De Bruid van het Glomdal. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD. Vergadering van lóten gemeenteraad op Dinsdag 26 Juli, nam. 2 uur. Voorzitter A' burgemoesbeir, de hoetr II. Stutamijer. Tegenwoordig zijn 30 loden. Er is oen vacature. Geo igekeurd worden do notulen vah do voren mring van 10 December 1031. D Voorzitter doet modedeeling van door Gel Staten goedgekeurde raadsbesluiten ba voo! s van do navolgende ingekomen stoK- kon. A. Van den lieer G. Visser schrijven, .waarin hij mededeelt zich genoodzaakt te zien om als lid van den raad te hol anten. Te voorzitter wijdt eenigo waardeerende woorden aan het scheidende raadslid. Het schrijven, wordt voor kennisgeving aangenomen. B1. Van Burgemeester on .Wethouders voorstel om aan don lieer P. do Bruin, overeenkomstig zijn daartoe gedaan ver zonk, eervol ontslag to willen verlecinon als onbezoldigd .ambtenaar van den Bur gerlijken Stand dezer gemeente. Dien overeen kom stïg wordt besloten. B2. Van Burgemeester en Wethouders voorstel tot hot aanbrengen, van eenigo wijzigingen in het raadsbesluit van 9 Juni 1932 betreEfende het aangaan van een reke- Sung-oourant-overcenkomst mot do N. V. Bank voor Nol. Gemeenten, in verhand met door Gedeputeerdo Staten terzake ge in aak to opmerkingen. Dienovereenkomstig wordt besloten. B3. Van Burgemeester en Wethouders schrijven, waarbij teT vaststelling wordt aangeboden de rekening over liet jaar 1931 van het Grondbedrijf, bestaande uit: 1. de rekening van ontvangsten en uit gaven (gewone djenst); 2. idem (kapitaaldienst); 3. de interestrekening; 4. de algemeene omkostenrekening; 5. de winst- en verliesrekening; 6. de winstberekoning van de verkochte en in erfpacht uitgegeven gronden; 7. de balans. In handen van de Commissie voor hot onderzoek der rekeningen. B4. Van Burgemeester en Wethouders schrijven, houdende mededeeling, dat zij C 5. Van do Conunissio van Toezicht op het Bowaarsehoolonderwy-s schrijven, waarbij wordt aangeboden hot verslag van den toestaukl van hot Bowaaxschoolohdei wijs in do gemeente Schiedam ofvor hot jaar 1931. Kennisgeving. C6. Van mcj. D. Zevenhuizen, spraak onderwijzeres, aanbieding van het jaarver slag van den Gemeentelijken Cursus voor Spraakgebrckkigo schoolkinderen te Solde- dam over het jaar 1931 Kennisgeving. Dl. Van den heer D. v. d'. Beek en 4 anderen, bezwaarschriften togen hot voor stel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening, houden do voorschriften als bedoeld in art. 43 der Woningwet, betreffende do Broors- vest W.Z. Te behandelen hij- punt 9A van de agenda. D2. Van den heer J. C. v. d'. Tuijn en 10 anderen, bezwaarschriften tegen liet voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van nieuwe voorgevelrooi lijnen voor het Noordelijk gedeelte van de Broersvest, ter weerszijden tussclien Lange Kerkstraat en lOverschiescbestraat. Te behandelen bij punt 9B van de agenda. D3. Van den heer A. van Dijck en 4 anderen, bezwaarschriften tegen het voor stel van Burgemeester en Wethouders tot vasts'e'ling van nieuwe voorgovelrooilijnen voor het Zuidelijk gedeelte van do Broers- vest (Westzijde), tusschen de Hoogstraat en het pand Broersvest 13, zoomede voor het eenzijdig bebouwde gedeelte van de Hoogstraat nabij de Broersvest. Te behandelen bij punt 9C van de agenda. Dl. Van. do afdeelmg Schiedam van de Onafhankelijke Socialistisdie Party adios, waarin wordt verzocht to bpsluiten, dat het aan de arbeiders, werkzaam in do werkverschaffing, in den Klein-Babberspol der, die betrokken waren bij het jongste conflict, verleende voorschot mag worden behouden en waarin voorts wordt ver zocht maatregelen te treffen ten einde voor de arbeiders in de werkverschaffing een grondtoon vastgesteld te krijgen, waardoor de uitbetaalde loonen niet zoover uitelkaai komen te liggen. In handen van Burgemeester on Wet houders om advies. B5. Van de Vereeniging voor Gerefor meerd Schoolonderwijs schrijven, houdende verzoek gelden toe to staan voor het ge- hun voorstel inzake de vorming van den. 3e U.L.O. school voorloopig terugnemen.schikt maken tot speelplaats van een ter- Aan een uitvoerig debat over deze aan gelegenheid namen deel de lteeren Yan Duinhoven, Broek, Dinkelaar, ir. Houtman en Hoogemlam. Het debat nam nu en dan een vrij scherpen vorm aan. Het schrijven van B. en W. werd voor kennisgeving aangenomen. Cl. Yan de Commissie uit den Kerte- xaad der Ned. Herv. Gemeente te Schie dam ter behartiging van den Diaconessen-1 rein, gelegen nabij haar school aan den Singel 21, alsmede tot liet aanbrengen van een hekafselieiding. In handen van Burgemeester en Wethou ders om advies. El. Van mevr. C. M. A. v. d. Hoek Zelissen schrijven, waarin zij bericht, haar benoeming als lid der Conunissio van Toe zicht op liet BewaarsLlioolondorwijs gaarne te aanvaarden. Kennisgeving. arbeid adres, waarbij, onder aanbieding. E2. Yan den heer J. v. Katwijk Jansz, van do rekening over 1931 en do begroot i schrijven dd. 1 Juli 1932, waarin hij be ting voor 1933, wordt verzocht, oVereen- richt, dat zijn benoeming to-t lid' van de koonstig het indertijd genomen raadsbesluit, j Commissie voor het Gemeente Ziekenhuis het bedrag van het tekort over 1931, zijn- j door hem wordt aangenomen, do f 284.92 uit de kas der gemeente teKennisgeving. mogen ontvangen. In handen van Burgemeester en Wet houders om advies. C2. Van do R.K, Bouwverceniging „St. Jozef" schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de exploitatierekening, de balans en de winst- en verliesrekening harcr vereeniging over het boekjaar 1931. In handen van do Commissie voor het onderzoek der rekeningen. G3. Yan Administrateuren van het Fonds, herkomstig van het voormalig Oude Manhuis, schrij'ven, waarbij wordt aangej- bcd-c-n de rekening en verantwoording van hot Fonds over het jaar 1931. In handen van de Commissie voor hot onderzoek der rekeningen. 04. Fan do Commissie voor den Get- ïtioenteiijken Dienst voor Maatschappelijk:, Hulpbetoon schrijven, waarbij wordt aan geboden het verslag van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1931. Kennisgeving. Fl. Van hot lid van den raad, den heer W. Collé, schrijven dd. 22 Juli 1932, houdende verzoek, in do eerstvolgend! raadszitting den raad toestemming te mo gen vragen B. on W. te interpe'leeran over hun houding, aangenomen tegenover de arbeiders tijdens het looncomflict in de ge meentelijke werkverschaffing in den Klein Babberspolder. B. en W. stellen voor «ver deze aan vrage na afdoening van do agenda te be slissen. Do heer Collé dringt er op aan, on middellijk zijn interpellatie te mogen hou den, waar tegen de voorzitter bezwaar heeft. Nadat besloten was overeenkomstig het voorstel van B. en W., voerden de com munisten obstructie, eerst door over ver schillende hamerstukken het woord te voe ren en daarna floor over elk punt der agenda stemming te vragen. Aan het eind der avondvergadering werd besloten de interpellatie toe te slaan. F2. Van het lid van den raad, den heer C. Frenay, schrijven dd. 22 Juli 1932, Uit het Noorseh van Jacob B. Bnü. 20) Maar zij? zei de dominee. V/as zij het daarmee eens? Stilte. De dominee trad recht op Gjermund toe. Zij wist er zelfs niets van, donderde hij. liet was het schandelijkste bedrog, een ware poging tot geweldpleging. En daarin heb je mij betrokken. Zijn oogen schoten vonken. De -deurklink werd opgetild. liet was Berger Hangsett zelf, die binnen kwam. Mijn hemd, wat is hier aan de hand? zei hij hard, terwijl bij langzaam op den domïneo toetrad. IJet is Goddank niet jouw schuld, antwoordde deze. Jij wist er natuurlijk niets van, dat Gjermund Berit's jawoord niet had? Met vuurrood gelaat stond BeigerHang sett tegenover den dominee. Wat heeft dominee met dit alles te maken? vroeg hij scheip De dominee richtte zich driftig tot hom. Ja, dat zal ik je zeggen, mijn goede Berger, antwoordde hij. Ik ben van plan jouw zoon en ook jou, indien je verklaart er deel aan te hebben, aan te klagen wegens valsche inlichtingen aan een amb tenaar, verstrekt bij de uitvoering van zijn ambtsbediening. De straf, die daarop staat, is boete of gevangenis, in ernstige geval len tuchthuis en dit is werkelijk een hoogst ernstig geval. Hij richtte zijn oogen op Berger Hang sett, die stom voor zich uit bleef staren.. Dat geloof ik niet, kwam er ein delijk, maar op weifelenden toon, Je zult er wel aan moeten geloo- ven, wanneer jo gearresteerd wordt, ant woordde do dommee droogjes. Berger keek naar Gjermund, die geheel verslagen daar stond. Maar vader zei ,.ja", kwam er. Maar zij zei „neen", antwoordde de dominee kortaf. De wet eischt haar toe stemming, mijn beste Berger. Dat moest jij, die jezelf onder de verlichte mannen van het dorp rekent, weten. Onze kinderen worden niet meer als vco beschouwd, God zij dank. Hij zette zijn bril steviger vast. Weer visselde Berger Hangsett een blik rnet Gjermund. Ik zal er met Ola over sproken, zei hij. Toen had do kleine dominee recht op den ouden Hangsett toe. Aanstaanden Zondag kondig ik, op j 01a Gtomgaarden's en Berit's eigen ver langen, het huwelijk af van haar en Tore Braatcn, zei hij. Maken julüe één enkele tegenwerping, jij of je zoon, dan dien ik oogenblikkelijk' bij het ministerie een verzoek om gerechtelijke vervolging in. Ook maak ik de heelo zaak aan de gemeente bekend, dan zullen wo oens zien, hoo jij het hierna in het dorp zult stellen.. Berger Hangsett lachte gedwongen. Ja, dat zullen wo zien, antwoord de hij. Mijn beste Berger, zoi do dominee, twee jonge mensehon, die elkander lic-f hebben en die lijdon tcrvville hunner lief- houdende verzoek aan den burgemeester iajs hoofd der politie in do eerstvolgon te zit ting van den raadt een 3-tal vragen' to mogen stellen betreffende de weigering van vergunning tot het houden van meetings en demonstraties aan het Werkloozon-Strijd- eomitó op 19, 20 of 21' Juli 1932. Met 13—7 stemmen werd aan het eind der agenda besloten den hoer Frena.y, hot gevraagde verlof te vodeenen. Agenda. IA. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders ter benoeming van een onbe zoldigd' ambtenaar van den Burgerlijken Stand in verband met het aan den hoer P. do Bruin als zoodanig verleend eervol ont slag. Aanbevolen wordt: de heer J. Dinkelaar Do heer Dinkelaar wordt als zoodanig benoemd. IB. Aanbeveling van Burgemeester Wethouders tor benoeming van oen gedele geerd lid bij de vereoniging Do Ambachts school voor Schiedam ein Omstreken, ir verband met de aftreding van den lieer P. do Bruin als lid van den gemeenteraad. Aanbevolen wordt: de hoer J. DinkelaaT Ook hier wordt de heer Dinkelaar be noemd. IC. Aanbeveling van de Commissie vaar don Gemeentelijken Dienst voor Maatschap polij'k Hulpbetoon ter benoeming van een lid harer commissie ter voorziening in de vacature, ontstaande dcor do periolieke aftreding van den heer J. van Katwijk Sr ingezetene der gemeente, geen lid' van den raad. Aanbevolen wordt: do heer J. van Kat wijk Sr. (aftredend).. De lieer Yan Katwijk wordt als zoodanig herbenoemd. ID. Benoeming van een lid van de Com missie voor den Gemeentelijken Dienst voior Maatschappelijk Hulpbetoon ter voorziening iu do vacature, onlslaando door de noria dioka aftreding als zoodanig van den heer IJ. VYjekenkamp, lid door den gemeenteraad uit zijn midden gekozen. Do heer Wiekcnkamp wordt herkozen.. IE 1 oorstel van Burgemeester en Wet houders om den heer B. A. J. Wittkampl aan te wijken als derde deskundige voor do schatting van do huurwaarde der drank- looaliteiten, speciaal belast met het uitbren gen van advies over de ingediende bezwaar schriften tegen den aanslag in het vergun ningsrecht. Hiertoe wordt besloten. IF. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om don hoer J. C. Hertog, omder- wijzJer aan school E2, met ingang van Sep tember a.s. over te plaatsen als anderwij- 7Jer aan school Bt. Hiertoe wordt bestolen. IG. Voordracht van Burgemeester en Wet houders tot benoeming voor een proefjaar van een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan do openbare lagere scho len. Yooigedragen worden: 1. Mcj. J. W. van Hattom, te Schie dam. 2. Mej. M. Bonefaas, te Schiedam. 3. Mej. N. II. van Heijst, te Vlaardin gen. Benoemd wordt mej. Yan Hattom. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tat wijz'jging van de be drijfsbegrcio tingen van de begroeiing van kapitaalont vangsten en -uitgaven betreffende het dienst jaar 1931 van het Grondbedrijf. De wijziging wordt goedgekeurd. 2his. Yaorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gcmoenlebegroia ting voor het dienstjaar 1931, in verband met do afsluiting van genoemd' dienstjaar. Goedgekeurd1. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het kohier der belasting op de gebouwde eigendom men in de gemeente Schiedam over liet jaar 1932 tot oan bedrag van f 135.045.75. Het kohier wordt tot htefc genoemde be drag vastgesteld, 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om gunstig te beschikken op het verzoek van de vereeniging Voior Christelijk Middelbaar Onderwijs te Vlaardingen om ook voor het cursusjaar 1932'33 een sub sidie uit de gemeentekas te vorieenen, voor iederen leerling uit dezio gemeente, die de Christelijke H. B. S. te Vlaardingen be zoekt en zulks op dezelfde voiorwaardon als voor het toepende cursusjaar werden bepaald. de, hebben allen op hun hand; een oude man, die door geweld die liefde wil tegen werken, maakt zich slechts belachelijk te genover het heele dorp. Laat jij jouw zoon trouwen met iemand, die hom wil hebben, Zulke zijn er genoeg. Yaarwol. liet keerde zich snel om en ging heen. liet tweetal stond hem terneergeslagen na te staren. Maar toen zijn kleine ste vige gestalte op den rug van hot paard liet raam van Hangsett voorbij' ging, keer de' Berger Ilangsett zich tot zijn zoon. Dat was nog het ergste, zei hij. Den volgenden Zondag werd het hu welijk van Tore en Berit voor den eer sten keer van den preekstoel afgekon digd, Het geheele dorp verwonderde eer zich over en kreeg ruimschoots stof tot pralen gedurende de eerste veertien Üaglen. Maar toen de huwelijksafkondiging voor de derde maai plaats vond en er verder niets werd gehoord, ging het gesprek alleen nog maar over do bruiloft, die op de Glomgaard zou gevierd worden. 01a Glom- gaarden wilde deze zoo schitterend mo gelijk hebben en vele honderden monschcn uit het dorp werden uitgênoodigd. Het was do dag vóór do bruiloft. Tore Braaien en allen, die op Braaien woonden, bleven tehuis, zooa'.s het gebruik oisciite. De bruidegom mocht de bruid niet zien, voordat men op weg was naar de kerk. En do afspraak was, dat do brui gom, die don grooten bruine zou berij den, bij het veer zou wachten op de bruid en haar gevolg. Dc avond brak: aan. Op de Glomgaard was liet vol mot bruiloftsgasten uit het El veel al, die mijlen ver langs het rijpad Hiertoe wordt besloten. 5. Voorstel vaii Burgemeester (en (Wet houders om fel besluiten het idsiöoi dor ziekteverzekering van het gemeemto-pekso- need door de gemeente ta doen dragen en om te besluiten fat het vormen vain leen reserve tot een bedrag van f 25 000. Overeenkomstig bet voorstel wordt be sloten. i i 6. Advies van Burgemeester len (Wet houders, waarin, naar aanleiding van het verzoek van de vereeniging Sclioioilwerrfctui- ncm om nog eenigo jaren subsidie te mogen ontvangen, wordt voprgcsteld de aflossing van liet verleende renteloos voorschot voior één jaar te verschuiven. 'Overeenkomstig dit advies wordt be sloten. i i 7. Voorstel van Burgemeester en AV©thorn dears tot wijziging van hot profiel van den Rotterdamschen Dijk tusschen het „Rookte Hek" en den Singel, De voorgestelde wijziging wordt goed gekeurd. 7bis. Voorstel van Burgemeester en .Wet houders om aan d'en Dekenaten Jeugdraad voor de in dit jaar te houden kindervaican- tiesipelen een subsidie te verleencn, bere kend naar den zelfden maatstaf als hof vorig jaar, doch tot ecu maximum van f200. i Hiertoe wordt besloten. 7ter. Voorstel van Burgemeester en Wiet- h ouders Tot het verJeemen van een erodiet van f2000, tem behoeve van do onderlinge Ver plaatsing van de schoksn Al (Oude Iveik- Iiof) en Fl (Singel). Hiertoe wordt besloten en het crediet veileend. 7quater. Voorstel van Burgemeester en Wefhoudois om gunstig te be-Schikken op het verzoek van do vereeniging tot beivOr dering van Christelijk Onderwijs om, over- ©enkomstig art. 72 e.v. der Lager Onder wijswet, de henoodigde gelden taa la staan voor de aanschaffing van nieuwe leermid delen voor haar schojoi aan do Lek straat 71. 'Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. In do avondvergadering kwam aan 'dc orde 7quinquies. Voorstel van Burgemeester en \Vefch ouders: a. tot het verleenen van een crediet van £750 voor het in orde brengen van een lokaal van het schoolgebouw aan do Lange Nïouwslraat. Do Vereeniging voor Gereformeerd schoolonderwijs heeft wegens gebrek aan plaatsruimte door uitbreiding van hot aan tal leerlingen harer U.L.'O.-school, verzocht tegen 1 September a.s. een lokaal van het z.g. Blauwhuis te h'aror beschikking te stellen. 'Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. 8. Advies van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van het adres van dei R. K. vereeniging voor Ziekenverpleging te Schiedam, waarin verzocht wondt een andere financioele regeling te troffen töii aanzien van do verpleging van on- en minvermogende patiënten in het ziekenhuis der vereeniging. Mevr, Benthem en de boeren ir. Hout man, Scheurkogel. Slavenburg en mr. Van Velzen voeren het woord. Met 18 tegen 11 stemmen (rechte tegen links) wordt overeenkomstig het advies be sloten. 9A.. Voorstel van Burgemeester en Wet houders let vaststelling van een Veror dening, houdemdo voorschriften als bedoeld in art 43 der Woningwet (bebouwingsvciolr- schriften) betreffende do Broersvest W.Z., ta Schiedam. De heeren Stahlie, mr. Kavelaars en Scheurkogel opperden eenigo bezwaren.. •Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. De overige punten werden van de agenda afgevoerd. Te half 1 werd de vergadering geslo ten. Gouda eenigo weken geleden aan hot go, goheele personeel der fabriek mislas Een naar aanleiding liiamm do,or do drio sa|- meinwerkendo m'Üejdersoïganisaties in hot aardowerkbedrijf mot do directie gehouden conferentie had tot resultaat, dat het ont slag tweo weken werd ciptgestóhoa't, iu wel ken tijd hoidferztij'ds voiotrstellon zouden war den opgemaakt, waarover dan nader ziopi worden onderhandeld.. In oen nieuwe bet- spreking, veilko aan hot einde der vorige week plaats vond, is men tot overeenstem ming gekomen. Ete directie verwioipi het voprstai der organisaties; het daarna haj. rcirzijds gedane voiomstel weid dqoir de ver tegenwoordigers der bonden met.enkele wij- zigingem aangenomen, onder deze voior- waarde evenwel, dat ook de arbeiders het 1 zloudon accepteeren. In> do vergaderingen der drio organisat ties is Kol voorstel van de directie goedge- keuid. Op do loonen van het goheele pbrsoi- noal wordt volgens do elatwionpen regeling een korting toegepast. Hot percentage va<- riaorf, daar elk loon in verband met tech nisch e omstandigheden afzlcnrter.lijk is vast gesteld. Do overeenkomst geldt voor een 1 half jaar, dit is tot het tijdstip waarcipi de directie met de voorgenomen reorganisa tie zal zijn gereedgekomen. Aan do gevolgen overleden De 23-jarjga monteur El. E., die in aanra king kwam met een hocgspanningkabcl te Groningen, is aan do bekomen verwondin gen overleden. GEMENGD NIEUWS. Reorganisatie Koninklijke Plateel bakkerij Zuid-Holland", In verband mot een reorganisatie van haar bedrijf verleende de directie der Ko ninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland' te naar boven warea gekomen. Bij bet veer lag Glomgaard's boot en aan de overzijde do Braatenboot, do eeni- ge twee booten, van vele mijten in den omtrek. Met de Braatenboot moesten de bruigom, Tore, en zijn ouders den vol genden morgen oversteken naar don oos- tolijkcn oever, daar zou! d'e jongste knecht van do Glomgaard hen wachten met don grooten bruine, eer do bruidstoet in aan tocht was. Het was een donkere 'Augustusavond. Langs den weg, die van Tegnstadcn naar liet veer leidde, kwam een man vlug aanstappen. Ilij had een bijl over den schouder en een knapzak op den rug. Hij zag er uit, alsof hij op weg was naar do bergweide. (Op Tegnsladen was hij niet naar bin nen gegaan, maar was een kronkelende voeweg, die door het boschf voerde, inge slagen. Nu liep hij snef voort door de duisternis. Bij het veer gekomen, daar, waar do weg afboog naar de rivier, bleef hij slaan. Hij nam do bijl van zijn schou der en ging nu langzaam naar heneden, naar do boot. Er lag een schemer van wazige mane schijn over den stroom. De maan stond achter wolken, zoodat men zijn blcekc schijf ternauwernood gewaar word1. Nu was do man bij de boot. Hij tuurde rond in do duisternis. Toen nam hij do riiji en hakte met zachte slagen den paal, waaraan do boot vast lag, stuk. Daarna schoof hij de boot van wal, nam den doojin en boomde zich over naar don all' deren oever, liet ging moeilijk en langzaam temidden der duisternis. Rondoun ruige woudcenzaamheid. liet ru.iscKcn van don Donderdag, 28 Juli 1932. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-uitz ending. 8 Gramofoouplaten. 10 u, Mo'rgen|- wijding. 10.15 u. Gramofoonplaten. 10.30 u. Frits Kok viool en Ellen Kok, piano., 11 u. Causerie. 11.30 u. Vervolg van 10.30 u. 12 u. Kwartet onder leiding van Prof. Ugo Calatroni, piano, viool, cello on zang, en gramofoonplaten. 2 u. Pauzci. 2.15 u. Concert. P. 11. J. Ap poli us van HoiWokem, viool en mevT, M. 0. Appelius vain HothokenIVijmcr, piano. 3 u. Graj- Incfoonplalen. 4 u. Ziekenuur. 5 u. Max Tak: Louis Armstrong en Cab' Callowag (met gramofoonplaten. 5.30 u. Kovaes Lar jos en zijn orkest. Rofroinzang: Bob| Scholto. Met medewerking van Lya Roland, zang. 6.30 u. Spoirtpraaljo II. Hollander en T. E. Slot. 7 u. Kovacs Lajos eai zijn ojrkest. 8 u. Gramofoonplaten. 8.30 u. Utrcditscli Stedelijk orkest onder leiding van Albert van Raalta. O.a. fragm.. „RosaJ- munde", Schubert. 9.30 u. Voordracht door Nico do Joug. 9.45 u. Vervolg concert met medewerking van Pierro Palla, piano, oa. Rhapsodic in Blue, Gershwin. In lid pauzo voordracht door Nico do Jong. 10.35 u. Vaz Dias. 10.4512 u. Uit do „Ver- oeniging", NijmegenJohn van Briick mat zijn hand. Hui z en, 296 M. 8—9.15 u. K.R.O. 10 u. N.d.R.V. 11' u. K.R.O. 2—11.30 u. N.G'.R.V. 8, 9.15 en 10 u. Gramofoonplaten. 10.15 u. ZIekcndienst, 10.45 u. Gramofoonplaten, 11'.30 u. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 u. ■Orkestconoert. 2 u. Gramofoonplaten. 3 Vrouwerrhal [uurtje. 3.30 u. Pauze. 4 u'. Ziekenuurtje. 5 u. Cursus Ilandicsnarbeid! v. d. jeugd. 5.45 u. Cellos-recital, H Wer ner, a. d, vleugel, K. F. Borgers. G.45 u. Knipcursus. 7 u. Declamatie door G. Moy- nm. 7.45 u. Ned. Chr. Perebureau 8 u. Dte. K'. II. Wallien: Het bezoeken van Zender en Studio. 8.1510.45 u. Concert N.O.R.F.-klcinoTkest onder leiding van P, van Hurk, met medewerking van U ireehtsch! Dubhel-kwartet onder leiding van iW. Schui- 1 amain ota. fragm. „Gioconda", Ponchielli ietn Fant. „Madame Butterfly", Puccini. 9 9.30 u. Zcndingspraaljo floor ds. L;. Noite- letnDos. Ca'. 10 u. Vaz Dias. 10.4511.30 u. Gramofoonplaten. stroom dro-ng gelijkmatig en krachtig door de stilte. Nu legde hij aan bij do Kleine Vik, waar de Braatenboot lag, en trok do Glom- gaardsbooit aan wal. Toen keek hij weer rond, ging naar do Braatenboot en hakte den ketting los. Daarna schoof hij do boot den stroom in, met den achtersteven Voor uit, gaf haar met den boom een gewel digen stoot en stond dan in het dan ker over de rivier heen uit to staren. De Braatenboot was in de strooming gekomen. Zo draaide eon paar koer rond, schoot vooruil en danste toen wiegelend' en schommelend temidden van den stroom do rivier af. De man stond' haar na to kijken, tot ze in de duisternis van den nacht was verdwenen. Jou ellendeling, zei hij zacht in zich! zelf, ging toen met don boom in de hand terug langs het strand nuar do Glowigaards- booL stiet van wal en boomde voorzich tig de rivier over terug naar het veer aan den ooslelijkcn oever. Aan wal ge komen, stiet hij met een Kracbtigen sloot van den boom do boot uit allo macht midden in de strooming. - Zij nam den zelfden weg als de Btaaten- boot, sneed dwars door do rivier in let diepst der strooming on schoMo wippend, met den stroom mee, in vliegende vaart do rivier af. Bij de Enggjaerd, een paar duizend 1, verder naar beneden, was een wUe'ivol, daar zouden de booten verbrijzel*d wor den. Dat wist hij van het houtvlotten, (Slot vol ijl J. I i-rrnr.-^AV'i-wr^i' a -i T>Ain rtnln/Trtri nn bil Hnnw nnb/Snl nar» nn wnwj»uiim.j».ïï

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6