VERSLAG VAN DEN GEMEENTERAAD. ierimerapii van een eei-ceifliÉsaris politie a &an uur Do Voorzitter: Dim sdbors ik do vergadering tot hedenavond 8 uur. GEMENGD NIEUWS, Vergadering van Dinsdag 8 Dee. 1931. J tijd noodig to hebben voor uw rode? i smiddags 2 uur. De heer P. de Bruin: Zeker nog wel Voorzatter: do burgemeester, do heer H. SluleinedjeT. De gemeentebegroting 1932. Algemeene beschouwingen. (Vervolg), Do heer P. do Bruin, voortgaande Eeu gemeenschappelijke school afgewezen. Spr. heeft maar voor 25 pCt. v/aL to ver tellen, maar in zioo'n ernstig tekort moet zoo snel mogelijk voorzien worden. Spr. heeft getracht aan alle richtingen, die daar voor in aanmerking kwamen, een zekere schoolruimte in het Westen voor bewaar school onderwijs beschikbaar to stollen. Hel plan is gerijpt een centraal gebouw to stich ten, mot een eindeloos aantal ingangen: voor iedere richting één. In dat gebouw zouden, naar een bepaald systeem, aan de verschillende ridhtingen lokalen Ixossoliib- baor werden gesteld. Dat had verschillende voordeden, maar dat plan lmd dlaarom voornamelijk betcekenis, omdat voor den botüw van een bewaarschool in het Weston verder ge211 bloempot grond beschikbaar is. Do heer Visser: Ën do hoer Houtman lacht nog! De heer P. de Bruin: Ik heb het co rnet op den hoor Houtman. Do on ([wikkeling in net Westen is zico snol gegaan, dat het ons wat uit do hand js golnopen. We zul len ccliler niet nakaarten. Vast slaat, dat jn het Westen geen ruimte is voor varsdiil- lcaido bewaarscholen. Spr. stond op het standpunt: Laat ens samenwerken en u gebouw stiditen, waar wij als broeders zulten kunnen samenwonen. 't Reeft spr. buitengewcon gespeten, dat de drie schoolbesturen, die onderling over leg hebben gepleegd over liet plan, zonder met den wethouder van onderwijs daarover to beraadslagen, een weigerend antwco.d hebben gegeven op de vraag, of men wiide samenwerken, 't Is spr. overigens best. Spr. is bereid morgen en overmorgen met de schoolbesturen over het plan ie piraten. Alaar wanneer de biaondere schoolbesturen met willen meewerken om tot een oplos sing to bomen, dan hebt gij raadsleden - zoowel reebtsche als linksehc raads leden tot pliedit voor het openbaar be- waarschoolonderwijs te doen, wat absoluut noodig is. B. en W. zeggen niet: Dan zullen wij op liet Potgietorpfein een apenbare bewaar school bauwen Maar jn hot stuk van R, en W. staat: Als hel niet mogelijk is oen aparte bewaarschool te bon wen, zullen we den, of niet met een enkel lokaal be- schikbaar to stellen in de oponharc scJhao] aan het Frans Halsplein of de Prins Mauri Is straat in den argstea nood kan worden voorzien. D'ik zitten to inlusschon ook niet in dat soort lokalen. Als do heer Hcogcndam zegt: De A.R. ïijn niet bereid hun medewerking te ver- xenon nan con incidentoolo oplossing van het bewaarsctioolondenvijs, dan antwcoid spr., dat ieder raadslid' tot plicht hoeft te bevorderen, wat in het algemeen belang is. 'tZou spr. aangenaam mijn, indien de bi- ziondeie schoolbesturen zouden slagen. Maar spr. eischt, dat ocuk da reeihlerziijdo meewerkt om uit een noodtoestand te komen. t Spijt spr., dat h(j zioolang bfijl deze zaak heeft moeten stilstaan, maar liet was noodig. Het N. C.' ft De heer v. d. Tempel heeft over het Nat. Crisis Comité gesproken en daarbij sterk den indruk gewekt, alsof hiij reeds precies wist, wat voor oen soort ding dat is, 'tZal volgens den heer v. d. Tempel ziijn oen in stelling, die mensehen, welke niet in de gelegenheid zijn zich bij1 een vakorganisatie aan to sluiten, in hot bizonder do kleine neringdoenden, te helpen. De heer v. d. Tempel: Ik heb gezegd dat de mogelijkheid zal bestaan die men- schon te helpen. De heer P. de Bruin: Toen de heer v. d. Tempel sprak in den raad, was over de wijze van werken van liet Nat. Crisis- Comité nog niets bekend en eerst heden is een brief ingekomen over deze aangelegen heid. Be Voorzitter: Op den dag, dat de lieer v. d. Tempel over het Nat. Crisis- Comité sprak, heb jk den bewesten brief ontvangen. De heer v. d. T e m p e 1Ik bon tocli geen helderziende, hoor! De heer P. de Bruin weet niet, of de heer v. d. Tempe! misschien hetero verbin dingen met Den Haag heeft dan do buige- mtester. 'tSdiijnt de bedoeling to zijn om do kleine neringdoenden te helpen. Als dat het gevat is, moet dat gezegd warden, op dat geen verwachtingen megen worden, op gewekt, die straks niet bevredigd zullen worden. Spr. kan particulier werk op hot gebied van steunverleening waardocrcrt. Spr. heeft zelfs groote waardeering voor meu- sehen, wier naam ncoit in dé krant komt en die toch eiken dag anderen helpen, soms met kleine dingen, maar dio toch niet to ontberen ztijn. Spr. zon dat geweldig werk' van barmhartigheid niet willen en durven kleineeren. Maar in dezen tijd ko men we er niet met particuliere liefdadig heid. Voor dezen tijd zSjfn moer algemee ne maatregelen noodig, die de overheid' moet treffen en die clan ook nog wel niet afdoende zullen zijn, maar toii moer ef fect suilen sorteeren. Als het de bedoeling is, dat het Nat. Crisis-Comité do kleine neringdoenden zal helpen, zicoals vroeger liet Steuncomité, dan moet men dat maar zoo gauw mogelijk zeggen, opdat er in dit opzicht klaarheid komo. Maar dan moet men od'c niet spre ken van een Nat. Crisis-Comité, dotih van en comité voor den middens!ami. Door do stratosfeer. Deniouwe reis van pro fessor Placard. liet Fransche luchtvaartblad „LTIéronaii ticpie" bericht, dat prof. Piceard voorne mens is, de komende lente zijn studie'over do samenstelling van liet bovenste gedeel te der atmosfeer en do werking vandekos mischo stralen op het levend organisme, aan do practijk te toetsen. Ofschoon prof. Picoard zij'n belofte aan zijh echtgenooto, om zich niet bloot lc stellen aan do gevaren van fantastische ex peditios, gestand zal blijven, zal hij zijn proefnemingen voortzetten. In zijn plaats wees hij als observator Max Cosyus aan, dio de verschillenle instrumenten zal con- troleeren. Prof. Piccard zal daarna in zijn laboratorium de meegebrachte d.agnm- mon aan een onderzoek onderwerpen. Daar do aluminium luchtballon-gondel na do landing van don eersten tocht dooi de stratosfeer, liot gebied mot zijn onwc zeidijke wijde grenzen, is blijven liggen tusschen do rotsen van Tyrol beeft do Bel gische geloerde oen ander schuitje ont worpen, dat bekostigd zal worden door een nationaal fonds voor wetenschappelijk on derzoek, dat deze studies financiert, van zelfsprekend niet zonder eigenbelang. Ook de ba'lon wordt grooter. Men is liet 'nog niet eens of men den bolronden vorm van do cabine zal hand haven en men onderzoekt, of het niet meer verkieslijk is, haar den vorm van een ku bus to geven, die gemakkelijker in te richten is en waarin men ook gemakkelijker kan vertoeven. Men mag niet vergeten, dat een groot gedeelte van den tijd, in den bal'on door gebracht tijdens den eersten tocht, in be slag werd genomen door in onbruik ge raakte toestellen, die buiten den ballon waren bevestigd. Veel van de kostbare zuurstof, die men meevoerde, moest der halve ontsnappen en stolde do aanwezigen in dén gondel bloot aan levensgevaar. On danks den langen duur der opstijging ging veel kostbaren tijd verloren door werkzaam heden, die in geenerlei verband stonden met het eigenlijke doel der reis. Daarbij kwam nog, dat er een óageluk met het windas gebeurde, dat vcor het vertrek niet meer kon worden gerepareerd en dat den professor belette, de veiligheidsklep in werking te stellen en waterstof te la ten ohlsnappcn o n te dalem. Dit was een niet minder ernstige omstandigheid, .want do onderzoekers worlen hierdoor gevan genen in hun eigen apparaat, waarop zij geen enkelen invloed konden uitoefenen. Het heeft niet veel gescheeld of dit nas hun noodlottig geworden, doch door een gelukkig toeval is alles nog goed afgetoo- pen. Maar deze ervaring, dio ook slecht had kunnen afloopen, toont tenminste de fouten, die voortaan vermeden kunnen wor den en hot is thans duidelijk gebleken, welke verbeteringen hij oen tweede vlucht dienen te worden aangebracht. Zooals de directeur van hot observato rium te Bourges, de abt Moren-c, zoo bui tengewoon duidelijk hooft aangetoond, is het geenszins noodzakelijk menschenlevens in do waagschaal te stellen, met hot eenige doel de kosmische stralen in het hooge luchtruim, waar in geval van een ongeluk een zekere dood wacht, te gaan onder zoeken. Voor dit doel heeft men de be schikking over peil-hallons, die zelfrcgi- streerendo toestellen met zich dragen en weldra zal men oo'c raketten kunnen toe passen, die nog veel hoogcr kunnen stij gen. Onder de projecten, die binnen zeer kor ten tijd verwezenlijkt kunnen worden, noemt men die van den Amerikaanschen profes sor Daniel Laioa, die thans de ideale plaats heeft gevonden voor het wegschieten van een raket, die in staat is, een lioele lading instrumenten mee te voeren, welke gedu rende den tocht naar hooger sferen voort durend regislreeren, die 70.000 metershoog kan gaa'n en do instrumenten gaaf en wel, dank zij een vernuftig aangebrachte para chute, weer op den aardbotem terugbrengt. Tot in do kleinste détails heeft men do werking van deze raket bestudeerd en de opstijging zal in do komende lente plaats vinden in het woestijngebied in de nabij held van Tripolis en de Egyptische grens. Deze onderneming zal minder moeilijk heden ondervinden dan die van don Bel gischen ballon met 1GOOO kuhiekon meter inhoud en zal minstens evengoade resul taten kunnen boeken, zonder risico voor de onderzoekers. Het schijnt echter tamelijk overbodig, op het oogenhlik, 'na de werkzaamheden van Kolholster en Millikan nog reeds ge maakte en jaren bekende, studies over de ultra X-stralen te herhalen. Do energie dezer stralen, is, zooals bokend, zoo sterk, dat deze een stuk looi van 5 meter dikte kunnen doordringen. Men schrijft dit toe aan het afstooten van helium en waterstof uit den schoot van verafgelegen nevel vlekken, v, a'ul deze stralen zouden, als zij van hemellichamen, daaruit niet kannen ontsnappen. Maar welke ook de herkomst van do ultra-X- of kosmische stralen moge zijn, huïi belangrijkheid is er niet minder om voor de menschheid, omdat zij zoo doordringend zijn, dat zij door alles heen gaan, zooals door murein en mensohelijke orgainismch. Do hoeveelheid afstralingen, die do aaide voortdurend ontvangt, mag niet weggecijferd worden, omdat mon dit gelijk acht aan het tiende gedeelte van wat de zon aan licht en warmte uitzendt- Ofschoon do working dezer kosmische stra ling zeer zeker niet van belang ontbloot is, schijnt het toch vrij nutteloos, witte muizen of marmotten 15 of 20 K.M. in de lucht te brengen. Men kan de werking der kosmische stralen evengoed op de aarde zelf bestudccren. Onder deze omstandigheden schijnt dc hernieuwde proefneming van den Belgi schen pjofessor niet leen of ander weten schappelijk doel na te streven. Hot blijft natuurlijk eeh werkelijk belang weideend e de monstratie vain de mogelijkheid gedurende enkele uren door te brengen in een sfeer, dio wij hior op, aarde niet kennen en het is een nuttige aanwijzing voor do toe komst, als er ruimte-vliegtuigen den aether zullen doorkruisen, doch dit is dan ook alles. Do wetenschappelijke studie kan men oen eenvoudiger en minder gevaarlijken weg doen vougon op de stevige korst der moederaarde. vin. Do jacht op iubrekers. Weer was er een inbraak gepleegd, waar bij do brandkast als een sardineblikje was opengeknipt en weer waren de dalers on bekend. Als ik zog Onbekend, was dit maar betiekkclijk, want eigenlijk' wisten we hooi goed wie de jongens waren, die telkens blipjon van bekwaamheid gaven in het ope nen van brandkasten, waar de goede bur gerij haai' bezit veilig waande; we kenden dc jongens hij naam on toenaam, wisten waar zo woonden en waar zo hun bitter- uurtje hielden, welke uurtje ongeveer den geheelen dag vulde. Als je op zoek ging onder de jongens en meiden van do vlakte, hoorde je van allo kanten, dat Jan on Jaap en Willem en Gijs, en hoe ze allemaal meer mochten hccten, do krakers waren; voorts wisten ze, dat „de Bleekc" do zaak opkocht en „de Mottigo" de centen verkookte, dat wil zeggen: togen de vaste provisie van 10 pCt. de gestolen bankbiljetten tegen an dere omwisselde. Ja, maar, wat gaf je dat alles? Dikwijls hadden we al een inval ge daan, Pu bij dezen, dan bij dien, maar 't eenige wat jie volnd was een partij vaischo sleutels of wat inbrekersgereedschap, dat we dan maar meenamen om de lui te ont- rieven, maar gestoten boe! vond je nooit en bij de Mottigo behoefde je niet te ko men, want die vloekte je stijf, bewerende, dat hij een eerzaam winkeliertje was en hij liet je niet binnen. De lui, die je zoo hot een en ander ver telden, waren als do dool voor de inbre kers en zouden aider geen voorwaarde of ficieel iets wilton verklappen, en boven dien, wat ze wisten, hadden ze ook maar van liooreP zeggen, terwijl er meer con clusie dan wetenschap in hun verklaringen -la ter te laten. Nu is niets zoo gevaarlijk als het stelen of liever het van de hand doen van waar depapieren, wamt die kan je niet als oen bankbiljet in betaling geven en je kan dio ook maar niet aan een bank of een effecten handelaar verkoopen, want eerstens krijgen die de lijsten van gestolen effecten en twee dons koop en ze niet van onbekenden, om dat zij dan .on slotte aansprakelijk worden gesteld. Dat wisten de jongens ook wel en daarom zaten ze met die dingen in hun maag, maar ja, als jo daar papieren ziet liggen, waarop staat, dat ze een waarde van duizend gulden, dollar, ot' andere munt vertegenwoordigen, al is die waarde soms denkbeeldig, dan is het begrootolijk ze to laten liggen. Ik vroeg Jan, of hij er tegen billijke ver goeding of desnooJs zonder vergoeding wat voor voelde, te trachten in connectie met do brand kas Wie ven te komen en Jan, die avontuurlijk was aangelegd, terwijl hij weer eens zonder emplooi was, zei, dat hij me wilde helpen en ik verwees hom naar Schele Karei, waar hij de bloem der natie zou aantreden. Jan was dus volstrekt geen vriend of col lega der inbrekers, als hoedanig men bet- later wel eens heeft willlen voorstellen, om afbreuk aan zij'n getuigenis te doen, maar een amateur rechercheur. Jan ging naar de kroeg van Schele Ka- rel, waar zijn verschijning als heertje vol strekt geen argwaah wekte, want al d& klan ten van Karei zaten tip top m de kleeren en rookten sigaretten. "Wal hij daar bij zijn dagelijksche bezoe ken, alzoo bij elkaar gelogen heeft, weet ik niet, maar zijn welsprekendheid en de mededeeling, dat hij geen onbekende in 't gevang was, bezorgden hem al spoedig vrienden, temoer daar Jan niet op eon con schuilde; ze wisten dat Jan en Jaap ensumplie keek. Kaïel vooral werd een van consorten niet werkten, toch centen had den voor mooie pakjes en voor de kroeg, en nu mochten Annetjo en Mientje en de andere vriendinnen van de jongens er o;> haar manier ook wat bij'verdicnun, de con currenten begrepen, dat als na een goed Snaakje de bloemetjes buiten werden gezet, dit niet betaald wor-1 uit de verdiensten der vriendinnen. Wat gaf jo al die wijsheid? Niets. Ilal je maar eens een paar goede vingerafdruk ken gevonden, dan had. je tenminste een houvast gehad; had je maar eens een stuk je gestolen goed gevonden, dan was er een punt vam uitgang geweest; nu kan je eigen lijk niets dom, en als de jongens bij „Schele Karei" voor de toonbank stonden te drin ken dn te zwetsen, dan wuifden ze je gooien dag, als jo voorbij ging on ze waren jo viaal genoog om de rechercheurs uit te nooJigen een glas met hen te komen drin ken. Het spreekt, dat we bij dit alles niet stil zalen, maar cr 's nachts in dc onmogelijk ste plunjes op uit trokken om te zien, of we goede bekenden ergens op verlachte wijze kondon aantreffen en het lukte dan wel eens een paar mara.ndeurs op den kop te tikken, maar wat je ring waren ge woo i- lijk een paar schlemielen; do gerautineor- den zag je niet, of als je ze zag, had-lea ze jou ook gezien en was het weer vor keken. Ik begreep, dat ik moest zien er iemand tusschen te krijgen en ik probeerde het met Tcon, maar al haddon ze hom niet dóór, zo namen zo>o'n slungel niet in ver trouwen; die was hoogstens goed om hen te traklecren, en als ze geweten hadden, dat Tco.i een rijwiel luul gepikt, zoulen ze hem misschien nog bij do po'itie ge bracht hebben; dat delen ze, als ze iemand kwijt wilden en ze hoopten daarmee de gunst,van do politic te winnen; ja, je moest voortdurend op te qui vive zijn, dat zij van hun kant g* m zoogenaamden verslie- cheraar tusschen de recherche schoven, die hun meedeelde, wat de politie wist en van plan v, as. Ik maakte toon kennis met een jongen man, die het loven niet al te ernstig op vatte; een jongen van ontwikkeling met een ongebreidelde fantasie en een gewel dige flux de parole, bovendien 'een met groot léf. Zijh kwaliteiten waren oorzaak, dat hij de eeno betrekking na do andere kwijt raakte en dat hij altijd court d' ar gent was, want Jan kon geen centen in zijn zak houden. Hij had onder moor ook iu effecten gescharreld en zijn bekendheid, mot die min of meer waardevolle papieren, kwam mij uitstekend tc pas. Weet name-, lijk, dat do boeien krakers den laatsten lijd nog a! «das effecten in de brandkasten, hadden aangetroffen en zij hadden het on De Voorzitter: Denkt u nog veel afkomstig moesten zijn uit het binnenste zijn intimi en toen Jan met don vrouwe- lijken najnhang kennis begon te maken, was hij door zijn Inel uiterlijk en zijn mooie tong al gauw in do gunst. Iïet duurde dan ook niet heel lang, of Jan werd in intio- men kring uitgenooligd, waai' hij baerihana- liën meemaakte; waar hij zag, hoe gewiek ste zakkenrollers hun eigen kameraden be- stalen en waar het tusschenbeiden tot er gerlijke tooneeidn kwam, als een of andere dronken boef in een bui van drift of jalou- zie zijn meid half dool trapte. Ik heb toen wel oöns gevreesd, dat Jan, die, als ik zei, avontuurlijk was aange legd. dio partijtjes te veel naar zijn smaak zou vinden, want aanvankelijk kreeg ik! geen andere waar voor mijn geld dan zeer interessante en levendige beschrijvingen van de fuiven, dio Jan moemaakte en zijn kostenrekening was nu niet bepaaald laag, terwijl hij er begon uit te zien als een vuil hemd. Maar gelukkig bleef het voor Jan avon tuur en ik begreep wel, dat hij er ook op den tangen duur pas goal in zou komen. En hij kwam er zoo goed in, dat ze met hem over de effecten begonnen te spre ken, waarbij hij hu'n deed gelooven, dat hij zijn- leven lang eigenlijk! nooit wat anders gedaan ha»l dan in gestolen ef fecten handelen. Hij wist alle mogolijke inlichtingen to geven over de reticle waarde der stukken cn hun verhandelbaarheid en eindelijk kwam de vraag, of hij kans zag ze to veikoopen, waarhij 'natuurlijk de waarbor gen zijn. Jan took aan z'n zooveelste si garet en "zei, dat hij ze zelf voor oon zacht prijsje wilde koopen; dat was togen den in dien handel gebruibolijken koers van 10 pCt. der reëele waarde. Dat was niet veel, maar Jan loog van reizen naar het buitenland, het risquanle, dat er voor hem aaan de zaak! was en toonde zich heel 'niet begoerig. Nu waren de dieven natuurlijk al lang bij Bleekc Wil lem en Mottige Toon geweest, maar die moesten van die papieren niets hebben en daarom dachten zebeter een tiende ei dan een leego dop. Ze vertrouwden Jan echter ook al niet verder dan zo hem za gen, zooals dat bij die licerön is, als 't op centen aankomt, want Jan was ontegen zeggelijk een patente jongen en geen haar op hun hoofd dacht er aan, dat hij een spion was, maar ze wisten wel, dat hij nu niet zoo heel dik in zijn geld zat en ze zeiden hem dan oo'c ronduit, dat ze niet geloofden, dat hij het geil zou hebben om de effecten te betalen, want al was 't dan maa.r tien percent, hot liep toch nog al in do papieren. Pf Zei Jan en stak een nieuwe siga ret op, „als ik zooveel geld had, zat ik hier toch zeker niet, maar ik heb eten man ik alleen oen paar procent provisie; zoo- veoLvVugdien ik cr niet aan." Zé '\vikleu 't probeeron met oen paar stukjes, waarvoor oen driehonderd guidon iicolig zou zij'n, maar nu kwamen de con dities; niet dat ze Jan niet vei trouwden, maar cr moest tater geen bewijs tegen hen zijn. Dus Jam moest eerst het gold geven en op eerewoord werd verzektarJ, dat liij dan do stukken kreeg, hoe en waar Mal zou hij wel zien. Jan vond dit alles good, want hij ver trouwde hen en bovendien waagde hij zij(l eigen centen er niet aan. j Toon Jam me die boodschap bracht, keek ik wet wat bezorgd; Jan driehonderd gul den in zijn zak geven was, gezien 's mans mildheid, niet zonder bedenking; ik sprak er mot de verzekering over, mijn bezorgd heid niet verbergend, doch deze wilde het er op wagen en zoodoende kreeg Jam zijn driehonderd gulden. Hij heeft dit geld eerlijk overgedragen nu ja er zal wel een provisieije vanaf zijn gegaam, maar daarmee luid lui de stuk kon mog niet. Den volgenden avond ging Jan door een steegje, toen er een meisje naar hem toe kwam, dat hem eon pakje in de hand stopte en verdween. Het bleek, dat de bewuste ef fecten in het pakje zaten, maar tevens blijkt er uit, dat de dieven voor het eerste gat niet te vangen waren. Enfin ik kreeg de f3000 effecten en kon ze den benadeelde teruggeven, maai- een streep verder was ik niet gekomen; ik kom met geen mogelijk heid bewijzen, dat de effecten afkomstig waren vam de jongens. We besloten op bet ingeslagen spoor voort te gaan en gaven nieuw geld, waar voor we nieuwe effecten kregen, tot ik ten slotte de bede partij, welke f 30.000 waanl was, in hamden had. Mon begrijpt, dat dit alles, hoe aar dig ook, niet het doel van mijn werk was; ik moest de dieven hebben en bewijsma teriaal om ze veroordeeld te krijgen. Ik had alleen Jan tegenover het stel, dat al les zou ontkennen en bovendien was ik met Jan overeengekomen, dat ik hem, als 't eenigszins mogelijk was, buiten het go- ding zou laten, wat met hot oog op Jan's veiligheid een verklaarbaar beding was. Eén ding bad ik er echter mee gewonnen: Jan had eem onbeperkt vertrouwen en het geloof aan zij'n rijken geldschieter werd met den dag grooter. Ik had de voorzorg genomen dc nummers der bankbiljetten, die ik Jan gaf te noteerem en ik liet olnder cenig voorwendsel eens een van de bo'nde aanhouden ca foiLleeren, waarbij een der genoteerde biljetten werl gevonden, maai' men voelt het: dat was nog miets, maar wat ik zoo langzamerhand wel wist, dat'was, wie de lui waren, die inbraak A. hadden gedaan, wie 13. en wie C,, maai' wie D. zouden doen, dat wist ik niet, want de jongens haddei Jan alben noodig als zo wat gedaan kudden; voor dien tijd 'niet; ze waren voorzichtig en be halve hot stel, dat iets ging ondernemen, wist niemand van de plannen iets af. noodig gevonden, die hij hun vertrek ach- netje, dat het geld geeft en van hem heb SPORT, Vootbal. BondsolftalSparta (Praag). Het bondsolftal, dat hedenavond op hol V.U.O.-terrein te Den Ilaag tegen Sparta (Praag) zal uitkomen is thans als volgt samengesteld: Doel: Veonendaal, Naaldwijk. Achter: Van Stokken, D.W.S. 011 Lelie veld, V.U.0. Midden: Pelikaan, Willem II, v. cl'. Wildt, V.U.G., Schoffcrs, Itormes-D.V.S. Voor: Eichhorn, R.P.O., Bonsema, Vedo- citas Grom, Ophorst, H.B.S., Smits, R.C.ÏI. en Kruiver, K.F.O. Kegelen. R. K. B. Klasse 33 heeft do rondgang voortgezet op do banen van Courzaad. De uitsla gen waren a!s vo-igt: Geultjesgooiers 279; D.O.K. 2G7Bijen korf 2L6; D.I.K. 257; Maas 290; de Ro- gein 28S; Ü.N.A. 298; Pompenburg 244; Corner club 290; Iloudt Braaf Stand 255; Woudloopeis 2GG; Groot Hamburg 237; A.D.O. 2GS. VLAARD1NGER AMBACHT., 39 Maart. Afloop eierveiiiug. Aanvoer G252 kipeierdn, f 2.25 tot f 3.50 1743 eendeneieren, f2.25 tot f2.65, per 100 stuks. Ganzön-eieron fO.10, per stuk. Burgerlijke Stancl. VLAAJRDINGEN. Geboren: 24 Maart: Adriana, d. van K, van Sotm en C. Bredervold. 25 Maart: Hendrik, z. valn IV'. Hofman en IV. SchoOnenberg. Jeroen, z. van A'. C. Langbroek en Iv. Oostveen. 26 Maart: Krijn, z.'valn M. IV. Poot en S. Knoester. Adriainus Johannes, z. valn A. J. Wildschut en W. A. Verwaijem. Adriana Elizabeth A'ntoinetta, d. van G. A. Steenbergen en A. A. A. Sohoones. Abraham, z. van A. Beijer en J. Spuij. 27 Maart. Cornolis Jóhalnncs, z. van G. J. Sneek en J. van dor Lugt. 28 Maart: Clasina, d. valn C. Stout en N. van der Lugt. 29 Maart: Henriea Alexandra, d. van A. Florio en G. J. Diepstraten. Overleden: 28 Maart: Lina Katharten, Blonk, 77 ja ren, wed. vam J. Droppcrl.

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 10