VERVERIJ - WASSCHERU - „DE PHOENIX Maakt Nedsrl, fabrikaat De geheimzinnige inbreker, PRIMA AFWERKING. 1 door VOX. Koopt Noderlaudseli fabrikaat- Een goede leuze, naax het ons vooi-- k'onit, ;d is daarin ïiatonrlijic oen element, dat naar protoctio zweemt. Doch tea slotte ïnoot men niet overdrijven. Als mijn kin- doren hanger hebben en die van. mijn buurman ook, ear ik lieh voedsel om hun honger te stille®, dan geef ik eorst mijn kinderen, daarna' aan do kinderen van den buurman. Dat is ook protectie, al is het dat mis schien niet in technische® zin. Doch wij vermoeden dat weinigen in do praktijk1 des levens daartegen bezwaar hebben. En zee is het ook in hot staatsleven. iWanaioer men onder gelijksoortige omstan digheden liever Neder!andsch dm buiten- landsdi fabrikaat van dezelfde waarde en prijs kcogt, doet men een verstandige daad en weikt men volstrekt niet mee om de internationale gedachte door protectie te henad eel-en. Dat doet men wel ais men op hooge invoerrechten, op contingenteering enz. aan dringt. Dan gaat men inderdaad en tot ze kere hoogte in tegen de vTede-door-recht- gedachte, dan werkt men tot zekere hoog te mee tot vergroeiing van de tegenstelling tusschen de verschillende staten. En wat ons niet minder erg schijnt: dan werkt men meo om de taak vain den eigen staat steeds moeilijker te maken en om geknoei, corruptie on omkooperij in de liand te werken, iWïj geven toe, dat daarmee niet e'.lcei slap in de richting van pTotcctie per se to vero-ordeolcn is. Doch wol moet wio protectie wil zich goad duidelijk: voor den geest balen, dat dit opzettelijk en storend ingrijpen is in de goede verhouding tus- scihen de state'n onderling en tussohen den stut en de burgers. In Lot geval van hot koopen van Ne- doriandseh fabrikaat is vain dit schadelijke gevolg geen sprake. Tegenover andere sta ten handelt men niet anders «lafi als een goed huisvader, die in de eerste plaats voor ziin eigen gezin zorgt. En van wat mis schien het allergrootste kwaad bij protec tie is het doen ingrijpen van de eigen regeering, het opwekken van alle geknoei, geïntrigeer en onrechtvaardigheid, die aan do protectie inhaerent zijn kan hier geen kwestie zijn. En bovendien handelt men di rect in het belaïig van den volksrijkdom en de sLiats-fioaïiaiën, door aan praktische werkverschaffing te doen. Wij kennen dan oo'c nog slechts één ding dat op dit gebied verdienstelijker is dan het „koopt NederlaïtJsch fabrikaat" en dat is: „Maakt NederlnuJsch fabrikaat." Waarom wordt op do wenschelijkheid daarvan niet meer de aandacht gevestigd? Bittere menschen zullen ons aait voor den: Maar méént gij dan dat het een genoegen is Nederlandsch fabrikant ie zijn? Meent gij dain dat het -een plezier is dag aan dag te moeten vochten tegen allo be palingen waarmee de Nederiamlscbe staat (en staddeze leus „Mudct NeJerlandscli fabrikaat" tegenwerkt? Meent gij dan dat het een genoegen is met veel moeite nieuwe) Nederiandsche werkgelegenheid te scheppen en dan door degenen, voor wie ge m da eerste plaats een redder uit den nodl zijt, door de handswerldiedm, veelal stelselma tig en Onophoudelijk te worden tegenge werkt en niet zelden te worden uitgemaakt' voor alles wat leelijk is? Inderdaad het valt niet to ontkennen, dat men moed en durf ern plichtsbesef en energie moet hebben om als industrieel zijn vofk te dienen en dat het heel wat ait het Engelsch door A. Treob. 73) Lee Wang las de gedachten yan siT Peter en vond er veel in dat hem plezier deed. -— En waarom zou ik het jo gezegd hebben. Peter? vroeg hij. Omdat je zoo vrienaeiijk was mij naar de gevangenis te zenden wegens vervaisching inplaats van wegens inbraak? Ik vrees, dat ik niet dank baar genoeg jegens mijn aristocratische broeder ben. ik ben waarschijnlijk te vee', Chinees en houd te veei van geheimen. Het schijnt jammer te zijn. Nu, dat zal voor vanavond wel zoowat alles rijn, voegde hij er bij met een zucht opstaande en Nina vriendelijk helpend om op te staan. Mis schien is het beter dat wij nu heengaan, Clinton. Ze zullen blij rijn dat we weg gaan en je mannen zullen doodvriozen, al wachtende op het schot, dat je hun beloofd hebt. Clinton keek achterdochtig bij do slim me gissing. Een oogcnblik, snauwde hij met een dreigende beweging van zijn pistool. Ik moet precies weten, wat er met deze Tra- cey-zaak is en jo schijnt er alles van' te weten. Kom er maar mee voor den dag. Oh, dat? antwoordde Lee Wang met een onverschilligen glimlach. Ik kan na tuurlijk geen ee<l doen op de waarheid der geschiedenis, om de eenvoudige reden, dat ik dien tijd in de gevangenis zat, maar ik wil zweren, dat dit Albert Tra cey is, do vriend uil don jongenstijd vari sir Peier. Hij wees naar Spencer, die zich niet bewogen had, behalve otn den spreker een oplettend gezicht toe te koeren. gemakkelijker is naar ee'n ambtenaars-baan tje mot do daarbij beboerende levensver zekering te streven. Want geen tijd leert zoo goed, dat de industrie het tegenovergestelde van zoo'n verzorging voor den ouderdom is, als juist deze tijd. ÏWij ontkennen dus niet: do toe-staal is nu zoo, dat iedereen snakt naar ratiönoelei werkverschaffing, doch dat men den pro speetieven werkvei-sehaffcr zooveel moge lijk hindert, reglementeert, tegenwerkt en in een slechte positie dringt. Doch gelukkig zijn er dwazen, die on danks dit alles toch nog durven en wil len. En nu wil het mis voorkomen, dat zoo lang zulke wonderlijke menschen nog ge vonden worden, het in het algemeen be lang is, dat goed ingelichte mensdien hen zoou-d mogelijk steunen en hen zooveel mogelijk voorlichten. Mant inderdaad hier ligt nog een oit- zettend groot terrein van uiterst produc tieve werkversdiaffing braak. Als het mo gelijk ware de aan de Zuiderzee te beste den gelden in deze richting te besteden dodi het is alleen al minder gewenscht omdat op staatsgeld voor dit gebied toch steeds oen vloek rust dan zou men met wat men van plan is nog te besteden aan bot prestigc-werk van de Zuiderzee inder daad een NeJerlandscli fabrikaat kunnen maken va'n de allergrootste betcekenis. Het schijnt Ons ge/onde handelspolitiek, gozond zoowel in commercieeien als in hy giënist, hen zin, om meer dan vioegor in deze ridding te eaan werken, om naast het „koopt Nederlandsch fabrikaat" het„maakt Nederiandsch fabrikaat" niet te vergeten. Ja, vij slellen ons voor, dit de man, die een nationale tenloonsiellmg inrichtte van de dingen welke in No Ierland niet go- maakt worden, en die daarbij in beeld bracht de hoeveelheid werk, verdiensten, veikveischaffing enz. welke zoo onze nou» voorbij gaat, een uitmuntend werk zon ver richten. En als een tentoonstelling te veel werk en te kostbaar is, waaron ons dan niet eens in gesdrriften de waarheid gezegd? Waarom clan niet eens do geschiedenis van de automobiel in Nederland gosohre ven, waarin werd uitgerekend, hoeveel werklieden in don vreemde wij werk, hoe veel ondernemers in den vreemde wij werk en winst verschaft hebben, doordat wij- niet in staat geweest zijn voor onszelf de wagens te maken, die nu het buitenland bij ons geplaatst heelt? "Waarom niet eens aangetoond, boe anders de werkverschaffing ervoor zou staan ais wij ons meer hadden toegelegd op het maken van Nederlanlscb werk, als wij meer stelselmatig hadden ge probeerd hier te maken, wat wij tui uit het buitenland moeten betrokken? Inderdaad, als het dan niet per tentoon stelling kan, laat clan een deskundig mensch met een fiksche reclamecampagne en een reeks goede bro-hures eens met de cijfers aantooaen hoeveel nadeel wij ons ze'f gedaan hebben door in het verle den niet te streven naar een maximum van Nederlandsch fabrikaat en hoe men moet handelen om in de toekomst te zorgen d t er zooveel mogelijk Nederiandsch fabri1--a it niet aileeii slechts gekocht, doch ook ge maakt wordt RECHTSZAKEN. Verduistering van staat. Voor de vijfde kamer van de Haagsche rechtbank hoeft terecht gestaan de 42-jari- ge J. J, M. N., zich noemende José di Torrhero afkomstig uit Oostenrijk, wien b'j dagvaarding was ten laste gelegd liet misdrijf omschreven in art. 227 en 23G W1. v. S. (vajschheid in geschrifte m ver duistering van staat) en bovendien mis handeling. Verdachte, die door mr. van Manen als verdediger werd bijgestaan, was in 1920 gehuwd met zekere moj. L. G. O., van Ne deriandsche nationaliteit, uit welk huwe lijk op 11 November 1921 een kind ge boren is, dal op 14 November d.a.v. door of namens don vader ton stadhuizo aango- geveil als José Borneo Fuligo di Torrhero. Als eerste getuige werd gehooxxl do inspec teur van politie F. Lorié, die een onderzoek heelft ingesteld bij den burgerlijken stand1,, toen bij in een zaak logen verdachte eenige stukken betreffende diens afkomst noodig had. Getuige vond toon o.a. ©au geboorte akte, welke oorspronkelijk alleen den naam N. vermeldde, doch waarna, labor do woor den Fuligo di Tonhcro wa-ron toegevoegd. Verdachte deswege ondervraagd zoido zich niet te kunnen üèrinneren of do aan gifte van het kind door hem zelf is ge schied. Hij weet wel, dat hij de namen voluit op papier heeft geschreven. Do gewezen echtgenooto van verdachte moj. O., verklaarde a.m. vroeger bij de familie van haar gewezen echtgenoot te zijn ge weest. Do familie was in Oostenrijk alleen onder den naam N. bekend'. Getuige hoeft zich in verbinding gesteld met mr. Marehant, om deze zaak in orde to brengen. De pohiie-deskundigo do heer Waltman, zeide do hierboven genoemde gebooite- akte to hebben onderzocht en hij is tot de conclusie gekomen, dat de naam di Torrhero daaraan later is toegevoegd. Op een vraag van mr. van Manen ant woordde getuige, dat met geconstateerd kon worden na hoeveel tijd deze toevoeging heeft plaats gehad. Verdachte zeide dat hij deze akte inder tijd van liet Nederlandsch.. consulaat im Weenen lieeft ontvangen. Diaxna werden do getuigen in de mis- handelingszaak gehoord, n.l. de zaalclief en de pachter van Hcck's Lunchroom aan het Spui te 's Gravenhage. De zaalchef verklaarde, dat hij opdracht gekregen had aan verdachte den verderen1 toegang tot do zaak te ontzeggen, op grond dat deze aldaar dames zou hebben lastig gevaJlen. Verdachte heeft getuige daarop een stomp met de vuist in het gezicht gegeven. Do gérant bevestigde deze verklaring. Verdachte zeide hoogst verontwaardigd to zijn door do bejegening die hij hij Ileck hoeft ondervonden m liet zich in weinig vleiende bewoordingen over deze inrich ting uit. liet O.M. waargcnomeai door mr, R. J. Blok bracht in herinnering dat deze ver dachte in den laaLsten tijd veel van zich doet spreken door de brochures, welke bij onder brallende opschriften de wereld inzendt en waarin hij de autoriteiten en vooral do politio te Amsterdam aanvalt. Er is van alles met dezen lastigen ver dachte geprobeerd en men heeft omdat bij hier een kind heeft do uiterste clementie met hem gehajd. In het belang van dit kind1, wordt dit strafproces gevoerd'. Spr. achtte do valscbheid in geschrift© bel wezen, zoowel uit de getuigenverklaringen als uit het rapport van den deskundige. Met het oog op het mogelijk nadeel dat daaruit later voor belanghebbenden mocht ontstaan achtte spr. verdachte schuldig aan valscbheid in geschrifte en verduistering vim staat en eisihte legen hem twee maan den gevangcnissliat. Mr. van Manen, bestreed do dagvaarding en betwistte dab bewezen zou zija ver klaard, dat verdachte zich aau do liem ten laste gelegde feiten hee't schuldig ge maakt. Mitsdien ceftdadcoido pleiter vrijspraak. Vonnis 19 dezer. (ot Oplichting. A. J. II., 27 jaar, ontslagen toebcapaar bij (do rijkstelegraaf heeft zich voor de llaagscho rechtbank te verantwoorden go- liad wegens oplichting tem inadoelo van hot lijk. Verdachte zou tweemaal een voor- schotformulicr, waarop reis- en verblijf kosten van ambtenaren worden uitbetaald, valschchjk hebben ingevuld en mdeitoe- kend met den naam van den hoofdcom mies L. cn daarop 2 maal f 1'35 hebben ontvangen. Bij de eonlröJc viel het echter op, dut do formulieren met den naam van laatstgenoemde waren onderboekand' op een tijdstip, clnt deze sedert enkele maanden! zijn functie niet meer waarnam. De verdachte jH. zeide van niets te weten, doch do getuige politiedeskundige, dolleer Waltman, heeft schrijfproeven Van verd. onderzocht on is tot do conclusie geko men, dat de invulling der formulieren door H. moet geschied zijn. Het O.M. achtte het misdrijf van oplich ting bewezen en eisehte tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 19 dezer. In brak eu te Wassenaar. Wegens een sciie inbraken gepleegd to Wassenaar in 1928 en in begin 1929 ge pleegd, waarbij slechts kleine voorwerpen worden gestolen, heeft voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan do 24-jarige cliauiïeur E. A., die bekende deze inbra ken te hebban gepleegd. Ecu door het O.M. ingewonnen rapport luidde ongunstig voor A. Met hot oog daar op ©ischte do officier zes maanden gevango nisstraf. Vonnis 19 dezer. Tegen deze beslissing kwam Thorheni, die de buitens a's boiwterrein ge taxeox't wiide zien, op en ging in cassdie. Do Hooge Raad overwoog o.m., dat eischeu's in cassatie ten onrechte de rechtbank erwijf, dat deze de mogelijk heid van bebouwing o1" toekomstige bebou wing als villapark heelt voorbijgezien Do Iloogo Raad heeft het ingestelde cas satieberoep verworpen. GEMENGD NIEUWS. liet drama op Amo'aud. De officier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden heeft hoogor beroep) aan- geteekend tegen het vonnis dier rechtbank, waarbij de vroegere predikant te St. Ainna Ter Muiden schuldig werl bevonden aan dooJsiag op zijn vrouw door verdrinking' op Ameland, maar Ontoerekenbaar werd verklaard en zijn plaatsing in een krank zinnigengesticht werd gelast, voor don tijd van een jaar en daarna ter beschikkingstel ling van de regeermg. De onteigening van Warnsborg en Vijverberg. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de procedure tusschen de N.V. Maatschap pij tot exploitatie van onroerende goede ren Thornhcm, gevestigd en kantoorbou- dende to Doorn en de rechtspersoonlijkheid bezittende stichting Het Gelderscho Land schap, gevestigd te Arnhem. De rechtbank to Arnhem had met toe passing van do Natuurschoonwet de aan Tkorhem toebehoorende buitens Warnsborg cn Vijverberg onteigend ten behoeve van het Geldersch Landschap, waarbij de recht bank voor de waardebepaling deze buitens niet heeft getaxeerd als bouwterrein, af toekomstig bouwterrein, maar als landgoe deren, op basis van verkoopwaarde als zoo danig met mogelijkheid eancr zeer spora dische bebouwing in de toekomst. liet komt er niet op aan nu Lee Wang, viel sir Peter zenuwachtig in. Het komt er wel op aan, ziei Clin ton scherp, en ik moet het weten. Ga door, jij! Niets te vertellen, ging Lee Wang voort; alleen een voorval, dat jo in iedo- ren zes-stuivers-roman kunt lezen. Peter on 'i'racey hadden het zelfde meisje lief. Hij hield op en wendde zich tot Nina. Je neemt me niet kwalijk, dat ik over die goedkoope romantiek spreek, lieveling, maar zooals je ziet, wordt ik er toe gedwon gen, verzocht hij. Nina keek hein met door schrik ver bijsterde oogen aan en het was duidelijk, merkbaar, dat zij niet geluisterd had. Komaan, snauwde C'iinton. Verte! op. N'u, Peter, kwam juist, toen Tracey aan het meisje vertelde, dat ik een dief en falsa lis was verbeter me, als ik het verkeerd zeg, Peter en natuurlijk maakte mijn broeder, dio dacht aan den schoonen roem van een lange rij van in de hei brullende voorvaderen, een scène. Hij sloeg Tracey in het gezicht. De oude geschiedenis, zooals je weet. Toen trouwde Peter met liet meisje om een herhaling van het pijnlijke tooneel te voorkomen. Sir Peter's gelaat was doodsbleek en Enid was weer naast hem komen staan en keek naar Lee Wang met afkeer en minachting, Clinton glimlachte grimmig en koerde zich naar Spencer. Laten we het nu even nagaan, zei hij op zijn vaderlijken toon; zijn over drachtelijke en gevolgtrekkende vermogens werkten met volte kracht. Go waart bei den verliefd op hetzelfde meisje en natuurlijk moest ge er om vechten. Jij won hij wees naar sir Peter met zijn pistool en jij verloor, met eenzelfde beweging in de richting van Spencer, en Spencer, omdat je verloor, zwoer je wraak. En, omdat je geheugen beter is dan je verstand, had je het op sir Peter gemunt toen je goed en wel klaar was. Jo nam een valsclien naam en verhuurde je als butler, zoodat je hem kon vernietiger;. Heb ik gelijk? Sponcer boog plechtig. Je redeneert bijna, verstandig, Ciiato», antwoordde hij scherp. Clinton kmkte voldaan. Dom idee te vechten oan iets, dat hondera jaar geleden gebeurde, pbiloso- seerde hij. Het komt mij voor, dat je je eï leelijk ingewerkt hebt, Spencer. Als sir Peter nu een beschuldiging van afpersing wil indienen? voegde hij er insiiauoerend aan toe, met een biik op sir Peter. Sir Peter keek den detective in de oogen met een merkwaardig kalmon blik, en zijn stem klonk ongelooflijk vast voor iemand, die zoo juist oen grooto, omotioneelo crisis heeft doorleefd. Er is geen sprake van afpersing, Clinton, zei hij rustig. Mijn p'aats ah butler bier in huis is volkomen vrijwil lig- Ex volgde een stilte van ongeloof; toen greep Enid den arm vaix haar vader en glimlachte zegepralend togen den detec tive. Clinton trok zijn oogen op. Hè? krasto hij, ontsteld over de mogelijkheid dat oen nieuw' mogelijk slacht offer aan zijn klauwen zou ontsnappen. Zegt u... Wees zoo goed uw gevangenen weg te brengen, mijnheer Clinton. Ik heb niets anders te zeggen, dan u te herinneren dat ik hier zal zijn als ik noodig ben, viel sir Peter in. Clinton werd zwak onder den aristocrati- schen, aanmatigenden blik etn nam instinct matig zijn hoed af, dien hij libel begrij pelijk in de opwinding vergeten had'. Sommige menschen hebben rare be grippen cm zich te vermaken, bromde bij, terwijl hij zich afkeerde. Komt, jullie bei den, snauwde hij woest, zijn gevangenen naar do deur wenkend met zijn pistool. Maak voort. De auto wacht. Er lieorschte stilte, terwijl bet drietal door do kamer liep. Goeden dag, dame en lieeren, zei Lee Wang, met vriondelijken nadruk, ter wijl bij zich op den drempel omkeerde en met zijn vrije hand wuifde. Het meisjo naast hem brak opeens in een zenuwachtig snikken uit en hij trok bard aan de handboeien. Clinton begunstigde Spencer met eeai vriondelijken gi'ijns. Ik zie je weer, Spencer, beloofde bij, heel spoedig, hoop ik. Dank je zeer voor do Braces, en hij knikte naar zijn gevangenen. Het is niet de moeite Waard, zei Spencex', beleefd1. Je had ze noodig als een vooileeken van geluk. Leo Wang gaf weer lucht aan zijn bi- zcxnder gevoel voor humor door hard te niezen, liet was zijn opvatting vam een grap, maar bij deze gelegenheid voronge- die wat, want toen zijn hoofd heftig voor waarts bonkte door do hevige kracht van do stoornis van zijn middenxrf, kwam zijn voorhoofd tegenover do half, open deur in heftige aanraking met een stuk van een glad1 gepolijste stalen breinaald, dat uit het middenpaneel stak. En de gevangeniswagen werd snel ver vangen do oï een ziekenwagen. Hoofdstuk XXXV. Ongeveer twintig minuten later stond Spencer gekleed1 om uit te gaan, ernstig to kijken naar sir Poter, Harkor en E,ric, dio bezig waren met Enid, welke op den üxeesterfield lag. Eric waaide lxaar hevig toe mei een courant, sir Peter Wreef zenuw achtig haar handen en Harker keek Wat onnoozel toe met de kleine flacon vlug zout, dio Spencer hom gegeven had. ■Boerderijbï and te üelfgauw. Gistermiddag is oen folio brand uitge broken in de boerenwoning van dan land bouw er G. do Reede, te Delfgauw, ge meente Pijnacker. Door den krachligen wind1 breidde liet vuur zich snel uit, zoo- dat do vlammen weldra uit het dak sloe gen. Do motorspuit van Pijnacker, die vrij spoedig ter plaatse was, gaf met twee stralen water. Men riop echter eveneens do hulp in van do Delftscho politie-hraad- weer, die met een groote motorspuit, on der leiding van don commandant U. van der Zcc, assistentie verleende met een drietal stralen., Na ongeveer een half uur was men den brand meester. Uitgebrand zijn de bovenverdieping en oen gedeelte van het benedenhuis. De schade, dio aan zienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Door do gunstige windrichting konden de achter liet huis liggende veestallen behou den blijven. Boerderij afgebrand. Te Hindeioopen is de kapitale boer derij van den heer \V. de Boer totaal al- gebrand. Do veestapel kon Worden gered. Tijdens het blusschingsweak heeft een der brandwachts veiwandingen opgeioopea. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Verzekering dekt de schade, die ongeveer £15.000 bedraagt. Naar liet buitenland vertrokken Tegen den bekenden communistische®, propagandist en geneesheer, dr. Koch, is eemgen tijd geleden een klacht ingediend wegens overtreding van artikel 251bis, w'etboek van strafrecht. Naar aanleiding van deze klacht en het gevolgd© onder zoek, schijnt de groaid hier onder zijn voeten te warm te zijn geworden en lxe'eft hij de wijk naax het buitenland geno men. Hij zou nog kans gezien hebben zijn geneeskundige piractijk te verkoopen. Het ve-miste meisjo. De 18-jarige Elsa Mannessen, uit de Eerste v. d. Boschstraat in Den Haag, die sedert Vrijdagochtend j.l. wondt vermist, is, naar de Avondpost meldt, het laatst gezien bij het voer aan de Kniplaan te Voorschoten. Zooals bekend, heeft Elsa Mannessen. Vrijdagmorgen omstreeks half zeven haar woning verlaten om, als gewoonlijk, voor hot ontbijt oen fietstochtje te doen. Het doel van deze tochtjes was zeervei"- scMIend. Nu eens fietste zij" dcor liet Haag- sdi© Bosch, naar Wassenaar o'. in de rich ting van Scheveningen, dan weer in de ricliLing van Vooxiiurg en verder. Vrijdag morgen schijnt het meisje, naar uit verschil lende verklaringen blijkt, laatst genoemde richting te hebben gekozen, waarbij" zij - om welke roden is niet bekend zeer ge haast schoen te zijn. Een jongeman beeft verklaard, een meisje van liet signalement van do vermiste en blootshoofds even nal half-zeven Vrijdagmorgein in vliegende vaart te hebben zien fietsen op de Konin gin Wilhelminalaan, op do grens van. Voorburg. Eenigeta. tijd later is zij doof iemand anders opgemerkt, fietsende laügs den .Vliet tussohen Voorburg en Leidsohen- dam, in do richting Stompwijk. Ook te Stompwijk is zij geweest. Toen Enid haar oogen opende, glim lachte Eric blijde; sir Peter koek haar angstig glimlachend aan. Harker deod bet zilveren dopje op de flacon en gai dio aan den eigenaar terug on Spencer nam den hoed op, die op tafel lag. Spencer wachtte geduldig tot Enid vol doende hersteld was om op te kunnen zitten en wat zenuwachtig over blaar zwak heid1 te kunnen lachen. Toen naderde hij sir Peter en stak zijn band uit. Vaarwel, Peter, zei hij kakn. Sir Peter keek met minachting naar de hand, stond op en ging maar de deur. Daar gekomen, zag hij een kort oogenbiik naai' de lichte, akelige vlek op het pa neel; toen keerde hij zich met een spot- tenden glimlach naar Spencer om. Spencer aanvaardde schouderophalend vonnis van den baronet en zijn gelaat verried1 geen aandoening. Harker, die sir Peter's handelwijze mot duidelijke afkeuring had opgemerkt, greep Spencer's hand en drukte die met een kracht, die de beenderen van eon nnntler stek man" zou gebroken hebben. Toen keerde hij zich af en liep naax het raam om de dwaze aandoening te verbergen, die hij niet geheel kon onderdrukken, Eric liep de kamer door, stak zijn hand. inpulsief uit en drukte openlijk zijn blijd schap uit over de eer, dio h'em aange daan wetvl, toen Spencer zijn halnd met een dankbaren glimlach aannam. Vaarwel, Eric, zei Spencer. Zorg voor de wcezen, wil jo? Ik zal mijn best doen, mijnheer, ant- wootrddo Eric. Het is een heel© afstand van de biscuits... Dan is liet aan jou dien afstand te verkleinen, viel Spencer in, den wak keren jongen man vriendelijk op den schou der kloppend. (Wordt vervolgd). taffiaacaaai I

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6