HERMES-D.V.S.-R-C.H. 2-4. De Blauw-Witten door deze nederlaag ook in de knel gekomen, Een slechte wedstrijd. Van Es weer van de partij. liet is onze sladgenooten niet mogen gelukken zich gisteren te vrijwaren voor de onderste plaats. R.C.1L, oc-n der meest wisselvallige teams in deze oideeling, wist voor de geleden nederlaag in Haar lem op afdoende wijze revanche te nemen. Over alle llniön waren de gasten beier. Het backstel had een heel wat betere opvatting van haar taak dam dat der Schiedammers, halflinie, eveneens, vooral de spil speelde een eminente partij. Ook beide voorhoeden verschillen veel met elkaar. Het begin vain onze stadgenootea was nogal zoo hoopvol. Het ging werkelijk vlot. Den Hoed en Scheficrs speelden eenige malen op keurige wijze de ballen vrij, waardoor eenige behoorlijke kan sen ontstonden. In. deze periode bleek dat v. d. Tuijn een absolute off-day had. Niets gelukte hem en z'n opstellen was eveneens een misluk king, Noiet kreeg daardoor lveel weinig te doen en midvoor Van Es, behoefde van dien kant dus op geen steun te rekenen. Op do rechtervleugel ging het beter, hoewel toch niet goed. Bos speelt nog maar steeds te onbesuisd. Ook nu weer zagen wo hem geheel vrije ballen maar in 't wilde wegtrappen. Bergkoite ontkwam evenmin aan de „malaise", maar was geenszins onvoldoende. Hel weder optreden van v. Es is nu juist geen succes geworden, als men (enminste alleen op 't resul taat afgaat. Toch schonk zijn spel ons wel vol doening. Men moet niet uit het oog verliezen dat het gelieeie elftal faalde en men kan dus niet vergen dat alléén Van Es zou schitteren. Er kwamen eenige keurige schoten van zijn voet en verder verdeelde hij het spel zoo goed liet ging. Van do halflinie valt weinig goeds te ver meiden. Zij vulde niet genoeg aan, en zat niet voldoende achter de voorhoede, die daardoor van dien kant minder steun ontving dan an ders. Van do backs was de jonge Peltinga beter dan De Bruin. Ilij ruimde tenminsio op, i)c Bruin toch was het die het algomecne sein gaf tot „pin gelen". Eenige malen raakte hij op 't midden veld den bal kwijt, waar daar do rest van de verdedigers vaak voor de hopelooze taak kwa men te j siaaa om met z'n tweeën de geheole aanvalslinie van lt.C.11. te stoppen. Verder ging hij, op 't moment dat hij absoluut „op" was, in de voorhoede spelen, 't geen toen ook geen doel meer had. Den Hoed ging op zijn plaats backen on diens systeem de tegenpartij off side to zeiten, mislukte nogal eens. De eenige, met Van Es, die geein verwijt treft, is keeper Beun. Hij heeft eruit gehouden, wat eruit te houden viel. Bij P..C.H. ging het heel wat boter dan bij de blauw-wil ten. Zo vormden een beter geheel en hielden over 't geheel lret spel goed open. Bij de Haarlemmerswaren heiden vleugelspelers steels in het spel, wel oen verschil met die van de gastbeeren. j Vaak lieten do Racing-mcnsohen oen keurig ca vlot samenspel zien, waarbij de bal van nun tot man ging aisof er geen H.-D.V.S.'ers bestonden. Een ding toch misten zij, n.i. oen schutter. Do kansen ie hun voorhoede kroeg waren legio In liet laatste kwartier kwamen rij tot driemaal too geheel alleen voor Bean te slaan, mam schoen dan op onbegrijpelijke wij/je naast. Het was oen slechte wedstrijd en do neg al talrijk» toaschou- raoecca ccns 'n ooccpunt te maken. KantorenLange Haven 8 en Leliestraat). wers zllen wel blij geaveostu z'ijn toen de hoer Lisauer einde blies. Over den wedstrijd hol volgende: Om even over tweeën stellen beide teams zich onder leiding van don hoer Lisauer op. K.C.H. nrst Krom, ll.-D.V.S. verschijnt met de volgende Op stelling. I Beun, d.; de Bruin, Potlinga, a.v. d. Emlo, den lioed, Sdteffers, m.Bergkotto, Bes, v. Es, v. d. luijn, Nolet, v. liet begin is voor de Schiedammers, Bergholle drijft snol op en zet boog voor doel. De boeper reikt booger dan van Es en hij stampt do bal 't veld in. Voorloopig döminocsron de blauw-wit'en. Van dor Tuijn raakt Cot tweemaal fae door g~- pingel den bal kwijt Do R.C.tl. sipil verplaatst dan het s'pcl en de R.C.U. neemt goheel 't initial et'. Beun moet al spoedig een schlot van Verfcrafc on schadelijk maken. De Bruin onderbreekt meerma len op z:'n bekende wijze de Haarlem aanvallen, maar iaat zich iedere maal verleiden mot don bal te ver otp te dringen, waarbij KJ eenige malen het leder kwijl raakte en er voor het ScLjedamsdhd dioel hachelijke momenten «listenden. Eenmaal voorkwam Scheffers erger door juist op tijld op Beun terug te spelen, andermaal bracht Dan Hoed op schitterende wijze redding door al vallende de bal voor de voor hom uitsneil/emdd Verkerk weg te trappen. Dia druk óp 't Schiedam-

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6