D.H.C.HEEFT OEN KAMPIOENSTITEL BEHAALD gch$ dooi wordt hoe langer hoe erger. De eerste goal van R.C.II. onLsLaal uit oen corner [ran links. v. d. EnJe lieeft dein bal maar Ivoor het wegtrappen maar rekent zeker op Bonn. Vain dit misverstand werd' door R.C.II. dankbaar ge bruik gemaakt, v. Es lost aan don anderen kant een keihard schot maar de overbuur van Beun toont zich zoer betrouwbaar. Een boogschot vam Bergkotte gaat xakelings voorlangs dool. Waaneer V. d. Endo een aanval stuit, plaatst hij terug naar Dj Bruin, die de bal kwijtraakt. Die snelle links buiten zwenkt iets maar bimaon en lost èen vinnig schat, dat via. de paal wlocr in 't veld ins tuit, vaar Verkerk weinig moeite heeft het leder in 'tnet te jagen. Dit schudt II.-D.V.S wakker on oen. serie tegenaanvallen volgen. Notot krijgt den bail goed toegespeeld en zet hoog vioor doel, waar Bos gereed staat en met den linkervoet ineens inschiet. Wel stopt de koeper nog op schil te-remde wij zo, maar de bal ligt reeds aebter den doellijn en Lisauer wijst naar het midden 12. Met dezen stand gaat de rust in. Na Ue hervatting ziet het er in het begin naar uit, dat onze stadgenooten nog met de puntjes zullen gaan strijken. Ilot vlot iets beter en zij zijn geheel in het offensief. Van dor Tidjn passeert teens handig naar van Es, die den bal ineens ilianl inkogelt, doch de keeper is op zijn qui vive en stopt fraai. Uit een scrimmage schiet Scheffers hard in. Be hal sluit voor de voeten van Van. Es, die in liet hoekje schiet. Een 'flor R.C.H.-crs trapt van achter de doellijn don bal het veld in. De referee bevond zicli echter juist opzij van het doel en was dus in goede (positie om dit te beoordeelon en gaf goal, 2—2. Mot dezen goal schijnen de Ilermes-B.V.S.-ers al hun kruit verschoten te hebben. Van der Ende kan de linksbuiten van R.C.II, niet „bij been en", na nog iets te hebben opgedreven, lost deze een. keihard schol, waar Beun tevergeefs naar grijpt. De paal brengt echter redding, doch nu belandt de bal geheel vrij voor don rechtsbinnen, die ongohindorl kalm inschkt, 23. Niet lang daar na na een algemeenen aanval, weet R.C.II. nog maals het net te vinden. De Bruin gaat voor spelen, do Hoed backen. Dit brengt echter ook! niet het gewenschte resultaat, integendeel, R.C.H. krijgt nu vele goede scoringkansen, maar weet zo niet to benutten. Wanneer referee Lisauer, die een. gomakkelijkó taak had, einde blaast, heeft R.C.II. een welver diende overwinning behaald. Het wordt nu op passen voor de blauw-wiltenl E De S.V.V.-ers kregen gisteren in Delft een gevoelige nederlaag te slikken. Met 7—O moesten de Schie dammers de meerderheid van Delft erkennen. D.H.C. heelt, door dozen wedstrijd te winnen, het kampioenschap behaa'd. Ilot is gebleken, dat D II.C. een ploeg is, die boven alle 2de klassers in liaur afdeeling uitblinkt. Zoo ook gisteren wa ren de D.H.C.-ers over alle linies de meerderen. Zij brachten de Schiedammers oen gevoelige neder laag toe. kiel de rust was het roods 30 en reeds in de eerste minuten van do 2do helft scoorde D.H.C. haar vierdo doelpunt. S.V.V. hield tot 7 minuten voor het einde vol, maar ondanks het goede keepen van Maltha en het harde wer ken van de verdediging, wist de D.H.C.-voorhoede waarin vooral Post opviel doos zijn goed spel, er 7—0 van te maken. Zooais gezegd, waren allo D.H.C.-ers voor hun taak berekend en zij bcheorsch- ten het spel volkomen. Do Schiedammers hebben allen liaxd gewerkt, en zeker hadden zij een paar doelpunten verdiend. Door het niet mee spelen van Poelman, stond Kiela bij S.V.V. midvoor en Bokhorst linksbinnen, wat voor de Schiedammers een verzwakking beteokende. De hard werkende Bokhorst bleek op het zware veld niet goed mco te kunnen, zoodat er van de linkervleugel zoo goed als geen kracht uit ging. Ook Kiela speelde ■iet zware veld parten, zoodat or niet die kracht uit ging, welke men van hem verwachtte. De Schiedammers konden zich niet bij het gladde veid aanpassen, zoodat do D.II.C.-ers steeds een seconde eerder bij den bal waren dan de Schie dammers. Over den wedstrijd het volgende: D.Il.C. wint den toss cn S.V.VI trapt af onder leiding van den hoer Vervoort. D.H.C tolt 56a invaller voor spil Piehvse, terwijl bij' S.V.V. Pool- -man ontbreekt. De eerste aanval is voor D.H.C, cn al direct moet Maltha in actie komen, door een schot van Post, terwijl oven daarna van Dit- mars MalLha op do proef stelt. D.H.C. oefent eenigen tijd druk op hot Sehiedamscho doel uit, maar do verdediging, met Maltha aan het hoofd, geeft vooralsnog niet thuis. Dan onderneemt S.V.V. haar eerste aanvul, die door naast schieten van Molen lijk op niets indoopt Even daarna zendt Versteeg een harl schot in, dat keeper Boot vallende uit zijn dool! stompt. Mo'endijk trapt don bal net over de doel- lat. Dan is de beurt aan D.1I.Cdie het Sclue-, damsclie doel oa.ler schot noemt. Schoten van Van Nolle en het hinnontrio worden door Maltha op meesterlijke wijze gehouden. Toch kan hij niet verhinderen dat de linksbinnen van D.H.C. doelpunt (10) SV...Y., niet ontmoedigd, valt Ilink aan, maar verder dan de D.H.C.-backs kun nen zij het niet brengen, terwijl Ditmars aan den anderc-n kant een buitenspel-doelpunt maakt. Even daarna komt C. v. Diggelen met van der Bragl in botsing cn hij' moet van verder spelen afzien. Wildschut neemt zij'n plaats in. S.V.V. onder neemt nu een aanval, die door de D.II.C.-backs toL corner wordt gewerkt. Deze corner door A.

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 7