STADSNIEUWS, Fa. 0. C, v, d HEIJDEN. WANDGEDIERTE. SSS?' ..KINDERDROOM" h["' 'l Radio-Programma's, -ill- Van f 1000 beroofd. Het slachtoffer van een dievenbende. Gisterochtend om half twaalf is in het bankgebouw van de Nederlandsche Han delmaatschappij aan de Zuid blaak te Rot terdam de looper van do N.V. Loopuyls- bank alhier, die een bedrag van f20.000 kwam deponosren, voor f 1030 bestolen. Toen hij voor hot loket van don kas sier kwam en hij do verschillende pakjes bankbiljetten op de balie had neergelegd, werd hij aangesproken door een man, die rechts van hem kwam staan. Deze liet hem een papiertje zien en sprak hem aan in een vreemde taal. Op hetzelfde moment was ook aan do linkerzijde van den loo pcr een man kamen staan. Beiden verdwe nen, toen de looper op de vraag, die hij niet begrepen had, geen antwoord had kun nen geven. Hij had toon nog geen kwade vermoedens en de looper begon zijn bedrag van f 20,000 uit te tellen voor den kassier. Daarbij ontdekte hij, dat er f 1030 te wei- ngi was en bij nader onderzoek bleek dit te zijn oen pakje van honderd bankbiljet ten van f10. Man begreep toen, dat dit pakje gestolen moest zijn, zeer waarschijn lijk door een van de twee mannen, die naast den looper hebben gestaan. Inmid dels was echter al weer een minuut af vijf verloopen, zoodat de dieven alle kans hebben gehad om zicih rustig in veilig heid te brengen. De Rotterdamsche politie vermoedt, dat men hier te doen heeft met een bende van vier vreemdelingen, die op deze wijze in Ratterdamscihe bankgebouwen opereeren. Zaterdag is n.l. op dezelfde wijze en waarschijnlijk door dezelfde mannen in 'de Incassobank aan de Leuvehaven een be drag van f 195 gerooEd. De benadeelde was een juffrouw, die voor haar patroon een groot bedrag kwam deponeeren. Deze juf- inxiw heeft dezelfde ervaringen opgedaan als de looper van Loopuvts Bank. Ook zij was juist, nadat zij voor bet loket was ver schenen, aangesproken door een man, die in gezelschap was van een anderen man. Eveneens hebben deze mannen haar aan dacht weten af te leiden, waarna zij weer verdwenen. Toen de juffrouw haar bedrag voortelde aan den kassier miste zij f 195. De verdachten waren toen al weer bijtijds verdwenen. De Rotterdamsche politie waarschuwt dan ook, zich niet te laten afleiden bij het deponeeren van geld bij banken. Geslaagd. Voor het candidaatsexamein de theo logie is aan de Vrijo Universiteit te Am sterdam geslaagd de heer C Honpnan van hier. Herv. Jongelingsvereeniging. Donderdag 8 December a.s, des avonds te 8 uur zal in gebouw Irene voor de Herv. Joagetingsver. spreken ds. A. F. P. Pop uit Maassluis over: Reizen met blijdschap. St. Nicotaasfeest bij de padvindeis. Op initiatief van den wetpenleider van Groep I „De Grijze Horde" der N.P.V., heeft zich een commissie gevormd uit de ouders der welpen, waarvan de heer A. M. Sunderman voorzitter is. Het doel dezer oudercommissie is, den leider steun te verleenen in voorkomende gevallen. In samenwerking metde leiding van Groep I, wordt door de oudercommissie op Zaterdag a.s., 's middags 3 uur, in het gebouw aan de Noordvest een St. Nicolaas- feest georganiseerd, waarbij kinderen zijn uitgenoodigd, die dit jaar door St. Nico- laas geheel of nagenoeg zijn vergeten. Kinderkoor Immanuel. Het kinderkoor Immanuel, waarvan de heer W. Zuiderduyn directeur is, zat op Donderdag 15 December a.s. in Musis Sa crum de cantate: „Naar de heide", van Amorij, uitvoeren. Behalve dit koorwerk, waarin een sprook je over een put op de Hoogezandsche hei voorkomt, zal koor A ook eenige nummers zingen en het Strijkorkest „Onder Ons", directeur de hoer Voorhuizen, medewer ken. 0 Postduiven-tentoonstelling. De Poslduivenvereeniging „Luchiver- maak", hield dezer dagen een tentoon stelling voor leden in haar clublokaal café Metropool, Broersvest 123. Er waren plm. 103 vogels ingezonden. De jury bestaande uit de boeren Wouters en Christen halden geen gemakkelijke taak. Als prijswinnaars kwamen uit den strijd de hoeren: v. Eyk, v. Lint, v. d. Laak, Roks, Middendorp, Zilver en Turkenburg. De heer Middendorp wist nog bed-ig te leggen op den prijs voor de schoonste vo gel van 't geheel. De heer Zilver op den prijs voor de schoonste vliegvogel. Mislukte poging tot oplichting. Een jongen, die een witte kiel droeg, kwam gisteravond een winkel op het Ro- zenburgerplein binnen en vroeg aan de juffrouw achter de toonbank een bank biljet van f25 voor hem te wisselen. De juffrouw was daartoe wél bereid en ter wijl zrj het geld uittelde, zei de jongen, dat zij het bankbiljet van f25 bij een slager kon halen. Dat was te veel gevergd van de welwillendheid van de juffrouw, die haar geld weer opnam. Ze heeft later toch nog eens bij den slager, wiens naam eu adres was opgegeven, geïnformeerd, maar deze wist van het geval niet aL Men heeft dus bier zeer waarschijnlijk te doen met een mislukte poging tot op lichting. Tentoonstelling. Huize Si'hwagermann. In do ISo eeuw, toen hier te lande, vooral op cultureel gebied, een groote depressie heerschte, zijn veel goede schil der ijen naar het buitenland gegaan. De heer C. H. Schwagermann is er in geslaagd een mooie collectie van oud-Ne- derlamlsclie meesters naar ons land terug te brengen en van een 20-tal heeft hij in Huize Schwngermarm, Bioersvest 132,'een interessante tentoonstelling gevormd. Deze kieino expositie, verdeeld over twee ver trekken, lreeft dit groote voordcel. voor den belangstellenden bezoeker, dat liij niet een stortbad van indrukken ondergaat, waarin hij dreigt te verdrinken. Wat tentoongesteld wordt is werk van meesters, meest uit de 17e eeuw, waarbij zeer bekende, als b.v. Abraham van Beijeren, in 1690 to >0verschie overleden en groote vermaardheid heeft als schilder van vischstillevens. Een heel mooi doek: op den voorgrond een visclis til loven met linksboven een uitzicht op het strand, trekt zeer de aandacht. Er is voorts work van Wouter Knijf: een rivierlandschap mot gehucht langs een dijk, een Jan AssclijaBergachtig landschap, waarin reizigers worden overvallen; Do wijzen uit het Oosten, die een bezoek brengen aan Maria en liet kindekc Jezus, is van den Delvenaar Leonard Bramer, die behoort to-t de eersten, welke hot licht- probleem kunstlicht op een schilderij hebben trachten te overwinnen. Er zijn ook minder of in het geheel niet bekende schilders vertegenwoordigd. Tot de eerste groep behoort Hendrik Ver- schuring (16271690), van wie een schil derijtje: De Hoefsmid, aanwezig is. Een onbekende, maar toch zeker een Holland- sehe kunstenaar, is M. V. Toulen. De heer Schwagermann introduceert hem De tentoonstelling blijft geopend tot 16 December. Schrik. Een echtpaar, dat gisteravond ovor het bruggetje passeerde, hetwelk toegang ver leent naar het voormalig Hofje van Belo-is, werd door oen panische schrik bevangen. Over de leuning van het bruggetje boven net water hing een vreemd wezen; wat het was, kon niet dadelijk worden vastge steld, maar het leek veel op een acrobaat, want hij bad zijn beenen netjes op zijn rug gelegd, zoo lat de voeten ongeveer op zijn schouders lagen. De juffrouw, die passeerde, zou van de treden van 'net bruggetje gevallen zijn, als haar man haar niet had opgevangen, zoo schrok ze! Het vreemde wezen verroerde zich niet; vroeg ook niet om hulp! Bij nadere be schouwing bleek er reden te zijn om er aan te twijfelen, of daar wel een menscii hing! Dat nader onderzoek leverde een verrassend resultaat op Het vieemde was een pop, die grap penmakers over de brugleuning hadden ge hangen Ze waren zoo mensehlievend ge weest, de opgevulde dameskousen op den rug te binden, omdat anders de voelen van de pop nat zouden worden I De pop is in een der politieposten liefde rijk opgenomen! De mist. De mist, die hedenmorgen boven de stad en omgeving hing, was vrij dicht, zoodat het snelverkeer eenige hinder ondervend. Verscheidene auto's reden in den morgen uren met brandende lampen. Later op den dag trok do mist iets op, doch na 3 uur weid1 het uitzicht wem' minder. - De groote scheepvaart lag zoo goed als geheel stil; alleen kleine booten, waarmee makkelijk te manaeuvresren is, waagden het op den Nieuwen Waterweg te varen. Eenige schepen, voor Schiedam bestemd zijn door den mist epzehouden. St. Nieotaasïcest, Morgenavond zal de buurtvereeniging Goede Harmonie, in de Harmonie aan de Nieuwstraat, een feestavond geven voor de kinderen van de leden. Ook de ouders mogen meekomen. St. Nicolaas komt op bezoek Wiel over het been De 10 jarige J. K., wonende aan de Boerhaavelaan, sprong van een groente wagen en kwam te vallen. Hij kieeg een wiel van den wagen over het rechterbeen, dat niet ernstig gekwetst werd. Verkeersongeval. Gisteravond, omstreeks 11 uur, wilds Z. uit Pijnacker op den Rotterdamsehedijk, bij 't tramhuisje tegenover den Gustoweg op zijn motorrijwiel' wegrijden in de rich ting Rotterdam. Z. was met zijn motor van de Boerhave'aan het pad tegen den dijk opgegaan. Juist toen Z. van het linkertrotioir weg reed om den rijweg over te steken, na derde uit de richting Schiedam J. B,, arts te Rotterdam, met zijn auto. Deze zag het gevaar, dat Z. opleverde door op on voorzichtige wijze over te steken. B. rem de krachtig, maar door de gladheid van den weg slipte zijn auto en botste met kracht tegen het motorrijwiel, dat zeer ernstig beschadigd werd'. Z. viel en be zeerde een been. Dr. B. heeft dein motor rijder in zijtn auto meegenomen naar Rot terdam; over bet motorrijwiel ontfermde zich een reparateur. B&SSta Groote Markt 31—33, Telefoon 88021, Aanleg van Gas-, Waterleiding en Gas radiatoren en Haarden Elcetriciteit. Fa. W. WAN LOON, zuiveraars van Gebouwen eo Schepen. K&WEIiHIHGH. OKKI2SULAA24184s. SPEELGOED NOODIG assoi timent tot billijken prijs. m ruim Rubensplein 9a Vblksbadhnis. 'Op 2 en 3 December 1932 werden 52-1 baden vertrekt, t. w. le klasse: kuipbaden 12, regenbaden 71. 2e klasso: kuipbaden 35, regenbaden 398, kinderbaden 7. A G END X Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Filmprogramma. 7 Dec. Geb. Eendracht, 4 u. St. Nicolaas- kin derf eest Buurtver. Singelkwar tier. 7 Dec. Zaal Harmonie, 7 uur. Feest avond Goede Harmonie. 8 Dec. Geb. Eemdracht, 7 u. Ouderavond school B I, hoofd J. Schuurmons. 8 Deo. Irene, 8 uur. Lezing ds. A. F. P. Pop voor Obadja, 8 Deo. Gebouw Irene, 8 uur. Iïerv. Jonge lingsver. Ds. Pap over: Reizen met blijdschap. 9 Dec. Geb. Eendracht, 8 u. Wijk V Ned Herv. Gemeente. Lezing van den heer J. Rottenberg uit Scbovemin- gen. 9 Dec. Geb. Eendracht, S u. Vergadering wijk 5 der Ned. Iïerv. Gemeente. 9 Dec. Musis Sacrum, 2.30 uur. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Litteraire le zing van mevr. BoldinghGoe- mans. 9 Dec. Musis Sacrum, half 3 3e Literaire lezing mevr. Bo'.dingh-G oemans, voor de Necl. Vereen, van Huis vrouwen. 9 Dec. Geref. Jeugdhuis. Jaarvergadering Geref. Oudcrsvereeniging. Rotterdam, lieden e. d.Arena, 2.15 u en 8.30 u. (Zondags ook 5 u.) Rido's Revue. Al'es wordt weer goed Kunst eii Wetenschap. De schrijver van „Golem" overleden. Op G4-jarigen leeftijd is te Starnbarg overleden de bekende schrijver Gus'avMey- rink, die sinds gommen tijd lijdende was. Meyrink heeft vooral bekendheid verwor ven met zijn Praagschen roman Golem. RECRTSZAKEN. Brandstichting. De Bredasclie rechtbank veroordeelde den 26-jarigen broodbezorger J, J., uit Oudenbosch, die in zijn woonplaats op 29 October j.l. een hem toebehoorende boerenwoning in brand had gestoken, om dat het onderhoud hem te duur werd. tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Offerblokken geledigd. De Bredasche rechtbank veroordeelde drie jeugdige inbrekers, die in den nacht van 24 op 25 'October in de basiliek van Oudenbosch de offerblokken heben open gebroken en geledigd1, tot 1 jaar gevan genisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het drama te Kerkrado. Do rechtbank te Maastricht hoeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak togen L D,, uit Kerkrad©, in verband mol bot bekende drama in de Nieuu straat van defriturozaak van Van L. aldaar. De rechtbank veroordeeld© verd. tat ©en gevangonisslraf van 2 jaar. Do cisch was 5 jaar. Kerk en Schooi ill U.L.O.-examens 1932. Het „Correspondentieblad" van do M. U. LI. O.-vereeniging bevat deze maand den uitslag van de examens 1932. Van de 4354 candidaten A slaagden er 3565. Van de 560 B-candidaten 491. Aan vullingsexamen deden 155 candidal n waar van er 1-18 staagden. De resultaten van openbaar en bij/onder M. U. li. 0. liepen weinig uiteen en waren ■onderteheideniijk 82.68 pCt. A.j 83 66 pCt. B, tegen 80.65 pCt. en 81.49 pCt. SPORT. Voetbal- Du its chd an d—Nederl and. Enkele persstemmen over den voetbal wedstrijd DuitschlandNederland ontlee- nen we aan de N, R. Ct. Sedert Zaterdag sprak men te Dusseldorp er over, aldus de Montagmorgendat het Duitsche elftal de Nederlanders ditmaal zou verpletteren. Zondag werden echter de ge zichten langer en langer en toen' na half tijd de Duitsehers den achterstand! niet konden ophalen, maar het zelfs leek, dat de Nederlanders nog meer doelpunten zou den gaan maken, ging de bijval der 10.009 Nedeilaiulers gepaard met het lieflijke ge- liuit van de ontevredenen over de meer dan matige prestaties van de Duitsche voorhoede. Voor 50003 toeschouwers heb ben de Nederlanders hun overwinning eer lijk veroverd. Nog nimmer in de laat ste jaren is in Duitsch'and een internatio nale wedstrijd zoo welverdiend gewonnen. liet Nederlandsche elftal, schrijft de Ber liner Zeitung am Mittag, heeft do over winning meer dan verd:. Wij beschouwen de Nedcnan. ploeg geenszins als een openbaring, en de in- clruk dor Nederlanders was zoo goed, daar ze tegenover een zich in miserabelsten vorm lie vindend Duitsch elftal stonden. De Nachlausgabe schrijft de Duitsche nederlaag toe aan de zwakke houding van de Duitsch© voorhoede, welke geen ver trouwen in zich zelf had. De Nederlan ders blonken uit do-or hun snelheid en hun spel bracht verwarring in de Duitsche ach terhoede. Goed was in het bizondor Adam, die in het geheel drie of vier Duitsche spelers verschalkte. Dc schuld van de Duilscho nederlaag, schrijtt het Berliner Tageblatt, is te zoe ken in de samenstelling van het Duitsche elftal. Hot ontbrak aan samenspel, zonder hetwelk elke cclite strijd nutteloos is. De Nederlanders waran sneller en vastberade ner, maar met een boietr samengestelde ploeg hadden de Duitsehers de overwinning moeten behalen. Do Deutsche Allgemcin© Zeitung schrijft, dat de Nederlanders een verdiende over winning behaald hebben, dank zij hun doel matig, maar weinig artistiek spel. Het blad roemt in bet bizonder van der Mculen, Weber, Peiliknan en Adam. Wielrennen. De Keulsche Zosdaagscho. Na vele jachten, welke vooral in de avonduren plaats hadden, moesten van Kempen en Pijnenburg ito eerste plaats afstaan aan hot koppel RichliBroccaruo. De Hollanders kwamen op dé 8ste plaats met 4 ronden achterstand. Schermen. Kan. Ned. Amateur Scherm bond. Majoor G. v. Rossem, die jaren lang het presidium van bovengencemiJian bcm 1 ver vulde, stelt zich niet moor herkiesbaar. Landbouw en Veeteelt. Ineenstorting der veenkoloniën. Te Wildervank is een groote protestverga- dering gehouden, georganiseerd d'o-ox den Groningsehen en Drentschen Boerenbond, in deze moeiing is een motie aangenomen, waarin, ter voorkoming van aigeheelo in eenstorting der veenkoloniën, aangedron gen wordt op het verwerken van aard appelmeel in het brood. BINNENLAND. De besprekingen vau de Oslo-staten. Het Nederlandsche oorrespondentieburean meldt: Daar van dc besprekingen van de Oslo conferentie, welke een zuiver oriëntoerciid karakter droegen, geen communiqué uit gegeven is, hebben we ons tot don voor zitter gewend, die Ons wel eenige mede deelingen heeft willen doen. Naar dr. Nederhragt releveerde, werd Ven principale gesproten over de a.s. möne taire en economische conferentie. Van een niet goed voorbereide conferentie venvach! te men goen heil, maar veeleer nadeel. Du conferentie, zoo werd betoogd, moet niet gehouden worden zoodra zij technisch mo gelijk is, maar eerst dan als de omstan digheden een redelijke ka'ns op ton minste eenig succes biedon. Het zou de ga'ng van zaken zeer bevorderen ais vooraf eenige groote vraagstukken, die eigenlijk buiten de Londcnsche conferentie staan, konden worden geregeld of als al thans de oplossing daarvan in wording was, terwijl het voorts zeer ten goede zou komen aain de kans op succes, als voorloopige overeenstemming tusschen een aa'ntai! staten over enkele on derwerpen van de conferentie kon worden bereikt, liet belang van de molnetaire kwes ties weid zeer hoog aangeslagen, maar het zou onjuist zijn, niet te trachten, de economische kwesties althans ton deele te regelen zoolang niet de monetaire vraag stukken hun oplossing gevonden hebben, daar deze op hun beurt ten dooie toch ook weer afhankelijk zij'n van de economische problemen, t. a. van vrijer goederenver keer. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over do noolzakelijkheid' en mogelijkheid om in den een of anderen vorm den strijd om opheffing of althans vermindering van in- eri uitvoerverboden en -beperkingen te hervatten. Het vraagstuk van de hoiogo protectionistische tarieven, ten aanzien waarvan niet alleen tot stilstand, maar ook tot vermindering gekomen moet worden, werd made in den brcodo besproken. Al gemeen was men van meening, dat de meeslbegunstiging grondslag moet blijven van de handelspolitiek. In verband hier mede zetten do vertegenwoordigers der Oucihy-slaten uileen, dat het systeem van open conventies tot afbraak dor handels belemmeringen op de conferentie van Lon den besproken dient te worden. Aan de monetaire kwesties werd oen. langdurige en diepgaande bespreking gewijd'. Vóór de conferentie van Londen zal het permanente comité van do Oslo groep voior do vomT'elting van zij'n besprekin gen inogm 'tenkomen. Op ui van de Zwcedscbe rc- geeriug -lm als plaats van sa menkomst eten. Woensdag, 7 Daxunber 1912 Hilversum, 296 M. VA HA-ui tzeud Ing, 10 u. VPRO. 6.30—7 u. RVU. 8 u. Gramofoonplaten, 1G u. Morgenwij ding. 10.15 u. Voor Arb i. d. Continu bedrijven: Voordracht door J. van Oogcn, VARA-Klein orkest o.l.v. P. Duchant, grai mofoonplaten tin G. J. Zwertbroek (toe spraak). 121.45 u. De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en gramofoonplaten. 2 u. \rouwenuurtje. 3 u. Voor de kinderen. 5.30 u. VARA-Balalaika orkest o l.v. Pq- warjef, 6 u. De Notenkrakers ol.v. Dj, Wins. 6.30 u. RVU. Causerie doer Otto v. Tussenbroek. 7 u. Actueel Allerlei door! hel N.V ,V. 7.20 u. De Flierefluiters otl.vi, II. de Groot. M.m.v. A. de Booy (zang) en E. Philipso (zang). 7.55 u. SOS-beridü- ton. 8 u. P. Mollmaker: De vakbeweging. 8.20 u. VARA orkest oJ.v. II. do Groot. 9 u. Arlisten-Exainem, hoorspel vain Ei SchillerR. de Vries. (VARA-töonoeÜ o.l.v. W. v. Cappellen). 10 u. Vaz Dias. 10.10 u. Orgelspel door Joh. Jong m.m.v* A. do Booy (zang). 10.30 u. Gramofoon platen. 10.40 u. VARA-klein orkest o.l.v. Pi Duchnnt. 1112 u. Gramofooumuziek. Huizen, 1875 M. Uitsluitend NCRV-programma, S u. Schriftlezing. 8.15 u. Gramoifoön- platen. 10 u. Zang door liet NCRV-Dames- koor. 10.30 u. Morgenwijding. 11 u. Or gelconcert M. F. Jurjaa'nz, m.mv. Mevr. V. NoordenOngers (sopraaln). 1215 u. Con cert. H. Hermann (viool), T, G. v. d. IHaïiir (viool), v. d. Horst Jr. (collo) en R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2 u. Re portage Jubileumvergadering „Het Ho ©ge land" te Utrecht, m.m.v. het NCRV-Dames- koor. Toespraak door Prof. Dr. J. R. Sto- tomaker do Bruine. 4 u. Chr. Lectuur, 6 u. Kindemurtje. 6 u. Kinderzang. 6.30 xt. Engelsche les. 7 u. Afgestaan. 7 45 n. NedLj Ned. Chr. Persbureau. 8 u. Uitzending uit de Ned. Herv. Gem. te Doom. Sprekersi Ds. E. Syperda, ds. A. G. H. van Iloiogen- huyze en J. Haisma, m.m.v. koor en solis ten. 10 u. Vaz Dias. 10.15 u,. Concert J. Keessen (viool), H. Hermalnn (viola), R v. d. Hurk (fluit), L. Werner (oelld) éni J. Motnissen (piano). 11.1511.30 u. Gra- mofoonplaten. I Oost-Indië. Do rampokpartijen. Aneta meldt uit Cheribdn aaln do H. Crt. De door de dcssarpalitie nabij PaJema- nain gearresteerde rampokker Hadji Ramelt, legde - een volledige bekentenis af. Hij noemde tie namen van den hoofdman en| acht andere leden va!n de bende, dio allen uit het Bataviasch'O afkomstig zijn. Door de activiteit van de veldpolitie te Kra- wang is Zondagmorgen een ander lid van de bende gearresteerd, die in bet bezit was van een revolver en eenige sieraden,- vermoedelijk afkomstig van een ramp ok- partij. Ook deze bekende, waarna hij maar Clicribom werd getransporteerd. Do ram pokker Hadji Ramoli verklaarde nog, dat in het Bataviaasche verscheiden rampok- kers werken, dio elk een eigen hoofdman hebben. Zij ojmrecren overal waai' kans is op goeden buit. Zij zenden steeds iemand vooruit voor opsporing van adressen en! verkenning van bet terrein. Rameli was ditmaalvzoo iemand, zoodaij bij zijn bekentenis allo gegevens werden verkregen. De tweede politieman, dio door een re volverschot aan het hoofd werd gewond, kreeg slechts een schampschot, doch dein! derden politieman, die een klewanghouw. kreeg, werd een oor afgeslagen. Deze over leed Zaterdagmiddag in het ziekenhuis te Cheribon. Opheffing Raad van ImJiè? Naar het „N. v. d'. D. v N.-I." vernoeant heeft de Begrootingscomrnissïe In haam schema voor den opzet van kle begroeiing 1934 onder meer dc suggestie gedaan, den Raad van Indië op te heffen en de staats!- rechtelijke functie van dit college oueU te dragon op den Taad van depasrtemtintsi* hoofden. Aardschok. Batavia. Het magnetisch observatorium hoeft gisteren ten 3 uur 44 n.m. een aaiih schok geregistreerd op 2100 K.M. afstand1, in 'Oost-Noordoostelijk© richting, tusscnen de Minabassa en de Soela-oilanden. Um 6 uur 7 n.m. werd in dezelMe richting en op den zelfden afsiauid een. naschok geregistreerd. In verschillende doelen vaij den "archipel, o.m. in dc Minahassa en ij- 'de Preangcr, is omstreeks don zeilden tijd een aardschok waargenomen. Radiozend'station. Buitenzorg. Machtiging is verleend tob het bouwen van een radiozendstation lo D-ajeubkolot hij Bandcong, waarvan de kos ten worden begroot op 1109.003. Financieel nieuws. Gemeente Amsterdam. De firma's Pierson on Co., Mendelssohn en Co., Amsterdam, en de Banque de Paris et des Pays-Bas, berichten, dal zij do inschrijving op 15.000.000 5 pet. obli gaties der 40-jarige serieleoning Gemeente Amsterdam, in stukken van 11000 en £500, tot don koers van 97u/t pot., openstellen op 9 dezer to hare kantoren, alsmede te 's-Gravenhagc ten kantore van do firma, De Bas en Co. Storting 21 dozor. Ned.-Ind'. lilollarloeningen 19 22 B/C. De minister van koloniën maakt in de «SEME

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2