Voetbal-drama's. m ê- Ursus iOlivio I 1—1. Ons Huis Schiedam I 0—2. Is P lr M oe{t Enüibusiast worpen de D.H.S.jers zich in |w strijd. Bij oen goed opgezottcm aanval brengt v d 'Zouwen do partijen op gelijken vcet 2—2, eJj (jezelfdo spelen- weet even later zijin club mel eon prachtig schat de leiding lo geven. Weer homt Dir.S. terug on alleen voor open doel staande ziet PI on ij leans om hoog over te schie ten. Btni is l»t met D.IJLS. gedaan. Verwoed valt St. Volharden aan, maar het gelukt haar niet een gelijk spel ie forceeren, zoodat hel eiiuto met een zwaar bevochten overwinning voor tt.II.S. aanbreekt. D U.S. U spoelde uit togen St. en won mot 21. Glnulais 2tt.II.S. 4 DIL.S. 5-G.V.R. 3 D.II.S. 0—A.VO. 2 Volharden II 2—1. 2—0. 5—2. Onder leiding van don heer v. d. Schalk stelt Ursus zich op met één invaller voor L. P. v. d. Gaag. De eerste aanvallen zijn voor Olivio, maai de Ursusverdodiging is op haar post. Er wordt vlug gespoeld met Ursus iets in de meerderheid. Do Olivio aanvallen zijn niet van gevaar ont bloot. Ongeveer 20 minuten na don aanvang weet de Olivio midvoor met een prachtschot zijn club do leicung te geven. Met dezen slaind wordt van dool verwisseld. Ka de rust wordt direct weer vlug spel te zien gegeven met Ursus het moest in den aanval. l)e gevaarlijke Olivio aanvallen worden door de ver dediging afgeslagen. Vooral v. d. Toorn keept oen goede partij. Eindelijk weet de Ursus-invaller, iVan Slee, den Olivio keeper den bal te ontfut selen ön via don paal te doelpunten. Met dezen stand komt het einde van dezen vlug en good gcspeelden wedstrijd. De korfbalclub Schiedam heeft het gisteren niet gemakkelijk gehaid op Woudesteijn. De eerste 20 minuten zijn geheel voor Ons Iluis. De Schiedanrverdediging heeft het i'n die periode Jianl te verantwoorden. Telleen male worden er schoten op de korf gedost ein het mag een ge luk heoten, dat de Ons Huis aanval niet goal op scliot was. Langzamerhand, komt Schiedam Wal meer in dda aanval. Na good doorgeven vain hot middenvak schiet dan A. Mulder het eerste doelpunt voor Schiedam in. Het combineeren gaat bij Schiedam steeds vlugger en beter. Het ge luld mej. G, Vdrwey de Winter van verren af stand een fraai schat te lossen wat doel treft. Stand 20 voor Schiedam. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust Wijlt Schiedam in de meerderheid. De Ons II is v-mletliging houdt echter braaf stand, zoodat doelpunten uitblijven. Ons Huis trekt nu weer ten aanval en het is de Sdiiedamvcrdediging die alle zeilen bij moet zetten om de aanvallers de baas lo blijven. Met Ons Iluis in den aanval fluit scheidsrechter Holst, die vele fouten maakte, het einde, Scliiedam staat op het oogenblik met 9 pun ten uit 5 wedstrijden boven aan het ranglijstje. Mogen we allie berichten gelooven, die ver spreid zijn over de wedstrijden welke de Engelscho profs gedurende de regenperiode speelden, dan behoeven de Nederiandsche voetballers iieusdh nog niet te klagen, want wat van hun weerstandsver mogen wordt geëischt is nog kinderspel bij het geen de Engelsehen le verduren hadden. Niet alleen regen en modder warar belemme rende factoren, doch oen ijzige wind verkleumde de doorweekte spelers zoo zeer, dat velen van uitputting het bewustziijh verloren. In aan der wede strijden zakte zelfs den scheidsrechter ineen...... Waar men hier soims to gauw tot afkeuring overgaat, kan ziulk een optreden van do Engel scho scheidsrechters, niet anders dan Sdhandüig genoemd w.oaden. De velden waren in vale gevallen in meren herschapen en de spelers moesten wegens de koude telkens met cognac „oip dreef" geholpen worden. Telkens moest geslaakt worden en dan holden do spelers weer naar de kleedkamers om gemasseerd te worden. In enkele wedstrijden werd zelfs nog maar met halve teams gespeeld en toch lieten de scheidsrechters daorspelen Zeer terecht is de Engdsche pers dan aak slecht over de scheidsrechters te s-preken. Hot waren geen voetbalwedstrijden, maar- voetbal-dra ma's, welke gespeeld werden. De spelers konden bijna niet tegen den storm op, terwijl de modder hun het loepen nog extra bemoeilijkte. Bij een uittrap van den Aston Villa-doelman kwam de bal, voortgedreven door een felle storm vlaag, zonder door een anderen speler te zijn aaaigeraald, in de handen van zfijln collega aan dan everkant terecht. Niettemin trokken de wed strijden duizenden bezoekers, die storm en regen trotseerden en onder deze moordende omstandig heden de spelers aanvuurden. Een staaltje van Britsche voetbal verdwazing. Natuurlijk maakten de spelers van dezen toe stand gebruik om de z.g.n. modder-truos uit to halen. Zij lokten zooveel mogelijk tegenstanders ir den modder om dan plolseling den bal naar do vrijs taande, nog goed bespeelbare vleugels te spe len. Alvorens do spelers zich dan uit den modder hadden losgewerkt, waren de doelpunten reeds gemaakt. Dat de Engelscho pers dan ook niet mild in liaar oordeel over do scheidsrechters was, kunnen we ons levendig indenken. Immers de voetbal sport wordt allerminst door ziulko vortojoiningen. gediend, al spreekt het speculatieve element hl dezle mof-wedstrijden natuurlijk ook een harlig woordje mee. Van daar waarschijnlijk do eigenaar dige houding der seheidsredb'ors. 1 ty-'sw r.V

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 11