WAAR DAT WIEL DRAAI! ADVERTEERT KOOPT ALLEEN SPORTBLAD. GROOl CPU AG! Varia van den bal tokonten is oen onmeddelMjk <sa krachtig aanvallen noodig. Nooit weifelen. Indien een speler een bal toegespeeld krijgt tracht dan altijd eerder bij den bal te zijn dan hij of binder hem tenminste gebruik to maken van zijn baloon- trole. Indien hij echter eerder in hel bezit van den bal is, wat natuurlijk ook gebeuren kaïn, gun - hem dim geen tijd om zijia aanvat op ce zetten. Er- zijn verschillende methoden van aanvallen. Veel hangt echter af van het kaliber van don tegen, spelenden midvo-or. Bij den een is bot beter recht op te blijven en aan te vallen met beide voeten („blokken"), bij don ander daarentegen is hot zioli laten vaüon op oen knie en vervolgens met den zool der scheen den bal spelen de moest succes volle manier om in het bezit van den ba! te Ikomen- De laalslo methode vooral veneisolit ech ter flinke training, daar hot absoluut noodzakelijk is zich onmiddellijk (e herstellen en Dij den bal te zijn, voordat een ander komt. Ofschoon een centerlxalf gewoonlijk de zwaar ste man van het elftal is. is het niet raadzaam voor hem om veel gebruik te maken van zijn gewicht, behalve vlak voor den gad. Een han dige voorwaarts kan hem makkelijk oatloopen en hoe krachtiger de poging is ,hoo grootor de kans is, dat hij (do centerhalf) voor den grond gaat. Een centerhalf behoort zijn hoofd (zo-onvol letter lijk als figuurlijk) meer tie gebruiken dan ieder ander speler Goede passos kunnen gegeven wor den door te „koppen". Een kleine centerhalf evenwel kan ook oen .hoop werk verrichten me-t zijn hoiofd, als hij! ]ooz-t op liet juiste moment op to sjiringen („to time his jump") en richting te gen-en aan den bal. Iedere bal behoort met hot voorhoofd gespeeld te wor den, opdat hij niet weer opnieuw in de lucht gaat, maar geplaatst wordt op den grond vlak voior den bedeelden speler. KanlhaJfs behooren al 'hun middelen aan te wenden om de voorhoede spelers zoo vo'ledig mó gelijk te steunen. Hetzelfde geldt voor een cemtor- half. mot dien verstande echter, dat hij nimmer Zijn verdedigende laak mag vergoten en deze ten alle zijde als nummer een moet beschouwen. Vele veelbelovende centerhalfs hebben hun kans op succes dikwijls bedorven, door Sin a'lereerslen plicht, den aanval der tegenpartij te stuiten, te verzaken. En heel en alleen de eigen aanvallen te steunen en verdei die verdediging te latcin 'waajpn is wel makkelijk en aardig, maar komt tenslotte niet overeen met de taak van oen seri- eusen ocnlerlialf. Vooral deze laalsle zinsnede lijkt mS? van groot belang. De redactie van dut clubblad plaatst daarbij het volgende onderschrift: Do taaie van den spil is, zooals trouwens reeds uit O'Dowd's betoog blijkt, vooral zeer moeilijk geworden na de wijziging van de-n buitonspalrogti Zijn spelopvatting is do typische Engelscihe, waar aan de „W"-formatie met binnenspelers, die te vens als subhalvcs moeten optreden, nauw samen, hangt. In Holland wordt deze methode vrij veel na-gevolgd ,zi) bet dan lang niet zo-o consequent als hierboven omschreven. Een spil, die constant achter do middenlijn blijft, hebben we hier nog niet gezien. Geheel anders is de opvatting van do Yv'ocnsche schooi Hugo MeisJ. Do samensteller van liet Oos- tenrjjksch elftal, schroef kort gcled-cn in de „Wie. nor Sport-Montag" het volgende: llomenieel zal nic-mand het moer betwijfelen, dat er een uitgesproken Weenscho sdh-ool be staat, die zich basoerend1 op hoogstaande tecilmiek! en elegant spelend terrein wint en uitgesproken offensief werkt met alle vijf aanvallers, zoo veel mogelijk met behulp van do middenlinio, vooral van den spil, aanvalt. U ziet, do Engelscho en Ooslenrijfcsohe opïaU tingen staan lijnrecht pvemover elkaar. Het volks karakter zal daaraan niet vreemd zijn. De lakonieke Bril prefereert het „safety first"; voo-ral en in de oerstie plaats geen logcn-go-al. Do temperament volle Oostenrijker Jigt leze icgel niet en wil in de eerste plaats zelf goals maken en dan pias aim de verdediging denken. Kaar het Handelsblad verneemt heeft de Duit- sehe Voetbalbond liet besluit genomen in ver band mol de herhaalde slechte organisatie in liet vervolg geen landenwed-strijdcm meer in liet Düsseldorfer Rhein-Stadion te doen houden. - ■De wedstrijd om den Onafhankelijklhcidsbeikcr liceft f4029.98 opgebracht. Eén helft gaat naar het Ned. Olympisch Comité, terwijl d-e andore helft ter beschikking zal worden gesteld' van den buxge- meester van Rotterdam, ten behoeve van liefdadige doeleinden. IEDEREEN DOET 't Telefoon 68436 In dit

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 12