Plaatselijk Cnsis=€omité Schiedamsche Courant, Uit Rusland. Hceït U reeds iets bijgedragen? Radio-Programma's. TWEEDE BLAD Vrijdag 1 AprU. No. 19093 Nadruk! verboden). helpen. De mislukte ontvoering van Agabekow. Eon paar jaar geleden werd de Russi sclio pers in rep en roer gebraoht door liet bericht, dat de tsjakisl Agabekow, aio zeer hooge betrekkingen bij do Tsjeba en do GP. Oo. bekleed bad en laatst* lijk resident van de G. P. Oo. in bet Naaste Oosten is geweest, ia bet geheim zijn standplaats Konstantinopol verlaten heeft, naar bet Westen is gekomen en open lijk met de bolsjewiki gebroken hoeft. Daar na publiceerde deze Agabekow onthullingen over zijn werk bij de G. P. Oe. en verklapte verschillende geheimen van zijn vroegere vrienden. Sindsdien voert de gewezen bo'.s jewiek en tsjekist Agabekow oen verbitter den strijd tegen do bolsjewiki en de G. P. Oe. Zoowel voor Agabekow zelf als voor allo buitenstaanders, die do gewoonten van de G. P. Oe. kennen, was het van het begin af duidelijk, dat Agabekow met vuur speel de, dat de G. P. Oe. haar gewezen mede werker bespiedde en niet zon nalaten op een geschikt ©ogenblik den voor haar ge vaarlijken man naar Rusland to ontvoeren of hem te vermoorden. Daar Agabekow echter zelf 10 jaar lang bij do G. P. Oo, werkzaam is geweest en alle kunstgrepen van dozo instelling kendo, moest die ont voering goed georganiseerd worden, hetgeen veel tijd en groote onkosten eischto. Kort geleden werd de poging tot ontvoering en moord op Agabekow ten slotte gedaan, maar liet een ein ander liep op een mis lukking uit. De schuldigen werden gear resteerd en Agabekow kon ongedeerd naar Brussel terugkeeren, waaar hij nu woont. In do buitenlandsche, vooral in do F ran- sche bladen waren dag in dag uit ellen lange verhalen over deze gebeurtenis te le zen, het oeno vaak phantastischer dan het andere. De ware toedracht van de zaak was, volgens do uiteenzetting van Agabe kow zelf in een Russisch dagblad, als volgt; Eenige maanden geleden ontving Agabe kow to Brussel bezoek van een zeer ach tenswaardig uitziend en hoer, don 72-jarigen. Engelschmnn Stopford, die hem hot vol gende verhaal opdisclite. In Rusland woon de een rijke dame met haar dochter. Die dame beeft op ©en Zwitsorscbo bank plm. 400 millioen francs P-gen, gedeponeerd daar nog vóór do revolutie. Do bolsjewiki weigeren echter den twee vrouwen passen te geven. Zou Agabekow, die, naar de En- gelschman meende te liebbou vernomen, nog steeds betrekkingen met so nmige G. P, 0e.-man.nen onderhield, hierin behulp zaam willen - jln? Agabekow begreep dade lijk, dat die Èngelschman door de G. P. 0e. gezonden was. Hij deed echter als koesterde hij niet het minste vermoeden en zei, bereid te zijn in deze aange.cgon- lieid hulp te vorieenen, Dat gesprek leid de tot ecnigo andere besprekingen, waar aan behalve Stopford, nog eenige andere buitenlanders deel namen. Ion slotte werd hel volgende plan uitgewerkt: Agabekow zou naar Sofia gaain en daar vandaan naar Warna (een Bulgaarsche haven aan de Zwarte Zee). Te Warna zou Agabekow ccn schip vinden, dat voor oen behoor lijke vergoeding bereid zou zijn naar Odes sa to gaan en daar de twee dames in liet geheim aan boord nemen en naar Warna te brengen. Voor deze medewerking zou Agabekow 2030 pond sterling krijgen. Bij zijn werkzaamheden te Warna zou Agabe kow goho'pen worden door den Bulgaar Dmitrow, dien Stopford ken So. Agabekow begreep, dat die Dmitrow oen agent van de G. P. Oe. was maar hield zich als had hij niet het minste argwaan. Met veel moeite en verschillende avon turen, die wij wegens gebrek aan ruimte niet kunnen beschrijven, bereikte Agabe kow Sofia. Den volgenden dag kreeg hij echter bezoekt van de politie, die hem be val, ondanks het feit, dat hij een visum voor een maand had, het land onmiddel lijk to verlaten. Agabekow keerde dus on- vorricblcrzake naar België terug. Stopford droeg toon Agabekow op oen Als er nood is, heeft het Nederlaiulsche volk steeds getoond te willen Ook de ingezetenen onzer gemeente hebben bij vroegere gelegenheden geloond een warm kloppend hart te bezitten voor hen, die buiten hun schuld as uioeilijkheilen z^n ^g^ jim,s(,,[t t,umg 0jm-icnw 1100d, en dat niet, sedert andaag of gistoen. De overheid steunt hen, voor wie een a =e rege- zijn er waarschijnlijk honderden, die in verkeeren, maar geen werkloozensteun vandaag ling is te treilen, maar daarnaast minstens even groote moeilijkheden ontvangen. Ook die mensehen moeten geholpen worden. Hot Plaatselijk Crisis Comité heeft de hulp georganiseerd, maar kan zonder daartoe ïn staat gesteld te zijn door de burgerij, met veel nood lenigen. Bijdragen kunnen worden bezorgd: ta, kantore va» de 1'ROVINCIAIE CREMET- ES BMfla™ JBA™ Bailee Haven 103, of worden gestort op de postrekening dim bank No. 24JOU met vermelding van de woorden: Voor Crisis-Conn ot aan liet bureau van de SCHIEDAMSCHI5 COURANT, Lange llavcn 141 ot worden gestort op postrekening No. 5311. eveneens met vermelding van de woorden: Voor Crisis-Comité. De beide ledenvergaderingen te Rotter dam en to Dordrecht gehouden, hebben zich met hot advies verecnigd. Overwegende dat een loonsverlaging, die ruim 15 pCt. zou bedragen niet kan wor den aanvaard, besloten deze vergaderingen op Maandag a.s. het conflict in zijn schorp- sten vorm te aanvaarden. Op grond van tactische en organisato rische overwegingen zai dit geschil wor den beperkt lot sleepbootan, zoodat de bemanningen der rijnschepen builen den strijd vallen. In feiten is hier geen sprake van sla king, maar van uitsluiting, omdat de meeste werkgevers van hun arbeiders heb ben gcëisdil, zich schriftelijk del de 15 pCt. loonsverlaging op poene van ont slag to veroonigen. HET A. B. C. VAN 'TNEDER- LANDSOH FABRIKAAT. Middenstanders en winkeliers: begrijpt, dat gij, door bij voorkeur het N ode r- iandsch Fabrikaat te verhan delen de algemoeno welvaart bevor- derl, een koopkrachtig publick sclhept, dus zelf betorc resultaten zult kunnen verwachten. visum voor Roemenië aan te vragen en naar Constanza to gaan on daar do vlucht -van do twee dames te organisoeron. Op nieuw deed Agabekow als koesterde hij geen argwaan en slomdo in de nieuwe route toe. Kort daarop verscheen Stop ford in het gezelschap van den Fransch- man Lecoq, die te Constanza Agabekow behulpzaam zou zijn. Inlusschen bespied de Agabekow zijn nieuwen compagnon zonder dat die het merken kou, en op dez.o W'jz.o kwam de gewezen resident van de G. P. 0e. voel dingen te weten, die van veel belang voor hem zijn geweest en hem den dans hebben helpen ontspringen, Agabekow en Leoo[ begaven zich naar Constaiuya, waar zij in velschillende ho tels intrek hebben genomen. Dagenlang voerde Lee op gesprekken per telefoon met iemand te Parijs en ontving uit die stad veel totegrammen, waarop hij tol icons weer ei'votcrig antwoordde. Do tienjarige orva- iia in dienst van de G. P. Oe, kwam Aga bekow to pas. lly wist het zoo in te richten, dat hij do brieven van Lecoq kon onderscheppen. Op de«e wijze was hij op de hoogte van do plannen van do bende, die zijh ontvoering voorbereid Ie. Eenige dagen na lien ver.-w heen te Con stanza do eerste agent van de G. P. Oe. Daarna volgden de overige. Agabekow be greep, dat de ontknooping niet lang meer op zich zou laten wachten. Kort daarop omtmoctto hij in de kamer van Lecoq een Bulgaar, die zei Tsontsjew te heeten, koop man te zijn en te Warna zijn kantoor te hebben, uit welke stad hij voor zaken naar Constanza gekomen was. Nu hij door Le coq op de hoogte was gebracht van hun plannen, was hij bereid de zaak te steu nen. Agabekow vertrouwde hem niet en won inlichtingen in. Op deze wijze kwam hij to'weten, dat Tsontsjew niqt uit War na, maar uit Stamboel was gekomen. Den zelfden dag zond de Bulgaar telegram men aan twee G. P. Oo.-vertcgemvoordi- gors te Stamboel (Agabekow noemt telkens weer niet al'een de namen van allo per sonen, maar ook hun adressen, de data van do telegrammen enz.; op welke wijze hij nat altes heeft kunnen vernomen, vertelt hij niet; vermoedelijk was zijn bron de Ru- meensche geheime politie, die door hem, naar het schijnt, onmiddellijk op -ie hoogte van zijn vermoedens was gebracht en met hom samenwerkte om de G. P. Oe.-bende te ontmaskeren, doch dit is slechts con vermoeden). Twee dagen later lcwa.m naar Constanza 'hot Grieksche stoomschip „Phi lomela", waarvan do kapitein, do Griek Samoerakis, een kennis van fsontsjew bleek te zij'n en al dadelijk zijn bereitwil ligheid beloonde, do dames uit Odessa te gaan halen. De beslissende dag is gekomen. Let was nu zaak te weten te komen, welke instruc lies Lecoq c.s. hebben gekregen. Agabekow vcrtc-lt, dat hij dien nacht niet geslapen hoeft, maar dat 't hem gelukt was adder de geheimen van Lecoq te komen. Lecoq heeft dien nacht oen langdurig telefonisch gesprek met Parijs gevoerd en Agabekow kon dat gesprek afluisteren. Daarbij kreeg Lecoq do volgende instructie: Hij moest Agabekow onder een voorwendsel tot Dins-, lag te Constanza trachten to honden, hij moest aan de te Constanza aangekomen „persoon" mededeelen, dat de ..expeditie" uiterst Maandag plaats moest vindon, dien zelfden dag moest Lecoq Constanza ver laten. Om ue taak van Lecoq te vergemak kelijken zond Stopford aan Agabekow een telegram, waarin hij hem verzocht zoo lang als het maar eenigszins mogelijk was te Constanza te blijven. Donzclmen nacht gingen de kapitein van de „Philomela" en eenige matrozen aan wal; -een van hen was degene, die opdracht heeft gekregen Agabekow to vermoorden. Uit het afgeluisterde telefoongesprek wist Agabekow, dat de ontvoering in *lcn naclU van Maandag op Dinsdag plaats zoi vin den. Do opwinding, waarin Lecoq -lien dag verkeerde, verschillende opgevangen brok stukken van gesprekken enz., versterkten Agabekow in de overtuiging, dat het kri tieke oogenblik is gekomen. Zijn zenuwen waren dus tot het uiterste gespannen. Avonds kroeg hij bezoek van Tsontsjew en Lecocj. Zij vertelden Agabekow, dat er dien inacht in het hotel „Rogina" te Con stanza bal zou zijn, dat zij allen van plan waren erheen te gaan en verzochten Aga bekow ook te komen. Hij stemde er in toe cn zei, dat hij don vorigon nacht slecht geslapen had en dat hij daarom eerst wat rust wilde nemen. Uit ervaring wist Aga bekow, dat een hal een der makkelijkste gelegenheden was om iemand onmerkbaar uit den weg to ruimen. Daarom besloot hij naar het bal niet to gaan. Hij ging naar zijn kamer, sloof, de deur en legde zich te slapen, 's Nachts werd aan zij'n deur ge klopt. Het waren Lecoq en Tsontsjew. Zij maakten hem verwijten, dat hij hen bedro gen had. Agabekow zei, dat hij zoo'n slaap had, dat hij niet gemerkt hal, hoe do tijd voorbij was gegaan. De twee mar en zagen er verlegen en opgewonden uit. Hun plantten waren dus mislukt. Beiden zeiden don volgenden dag Constanza te zullen ver laten. Agabekow 'beloofde Lecoq uitgeleide te doen. Den volgenden dag vertrok Lecoq met den trein van 6 uur des morgens. Op het Oio over zich heen getrokken. Het kindl is aan do gevolgen bezweken. Inbraak te Amsterdam. Gedurende de Puaschdagon was oen be woner van do Ceintuurbaan te Amster dam op reis gegaan. Hij had in zijn wa ning verschillende waardevolle voorwerpen, als sieraden, curiosa en tafelzilver ach* Opgcmerk z.j, dat het conflict zich met tcigolalen. Bij zijn thuiskomst waren deze. alleen zal beperken tot do jl«pbootoi,coglumcSj vordw0um. Inbrekers luidden hun slag geslagen. Het maar ook uitsluitend tot do vaart op den Rijn. is echter der politie gelukt de daders op to sporen. Een 32-jarige diamantbewerker! weid als vermoede] ij ken hoofddader liet eerst gearresteerd, lhcrna werden nog station namen Agabekow en Tsontsjew af scheid van hun „vriend". Denzolf-lon avond zouden zij voor het laatst elkaar om 8 uur des avonds ontmoeten en samen het avondmaal nuttigen. Om 8 uur kwam Agabekow naar het restaurant. Tsoitsjew as er nog niet. Agabekow ging aan een tafel zitten, met het gezicht naar het raam gewend. Daarna kwam Tsontsjew. Uw was in hoogste mate opgewonden, at weinig en had haast; hij moest volgens zijn zeg gen, voor het vertrek van den trein iemand voor zaken spreken. Een kwartier later stond de Bulgaar top, betaalde voor het souper, dat hij niet geheel opgegeten had en verdween haastig. „Blijft u hier nog oen poosje? Over een half uurtje kom ik te rug", zei Tsontsjew tegen Agabekow bij het afscheid nemen. Agabekow wachtte dus op zijn „vriend". Plotseling zag hij voor hot gordijn een schaduw verschijn on, een hand wcrl op geheven. Nog voordat Agabekow begreep, wat er eigenlijk gaande was, verschenen andere schaduwen en grepen dan man met do opgeheven hand. Agabekow ging naar buiten en vernam, dat do politie oen man met oen revolver in de hand gearresteerd had op het oogenblik, toen hij op het punt stond op Agabekow te schieten. De gearresteerde zei Stojanow te hoe ten, per motorboot uit Odessa te zijn ge komen om Agabekow te vermoorden; als verklaring gaf hij een- persoonlijke veete op. Agabekow herkende den belager echter. Ilij bleek Aleksej'cw - te booten, oen Bul gaar te zijn, te Konstantinope! te wonen en agent van den resident van do G. P. Oe. te zijn. Tegelijkertijd stand Alcksejew in dienst van liet Sovjetgozaiitschap in Tur kije. Ilij kreeg van zijn chef bevel naar Con stanza te gaan en daar Agabekow te ver moorden. Als een matroos van de „Philo mela" vermomd kwam hij nair Constanza, waar Tsontsjew hom Agabekow aanwees en den aanslag met hem geregeld heeft. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van de bende Agabekow naar de „Philomela" te lokken en hem naar Odessa te ontvoe ren. Agabekow wees echter de uitnoodiging van den kapitein, hem op zijn boot te be zoeken, van de hand. Toen wer.l besloten Agabekow neer te schieten en daarvoor heeft Tsontsjew de ontmoeting in het restaurant georganiseerd. Denzelfden nacht werd ook Tsontsjew, Lecoq, kapitein Samoerakis, zijn vrouw en eenige andere personen gearresteerd. Tsontsjew bekende ten slotte agent va11 do G.P.Oo. te zijn, te Könstantinopel een „kantoor" te hebben, waardoor zijn werk aan de aandacht van de politie ontsnapte, liet. bevel, Agabekow to vermoorden, heeft hij van den G.P.Oe.-resident, Dmitrow, per soonlijk gekregen. De rol van Lecoq is nog niet geheel opgehelderd. Vermoo lelijk be perkte zij zich tot het overhalen van Age bekow naar Constanza te gaan. Het plan is dus mislukt en Agabekow is den dans ontsprongen. De G.P.Oe. zal echter do ver volging niet opgeven. Dr. BORIS RAPTSCTIINSKY. Wandelingen noor Noord*Brabant. Vooral in dit jaar, nu de tijdsomstan digheden hel voor velen noodzakelijk ma ken, bij do voorbereiding van hun reis-1 twee verdachten, van 21 en 27 jaar, aam en vacantioplannon soberheid te belrach-1 gehouden; naar twoo andere oiule l>e- ten en er üi ons land oen toenemende kenden van do justitie wordt ïnog gezocht drang is ontstaan om hot toerisme in hel Ook op liet grootste doel van den buit eigen land aa.n lo moedigen, kan hel zijn j kon worden beslag gelogd, nut hebben nog eens weer do aandacht j te vestigen op hetgeen Nederland binnen j Dooi eeu hond gered, de eigen landspalen den toerist bieden kan. j Dij Jassy (Roemenië) is in een 25 M. Een prettige en weinig kostbare vorm Hiep ravijn een volkomen uitgeputte sol van toerisme, die groote voldoening geelt Krat door een hond ontdekt. Men heeffl en veel afwisseling bioclt, zijn do wandel- len jongen main levend, kunnen bergdnu tochten door ons land, zooals die door Elf dagen geleden was hij in het ravijn den Toeristenbond voor Nederland, den 5 gestort. A.N.W.B, zijn ontworpen dn met groote Domheer wegens dielstal vervolgd zorg zijn samengesteld. 1 Naar uil Salzburg wordt gemeld, is tegen: Er is voor dit verkwikkend wandel toe-1 (jcri domlroor van Salzburg, Angelbörgar„ rismo oen verheugende, toenemende be- WCgl(sns ontvreemding van kostbaarheden, langstelling en men mag daarom verwach- ujj. dcn ,]om vaft Salzburg, en togen dort ten, dat mot ingenomenheid de verschij j kunsthandelaar Breltsclmoidar te Munchoii, ning zal worden begroot vaa het nieuwe tcrzaleo van medeplichtigheid, oen vervol- A.N.W.B. wandelboekjo voor Noord-Brar j gjng ingesteld. bant, waarin tal van wandelingen worden j Angel berger bevindt zich thans in liet beschreven, welke ook voeren door eenige, I krankzinnigengesticht te Salzburg waar eert betrekkelijk zelden door toeristen bozoch- 0!Wicrzoiok wordt ingesteld naar zijn geest- tc, mr ar niettemin voor hou zoor amnlrek- j vermogens. kclijko streken. In afwijking van vorige 1 dergelijke bondsuitgaven is dit boekje zóó j Faillissementen. uitgegeven, dat do uitvoerige beschrijving j Opgegeven door Van der Graaf en Ca 1 van den tocht, zander do kaarten, afzon- (Afd. Handelsinformatie.) I derlijk verkrijgbaar is gesteld en de kaar- j Uitgesproken; ten, waarop do routes zijn aangegeven 18 Maart. A. O. van der Lee, huis- enl eveneens afzonderlijk. decoratieschilder te Hillegersberg. R.c. Bij Bergen op Zoom, Breda on Oistcr- ij nr. Th. R. J. Wijcrs. Gur. mr. J. Rom- wijk zijn nieuwe verbindingswegen ontwar- J bacli, Rotterdam pen, zoodat hot mogelijk is, met behulp r 1 van dit boekje van dozo drie plaatsen uit afwisselende, nauwkeurig beschreven dag wandelingen to maken. De vroegere wan deirouto tusschen Tilburg en Oisterwijk, waarlangs in dear laatstan tijd veel hout is gekapt, werd vervangen door een nieuw uitgezette wandeling van Tilburg over dorp [til va ren beek, do terreinen van de maat schappij „Utrecht", Oorschot, Oisterwijk met zijn prachtige vennen, door een van do mooiste gedeelten van deze met na tuurschoon zoo rijk bedeelde provincie. De wandelroutes zij'n zoo gekozon, dat ook minder geoefende wandelaars zonder bezwaar do dagmarselicn kunnen maken, die voeren langs do schilderachtigste pun ten en langs rustige binnenwegen, ver van het drukke gerij der groote verkoersbanen. Tiet nieuwe waudelbookje zal den wan deltoerist op zijn tochten als oen goeden, betrouwbaren en onderhouden gids kan nen dienen. Brand in schoeneiinmMja- Gisternacht omstreeks drie uur^ s>uil br.vnl ontdekt in het schoenenmagizijn der firma Reijgers in do Havenstraat te Enschede. De brand, die in de keuken was ontstaan, breidde zich uit naar de bovenverdieping. Deze is, evenals de achterzijde vain het pand, geheel uitgebrand. Du winkel kreeg Cvel waterschade. De brandweer heeft het vuur met vijf stralen op twee motorspui ten gebluseht. De schade was aanzien lijk. Een groote partij schoenen is door hot water ondeugdelijk geworden. De schade wordt door verzekering gelekt. GEMENGD NIEUWS. Conflict in liet Kijnvaait-betlrijf. Donderdagavond laat na een ledenverga dering van de Rijnvaart-leden heeft de GentraJo Boud van Transportarbeiders het volgende communique uitgegeven: Donderdag heeft onder leiding van don rijksbomiddelaar, ir. van IJsselstijm een bespreking plaats gehad omtrent do ar beidsvoorwaarden in do Rijnvaart. Deze besproking heeft geen oplossing in hot geschil gebracht, zoodat ria hot falen van do rechtstreckscho onderhandelingen ook thans partijen elkaar niet zij'n genaderd Woensdagavond hoeft de Centrale Bond een vergadering met vertrouwensmannen gehad, waarin het advies van do leden vergadering, uitgaande van de veronder stelling, dat de onderhandelingen mot do werkgevers geen oplossing zouden, bren gen werd vstgestold In verband mot hot feit, dat do bespre kingen met dan rijksbemiddelaar goönniouw gezicht punt heeft opgeleverd, is Donder dagavond voornoemd advies, do ledenver gaderingen to Rotterdam «n Dordrecht ter aanvaarding voorgelegd. W. Reijnaart en Clir. Zoutman, hande lende onder do handelsvennootschap onder de firma Reijnaart—Zo-etman v.h, Vrees wijken Mineur, Rotterdam. R.c. mr. Th. R. J. Wijcrs. G'ur, mr. A. H. Schmidt, Rotterdam. L. van Marion, sigarenwinkelier te Rot terdam, Wolphaertsbocht 302. R.c. mr. Th. R. J. Wijcrs. Cur, inr. C. R. C. Wijcker- hekl Bisdom, Rotterdam. N.V. de Wit's berging- en transportbe drijf te Rotterdam. R.c. mr. Th. 11. J, Wijcrs. Cur. mr. J, Elshout, Rotterdam. J.Muddc, koopman te Rotterdam. R.c. mr. Th. R. J. Wijcrs. Cm', inr. D A. van der Linden, Rotterdam. D. de Vlies, winkelier in mode-artikelen te Rotterdam. R.c. mr. Th, R. J. Wijers. Cur. mr. J. O. Baron, Rotterdam, In do week van 1419 Maart 1932 zijn in Nederland uitgesproken 96 faillisse menten. De onbewaakte overweg. Op den onbewaaklon overweg onder Doe tinchcm is de 16-jarige wielrijder Ion Drank door een goederentrein, die in tie richting Terbo'g vertrok, gegrepen en van zijn rijwiel geslingerd. Het rijwiel wen totaal vermeld. De jongen word m zooi ernstigen toestand naar do ouderlijke wo -ning gebracht. Door do train overreden. To Angeren, bij Nijmegen, is de lieer II. de M. bij het springen van een rijdende tram, onder de wielen geraakt, niet liet gevolg, dat zijn beide boenen verbrijzeld werden. Gisteravond is hot slachtoffer over leden. Inbraken. Te Ocgstgeest is bij verschillende, inwo ners ingebroken. Over het algemeen wcr den kleine godsbedragen meegenomen, doch bit een aannemer zijn een bedrag van f 100 en verschillende gouden en zil veren voorwerpen ontvreemd. Kinderen vei brand. Een een-jarig kindjo hoeft in de ouder lijke woning te Ernst (gom. Epo) eau ketel kokend water omgetrokken en do in houd over hot gezicht gekregon. IM kind is overleden, Do tmdorhalf-jarigo A. M. v, D. hooit in do ouderlijke woning aam de Rozema rijnstraat to Rotterdam oen kop hooto kof- Zaterdag, 2 April 1932. Hilversum, 298 M. Alleen V.A.R.A.-uitzending. 6.45 u. Gymnastiek. 7.30 u. Herhaling. 8 li'. Gramofoonpiaten. 9 u. liet Drukker Trio. 10.15 u. Voor do arbeiders in do Continu-bedrijven. 12 u. Het V.A.R.A.-scp- tct onder leiding van Is. Eyl. 2.30 u. Het V.A.R.A.-Kinderkoor. 3 u. Causerie. 3 15 u. Gramofoonpiaten, 3.30 u. Racho-tooneel. 4 30 u. Het Accordeon-ensemble „Luiker Maasoever". 5 u. Spoilpraatjo door Ch, H. Geudeker. 5.15 u. Kamermuziek onder leiding van Piet 'Diggers. 5,45 u. Voor dracht door- J. Oudegeest. G u. Uitz. van uit Grpningen, 7 u. Concert door het Rus sische Balalaika-orkest ouder leiding van Swerkoff. Koor onder leiding van Dnba- toff. Solisten: Wischnowski, tenor. Kon tij Lilwinzeff, Balalaika. 8 u. Uitz. van do V.L.R.A. 9 u. Gevarieerd avondpro gramma. Teun do Klepperman. V.A.R.A.- orkest onder leiding van Hugo do Groot. Krees Pruis, Stella Seemar. Willem Ciere, begeleiding. The Two Ilodlars-accordeon. Elize do Ilaas, zang. Toanecl. 11.1512 u. Vervolg. 1 Huizen, 1875 M. 1 Alleen K.R.O.-uitzending. 89.15 u. Gramofoonpiaten. 10 u. Ilefc K.R.O.-Trio. 11.30 11. Religicuso causerie. 12.15—1.45 u. K.B.O.-sextot onder leiding van Piet LustonJiouwer, 2 u. Gramofoon piaten. 2.30 u. Kinderuurtjo. 4 u. Uitz. door do H.I.H.O. 6 u. Gramofoonplatau, 5.15 u. Sportpraatje. 5.30 u. Gramofoon piaten. 6 u. Journalistiek halfuurtje. 6.20, u. Gramofoonpiaten. 6.40 u. Esperanto. 7.10 u, usorie». 7,45 11, Gramofoonplaton, 8—11 u. abaret-avond. Louis Noinot, coik ferencier. Willy Corsari, liedjes. The Thrdal ILawkcourts Accordeonisten.. 111,3 m, mofoonplaten. y,-** LU W flhSrfjjT&SMR iv, r»v«/-*^- g^u*» J-*. uk+wtw»m.txK:i x «ggjjjg --— - DEB

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 5