om zit. Is ttus Uw bedöo'ing, om bijv. een krans te maken vain 80 c.M. doorsnede, dan moet de hoepel ruim GO c.M. door snede hlebbeln, Moet de kra'ns dienen, orn te worden opgehangen, dan moet hij rondom van groen worden voorzien, dient hij als tafelstuk', dan kaf de onderkant VTijblijven. Het groen wordt zoo regel matig mogelijk en niet al te dik aange bracht. Om den krans op to hangen, maakt men gebruik van twee stukken rood lint, waarvan men de vier uiteinden op gelijke afstanden aan don hoepel bevestigt, zoo- dat zidh als hot ware twee lussen vor men. Vindt men dat niet sterk genoeg, dan noemt mön touw en omwikkelt dat root lint, dat dan heel duin mag zijn, daar bet niets behoeft te dragen. Ook' rood of groen caepe-papier kaïn in dit geval dienen. Om do kaarsen een weinig stevigheid te geven, kaïn men gebruik maken van de bekend© kaar sh ouder Ij es e'n anders neemt men een stukje IJzerdraad, waarvan men hot eene einde om don hoepel en het andere om do Kaars draait. In het laatste geval steekt men met een heet© naald gaatjes in do Kaarsen en haalt daar het ijzeidraad door. Dient do Krans als tafel-' versiering, zoodat hij daar vlak op Komt te Eggen, dan Kan men or zwaardere kaar sen in plaatsen. Als de krans moet han gen, is hot wemscbelijker om do gewone, Echte Kerstboomkaarsjes to nomen, omdat die niet zoo gauw opzij vallen. Het is niet noodzakelijk, dat de versieringen, en- Kei uit 'dennengroen worden gemaakt. Men Kan dn het effect daarvan is nog mooier pijnboomgroen afwisselen met dennen groen. Tusscfaen het geheel brengt men hier en daar dennenappels aan, die men Kan verzilveren of vergulden, maar ook in hun natuurlijke kleur laten. Ook het iets lichtere hulst on mistletoe doet het aar dig, als onderbreking van liet donkere den nengroen. Uit een oud bloemenmandje, dat we misschien nog op zolder vinden, kunnen we eveneens een aardige versiering ma ken. Het liooge hengsel wordt met groen en lint omwikkeld, bet mandje zelf na tuurlijk ook met groen getooid en dan gevuld met glanzend-roode appelen en ver gulde noten. En op den rand1 zetten we enkele kaarsjes, die op dezelfde manier worden bevestigd, als bij den krans het go- val. is. Oude kandelabers, waarmede wo eigenlijk' niet zoo goed weg mee weten, kunnen ook uitstekend dienst doen als kerstversiering. Een eenvoudige witte kaars er in, een takje hulst er om heen en die oude voorwerpen zullen er weer gezellig en feestelijk uitzien. En tot slot nog een paar raadgevingen, die gelden voor iedereen, ook voor de vcor- zichtigen! Zet ©en kerstboom, groot of klein, nooitte dicht bij de kachel. Den nenhout ©n -groen is zeur licht ontvlam baar, voorals-als de warme kamerlucht bet water er al goeddeels aan heeft onttrok ken. De boom zal ook' langer 'mooiblijven, als hij niet al te warm staat. Breng de versieringen zooals zilveren ballen en kiok- 'jes, slingers ©n hot z.g. engelenhaar, zoo danig aan, dat ze niet in aanraking kunnen MENU VOOR DE KERSTWEEK. Zondag (Eerste Kerstdag)Ansjovis, met ei. Lichte groentesoep. Gebraden gans, doperwtjes, gemengd compote, gek.' aard- appelen. Sneeuwpudding. Versch fruit. Maandag (Tweede Kerstdag): Haring- sla. Wildsoep (restjes gans vair gisteren). - Gebr. wild konijntje, appelmoes, gék. aard- appelen. Gevulde sinaasapnpelen. Dinsdag: Vermicellies'oép. Ileeteblik- sem (stamppot van aardapppelen en goud- reinelten,), saucijsjes, wentelteefjes. Woensdag: Rijstsoep. Runderlapjes, andijvie, gek. aardappelen. Drie in dó pan. Donderdag: Preisoep.Gebr. varkens lapjes, roode kool, gok. aardappelen. Flens jes met appelmoes. Vrijdag: Witte boonensoep. Gekookte sehelvisch met mosterdsaus, .gek. "aardap- pelen. Broodschotel met abrikozen. Zaterdag: Juliennesoep. Gebakken' lever" met spinazie, geb. aardappelen, - Citroen- vla. 1 -' KERSTBOODSCHAP. De den beeft nu z'n kerstkleed aan... Als .teere neveldraden Valt 't glinst'send ©ng'lemhaar omlaag, 't Is als een sprookjeswade. Wanneer het buiten donker is, Sluit moeder de gordijnen, 'Opdat de lichtjes in. het groen Nög mooier zullen schijnen. De boom verspreidt een zoete geur, Boeit door zijn wond're pracht. De kind'rén zingen saam devoot, Het oude „Heil'ge nacht". En door de stille, d-onk're nacht Bim-bamt de klok,,'tIs feest, De boodschap die ons werdgebracht, is ook voor U geweest!" Vergeten is orieenigbeid1' En menschelijke smart. j 1 De- mooiste, sehoónste' vredeèdroonï Leeft nu 'in ieders hart! W. COJN'RADiS. Lieve gezichtjes achter lekkere boutjes. Deze imitatie-boerinnetjes voeien blijk baar vod voor oen smakelijkea vleesch'schotoi tijdens de Kerstdagen, zooveel zelfs dat zij. er hum vacantia aan opofferen' om galazen te'fokken.' WE,. KRIJGEN LOGEERGASTEN. Een -huiseigenaar moet eens aan een dame, die een woning zocht, hebben ge vraagd,' 'of ze een moderne, of een gerie felijke woning zocht. Vermoedelijk is dat wel een flauwe grap, maar een feit is toch, dat we in de nauwe huizen nogal eens met de beschikbare ruimtemoéten woekeren. Yooral in de kcrstvacantie, als we voer (jet feit komen te staan, dat we logergeestfijj krijgen, zullen we hot dubbel voelen. Klein behuisde families zullen een of ander hoekje van het huis, een tusschenkamertje of zolderkamertje, moeien omtooveren- in een eenigszins bewoonbaar vertrek. I Als we in deze provisorische logeerkamer ook nog wat snijbloemen plaatsen - en een plant op een laag tafeltje zetten, don zal onze gast zich al gauw „thuis" voelen en later met genoegen terugdenken aan den tijd dat hij bij ons doorbracht. komen met de kaarsvlam. Veilig is het, om in ean hoek vain de kamer een emmer, wa ter met spons te plaatsen. Zou er dan, on danks onze voorzorgsmaatregelen, toch iets in brand geraken, dan kunnen we onmid>- daüijk ingrijpen. "W. MAZUR. 10

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 14