i H. v. 1 EEN EE6SGM ets SIGAAR |um do vakcentrale' 'oen' vergoeding Vooï jzaalluuir moest worden toegekend.' Bovendien, werd in do kosten voor onL- spanning een vergoeding van gemeentewege toegekend. t Be kosten hiervoor bedroegen aan: den Srhiedamscben Besiiiurdersbond a. Zaal huur f 960.— 1 b. kosten van stempelen -864. c. 'Ontspanningskosten -2298.76 Totaal £4122.70 der: R. K. Volksbond: a. Znallmur f 9GO. b. Kosten van stempelen - 882.— c. 'Ontspanningskosten - 2053.25 Totaal f 3895.25 bet Gebouw voor Christelijk Sociale Be langen a. Znallmur f 980. b. Kosten van stempelen - 882. o. Üntspanningskofcten -19S0.70 Totaal f3812.70 Ilot totaal der ko-sten bedroeg fllSG0.71. j- Bedeeling met losse giften en voor schotten. In totaal werd in 1931 aan dit onder deed uitgegeven f 1821.22 (v.. j. 11026 32). k. Bedeeling met voedingsmiddelen. Het bedrag, biervoor uitgegeven, bedroeg 128964.24 (v. j. f 8029.11), aan 833 ge zinnen (v. j. 271). 1. Verstrekking van hulpmiddelen. Wederom werden diverse hulpmiddelen verstrekt, zooalsbrillen, elastieko kousen, platvoetzolen, buikbanden, enz. Over 1931 werd' Meraan uitgegeven f972,87 tegen f 614.63 over 1930," n. Gestichts-, sanatorium- on ziekenhuis- Poging. Gestichtsverpleging 40 mannen, 30 vrou wen, 34 kinderen, f 13392.67. Sainatari u in verpleging 5 mannen, S vraowen, 15 kinderen, f 5699.64. Ziekenhuis verplegïn g 8 mannen, 11 vrouwen, 16 kinderen f 3457.10. Totaal 53 mannen, 49 vrouwen, 65 kin deren f 22549.41. Gemeente-ziekenhuis 144717.94. Totaal f 167267.35. Over 1930 werd hieraan in totaal uit gegeven f 183327.35. o. Betaling begrafeniskosten. Hieraan werd door onze instelling over 1931 uitgegeven f 289.10 tegen f 216.60 in het vorig jaar. Geneeskundige armenverzar- gin g. Dia aanvragen om consent voor genees kundige hulp bedroegen 1356 (v. j. 530), voor verloskundige hulp 231 (v. j. 80). Aam medicijnen is uitgegeven oein be drag van f 3705.35 (vt j. f 1856.57). Wegens specialistische hulp, zooals Röntgonbehamdeling, bestraling hoogtezon e.at. werd onze rekening belast met I 1638.2S (v. j. f 852 50). Kinderverzorging. Ten behoeve van do verzorging van kin deren, die door huiselijke omstandigheden zich het noodige zagen onthouden, werd meerdere malen onze tusschenkomst in geroepen. In samenwerking met de plaatselijke liefdadigheidsverecnigingen mochten wij er dain steeds in slagen een oplossing te vil den. Meestal betrof het opneming in een zie feenhuis of stichting. Alvorens dit Verslag te beëindigen, ver klaren wij gaarne, dat ook dit jaar weder op aangename wijze is samengewerkt mot de kerkelijke armbesturen, waardoor een vlotfee behandeling van. de vele aanvragen mtgelijk was. Geslaagd. Aan de R.K). Hoogere Burgerschool te Rotterdam zijn voor het eind-examen af deding B geslaagd de heeren L. If. G eer des, AL A. Jongepier en L. B. K. KarpfcJh of. Jubileum. Morgen zal de heer J. B. Kocgje 25 jaar in dienst van de gasfabriek zijn. Ofschoon men voor hef -ontsteken der lantaarns *s avonds geen menschelijke tusschenkiomst moor noc-dig hoeft, daar dit tegenwoordig automatisch gaat, is do titel van den a.s. jubilaris toch nog steeds lantaarnopsteker. Vacatures Lfe. 0. Vaak te Baarland, beroepen naar do Geref. Kerk alhier, hoeft thans ook een beroep ontvangen naar Oudshoorn bij Al phun a. d. Rijn. Ba heer W. F. Laman, candidaat te Leiden en do lieer O. Smits, cand. te Rillegom, die door de Chr. Geref, Gemeen te alhier op het tweetal zijn geplaatst, vormen ook het tweetal van do Chr. Geref. Gemeen te te Arnhem Feestavond ü.T.B. Ter gelegenheid van haar twee-jarig be staan organiseert do Schiedanwch© Yoet- baJverecniging G. T. B. Zaterdag in gebouw Eendracht een feestavond. Kalkers en schilders. De vorige week hebben de O.S.P.-ors de aandacht op hun beweging gevestigd dooi er met de witkwast op uit te trekken; hedennacht hebben anderen vermoe delijk communisten hier en daar op een muur een opwekking geschilderd om deel te nemen aan een to houden demon stratie buiten de stad. Voor hun gratis aankondiging hebben de hoeren ©en vloei stof gebruikt, een soort vernis, die met geen mogelijkheid van den miiur is te boenen. Wil men het fraais, waarin ook nog een „drukfout" voorkomt, verwijderen, dan zal het van den muur gebeiteld moe ten worden. Het conflict in de werkver schaffling. Een communistische inter pellatie? Iu do eerstvolgende raadsvergadering zal het communistisch raadslid, do Ifcer W. Collê, toestemming vrageu vacn hot houden van een interpellatie over do houding van hot gemocntelk stuur ten ani/uen van hot conflict in do wSkverschnffing in den Klein Rabberspoldcr. Schiedamschs Reddings Brigade. Demonstratie. Zaterdagmiddag zal, zooals gameid is, do Schiodamscbo Reddings Brigade in de Wcstorhavcn oen demonstratie gaven. In do datnes/iwemiririchtiiig is gister avond iceds een snort voor-demonstratie gehouden voor genaodigikm. Lot had dit voordeel, dat het contact mot do gsmoolig- do autoriteiten door do leiders makkelijker tot stand was to brengen dan a.s. Zaterdag vermoedelijk het geval zal zij'n en ten twee de was liet een goede generale repetitie voor do groio'e demonstratie. Tot lien, die gisteravond am do uitnoia- diging (gevolg hadden gegeven om naar de dameszweminrichting te komen, bohaoirdon de lieer J, Hinkelaar, wethouder van on derwijs; de raadsleden, do lieeieu II. v. d. Kraan, G. J. Smits en A. van Duinhoven, de voorzitter van den Ned. Bomt tot het redden van drenkelingen, de hear Bierieo, de voorzitter van de S, Z. Cde heer J. B. Wijchers, de Joden van do commissie van toezicht op do gemeentelijke zweminrich ting ds. W. J. Tonsbeok en mevr. J M Th. Tonsbrdcvan Lci'iikhuij/.en, do htaer P. Noordelijk van do directie van Oxyge- nium eenigc hordden van scholen, leeraren gymnastiek eim Do voorzitter van do Sdiiedanische bri gade, de heer J. Sellreucler, leidde de demonstratie in met een kort wotoirc'1, Spr. zieide dat de demonstratie bedoeld was onn meer bekendheid te geven aan hot werk der brigade, in de eerste plaats onder hem, die mot de opvoeding van de jeugd balast zijn. Nog steeds is in ons land 't aantal ge vallen van dood door verdrinking zeer groot Ook een goed zwemmer kan. nog verdrin ken, en die kans is zelfs niet gering, als hij tracht een ander te redden, zonder on derricht te hebben gonad in zwemmend redden. Een recent voorbeeld daarvan is het gebeurde te Breda, waar een zwem meester bij een poging een drenkeling te redden zelf verdronken is. Het is dan oak hocgst noodzakelijk, dat voor een aanstel ling als zwemmeesler(es) ook het diploma van den Ned. Bond tot het redden van dren kelingen gei'ischt wordt. 9 Onder leiding van den hoofdinstructeur den heer v. cl. Gang. hebben 16 dames en 14 boeren op het clrcgo eenigo roddingegre pen gedemonstreerd, die later ooik in het water zlijn uitgevoerd. Toen de dames to water gingen, bleken er zelfs 28 onder commando van de vrou welijke h&ofdinstxucteur, mevr. v. d .Gaag, to staan. Er werd, belialve reddingsgrepen, ook onder water zwemmen, ster-zwemmen, pop- duiken, gekleed redden enz., gedemon streerd, Iets nieuiws was het werken .,met de kist". Een kist van stevig blik mo°M een auto voorstellen, the te water is geraakt. Een deur fungeert als portier en popp n als passagiers. Deze kist-auto werd te v.i- ter gelaten m vrij diep water en nu was het de opgave om to duiken, het j. mier" te openen en een der passagier^ er uit te halen en te vervoeren. Dat lukte zoowel bij do dames als bij de heeren schitterend, even als trouwens allo demonstraties, die gegeven werden. De S. R B. beschikt oak, ziaofds de voorzitter meedeelde, over twee honfdin- structeurs en twee instructeurs (mej. Ros kamp en den heer Groenhout), die niet alleen het diploma van den Ned. Zwem- bond voor het geven van zwemanderwijs bezitten, maar oo-k de diploma's A., B. en C., die de Ned. Bond tot hot redden van drenkelingen heeft ingesteld. De leden van de S. R. B. beoefenen dus onder deskundige leiding den -schooi1.- en rugslag, do roddingsgrepen, het vervoer van een drenkeling door het water, kunstmatige ademhaling toepassen, onder wa'er zwem men an. popduiken, In zijn slotwoord wekte de voorzitter vooral de jongeren op zich aan te melden ris lid van de S. R. B., dia 's winters een medische cursus organiseert, welke geleid wordt deer dr. J. A II. v. d. Berg. Als hot Zaterdag ook zulk prachtig zwem- woer is als gisteravond, zal de demonstrate in de esteihaven ongetwijfeld veel belang stelling trekken. Huize St. Liüuina, üe opening. De opening can het pension Iluizo St. Liduina zal Dinsdag 19 Juli as,, half 11 v.m. plaats hebben. De plechtige inwijding zal geschieden door den doken, den lieer A. J. 0. Schraag. Be Schiedamsche Waterscouts. Uitvaren met de Jlargaretha. Voor het eerst hebben gisteravond de Stlnedamscho Waterscouts ruet hun. schip do „MargareUia" gezeild. liet schip is tijdens zijn verblijf Inci ter stede wel eenigo malen „verhaald", maar de padvinders hadden toch nog nooit edit met bun schokker gevaren. Plannen voor een tocht werden er wel gemaakt, maar nimmer uitgevoerd, wat, dit tussclien haakjes ,niet aan de jongens lo wijten was. Maar nu zijn gisteravond de zeilen ge heschen en is do „Margaretlia" Üe Maas op gestevend. Alle Schiedamsche Wa terscouts waren natuurlijk aan boord! Er was voldoendo deskundige leiding aanwezig om ongelukken te voorkomen. Go/oild weid, in de richting Vlaardingeti en terug. Op do uitreis stond er oen aar- van dezen tijd is een prima Neemt eens proef met ons nieuw merk „©UB SCHIEDAM' BUITENGEWOON Fijne 5 ets Sigaar U BLIJFT ZE ROOKEN omgeving van hot stempellokaal voortdu rend heen en weer reed. - RECHTSZAKEN. Hoogstraat 54 Si Liduinastraat 98 TELEFOON GS451 dig briesje, terug ging het niet zoo vlug. Maai- de padvinders waren bij terugkomst enthousiast over hun Mai'garctha als zeil schip! Fascisten vergadering. Morgenavond wordt in gebouw Een dracht een openbaie vergadering gehou den van den Algemcenon Nederiaiadscliea Fascistenbotnd. Als sprekers zullen optreden Üe toideir van do fascistische organisatie, do lièor J. A. Baars en de hoer C. J. van Knotsen- borg. Kranige redding. Gisteravond zat de heer L. F. Krab bendam voor liet raam van zijn woning aan do lOversohieschestraat, toen hij in de Scliie een handje boven hot water uit zag steken. Be heer K. snelde zijn wo ning uit en sprong geheel gekleed te wa ter, -op do plaats, waar hij het handje had zien verdwijnen. De heer K. supra kt e het genoegen van den bodem op to halen het 6-jarig jongetje M. van Triehl, uil do Tollensstraat, die spelende ia de Schie was geraakt. liet ventje, dat reeds bewuste loos was, kwam spoedig weer bij. AGENDA. 14 Juli. Musis Sacrum, 8 u. Ledenvergade ring afd. Schiedam Oentr. Bond van Werkmeesters e.a. apzichth. pers. 14 Juli. Gebouw Eendracht, 7 u. Piuim- veevereen. Onderling Belang. Nes tenkeuring van kuikens. 14 Juli. Tolkskoffiehuis, Pxopaganda-avond J.C.G.O.B. 14 Juli. 912, 24 en 79 uur. Ten- toonstc'ling werkstukjes Maiia-be- waarschool, Laan. 16 Juli. Musis Sacrum, 3 u. Receptie S.Z.C. t g.v. 20-jarig bestaan. 16 Juli. Gebouw Eendracht, 8 u. Feest avond Voetbalvereen. G.T.B. (D 0.- K-). 18 Juli. Feestterrein, 8 u. Orpheus-zomcri concerfc. 20 Juli. Fecstteirein, 8 uur. Openlucht uit- voeruig O D.O. 26 Juli. Musis Sacrum, 2u. Uitreiking ge tuigschriften Huishoudschool. 26 Juli. 9-12, 2—4 en 7—9 uur. Ten toonstelling werkstukjes Alida-be- waarschool, Leliestraat. Rotterdam. Heden e. v. d. Arena, 2.15 u. en 8.30 u. (Zondags ook 5 u.) Ens. Herm. Bouber. Oranje Hein. Heden e.v.d. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. R-otterd. Operette Gez. De Kuische Suzanna. Capitol, 2.15 u., 15 u. Huwelijksbureau Moyor brood der schande. Gralnd, 7 u., 9.15 u. Liebeskennrnand o. Luxar, 7.30 u., 9.30 u. Ein toller Einfail. Oiympia, 7 u., 9.15 u. Met dieven vangt men dieven. Roxy 215 u., 7.30 u., 8.30 u. Miidcben in Uniform; Het gestolen collier. Royal, 2.15 u„ 7.15 u., 9 15 u. .Vadertje Langbeen. Scala, 7 u., 9.30 u. Zeeduivel; Circus- schaduwen. Thalia, 2,15 u., 7 u., 9.15 u. Gewroken. Do lraudo bij don Pensioenraad. Hot gerechtshof to Den Haag, uitspraak doende in do zaak van do malversaties bij den Pensioenraad, heeft do vonnissen van de Ilaagscho rechtbank ten aanzien van de drie gewezen ambtenaren, verdacht van verduistering en valsoiiheid in ge schrifte (t. w. 2!/» jaar voor do verdach ten Z. en R. en 2 jaar voor den ver dachte P.) bevestigd, echter met dien ver stande, dal voor aTJe verdachten een af trek van zeven maanden voorarrest zal plaats hebben. Do Crisis-pachtwet. Voor den plaatsvervangende® kanton rechter lo Don Haag, inr. Hl R. lleijers, bad dia behandeling plaats van die eca-sto bij dit kantongerecht aangebrachte zaak naar aanleiding vim'de crisispachtwet. Door den kantonrechter kan een vaar partijen bevre digende vermindering vain don pachtprijs worden tot stand gebracht. Reeds zlijn hl van deigeiijke verzoekschriften tea? griffie ingediend. i SPORT. jij nuuiJ-eniucöpijn MiJNHARDT'5 POEDERS OMLIG GEN1M3 GEMEENTEN. VLA ARD1N GE N. Zijn kapitein aangevnliori. Zekere J. uit Rotterdam word doo>r de politie alhier gearresteerd, daar hij op het stoomschip Stad Dordrecht, liggende in do Vulcaanhavon, in beschonken toestand den kapitein van liet schip, den heer B., trachtte to steken met een mes. Da kapitein wist mot een koffer den steek af to weren. Ibj werd niet gewond, doch zlijn jas werd over een Jengte tan 10 c.M. opengesneden. OVERSCHIE. Bin do relletjes. Hot soc.-dem. raadslid, de heer Barton hooft, naar het Volksblad meldt, aan den minister van justitie schriftelijk verzocht een ondovzieek te dóen instellen naar het optreden - der peiljti© tijdens een fascistoa- vergadeTing op Woensdag j.l. Ook heeft de soc.-dem. fiactie den bur gemeester verzocht een spoed ei schende ver gadering van den raad Bijeen tja roepen, waarin het poiiticcoplreden bespraken zal kunnen worden. Tegen de soc.-dem. raadsleden de hoeren Bertou en Poelman is oen aanklacht inge diend wegens ordovei storing. Het blad doelt voorts mede, dat de 16- jarigo zoom van don burgemeester Zaterdag met een fascistcnviag aan zijn fiets in do Voetbal. 'Om den A11 ard-bekcr. Onder groote belangstelling is liet Schie dam gelukt een verdiende overwinning to behaten. Beide elftallen waren volledig. Reeds in do eerste minuut nam Martinit met 10 de leiding, doch door hard wer ken s'aagde Schiedam er in deze achter stand nog voor de rust in een 31 over winning om te zetten. Na do rust wogen beide partijen, goed tegen elkaar op en het resultaat was dat ieder een doelpunt maakte. Voor a.s. Donderdag is vastgesteld' Ursus S.F.C., welke wedstrijd om 7.15 uur aanvangt op het Ursustomrin, gelegen aan don Laanslootsehem weg. Do leiding be rust bij den heer Swanevekl. liet elftal van Ursus, dat tegen S.F.G. uitkomt, is als volgt 'samongeste.i Cr. v. d. Toorn, doel. M. v. Walsum en J. L. Wtesselink, achter. D. B. v. Walsum, L. v. Doink, li. P. v. d. Gaag, midden. K. do Otter, C. v. Pol, IV. v. d Haak, J. Hoppe, T. Mastenbroek, voor. Schied. XIRoode Duivels. Hedenavond speelt een Schiedamsch elf tal tegen de Roode Duivels op het terrein van Schiedam aan den LaanriooUciien weg, aanvang 7.15 uur. Daar de Roode Duivels kampioen van de Iloboken-competilie zijn en Schiedam met een sterk elftal uitkomt, belooft, het een spannende wedstrijd le worden. S. A. C. V. V. R.Do Komeet 4—0 Bit is de eersto nederlaag door Do Ko meet geleden. Van de 8 gespeelde wedstrij den heelt zij er nu 6 gewonnen, een gelijk gespoeld en een verloren. Van de 7 door haar gespeelde wedstrij den heeft V. V. R. er 3 gewonnen en 4 verloren. Athietiek, R. A. K. Op de SinteJhaan aan den Krommen Zandweg te Rotterdam wordt vanavond liet eersto deel van de R. A. K. kampioen schappen verwerkt. Op de 109 M. zat liet een felle strijd worden tussclien Do Waele en Des lieer. Op do S0Ö iL heeft do P„ P.-er Haven de beste kansen. De kogelstooters Pronk (S.V.V.) en Vlasman (P. P.) maken eveneens mooie kansen. Tenslotte schreven vijf ploegen in vaar de 4 maal 100 1L estafette, waarbij Feijen- ooid, P.P. en S.V.V. wal de eersto plaat sen zullen bezetten. Waterpolo. Zwembond voor Rotterdam en omstreken. Dames: S.Z.C.—R.D.Z. III 1—0. Ileercin: S.Z.0. II—R.Z.C. III 2—0. S.Z.C. is kampioen van haar afdeeling. Aanvullende sport voor den voetballer, Veelzijdige lichaamsoefening gewenseht. Gymnastische oefening. Da Oostcnrijksche trainer en sportlöeraar R. M. Loingin, schrijft in de „Sportkro niek". De lichaamsbeweging voor do sport heeft in de laatste jaren nieuwe wegen bewandeld. Terwijl in de ontwikkelings jaren van de sport doel- en systeemloos op het bereiken van do grootst mogelijke prestaties werd aangestuurd, is men in den Saatslen tijd meer tot het inzicht gekomen, dat top presatios slechts door systematische ear methodischo voorbereidingen kuruiein worden bereikt. Dit gezonde en doelbe wuste streven heeft lot eon nieuwe rich ting iop het gebied der lichaainstrainiiiigj geleid. Men hoeft erkend, dat aan bot stre ven naar top-prestatics de algemeen vor mende voorbereidingen vooraf moeien gaan, dat daarnaast aanvullende en afwisselende oefeningen gehouden moetan warden, dat de lot het einde toe volbrach te oefeningen do geheele voorbereiding af sluiten, Deze erkenning hoeft zich wel in allo sportkringen meer af minder baan gebroken. Ook in do voetbalsport hoeft 'deze mee ning steeds moor veld gewonnen. Dat men voor deze opvatting niet blind is geble ven, blijkt wel het beste uit do installing van een gesloten seizoen, de zomorpcuo de. Deze periode word niet ingesteld op dat do voetballer zich in dezen tijd aan do doloe far niente zou kunnen overgeven of om van de inspanning der voorafgo- gano competitiewedstrijden bij te komen, maar dezo tijd werd bestemd om don vo"eb ballor gelegenheid te geven, aanvullende sport te beoefenen. De belangrijkheid en noodzakelijkheid! van zulk een aanvullende! sport blijkt uit tweeërlei omstandigheden. Mem weet thans uit ervaring, dat do sport man, dio^ zich jaar in jaar uit slechts op zijln training toelegt, langzamerhand gevaar loopt eenzijdig te worden, want zelfs de beste speciale training zal nimmer een zoodanige uitwerking hebben, dat zij voor zich alleen in allo opzichten voldoende zon zijn, om persoonlijk© topprestaties te bereiken en te behouden. Daartoe is ab soluut woodig een aanvullende sport, die voor eenzijdigheid! behoedt en daardoor de prestaties opvoert. Mm bemexkle ver- dar, «lat do zware eischem die aan do zenu wen worden gesteld, hetgeen bij tropprxislar tics op sportgebied stmls liet gevat is, er langzamerhand toe kunnen leiden, dat oen verslapping van de zenuwen intreedt, waar door kle mogelijkheid iels lo prestoeren buitengewoon ongunstig wordt beïnvloed. Dezo feiten en ervaringion lieten duide lijk de noodzakelijkheid en het nut van. een aanvullende sport uitkomen. Bij de jdcuzo dezer sport is het waarschijnlijk niet van zooveel gewicht, dat zij in wezen gelijk is te stellen met de speciale sport, doch zij' behoeft door do belanghebbenden slechts met een zekeren ijver, met een zekere vreugde beoefend ië worden, wil zij aan haar doel beantwoorden. Juist in hot feit, dat die gedachten, die voorheen slechts op de speciale sport ge concentreerd wa'ren, in een andere rich ting worden geleid, ligt een der voornaam ste waarden van do aanvullende spoort. Iu dit opzicht werkt zij als eou verfris- schend bad op do in het afgcloopen sei zoen eenzijdig ingespannen zenuwen. Do voetballer, die het tot bizomdcao' prestaties wil brengen, moot moer doen dan voetballen. Misschien is daarbij niet zoozeer bet nastreven van ■veelzijdigheid! op den voorgrond te stellen. Waarneer men da voornaamste eischen in aahmerking noemt, waaraan een lichamelijke ontwik keling moot voldoen, met name verster king van hart en langen, ontwikkeling dor spierkracht, uithoudingsvermogen, snel heid en handigheid en deze bij hot voet balspelen in toepassing brengt, dan zal' rnen moeten toegeven, dat eigenlijk alle eischen worden vervuld. Als zuiver loop spol bevredigt hot do behoefte aan oefe ning van. hart en longen in buitongewdnlei mate. Van leer veel waarde schijnen mij Iiierhij de talrijke rustpoozen die steeds weer hart en longen gelegenheid geven) zich van de rafgegano inspanning te herstellen. He, met het spel verbonden! loopwerk versterkt niet alleen de spieren! der heencn, maar ook die van armen om schouders, door het werk der armen, dat bij het Ioopen noodzakelij" is. Eveneens, zij het dan ook in minderd mate, warden Ido spiergroepen van don romp, door het onophoudelijk draaien en wenden van den romp, wegens het bij het spel dikwijls voorkomende buigen en we der oprichten van den romp, genoodzaakt mede te werken. -De duur van liet voet balspel verhoogt hot uithoudingsvermogen de talrijke resmou bevorderen do snelheid, de handigheid toont zich bij het snelld m gosclrikte uitwijken voor den tcgen- stalnder, liet dikwijls voorkomende neer vallen en het zich snel horstellen. Daarbij komt nog de psychologische inwerking van het spel, do opvoeding tot moedig en resoluut handelen, die de waarde van het voetbalspel ook in dit opzicht garan deert. De belangrijkheid van een aanvullende sport mot het oog op de vcelï ijdigö li- chaamstraining zou dus de noodzakelijk heid daarvan voor den voetballer niet zoa gerechtvaardigd doen schijnen, doch toe gegeven moet worden, dat bij het voet balspel zekere spiergroepen, zooals did van romp en armen, niet zooveel gebruikt worden als wol wenschelijk is. Voorts moet het den voetballer duidelijk zijn, dat hij aanvullende sport moet beoefenen, ter wille van de verhooging van zijn voetbalprcsla ities. Do voetballer, die do waarde ©u| het nut van de aanvullende sport door opvoering van zijn prestatievermogen heeft erkend, zal ze niet meer willen missen' en zich juist daardoor liet beste voor zeke re eenzijdigheid behoeden. Wel geen tak van sport is voor den voetballer zoo geschikt om als aanvul lende sport to dienen, als de lichte alhier tick, in verhand mot de vele punten varil overeenstemming die beide takken van, spart hebben. Reeds hot feit, fiat zoowel do aUiloot als de voetballer hoofdzakelijk hot gras veld gebruiken, wijst daarop. Meer editor' nog treedt het verband' maar voren, wam neer mem bedenkt, dat bij beide takken van sport, het loopen do basis is van het sportieve werk. Bij alle soorten van. atlileliekbeocfcning treedt hot loopen min' of meer op den voorgrond. Evonzoo is hij hel voetbalspel het loopen oen der eersto voreischten. Hoe dikwijls beslist de grootore snelheid van een speler, lioo dik wijls is een speler genoodzaakt snol iei slnrton, om liet eerst bij den bal te zijn;" hoe dikwijls moet hij niet lange afstanden! loopen enz. Maar do speler moot nfes, al leen snol zijn, hij moet ook hot noodige u i llioudingsvermogcn hebben, om hot spel^ te kunnen volhouden en hij moot in,ög Voh; dotode reservé hobhjcji, om in staat té DoosA-5ct Perstuk Set -JHIs 6 ij U wdrogist

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2