POLITIEKE REDE VAN HERRIOT. I VERVEN-DE PHOENIX-STOOMEN Rlaandag 2.6 September 1932. De Gevolgen van een Operatie- 85ste Jaargang. No. 20142 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 0-3103, 68617 en 68923. Postreken'ntj No. 53II. Dit nummer bestaat uit een bla'd en een Sportblad. EERSTE BLAD. BUITENLAND, De volkeren wenschen den vrede, doch nog meer de veiligheid. Frankrijk wil naleving der verdragen. De Duitsche jeugd wordt tot den oorlog voorbereid Tijdens eon feestmaaltijd welke de voor zitter van de fiaa'tioieele commissie dor Kamer, Malvy, Zondag to Gramat ter eere van den Fransche premier heeft aangebo den, hoeft Harriot zich in ©an grooto rede voering uitgesproken over Kwesties van finainci-eotan on economisch politiieken aard, in het bizander eveinwel over de kwestie Öer ontwapening, der veiligheid- en der Duitsche eisch-en inzake gelijkgerechtigd heid. Herriot maakte van de gelegenheid ge bruik zijn standpunt uiteen te zotten no pens de Duitsche eischen Inzake gelijk gerechtigdheid. Iter riot noemde de instel ling van odn rijksouratorium voor jeugd- vorming de voorbereiding der jeugd tot den oorlog. Frankrijk', aldus Herriot, is slechts door één gedachte bezielddie van vrede. Op dit punt is ons program dat wij eerst onlangs hebben uiteenge zet in ons ant woord aan ÏXutsch- lan-d duidelijk en ondubbelzinnig Wij voeren de po litiek van don Vol kenbolad, voor welke alle volke ren gelijk zijn ein Herriot. welke breekt met de geheimzinnige pro oedures, waaruit zoo vele oorlogen zijn ontstaan. Wij stelletn met vreugde vast dat wij niet de ©enigen zijn, di-o verklaren dat de herbewapening van Duitsohland- zou boteekenen de terugkeer vnin nieuwe waa'n- zinstafen. Want het gaat hi-er om de her bewapening van Duilschlmd. Aan bewijzen biervoor is behalve de- zeer duidelijke de monstraties geen gebrek. Een minister die ons voortdurend ons voornemen oorhoudt naar hegemonie te streven, onthult de in do diplomatieke nota mot grooto re serve aangeduide bedoelingen. Ilij licht den materie-ede bewapening toe, zooals hij die verlangt, en liet karakter der burgergarde, die hij -eiscJit. Het decreet van 13 Septem ber is -een opwekking aan do jeugd wa penen te dragen. Het is ©en der meest treurige gebeurtenissen van ouaön lijd, in dien men zou mo-oton toezien hoe de nieuwe generatie die eigenlijk geloerd zou moeten hebban van do treurige ervaring van haar voorgangstor, worden opgewekt tot oefeningen en gewend aan bande' in- gen, welke niets gemeen, hebben met mo re-el© ontwapening en -den vrede. Hoe kan men kindoren de kunst hoe to do-oden bijbrengen? Welk eon zwendel voortdurend te spreken van materieel© ont wapening, indien niets gedaan wordt om de morec-S© ontwapening mogelijk to mm ken on indien men middellijk of onmiddel lijk openlijk of in hot geheim de besto krachten van liet leven voorbereidt tot hot moest onheilspellende werk van den dood' en wanneer men do gemoederen ophitst. 'Oorspronkelijke roman door Jan Waich. 27) Die ging evenwel niet dadelijk door, maar den koelen onderzoekenden blik naar den man tegenover hein afbrekend, oogde hij weer in de stukken. Ik heb hier een brief van u; maar u zult zelf wel niet beweren, dat die een voldoende opheldering gooft Om te beginnen moot ik u zeggen, dat ik mij zeer verbaasd heb over do wijze, de vrij nonchalante wijze, waarop u gomeend hebt het verzoek om inlichtingen van uw chefs to moeten beantwoorden. Dat op zichzelf, uw lic-ele houding, pleit al togen u. rlonri was uitermate verbaasd. En die verbazing die zich op zijn gezicht ver toonde, in plaats van de door den ander verwachte onderworpenheid en ontsteltenis liezen °h0f bij'rla 2ij'a gcduW Vca U kijkt zoo verbaasd, meneer, dat ik mij afvraag, of oen nader onderhoud nog ©enig nut kan hebben. Als u in een dergelijke zonderlinge houding verkiest te volharden, zei hij driftig, dan... Enfin, n hebt dezen brief zelf geschreven, niet waar? Noen, meneer ïïoly Holman; maar ik neb hom wol gelezc-n en onderteokend'. Dus niet hem zelf opgesteld? Noon. - Wie heeft dat dan gedaan? Mijn vrouw en mijn vriend hobbon fiem mij ter ondorfookoning voorgelegd. Urn. De secretaris herinnerde zich do opnie kingen van dr. Marelman, Iets kal- n|m talig hij vooft: Frankrijk, dat zoo dikwijls belasterd is, kan de -wereld- tot getuige oproepen, dat hot niet door doz-o pest is aangetast on dat zijn nationale opvoeding andere doelein den nastreeft. Ten aanzien van ontwapening verklaar de Herriot, o.m., dat hot waar is, dat de geallieerden van de-n laatsten oorlog be loofd hobbon te ontwapenen. Men vergeet bierbij evenwel ie dikwijls do inleiding; van het vijfde deel van hot verdrag van Versailles en niet alken dit doch even zeer het door Clemeinoeau namens do ge allieerden overhandigde toelichtende do cument, waarin geconstateerd wordt, dat de ontwapening van Duitsohland do eerste schrede boteekent tet de algemeeno ont wapening. Het Eingolsche memorandum van 15 September toont zeer duidelijk aan, dat het voorwoord van het vijfde dopl van het verdrag geen verbindend karakter draagt en dat de ©enige wijze waarop de- ontwapening zou moeten worden verwezen lijkt vervat is in artikel VIII van het Volkeiiho-ndsstatuut. Herriot besprak vervolgens de kwestie dor veiligheid. Scheidsgerechten militaire en economische sancties zijn noodzakelijke voorwaarden vocxr de oplossing van dit probleem. De volkeren wenschen den vre de, 'doch nog meer de veiligheid. Onder de huidige omstandigheden is Frankrijk voornemens te pers is tieren bij de volkomen naleving der vredesverdragen ■en van het Volkenbondsstatuut. Herria heeft zich onmiddellijk na zijn redevoering per auto naar Gernève begeven, waar hij- vandaag in de middaguren zal aankomen. De clio-w chow van den hoer C. J. Vv". Smits, die op d|e ton toom stolling te Scheven ing-en gisteren in do open klasse de kaïrnptoonsprijs voor toeven won. in de plaats van het verdrag zou kun nen treden. SCANDINAVIË. Het nieuwe Zweedsche kabinet. De nieuwe Zweedsche ministerpresident heeft Zaterdag zijn lijst van ministers aan den koning overhandigd, Zo-oals bc-kend is, is hot ministerie sociaal-democratisch. Minister van buitenlandscho zaken is Sand ler, die vroeger reeds leider van een so ciaal-democratisch kabinet is geweest. CHINA. Chineesohe actie in stellen, dat Japan vóór de publicatie van hot Lytlon-rapport door de erkenning van Mandsjoerije en het oirlertoekenen van hot veidrag 'met do Afandsjocrijbche regccring, maatregelen had genomen, die vooruitlie pen op de definitieve beslissing van den Volkenbondsraad. Da Volkenbond heeft zich er ,van,_onthoudden stelling te nemen in deze buitengewoon moeilijke kwestie, zoo lang niet bet rapport van do Lytto-n com missie was verschenen. Do gehoele kwestie hangt nog in do lucht. Ilij sprak daarom zijn leedwezen uit over do houding van Japan, Niettemin moet. hot Japansche voor- stol worden aangenomen, daar de gronden die voor net uitstel van do boshui coring van het rapport naar voren zijn gebracht, steekhoudend zijn. v' Zooals te verwachten was, legde do Chi- sche "gedelegeerde Yen een zeer scherpe verklaring af, waarin hij de houding van de Japansche regeering ten zoorste criti- soerde. Clüna verlangde, dat do commis sie van negentien onmiddellijk zich over het Japansche vooistel zou uitlaten.. De Raad besloot, ondanks het heftige verzet van China, den Volkonbondsraad legen 14 Novomber bijeen te roepen voor een buitengewone vergadering tot onder zoek van liet Lytton-rapport. Teruggave van mandaatgebie den aan Du i ts chl and? Uit goede bron verluidt, aldus een be richt uit Washington, dat eon plan te Ge neve wordt uitgewerkt, volgens - hetwelk do door Japan bestuurde Zui-dzee-mandaat- gobieden aan Duitschland zouden worden tonig gegeven,' indien Japan uit den Volken bond zou treden. INTERN. SAMENWERKING. Jap ans ch-Rus sis cli petro- 1 e u m-a ccoord. Officieel wordt medegedeeld, dat Zater dag hot Japansch-Russischo polroleum-ac- coord is geteekend. Het petroleumsyndicaat vorpliclit zich, jaarlijks 60.000 ton petro leum voor de Japansche vloot te leveren. Do overeenkomst treedt onmiddellijk wei king. De voorzitter van het Russische petro leumsyndicaat begrootte de ondorteekenmg als een ontspanning in den po-litieken toe stand in het Verre -Oosten. In politieke kringen te Moskou wordt vciklaard, dat door de onderteokening van Molen afgebrand. Gisteravond omstreeks 10 uur is brand uilgebroken in do van hout opgchokkcn en met rieten dek gedc-klc molen, slaande aan don L,a!nge Kade hij de Krulingsche Plas. liet vuur greep zeer snel o-m zich heen, zoodat de molen in korten tijd ge heel in lichterlaaie stctnd. De brandweer werkte met groot materiaal doch kon niet veihooden -dat do molen totaal platbr.i'nldo. Omstreeks half elf stortte de molen met donderend geraas ineen, en kwam gedee ld ijk op den weg terecht. Do moten was eigendom van de gemeen te Rotterdam en verhuurd aan den heer J. v, d. Ilaven, -die er oen veevoederfa briek in had gevestigd. Zeer voel grotodr sloffen en al'.© machines zijn een prooi der vlammen geworden. De lieer v. d. Haven was niet verzekerd. Oorzaak van den brand is onbekend-, ver meed wordt echter dat kwaadwilligheid in het spel is. De politie stelt eou onderzoek hiernaar in. AI a n d s j 0 o r ij e. •Op het Japansche vliegveld to Mookdon zijn op klaarlichten dag zes Japansche oor- dit accooxd een nieuwe politieke toestand ENGELAND, Einde van Gandhi's honger staking? Tusschen do leiders der kasto-nindoes 011 der Paria's is Zaterdag in de cel van Gandhi een definitieve overeenstemming be reikt over de kwestie van de vertegen woordiging in hot parlement van do on derdrukte klassen. Gandhi keurde het nc- coord goed. Do bepalingen zijn getelegra feerd aan Mac Donald. Zoodra diens toe stemming verkregen is, kan Gandhi zijn hongerstaking, die sinds Dinsdag duurt, beemd igen. De arts stelde vast, "dat Gan dhi niet lang meer zonder voedsel zou kunnen, FR 'NKRIJK. Öpzoggingvanhet Franseh- D-uitsche handelsverdrag? Do bizondere verslaggever van de Paris Soir te Genève, Saueiwein, meldt zijn blad1, dat Frankrijk liet vaste voornemen heeft morgen bet Duitsch-Fransohe handelsver-; drag op te zeggen, wanneer Duitschland' niet accoord gaat met hot opheffen van'' bepaalde gebonden tol Larie ven. I In tegenstelling tot dit bericht verluidt' in politieke kringen, dat Frankrijk -riet gaarne tot opzegging zou overgaan, - i.ar een toestand zonder verdrag onder deze; omstandigheden een zeer ongunstige uit werking zou kunnen hebben en men er geen duidelijke voorstelling van heeft, wat; Was uw gezondheidstoestand een beletsel, om zelf dien brief te schrijven? O, noen, antwoordde Ilenri snel, mijn gezondheid is uitstekend1. Beter zelfs dan ik mij herinneren kan, dat die oo-it is geweest. Hm, zei de chef weer; en hij kwam zioh zelf voor, een zeer fijne psychologi sche opmerking te maken, toen hij zoido: Dat gevoel van een zoo bizondere ge zondheid heeft u misschien wat overmoe dig gemaakt... Ja, zeker, dat lijkt mij wel waar schijnlijk, antwoordde Henri ernstig, li hebt zoo'n beetje het idee, dat u zic.h om ons niet veel heeft te bekom meren, ging de hoor Holy ILe'man door, en zijn stem kreeg oen ietwat smalenden klank. O, neon, zei Ilenri, dat niet, ik heb ten opzichte van het depaitoment precies dezelfde gevoelens als vroeger. Jaja... on dio uit u alleen maar wat vrijmoediger... Niet waar? U neemt zelfs de vrijheid, uw chefs oen beetje voor den^ gok te houden, zooals daareven meneer Colver. Do stem van den secreta ris was nu langzamerhand dreigend ge worden. Maar meneer Holman, ik zei... Genoeg, meneer. U behoeft mo dio impertinenties niet to herhalen. Een ding tooncn. zo zeer duidelijk, dat u op liet ambtelijk dienstverband niet voel prijs stelt. En dat vereenvoudigt eigenlijk alles in zeer belangrijke mate. U vergist u, meneer Helman. Ik stol zeer voel prijs op mijn betrekking, »c|i Ilenri, nu plotseling verschrikt. Nu is het te laat, menoor. Dat wil zeggen, dat uw verandering van houding logsvliegtuigen door Chineezcn gestoten. D-e Chineezen hadden zich voor schilders uit gegeven en waren door de wacht in de hangars toegelaten.- Plop=eling verhieven zich zes vliegtuigen na elkander hl do lucht. Toen Japansche vliegers de vervolging wilden beginnen, bc- meiktcn zij, dat do overige machines on bruikbaar waren gemaakt. Do Japansche bladen melden, dat Chineo- sche opstandelingen de stad It rei, ten Zui den van Kirin, gelegen, hebben bezet. De ambtenaren, in dienst van de regeering van Mandsjoerije, zouden door de insurgonten zijn terecht gesteld, de gevangenissen zou den geopend zijn en do politieke gevange nen in vrijheid zijn gesteld. Do opstan delingen zouden lieer en moester van de stad zijn, VAN DFN VOLKENBOND. De Aland s j 0 er ij s ch 0 kwestie. In de zitting van Zaterdag verlangde de Japansche gedelegeerde, dat do Volken- bondsraad eerst na het bekend worden van het Japansche standpunt en het zen den van een bizonderon vertegenwoordiger naar Genèvo, zal beraadslagen over het Lytton-rapport inzake de Mandsjoerijsche kwestie. Do voorzitter, De Valera, ver klaarde, dat tot verrassing van don Haad, dat hij hot voor zijn plicht hield, vast to in het Verre 'Oosten is ontstian. De Sovje, rcgcering heeft zijn strijd tegen Japan' Ahmdsjoerijsche politiek opgegeven. GEMENGD NIEUWSL IJoodolijk ongeval. Op don Bo-rnschen Slraalweg nabij Al melo liepen gisteravond ter rechterzijde van den weg de 28 jarige J. Sluymer met zijn verloofde. Plotseling kwam eeu vracht wagon bun achterop. De bestuurder vau het voertuig hield de uiterste rechterzijde van den weg, zoodat hot verloofde paar ijlings tusschen de hoornen, een heenkomen trachtte te zoeken, echter te laat, want de jongeman werd door de auto gegrepen en mot zooveel kracht tegen oen boom ge slingerd dat hij evein later aan de beko men verwondingen is overleden. Het slachtoffer is naar het r.-k. ziekenhuis over. gebracht. Het meisje bleef ongedeerd. De bestuurder van de vrachtauto, de 27-jarige Heibergen uit Almelo, die na het ongeval doorgereden was, werd later door de po lice aangehouden. Procesverbaal werd te gen hem opgemaakt. Het bleek dat hij niet geheel vrij va'n sterken drank was ge weest. De auto is in beslag genomen. wel wat op een verdacht oogcmblik komt. U hebt voortdurend gehandeld als iemand die op zijn betrekking geen prijs stolt. E11 daar in Straatsburg, wat nu eigenlijk de hoofdzaak is, waarom ik u hier heb ont boden Hm, ging hij iets zachter voort, het is waar, er is een medisch support, dat echter ook al oen eenigszins* zonder lingen indruk op mij maakt... Een medisch rapport? Ja, een medisch rapport. Dat zegt, dat u nog niet geheel bekomen is vim do operatie die u bobt ondergaan... Dat begrijp ik niet. Dr. Marelman heeft mij geheel genezen vei lel aard. Volgens dat rapport is hij niet van die moening. Maar dat begrijp ik niet... Ik zal nog... Ach, dat heb ik vergeten. Wat hebt u vergeten Mijn vrouw drong cr op aan, dat ik nog even, voor ik naar u toeging, bij hom zou aantoopen. Moest dat bepaald, vóór u naar mij toe kwam? Zij ze' v Waari mest u dat doen? Ja, 1 eens even te laten zien, dat ik geheel genezen was. Fn u was genezen? En, menoor Lugt, vindt u hot oo-k niet een beetjo vreemd, dat u zoo teikens naar uw vrouw verwijst? Uw vrouw heeft, met eon vriend, oen amhtclijken brief geschreven, uw vrouw randt u aan, vóór u hij mij komt, bij den doktor aan to loopen, om to laton zien, dat u genezen is, terwijl hij uai zes weken geleden genezen verklaarde... U bobt gelijk, antwoordde llenry trouwhartig. Dit is wat vreemd... Ik heb mij wat gewend, mij aan haar leiding over te geven. lira. U spreekt en hanctoit anders wel als iemand, die volkomen compos mentis is... Is mevrouw ook voor deze dienst reis meegekomen? Noen, ze is in Florence goblevcn. Met mijn vriend... Atol... O, juist. Enfin, dat gaat mij niet aan Enne... die bijeenkomst in Straats burg, daar is uw vrouw ook mee heen geweest, zooais ik in de courant heb ge zien... Ja. Interesseert mevrouw zioh voor de poliliek? Ja dat is vreemd, vroeger nooit. En ik heb haar dan ook aangeraden, dien avond naar een theater of een bioscoop to gaan Maar zij wou bepaald moo. Merkwaardig. Enfin, mevrouw en haar gedragingen vallen huiten mijn ambtsbe- moeimg. Alliums... Maairc... daar in Straatsburg hebt u een soort politieke rol gespoeld. M ijns ondanks, meneer Helman. Uws ondanks? Ja; ik heb me oo-k al veroorloofd, u dat te schrijven. Ik lratl kennis gemaakt met oen lieer en damo in den trein... Jawel; enne... hebt u geen oogon- blik idee gehad, dat dat politieke agen ten waren? Geen oogenbük. Hm. Een van do gevolgen vau uw operatie schijnt oen verregaande naiveteit to zijn... Enne... dio monschcn wisten, dat u in hot bezit is van oen koeriers- pas. Dat is 0011 faciliteit, dio u uit vrien delijkheid is verschaft, zooals dat Vel meer mot ambtenaren geschiedt, maar waar u, in uw positie, natuurlijk niet het minste Misdadige aanslag op visscliersbooten Een misdadige aanslag, welke gemakke lijk onoverzienbare gevolgen had kunnen hebben, werd in den nacht op Zondag in do haven in Alarseillo gepleegd. Onbeken den openden de kranen van twee pelro- loumtanks, die ieder otngevoer 3030 ton aardolie inhield-ön. Do petroleum stroomde ten deele in zee uit, waar zij grooto opper vlakten met een dichte laag bedekte. Do omgeving der tanks biedt gewoonlijk aan honderden visscliersbooten ligplaats. Dan weiden daar des 'nachts de vischnettcn uitgespreid. Een brandende sigaar of een lucifer, welke toch allicht door oen vis- scher in zee kunnen zijn gevvo-rpen zou onafzienbare schade hebben kunnen aan richten. Bomaanslag op Europeanen in ïndië Indische terroristen die met gestolen po- litiegeweren, revotlvois en bommen bevva^ pond waren, hebban in don nacht op Zon dag to Chittagong (Bengalen), waar Euro peanen ©cm feest gaven een aanval onder nomen op het vereenigingsgebouw. Zij slin gerden een bom in de vergadering, waar bij een Eurapeescho dame werd gedood, twee politieofficieren en zes andere Euro peanen werden gewand. Hierna namen do plegers van den aanval de vlucht. Onher- kend konden zij onlsmappcm. Later werd buiten hot gebouw het lijk gevonden van een jonge Indische vrouw. Het lichaam was door talrijke kogels doorboord. Itot bericht van den a-inslag heeft te Calcutta groote beroering gewekt. In het bizonder gevoelen de Europecsahe kringen zicli bedreigd, aangezien enkele dagen go- leden uoor het radiostation van het Indi sche congres oen verklaring was verspreid, waarin alle Europenafn met don dood- wor den bedreigd'. De autoriteiten hebben uit gebreide voorzorgsmaatregelen getroffen. Alle bioscooptheaters, café's on dubs te Calcutta staan onder strenge politiebewa king- Pe Gordon Bennett vlucht In aanwezigheid van talrijke loden van liet corps diplomatique en een zeer groo te menigte toeschouwers hoeft Zondagmid dag te Bazel tegen vier uur de start plaats gehad voor de 2öste internationale Gordon Bennett vlucht, waaraan met 15 ballons wordt deelgenomen. In verband mot <l«n Z.W. wind verwacht men dat de^ ballons naar hot Noord-Oosten zullen afgedreven worden, z'otodat zij waarschijnlijk in Duitsch land of de randstaten zullen dalen. recht op hebt. Waarom hebt u die pas laton. zien? Hebt u daar soms een ze kere vertooning mee gemaakt? Ileelemaal niet, meneer Holy Hel man. Ik heb de pas alleen voor den dag gehaald, aan de grens, toen do doua nen kwamen. En wat voor pas haddon uw mede reizigers? Hebt u dat niet gezien? Neen. Als ik me wel herinner... Zij waren er toen niet... U hebt juist gezegd, dat zij bij dio pascontrole uw pas zagen... U moet geen onwaarheid spreken, meneer Lugt. Gceen...? Ik begrijp u niet... Ilenri keek zeer hulpeloos. Geen onwaarheid. Henri keek nog hnlpeloo-zer, en zwoeg. Ja, nu zwijgt u. Eu liet schijnt moeilijk op te lossen, hoe men u andere voor zulk een belangrijk persoon zou heb ben gehouden, op wier oordeel men prijs stelde, Maar ik heb u geschreven, menoor Ilelmnn, dat ik hen volledig heb inge licht. En dat men ons toen... enfin, do deur uitgezet heeft. Jawel, dat hebt u geschreven, of uw vrouw dan, en dio vriend. Wie is dio vriend Meneer Holman, u vraagt véél. U behoeft mij niet te antwoorden. Dan is ons onderhoud geëindigd. De heer lioly Ilelnmn keek strak en dreigend op. Hot is de schilder Kees Bender. Ah juist. Meneer Col ver heeft hom oninioct... Enne... Dr. Alarelman heeft hot ook over hem gehad. Is die met u meo gereisd naar Florence (Wordt vervolgd). Deze courant verochijnt dagelijks, met uit sondering van 2on- en Foeatdagen. Prijs per kwartaal f2.franco per poat f2.50. Proper week*. 15 cte. Afzon derlijke nummers 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advei tentien voor iiot eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Buren Fezorgd zyu, 's Zaterdags vóór 5» uur. Een bepaalde plnata van advertentidn wordt niet gewaarborgd. Pi ijs der Ad vor ten tien: van 15 regels f 155; ledcie regel moor 1030; in het Ziteidagnummer 15 regels f180, icdeio rtgel ineoi 10.35. Reclaims fü.75 per regel. Incassokosten5ets.; ppptkwitantioslö ets. laiicven mui ad\ei ten tien bij abonnement zijn aan het Bui eau vu Kujghaa^ Dage'ijks woitlcn tegen ooi uitbetaling hl me Ad vei tentiön opgenomen A IÖ50 t/in. 15 woor den, f075 t/m. '25 ooi den. Kik wooid meer cent tot een maximum van 'dö v. ooi don. '0 Woensdags: Kleine Ad vei tentien tot 25 woot - den f025, mits \66i Dinsdagavond 0 uui aan het Bureau bezoigd. '0 Zaterdags. Kleine Advcrtcntien f 1.00, indien niet vóél Vi ydagaxond 0 uur bezorgd. i tï'-f n V*

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1