in het nachtelijk duister. Het mysterie van het diamanten kruis. Radio-Programma's. 1 W.TH.van der VLERK kORTE DAM 6 Fa. Wed. C. v. d. Most I Ruud-Ms-en Yarkeossiagerij. Mtolngor koeling BINNENLAND. Dc Crisis-zuivelwo.. GEMENGD NIEUWS. door VOX, Een goed bestuurder ziet vooruit zoo zeiden onze deftige voorouders. Gelijk hadden zo voorzoover ze aan een koetsier dachten of aan een chauffeur zouden hehben kunnen denken. Locli zij bedoekten liet eenigszins an ders. Zij ©isehlen van den goeden re geerder, dat hij zou- weten wat er gebeu ren zou. En dat lijkt ons inderdaad onbillijk. Hoe het mogelijk is geweest, dat men die zinsnede ooit zonder lachen heeft kun nen zeggen of aanhooron, is eigenlijk niet gotxl to begrijpen. En in elk geval zal do huidige bestuurder wel zoo verstandig zijn niet in concurrentie te treden met de juf frouwen, die in ptat-Ha-arlemmerdijksch met het ei en met koffiedik of in hoog-Ifaar- lemmerdijksch met handlijnen, sterren, vage ethische leerstellingen, mysteriën en liefst wat Griekscii en Sanskriet de toekomst voorzien. De moderne bestuurder zal be grijpen, dat „gouverner" niet „"prévoir" is, want dat je niot kunt vooruitzien. Ja, mon krijgt zelfs den indruk dat „besturen, dat is goed kijken" al te vee! gezegd is. Want kunnen onzen bestuurders nog kijken, go- bukt als ze gaan onder al die tegenstrij dige adviezen en palitiek-tactisebe intri ges en gebonden als ze zijn aan allerlei min of meer uitgesproken demagogie? Het klinkt in deze moeilijke wereldom- standighedon wei als een parodie, dat def tige: „gouverner c'est prévoir". Want wie wil in economie, in de alge- mecne politiek „prévoir", wanneer het zicht er zoo heilig is, dat je zelfs van het tegenwoordige al niets ziet? Lees maar eens wat er in brochures, in ingezonden stukken, in uitlatingen van par ticulieren in het algemeen over de ge weldige tegenwoordige moeilijkheden van staatsbestuur en economie geschreven wordt Al die menschen zijn op de hoogte, kun nen „zien", weten waar de schoen hsm WTingt. Van Socratische wijsheid hebb^i zij geen last. Zij zitten op een of ander leersfcellinkje of een of ander opvattinkje te stokpaard. En nu komen zij u vertellen, wat een ezels de tegenwoordige bestuur ders zijn en hoe alle moeilijkheden in een zicht zonden verdwijnen als zij eens de macht in handen hadden en eens even de zaken mochten rechtzetten. Inderdaad dezulken zien niets. Zien niet eens hoe door-endoor belachelijk zij zelf zijn met hun meening, dat als men maar naar hen luisterde de bezwaren van dezen tijd in den looppas zouden ver dwijnen. Inderdaad als al die eigenwijsheid iets bewijst, dan is het, dat de huidige moeilijkheden niet door bepaalde maat- rege'en zijn weg te nemen, dat men hoog stens op uitzieken kan hopen. En van de regeerders, die evenmin als de anderen den omgevallen wagen in hot spoor kunnen brengen, omdat zij eenvou dig niet kunnen zien waar de bezwaren zijn... van hen eischt men dat ze vooruit zullen zien. Het is immers onmogelijk. Men neme maar eens een heel beperkt deeltje van het groote bestuursgebied: dat van het verkeer. Wie zal hier een oogen- blik van een ander of van zichzelf kunnen aannemen, dat hij het kan overzien, laat staan dat hij kan voorzien? En hier hebben wij nu niet te maken met internationale politiek, met moeilijke principled© economische kwesties. Het gaat hier over de schijnbaar zoo eenvoudige vraagHoe regelen wij het verkeer zoo goed mogelijk? Reeds voor het heden blijkt het nagenoeg onmogelijk dit verkeer goed te regelen, gezien de geweldige verlieslijsten van dat verkeer, uit het Engelsch van Chester K. E. Steele, door A W. v. E.—v. R. 50) „Den winkel van Grafton?." riep de kolo nel uit. „Heeft de sproetige dan niet be kend, dat hij het diamanten kruis bij rnrs. Darcy heeft gestolen en haar heeft ge dood, orndat zij het hem niet af wilde geven „Kolonel, dit is voor het eerst, dat ik van de zaak hoor, en ai, wat ik weet is, dat ik ben uitgezonden om den sproe tige hier to brengen. Er is mij niet ver teld, dat hij van moord beschuldigd wordt." „Hij wordt er niet rechtstreeks van be schuldigd, maar nu ja, ga voort. Wat helende hij dan eigenlijk?" „Alleen roof, dat is alles, en hij maakte niet veel buit. Hij en Verlegen Ike knap ten hier op een naciit dat karweitje op. Volgens den sproetige kwamen zij bij het warenhuis van Aaron Grafton, openden de brandkast op de manier, zooals Ike altijd uoet, door te luisteren naar het klikken in het slot, en namen er diamanten uit. Er zaten er niet veel in ik denk, dat zij de verkeerde brandkast te pakken hadden, maar in alle geval namen zij het kruis weg. En de sproetige zegt, dat zij er om hebben gevochten ook, en dat er op werd getrapt of dat het op oen andere manier werd verpletterd. Toen hoor den zij gerucht en maakten, dat zij weg kwamen. De sproetige behield het kruis en dacht, dat hij, wanneer hij het verkocht had, genoeg hij mekaar zou hebben, orn er een poosje zijn gemak van te kunnen nemen, llij en Ike ontmoetten elkaar daar die in den laatstee tijd' inderdaad gewor den zijn tot d Dodenlijsten van veldslagen, Vijf-en twintig jaar geleden was het aantal slachtoffers nog oen klein percentage. Nui is het al zoo groot, dat men voor do vraag staat: Wat is verschrikkelijker, de oorlog of het verkeer? Wie doodt en verwondt liet meest: de auto of do cavalerie, de infan terie, het machinegeweer, de Eehfco en de zware artillerie en de vliegeniers bij el kaar? Neemt men de termijnen lang ge noeg, dan schijnt do motorwagen al die andere üocxl sinstrumenlen nu al de baas. En nog steeds stijgt hot aantal slachtof fers. En nog steeds past niemand een mid del toe om aan die ontzaglijke menschcn- offers een einde te maken. Ook hier honderdduizenden stuurlieden aan den wal, die hot alios voel beter zou den doen. En ook hier zitton de autori teiten met do handen in het haar, in de onmogelijkheid om aan hot steeds toe nemen van do verliezenlijst nu dan toch eens een einde te maken. En van die menschen eischt men, dat zij zullen vooruitzien, dat zij zullen bo grijpen hoe do wedstrijd tusschen de ver voermiddelen verder zal gaan. Of de auto hef zal winnen, of hij inderdaad op ideale autowegen liet vervoermiddel van de toe komst zai zijn, clan wel of men tenslotlo genoeg zal krijgen van zijn o (veiligheid en tot de sporen zai terugkecreu, dan wel of er een nieuw vervoermiddel uit de lucht zal komen vallen, dat allo auto's mot en behalve de brecde verkeerswegen en do gedroomde snel-autowegen tot verla ten standpunt zal maken. En hoe zal hot gaan met de spoorwegen, met de stoom- en de eloctrisolie trams, met de schuiten, met de booten, do vliegmachines, de lucht ballons, enz Niemand, die er iets van weet, niemand die iets kan voorspallen behalve dan een ©hideiooze reeks hervormers in café's en ingezonden stukken, die absoluut ze ker zijn van do juistheid van hun inzicht en lachen om de suoorfanatici of do vlieg- fanatici of de auto fanatici en behalve do sprekers op congressen en vergaderin gen, waarvan de ©en Europa voor sporen te klein vindt, do ander het !>egrip „baan" een overwonnen standpunt noemt (in het landschap hooren geen „lanen", decre teert deze auto estheticus, slechts boom groepen!©en derde Maar laten wij den heeren niet al te veel plaats inruimen. Zij nemen al zoo voel meer ruimte in dan hun toekomt. Doch in elk geval bewijst hun geheele optreden wol, dat niemand er iets van woc-t en dat men dus wel heel onbillijk doet, als men eischt, dat onze bestuur ders zullen weten wat niemand weet: hoe het voor het heden goed te maken 011 hoe voor de toekomst En als men zich nu goed doordringt van de waarheid, dat deze vcrkcerskwes- tes, hoe enorim gewichtig ook op zich zelf, loch kinderlijk eenvoudig en onsa mengesteld zijn tegenover groote vragen als die van de huidige malaise, van de !>esle middelen om haar invloed te tompe ren en er zoo spoedig mogelijk een ein de aan te maken, van de politiek, die de wereld moet brengen uit alle po'iliekc en,' economische ellende, waarin zij thans ver keert als men goed begrijpt hoe on- menscbelijk moeilijk het is hier oplossin gen te vinden, die althans geen nieuw kwaad aanrichten, dan zal men vanzelf ook rustiger oordeelen over en minder scherp staan tegenover de regeerders, die in de zen ontzaglijk moeilijken tijd de verant woordelijkheid van staats- en stadsbestuur dragen. In dezen tijd van bezinking, van in keer, van kalme rust, mogen wij dan ook goed begrijpen hoe onbillijk vele verwijten zijn, die in de hitte van het gevecht, van deze dagen vallen aan het adres van de GEDIPLOMEERD UURWERKMAKER TELEF. 69595 DE GOEDKOOPSTE! DEKENS! Molton Gestikte Wolleu MAGAZIJNEN „DE STER' Hoogstraat. Grocnclttan. H ontbrand tlaan 3 MODEVAKSCHOOL, St. Litiu.mis1r.uv 81. Opleiding oxnmou. Spreekuren: Maandagavond 0.307.110. Zaterdagmiddag 45. Prospectus op aanvraag. HltOEItSVELD (lik. Ucerenpaü Te.. menschen, die deze quadratuur van den cir kel hebben op to tossen: lloe komen wij uil do moeilijkheden van ecouomiscihen on politieleen aard, waarin de geheele we reld thans gewikkeld is? Want men kan niet voorzien, men kan niet zien, men kan economische vraagstuk ken welhaast niot overzien en niet vol doende objectiviteit oplossen en toch moot men maatregelen nemen, het pu bliek leiden, beschermen, zonder dat men een antwoord kan geven op de aloude vraag: „Wachter, wat is er van den nacht?' in het Westen en probeerden, het diaman ten kruis aan een heler te verkoopen. Zij werden als verdachte individuen door de politie opgepakt, toen die a!s naar ge woonte de pandhuizen ro-nd ging. Ike ver klapte den sproetige voor een ander zaakje, nadat zij den derden graad op hem had den toegepast. En toen de sproetige dat hoorde, voelde hij zich diep beleedigd. Toen bovendien de twee agenten, die den sproetige en fke gearresteerd hadden, de diamanten in het kruis onderzochten en zo vnlsch bevonden wat zij ook wel had den kunnen vermoeden van iets, dat uit een warenhuis afkomstig was, was de sproe tige zoo woest, dat men er bijna toe moest overgaan, hem te binden. Toen legde hij zijn bekentenis af. Hij zei, dat hij wist, dat u hem noodig had voor een zaakje en dat het hem speet, dat hij zoo veel last had veroorzaakt, dat men u bericht moest zenden, dat hij wilde voor komen om gehoord te worden. „Maar bij alle sterren en strepen, ik had hem niet noodig voor dat beroo- vinkje," riep de kolonel uit. „Dc wist niet eens, dat hij dat gedaan had. Ik ver volgde hem voor den moord op mrs. Darcy, en ik dacht, dat h'ij het diamanten kruis van haar gestolen had. En dan te bedenken, dat ze valsch zijn." De kolonel keek naar de diamanten, die in het elec- trische licht zoo mooi schitterden, alsof zij een fortuin waard waren, in plaats van een sieraad' te vormen, dat een arm winkelmeisje op een metselaarsbal had kun nen dragen. „Dat is alles, wat ik er van weet," zei Basset. „De sproetige wilde, dat ik u zou vertellen, dat hij hekend had en dat hij woedend is op Verlegen Ike." Ecnigo oogenblikken zweeg do kolonel. Daarop schudde hij het hoofd, zooals een Het "Werktijdenbesluit voor apotheken. Naar men ons van den kant van geor ganiseerde apothekers-assistenten mede deelt, heerscht in deze kringen groote ont stemming over het feit, dat, nu 1 Fe bruari a.s. het werktijdenbesluit voor apo theken in werking zal treden, de apothe kersstand alle moeite doet het besluit nie tig verklaard te krijgen. Behalve dat te dier zake een adres aan de Koningin is gezonden, is men nu, op initiatief van een groep apothekers uit Zwolle, bezig met liet verzamelen van Jjand- teekeningen van apothekers-assistenten, die door het neerschrijven van hun naam zich tegen het besluit verklaren. Alle apothe kers hebben daartoe naar men ons verder mededeelde een schrijven ont vangen, waarin hun verzocht wordt li-cr personeel to laten teekenen. Daarbij is dan nog een afzonderlijk schrijven voor de as sistenten, waarin gewaarschuwd wordt dat de gevolgen van het werktijdenbesluit zul len zijn verlaging van salaris, verkorting van de vacantie, betiding van de nood hulp bij vacantie, ontslag en het aanne men van goedkooper personeel. Dif. alles maakt het begrijpelijk, zoo vernamen wij ten slotte, dat zeer veie apothekers-assistenten uit angst voor ont slag noodgedwongen zullen teekenen. Naar aanleiding van het bovenstaande hebben wij ons gewend tot don hoer V. van Itallie, voorzitter van het departement Amsterdam van de Ncdertandsche Maat schappij ter Bevordering dor Pharmacia. liet schijnt, dat de actie, georganiseerd door vier apothelers, in Óverijsel woon achtig, haar oorzaak heeft gevonden in ontevredenheidsbetuigingen van de zijde der assistenten, zoo zeide onze zegsman. Het stuk, aan alle assistenten overhan digd, is mijn inziens bezadigd gesteld en in overeenstemming met de feiten. In een begeleidend schrijven aan de patroons wordt uitdrukkelijk verzocht, geen pressie op het personeel uit te oefenen tot het verkrij gen van adhaesie-betuigingen met het in trekken van het werktijdenbesluit Wij moe ten aannemen, dat deze pressie ook inder daad zal zijn achterwege gebleven. Dat zeer vele assistenten (slechts een hond doet, die uit het water komt, en merkte op: „Ik geloof, dat ik een ander spoor moet volgen. Zeg maar aan den sproetige, dat ik het voor hem in orde zal maken, dat hij onder borgtocht op vrije voeten wordt gesteld'. Dat gaat ge makkelijk bij een aanklacht van enkel dief stal. Maar hoe krijg ik voor den donder Darcy vrij, als ik niemand anders kim aanwijzen De telefoonbel onderbrak het half-luide gemompel van den kolonel. „IlaJlo, zei hij. „0, bon jij hot, Jack? Wat is er?" Een oogenblik luisterde de kolonel aan dachtig toe, terwijl allerlei gevoelens zich op zijn gezicht weerspiegelden. Basset speelde gedachteloos met het juweelen kruis, dat even hard flonkerde, als de echte steenen zouden gedaan hebben. „Ja ja zei de kolonel ongeduldig. „Verder, Jack?" Fn eenige oogenblikken later: „Goed1. He ga hem dadelijk achterna. Naar Pornpcy, zeg je? Goed, ik zal hem schaduwen. Tus schen twee haakjesBasset is bier/ Hij begeleidde sproetigen Morgan. Kom even naar mijn kamer en spreek met hem. Hij zal je iets vertellen, dat je verbazen zal ik heb geen tijd1, fk ga nu dadelijk op weg." En met, een bons ging de hoorn op den haak. „Kan ik iets doen, kolonel?" vroeg Bas set. „Het spijt mij, dat ik u teleur stelde met dat kruis, maai- ,,'D, dat was mijn eigen schuld', omdat ik te voel dingen als bewezen aannam. Ik had Grafton meer vragen moeten stollen en een beschrijving moeten vragen van mrs. Larch's halsketting. Hij vertelde mij in het geheel niet, dat bij beroofd' was." „Misschien sprak hij er niet over om dat het zoo weinig waard is." En Bas- kloin gedeelte is georganiseerd'), sterk ge kant zijn tegen genoemd werktijdenbesluit, is in confesso. De geringe voordoelen, die hier en daar voor enkelen zullen zijn te behalen, wegen niet op tegen dè groote nadoelen, die er tegenover staan. Dat de apothekers zeer verbitterd' zijn over dit huns inziens overbodige en hun opgedrongen besluit, behoeft geen nader betoog. De argumentatie, is voldoende tot uitdrukking gebracht in d'e .rr-'-m aan Koningin en minister, welke van u ilhe- kerszijdo zijn gezonden. Hot valt niet to ontkennen, dat er onder do assistenten Slachtoffers zullen moeten vallen. Hierop is van den aanvang der actie herhaaldelijk en met nadruk gewezen, doek men heeft dit argument terzijde geschoven onder liet motto: vakbelangen gaan vóór persoonlijke belangen. Wat kan nu gaan gebeuren? aldus de heer Van Itallie. Dat de apotheker, als verantwoordelijk hoofd van het bedrijf, moot zorgen, dat hij te allen tijde in staat moot zijn aan alle aanvragen van geneesmidde len te voldoen, op het tijdstip, waarop deze aanvragen tot hem komen, is een omstandigheid, waarop hij niet den min sten invlood kan uitoefenen. Dit ligt ge heel in handen van de geneesheeren en liet publiek. Kon dus de apotheker vol staan, doordat hij-zelf den diensttijd kon regelen, met het houden van b.v. één as sistente, zoo zullen thans do bepalingen van liet besluit hem dwingen, tot het aan stellen van een tweede over te gaan. Hierdoor wordt de werkverdeeling en' Jus de salarieering een geheel andere en zeker geen hetere. Tot heden hadden wij assistenten in onze apotheken, na 1 Fe bruari zullen wij slechts werknemers lieb' bon, zoo besloot de lieer Van Itallie zijn uiteenzetting. De minister van occcmrmische zafceu en arbeid heeft hot formulier van den eed oif de belofte, af te leggen dnor do con troleurs crisis-zuivelwet 1932 (SLbl. no. 290), als volgt vastgesteld: „Ik zweer (verklaar), dat ik am. tot ceiiy troleur crisis-zuivelwöt 1932 (SLM. na. 290) te werden benoemd, aan -grai per sonen, einder welken naam of onder welk voorwendsel ook, middellijk of onmiddellijk iets beloofd of gegeven heb. Ik zweer (beloof), dat ik do wetten en verordeningen van dein Staalt nakomen, mijn ambt met getrouwheid waamemtln. en mij in den dienst oip de vervulling mijner verplichtingen 'Owcrocimkcmstig de mij gegeven instructies tcioleggeln zal." Oost-Huliê. Do tabaksaccijns. Batavia. De Volksraad heeft het voorstel béhmdold, ingediend door don lieer Yo Heng Kam, tot vaststelling van de rege ling van den tabaksaccijns bij algemeenen maatregel van bestuur. liet voorstel is aangenomen met 3ö tegen 15 stemmen. A m o k. Buitenzorg. De resident van Po itianak seint, dat in do Sintaiug een Dujak, wiens vrouw in het ziekenhuis werd verpleegd, amok heeft gemaakt. Ken kind werd ge dood, oen man en een vrouw dooidijk gewond, een hoofdverpleegster en twee mannen zwaar gewond, een verpleegster eu een oppasser licht gewond. Da amok- maker werd zwaar gewond. De aanleiding is niet bekend. Goede vangst. Te 'Oldcnzaal is zekere K. aangehouden, in verband met den roofoverval, gepleegd op den kolenhandelaar B., aldaar, die 's nachts op zjjn bed was vastgebonden en van een som gelds was beroofd'. Op IL's aanwijzing zijn twee Duitsohers gearresteerd, medeplichtigen, die ook den overval te Dinxperlo hebben gepleegd. set wierp het schitterende kruis over do tafel. „Dat kan zijn, en toch Maar wat voor gedachten dc kolonel ook over Aaron Grafton mocht hebben, hij hield ze voor zich en maakte zich klaar om heen to gaan. „Weet u, wanneer u terug kunt zijn?" vroeg Basset. „Neen, dat kan ik niet zeggen. Maak hot je hier gemakkelijk. Ik zal 't ze in 't hotel zeggen. Shag zal dadelijk komen. Een van jullie beiden moet hier altijd blijven, zoodat ik kan opbellen, als het noodig mocht zijn. Je zoudfc beLcr doen den boe len nacht to blijven, als ik niet terug kom." „Kunt u zeggen, waar u heen gaat?" „Ik geloof, wel, dat dat heter is. Ik ga naar Pompey." „Is dat buiten de stad, waar u zei, dat mrs. Larch woont?" „Ja, maar zoo noemt zij zich niet meer." „Dat begrijp ik." „Zij heelt na do scheiding haar meisjes naam weer aangenomen. Ja, ik ga naar Pompey, en ik kom er pas tegen donker aan. Ik zal het schaduwen in den schaduw moeten doen, denk ik, zooals ik dikwijls forel heb geviselit. Maar donker of licht, ik denk, dat ik nu den goeden visch mee thuis zal brengon." Zoo stapte de oude detective, toen de schemering over Colchester bogen te val len, in den trein, en hield' een goed gc- klcedcn, pas geschoren man in het oog, dio met zijn sluw, glad' uiterlijk de ma nieren had van een tijger. Zijn banden, die in nieuwe handschoenen staken, sloten cn ontsloten zich beurtelings, alsof hij zijn vingers met genoegen van den zachten hals van een slachtoffer zou' geklemd hob- Werkluozonbotooglng. IDngoveer duizend communistisch© werk- loozen hebben te Amsterdam oeai straat- betooging gehouden onder stork po-iiitioge- 1 leide. Hel spreekkoor werd toegelaten. Eeni- ge opposanten te fiets dreigden de zaak in het honderd te laten loepen, dooh; de 'po htie wist relletjes te voorkomen. Smokkelarij. Te Siltard zijn drie personen, afkom stig uit Geleeai, aangehouden, die 120 pond ^Duitsche margarine vervoerden. Voorts is een auto met 300 K.G. mar garine in beslag genomen. Groote brand to Harburgr Door onbekende oorzaak brak ©en felle brand uit in d'e opslagplaats van de Har- burger oHefabrieken Thoorl. Een groote hoeveelheid c-opra on ook d'e loods" wer den vernield'. Ilot verkeersongeluk te Obdam. Het 10-jaxig© doch tori je van don café houder J. Dekker is ook aan de hekomen- verwondingen overleden. De clmufficiur II, IJriot uit Amsterdam, did aanvankelijk was opgesloten, is in vTijheddl gesteld, omdat schuld niet kon worden vast gesteld. Shde-ongeluk. 'Op een hellende besneeuwde straat in' het stadje Sulü, in Thiiringen, botste een bobslee met vier jongelui tegen een boom. Twee personen werden gedood en een zwaar gewond. Gestikt. Te Bromberg zijn 2 vijfjarige kinderen van den chauffeur J., door rook in Kun slaapkamer gestikt gevonden. Do rook was afkomstig van een brandje, dat bij det ncvenburen gewoed had. Kmgsiord Smith. Kbigsford Smith heeft zijn vlucht Austay liëNieuw Zeeland over d© Tasmanzee, pl.m. 1200 mijl, met succes volbracht. Vrjjdag 13 Januari. Hilversum, 1875 M. 8 u. VARA. 12 u. AVR'0. 4 u. VARA. 8 u. VPR'Q. 11—12 u. VARA. 8 u. Gramofoonplaten. 10 u. Morgenwij ding. 10.15 u. Gramofoonplaten. 11.10 u. Kookpraaljo P. J. Kers Jr. 11.40 u. Decla matie J. Lemaire. 12 u. AVRO-kleinorkest, onder leiding van N. Trecp en gramofoon platen. 2 u. Gramofoonplalon. 2.30 u. Avro- kamerorkest, onder leiding van L. Schmidt en gramofoonplaten. 4 u. Do Notenkrar kers, onder leiding van D. Wins en gra mofoonplaten. 4.50 u. Voo-r de jeugd. 5.30 u. Vara-kleinorkest, onder leiding van P. Duchnnf. 6.15 u, Gramofoonplaten. 6.20 m, -Orgelspel, Joh. Jong. 6.40 u. Lezing over Sovjet-Rusland. 7 u. Varaorkest, onder lei ding van H. de Groot. 8 u. Tte. C, B. Buiger: Het Vrijz. Prot. en zijn jeugd beweging. 8.30 u. Concert. II, y. d. Vegt, viool, en Nelly Wagonaar, piano. 9 u. Ds, F. Kleijn: liet geweien. 9.30 u. Vervolg concert. 10 'u. Vrijz. Gods. Persbureau, 10.05 u. Vaz Dias. 10.15 u. Lozing door ds. Spelberg. 10.45 u. Gramofoonplaten. 1112 u. Gramofoonplaten (Vara). Huizen, 2-96 M. Algemeen programma, verzorgd door don KRO. 8—9.15 u. em 10 u, Gramofoonplaten. 11.3012 u. Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 u. Sextetconcert. 2 A Gramofoonplaten. 2.30 u. Pianoduetten. 3 u. Gramofoonplaten. 3.10 u. Voordracht. з.30 u. Pianoduetten. 4 u. SolisLeneonoert. 4.30 u. Lezing. 5 u. Vervolg concert. 5.30 Gramofoonplaten. 5.50 u. Viool-recital. 6.15 u. Lezing. 6.45 u. Vervolg concert. 7.10 u. Causerie. 7.45 u. Dito. 8.05 u. Gramofoonplaten. 8.1511.30 u. Operette- uitzending. 9.15 u. Vaz Dias. 11.3012 p, Gramofoonplaten. ben. „Ja," mompelde de kolonel, op zijn plaats neervallend1, „ik denk, dat ik dezen keer met den goeden visch thuis kom." Hoofdstuk XXI. Bruisend water. iQp het kleine stalion in Pompey zag de kolonel zijn man den trein verlaten. Voor den bchendigen visscher was het het werk van een oogenblik, om turn den anderen kant van do spoorlijn uit den wagon te springen en zich achter een werk- tuigenloods te verbergen. En toon do trein (suffend weer vertrok, gluurde do detective om een hoekje van do Iood3, waarin een handkar en allerlei gereedschappen^ van de baanwerkers stonden, naar zijn „visdh", zooals hij hem koppig bleef noemen, die besluiteloos op het perron bleef staan, „Wat zal hij nu doen?" mompelde de kolonel, Ilij behoefde niet lang te wachten. De man ging het station binnen, maar de detective kwam niet van zijn uitkijkpost vandaan. De halte was zoo ldcin, dat ieder een, die wegging, zelfs aan den anderen kant van dc rails te zien was, zoodra hij uit de schaduw van hot station kwam. Maar liet lag blijkbaar niot in do bomm- ling van den man, heen te gaan. ftp scheen weer op liet porren, gpvMgd een jongen, die, naar hel TJ, schappen overbracht en teteginnun zorgde, als die de vreedzame rust ven Pompey kwamen verstoren. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6