven. zegt do minister vtordor, in elk afzonder lijk geval mot den bovengenoemdon maat staf zijn rekening to houden. In hot alge meen komen liefdadigkcidsuitgavlan echter niet v'oor aftrek in aanmorking. Aanbesteding. Vanwege het prov. bestuur van Zuid- Holland is aanbesteod het onderhouden van bot kanaal tusschen Rijn en Seine met daarbij beliooronde werken goJuretn. le do jaren 19321933. Laagste inschrijver was do N.V. Aan- nemingsmij. v/h. Zanen en Verstoop to Gouda voor f127.290. Stopzetting di aaduagelfabriek. Hot is den minister vim arbeid, blijkens zijn antwoord op desbetreffende vtragcin van den hoer Van Poli, bekand, dat do grootste draadnagelfabriok to Helmond voor oen duur van vijlf jaren geen draad nagels moor zal maken ori dat do vietn- rm-tschap voor dezo stilzotting oen ruimo veigoeding ontvangt van oen internationaal sv.ulicaat, hoewel ovor de groo-tte van do uitkoopsom den minister mots bekend is. Over do in het geheim gevoerde onder handelingen ter voorbereiding van hot „Drabberband" is den minister niets mot zekerheid bekend. Aangenomen kan wor den, dat het internationaal syndicaat niet aan oen Ncderlandschan fabrikant oen uit koopsom zou betalen, wanneer diens quote niet over buiteniandscho fabrieken werd verdeeld. Van do uitgekochte firma zijn geeri ernstige pogingen uitgegaan om tot het oprichten een-er staaldraad Wc lserij te komen. Ook de minister is Van meening, dat door dezen gang van zaken het algemeen belang sterk achteruit gestold is. Ton slotte herinnert de minister eraan, dat op do begrooting voor 1932 f 10.000 is uitgetrokken Voor liet maken van stu dies over de vraag of van overheidswege een wnlsbedrijf als aanvulling van- net hoogovenbednjf behoort te worden tot stand gebracht. In antwoord op schriftelijke vragen van mevr. Bakker-Nart betreffende het voor de inkomstenbelasting in aanmerking bren gen als bedrijfskosten van giften, gedaan door hoofden van ondernemingen on be drijven ten behoeve van het nationaal crisiscomité, verwijst de minister van fi nanciën maar eon aanschrijving van zijn Voorganger van 3 Mei 1917, waarbij werd Verklaard, dat bij de toepassing der oor logswinstbelasting onbekrompen bijdragen, door bloeiende ondernemingen, verleend Voor doeleinden als bestrijding van de pest in Indië, hot Roode Kruis, het Nationaal Steuncomité enz,, behooren te worden be schouwd als in hoofdzaak Voor een com mercieel belang gedaan en dus vaHunde onder do bedrijfskosten. Bij de beantwoording van de vraag of ook giften ten ->-» van het Nationaal Crisiseomitó tehesten: in minde ring kuur- jebracht, zal, zoo Auto-ongeval. Drie gewonden. Tusschen Edo en Arnhem slipte een auto, bestuurd door mevr. V., uit Am sterdam. Do auto reod togen oen boom en werd zwaar beschadigd. Mevr. V., haar dochtertje en de chauffeur werden min of meer ernstig gewond naar Arnhem over gebracht. De diefstal van «0.000. De kantoorbediende Kok, die op stap is met £60000 van een Landbouwbamk te Amsterdam, reist in gezelschap van J. J. M. de Haas, een 23 jarig© keilner, Uit ©en nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat men hier te doen hoeft met een welover wogen plan. Ongeveer twee weken gelo- den toch hebben beid© jongemannen pas sen aangevraagd. Het was toon reeds op de Landbouwbank bekend, dat oen derge lijk bedrag zou verzonden worden. lm Amsterdam zijn in den loep der feest dagen vier luxo auto's, diei onbeheerd langs den weg Stonden, ontvreemd. In oen dozier wagens bevonden zich manuCaoturai ter waarde van f000. Maandagmiddag kwam een wielrijder op den Amsteklijk!, te Nïeuwer-Amstei, dooi de gladheid van den weg met zlijln rijwiel to slippen. Hij viel net toen achter iiem oen vracliiaulo naderdo. D oman kreeg oen klap van oen dor spatborden en bleef be wusteloos üggon, zwaar gewond is blij naar Uithoorn overgebracht. Cp Eersten Kerstdag zijn negen personen to Utjecht onwel geworden na gebruik van varkensvlecsch. Het bleek, dat men hier met trichinose te doen had. De toestand der patiënten is gunstig. Op do Veemarkt te Rotterdam is een houten kantoorgebouwtje door een vracht auto omver gereden. Do verificateur B„ die in het huisje zat te werken, werd licht gewond. Keilner bestolen. Ongcnoode gasten hebben zich met val- seho sleutels toegang verschaft tot do wo- ning_ van den keilner W. D„ aan don Nieuwe Binnenweg to Rotterdam. Sieraden ter waarde van f 700 en f 70 aan geld zijn ontvreemd. In de omgeving van de Lumanstraat to Amsterdam heeft een man in een vlaag van waanzin zijn vrouw trachten te wur gen. Buren konden ernstige onheilen voor komen. ce man is in het ziekenhuis op genomen. Het 17.000 ton groote Wellington dok, dat door sleepbooten van L». Smits Inter nationalen Sleepdienst naar Australië werdjfgebracht, is behouden in Nieinv Zee land aangekomen. Het dok werd gesleept door do „Witte 'Zee", kapitein Weltevre den, en do „Zwarte Zee", kapitein 't Ilaxt. Kapitein op het dok was de heer E. do Baar. Vier do-oden. In de nabijheid van Nimk'au verloor do bestuurder van een met acht personen bezetten auto, de macht over Zijn stuur, waardoor de wagen van eon 4 meter hoego helling afstortte. Hierbij worden vier der in zittenden gedood on twee zwaar gewond. Ernstig verstikkingsongeval iu mijn. In de Frickley-kolenmijn bij Donchaster (Yorkshire) werden Maandag 5 opzichters door kooloxyde vergiftigd en godoo-d, De opzichters bevonden zich bij ©en vrij groote groep, die een inspectietocht door oen mijn, welke heden weer zou worden geopend, gemaakt had. Toen een der opzichters, die voorop liep, plotseling bewusteloos in eenzakte, schoten hem vier anderen te hulp. Ook deze werden onmiddellijk door uitstroomend gas gedood De gasontwikke- lmg in deze mijn geschiedt volgons een nog toegepast doch zeer verouderd systeem, waarbij de kolenresten in do mrjin zelf worden verbrand. Een buitengewoon hevige sneeuwstorm heeft in den nacht op Maandag hoven Zweden gewoed on in het bi/r - ter aan dp kusten groote schado aangericht. Do storm bereikte op oonige plaatsen wel een snelheid van 25 M. per seconde. De uit Bititschland komendo tiein had ©enige uren vertraging. Dr. Herbert Kann, uit Berlijn, hoeft kort na middernacht op liet door hem gehuurde jachtterrein te Kottbus, door oen ongeluk kig toeval den jachtopziener door een doo delijk schot in don buik getroffen. Gedurende een voetbalwedstrijd te Ca tania stortte een dicht bezette tribune in. Ongeveer twintig personen vielen drio meter naar beneden. Terwijl bijna allen slechts licht gewond weiGen, liep een li-jarige jongen zoo ernstige kwetsuren op, dat hij korten tijd later overleed. Te Parma stoitte een huis in, waarbij negen personen onder de puinhoopen be dolven werden. Zij konden we'dra bevrijd worden, De meesten hunner moesten in een ziekenhuis worden opgenomen, doch niemand was levensgevaarlijk gewond. ElJy Boinhoru. Flly Bombom is op het vliegveld te Delhi aangekomen. Zes jongens, die in oen zandsteengroeve bij Napels aan het spelen waren, zijn door een plolselmge instorting beddven. Drie hunner werden bevrijd, de anderen waren reeds gestikt. Nod. Ilorv. Kork. Beroepen to Ritthem (Z,), G. do Ru, cand. to Schevioningen; te Burgh (op Schou wen), P. P. Saraber, cand. te Bowlen-Leeu wen (G.); te Delfzijl, ds. A. H. ten Havo te Mussolkinaalto Amsterdam (bij de Vereen, van Vrijzinnig-Hervormden) ds. B. J. Aris te Oudkerk (Fr.) Bedankt voor OudoTongo, ds. S. Goverts Jr. te Gameren; vioor Nieuwe Pekela (Bo ven), G. de Ru, cand. te Scheveningen. Goref. Kerken. Beroepen to Bolsward, ds. A. D. R. Pol man to Rosen (Dr.) J6hr. Garef. K,crk. Beroeper, te Middelharnis, ds. J. A. Rto- kol te Sliodrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt voor 's Gravenpolder, ds. M. Hofman te Krabbendyke. comm. mr. Q, L. van Es; curator mr, A. van dar Wilde, Rotterdam. II. IV Ifj. J, van Groenonborgh, zonder beroep, te Rottoidam. ïtechter-oomm, mr, G. L. van Es; curator mr. J. Zooienberm Rotterdam. C. van der Ileijde, huisschilder, to Me lissant. Recbter-eomm. mr. G, L. van Es curator mr. W. J. C. A. Nijgh, Middel' bamis. G. van Zwieten, zonder beroep, te Rot terdam. Recli ter-co mm, mr. Th. R. J. Wijors j curator mr. B. Austoiczer, Rotterdam. M. Vogolczang, koopman, to Schiedam. Westfrankolandsche straat 76. Rechter^ comm. mr. G. L. van Es; curator mr. F. Bordewijk, Schiedam. Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co (Aid. Handelsinformatie.) Opgeheven wegens gebrek aan actief J. Gorthuis, Schiedam. Uitgesproken: II. Bartosiak, te Rotterdam, en M. J. v. d. Mark, Ifagastraat 80b, Schiedam, teza men handelende onder de firma Autorepa- ratie-inncbting, Rotteidam. Rechter-comm. mr. G. L. van Es; curator mr. W. Ja- link, Rotterdam. Jr.-i Mosterd, te Rotterdam. Rechter- Woensdag, 30 Doe. 1931. Hilversum, 298 M. Uitsl. V.A.R.A.-Uitzending. 10 uur. vi.m. V.P.R.O. 6.457 uur en 7.30—7.45 uur. Gym nastiekles. 8 uur. Gramofoonplaten.. 10 uur. Morgenwijding. V.P.R.O. 1 15 uur. Concert, Hawaian-kwartct oude, leiding van J. B. Kok, A. Bouwmeester, voordr. en het V.A.R.A.-tooneel. 12 uur. Concert. V.A.R.A.-septet en Gramolfoonplatcn. 2.15 uur. Onze keuken door 'P. J. Kjers. 3 uur. Clello recital door Grota vt. d. Wial. Joh. Joing, piano. 3.30 uur. Voor de kinderani 4.30 uur. Vragenhalfuurtje. 5.15 uur. Con cert V.A.R.A.-septet onder leiding vlan Is. Eyl. 6 uur. Onderwijsfonds Binnenscheep-" yvaart. 6.30 uur. Radio Volksuniversiteit. 7 uur. Verviolg concert. 7.50 uux. Gramo- foonplaten, 8 uur. Muziek v'an dozen tijd, door Rerthe Seroen, zang en P. Dusch, piano. 8.30 uur. Voordracht door Minny, Erfmann, 9 uur. Concert V.A.Il.A.orkest- onder leiding vlan Hugo do Groot. Mam» nenkwarlet „Neerlandia" mevr. R. Vegt Do Swarte, piano, a. ouverture „Tanexed" Rossini en La Feria Lacomo. 9.45—10 uur. Do wedei-wïiaxdigbetden vlan Wakker en Troponduit. 10.40 uur. Vervielgconcerfc, met medewerking van Nacky Mulder, hu morist en Lou Dekker, piano, o.a. Kom- potpourri 1931, Dostal. 12 uur. Sluiting. 10.30 uur. V.'iz D.as. Huizen, 1875 M. I I g| Uitsluitend N.C.R.V.-Uiizendiing. 8 uur. Schriftlezing. 8.159.45 uur. Grar motfoonplaten. 10 uur. Zang N.C.R.V.-da. moskoe r. 10.30 uur. Ziokendienst 11 uur. Harmoniumspel, M. F- Jurjaansz. Mej. A. Geest, sopraan. 12.1512.30 uur. Gramo» foonplaten. 12.30 uur. Concert N.C.R.V.- kwarlet, zang, viool, oello, piano. 2 uur. Gramofoonplaten. 2,30 uur. Ghr. lectuur 3 uur. Concert. Draperkwartet. 4,304.45 uur. Gramofoonplaten. 5 uur. Kinderuur. 6 uur. Voor de Landbouwers. 6.45 uur. Causerie door dr. F. J. Krop. 7.15 umt Causerie door H. Amelinck. 7.45 uur. Ned. Chr. Persbureau. 8 uur. Concert' Chr. Man nenkoor „Valerius" onder leiding van Wi. van Laar, met medewerking van Hetoeini Drayor. 99.30 uur. Raffelrijmen door Lens. 9.3010.15 uur. Vervolg concert 10.15 uur. Vaz Dias. Hierna tot 11.30 uur. Gramofoonplaten. I Algemcene kennisgeving, Heden overleed onze gelief de Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Bb- huwd-Broeder en Oom, de Heer ARIÏ DE KONING, in den ouderdom van ruim 73 jaar. Schiedam, Wed. A. DE KONING— van Westen, Rotterdam. E. TOOLENAAR— de Koning. J. W. TOOLENAAR. HANS. BETTY. Schiedam, 27 Dec. 1981. Eersta Tuinsingel 27. Da teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. Vertrok van het sterfhuis 's namiddags 1 uur. De Directeur van bovenvermelden dienst brengt ter kennis van belang hebbenden, dat hot ophalen van hot huis-vuilnis, op pkaUen, waar dit des Vrijdags geschiedt, wegens Nieuwjaars dag, nu op Donderdag a.s. zal ge schieden, 6804 Schiedam, 29 December 1981. 10 v.-eytt, op 1e kl. merken. Opl. scOooldipl. en examens. NIEUWE HAVEN 71D H-rtG 5 Si. Liduinasfraat 49b, Tel. 68946 Banketbakkerij Kokerij ■s Speciaal adres voort Warme en koude schotels Hora d'Oeuvre Varié Huzarensalade Haringsalade Zalmsalade Appelbollen, enz. TE HUUR: 5 kamers en keuken, f 7 per week. Te bevr.Archimedesstr. 48a. 6806 7 Vei koop van de aan den inde hal vaa het Postkantoor op Woens dag 30 December. 6803 15 jceur: L >U1S DAMÈLS Heden t/m Donderdag toegang alle leeftijden Ons Pi ogranmna isonov-rtrefbani Wegens enorm succes nog 3 dagen in Deze film is som- ontroorend, dan weer om te schaterlachen. Men spreekt men Lonkt over neze lilinwnnneer U baar ziet i X I RA NIEUW Spannende film in 8 acten. TOONEEfc: 2 Varléténummers. Een Programma zooals alléén Pandora U kan brengen. SELSSSaSBJte* s»_- ii.n. TUINDERS en Amateur-tuinders, nog enkele groote bossen spar- regroen, ter bedekking van uw rozen en tulpen, slechts 25 cents per bos. Alléén JAN KRAB BENDAM, „Rosa", Hoogstraat 110, Telefoon 68512. Haast U. Gevraagd tegen 4 Jan. een flink MEISJE voor halva dagen. Aanmelden na 8 uur. Adres: Nassaulaan 67. ADVERTENTIEN in deze rubriek hebben, besiisr succes 1 Levende Grafkransen, GRAFKRULSEN in passende, sobere stijl, Graifsteenen in zandsteen, hardsteen en graniet. Grafpalen met bordje al les volgens gemeentever ordening. Vraagt u even prijs zonder menige ver plichting. Mag. ROSA, Hoogstraat 110, Telef. 68512. HAARLEMMEROLIE, C. de Koning-Tiliy, 25 ct. Hoofdpijntabletten, ko ker, 25 c„ Klaverblad's beroemde Scheerzeep 10 ct. Dobbeiman's koker Scheermesjes, 25 ct. Prima Scheerzeep, 4 voor 10 ct. Niet goed, geld terug! Zie verier. BEKENDMAKING. Daar ik de hand hob kunnen leggen op een groote partij Triplex, ben ik in staat mijn prijzen weder to verlagen. F. v. TH1ENEN, Broersveld 123. Gevraagd een nat MEISJE voor halve of heelo dagen, pl.m. 15 jaar. Adres te bevragen aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. TERPENTIJN. Amerikaansche Terpentijn per liter 60 ct. Rauwe Lijnolie p. liter 25 ct. Ammoniak p. liter 20 ct. Geest van zout p. liter 20 ct. Brandspiritus per flesch 18 ct. Dobbeiman's Huishoudzeep, 6 zware stukken 25 ct. A. MUIS, Broersveld 169. BIJ YAN T1HENEN kunt u 29 verschillende kleuren wasbeits en stop- was koopen. Ook heb ik voor U koudwaterlij m. Broersveld 123. Voor direct een net WASCMMEISJE gevraagd. Adres: Dameskapealon CONSTANT, Rotterdam- schedijk 199. UITKOMST voor het Schiedamsche pu bliek. Massief Eikenhout i van 8 tot 35 m M, dik, in alie breedten verkrijg baar. Komt dat zien. v. TIIIENEN, Broers- veld 123. OPRUIMING. Heden begonnen de groote opruiming. Tijdens deze opruiming gratis knippen van allo stoffen. Alle courante wollen goe deren mot 10 pCt. kor ting- J. BONEFAAS, Nas saulaan 7, tel. 68985. Er biedt zich aan een gediplomeerd NAAISTER, uitsluitend voor werk aan huis. Adres: J.v.d.SCHALK Broersveld 105. LOONEN VERLAAGD, prijzen verlaagd. Wasch- kuipen met eiken bodem f 3.80. Kachelrekjes 70 ct. Strijkplanken f 2.50. Komt dat zien bij VAN TIIIENEN, Broersveld 123. Eigen werkplaats. GEVONDEN het beste adres voor Rol- mops voor oud en nieuw. 12 stuks voor 35 cent. Adres: P. DE REGT, Nieuwe Maasstraat 7B, gesloten huis. 0LH5B0LLENHUIS, Dam 41, heden geopend. Het adres voor oude jaar voor oliebollen, appel beignets en wafelen, VISSER, Dam 41. C. KOK, Broersvest, is sedert 85 jaren Uw I HORLOGEMAKER, Goudsmid en Opticien. Vlugge, goedkoope en so- liede bediening. Zie verder. ZOEKT U PLAATSING als Huishoudster, Winkel juffrouw, Modisto, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. Voor terstond gevraagd, wegens ziekte der tegen woordige, oen flinke DIENSTBODE, zelfstandig kunnende wer ken. Adres: D. KRAMER- FREIIER, Singol 152b. VV. T. HERWEIER, Aan nemer van Begrafenissen in on buiten Schiedam. Damlaan 43-1, Telefoon 69622, Schiedam. ALLEN NAAR G. KOK, Broersvest 03. Mooie groote klokken j f 6.50. Prachtige pendule- 1 stellen f9.50. Horloges I f 1.75. Gouden ringen 2.50. 1 Brillen f 1.Nieuwe naaimachines van de nieuwste constructio 39.50 'met 5 jaar garantie, enz,, enz. PROPAGANDA- FEESTAVOND. Vrijdag 1 Jan. 1932, 7 u., in hot Volkskoffiehuis, Lange Haven 83. Voordrachten en mu ziek. Spreker: Ds. J. W. TONSBEEK. Entree 10 cent. RADIO. Complete ontvangers f 85. Reparatie, ombouw, enz., door techniker, Brieven onder lolt. B.A. aan liet Bureau van dit Blad, Lango Haven 141.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 4