bij Zïjlstro! kruk Ejsji mmwxëm Het mysterie van het diamanten kruis. SCHIEDAM, Radio-Programma's. ifc SPORT. Voetbal. Dui tsohlandNederland De heer A. v. d. V. sohrjjft ons: Tot mijn verwondering lap ik ia Uw Sportblad vaa 5 Deo.: „dat alle overige landg-enootan in Dusseldorf een prettige ontvangst ïs bereid". Tot mijn spijt en velen met mij, plm. 1000 landgenooèan, ondervond ik Zondag in Dus- seMorf iets, dat nog nooit in de annalen van ons Neder!. Voetballeren is opgotee- bond. Bovengenoemde personen en onder- ge toekende waren ongeveer 20 minuten voor den aainvalng van dan wedstrijd voor 't Stadion en vonden do ingangen versperd door tientallen Schupo's te paard, hoewel wij alle in het bezit waren van geldige plaatsbewijzen. Protesten werden eenvonlig van de hand gewezen, met de in Duitsch inüitairistische kringen bekende stop woorden, dat de zaak vol was, en er nie mand meer werd toegelaten. Vele aanwezige laiidgonooten zijn dan ook uiteind el ijk hull vermaak maar in de stad gaan zoeken. Een ander gedeelte bleef wachten, in de hoop, dat er misschien nog teen regeling kon worden getroffen en zoo- vaar werden om 35 minuten na den aan vang van den wedstrijd de hekken geopend, en stroomden de wachtenden die voorzien waren van kaarten, maar ook belangstellen den, die m-en bij iedere internationale wed strijd aantreft, dus lieden zonder toegangs bewijs, naar binnen. Het aantal dat dus op de reeds uitpui- Vmde tribunes werd losgelaten, werd toen Jtinotxlig met plm. 1000 main vermeerderd *n maakte de chaos, vooral op de staaia- iribunes, nog grooter. Hierbij dient gezegd, flat deze staantribiin.es, niet zooals op een behoorlijk terrein, zijn voorzien van zgn. „steunhekken". Het gedrang van bovenaf, dat ontstond) na het loslaten vain de „ongelukkige" Hol landers en „gelukkige" Daitschers, Is niet te beschrijven en de kreten in Duitsch en Hollandsch met de beteekenis „dat men het leven laat", waren niet van de -lucht. Wan neer ik hier dan nog aan toevoeg, dat van af de achterste omring, naar het speelveld gemeten, een diepte was van 20 a 25 M., misschien iets meer of minder, dan krijgt JU waarschijnlijk het zelfde idee, als wij, «dat wij door het bestuur van de Duitsche Voetbalbond in de luren waren gelegd. Mi. is alleen het feit dat Nederland heeft ge wonnen oorzaak, dat deze regeling geen ernstiger gevolgen heeft gehad. Het heeft de verbitterde gemoederen geheel doen omslaan, esa later op den avond kon men de mensdien die van de wedstrijd slechts .1/4 hebben gezien (d.i. een halve wedstrijd' en daarvan alleen de rechterkant van het speelveld) vroolijk de bekende melodie hooren zingein, dat er geen dub in Europa was die Holland kon verslaan. Doel van dit schrijven is alleen, om, wvrnreer er brj volgende interlandwedstrij den regen Duitschland, bij voorbaat geen betere regding wordt gegarandeerd, laad- genooten te waarschuwen niet noodedoos fle Duitsche Voetbalbondkas te stijven, doch rustig thuis naar den heer Hollander te blijven luisteren. Tot zoover de heer v. d. V. Onze berichtgever seinde het volgende: „Pter trein, met autobussen en honderden particuliere auto's zijn de Nederlaindsche supporters over de grens getrokken. Hier is hun een prettige ontvangst bereid, zoo wel aan Onze spelers en de officials, als aan de overige laudgenooten. Honderden Nederlandsche vlaggen si,n uitga-u op vele plaatsen zijln borden geplaatst v ».uop ons een welkom wordt toegeroepen voor het station is zelfs eein eere-boog ge plaatst." De heer v. d. V. zal ens toch moeten toegeven, dat een ontvangst, als hierboven omschreven, Ongetwijfeld prettig aandoet. (Van de zijde der gemeentelijke autoritei ten en inwoners van Dusseldorf kan dus nit het Engelsch van Chester K. Steele, door A. W. v. E.v. R. 20 „Ik verzeker u, dat dat zoo is," en voor de eerste maal sinds eenigo dagen had Dorcy's stem de oude klank ca kracht. „Natuurlijk Jimmie-boy," mompelde Amy. „Laat me je nu alles vertellen. Ik mag niet lang blijven, dus moet ik vlug praten en j'rj moet grootendeels luisteren. Wat zeg je van iemand als kolonel Ash'ey?" en Amy keek haar verloofde triomfantelijk aan. .Kolonel Ashley?" „Ja, als detective, die je onschuld zal bewijzen, door den waren hè, tk haat lat woord moordenaar te ontdekken." „Wel, kolonel Ashiley is een van de grootste detectives van de Vereenigde Sta ten tenminste, dat was hij vroeger. Hij moet nu -vrij oud zgn." „Dat weet ik maar met te oud, om te helpen. Nu dan, als hij komt „Mar Amy lieveling Je kunt hem niet krijgen! Hij is een van de duurste detectives in het land, maar hij heeft zich nu teruggetrokken, heb ik gelezen, en ik betwijfel of hij weer een zaak „Ilij zal jouw zaak behandelen, Jimmie- boy," zei Amy glimlachend. „Maar hoe „Ik geloof, dat we dat aan miss Mason te danken hebben," viel Kenneth nu in. „Zij verraste er mij zeer mee. En ik wil u wel zeggen, dat, als kolonel Ashley zonder overdrijving van een prettige ont vangst gesproken worden. De door den heer v. d>. V. aangehaalde kwestie betreft een gebrek aan organisatie bij den Duilschen Voetbalbond en een min der goede accomodate van het terrein. Van een uitgesproken stemming tegen Neder landers is oi. hier geen sprake, ook niet van de zijde van den D.V.B. Zoods men weet is de Duitsche Voetbalbon! als gevolg van de crisis arm. Hij hoeft dus getocht zooveel mogelijk van dezen wed strijd „lo halen". Het feit is niet te ver ontschuldigen, maar zeer verklaarbaar. Wat het optreden der Schupo's belieft, hei is genoegzaam bekend, dat de po'itie in Dnitsclilntid niet al te zachtzinnig op treedt en zooals de schrijver zelf vertelt, geen meinsch, dus ook geen Duitscher werd toegelaten. Onze berichtgever had dus gelijk toen hij melddeeen prettige ontvangst, maar ook de hoor v. d. V. heeft gelijk, als hij betoogt, dat de ontvangst aan het Sta dion door een gebrekkige organisatie minder prettig was INGEZONDEN. DE STRIJD ONDER DE FASCISTEN. Schiedam, 5 December 1932. Geachte Redactie. De heer Van Duinen, die zoo bij de hand is om stukjes in uw gewaardeerd) blad te schrijven, is wel zoo voorzichtig, om alleen de verantwoording te dragen, ofschoon hij schrijft nameins do reorgani satie commissie. Hij noodigt zelfs de re dactie uit om eens te komen kijken naar de bewijzen. Ei, ei, mijnheer, je bent met bang, maan je bent wel zoo link om bui tenstaanders er bij te halen. Die kan je wat wijsmaken. Ik hoop van harte, dat de redactie zal gaan kijken, maar dan dient zij op de datums en hanJleekeningen en nummers te letten en ze zou goel doen dan haar bevindingen te publioeeren. Daiir wij de pers op oaze vergaderingen hebben uitgenoodigd en er ook over is geschreven, zou het wel eens goed zijn dat de pers ook eens over „de personen van de bewij zen" schreef, Da'n pas zal men 'n overzicht krijgen van de zaken. Verder ga ik op het stuk van Van D,, op verzoek van de leden, niet in, daar die z.g. reorg com missie het aandurft om er ten slotte alle leden in te betrekken. Dat zijn hun laatste troeven om den A.N.F.B kapot te maken. Voor de rest gaat het kam. Baars aan, die ook zijn laatste tegc-ostukje aan uw ge waardeerd bkd ter plaatsing aanbiedt. Dankend voor de plaatsruimte, teekön ik, Hoogachtend H. W. BOON. EN NU TENSLOTTE. Geachte Redactie. In het bezit va'n een krantenuitknipsel uit Uw geacht dagblad, mocht ik tot mijn verwondering het een en ander lezen het- welke een zekere heer van Duinen, zich noemende secretaris van den A.NF.B., mij ten laste legt, alsmede eon uiteenzetting van dein stand der zaken, binnen den Alg. Nederl. Fascistenbond, welke tenslotte bij Uwe lezers onwillekeurig de veronderstel ling zal doen rijzen: „Dat er bij de Fas cistische bewegingen in ons land nog wel het een en ander mankeert." En groot gelijk moet ik ze daarin ge ven. In de eerste plaats reeds door het feit dat dergelijke artikelen de wereld inge zonden kunnen worden, hetwelk niet pleit voor den schrijver daarvan. Maar vooral vdaarorujflat zulke mensdhen zich den naam fascist kunnen toeeigenen. Maar he laas, daaraan kan zelfs de wet niets ver anderen. Ziön wij niet in Sovjet Rusland, hoe of minderwaardigen onder den schuilmantel van hulp aan bet-proletariaat- bied-en vertrappen inplaafs van opbouwen? Zoo ook hier in ons land. Vele minder- aan het werk gaat, wij u hier gauw uit zullen hebben, mr. Darcy!" „Maar ik begrijp niet „Dat kwam ik je juist vertellen, Jimmie- boy. Houd je nu kalm en luister 1" Daarop vertelde Amy alles, wat er ge beuld was, toen zij den visscher aan de forellenbeek had gezocht hce zorgzaam hij en Shag na haar flauwte voor haar geweest waren en hoe do groote detective na eenige overreding er in had toege stemd, de zaak in handen te nemen en den waren moordenaar van mis. Darcy te vin den „Hij kwam hier onder een anderen naam," vervolgde Amy, „want hij wilde niet met werk verveeld worden. Maar Tom dat is de kleine jockey, die een be trekking als treinkranlenjongen liad gekre gen, ontmoette hem in de express en hoorde, dat de kolonel een groot detec tive was Toen kwam hij bij rnij en sprak mij over hem, zoodra hij had gelezen van jou „0, zeg maar gerust ge\ angenneming, Amy ik kan er nu wel tegen 1" „Nu dan, je gevangenneming. '0, ik haat dat woord. Tom kwam bij me en zei, dat we kolonel Brentnall dadelijk te hulp moes ten roepen. Dat was de naam, dien hij had aangenomen, maar nu hij er in heeft toegestemd jouw zaak te behandelen, is lnj weer kolonei Ashley." „En wat moet ik doen, Amy?" Precies wat hij je zegt - mets meer of minder 1 Vertel hem alles, van het be gin tot het eind. Van je twist met mrs. Darcy. dat las ik in de krant. Was dat zoo?" „Ja, en het spijt mjj het te moeten Zijlstra helpt U bezuinigen! Hoogstaat 37, Telefoon 68994. vaardigen werpen zich op een jonge or ganisatie in de hoop daaardoor zichzelf te kunneh bevoordeden. Ook mij tracht men dat in de schoenen to schuiven, door liet te doen voorkomen, alsof de A.N.F.B. mij f45 per week salaris uitkeert! Misschien mag ik dan binnenkort bij den heer Van Duinen om mijn achterstallig salaris ko men, daar ik tot op heden nimmer een enkele cent heb ontvangen! Wat trouwens onmogelijk is, daar al onze menschen ge heel belangloos werken! Om punt voor pant te gaan weerleggen lust mij niet en zou bovendien te veel plaatsruimte eisohen. Daaro.n dan ook dat ik mij met den aanhef van het artikel van den heer Van Duinen vereenig, wat ik ook hierboven plaats: en nu tenslotte de zaak aan den rechter zal overlaten, ter wijl ik hoop dat Uwe geachte redactie het vonnis hetwelk over lasteraars in deze zaak zal worden uitgesproken, ter kennis zal brengén valn Uwe geachte lezers. Dankend voor de Verleende plaatsruimte, verblijf ik Hoogachtend, J. A. BAARS. Leider der Alg. Nederl. Fase. Bond, zeggen, maar het ging deels om jou" „Ik geef er niet, om, Jimmie-boy? Ik weet, dat hot geen kwaad geweest kan zijn „Neen. Zij nu, zrj hoonde je, omdat je er over dacht mij, een arm man, te trouwen en" „Alsof geld er iets op aan komt, Jimmie- boy 1" riep het meisje teeder. „Dat weet ik, maar ik beken, dat het mij boos maakte. Maar verder gebeurde er niets. En wat betreft de twist over mijn electrische draaibank en hot geld dat zij mij schuldig was, dat was een soort van periodieke twist." x „Vertel den kolonel maar alles 1" „Dat zal ik. En weet je zeker, dat je vader „Vader staat hierin heelemaal aan mijn kant en aan de jouwe. Hij h'ad1 je van daag zelf willen komen bezoeken, maar ik zei, dat ik ]e het eerst wou zien. Hij komt gauw. Zoo zie je, Jimtnie-hoy, dat alles nog niet zoo kwaad is als lïet lijkt, hoewel ik hef vieeselijk vind, dat je in deze afschuwelijke plaats moet zitten." „Het is een afschuwelijke pla'ats, Amy. Maar nu ik weet, dat jij wij niet opgegeven hebt „Hoe durf je zoo iets te zeggen, Jim- mio-boy?" De oogeu van het meisje glans den van een nieuw licht. „Van nu af aan is deze plaats niet meer zoo vreeselijk. En is de kolonel wer kelijk van plan, mijn. zaak op zich te nemen „Vast en zeker. Ik zei tegen htem, dat hij het moest doen, als hrj in vaders forellenbeek wilde vissollen." Zij lachte een vreemd geluid in flat sombere ge- Kerk en School. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Ter Aar (Z.-tl.) ds. J. D. KJeijno te Willige Langerak. Aangenomen naar Zierikzea (vac.-S, H. J. Voors, toez.:. ds Joh. Gerritsen Jr. te Nieuwerherk. (Z.); naar Dantumawoude ds. M. J. A. Bouwers te Wagenborgen. Donderdag, 8 December 1932. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 8 u. Gramofoonplaten. 10 u. Morgen wijding. 1f> 15 u Gramofoonplaten. 10.30 u. Conceit, L. Walvisz (cello) en mevr. B PolakWaisvisz (piano). 11 u. Kook- en bakpraatje. 11.30 u. Vervolg concert. 12 u. AVRO Kamer orkest olv L. Schmidt min.m.v. Van Dijk's Origineel© Voidndam- mers. 2 u. Halfuur voor de Vrouw. 2.30 u. Gramoloonmuziek. 3 u. Naaicursus. 3.45 u. Gramofoonplaten. 4 u. Zïekenuux. 5 u. AVRO-KIein orkest o.l.v. N, Treep en Hilde Raave Fasser (zang). A. d. vleugel: Eg bert Veen. 6 30 u. Sportpraatje H Hollan der. 7 u. Vervolg concert. 7.30 u. Engel se he les Fred Fry. 8 u. Vaz Dias. 8 05 u. bouw. Daarop spraken ze over vele andere dingen. James Darcy had veel gelezen over het detectivewerk van kolonel Ashley en de tooverkracht van diens naam was al vol doende, om oen gevangene moed in te spreken. Nadat Kenneth nog een kort onderhoud met zijn dient had gehad, was het tijd om weg te gaan. De gevangene keerde gelukkiger in zijn cel terug, dan bij die verlaten had. Wat kolonel Ashley aangaat, na/lat hij Amy bij den stroom uit haar flauwte liad1 bijgebracht, had hij Shag bevolen hot visch- tuig op te bergen. „Want ik denk, dat ik het eenige we ken niet noodig zal hebben, Shag," zeide de oude detective, en er Idonfc ©en men geling van gevoelens in zijn slem. „Ach-achl" mompelde Shag, terwijl hij den hengel en den emmer wegzette; „het is óf visschen, óf detective spelen met den kolonel, en dat is het. Do kolonel is er niet de man naar om twee dingen tegelijk te doen!" Nadat kolonel Ashley Amy Mason naar haar auto had gebracht, keerde bij met zijn eene visclr van het hengolpartijlje naax zijn hotel terug. „Ik had het van ie voren al kunnen weten{ Shag," merkte hij bijna berouwvol op, „ik had wel kunnen denken, flat ik er weer in zou vliegen, door luier rust te komen zoeken." „Juist, kolonel. Dat had u kunnen we ten. Maar- wie denkt u, dat deze moord gepleegd heeft?" Gramofoonplaten. 8.15 u. Concertgebouw'-- orkest o.l.v. Dr W. Mengelberg en graf- müfoonplaten. Wedosch Programma, In fllei pauzeRadio tooneel. 1015 u. „Het spoor kaartje", hoorspel van J. H. Rosier. Ver taling Henri Eereus. 10,30 u. Gramofocta.- platen. 10 45 u. Kovacs Lajos ten zijn or kest. 11 u. Vaz Dias. 11.0512 u. Ver volg Kovacs Lajos en zijn orkest. Rö- freinzalngBob Scholte. Huizen, 1875 M. 8—9.15 u. KRO. 10 u. NCRV. 11 u. KRO. 2—11.30 u. NCRV. 8 u. Gramofoonplaten. 0 u. dito 10.15 u. Morgendienst. 10 45 u Gramofoonplaten. 1130 u. Godsd. halfuurtje. 1215 u. Orkest- c'oncert. 2 u. Hatudwerkcursus. 33 30 ut Voor de Vroiuw. 4 u. Bijbellezing. 5 u Con cert. L. Bogtman (bariton). Mej. B. Löpes de Dead Laguna (piano). 5.45 u. Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 6.15 u. Lezing. 6.45 u. Kniples. 7 m. Weekoverzicht. 7-45 u. Ned. Chr. Persbureau'. 8 ut Concert floor1 fle Diemer Harmonie o.l.v. R. Swager. 9 u'. Voor de ouders. 9.30 u. Gramofoonplaten 10.30 u. Vaz Dias. 10.40—11.30 u. Or gelbespeling. - „Dat kan ik nu nog niet zoggen, Shag, en je weet, dat ik nooit voorspellingen doe, Eerst moet ik meer feiten weten," Hiernaar ging de kolonel te werk. Nadat hij zich eerst bij den advocaat van Darcy als in diens belang werkende had lateh aandienen, bracht hij een bezoek aan ter: juwelierswinkei. Deze wterd nu beboerd-door Thomas Kestridge, een verre oom van mrs. D-arcy. Na do begrafenis was do zaak weer geopend, en de klanten kwamen er weer, en vermeden zorgvuldig de plaats, waas? een donkere plek, zichtbaar was op den grond een vlek, die nog meer fle aan dacht trok, omdat de randen etr om heen licht gekleurd waren. De kolenei -onderzocht nauwkeurig Jief geheel© gebouw en liet zich precies dè Jigging van liet lijk vertellen en alles wat er op dien droevigen moirgen was voor gevallen. Ihema was hij ©enige uren ijverig bezig in verschillende doelen van do stad, ©u zond daarna het volgende telegram aan een zijner vertrouwdo mannen in New- Yorlc „Sproetige Morgan's vacanlietijd is voorbij. Houd liom een paar dagen hij je, totdat ik hem hier kan laten ko men." - „Ik vind het niet prettig hot to moeten doen, na wat hijj voor mij deed;" zuchtte de kolonel. „Maar zaken zijn zaken van nu af aan. Ik ben nu officieel met de zaak belast, wat eorst niet h!et geval was. Wordt vervolgd.) iöl :fh\ v ti S>*' VU» Met opneming wordt geen instemming der Redactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. D/s pond grove rijst l'/s pond tarwegriesmee! D/s pond tarwebloem 17ü pond gemengd meel 1 pond boekweifmeel. 1 pond groene erwten 1 pond spliterwten. 1 pond bruine boonen Ys pond tutti frutti 1 pond pruimen. 1 pond dessert-pinda's 1 ons studentenhaver 1 pond lekkere vijgen Ys pond hazelnoten 2 pond prima gort. 3 pakjes sauspoeder 3 pakjes vanillesuiker. 1 lekkere ontbijtkoek. 1 ons-pak prima cacao 3 fijne chocoladereepen. "S choöolade-hart 1 ons chocolade-flikjes 1 ons chocolade-pinda's. 1 ons banket-speculaas 10' 2 ons Cato-biskwie 10' T0e 1 ons gemengde biskwie 10' 10' 1 ons bitterkoekjes 10' 10' 1 ons allerhande 10' 10' 1 ons Brussel, wafels 10' 10' 1 ons Fr. Jan Hagel 10' 10' 1 ons bobines 10' 10' 1 ons buttercream 10' 10' 1 ons leuke schuimpjes 10' IC 1 rol beste pepermunt 10' 10' 1 ons Mentholpastilles 10' 10' 2 rollen zoute drop 10' 10' 1 blik tomatenpuree 10® 10' 1 pak a 12 anijsblokjes 10' 10' 10 stuks nootmuscaat 10' 10' 27* pond kippenvoer 10' 10' 3 pond cinquantine mais 10' 10' 1 stuk karnemelkzeep 10' 10' 1 doos huishoudzeep 10' 10' 1 Ya pond zachte zeep 10« 10' 1 pond zachte transp.zeep 10' met 1 pond soda erbij 10' 10' 1 pak chloor met 1 zakje 10s blauw erbij 10* ZÈJLSTRA ^Vr 4 aji

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6