KWARTJES Foriinbras' Toovermacht. Oe onbewaakte overweg. Bankbediende beroofd. BÏMEXLAm De crisis-iuvoenvet. Mr. Linthorst iioinnü. Do Oudornemingsraden iu het buitenland Duitsclio oponharo leeniiigon. Financieel nieuws. GEMENGD NIEUWS» Tweo kinderen door den sneltrein gegrepen en gedood. Ongeregeldheden te Delft. Uitgeleverd. Inbraak. Roofoverval op kassier. RECHTSZAKEN. De overval op de Incassobauk te Rotterdam. adyektentien Op sohr.flelijfco vragen van liet Twcodo K^ancrlid I. H. J. Vc-s heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid: geant- ■wcord 1. hulrrdaad is juist, dat in bericht no. 8 van 23 Februari 1932, uitgegaan van het ministerie van arbeid, handel en nijverheid ter uitvoering van de Crisisinvoenvet in verband met do eisciien, gesteld voor bet verkrijgen van een biaondero vergunning, •wor. t g-eaegd, dat de omstandigheid, dat goederen in het buitenland zfij'n bestred eu aldaar reeds aangemaakt zijn vocxr liet be leend worden van een hier te lande geno men maatregel, het best nou zijn te bewij zen dcor een verklaring van een Nederland- sehen consul. 2 Voor zoover bek,ad, is slechts van één consul geblekt-u, dat hij bezwaar maak te legen het afgeven van de vereisdite verklaringen, omdar do medewerking van <ten minister van builenlamlsehc raken niet "was verzocht en hij daartoe dus geen op- draciit had gekregen. Zoomede is het den rendergetoekende bekend, dat aanvankelijk^ eenigo bezwaren werden gei naakt, zoolang" tien consuls de tekst van genoemd1 bericht aicg niet bekend was. Zoodra zulks bet geval was, mocht volledige medewerking ondervonden, worden. 3, In verband met hot vorenstaande zijn bizondero maatregelen niet noodig. Do toestand van ar. J. T, Lintaor-t lloinan, öud-conunissaris der Koningin ia Drente, is zeer ernstig. De aoop op herstel is opgegeven. Verschenen is een rapport over de prac- tijlk van do ondernemingsraden in bat "bui tenland uitgebracht door een commissie ingesteld door N.Y.Y. en S.D.A.P. en be staande uit de hoeren G. J. A. Smit Jr., P. Bianz, K .de Jonge, C. V oudenberg en C. van dor Lende. Het onderzoek is verricht in Duilschland, Oostenrijk en Tsjechosto "wakSje. D ©commissie vat liaor conclusies in het onderstaande samen. Uit d,e bedrijvigheid, dcor do onderne mingsraden aan den dag gelegd, ban wor- dai vastgesteld, dat de invoering van de wet op de ondernemingsraden in de doer de commissie boaochte landen goed is ge weest, al blijft er dan aan de wet nog wel het een en ander te verbeteren over. In liet algemeen vervullen do onderne mingsraden hun taak, die belangrijk ge noemd kan worden, uitnemend. Zij beharti gen do maatschappelijke, sociale en cultu reel© belangen der arbeiders en „Anges'.ell- ten", met name honden zlij toezicht op de uitvoering van de collectieve contracten, 2ij dragen zorg veer de uitbetaling van het overeengekomen loon, stellen de prijzen vast van stuk-, aangenomen- of tariefwerk, ConLroleeren, of de werknemers behoorlijk verzekerd zijn fegen ziekte, invaliditeit en ouderdom, zij sluiten met medewerking der vakbonden overeenkomsten, die de collec tieve contracten aanvullen, met do werkge vers af. z ijdragen zorg voor de veiligheid en do hygiëne, zij vergezellen do arboirls- inspeclio op haai' rondgang door de fabrie ken, rij hebben carbines cnlcr hun beheer, enderliouden bibliotheken, zorgen voor cur sussen, welke in sehafkijd of na afloop van den werktijd in daarvcor ingerichte lo kalen in meerdere bedrijven gegeven wor den. organiseeren lichtboelden-voorsteUjav. gen, richten steunlcassen op, waaruit fin-an- eierte bijstand wordt verkend Lij ziekte, be val ling, overlijden eie. etc. Uit deze opsomming blijkt, dat alles, wat de collectieve contracten te regelen over laten, dcor den ondernemingsraad wordt ge regeld. Daar bovenuit komt de beteokenis van den ondernemingsraad tot uiting daar, waar ltd geldt, ontslag te voorkomen of te be perken. Aan heel veel willekeur is dan c.ok dientengevolge op dit gebied een einde ge maakt. Op de schriftelijke vingen van den lieer van Happart! Is bet den minister bekend, dat volgens paragraaf 50 der op den IGdeu Juli 1925 dcor den Duitschen rijksdag aangenomen wet tot aflossing van openbare leeniiigon, do Duitscbo regeering bevoegd is, o.a. de Ncderlaudsche deelnemers in de onder die wet vallende leerlingen in een gunstige uit zonderingspositie te plaatsen? Zoo ja, kan do minister dan incdedocloa waarom rel op heden door do Duitsche rc- gcering van dat recht geen gebruik ge maakt is? Is de minister niet van meening, dat bet op den weg der Ncderlandsche regoe- ring ligt, bij do Duitscbo regecriug alsnog aan to dringen op toepassing van genoemd recht ten annriem vati do Nederlaudsehe houders van Duilsdio openbare schu'.dbe- Wijaan Zoo de Duitscbo regoering nie' bereid nieoht wonlen bevonden de Nederlandse!:© houders met aannemelijke voorse.len in zake do aflossiug en achterstallige rente betaling tcgcmcet te (reilen, is de minister dan niet van oordcel dat de Nederlan Isehc regoering krachtige maatregelen dient te treffen tot bescherming van de Nederland- soho houders van genoemde fondsen? beeft do minister van financiën geant woord 1. Paragraaf 50, lid 1, van de in doze vraag genoemde wet verleent aan do Duit scbo regiering machtiging om. indien do r een vreemden staat bij do aflrsring van openbare leuningen Duihchc au ierdaaen minder gunstig worden behandeld dan de eigen onderdanen van dien vreemden staa', een verordening te maken, waarin oen soortgelijke behandeling in omgekeerde richting wordt toegepast De leden 2 en 3 benogen soerlgelij'kc bcsehermingsniaa'rego- len voor Duitscbo onderdanen. Dat volgens do voornoemde! paiagiaaf de Duitsclie ïe- gcering bevoegd is, de NederlancLche deel nemers in Duitsclio openbare Ieuiingen in een gunstige uitzonderingspositie to plaat sen, blijkt niet. 2 en 3. Deze vragen zijn dcor liet ant woord op vraag 1 vervallen. 4. De bedoeling van de vierde vraag is niet geheel duidelijk, daar niet wordt aan gegeven, welke krachtige maa'rcgelcn voor oogen slaan. Uiteraard Aal doer do rogce- rmg eventueel al hot mcg-oh ke worden gedaan om onrechtmat'ge behandeling van do bedoelde houders te voorkomen. Aan achterstallige rentebetaling van openbiue leeningen is intusschen tot dusver niet gebleken. Scheurleer on Zn. Kaar wij vernemen heeft do Ilaagsche rechtbank, naar aanleiding van bet bij haar door mr. J. van Ivuyk na mens de bankiersfirma Scheurleer en Zonen ingediende verzoek om surséance van betaling, tot voortoopige bewindvoer ders benoemd de hceren mr. A. F. Visser van ÏJzendoom en E. J. II. van Balden, directeur van do Nodarl. Ind. Handels bank. haar het Engelsch van William Locke, door J. E-. d. B. K. 3) Hij knikte en door het venster keek hij naar de huizen aan do overzijde. Daarom was hij in Parijs. Sinds hel overlijden, van zijn vader, tien jaren ge leden, hem gedwongen had C cnbridgo na een paar semesters te veilaten en in do wijde wereld den strijd om het leven te beginnen, bad1 hij al zijn vrije dagen iu die kfein-e stad in Kent doorgebracht. En die dagen, waxen sclnars geweest. Er waren geen Lange, prettige vacanties op do kost school van Margitt, zooJs op alle andere instituten. Ex werden voortdurend pupillen gedrild en het onderwijzend personeel had weinig verlof. Maar de verlofdagen, die hij had, bracht hij dcor in het kleine landhuisje van zijn moeder. Zijn vader had zijn predikantschap in Zwitserland, waar hij getrouwd was en waar Martin geboren was, opgegeven, om predikant te worden in Wendlebury, en de beer Has tings was hem opgevolgd. Mevrouw Over- thaw, flegmatiek van aard, was in Wendle- }>\ny ingeburgerd en was er gestorven. Alartin had haar daar opgezocht en ver keerde er in den huiselijken kring van de Hastings. En nu het kleine huis leeg was en hrj buiten Londen geen toevlucht had, was hij naar Parijs getogen en zijn levens droom van werkelijkheid geworden. Maar in die voldane wensch was iets pijnlijks, want wat was Parijs verge'eken bij de teero aanraking zijner moeders zachte han den, die hrj nooit meer voelen zou. Hij zuchtte. Hij was nog zoo'n eenvoudige jongen, niettegenstaande zijn dertig jaren. De bediende baalde hem uit zijn droe vige gedachten door de soep en een fl-escb lichte wijn binnen te brengen. De nabij- Gistermiddag waren eonige kinderen, waaronder de zes-jarige Mientje Lento em de acht-jarige Mienije v. d. Haaf in de z.g. Allee» nabij Meppol aan hot spelen, op en bij den onbewaakten spoorwegovergang van Ide lijn MeppolGroningen. De kinderen hadden alle aandacht voor een in de rich ting Groningen rijdenden goederen trein o.a letten niot op dm uit de» tegonovergesteklo' richting komenden sneltrein van 17.41 uur. Beide genoemde meisjes werden door den sneltrein gcgrepeai en vermorzeld, do kin deren waren zoodanig verminkt, dat do ouders dezo aan de kleeron moesten hor- kennen. Do lijkjes zijn per brancard naar liet ziekenhuis te Meppol overgebracht, waar waarschijnlijk eerst sectie zal moe ten worden verricht. De sneltrein stopte op do plaats dos omlicils en had eenige minuten vertraging. Under ontsnapt. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is te Amsterdam een Ulrecbtsch bankbediende beroofd van een portefeuille met bank papier en coupons ter waarde van f6000. Deze bankbediende had' het gold in den loop van den ochtend bij verschillende» kantoren geïnd. Hij zat roods in den from naar Utrecht o»p het W. P, station toen een man de» coupé binnenstapte en hein vroeg of liet do trein naar Utrecht was eai die daarna weer uitstapte. Nauwelijks was do man verdwenen of de bankbediendo ontdekte, Llat do portefeuille met bet gold uit zijn binnenzak was verdwenen. Onmiddellijk waarschuwde hij den stationschef. Bo wagon werd doorzocht, maar de man was niet meer te vinden. Een dame die hom had zien instappen kon een nauw keurig signalement opgeven, waarna het geheele station aan een nauwkeurig onder- zeek werd onderworpen. Bo man had intusschen recxls kans ge* zien zich uit de voeten to maken. Men vermoedt, dat hij den bankbediende den geheelen morgen gevolgd hoeft eu op liet laatste moment, zijn kans schoon zien de, zijn slag hoeft geslagen. Gelukkig zijn allo nummers van het ge stolen bankpapier bekend. Be zaak is in handen gegeven van do Ainsterdamsche recherche. Be gedupeerde bank, do firma Vla er en Ca is tegen diefstal verzekerd. Twee Xederlnndsehe kooplieden overvallen, Bo dader gegrepen. Een bandiet beeft gisteren to Parijs ge tracht tweo Amsterdamsoho kooplieden, de heeren L. Moscou en S. Vos, te overvallen en van hun gold te boronvcm. Bo aanvaller is door de politie gear resteerd. Nader wordt gemeld', dat onlangs oen zekero Fischer, iemand van Daitscho cf Poolscho nationaliteit, de kooplieden te Amsterdam heeft bezocht en bij die gelegen heid een grooto partij zijde heeft aangebo den. De/er dagen beeft hij do heeren tolegra-, fiseh naar Parijs ontboden, aangezien de zijdo voor verzending gereed was. De koop lieden gaven gevolg aan do aanbieding on bobben zich gistermiddag naar Parijs Le geven, waar Fischer, die voorgaf expedi teur te zijn en als tusselionpersoon voor eon zijdefnbrikant o»p te treden lien in hun hotel opzocht en monsters van do partij zijde overhandigde. Do zijdo zou 300.000 francs moeten opbrengen, welk bedrag di rect zou moeten worden betaald. Uit Am sterdam werden, omdat de beteren niet genceg getd bij zich hadden, de ontbre kende 125.000 francs telegrafisch overgo maakt. Fischer hoeft de beide Amsterdammers meegelokt naar een garage, waar de goe deren opgeslagen zouden zijn. Hier heeft hij met een ploertemdooder den lieer Mos cou een slag in het gezicht toegebracht, welke een kleine wende boven hot oog hoeft veroorzaakt. Be heer Vos bomerken- de, wat gebeurde, zag kans deai bandiet in den nek to grij'petn en tq overmeesteren, waarna de bandiet aan do politie kon wor den overgegeven. Fischer is in arrest ge steld. Bij liet onderzoek is gebleken, dat de gearresteerde niet Fischer, maar Kcstcm- baum heet, geboren in Oostenrijk. Gistermiddag hebben te Drift vrij om- sligo relletjes plaats gehad. Onder leiding van do R.V.O. word een optocht georga niseerd. Op do Wijnhaven warm do beloo- gers dermate rumoerig, dat commissaris van politio te Drift, do heer U. van der Zee het noodig oordeelde don stoet te ontbinden. Aan zijn hiertoe gedaan bevel werd geen gevolg gegeven. Een der werk- loozen viel daarontegcai de commissaris aan, terwijl hij een toeschietend on agent van politie eveneens mishandelde. Ilierop word mot sabel en gummistok oen charge uitgevoerd, waarbij omigo de monstranten werden gewond. Be» aanvaller vluchtte iu een woning aan de Flouw, waar bij gevolgd werd door ©enig© agenten. De man begaf zich naar het dak, waarna de politie enkele schoten loste, die den man aanleiding gaven zich over te gcvctn. Hij is naar het bureau overgebracht en in ar rest gesteld. K. en do H,, die ten nadec'e van do Ned. Landbouwbank een verduistering ge pleegd hadden en ie Marseille waren aan gehouden, zijn uitgeleverd en to Amster dam aangekomen. Zondagnacht is ingebroken in de woning vian den landarbeider Stevens to Keker- dom bij Nijmegen. Zevenhonderd guldielnl bestemd voor den aankoop van voc, wor den buitgemaakt. Van de daders geen spoor. Dinsdagavolnkl is te Frankfurt am/Main, do 74-jarigo kasloopcr van oen brouwerij door tweo roovers in den. gang van zijnl huis overvallen en legen don grond gesla gen. Do daders onlraktcm hom een iasch' mot een inhoud van ongeveer 1509 Mark! en kotndon zonder herkend te zijn ontko men. Het 0. M. bij do RotterJamscho recht bank .heeft tcgün J. II. F. M., den eenigen] aangehouden dader van don overval o;> de Ineassobank lo Rotterdam, eon gevangenis straf van 9 jaar geëiseht, met aftrek van de voorioopigo hechtenis. Brandstichting. Do Rotterdamsclie rechtbank hoeft E. A'., 52 jaar, ekomiker, gedetineerd, wegens brandstichting in liet aan zijn vrouw be- hoorend perceel Gedempte Bierhaven 16 te Rotterdam, veroordeeld tot 3 jaren ge vangenisstraf. heid van eten en drinken en van een heel knap meisjedeed Martin's somher gezicht opklaren. Het is leuk, dat je in Parijs dezen wijn krijgt, zeide hij- Ik hoop, maar. dat je dat goedje drinken kunt, zei Corinna. Wij noemen 't tord-boyauv fdarmenvemieter). Het is een zeldzame tracLnlie, beweer de Martin. In England is de wijn me te duur en die soep is zoo heerlijk, zoo kan geen Engelscho hospita ze maken. Engeland is een eliendig land, meen de Corinna. En in je brief noemde je Parijs een ellendige stad. In Augustus is ze dat ook. De scho len zijn gesloten. Geen enkel atelier is open. AUe studenten zijn weg cn er is niets te deen. Ik heb een massa te doen gehad, zei Martin. Het Panthéon, do Notre Dame en de Folies Bergère zijn open antwoordde Corinna. En de Eiffeltoren is er ook. Stel je voor, dat een student in kunstgeschie denis den Eiffeltoren zou opgaan. Waarom ben je dan in Augustus ook niet thuis gekomen, zooals anders? Corinna fronste de wenkbrauwen. Dat is een andere historie, zei ze kortaf. 0, pardon, ik wilde niet onbeschei den zijn, bracht Martin uit. Ze lachte. Wees niet zoo onnoozel. Jij denkt altijd', dat het 't toppunt van zaligheid is om bij je familieleden te zijn. Maar dat is niet zoo. Ik lijd liever honger dan bij hen te zijn. Ik kan mezelf zijn, een persoonlijkheid, een individu. Het is vree- selijk om maar een klein deeltje te zijn van oen familie, die als klitten aan elkaar hangt. Dat is iets, wat ik verafschuw. Maar je kunt in het najaar naar Parijs teruggaan, zei Martin. Weer fronste zij de wenkbrauwen en schudde het hoofd. Dat was een andere geschiedenis. Maar laten we niet over mij praten. Vertel mij, wat van je zelf, Mar tin. Misschien kunnen we samen iets vroo- lijks verzinnen. Père La Chaise of het graf van Napoleon. Hoe lang blijf je in Parijs? Ik kan het maar voor een week be kostigen en er zijn al drie dagen om. Ik moet een baantje zoeken ©n dat zoo gauw mogelijk. Een ander baantje? Haar vraag lierimierdo bom aan bet feit, dat zij er nieb van wist dat hij een leoraar in partilms was. Terwijl zij boeuf flamand aten, vertelde hij bet haar. Co rinna, die haar eigen geschiedenis op den achtergrond had gedrongen, luisterde vol medegevoel Je kunt dat hondenleven niot weer opvatten, zei zij. Je moet een betrekking hebben op een goede openba.ro school. Martin zuchtte. Wel ja,waarom niet in het Hemelrijk? Daar is veel kans op. Diiectouien van openbare scholen nemen niet als leoraar aan, die geen graad heeft en die alleen maar onderwijs heeft ge geven op scholen van minder gehalte, zoo- ats de Margitt's school. Dat weet ik veel to goed. Omdat ik op do Margiti's'school ben geweest, zijn do andere inrichtingen voor mij gesloten. Ik moet naar iets soort gelijks omzien. Waarom begin je niet heel iets an ders? vroeg het meisje. Maar voor wat anders ben ik ge schikt? Je weet heel goed', wat mij over komen is. Mijn arme oude vader kon me naar Cambridge laten gaan, omdat ik een studiebeurs had, Toen hij gestorven was, kon de beurs niet meer bijgepast worden en had ik te weinig om door te stu- deeren. Ik rnocst weggaan, Mijn moeder bad niets dan haar levensverzekering en twintig pond in het jaar van de vrij WINKELIERS! Betaalt u teveel belasting? Gerouti neerd boekhouder biedt zicli aan voor avonduren, heele of halve dagen. Con dities zeer billijk. - Brieven onder lett. BC Bureau v. d. blad, L. Ilaven 141. HALLO! HALLO68874. Slijterij-Grossierderij „De Ster". Boerenjongens op wijn fl.per literpot. Boerenjongens op bran dewijn f 1.50 p. literpot. JAN JANSE, Buitonha- vemveg 180, hoek Rott. Dijk, Tel. 68874. N.V. VAN KATWIJK's Glashandel, Lange Kerk straat 88. Glas op maat, geslepen glas. Glas in lood Steeds ledige kisten te koop. HALLO 1 HALLO! 68874. Slijterij-Grossierderij „De Ster". Bloedwijn f 0.80, f 1 en f 1.15 p. £1. Prima Advocaat f 1.85 en fi. per flesch. Jenever, Ci troen, Brandewijn, Mout wijn, Oude Jenever en Cognac tegen scherp con- curreerende prijzen. JAN JANSE, Buitenhaven weg ISO, hoek Rotterd. Dijk, Tel. 08874. TE HUUR: vrij boven huis, uitzicht Vlaardinger- dijk en dubbel beneden huis f 7.50 p. w. v. d. Els- straat benedenhuis f 6. per week. Bevr. EIKEN BROEK, Aleidastraat 116 HALLO 1 HALLO68874. Laat uw bier door mij aan huis bezorgen, dagelijks versch isobaromctrisch gebotteld. Pilsenor en Munchener 16 cent per fiesch. Gerste lager 18 ct. per fl. Gazeuso limonade 8 ct. per ftosch. JAN JANSE, Buitcnhavcnweg 180, hoek Rotterd. Dijk. Tel. 08S74. DAMES, die zelf iiunne kleeding wenschen te ma ken, kunnen aangemeten patronen bekomen, bij M. J. Vx\N BEZ001 JEN, Gedipl. Leerares, lo Ned. Modevakbond, Aleidastr 17. TE KOOT 1 Friesche stoel- tjesklok en een Friesche staartklok met scheepjes. ALBERS, Gasslraat 23. HALLO! HALLOGSS74. SJijterij-Orossierderij „De Ster". Schilletje fl.25 p. fiesch. Cherry Brandy fl.25 per fiesch. Roode en Witte Port, oude zoele Spaansche wijn f 0.80 per ilcsch f 1 per liter. Sa- mos, vanaf f 0.69 per fi. Malaga f 1.25 en f 1.40 p. fiesch. JAN JANSE, fiuitenhavenweg 180, lik. Rotterd. Dijk, Tel. G8874. TE KOOT: 2 warmwater broedmachines en 1 kam- peertent. Prins Frederik Hendrikstraat no. 7. Wie wil FLINKE BIJVERDIEN STE. Grooto Maatschappij stuurt zonder betaling ver pakte koffie en thee, ter verkoop aan fam. en ken nissen, hooge provisie,'' geen risico, betaling na verkoop. Brieven onder lett. MS adv. bur. Kruisstr. 53, Rotterdam. ZOEKT U PLAATSING als Huishoudster, Winkel- uffrouw, Modiste, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. HEDEN IS GEOPEND da meskapsalon.Permanent compleet f 2.50, voor hoe ren f 1.50, Wasschen 25 ot. Knippen 25 ct. ondu- leeren 25 ct. Dames en heerenkappar. Aparte sa lons. Gordonstraat LIB. N. VETH. TE KOOP: 4-lamps ge lijkstroom radiotoestel in grooto eiken kast met; Philips Meesterzanger. Spotprijs f180. Na 8 uur n.m. Dirk van Was- senaarslraat 21A, bene den. KOMT U EENS kijken bij P. v. OERS. Daar kunt u met iedere beurs terecht, voor het aanmeten van Dames- en Kinderjapon nen, Mantels en Mantel- costuums. Ook zijn wij spotgoedkoop met tiet da mes- en heerenondergoed, kousen en sokken, kin derkousen, enz. enz. Zie verder. OOK DE DEEN WIJ 'n mooio collectie in Dames- en Hoorenparaptuies en kinder-tompouce's. Ook kunt U bij ons terecht voor het overtrekken en repareeron van parapluies. P.v. OERS, Heerenpad 10 TE KOOP gevraagd Bok kenwagen met tuig. Brieven met uiterste prijsopgave onder iett. BE bureau v. d. blad, L. Haven 141. ZAAITIJD. Allo soorten tuinbouwzaden in voor raad. Vraagt gratis prijs courant. Agent Nicolaas Beetstraat 52A. metselaars. 'J'oen zo aan haar familie over haax benarde omstandigheden, schrei, wat denk je wel, dat die ellendige ooms en tantes haai' zonden? Tweehonderd francs. Acht pond1. En zij wentelen zich in het goud, dat zij aan de Engcischen verdiend hebben. Ik moest dadelijk werk hebben voor ons onderhoud. Mijn lieeto uitrusting was kennis van het Fransoli. Door het een of ander agentschap kreeg ik een betrek king bij Margitt. Het leek me een won der. Toen de brief met mijn aanstelling kwam, kon ik den lieelon nacht niet sla pen. En tot voor een week beu ik or gebleven. Ik werkte eiken dag twaalf uur, het hcele jaar door. Ik stond niot twaalf uur voor de klas, voegde hij er plicht matig bij, maar wanneer je een honderd leerlingen hebt, is er heel wat correctie werk, zoodaUjc buiten schooltijd even veel to doen hebt als onder schooltijd. Verleden nacht droomde ik, dat er oen stapel schrif ten van acht voet hoog voor mij ldaar lag. Het is een hondenleven, herhaalde Corinna. Dat is het, zei Martin. Mais que vcux-tu, ma pauvrc Corinno? (Maar wat wil je mijn beste Corinna?). Ik verafschuw het zoo hevig, als men maar iels veraf schuwen kan. Als ik nu maar een' goal onderwijzer was, pnssc-cncoro (dan was het nog iets). Maar ik twijfel er tuui, of ik er wel in geslaagd bon om iemand liet Tégime van de participo passé (regels van het velleden deelwoord) grondig te loeren, behalve natuurlijk als een mathematische formule. liet is hartverscheurend'. Het heeft me gemaakt, tot een hersenloozo, ziel- loozc, harteloozc, bloedolooze machine. Vcor een paai minuten was do glans van het Parijsche dineetje gclaaiuh Hij zag zich zeiven zooals het zoo menigmaal was gebeurd in do stille oogonbtikkon tus- sehen liet genotvolle van do laatste da gen als een angstigon, walnhopigen jon- in dezo rubriek hebbon beslist succes! gen maner naar snakkend' om weer zoo'n ellendig leeraaxsbaantje te krijgen, en terzelfder tijd ook weer wanhopig bij liet vooruitzicht zijn heele loven oen in- telleetuceué duivelstoejager te moeten zijn. Coiinna, die met do ellebogen op tafel oen theelepeltje flauw aardbeienijs in haar hand hield, keek hom met ernstige oogen aan. ik wou dat ik een man was, zei zij. Wat zou jo dan doen? Ze at haar ijs op en lioi het lepeltje kletterend' op haar bord vatten. Dan zou ik het leven bij den keel grijpen en er iets groolsch uitschudden, zei ze op dramalischen toon. Waarschijnlijk een oceaan van tra nen of een Sahara van wanhoop, sprak een stem bij do deur. Verrast draaiden beiden zich om. De spreker was een man van middelbaren leeftijd, die iels gebiedends oil iets o-ndeT- danigs had. Zijn dik grijs haar was naar achteren geborsteld op oen wijze, die aan den abbó Liszt zaliger deed denken.'Hij had oen kaal geschoren, breed on massief gezicht, fo'rsche trekken, bolle grijze oogen, dikke lippen. Zijn gezicht had velo rim pels; tusschen de oogen liep een diepe verticale groeve. Zijn kleeding was nog nog al shabby; bij droeg een gekleed© jas cn een witte das, zoo-als do Franscho advocaten die dragen. Zijn stem was bizon der muzikaal. Goede hemel, Fortmbras, wat doe jo me schrikken, zei Corinna. Dat kan ik niet hel pon, zei hij, naar hen toekomende. Als je vau le petit Corniclion liet toaueel van het Odéoii maakt, dan moet je toch antwoorden. Ik) kwam liieT voer onzen goeden vriend ,Wi- drington. Widrington is vanmorgen naar En geland veil rolden, verkondigde zij. (IVordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6