TAOSNBEUWS, S3?" ..KINDERDROOM" ïfj Ü8 verhoogde toelatingsleeftijd Orgel-bespelingen. Nog een nieuw vergaderlokaal? WANDGEDIERTE. Ons niemre feuilleton, i iWie beginnen heden met een 'nieuw feuilletonDa bruid van het Glomdal. 1 ÏIet is een verhaal, saber geschreven, dat niet vlo prikkeling geeft van oen detec tive-roman, maar dat niettemin zeer hooit. Twee jonge mensehen uit den boeren stand, de êcno rijk, de andere arm, heb ben. elkaar lief. Maar er moeten, zal het tot een huwe lijk komen, eerst heel wat moeilijkheden uit den weg geruimd worden. Het feuilleton is niet langdradig. Na ruim 3 weken weten onze lezeressen en lozers, af de jongelui dkaor krijgen. Ongeveer een kwart wordt niet toegelaten Naar we vernemen, is aan do ouders ol verzorgers van 10-1 kinderen, die voor den nieuwen cursus van de openbare la gere school waren ingeschreven, schriftelijk meegedeeld, dat zij op 1 September a.s. niet tot de school kunnen worden toege laten, als gevolg van het Kon. besluit, waarbij de toe!aüngsleeftijd' is verhoogd van 5Ve jaar tot 5 jaar en 9 maanden. Er waren tot nu toe 473 leerlingen ingeschreven. Tegen dat de nieuwe cursus begint, her inneren zich plotseling heel wat ouders, dat ook hun spruiten voor het eerst naar schoei moeten, zoodat de hierboven ge geven cijfers niet een juist beeld ge ven van de nieuwe schoolbevolking. Alken blijkt er uit, dat ongeveer Va van het aan tal van liet vorige jaar niet zal worden toegelaten. De moeilijkheden, die daardoor ontslaan voor de schoolformatie, golden zoowol voor het bizonder als voor het openbaar on derwijs. De verhouding zal bij het bizon- der onderwijs "wel niet veel anders zijn dan bij het openbaar onderwijs. In de Groote Kerk. Bestaat er belangstelling voor? Op het gebied van orgelconcerten zijn wij, Schiedammers, den laatsten tijd niet verwend geworden Hoogstens drie of vier keer per jaar, bij bizondere gelegenhe den, zooals Orpheusconccrten, liefdadig- heidsuitvoeringen, werd het orgel van de Groote Kerk als concert-instrument ge bruikt, maar, als we de Wekelijkscho gods dienstoefeningen uitschakelen, zweeg het verder voor de rest van het jaar in alle talen, of beter gezegd; in alle toonaarden. Ook in de andere Schiedamsche kerken kwamen orgelconcerten slechts zeer spora disch voor. Wanneer we in dit verband ons oog eens naar andere plaatsen van ons land en zelfs in onze naaste omgeving wen den, doen moeten we tot de conclusie komen, dat Schiedam den laatsten tijd zeer achteraan is gekomen. De vraag is wel eens gesteld: bestaat er belangstelling voor goede orgelconcerten in onze stad? En dan moeten we aan de hand van wat er op muziekgebied in Schie dam gebeurd is, antwoorden: Ongetwijfeld, er bestaat belangstelling. Waren de 'Orpheuseoncerten in de Groote Kerk, waaraan tevens orgelbespelingen ver bonden waren, steeds niet druk bezocht? Fr was altijd een kern van muzieklief hebbers aanwezig,, wier belangstelling niet alleen Orpheus, maar ook het orgel en zjja bespeling gold. Ook op den gemeente zang- en orgelavond waren verscheidenen, die het denkbeeld van geregelde orgjeï- bespelingen weer naar voren brachten. In een cahier, dat ons dezer dagen in handen kwam, en waarin de vroegere or ganist der Groote Kerk, de heer H. J. P. Textor, verschillende bizonderheden om trent zijn orgel opgeteekend had, lazen we, dat de orgelbespelingen in Schiedam in het jaar 1877 door hem begonnen zijn. Eiken Woensdagmiddag, 2 uur, was er in de Groote Kerk een orgelbespeling. On der de solisten, dio aan deze bespelin gen meewerkten, vonden we in dat cahier vermeld de namen van: Julius Egener, (viool); G. Bakkes, (tenor); G. Melckers, (alt); Henri Haagmans (alto), en Paulino Manifarges (alt). Deze concerten waren altijd gcetl bezocht, doch door den versleten toestand, waarin het orgel geraakte, moest de organist om streeks 1894"95 met de bespelingen op houden. Toen het orgel gerestaureerd was, wer den ze in December 1919 voortgezet. Do bespelingen werden toen in de avonduren gegeven. Daar de heer Textor door zijn afne mende techniek, als gevolg van zijn h'oo- gen leeftijd en zijn toenemende doofheid, niet meer in staat was zijn publiek te boeien, taande de belangstelling, zoodat deze concerten weinig of bijna in het geheel niet meer bezocht waren, met Iifet gevolg, dat de grijze organist in 192G be sloot zijn concerten te becindigen. De hulporganisten, die na den heer Textor optraden, hebben om verschillende redenen 'geea concerten gegeven, zoodat men in die periode slechts heel spora disch het orgel kon hoeren. Nu de heer Schuurman organist van de Groote Kerk is geworden, hoeft het allen schijn, dat hierin verandering zal komen. Aan de z.g. gemeentezang-avonden, welke de heer Schuurman organiseert, om den gemeentezang op hoogcr peil te bren gen, verbindt hij orgelconcerten. Dp 't pro gramma van morgenavond komen, naast de gezangen van de gemeente en de so- praansoli, enkele bizonder schoone orgel werken voor, zooals: SymphóniscberChoral ,.Ach bleib met Deiner G'nade", van Karg EJert; Vision, van Rheinberger, en Bene- dictus, van Max Reger. Wanneer de heer Schuurman zijn werk ten aanzien van do verbetering van den gemeentezang voldoende acht, is hij voor nemens om de oigelavonden voort te zet ten, door bijv. eenmaal in de maand, tij dens den zomer, een bespeling te geven- Volgens het program van den gemeente zang- en orgelavond van morgen, dat wc hedennioigcn ontvingen, wordt op '20 Juli de laatste zangavond gehouden. Wanneer het noodig mocht zijn, worden zo volgend jaar voortgezet. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het propaedeu- tiseh examen theologie de heer K. J. F. Kexming. Beroepen. In de gisteravond gehouden vergade ring van de mannelijke lidmaten dor Gercf Kerk alhier is na oen herstemming met een klein verschil in stemmenaantal een beroep uitgebracht op ds. G. Vonk te Baar land, voor de vervuiling van de derde predikantsplaats. a.o. g. o. it. Donderdag, 14 Juli a s., wordt in den tuin van het Volkskcffiehuis, Westvest 30, een propaganda-avond gehouden van. de J.C.G.O.B. (Jongel. Gh. Geheelontli Bond). Als spreker zal optreden ds. G. Vonc- ma, uit Loosduinen. Door het ftuitcorps Harmonie, directeur J. G. Veenman, zal medewerking worden verleend. Politienieuws In de Mariastraat is gisteravond de wiel rijder J. v. O. tegen een groente-vracht auto van V. uit de lluijsmansstraat ge reden. liet voorwiel van do fiets werd vermeld. B. T., wonende aan de Schie, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn rijwiel het helaslingmerk is ont vreemd. 'Op de Hoogstraat liep gisteren G. L., uit de Steenstraat, met zijn fiets aan do hand, naast twee andere personen. Van tegenovergestelde zijde kwam een vracht auto, maar L. was zoo onwelwillend niet op zij te gaan. Het gevolg was, dat L.'s fiets aangereden en beschadigd werd. W. v. d, E. uit de Tollensstraat, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn auto, dio op een open terrein aan de Stationstraat stond, 35 groentekisten zijn ontvreemd. Gistermiddag is de politie als vrede rechter tussclienbeide gekomen hij een hui» selijken twist in de Van Leeuwenhoeck- strant. Een echtpaar had verschil van mee- ning - wat meer voorkomt. Maar in dit geval liep de twist zoo hoog, dat de politie kalmeerend moest optreden. Vau de N.C.G.üX Bij de afdeolmg Schiedam van de N.C.- G.O.V. bestaan plannen om in den tuin van haar gebouw aan de Lange Haven, hot Valkskoffiehuis, een vergaderlokaal tebou wen, met den hoofdingang aan de West- vest. Volgens een ontwerp zou het lokaal plaats bieden, voor 320 personen. Aan de zijde van het bestaande gebouw is een podium en een kleedkamer gedacht; op zij van de zaal, aan de zijde van de Koe markt, toüefinrichtingen^en aan de West- vest twee bovenwoningen over den in gang, het buffet eu de garderobe, zijn resp. links en rechts van den hoofdingang gedacht. Zomls meer corporatie's en particulie ren beschikt de aftleeüng van de N.C.- G.O.V. niet over het kapitaal, noodig om den houw te financieren, zoodat voorloopig van uitvoering van het plan nog wel niet veel zal komen. Streeknet. In do algeloopen maand werden in de richting Schiedam—Rotterdam 160.346, in de richting RotterdamSchiedam 151.S10 telefoongesprekken gevoerd. In totaal dus 312.156 gesprekken. Concert. liet Stedelijk Muziekkorps (directeur JI. II. van Vleuten) geeft morgenavond 8 uur een uitvoering in de Plantage. Het programma luidt: 1. Graf Zeppelin, Marsch, C. Teiko 2. Ouverture Dichter und Bauer F. van Suppé 3. GoA und Silber, Wals Fr. Lchar 4. Wiener Melodienstrauss, Potpourri II. Kliment 5. Parade der Zinnsoldaten L!. Jessel 6. In een kloostertuin jW. IveLelby 7. Chanleclair, Marsch A. Allier TUINAANLEG EN ONDERHOUD rii. V. REINE, OOSTSINGEL 33 Ruim 40-jarige ervaring. SPEELGOED NOODIG assortiment cot billijken pi ijs. Rubensplein 9a W. MOERMAN L 80 Fa. W. VAN LOON, zuiveraars van Gebouwen en Schepen. KMÜËRLINGH ONKKSUAAN 124a, lieden e.v.d. Tivoii Schouwburg, 8.15 u Rotterd. Operette Gez. De Kuischo Suzanna. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAAK'DIN'GEN. Geslaagd, Voor het examen handenarbeid zijn aan de Koningin Wilhelmiiia Kweekschool te Rotterdam geslaagd, de heeren A. doDlois, J. v. d. Linden, M, Dijkshoorn en J. Dijks hoorn, allen van hier. Kunst, pd WerMis-Phan. AGENDA. 5 Juli. Volkskoffiehuis, 8 uur. Tuincon- cert Mandolinegez. O.N.I. 6 Juli. Musis Sacrum, 2.30 pur. Kinder- matinee. 6 Juli. Groote Kerk, 8 uur. Gemeente- zangavond. A. Schuurman, crgel, en mej. Maja Reilinglï, sopraan.. 7 Juli. Gebouw Eendracht, 8 u. Leden vergadering „Mijn aquarium". 9 Juli Feestterrein, half 4. Landdag II. G J. C. (Herv. Geref. Jeugdoentrale) 11 Juli. Musis Sacrum, 8 u. Ledenvergado- ring S.V.V. Rotterdam. Heden e. v. d. Arena, 2.15 u. en 8.30 u. (Zondags ook 5 u.) Ens. Herm. Bouber, Oranje Hein. Congres voor Phouetiseho Weten schappen. Het Congres voor Phoneiisclie Weten schappen, dat in het Koloniaal Instituut te Amsterdam heeft vergaderd, weid gis termiddag door het gemeentebestuur ent vangen in do vergaderzaal van de Kamer van Koophandel. Door den burgemeester, dr. W. de Vlugt, werden de talrijke congressisten welkom geheeten. Het verheugt den burgemeester, dat men Nederland voor dit congres heeft gekozen, het land. waar Lambert ten Kate heeft gewerkt. De arbeid van liet congres staat, naar spr. gelooft, op practischen grond slag. Velen spreken, maar weinigen weten hoe gesproken moot worden. Het congres is niet alleen belangrijk voor de taal zelf, maar ook voor hen, die voel met de taal omgaan als tooneelspelers, zangers, poli tici. Voorts herinnert spr. er aan, dat aan de Amsterdamsche Universiteit een lecto raat is gevestigd voor de phonetische we tenschap. Spr. weet, dat aan dit congres vee] voorbereidend werk is geweest en hoopt, dat het goede resultaten zal brengen. Door prof. Van Ginneken, voorzitter van het congres, werd gedankt voer do ont vangst en hij sprak do beste wenschcn uit voor Amsterdam, .waaraan de weten schap zooveel te danken hoeft. Hierna bicven de "aanwezigen nog eenigen tijd bijeen, en werden rcrverschingen rond gediend. Tijdens het Internationaal Ccmgeres voor Phonetische Wetenschappen zijn gistermid dag reeds eenigc belangrijke voordrach ten gehouden. Prof. Prins Trubetzkoy, uit Weenon, gaf een inleiding over de door hem gegronde leer in de ph'onologie. Het is zeer ver blijdend te zien, hoezeer deze richting, die toch -van linguistischc zijde uitgaat, aansluiting zoekt bij en zelfs berust op exacte wetenschappen en b.v. do statistiek toepast. Vervolgens sprak prof. Jones, uit Lom den. Hij gaf een zeer klare uiteenzetting van wat hij vers Laat onder phoneem, wat onder diaphono en variphone. Hierna sprak prof. Schrijnen, uit Nijmegen, die een be zadigde critiek liét liooren en prof. Ha- vranek, uit Born, over plionalogischo geo graphic, waarbij een stelselmatig overzicht van taalverschijnselen in verschillende ge bieden werd gegeven. Daarna werd een aanvang gemaakt met de algemecne dis cussie, die gedurende de volgende dagen zal worden voortgezet. 'Om vier uur begaf men zich te voet naar de Kamer van Koophandel, waar hel congres door den burgemeester werd ontvangen. 'Om half zes begaf men zich naar den Dam, waar een viertal autobussen gereed stond, waarmee de congresleden do door de gemeente Amsterdam aangeboden tocht aanvaardden. De uitvinder van do torpedonaaf overleden. Te Sehwcinfo1*' is op 65-jarigen leeftijd' Kommerzienrat, dr. ir. Ernst Sachs over leden, een der oprichters en directeur- generaal van de Fientd Sachs A. G. De overledene heeft vooral bekendheid ver worven door do uitvinding van do bij alle wielrijders bekende torpedo vrijwiel-terug. trapremnaaf en verder van de Sachs-kogel- lagers, die ook voor de automobielindustrie van groote betoekenis zijn. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT. Dwaling onder de zomerzon. De groene linden langs het water zijn stil. Koele wind wiegt de takken. Zomer zon warmt het water. Boven de gracht, onder de hoornen en langs do gevels der patriciërshuizen hangt de stilte, Üe warme Stilte van den midzomer. Mannen gaan Haar hun werk, er klinkt een fietsbel, meisjes in kleurige jurken gaan voorbij. Achter vensterruiten staan bloempotjes met bleeke liuisbloemetjes, de kapper in zijn witte jas leunt tegen de deurpost, de apotliekerswinkel is leeg, in een steegje is niets dan zon op die ronde keien en moeizaam rolt ecu branders- kncchl een legger voort. De natuur is stil. Harmonie is overal. In liet groote huis met het statige bor des en de koeio marmeren gang is de memsch mot al zijn dwaling. D.t is het instituut der bckeering, het „Heilanstalt" voor hen, die zich verwond den in de warreling van het prikkeldraad der vetten. Maar geen zaelito zuslershanden en zie kenhuisbedden. Neen, felle berispingen üa bittere boetepillen, uitgesproken en voor geschreven door onvermurwbare mannen in zwarte japonnen en witte boffen. Dat is hier de genezing dor dwaling. Stroopen is feitelijk stolen? Bij de zaak tegen B. te Maasland1, ver dacht van het wegnemen van kiovits- en eendeneieren van andermans land, had do ambtenaar van het O.M. gelegenheid tegen- ever dozen beklaagde uiteen te zetten, dat slroopeai, vissclien in verboden viscliwa- ter en het weghalen van eieren uit ander mans land feitelijk stelen is. B. scheen daar evenwel niet vatbaar voor. Hij was door don veldwachter ook al eonigo malen gewaarschuwd. De ambtenaar lichtte zijn explicatie nog toe mot oen piactisch voorbeeld. „Als jo een dubbeltje op straat vindt, dan heb je dat gevonden, maar als je het in mijn pcirlcmonnaie vindt, dan steel je". B. werd veroordeeld tojt f 15 dagen subs. 10 dagen. Dat ken hij niet betalen. „Dan ga jo maar tien dagen naar hot huis van bewaring", was do conclusie van don kantonrechter. Dank n voor descluippelijkheid. Mej. G. d. P.Van dor II. was verbali- seerd wegens openbare dronkenschap. Kleintjes, de handen in den schoot op liet grijze schort, het grijze haar achter over gekamd en in den lials tot oen knotje gebonden, zat de oude vrouw op hot bankje. Maai voor den kantonrechter bleek zij best haar woord te kunnen doen. Zij had er spijt van dat het was voorgekomen, maar liet zou nooit, nooit meer gebeuren. Daar koin de edel ach tb are van op aan. ,Wel (liaaido zij er een beetje omheen, toen do kantonrechter vroeg of het al eens moer voorgekomen was, maar feitelijk vond zij het toch maar beter om te zeggen, dat het nog wel eens een koertje was voor gekomen, in 1926, zei ze. De ambtenaar vroeg f 10 subis. 6 da gen, maar de kantonrechter maakte er f 5 van. „Dank u wel voor de scliappelijkheidi". zei ze en slofte de deur uit. Een merkwaardig oordeel over het 'zwak ke geslacht kwam bij deze zaak uit den mond van don ambtenaar, toen do kaintoin- reckLcr zeide, dat vrouwen, als zij dron ken zijn, wel eens rare dingen dotela. „Weineen" zeide de ambtenaar, „oen vrouw hoeft niet eens dronken te zijn om rare dingen te doen Aldus: Une femme avertue, en vaut deux. Do dames hoeden zich voor dezen stren gen. ambtenaar. .,Wij gaan een heelen dag uit rijden", (Wel zijn twee jongemannen ,,oeia Iteelem dag uit rijden" geweest, zooals de on sterflijke Iiaveischmidt het eens gezegd! heeft, maar hier was het op motorfietsen en de afloop van den schoenen dag was helaas treuriger dan van liet verhaal in „Familie en Kennissen". Twee Vlaardingsche jongemannen, auto- buschauffeurs, reden naar Amsterdam, cm te gaan kijken maar een voetbalwedstrijd'. UN. was een interlandwedstrijd en liet stadion, was uitverkocht. Zij gingen toen maar wat eten in Amsterdam en aanvaard den daarna den terugtocht. Zij kwamen in Rotterdam terecht op den Schiedamsclien dijk, dronken daar in oen café een paar glaasjes bier en toen zij wegreden zaten er op de duo toevallig twee motoröngOltjos, die Üe jongblui toen maar hebben mieege- nenim. Zij toerden gevieren naar Vlaaniingtini en" alles was goed gegaan, als oen hun ner, <W. van N., op den Schiedamschen dijk niet het. hoofd verleren had en par does op eonigo wandelaars was gereden, die betrekkelijk ernstige verwondingen op liepen. Een jongetje kreeg een lichte her senschudding en een mam bleef met een. bloeduitstorting in den voet tegen dein dijk liggen. N. zelf kwam ook op den dijk terecht en bleef bewusteloos liggen. Politie en geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse en N. werd. maar bet ziekenhuis gebracht. Het meisje was spooïioos verdwenen, zoodat deze belangrijke getuigd niet ter terechtzitting kom worden gehooid. Da ambtenaar achtte het ten laste) ge legde feit, dat N. onder invloed van ster ken drank verkeerde niet bewezen ein eisch- to wegens het in gevaar brengon Yam de veiligheid en 'de vrijheid van het vfertóee® oem hciele van '40 met voorwaardelijke ontzegging van het recht om motor rijtuigen te besturen voor den tijd' Van zes maanden, met een proeftijd van een jaar, in welken tijd N. niet in cafó's e.d. mag worden aangetroffen. Oomform den oiseh werd N. bij verstek veroordeeld. Verduistering Do rechtbank te Maastricht veroordeelde D. T. J. N., ambtenaar ten Stadlmize toè zake van voortgezet misdrijf van verduisto- strafVn" 2132 tat 3 maanclca gevangenis^ Hot O.M. lriji de Ilaagsche rechtbank voauertle 2 jaar en 6 maanden gevangenis straf tegen den gewezen procuratiehouder! dor N.V. Houthandel v.h, K. Blakker Gzn., J. van der L., verdacht van verduistering van verschillende geldbedragen tot eon be drag van f 110.000. MNNENLAN1), Inkrimping van lesun-n aam lagere nijverheidsscholen voor meisjes Op de vragen van hot Tweede Kamerlid Ketelaar betreffonde het voorschrijven dooit den minister van onderwijs van slechts 26 wekelijkscho lesuren aan de lagere nijver heidsscholen voor meisjes, heeft minister Terpstra a.m. het volgende geantwoord: Het maximum aantal wekelijkscho les uren aan de van rijkswege gesubsidieerde lagere nijverbeidsschcócn voor meisjes is tot 26 teruggebracht om tot bezuining te ge raken, in verband mot do sterke toeneming der kosten van dit onderwijs. Van don bedoekten maatregel zijn a.m. uitgezonderd de opleidingen tot lcernres bij bet nijverheidsonderwijs. Het ontslag van den stationschef te Hoorn. Op vr. gen van liet Tweed e Kameiiid Duys of het juist is dat aan den stations chef te Hoorn, nadat hij 49 jaar en 11' maanden hij de NeJerlandsche Spoorwegen in dienst was geweest,* slechts één maand dus vóór hij zijn gouden jubileum in dienst der Spoorwegen zou vieren, ontslag werd verleend en afwijzend beschikt werd op daartoe gedane verzoeken, om althans lief ontslag niet te doen plaats vinden vóór de betrokkene alsnog dit gouden jubileum had kunnen vieren, heeft de minister van wa terstaat geantwoord: Do bedoelde ambtenaar kwam volgens dienstouderdom in aanmerking om te wor den vervangen door een eMors op 1 Juni jl beschikbaar gekomen stationschef. Aan de bedoelde verzoeken van eenige inge zetenen van Hoorn heeft de directie der Nederlandsclio Spoorwegen gemeend niet te mogen voldoen, zoowel wegens de con sequenties tegenover anderen, als omdat zij het langer in dienst houden van perso nen, die gemist kunnen worden, met hofc uitsluitend doel hon een niet oflicieel er kend jubileum te kunnen laten vieren, niet verconigbaar acht met de tlmns hij het spoonvegbeheer geboden uiterste soberheid. Opcenten gemeenteioudsbelasting te Amsterdam. In de raadszitting van 25 Mei werden B. en W. van Amsterdam uitgenoodigdl met de regeering overleg te plegen, ten einde haar goedkeuring te verkrijgen met een verlaging dor opcenten op do gemcen- tefondsbelasting over het belastingjaar 1932 '33 tot een totaal van 64 opcenten. B. en W. hebben zoowel mondeling als schriftelijk mot de rcgcoring onderhandeld. Brj K. B. van 14 Juni echter is goed gekeurd, dat ten behoeve van de gemeente Amsterdam voor het belastingjaar 1932 '33 op de hoofdsom der gemeentefonds- belasting 74 opcenten, worden geheven, ter wijl bij schrijven van den minister van 2 Juli j.l. wordt medegedeeld, dat door hem de goedkeuring van do verordening tot heffiug van 74 opcenten op de hoofd som der gcmeenlefondsbelasting was be vorderd uit overweging, eenerzijds, dat in de naaste toekomst aan liet budget der gemeente Amsterdam bizonder zware eiscben zullen worden gesteld, anderzijds, dat, naar te verwachten valt, do opbrengst der belastingheffing aanzienlijk lager zal zijn, dan aanvankelijk geraamd' was. B. en W. zijn van oordeel, dat de gevoerde be sprekingen cn de daarop gevolgde beslis sing geen uitzicht biedt, dat aan een be sluit tol vaststelling van een aantal op centen op do hoofdsom der gemeente fondsbelasting voor het belastingjaar 1932 '33 lager dan 74 goedkeuring zal worden verleend. Nedorl. Bond van Overheidspersoneel. In het gebouw Musis Sacrum, te Am- hem, is het 24ste diiedaagsch congres aan gevangen van den Ned. Bond' van Perso neel in 'Overheidsdienst. In zijn openingsrede wees do voorzitter van den bond, do heer F. van Mours, uit Amsteidam, er op, dat dit congres le beslissen heeft over een belangrijke kwestie: samensmelting mot den C.N.A.B. (Centrale Neet. Ambtcnaarsbond). Hij heette voorts welkom den secretaris van de In- -ternationale Federatie van Personeel in Openbare Diensten en Bedrijven, den heer Fritz Müntner, nit Berlijn, en de vertegen woordigers van den Fxansohen, Duitschen, Zwitserschen cn Noorschen Bond van'Over heidspersoneel. De vergadering werd daarna o.a. toe gesproken door den h'edr L. M. Hermans, namens do soc.-dem. Eerste Kamerfractie; door den heer II. J. van Braambeek, na mens de Tweede Kamerfractiedoor don heer Fritz Müntner en door den heer J. 'Oudegeest, voorzitter der S.D.A.P. Deze laatste zeide o.a., dat zoolang onze rcgcering doorgaat mot haar catastropho- politiek, en de laslen der crisis op de arbeiders en niet op de bezittende klasse allereerst wil afwentelen, hij niet aan sa larisverlaging voor het overheidspersoneel wilde meewerken. In de middagvergadering word. breed voerig gediscussieerd over een aantal ia- gediende voorstellen. j MAKELAAR IN VASTE GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN tor i

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2