WËÊ H BEREN HOEDEN s I aankondiging N De geheimzinnige Willi i 50 Abonneert U nog heden Maroel Béret keerde van oon reis van (Trio woken terug en zou zijn gezellige jong- gezellen-wolning opensluiten, toon liij oon, otndor do deur geschoven krabbeltje ont dekte, waarop gosolirovcn stond: „Kom direot bi] me, als je in Parijs terug- bont Micliaud." Die enkele woordon waren zeer zenuw achtig neergekrabbeld en liet woördje di rect was driemaal onderstreept. Maroel be greep, dal zijn vriend hem dringend nooJig had on liet, als trouwe kameraad, meloörs alles in den steek om naar hem toe te snellen. Hij vond zijn vriend in een toestand van do hoogste opwinding. Uit was te begrijpen, immers diens lieve vriendin, de. actrice Julienne Béryl, was het slachtoffer ge worden valn een auto-ongeval, oon paar we ken goledön. Dichtbij het theater, waar ze moest oplreden, was haar auto togo'n 0011 ander opgebotst, zoodat zij eruit "was ge slingerd, hetgeen den dool tengevolge had gehad. „Het geheimzinnige en griezelige daar bij is", zei Midland, zaeht en keek ang stig om zich hoen, als vreesde hij, dat iemand hem zou kunnen hooren, „dat zij liet ongeluk zelf hoeft aangekondigd!" Toon Marcel hem verbluft aa'u'ceolc, haast te de ander zich, hem dc omstandigheden nader toe te lichten. Het ongeluk vond /laats, 's avonds om half acht. Midland was thuis gebleven om to werken. Er was afge sproken, dat hij zijn vriendinnetje na de voorstelling zon afhalen. Klokke zeven uur jnist begonnen de klokken van de nabijgelegen kerk te luiden viel de groote photografie van Julienne, die aebter zijn bureau togen den muur 1) i tig, omlaag, ketste tegOn den rand van de schrijftafel en bleef mot versplinterd glas en beschadigde lijst op den grond lig gen. „Do spijker heeft zeker onvoldoende vast gezeten en daardoor losgelaten!" zei de nucJiler-d önkertde Maroel. De vriend wees naar den muur„De spij ker steekt er nog in, overtuig je zelf maar Oens, of hij beweegt." Toen zei Marcel: „Misschien is het rin getje van de lijst losgedraaid."- Midland reikte hem de beschadigde lijst too. Het metalen ringetje zat nog stevig en onbewegelijk op zijn plaats. „Je wilt toch niet aan liet geval de een of andere, woet-ik wat voor biz oudere be teokenis geven?" „liet is toch in ieder geval zeer merk waardig!" fluisterde Midland mot heescho stem. „Het portret sprong rechtstreeks los van den spijker, anders zou het niet tegen den kant van de schrijftafel hebben kin nen slaan en aldus beschadigd worden I"- Ilet verdriet, dat öo vriend had, riep een gevoel valn groot medelijden bij den ander wakker, maar diens opinie over hot gebeurde kon hij onmogelijk deolen. „De tijd, waarop de pho'.o omlaag viel stemt niet mot het uur overeen, waarop liet groote ongeluk gebeurde", bego'n Mar cel. „In dergelijke gevallen kondigen zieli de dooien aan op het oogonbUk. van hun sterven. Het ongeluk vond p'aats om hal acht en jij zegt, dat liet portret om zeven uur viel. Ik kan Piet bognjben, waarom jo vriendin oen half uur vóór liaar dooll zich zou hebben aanigeko idigd." „Begrijp je dan niet, dat zij om me riep?' „Ik bogrij'p niet, wanrom zij dan niet de tolcphcoa beeft gebruikt!" „Precies zeven uur", ging Midland ver der, „stapte zij in den baar noO llottigen, wagen. Voordat, z,ij 'naar bet theater reed wilde zij even nóg bij hair naaister aan gaan; ik wist dit. Indien ik het neervallen! van het portret juist had weten uit te Ie: gen, liad ik nog iets voor haar redding kunnen doen. Weliswaar had ik haar niet meer kun'nen inhalen, maar ik had haal bij de naaister kunnen telephoneeren „Wacht op me! Ga niet verder, voordat ik bij je ben! ik) hob can voorgevoel van naderend onheil 1 Ik weet wel niet wat pre cies, maar vandaag moeten wij je plannen wijzigen. Ik laat jo 'niet moer alléén!..." „En in pfirts hiervan, bekeek ik de poi-- tretlijst, totdat er eon tolophoon rinkelde, llaar kamenier, die haar bij hot thcatcif opwachtte en ooggetuige van het ongeluk was, deelde mij Üe ai bi,strophe mede...' „Als zij van een aanstaande botsing een voorgevoel gehad had, zou zij toch geen taxi hebben genomen?" „Begrijp jo dan 'niet, dat niet zijzelf mij riep?... Het was mogelijk eon astraal we zen, dat haar steeds vergezelde, dat „haar alléén niet redden kon en daarom mijn hulp inriep „Wanneer jouw astraal wezen zich niet heter kan inainifesteeron, mag het zich niet verwonderen, dat liet niet begrepen wei'i riep Marcel uit, die angst bij zich voelde opkomen over de geestvermogens van zijn vriend. Het gebeurde inot het portret scheen dezen blijkbaar nog meer te tref fen dan de dood der vriendin. Nadat Jiij r.ooveol mogelijk z.ijn best had gedaan Mi ohaud rustiger to stemmen, vergezelde hij hem naar diens z.uster, waarop liij naai' de eigen woning terug ijlde. Onderweg werd bij plotseling aangcliou den, wat hem in dit 0ogenblik wol wat on gelegen kwam. Het was madame Allorand in wier huis hij den vorigen winter dik wijls op do thee was geïnviteerd. j,0, o, hooswicht, die u, bent! Men ziet u hoelenraal niet meer!" riep ze uit. „Ik was drie weken op reis", verdedigde Marcel, „Geen uitvluchtjes, meneertje! U waart in Parijs en bijaa eiken avond thuis. Zoo dikwijls ik langs uw woning reed, was uw werkkamer helverlichtl" „U zult misschien niet precies de ven sters van mijn werkkamer kennen, me vrouw."- „Hoe kunt u zóó iets denken?" fluister de madame Allorand geheimzinnig. Zij had hem weieons in zijn woning bezocht... „Het eenige balcoin van de derde étage behoort toch tot uwe woning! Als ik voorbij ging, brandde er in de balcomkamer licht. Ik heb dus dadelijk verondersteld, dat u thuis waart... En 'niet alleen..." Ik was eerst in Alassio en toen tot gisteren in Cannes. Ik heb getuigen!" „Dan waren het vreemde menschen, die het zich in uw wotoing naar den zin heb ben gemaakt!" zei mevrouw Allorand iet wat geërgerd. Niemand kan mijn woning binnengaan, als ik weg ben, wamt niemand heeft den sleutel En eem vrouw prefereert altijd waar heid hoven leugen, al is die ook minder aangenaam I" antwoordde de andere ge krenkt, terwijl zij zich omdraaide, zaaier verder te groeten. Marcel liep in gedrukte stemming naar zijn huis. Do con ci erg e -vr cm w, die tevens de ver zorgster was van zijn huis, zwoer bij hoog en laag, dat noch zij, noch één van. haar familieleden de woning was binnengegaan, wat trouwens onmogelijk zou geweest zijn, daar zij'geen sleutel bezat. Evenmin was er in het heele huis eemig verdacht persoon gezien. De vrouw ging met hem mee naar de derde étage. De deur vertoonde geen spoor van eenige poging tot inbraak. Alles bevond zich in volmaakte orde; overal lag stof, dat zicli in de drie weken bad op gezameld. „Madame Allorand moet gedroomd heb ben!" zei Marcel bij zichzelf, terwijl de conciërge-vrouw wat redderen ging. Hierna verliet hij zijn woning, tegelijk met de andere, sloot haar zorgvuldig af en ging in een nabijgelegen restaurant eten. Voordat hij don hoek onging, koerde bij zich om, om naar do venstersomhoog te kijken. Alles lag in volslagen duisternis gehuld. lij nam plaats aain zijn vaste taioltje en werd door den schilder Brailand uitbundig begroet: „Gaat het u weer beter? U waart immers ziek?"" „Neen, ik was op reis." „Hoe vreemd! In een van uwe learners brandde eiken avond licht. Ik was al be zorgd om 11 cn wilde juist vanavond eens naar u toe." Marcel werkte zich haastig door zijn sou per; betaalde en ging meteen weg. Hij dacht aan Midland's woorden: Kondigde Iets ook hem op deze manier oen aan staand onheil aan? Belachelijk1 Wat kón den nu geheimzinnige machten hem ver kondigen, dio een zóó geregeld loven leid de? Intusschen was hij bij don hoek der straat gekomen, valn waar men bet heelq front van het huis kon overzien. Met eon huivering bleef hij stain: één dor kamers was verlicht...; de groote kroon brand ie... Eenige menschel ijk wezen zag men niet... Ibj haastte zich naar het puis, beklom ijlings do trap en trad voorzichtig do eigen woning binnen. Hij ontstak alle lich ten. Het bewuste vertrek la,g rustig voor hem; op deu met stof bedekten vloer was geen voetspoor to ontdekken. Alles straal de nu van licht, maar hij voelde zich niet temin onbehagelijk. Het „geval" kreeg een vervelend smaakje. Wanneer hij tolephcon had gehad, zou hij Mioliaul direct opge beld hebben. Terwijl hij Onzeker overleg de, weerklonk de klink da" huisdeur. Met geladen revolver, die bij ijiings uit zijn bureau haalde, in de rechterhand, opendo hij. Hot was de dodhtor der co.a- cierge-vrouw, die hem een brief bracht, welke acht dagen geleden was bezorgd. De moeder bad vergeten, hem dien direct ter hand te stellen Maroel keek) naar het couvert. Het vertoonde Amerikauischo post zegels. ILiistig scheurde hij open. „Best mister Marcel, ik zal dezen zo mer niet naar Parijs komen, want ik heb het plan Jade G. te trouwen. Dadd zegt, dat wij onrecht plegen, Europeanen te trou wen, die hunne vrouwen slecht behandelen en alleen maar hun ge'.d willen hebben. Ik vrees, dat Dadd gelijk beeft, hoewel ik! zooiets van u niet zou kunnen golooven. ?slisscluen zien wc elkaar toch nog woleens in het leven terug. Denk niet al ie slecht over Grace." Toen Marcel dezen brief gelezen Innl, draaide bij liet licht uit 011 trad op bet balcon. Hij voelde een groot verdriet in zich werken. En dit verdriet was liqin, pre cies als aan Micliaud, aangekondigd. En eveneens te laat! Do straat onder hem lag verlaten en donker; slechts in de verte zag men den weerschijn dor groo'o lichtreclames. Op dit oogcnblik rolde oen zwaar-beladen vracht auto voorbij, dio bet heele huis deed tril len. Entegelijk brandde er licht ach tob hem: do kroon had vanzelf contact go- maakt! Hij onderzocht en begreep. Do schake laar was eenigszins onklaar en maakte bij do minste aanraking contact, daar was de voorbij-daverende auto het bewijs va'n! Toen er opnieuw oen dergelijke zware auto voorbij roldo, ging het licht vanzelf zich bijna teleurgesteld. Wanneer hij dan nu een slag valn het noodlot te dragon hal gekregen, was het hem niet. on-lief ge weest, indien een bovennatuurlijke macht zich tevoren hierin had willen manifestee- ren. Opeens weer een bol! AVat was er van avond toch aah. de hand? Na stond er een telegrambesteller met een telegram te wach ten. Dc inhoud luid Ie: Vernietig laatsten brief. Jack erger dan Europeaan. Ben met veertien dagen in Pa rijs, hotel Grillon. Love! Grace." Marcel buiten zichzelf van aandoening en geluk hield het in zijn woning nu niet meer uit en ijlde naar Micliaud, dien hij aantrof 'nog met Julienne's beschadigd por tret tusschen de handen. „Si hei toch uit met dat oazmnig gedoe, Mü baud! Jo begrijpt niets va'n bovermalmn- lijle clingan! Je portret is omlaag getuimeld door liet voorbij denderen van een zwaar beladen vracht-auto!" En zich naast den vriend op de canapé neerzettend, begon hij liem rustig zijn on dervindingen der laatste uren uit te leg gen... RECHTSZAKEN. Zijn vader een doodeiijken trap gegeven. Do 19-jarige arbeider G. M. uit Soters, gemeente Oosterbout, liad bij oen Inuse- lijken twist zijn vader, die met «en riek •op hem af kwam een trap gegeven. De man kreeg een buikvliesomtstekiug en over leed twee dagen later aan de gevolgen der Inwendige kwetsuren. Do rechtbank tc Breda had verdachte vrijgesproken, doch in liooger beroep werd de jongen conform den oiscli van don adv .-gen. wegens mis handeling met doodclijk gevolg veroor deeld tot 5 maanden gevangenisstraf. Poging tot doodslag De Rotterdamschc rechtbank veroordeel de A, S. te Ovcrsckio wegens poging tot doodslag op zijn broer tot 4 maanden gevangenisstraf. Poging tot zwaro mishandeling'. De Rotterdamsche rechtbank veroordeel- Bo P. V. te Pemisj die in dranken, toe stand met oen jachtgeweer oip twee meis jes had geschoten, zonder haar echter to treffen, toit 4 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met oen proeftijd van 3 jaar. Ket spoorwegongeluk to Groningen liet gerechtshof te Leeuwarden hooft den 40-ja.rigen rangeerder B. H. te Groningen en den 38-jarig-en machinist W. P. te Zwolle, dio bobben terechtgestaan als schuldig aan hot spoorwegongeluk, dat op 26 Januari 1931' te Groningen heeft plaats gevonden beiden veroordeeld Lot een week hechtenis voorwaardelijk met eau jaar proeftijd. V: ®ISPPffi#88 HEEREHHOED PRIMA VILT-SLAPPE RAND MODERNE TINTEN - 2 45- HEEREriHOED PRIMA HAARVtLT-GEBOORD - OMGEBOGEN RAND, DIVERSE MODERNE TINTEN 68.7J> EN HOOG ER. HEEREN REISHOED EXTRA LICHT 160 GRAM PR!MA HffARVILT IN ALLE MODEKLEUREN. 25 STIJVE HEEREMHOED 75 GOEDE KWALITEIT VILT 3?J> PRIMA HAARVILT NIEUWSTE MODEL 8.5?'6.7i GEMENGD NIEUWS, Ontvanger geschoist. Als verdacht van hot plegen van on regelmatigheden is do rijksontvanger te Ge leen in zijn functie geschorst. Schippersmoeilijklieden te Zwolle. Sedert oenigen tijd heerschen er te Zwol le weer meeningsverscliillcm tusschan be vrachters en schippers en onderling. Er zijn velschillende schippers, die, om dat ze bij de Schippers beurs te lang op een vracht moeten wachten, bereid zijn vrachten op te nemen tegen Verminderde prijzen buiten de scliippersbeurs om. Eergisteren om twee uur werd een schip per, kennende van een bevrachter in de Van Nageilstraat, aangesproken door eeni ge schippers, die oerstgenoemdem schip per verwijten maakten, dat hij do prijzen drukte. Het werd eon liooge ruzie, waar bij do schipper, die buiten do beurs om, vrachten aannam, een pak slaag kreeg. Gistermorgen tusschen 9 en 10 uur kreeg do politie bericht, dat een honderdtal schip pers op den Iloltenbrookeiweg het een schipper, dio legen verlaagde prijzen werk te, laslig Waakte. Teneinde molestatie te voorkomen, werd door de politie gelast zich te verwijderen. Toen dit niet geschiedde, werd, nadat nog een bevel tot verwijdering gegeven was, van de sabelstokkcn gebruik gemaakt. Eeni- go schippers liepen gevoelige klappen op en enkele weder onder den voot geloopam. Uit voorzorg is een vaste politiepost achter gebleven. Inbroliirs gearresteerd. i Te Rotterdam zijn twee mauwen en een vrouw gearresteerd, verdacht van dan in braak aan den Wostcrsingel, waarbij gor dijnen, loopers enz. werden ontvreemd. Het gcstolcno is teruggevonden. Ernstige aanrijding. Bij het passecrcn van oen andere <aulo geraakte do chauffeur van een veeauto, op den Hoofdweg te Hillegersberg het stuur kwijt met het gevolg, dat de auto den berm van don weg opreed en een 23-jarige werkster greep. De vrouw werd eenige meters meegesleurd en bleef bewusteloos liggen. Haar toestand is zorgelijk. De vee- auto reed door. Boerderijlmuid Gisteravond to ongeveer negan uur ont stond door onbekende corzaak brand in DAM den tot den grond toe af, waarbij twaalf koeien, vier pinken en. drie kalveren in de vlammen omkwamen. Een drietal kalveren kon nog gered wor den. De brandweer, die spoedig tor plaat se was, slaagde erin liet voorhuis gedeelte lijk te behouden. Van den inboedel kon nog oen gedeelte naar buiten gebracht wor den, doch dit had groote waterschade be komen. De schade wordt op ruim f 10.000 geschat en wordt door verzekering gedekt Bakkerij uitgebrand. Te Uitdam (gemeente Broek in Water land) is de voormalige school met cm- derwijzerswoning, geheel uitgebrand. In het huis woonde do bakker J. Boor, die in bet schoolgebouw oon bakkerij had. Mo torspuilen van Broek in Waterland en Zui- derwoudo verleenden hulp, doch er kon niets gered worden, Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Alles is verzekerd. Da brand ontstond door overmatige hitte van den kachel in het woonvertrek. De bakker wist nog juist bijtijds de bakkerij te verlaten. Miju-ougeluk. Maandagmiddag is do sleeper J. Stevcl- mans in de ooidorgrondsclto werken der staatsmijn „Hendrik" te Heerlen bekneld geraakt onder de lift van een tusscheu- scliacht. Ilij werd naar het St. Joseph's ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Ito getrcffeno was 20 jaar oud en onge huwd. do kapitalo boerderij van den hoor L. II. weer uit. Dit nu was alles. Maroel voelde j de Jong lo Bovenknrjpe. Ito schuren brand- Yervalschor van clibques gezocht. Do .commissaris van rijkspolitie, verbon den aan do „Nedorlandsche Centrale inzake Falsificaten", vestigt do aandacht op een Engolscli sprekend persoon valn ongeveer 50-jarigen leeftijd, middelbare giootle, krachtig gebouwd, gladgeschoren, rond ge zicht, groote dikke neus en grijzend baar. Dozo persoon maakt er zijn werk van zijn inkoopen bij winkeliers te betalen met valseho chèques. Deze chèquies zijn meest getrokken op „Tho First National Bank:" to New York, bij welke bankinstelling hij echter geen tegoed heeft. De man heet Eduard Abraham Jacobson en is Amsterdammer val geboorte. Hij doet zich echter voor als vreemdeling on neemt daarbij afwisselend verschillende na men aan. Op 19 Maart j.l. heeft hij op ge noemde wijze te Amsterdam een winkelier in radio artikelen opgelicht en noemde hij zich toen Ilunlcr van do Westinghousa Electric and Manufacturing Company te Elpaso in Texas, Onder de vele namen, waaronder hij' optreedt, is ook (lie van inge nieur K .Thiol van do Turbine Engineer General Electric Company te New-York. HET A. B. C. VAN" 'TMEDER- LANDSCH FABRIKAAT, edei'Janders in de koloniën dn in den vreemde, laat geen gelegenheid voorbijgaan om uw vaderland te die. nen dooa' Hollandstóho goederen aart te bevelen, fabrikanten hier op braak liggende afzetgebieden te wijtzien ion zelf zooveel mogelijk Ncderlandsühd goederen te koop en. Jacobson wordt door do politie valn tal rijke sterlen in het buitenland gezocht. Overstroomtngou in Roemenië. Voracheiden dorpen verwoest. Overstroomingen in Roemenië hebben catastrophalo afmetingen aangenomen. In Klausenberg is hot geheelo industriegebied overstroomd! Dc bruggen worden doior mi litairen met de grootste moeite gestut. Verscheidene dorpen zijn volkomen Ver woest. De huizen werden gododtelij'k door den stroom modcgesleurd en het vod is verdronken. Verscheidene menschen zijn omgekomen. Er ontstond een paniek, toen vele vluch telingen nog op hot laatste nippertje over -ren op het punt van instorten zijnde brug wilden gaan. Daarbij kwam het tot bloedige vechtpartijen. Een groot deel dor bevolking is op do daken der huizen gevlucht. Acht spoorbanen zijn buiten verkeer gestold. '1Êè GOEDKOOPST i^EEST ACTUEEL hier ter stede verschijnend Dagblad 15 CENT PER WEEK f 2.- PER 3 MAANDEN (■ngitmwiinrac—Mtmnon—1 L: o OR DE EN ABONNEMENTEN WORDEN DAGELIJKS AANGENOMEN AAN ONS BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN) TEL. 6B503, 68817 en 68923

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 7