Een nabeschouwing over den wedstrijd. van Bonsem a van richting doet veranderen, waar door het leder juist corner vliegt. Do corner, door vaar Nellen genomen, wordt, fraai door van Nellen voorgezet. Sechehaye kan niet anders redden dan wederom corner to slaan. De tweede corner is nog gevaarlijker dan de eerste, angstige spanning, zal hot leder er in gaan? Maar het ZwiLsersohe doel lijkt totaal dichtgespijkerd te zijn. En al is het schieten dor Hollanders niet al te fraai, niet te ontkennen is, dat de Zwitsers een groote dosis geluk hebben. Wederom hoekschop. Drie achter elkaar dus. Weer geen resultaat. Het wordt eentonig te herhalen, maar het Zwit- sersche doel wordt gewoonweg belegerd. De Zwit- sersche backs trappen maar uit, de bal moet weg, waarheen doet er niet toe. Sechehaye is kalm en vastberaden en overal duikt hij op waar gevaar dreigt. Gcruimen tijd komen de roodhemden niet meer over do helft. Van Heel trapt over, van Nellen lost een fraai schot precies onder de lat, maar alweor is hot Sechehaye, die den bal tot hoekschop stompt. Langzaam verstrijkt de tijd en met den tijd vervliegt de hoop van geheel Holland- om den achterstand in te halen. Men wil niet meer winnen, niet moer gelijk spelen, slechts één doelpunt legen Zwitserland', dat zou tenminste voldoening wekken. Als er nog slechts tien minuten te spelen zijn, zakt het elftal plotseling in, zij zijn uitgespeeld, zoowel moreel als physiek. Zelfs Adam geeft hot op, gaat op de buitenplaats staan, Nagels links binnen. Do wedstrijd is verloren. De Zwitsers herademen even, krijgen nu gelegenheid om oeni- -ge tegenaanvallen te doen. Een corner op het Hollandsche doel levert niets op Zoo kond het einde en is do strijd verloren. Als Rous voor do laatste maaJ fluit, gaat ieder verdrietig en teleurgesteld naar huis, het was toch niet noodig geweest, doze nederlaag op eigen terrein. De gasten „rchitterden" niet. Niemand zal na den wedstrijd spontaan get. zegd hebben: Deze wedstrijd' is volkomen ver diend door de Zwitsers gewonnen. Immers, een) schitterende ploeg brachten de Zwitsers zeker niet in licit veld. Technisch ea ook tactischj ointbrak er heel, heel veel zelfs aan. Een zeer matig elftal was het, met een zeer middelmatig spel. Men wil toch niet zeggen, dat meur gisleroa in liet Stadion lm bewondering heeft gestaan voor het fraaie weloveiiegdo short-passing der Zwitsers. Of door hun schitterend schot? Of vond men de bal'ccintrole van d'eze spelers nu zoo iets bijzonders Het waren elf nuttige enthousiast spelende voetballers, zonder meer Een heel, heel enkele maal zagen wij cerns ei^nt aanval onzer tegcnslandors, waaruit moest bliji- ken dat hier 11 spelers in liet veld standout die zoo vele malen inteirnatioinals waren.. Niet waar, bijna allen hebben reeds meer dan tiert in temati anale wedstrijden achter den rug, jai sommige meer dan 20 en zelfs derlig? En al moeten \vij beslist een uitzondering maken op don doclman-vand'aag valni «upcrklasso de go heelc ploeg is ons zeer tegengevallen ein zelfs tegenover het zoer matige spel der Hollanders wisten de bergbewoners werkelijk niets bijzonders te plaatsen. Men kan niet ontkennen, dat van de 90 mi nuten Nederland zeker 70 minuten in het veld) het spel volkomen bahoersdifce. Het verschil van werk, wat Sechehaye te doen kreeg en dat van Van der Meulen scheelde ontzaglijk veel'. Talrijk waren de ballen die de Zwitsersche doel- van der Meuten Weber Anderiessen Pellikaan van Heel

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4