jarige Ren ommée D Brieven uit Berlijn. De geheimzinnige inbreker. Badio-Programma's. mi De presiiloutsvex'kieziiig. BAKKERIJ H WIJSBROEK De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. Jac, v. ff. WAAL, !"™rSAT 25'- GEMENGD NIEUWS, Watergebrek so Oudu i'ekela. Uerk en Schooi, SPOUT. Zaterdag. i {Van omzeil correspondent). Op dertien Maart a.s. on. eventueel indien op dien dag geen beslissing bereikt wordt op 10 April cLa.v. zal lwt Buit- sclio volk ter stembus gaan om zich oen nieuwen rijks president to kiezen. Dam wal, hot mandaat van den vertegen woord 1 gen functionaris te verlengen. Slechts voer tien dagen scheiden ons van dezen eersten, "verkiezingsdag. Hot is aan to nemen, dat do propaganda der verschillende groepen zoo heftig zal zijn als zelden to voren in Üo geschiedenis van het republikeinscho Duitschland. En wie de toestanden hier kent, noemt wel als waarschijnlijk aan, dat de oude g-cneraal-veldmaarschnJk ten tweeden male gekozen zal worden, maar rekent toch ook met do mogelijkheid, dat verrassingen komen, die in do politiek van dit land nimmer geheel uitgesloten gebleken zijn. Vier*) candidalon treden in hot strijd perk ditmaal: de aftredende president Von Hindenburg, de communist Thalmaon, de conservatieve oud-overste Duesterberg, en de beroemde partij-propagandist Hitler. Van ieder zijner drie tegenstanders zou, wat het verschil in leeftijd betreft, de 84-jarige Hindenburg de vader kunnen zijn. En natuurlijk met uitzondering van den communist, hebben zo ook inderdaad verklaard, dat ze den genoraa'-veidmaii'" schalk moer veieeren, dan een zoon oen vader zon kunnen doan. Dat m des ondanks de lansen vellen, is natuurlijk lo wijten aan de ongelukkige politick, die ons op dezo plaats behoort koud te laten. Zonder die politiek zou Von Hindenburg, de kranige soldaat met het door en door eerlijke karakter en do bow onderons waar dige onpartijdigheid tegen Thalmamn al léén gecandideard' zijn. Driekwart van het volk zou op hem gestemd hebben, ja., een stemming ware door besluit van het parle ment om hel mandaat van den rijkspresi dent te verlengen, vermoedelijk volkomen overbodig geweest. Na kan zich de wereld over het schouw spel verwonderen, dat eon volk hot niet eens kan worden over oen, naar mem. zoo zeggen zou, vanzelfsprekend bewijs van bewondering en dankbaarheid' voor oem van zijn grootste zonen, an tengevolge daarvan een zijner beste de kans doet loepen, op zijn levensavond openlijk te werden geblameerd. Om dit te begrijpen zon men zich in do ontwikkeling der dingen in Duitschland moeten gaan verdiepen. Wat we hier liever willen nalaten. Do hoofdzaak is, Üat Eet Duitsche volk door do eeuwen heen eigenlijk nooit een gesloten natio nale eenheid gevormd heeft, dat stam men en richtingen, staatkundig ton dooie onafhankelijke onderdooien en diverse partijen elkander steels en wel juist op voor het geheel zeer kritieke oogenbiik- ken, bestreden hebl>on, en dat deze tra gische verhouding altijd weer tot ver deeldheid en zelfvernietiging hoeft geleid, tenzij dan een persoonlijkheid van moer dan lowasgroot formaat als Olto von Bismarck, sterker bleak dan al die middel- punt-vliedendo krachten. Maar het is nog zeer de vraag of zelfs een Bismarck in de tegenwoordige sitnalie Duitsclilnnd tot eenheid-naar-binmen en vooral eenheid-naar-buiten gebracht zou hebben. Do toestand en zijn nu eenmaal 'n tikje anders dan tusschen 1860 en *71. Een economische crisis van voorloopig nog onafzienbare afmetingen heeft toestan den geschapen, die een volk van 65 mil- zmiffla^issaaiCTEzaBazi Milltoenen mensehen danken hunne gezondheid aan hoi datjelijksch gebruik van Quaker. Doctoren en opvoeders der jeugd hebben hel reeds gedurende 50 jaren aanbevolen. uit het Engelsch door A. Treub. 36) r I Enid kwam naar hein toe en legdo haar hand op zijn arm. Mag ik vragen, wat je ware reden is van dit zonderlinge voorstel, Spencer? vroeg zij en haar toon klonk wat streng. Spencer was toch tenslotte een bedien de en dat moest men hem niet geheel laten vergeten. Miss Enid, pleitte hij ernstig, met een uitdrukking van pijn in zijn even op getrokken oogen, heeft hij deze vernede ring niet verdiend? Heeft hij in do laat ste jaren niet ieder schepsel honds be handeld, dat zwakker was dan hij? Iteeft hij niet bijna, het recht verbeurd een gentle man genoemd te worden? En hooft hij niet een misdaad beraamd zoo hij die al niet reeds begaan heelt die zijn naam door de modder zooi sloepen? Zijn laatste woorden waren bitter en sarcastisch. Enid hief trotscli het hoofd op. Hij is mijn vader, mijnheer, herin nerde zij hem toornig. Spencer was even stil en hij keek naar het opgewonden gelaat voor hem met oogen, die in de verte zagen. Dan dank ik God, dat u op uw moeder gelijkt, zei hij raadselachtig. Hoofdstuk XXIll. Waarom zeg je dat? vroeg hot meisje, na een pauze, en veol van de streng heid harer stom was vervangen door een zeer natuurlijke nieuwsgierigheid. Spencer glimlachte tamelijk droevig. - l)e gevolgtrekking is natuurlijk, wan neer ik aan uw vader denk, antwoordde lioon, dat in 1Ö1S een oorlog mot allo enorme nadoelen van oon volkomen neder laag liquideeren moest, bijna 10 pCt. work- loozo medeburgers bezorgd hoeft. Het is in do allereerste plaats die overweldigend© werkloosheid, waaruit do tegenwoordige verbittering onder ouao Oostelijke naburen verklaard moet worden. Vei bitterde, door honger on wanhoop opgezweepte monschen zijn steeds en overal dankbare objecten voor radicate ophitsing geweest. Zeker 20 millioen vol wassen en tot kiezen gerechtigde Buit schors volgen do parolen van radicale partijen, die van een aanblijven van den tegenw oord i gen gematigden, eerwaard i gen en strikt onpartijdige» rijkspresidönt niets moer weten willen. Het gaat er hier niet oin, te onderzooken, of can deel dezer opgehitste» niet toch nog voor de candidatuur-lihulenburg to vindon geweest waro mits de voorbereiding wat handiger ineengezet ware geworden. Stellig zijn groote fouten gemaakt, waarvan de go- volgen nog volstrekt niet te overzien zij». We hebben nu alleen maar met het foit te maken, dat. over 14 dagen Duitschland kiezen zal cn dat theoretisch de mogelijk heid bestaat, dat de beroemde veldmaar schalk geslagen wordt en dan een nog slechts zeer eenzijdig bewonderde en aan geprezen politicus, die pas eergisteren tot Buitscher genaturaliseerd is, do leiding van de Buitscho republiek op zich zal kunnen nemen, om daarmee dan hoogstwaaischijn- lijk oen period© van overgroote verrassin gen in te luiden. Zonder oenigo kans zijn namelijk de beide andere candidate» ThiUmann on Dues ter berg. Het gaat om Hindenburg of Hitler. Eu wel is do tegenstelling al'er- wonderlijkst! Hindenburg ton grijsaard van 84, beror rnd en naar allo kantan met hoogstcn lof onderscheiden, herhaaldelijk redder van zijn volk en door millioanon tol Vader des Vaderlands gestempeld nriax door anderen verguist en onder schat, uit persoonlijke of partijdig» teleurstelling gehaat met een haat, dio allo menscüeiijko ondankbaarheid in zich sluit. Dianraast Adolf Hitler, op zich zelf genomen waarschijnlijk een braaf en noirel burger, die door de omstandig heden omhoog gebracht is zonder dat men den blijkbaar toch zeer groot en in druk, dien hij op volgelinge» vaar wij- wel eiken slag heet uit to oefenon, ook maar in de vorste verte begrijpen en mee voelen kan. Een jonge man nog, een 42or, dus precies de helft van Ilmdenburg's lcel- lijl, opbruischend, maar aan den anderen kant o»k wel voor rede vatbaar, een man nelijke Jcnnn© d' Are, niet meer passend do mentaliteit van het nuchter heden, en wellicht juist daarom met onbegrij pelijke snelheid tot afgod geworden van tien cu meer millioen altijd tot sentimen taliteit geneigde Duitschors. Een afgod? Jawel, zoo moet men liet noemen, Een verafgoding, die zoover gaat, dat in vele tienduizenden gezinnen voor Ilitler, ofschoon hij eigenlijk nog niets positiefs voor land en volk tot stand gebracht heeft, een „heilig plokje" afge zonderd is, op precies dezelfde wijze als voor heilige beelden of afbeeldingen in godvruchtige families. Men mogo daar van denken, wat men wil; het feit blijft en is teekenemd voor den toestand'. Een eer-huisschilder uit Oostenrijk, wiens eenigo verdienste tot op dit oogonblik is, dal hij uit zeven man een partij van honderdduizenden met een aanhang van millioenen gemaakt hoeft, is halfgod in talloozo huisgezinnen. Alen heeft er zijn portret op een klein beeld van zijn stof felijke verschijning opgesteld, plaatst daar dagelijks frissche bloemen omheen. Men moge dit alles bedenken als men straks berichten over do propaganda der Hitlerianen leest! Wat Hindenburg voor een ander, oon naar aan te neme» is gróóter deel van de Duitschors nog heden boteekont, is niet zoo eenvoudig te omschrijven. Frederik do Grooto had alleen maar iets over voor veldhocien, die „fortune" hadden. Hin denburg had slechts in 1914 en '15 for tuin. Den groote» oorlog verloor hij, on danks schitterende strategische talenten, door do al te ongelijke verhouding van krachten. Wat na 1918 kwam, bracht den ouden soldaat veel ergernis, zwa.ro ver antwoordelijkheid en weinig vreugde. On langs stierf zijn eenigo broeder, niet lang geleden zijn eenigo zuster, kort tevoren zijn innig getierde vrouw. Zijn rust in Ha.n never moest hij zeven jaar geleden op geve» om te gaan „regeorem" in do poëzie looze W. Chehnstrasse. En weer hoeft men hem zoolang bowerkt, tot hij bereid ge vonden is nog langer afstand te doen va» een levensavond op Slot Neudeck, dat voor hem gebouvvd was als geschenk zijner bewonderaars en waar hij zijn laatste le vensjaren had willen heercboerai. Men weet, hoe „de oudo hoer" loeft, kent zijn humor on zijn dagirulceling, hoort hot een en ander van zjja eigenlijk zeer stille loven, ziet h-em zoo nu en dan bij hoog-officieelo gelegenheden en ver noemt verder, dat hij zeer vroeg naar bed ploegt te gaan, nog altijd hard' werkt cn blijft vasthouden aan liet beginsel, steeds goed uit te slapen. Zijn aanhang is in deze zeven jaar van gohoel andere samenstelling geworden. Alles wat in het midden staat on links is, wilde in 1925 niets van oen rijkspresident Voui Hinden burg weten -en is lieden overtuigd, dal zijn herkiezing verreweg do beste oplos sing is. Alles wat conservatief dankt on voor wio hot partijhemd muter dan do nationale rok is, zwenkt weg naar Hitier en Duesterborg, ofschoon diep in liet hart toch een zeer zwakke plek voor Hinden burg gebleven is. Wat uit dit alles, in cijfers omgezet, zal voortkomen, is pas in don nacht van 13 op 14 Maart te eonstatoeren. Tusschen het lieden on dien nac-lit ligt misschien oen periode van strijd en op winding, gelijk hel Duitsche volk nog zelden heeft doorgemaakt! ROLAND. Berlijn, 28 Febr. 1932. TELEFUNKEN TOESTELLEN uitsluitend verkrijshnar Inj fcrvicc-* norTntiiiAMSOtus dijk sis - tklep. c.sms Beurtvaait Schiedam Amsterdam. In dir. verb, m. Groningen en Fricsl. Verte. Maand, Woensd cn Afrijd, 5 u. Adres Schiedam, Oude Sluis 4 Qn«t 68456. A'dam, Klovcniersburgw. 39,5*3. 48957 Schippers: J. G. DE MOS en F. IV. BON Jr Eorste Schied, Begrafenis-Vereen.ging Broersvast 103. Telef. 68205 A. v. d. Most, J, H, Jenner, T. Kooy Broersvest103. Fabristraat 36. Laan 44 HOOGSTRAAT 21 TELEFOON 08610. Neemt proef met ons rneliihrood Inkoop van alle soorten 0"OX> v A "PTWR. EN IvIETAI-SN. hij onlw'jkcnd. Enid keek hom verbaasd en verward aan. Zij was Spencer meer als een wel- doenden bloedverwant dan als een betaald dienaar gaan beschouwen vooral in dezo laatste dagen, toen het humeur van haar vader haar slechts oen zwak symp toom „van zijn sympathie voor haar had doen blijken en deze verbijsterende openbaring, dat Spencer een man van gold was, en dat zijn toespraak niet het ver nisje was, dat eerste bedienden dikwijls ais hun gereedschap beschouwen, maar do beschaafde verklaring van een beschaafd man, riep een natuurlijken argwaan in haar wakker. Zeg me, Spencer, vroeg zij, hem recht ill ue oogen ziende, wie heeft dio obli gaties gestoten? Spencer bcantwoorddo liaar blik vast. Blijkbaar een o£ ander volmaakt ge wetenloos mensch, antwoordde hij met kalme overtuiging. Het meisje keek hom peinzend aan, toen, besluitend dat liaar achting' voor den man voor haar gerechtvaardigd was, schonk zij hem een openhartigen glimlach. Het staat niet aan mij je particu liere zaken to onderzoeken, zei ze, onbe wust Spencer's gematigde spreekwijze na volgend, en met een vlougje van humoris tisch sarcasme, evenmin als mij te verbazen over je gedaantewisseling. Ik moet je ech ter vooruit al danken voor de voorde-e- len, dio voor het Huis Brace zullen voort spruiten uit jo ridderlijke liefdadigheid. Sir Peter is een redelijk mensch onder zijn bulderende verwaandheid en als je dat kunt aantoonen, tot jo eigen en zijn tevre denheid, dan zijn alle middelen, die tot dat doe! mogen voeren, volkomen geoorloofd. Zij slak haar hand uit en Spencer boog er met oon hoffelijk gebaar overheen en zij zag niet uo zwakke uitdrukking van i leed in zijn oogen en op zijn lippen, toen hij op de vingers neerkeek, dio hij even langer vasthield dan zelfs zuilk een oogon blik rechtvaardigde. Dank u, miss Enid, antwoordde hij ernstig, tk zal mijn best doen. Het is niet mijn bedoeling sir Peter noodelooste ver nederen, maar een beetje tucht is goed voor ieder mensch. Itet houdt hel on kruid van het hart in bodwang. Hij zag haar ernstig in de oogen. Mag ik u ver zoeken uw tegenwoordige plaats in de huis houding te blijven innemen als mijn gast? ging hij grillig voort. Heb ik dat al niet aangenomen, mijn heer Spencer? Ik ben in goed vertrou wen op uw uitnoodiging vooruit geloo- pen en blijf hier voor een heel lang durig bezoek. Spencer kleurde even bij de ongewone wijze van aanspreken. Hij was opgeklom men van eenvoudig Spencer tot een wezen, die een beleefden titel waard was. Hij boog weer even. U eert en beloont me, miss Enid, verzekerde bij haar. Als u mij nu ver ontschuldigen wilt, zal ik droge k'ocren gaan aantrekken en oen oog op den butler he-uden, voegde hij er met een glimlach bij. Hij is misschien bezig mijn spoedig overlijden te beramen. Hij liep naar de deur. Bel, als het u belieft, wan neer u iets noodig liceft, woog hij met een betoekenisvollen glimia-ch en verliet toen do kamer. Sir Peter leunde tegen de tafel in den salon, den syphon nog in zijn hand en hij keek Spencer onheilspellend aan, toen dezo naar zijn kamer ging. Sir Poter sprak niet. Zijn geest was bezig met do vraag va» zijn oogenblikkelijke houding tegenover dezen schetterenden parvenu va» een but ler en toe» Spencer hem met geveinsde boosheid aan keek en weg ging, keerde zijn blik weer terug lot een boozo beschou wing van het karpet. \]j[ dagen uitstel. Dat was de gedachte, die zijn geesl bezig hield. Vijf dagen uit- Na het schrijven door onzen cor respondent van dezen brief is er nog ©en vijfde candidaat bijgekomen: Winter, een querulant, die thans in do gevangenis zit en die ijvert voor revalorisatio van derood gestempelde bruine duizend markbiljetfcen van voor den oorlog. het a. B. C. VAN 'TXEDER- LANDSOH FABRIKAAT. icm-ten van publieke» aard moeten op de vingers gezien worden, dat zlij in do eerste plaats do voortbreng selen van eigen bodem en industrie den voorrang varkenen. komt voor Europa nog uit de liuidige we reldkampioen dr. Pónsgen (Duitschland). Verder zijn de Vereenigdo Staten vertegen woordigd doorhuil storksten amateur Apple by, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat nog een andere Amorikaansche speler hot acht tal zal volmaken. Te Oude Pclcela lieerscht ernstig gebrek aan drinkwater. Verschillende bewoners laten water uit Winschoten haten. Voor de overigen rijden tanks met water, waarvoor men 2 cent per emmer moot betalen. Ta Oudo Pekela is nog geen waterleiding. Ernstig auto-ongeluk Op de» Ite-ngolcscihcn weg in de buurt schap Stepelo had gisteravond omstreeks tien uur eeu ernstig auto-ongeluk plaats- De ongehuwde arbeider AL IC, werd dqoc een auto-, afkomstig uit Almelo aangereden, en nocTgesmakt. Vo'gcns de verklaring van de» bestuurder slak bet slarffcoflor eens klaps per fiets den weg over -en was do af stand te kort om don wagon toé stilstaudi te brengen. In ziorgwekloenden ioes'aind is de getroffene -opgenomen. De doon- den auto bestuurder terstond gehaalden geneesheer uit Haaksbergen cons'atcerde horsrnt'iiud- ding en oein ernstige hoofdkv, etsuur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Eelhen en Drongoion, P. L. Tasseron, cand. te Huis ter Iloide; te Risse, ds. A. Blanson Henkemans, Oost- Inuisch predikant mot verlof; te Water gang, ds. C. B. Burger, em.-pred'. te Bilt- hoven; te Noord walde (Fr.) ds. W. A. Noest, te Grootegast. Bedankt voor Randwijk, ds. C. 3. van der Graaf, te Nijkcrk (G.); voor Wer kuur, ds. J. van Kuiken, te Exmorra. Gerei, Kerken. Beroepen te Beetgum, J. Weggamans, cand. te Amsterdam. Evang. Lutb. Gem. Drietal te Amsterdam (vac -A. D. Wem- pe), ds. G. D. Hoevers te Hardingen, ds. II. L G. Ouwerkerk te Purmorend en ds. K. II. Wallien te Wecsp. Ilerst. Evang. Lutli. Gein. Aangenomen naar Zrevolle, W. F. ten R ouwelaar, prop. te Amsterdam. Biljarten. Om het w or el d kam p i o e n- s c li a p. Het is zeker, dat Dommermg, Soussa (Egypte), Coirty (Frankrijk), van Belle (België) en Fürster (Duitschland) zullen deelnemen aan de wereldkampioenschap pen groot biljart, welke 24 dezer te Now- York aanvangen. Behalve dezo vijf spelers, die do hoog ste plaatsen bezetten in hot tournooi om het Europee sell kampioenschap, dat dezer dagen te Ilillegersberg werd gehouden, stol! Henry Aimsbury kon eerst na vijf dagen wettig aanspiaak maken, ten min ste, ais do veertigduizend hom vandaag be taald werden. Darker had beloofd hem do aandeelen Wairarapa-peU'oleum morgen vroeg te zenden, en hij kon er alleen over beschikken en zonder moeite. Sothfield' zou ze zonder praatjes tegen tienduizend ne men. Aimsbury zou zijn veertigduizend hebben, voordat de banken vandaag slo ten. B.v. tegen drie uur. Drie uur. Nu, bij meende, dat lnji dien vei waanden gek, Spencer, wol een paar uur zijn zin kon geven, en doe» of hij den butler speelde, en als do veertigdui zend betaald waren, zou hij, zoo noodig, de geheete politiemacht inroepen om dezen eigenwijzen brutalen huurling or uit to zet ten 1 Wat de kaart Harten drie be tref, dat beteokende niets. Hij had de obligaties niet gestolen; er was ook geen geldige reden, waarom iemand zou den ken, dat hij voornemens geweest was zo te stelen. Waren zij al niet in zijn bezit? De kaait? Elk gerechtshof zon overtuigd zijn, dat Spencer die belachelijke beschuldi ging bedacht had om zijn kleinzieligen wrok te bevredigen. Maar hij wist, dat hij aan het haar kloven was. Zijn dochter veroordeelde hem fehcel zooals Spencer ook deed en zooals veel anderen maar al te bereid' zouden zijn om te doen. F» hij had de kaart aan den bode gegeven. Maar hoe had hij kunnen weten, dat do obligaties werkelijk gestolen zouden worden? Hoe had hij. Hij klemde zijn lippen opeen en een begrijpende blik kwam in zijn oogen. Gij' knikte langzaam met het hoofd cn glim lachte boosaardig. Vijf dagen tijdHij zei tot zich zelf, dat hij hot hooi erg mis zou hebben, als hij de hand niet op do obligaties gelegd had, lang voordat de vijf dagen voorbij waren. Hilversum, 1875 JI. Alteen VARA-uitzendingen. 10 u. rm. VPRO. 8 n. Gram of oonp! aten. 9 u. Het Amster- damscih Sa'.istonkwiintet ol.v. Loe Cohan. Mej. Jean'ne Horsten, soubrette. II. Th-ou'- nisse, piano. VARA-looneel. 12—1.45 u Hot YARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 2.30 u. Zang door het VARA-kinderkoor. 3.20 u. Gramo- foonplatön. 4.20 u. Collo soli door J. Druk ker. 5 u. Kamermuziek. 6 u. Het VAR4 Septet o.l.v. Is. Eyl 6.30 u Uitzending v» uit Groningen. 7.15 u. Vervö'g YARA-S tet. 8.15 u. Zaterdagavondprogrnmma RA-orkest ol.v. Hugo do Groot. SuzieKte zang. Duo do Pönty. Joh. Jong, piano. T Accordeon Harmonists. VARA-toonc' Huizen, 298 AI. Al-leen KRO-uitzending-en. 89.15 u. Gramc-foonplaten. 10 u. Con cert door het KRO-Trio. 12.151.45 u. Tiet KRO Sextet ol.v. Piet Lustenhouwer. 2 u. Gramofoonplaton. 4 u. Dansmuziek! door Charley Gertun cm zijd Orkest. 7.451 u. Gramofoonplateu. 8 u. Concert door hot KRO orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 11.12 u. Gramofoonplatein. D avon try. 10.35 u. Morgenwijding. 1.202 20 u'. Concert door The Commodore Gra'n'l Or kest. 3.50 u. Concert door Mandoline orkest 5.05 u. Reginald Foort op Bioscooporgel. 6 50 u. Uitzending van Wales. 7.50 u. Het BBC-orkest ol.v. Percy Pitt. II. Temianka^ viool. 8 50 u. Gedeelten uit de le acte van. „Im weissen Rösl" (In het Witte Paard")' van Raiph Bcnatzky en Robert Slo'.z. 101 u. Vaudeville-programma. 1112.20 u. Dansmuziek door Ambrose en zijn Bami van The Alayfair Hotel. 1 acsasflnsMbuaH Hij ging rechtop staan en zette de schou ders uit. Tot drie uur zou hij hot ver dragen, voor hut geval er vertraging was in het te gelde maken der Walrarapa-petro- leum-aandeelon. liet was dwaas deze ge legenheid weg te werpen, om te ontsnap pen aan de gevo-lgon zijner schanddaad, als zulk een gelegenheid noodig was. Ja. 'Hij zou een paar uur doen, of hij zich sohikta in het voorstel. Spencer zou later vaa herruhooren. En Enid zou later van hem hooren. Hij zou haar laten zien of zij sir Peter Brace haar onafhankelijkheid en on beschaamdheid in het gezicht Icon wer pen. Al hetgeen wel bewees, dat sir Peter inderdaad een verstandig man onder zijn bulü erende verwaandheid was. Enid keek een kort oogenblik peinzend ruar de nepbriet vaas, nadat Spencer da kamer verlaten had en zij dacht er aan hoeveel do gebeurtenissen van don mor gen geloken op de gevolgen van een ro mantisch verhaal. Te denken dat Spencer de volmaakte buller, in werkelijkheid een soort_ van moderne Ilaroen Al Raschid was, die ver momd op zijwegen liep om hot onrecht van bedelaars te herstellen. De toestand, zooals hij nu was, maakte diepen indruk op haar romantische ver beelding, en zij zag met groote verwach tingen uit naar de paai' volgondo maan den. Zij wist, dat ergens- in do naaste toekomst als Spencer haar waardoenng van hem rechtvaardigde, zij den roder zou vinden, dien zij gekend had in diea heerlijken kindertijd in do vreedzame om geving van een landgoed im Berkshire. Alisscliien zouden zij naar het oude land terugkocren later. Of misschien zoii sir Peter zijn.jploetercn in gold in Auck land opgeven voor het vrijer loven van een heereboer op een of ander landgoed in dit jonge, groene, krachtige land'. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6