KHEU6EÜ' HOEDEN De gemeenterekening 1931. De tol jp den Oversehieschenweg Ernstig verkeersongeval. Reconstructie sportterreinen. Schiedamsche Zwemclub. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas. Vrifz.- Godsdleost-Prediking, Ds. L. S. P. VAN DER CHIJS, Zuurstoffabriek. Brandstolfentoeslag. Nail eelLl; saldo van E1/* to«- De gemeonterokoning over 1931 ter voor- loopige vaststelling bij den raad ingediend bedraagt: voor don gewonen dionst: uit gaven £5.993.387.13, dntv. 15.769.747.32; nadedig saldo £223.639.81. Voor den ka pi taaldienst: uitgaven f 12.270.533.S5, on tv f 10 267 407. 4-11/,ïxa- d«e4ig saldo 2.O03.12G.4Q1/». Eeu adres van A.N.W.li. eu li.N.A 0. De A. N. Wl B. en de K. N. A. C, hebben gezamenlLk aan don raad' dezer gemeente, dato 27 September 1932, liet volgende adres gericht: i Geven met versehuldigden eerbied te kennen Do besturen van den A. N. W. B., Toeris tenbond voor Nederland en van de Koiiü ik- lijkei Nederlandsehe Automobiel Club; dat zij hebben vernomen, d-at door het Col log!: van li. eu W. van de gomeento Schielarn aan uwen raad is voorgesteld de uitvoering van het eenmaal genomen be sluit om medewerking te verloenen vcior opheffing van den tol op den Overschie schemveg, gezien do tijdsomstandighedeu, thans niet te doen plaats hebben, doch daarvoor betore tijden af te wachten; dat z'ij in verband hiermede mogen aan- Loe kenen, dat naar bun meening handhaven van bet verouderde instituut der todheffing, vooral na de invoeting van de vvegaubelas- lingwet, niet alleen zeer hinderlijk, maar ook buitengewoon onbillijk is tegenover het moderne verkeer, weshalve oeai snelle opheffing vim deze verkeersobstakels zeer urgent voorkomt; dat de tollen niet alleen een beletsel vormen voor een vlot en vrij steeds toene mend doorgaand verkeer, doch. zlij tevens ook bet interlocaal verkeer in liooge mate belemmeren; dat mitsdien ook het plaatselijk belang ten zeerste zou zijn gediend met opheffing van tollen; redenen, waarom adressanten zich met aandrang tot uwen raad1 wenden mot het verzoek te bevorderen, dat zoo eenigszins mogeliik alsnog een weg zal kunnen wor den gevonden om tot een spoedige oplief- fiug van den tol op den straatweg van Schiedam naar Overschie te ge. aken. Nou een adres Ook de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland heelt zich met een adres tot den raad gewend, waarin hij er op aandringt het raadsbesluit van 17 Decem ber 1931, waarbij in principe tot ophef fing van den tol op den Overschteschen weg werd besloten, te bekrachtigen en dus niet in te gaan op het voorstel van B. en W. om de opheffing voor onbepaalden tijd uit te stellen. Bestelauto omgeriden. 'Omstreeks half 7 reden gisteravond twee auto's kort achter elkaar in de Burge meester Knappertlaan, komende uit de richting Vlaardingerdijk. Het waren een groote bestelauto van do firma M. J. Vlug, banketbakker alhier, bestuurd door 3. M., en een vrachtauto van de firma Van Wal- sum, vethandel te Rotterdam. J. if. wilde bij de Jan van Aveunesstraat rechts uit wijken en dus het verlengde van de Jan van Avennesstraat naar de Ary Prinslaan inrijden.. 'Om de bocht te nemen, week M. "eerst iets naar links nit en gooide toen het stuur 'om naar rechts. Op dat moment had de kleine vrachtwagen van de firma Van Walsum de zwa.re bestel auto ingehaald en „schepte" deze in het midden van de rechterzijde. Nog enkele meters reed de auto van do firma Vlug op de twee lintenvieten voort en viel toen om, waarbij de wagen terecht kwam op een jongen eik. Deze boog wei om, maar knapte niet af, zoodat de val van do auto volkomen gebroken werd. De vrachtauto van de firma Van W. was er veel erger aan toe; die verloor bij de botsing o.a. het linkervoarwid. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor:' „Jumbo", van do Aubumgarage, een krachtige kraanwagen, met een specialen motor voor de lier, bad geen moeite o-m do zware bestelauto weer op haar „rol lende pootjes" te zetten. „Jumbo" nam de auto mee naar de Auburngarage aan de Nieuwe Haven, maar 10 minuten,' na dat zij daar gearriveerd was, reed zij weer met eigen kracht de garage uit. Het auto-ongeval trok groote belangstel ling van omwonenden en passoerenden. Kon. goedgekeurd. Do verecniging lot bot verstrekken van lager onderwijs op gereformeerden grond slag to Schiedam, opgericht 27 Juni 1932, ontving bij Kon. Besluit van 13 Sept. j.l. no. 26, de goedkeuring op baar statuten. „8eliiedaut's 11auneukoor Het eerste winterconoert zal dit jaar door „Sch.eJam's .Mannenkoor" den l&en November a.s. in dö zaal van dien R.K, Volksbond worden gegeven. Als soliste zal dien avond Haartje Offers haar medewerking verlcenan. OepromoMieril. Aan de Utrochtsehe universiteit is be vorderd tot doctor in do wis- en natuur kunde op proefscbiift: Do bacterie ziekte van den wilg veroorzaakt door pseudo- monas Salidpcrda N. Sp., onze stailgo- noote rnej. J, Lindeyer, Nabij do boscluvauhterswoning. B. en \V'. schrijven aan den rand: Do toestand van de gomoentólij'ko sport terreinen aan den Weslfrankclaudschcindijtk' achter do Bosch wachters wouing, is van dien aard geworden, dat verbetering dringend noodzakelijk moet woaden geacht. Door do Sportcoanmissio is biervoor oen plan ontwerpen, waarbij d-e bestaande ter reinen zoodanig worden omgelegd, dat hot aantal met één wordt vermeerderd on alle terreinen toch aan do gestelde eischen van .afmetingen e.d. voldoen. Do uitvoering van dit plan zal volgons raming van do S,poort- commissie een uitgaaf vorderen. van f6C(X) waarvan liet grootste gedeelte wordt be- stced aan arbeidsloonen. Over dit plan is door ons College met do betrokken raadscommissies can do Spart- commissie langdurig overleg geploegd, daar hot ons streven was, de kosten ervan te doem dekken door do opbrengst voor bet gebruik van de terreinen, waaromtrent ten slotte overeenstemming word verkregen. Hierb'ij is gebleken, dat de gebruikers van de teneinen bereid rijn belangrijk ziwaaxdore offers to brengen, waardoor hot mogelijk is geworden oen sluitende exploi- tatiobcgrooting op te maken, zonder dat do gewone dienst van do geineento-begrqo ling mot meerdere uitgaven wordt be'asl, zaodat do lente en afks-ing gelice! uit do meerdere inkomsten worden bestreden, waarbij er clan rekening mede is gehouden, dat de aflossing in plan. 8 jaar geschiedt Met liet_ocg hierop moonen Wij, dat to gen de uitvoering van het ontworpen p'au geen bezwaar bestaat, waarom Wij do oer hebben u voor to stellen, het genoemde crediel van fGOOO voor het hiervoor om schreven deel to verleenen en tot do daar door noodzakelijk geworden wijziging van den kapitaaldienst van de begroo'ing 1932 te besluiten. W8j vijzen er nog op, dat, wanneer tot beschikbaarstelling van do noodige gelden wordt besloten, aoo spoedig mogelijk met do meest nocd zakelijke verbeteringen, w.o. het aanbrengen van oen nieuwe buiten- en binnenafrastering, zal worden overgegaan terwijl met de bewerking van de terreinen zoo vroeg mogelijk in hel komende voor jaar wordt begonnen. Filmvoorstelling Neder!. Fabrikaat. De auto van de vereenig Lag „NeJer- landsch Fabrikaat", welke door het land reist met films, betreffende de Noderlaa-J- sche industrie, heeft gisteren een bezoek aan Schiedam gebracht. Gisteravond werd op het Dce'eplein een voorstelling gegeven, welke doorloopond druk bezocht was. Dat is natuurlijk het gemakkelijke van een openluchtvoorstellingmen loopt weg, wan neer het vertoonde niet in don smaak valt. Men had voor deze vertooning oen rus tige plaats opgezocht, waaar men niet al to veel hinder van het verkeer zou heb ben. Te ongeveer kwart over S begon de voorstelling. Men had de straatlantaarns met lappen bedekt, zoodat het tegen liet aanvangsuur van de voorstelling tamelijk duister op het pleintje was, zeer ten. ge- noego van het jeugdige element, dat bij deze vertooning zeer sterk vertegonwojr- digd was, Het doek was boven der deur van het Doetegebouw aangebracht, zoodat een ieder goed kon zien. De voorstelling werd geopend met een Van Nelle's teekeofilm, waarna de film van de Klok-zeopfabriek werd vertoond. Vervolgens werden do films van de Zuid- Ilollandsche Bierbrouwerij, van de Draad en Kabdfabriek, van Hevés Rubber fabriek en van andere Nederlandsche in dustrieën vertoond. Het programma van deze vertooning vermeldden wTe reeds in ons blad van gisteren. Tusscken deze films werden aardige redame-teekenfilms ver toond, o.a. van Van Nelle en Boetes Si garenfabrieken en voorts ook enkele na tuurfilms. De begeleidende muziek was heel goed. Zooals we hierboven reeds schreven, het bezoek was doorloopend vrij druk te noe men. Met belangstelling werden de inte ressante films gevolgd. De wijze waarop „Nederlandsch Fabri kant" propaganda maakt voor de eigen industrie, spreekt door deze vertoomingen wel tot de massa. STAAN U BETER! Alléén Broers veld 99 TELEFOON 69S74 GEEN FILIAAL IN DE PASSAGE. De R.E.T. Een voorstel inzage lijn 8. In verband, met de door B, en W. van Rotterdam aanhangig gemaakte tramvoor- stellen, heeft de heer dr. Iï. *E. llecser, vrijz.-democralisch lid van den Rottor- damsehen gemeenteraad, voorgesteld lijn S te vervangen door oein aulobuslijn van het station Schiedam naar het station Maas en do route van lijn 5, wegens do om legging van lijn 17 te wijzigen. Verhouwiii». Bij onderhandsche aanbesteding van de verbouwing van het pmd der firma Gebr. Beausar aan de Hoogstraat, hoek Appel markt, was do laagste inschrijver do hoer X. Schcuikogcl, am wien tiet werk is op- ge-dragen. Zoo men weet worden de beide zaken van de firma Gebr. Beausar, thans geves tigd Hoogstraat 39 en Hoogstraat 99, ver- eenigd. Heropening Volksgebouw. We hebben reeds gemeld, dat Zaterdag 8 October a.s. het gerestaureerde en vor- groote Voiksgebouw aan de Tumlaan feeste lijk in gebruik zal woaden genomen. Do Arbeiders Muziekvereaniging Cres cendo zal volgens het program eon drietal nummers spelen, de A.J.G'. declameert; de beer P. do Bruin, voorzitter van de ver- eeniging Het Vo'.ksgebouw houdt oen feest rede, do Arbeiders Mandolineclub (reedt op, de Arbeiders Zangvereeniging Excel ster zingt drie liederen cin na do pauze voert de Arbeidcrstooneelverecn. „Kunst na Arbeid" op: Dj order van dan gene raal. Jaarvergadering. In gebouw Musis Sacrum hield do Schiedamsche Zwemclub gisteravond een kdenvergdering, onder presidium van den lieer J. B. Wijckcrs, die er in zijn openings woord zijn vreugde over uitsprak, dat zoo- velen uunvezig waren, wat spr. meende, dut gevolg was van den grooten voor uitgang van bet aantal loden, hetwelk thans tut. 232 gestegen is. Door bet groctec wor den van bet aanLol leden, wat zeer ver blijdend is, komen er tal van nieuwe moei lijkheden en problemen, welke overwon nen moeten worden. De vergadering besloot den heer A. Iveijzer wederom Candida it te stellen voor een plaats in don bondsraad van den Sehic- damsehen Bond voor Lichamelijke Oefe ning, waarna aan de orde kwam de be spreking van het afgeloopen zomerseizoen, waarbij do voorzitter in het kort memo reerde, wat den afgeloopen zomer is ge beurd, met name: de viering van het 20- jarig bestaan met een receptie en een di ner, nationale en onderlinge zwemwedstrij den, de verrichtingen van de poloteams, de 3 K.M, zwemw oJstrijden op 31 Augus tus, waaraan de S.Z.C. als organisatie niet heeft medegewerkt, maar waaraan wel leden en bestuurstelen van de verecniging hun medewerking hebben verleend en welke wedstrijden oen schitterende pro paganda voor hot zwemmen zijn geweest, waarvan ook do S.Z.C. wel vruchten zal plukken. Uitvoerige besprekingen volgden, waarna besloten wrerd ook den komenden winter weer flink te blijven trainen. Er zat een indoor-traiaing worden ingevoerd, evenals vorige jaren, in het gymnastieklokaal aan het Frans Halsplein onder leiding van den heer M. I. Bak, waar dames en heerea die gymnastische oefeningen zullen doen, welke voer het zwemmen goed zijn. Het is voorts zoo good als zeker, dat van half November af de vereeniging kan beschikken over een clubuur op Donder dagavond in de overdekte zweminrichting Rotterdam Oost, op Kraliugen. Tot slot werd nog de mededeeling ge daan, dat het in de bedoeling ligt te trach ten te komen tot een eigen cluborgaan. Als de kosten daarvan gedekt kannen wor den, zal een eigen S.Z.C.-dubblad, wat do verecniging hard iioodig heeft, wor den uitgegeven. Na de rondvraag sloot do voorzitter do geanimeerde vergadering. Onder voorzitterschap van den hoer J. H. van Linden v. d. Heuvel heeft gister middag do Kamer van Koophandel in het Handelsgebouw te Vlaardingon oeln open bare vergadering gehouden. Mededeeliugen. De 'voorzitter deelde mode, dat er go- ruchten hadden gegaan, dat d'oor do direc tie dor Ned. Spoorwegen aan dein minister van waterstaat verzocht was do lialte Vlaardingcn-Oost te mogen opheffen. Uit het ingesteld onderzoek is evenwel geble ken, dat niet verzocht was de halte geheel te mogen opheffen, maar te veranderen in oen stopplaats. Het bureau der Kamer had zich intus- schon reeds gewend tot do directie der Ned. Spoorwegen, waarin verzocht wordt die maatregelen te treffen, dat bij een cTsij'* icelo verandering het publiek er i *i t en nadeel van zal onderwinden. Ho tol op den weg tusseheii Schiedam en Overschie. Door verschillende Schiedamsche be ten gh ebbend en was verzocht om medewer king der Kamer tot het opheffen van den. tol op don Overschiescben weg. Do voorzitter gaf een uitvoerige uiloen- zetting van het verloop van deze geschie denis. D: indertijd d'oor het gemeentebe stuur van Schiedam aangeboden voorwaar den aan bet gemeentebestuur van Over- scliie zijn door laatstgenoemd collego niet geaccepteerd geworden. Thans wil men in Overschie deze voor waarden wel aanvaarden, maar op het oogeriblik heeft bet college van B. on W. van Schiedam geen vrijmoedigheid om de indertijd gedane toezegging na te komen met liet oog op do financierate gevolgen voor de gemeentekas. Voorloopig wil Schie dam de tol nog bestendigen. Na eenigo discussie wordt besloten zich met oen schrijven to wonden'tot den ge meenteraad van Schiedam, waarbij de Ka mer opheffing van den tol verzoekt als zijnde in het algemeen belaiog. Voider wondt besloten steun te verlee nen aan het adres der Rollerdamsche Ka mer, die zich tot do regeering lieoft ge waad mot verzoek de procedure over kleine vorderingen te vereenvoudigen. Opleiding winkelpersoneel. Daarna kwam in behandeling het rap port der commissie ingesteld door d'o Ka- mor «m te advisecrem over opleiding win kelpersoneel. Het bureau der ICamer is vau oordeel, aldus de voorzitter ,dat medewerking vmoet verleend woaden voor zoover dit mogelijk is. Het wil oen crediet van hoogstens f 150, verteer,en voor de voorbereideude werkzaamheden en eerste jaarlijksche bij drage. Besluit de Kamer op dit voorstel m te gaan, dan zullen do daarvoor in aanmerking komende organisaties worden bijeengeroepen ter vorming van oen school bestuur. Na eenigo discussie, waarbij de hoeren P. S. van Kralingen en mr. L. Trouw de belangen bepleiten van oen cursus voor do Eilanden, wordt bet voorstel vain het bureau zander stemming aangenomen. Veertig» iige arbeidsweek. Naai' aanloiding van het bericht iin do pers, dat door den minister oon delegatie van het N.V.V. was ontvangen, waarin Ier sprake was gekomen do invoering van een 40-urige arbeidsweek om mode daar door do werkloosheid lo doen verminde ren, lieeft de K. v. K. te Middelburg een adres verzonden, waarin deze Kamer zich zeer positief uitspreekt togen verkorting. Na eenigo discussie wordt met 1 stem tegen, dio van don heer B. G. Iloogeudam, besloten, een adbaesie-adres lo zenden, om dat man van oordeel is, dat verkorting van. arbeidstijd nog moer werkloosheid tenge volge zal hebben. Do lieqr iloogendam stemde tegen, om dat bij zich nog niet competent achtte, daarover nu reeds een oordeel uit te spreken. Do vrijheid van don ambtenaar. Over deze kwestie ontstond een leven dig en langdurig debat. In Almelo is door rijksambtenaren ocln inkoop-centrale opgericht, waartegen de middenstands-organisaties aldaar stork ageeren. Deze organisaties verzoeken do medewerking der Kamers door het zaaiden van adressen aan de bevoegde autoritei ten, waarbij dan gevraagd zal moeten wor den aan dergelijko praktijken als in Al melo eon einde te maken. Door de afdeeting Kleinbedrijf was hier over een rapport uitgebracht en daarin word aangedrongen op het zenden van een adres. Do voorzitter bestreed deze opvatting, omdat daardoor do vrijheid van don amb tenaar in gevaar zou worden gebracht. Verschillende voor- en tegenstanders voerden hierover het woord, waarbij de lieer Dan (Maassluis) zeer hoozo en on vriendelijke woerden sprak aan het adres der ambtenaren. Ten slotte werd, met 8 stemmen voor en 10 tegen, besloten, het advies van de aid. Kleinbedrijf niet op fce volgen. De openbare vergadering was hiermede geëindigd, waarna men nog oonigen tijd in besloten zitting bijeen bleef. 1 'Oct. Groote ICeik, 7.30 uur. Comité de;' Clir. Jeugdver. Derde jcugdavonl;, 1 Oct. Gob. Eendracht, 8 uur. Prop. avond Socialistisch Jeugdverbond. Spr, Jan Metenaar, 3 Oct. Musis Sacrum, 2.30 uur. Ned'. Ver, van Huisvrouwen. Lezing mevr. Boldingh—Gcemans over „de Ap- pel en Eva"". 4 'Oct. Westerkerk, 8 uur. Ds. Krop .-Mijn,. reis naar de Russische grens. 4 Oct. Gob. Eendracht, 8 uur. Openb. ver. gadering O.S.P. Spr. J. de Kadt. R o 11 e r d a m. 29 Sept. Lunchroom Bijenkorf, 8 uur. Le zing met lichtbeelden. Paul Ëippor over: Freundschn.fl mit Tieren. Heden e. v. d. Arena, 2.15 u. en 8.30 u. (Zondags ook 5 u.) Variété. Heden e.v.d.: Tivoü-Schouwburg, 8.15 u„ Rolt Operette Gez. Daar houden' de vrouwtjes van. i Capital, 2.15 u. en 8.15 u. Hoera 'n jongenDe klauw. Grand, 2 u., 7 u. en 9.15 u. Love me tonight. Luxor, 7.30 u. en 9.30 u. Vier van de bob. Otympia, 7 u. en 9.15 u. De onbekende passagier. Prinses, 2.15 u. 8,15 u. Het congres danst, Roecy, 2.15 u., 7.30 eu 8.30 u Pappie waar ban je?; Do bruid v.li, regiment. Royal, 2.15 u., 7.15 u. en 915 u. Es war einmal cin Walzer. Scala, 7 u. en 9.30 u. Kinderen van onzen tijd; Het lied van de Zuid zee. Thalia, 2.15 u„ 7 u. en 915 u. De on bekende passagier. Kerk Ned. Prot, Bond Westvest 92. ZONDAG 2 OCT., HALF ELF V.M. Lut.il. Pred. te Rotterdam. BINSSNLA.N1>. W, A, Hoek's Machine- en Zilveren leest. Zaterdag 1 October zal bet feit her dacht worden, dat 25 jaar geleden de fa briek werd opgericht, waaruit de N.V, W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek is ontstaan. Ten kantore der vennootschap, Haven straat 19, zal Zaterdagmiddag van 2 tot half 5 receptie worden gehouden. De OS 1\ actief! De afdeeting Schiedam van de 'O.S.P. heeft zich met een adres tot den raad gericht, waarin zij verzoekt, voor den a.s. winter wederom oen toeslag van minimum fl beschikbaar te stollen aan alle werk- looze gezinshoofden of daarmede gelijk te stellen personen voor het aanschaffen van brandstoffen. Adressanle vraagt met die wekeüjkscho verstrekking reeds 1 'October te beginnen. De O.S.P. is ditmaal, in jeugdige acti viteit, S.B.B., W.S.C. en alle andere vak centrales en politieke groepen, voor ge weest 1 Co lecte. Zaterdag en Maandag a.s. zal do jaar- lijksche collecte voor liet Ronde I Kruis worden gehouden. Wio mist ten houd? Aan de Gcmoentereinigiag is voor den eigenaar terug te bekomen een Duitschc herdershond, mot zwart dek en grijze pon ton, reu. Wanneer bet dier niet binnen 3 maal 21 uur is afgehaald, wordt bet afgemaakt. Do verkiez ng van 1933 voor do Tweede Kamer. JVaar de N. R. C. meldt, is er groote kans, dat de Liberale Staatspartij de Vrij heidsbond, in de kieskringen den Helder en Haarlem voor de verkiezing van de Tweede Kamer mot één lijstaanvoerder zal uitkomen en i..r. Wcndclaar, de burgemees ter van Alkmaar, als zoodanig zal worden aangewezen. Do ziekte van Weil. In de week van 1824 September zijn 24 gevallen van de ziekte van Weil aan gegeven, n.l. 3 te Veendam, 4 to Am sterdam, 1 to Haarlem, 1 te Delft, 1 io Dirksland, 2 te Dordrecht, 1 te ITssel- monde, 1 te Leiden, X te Pernis, 1 le Rijiisalenvoude, 6 te Rotterdam, 1 te Schipluiden eu 1 te 's-Hertogonbosch. liet verdrag van Ouehy De Ncdcrlandsch-Be'g sch-Luxcmburgscbe, besprekingen over sommige economische vraagstukken zijn gisteren te Luxemburg begonnen. Beperking van invoer. In verband met den door de Neden- landsche regeering overwogen maatregel cm dien invoer van Belgische, Duitsche elni Engolselie steenkolen to beperken, zullen de Belgische mij ribes turen bij de Belgische regeering er op aandringen op het invoerv contingent voor Nederland in België 10 vorhoogen, teneinde Nederland van zrpn' maatregel af te doen zien. Uit de Liberale Staatspartij. De vereeniging van liberale leden valt gemeentebesturen heeft een oommissio in gesteld, teneinde het hoofdbestuur van d'e liberale staatspartij van advies to dionenl oever de tegenover het rapport-Wetter aan' te nemen houding, voorzoover dit de gei- meenten aangaat. Openstelling afsluitdijk Uselmeor. Gemeld wordt: Herhaaldelijk verschijn art in de pers mededeolingcn als zou hdl voornamen bestaan den weg over den mf- sluitdijk in den aanvang van October a.s, jen behoeve van het vorkoor epen te stel len. Deze medoJcelingenzijln onjuist, lal verband met den toestand van den weg cm! de bonnen en van do uitvoering van ver schillende werken, is voorshands do wegj over den afsluitdijk nog niet geschikt vqoo? openbaar verkeer en zal hij daarvoor voor- loopig nog niet opengesteld kunnen worden. Wei kloOzBiisien». Over hot tijdvak 31 Juli 1932 lot en met 27 Augustus 1932 is uitgegeven dooir de ge meenten zonder aftrek van subsidie van den staat c.rj. provincie, aan werkloiazm- slciun £5,3-10.139, uitgegeven daar da go- meenten zonder aftrek van subsidie vatnj staat c.q. provincie voor werkverschaffing £1.526.162, uitbetaald door weiiJoiononkas sen f 1.696.017. Door het rijk is botaakl f 661.218. VaU 38 gemeenten met rond 255.000 inwoners! waren nog geen gegevens binnen gokoanen. AGENDA. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. De lachende luite nant. Do sensatio der toekomst. 30 Sept. Gerei, Jeugdhuis, 8 uur. Jaar vergadering Gcref. Jeugdraad. 1 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Soiréo Gemengd Koor. 1 Oct. Zaal R.K. Volksbond, 8 uur. ïoo- noolvoroen. Kunst ön Vriendschap. Opvoering: Een Moeder. Historisch kasteel tot jeugdherberg. Naar wij vernemen is dezer dagen oeinl overeenkomst tot stand gekomen tnssche|n! hot Departement van Onderwijs, Kunsten! en Wetenschappen te Rin Haag en hef bestuur van do Ncdertandsche Jeugdher berg Centrale te Amsterdam, waarbij ig bepaald, dat de groote 'Zuid Oostelijke vlougcl van het Slot Assunilnu'g, gehgeri in dö nabijheid van bel plaatsje Heems kerk (N.H1.)' onder zekere voorwaarden door do Nedorlandsclio Jeugdherberg Centrale zal kunnen worden ingericht als jeugd herberg. -i

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2