Wat de spelers presteerden. man te verwerken kreeg, soms harde goed ge richte schoten. In zeer moeilijke gevaarlijke si tuaties behield hij het hoofd kalm on trad steeds als overwinnaar uit het strijdperk. Het is alleen en uitsluitend alleen aan Sechehaye te danken, dat Zwitserland in het Stadion de overwinning behaalde. Dat staat o.i. vast, dat de beide doelpunten der Zwitsers van zeer slechte kwaliteit waren. Het was geen resultaat van schitterend aanvaJs- spel, of van kordaat snel en krachtig doorzetten der voorhoede. Het waren toevallige situaties door formidabele fouten onzer verdediging. En als wij nu het spel der onzen beschouwen, dan willen wij dat niet ophemelen, daarvoor zijn er in het Stadion le veel fouten gemaakt. Alaar men zal na h<d vertoonde van gistermiddag moe ten toegeven, dat er een goede ploeg in het veld stond, dat er geen bcpaaide zwakke plek aan te wijzen was, dat elke speler zijn best deed en meer dan dat. Dat de Hollanders in - geen enkel opzicht de mindere van de Zwitsers waren, integendeel. En dan zijn er drie punten waardoor do nederlaag verklaard kan worden. Allereerst liet doelverdedigen van Sechehaye, we zeiden het reeds, van werkelijk intemationaJe klasse Zijn medespelers zullen hom weJ er voor gehuldigd hebben. Dat was spel van de beste kwaliteit. In de tweede plaats "kan niet ontkend worden, dat de Zwitsers geluk hebben gehad met hun beide doelpunten en op de wijze, waar op de palen Sechehaye goed ter zijde s'ondcn. En het derde punt, waarop wij de aandacht willen vestigen, dat was het falen der voorhoede wat betreft hot afwerken der aanvallen. Het schieten was n.l. abominabel slecht. Vooral het binnentrio miste soms de gemakkelijkste kansen door slecht schieten. Dat Lagendaal zijn schot met had, het was duidelijk, doch hij alleen droeg werkelijk; niet de schuld van deze nederlaag. En tenslotte wil- dend wij er nog op wijzen, dat de zeker niet normale weersomstandigheden wel het hunno er toe bijgedragen hebben, om het aanlal fouten der spelers op een bizondere wijze te vergroolen, zoo zelfs, dat het bij Adam in do gaten liep en dat wil wat zeggen. v. d, Meulen en Adam met op dreef. De Zwitsers vielen tegen. Onze verdediging was geheel opgewassen legen d'e Zwilseische voorhoede Aanvoerder van der Meulen schijnt zichtbaar onder den indruk ge. wcest te zijn van do, beidio doelpunten door de blunders. Althans hij was niet die bezielende aan voerder in liet veld, zooals wij hem tenslotte ken nen. Moeilijk werk kreeg hij niet te doen, daarvoor zijn de Zwitsers te weinig in den aanvad geweest Weber en van Kun hebben fouten gemaakt, waardoor ook direct do beide doelpunten ontston den. Niettemin hebben beiden heel good gespééld en vooral hel destructieve sped dezer beiden in hun strijd tegen liet korte samenspel der Zwitsers was goed. Wat de middenlinie betreft, van Heel kwam er na een aarzelend begin weer ui stekend in en voor al ook door de blessure van von Kaonel kom hij zich vrij bewegen Hij steunde de voorhoede praoh tig, trok herhaaldelijk mee naar voren. Hij speelde een goede partij. Anderiessen was verdedigend weer goed, een speler van klasse is bij nu eenmaal niet en zal hij ook nooit worden Tenslotte PeJli- kaan, die ook dilmaal op een goeden wedstrijd kan terugzien Ook hij vergat het steunen der voor hoede niet al bleef Adam ook in dezen wed strijd weer herhaaldelijk achter. In de voorhoede werd vaak ullslekoi.d samen gespeeld De aanvallen werden oordeelkundig op gezet, zoowel van links als van rechts en al was Lagendaal lang niet op zijin bost, do vijf spelers mochten er zijh. Alleen voor do doelmond lukto het niet De afwerking was vaak slecht, vooral bij Bonsema Nagels Lagen daal Adam van Nellen van Run

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5