TADSNIEUWS. ui v/fe.S Gesprongen handen? Filmnieuws. fre vorststeunregeling. Kolentoesiag. "Êr S, B. L, 0. Schiedamsche Verhuurders Vereeniping. „Broersvelü Omhoog". Onderscheiding, Chr. Geref. J.V. Daniël. Ijsvermaak. DRAlSM-vAN-VALKEMFiJR 4 ••iLFVfptem/Pn SPORT. GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. Oosiïsedijk 228, Roltardam KassaiÉïes -iooisnpl Oe strenge vorst. Een ministerieel schrijven. De minister heeft aan de inspecties dor werkverschaffing het volgende gemeld Ik heb de oor te verzoeten aan de betrekken gemeentebesturen in uw ressort ton spoedigste tiet volgende rondschrijven te doen toekomen Namens den minister van staat, minis ter van binnenlandsche zaken, heb ik do eer u mede te doelen, dat alle werk loozen, die wanneer hot „open weer" zou zijn gebleven., bij de werkverschaffing zou den zijn of worden geplaatst, onder de vors [steunregeling kimnen worden opgeno men. Gelijk voor de hand ligt, gekit deze toezegging uitsluitend voor hen, van wie de aanvrage tot plaatsing op do gewone wij/.o door mij is goedgekeurd. Zij het welhaast ten overvloede, ver zoekt de minister mij nogmaals uw aan dacht er op te vestigen, dat zij die werk loos zijn tengevolge van de vorst, niet in de uïtvriesregoling mogen worden opge nomen. De minister kan aan het verzoek niet voldoen. Door het gemeentebestuur van Schie dam" is aan den minister van binnenland sche zaken verzocht den kolentoesiag, welke aan de werkloozen wordt gegeven, voor één week te verdubbelen. Ook het gemeen te l>es tuur van A uister dam heeft dit gedaan en ontving gister morgen reeds van den minister do mode- deeling, dat hij aan het verzoek niet heeft kunnen voldoen. Voor zijn weigering beroept de minister zich op den algemeenen fmancieelon toe stand' en op de hoogte van de onder steuningsbedragen, die z.|. reeds voldoende zijn. B. en W. hebben er, na ontvangst van de weigering, onmiddellijk opnieuw bij den minister op aangedrongen, om, nu de k do toch blijkt toe te nemen, zijn weigerend standpunt te wijzigen. Voor het geval de minister daartoe niet bereid is, vragen B. en W, hem, om toe te staan, dat B, en W. den extra toeslag voor rekening van de gemeente geven. Het gemeentebestuur van Dordrecht heeft aan den minister van binnenlandsche za ken het volgende telegram gezonden: Gemeentebeduur Dordrecht verzoekt we gens zeer strenge vorst machtiging tot uit- keering dubbelen brandstoffentceslag aan in rijkssteunregeling betrokken werkloozen zoolang buitengewone koude heerscht. Zilveren jubileum. Woensdag hield de Schiedamsche Ycr- huurders-Vereenïgïng haar jaarvergadering m Musis Sacrum". De voorzitter, de heer T. Stahlie, opende met een woord van welkom dezo 25e jaarvergadering en las eenige geluk- wenschen voor, welke ter gelegenheid van het zilveren jubileum der vereeniging wa ren ingekomen. Na voorlezing der notulen van de vo rige vergadering, bracht de tweede secre taris, de heer M. J. Lindeman, verslag uit over het afgeloopen jaar en gaf tevens een aantrekkelijk overzicht over de afge loopen 25 vereenigingsjaren. Hieruit bleek, dat de vereeniging, die in 190S met een 25-tal leden was opgericht, in den loop der jaren was uitgegroeid lot een flinke organisatie, welke bij verschillende gelegen heden voor de belangen der huiseigenaren op de bres gestaan heeft. Het grootste aantal leden telde de vereeniging in die jaren, waarin, de huiseigenaren hun orga nisatie het hardst noodig hadden, zooals in de oorlogsjaren met hun huurwetten, bij onbewoonbaarverklaringen, waterlei dingskwesties en dergelijke. Zoodra een en ander weer in kalmer ba nen was geleid, verminderde het aantal leden weer, waaruit wel ten duidelijkste het eigenbelang naar voren kwam. Volgens het overzicht was de eerste voorzitter de heer J. Klamesr, die werd opgevolgd door den heer P. Groenendaal, 'die de vereeniging tot bloei heeft ge bracht. Hulde bracht de secretaris in zijn verslag aan den legenwoordigen voorzitter, den heer T. Stahlie, aan den eersten se cretaris, den heer L. A. v. d Ho-', en aan. den penningmeester, den heer C. C. v. d. Heijden, die reels van de oprichting af lid der vereeniging i=. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging er zeer goel voor staat. De begrooting voor 1933 werd met aJgemeene stemmen goedgekeurd. De aan de beurt van aftrolen zijn le be stuursleden, de hoeren T. Stahlie cn M. J. Lindeman, werden hij acclamatie herko zen. Met klem raadde de voorzitter alle le den aan, zich aan te sluiten bij het dooi den hond opgerichte WecrstandMonds, het welk zich als taak stelt, zijn loten in alle opzichter, te steunen bij het eventueel, optreden -an huurstakingen en andere hunrders-actHs. Na het bespoken van eenige punten van huisliouddijken aard werd de verga-le ring gesloten, waa-na men nog eenige uren gezellig samenbleef+cr viering van liet zil veren jubilenm der Vmoeniging. Bloei. Namens den S.B.L.O. wordt ons ge meld, dat den kaatsten tijd als lid van den S.B.L.O. (Schiedamsche Bond voor Li chamelijke Oefening) zijn toegetreden do Schiedamsche voetbalvereen. „De Post", do vereeniging Rooier Sport Eenheid, do Schiedamsche Boks- en AthMieikvcroen. „Sandow" en de voetbalvereen. „Het Sin gelkwartier". Het aantal sportveroönigingen, hij den S.B.L.O. aangesloten, bedraagt thans 35, Bclere verlichting. Door de Winkeliersverec.niging „Brons veld Omhoog" is hot volgende adres gericht lot de Commissie voor de Tedmischie Be drijven lteeds meermalen is door de winkeliers vereeniging Broersveld Omhoog tot UEd. een verzoek gericht en ook door ons be stuur een bezoek gebracht aan den direc teur en ten overvloedo reeds tweemaal Bij den wethouder der Technische Bodtijtvun, oin le komen tot ecu betore straatverlich ting, zooals op de Broersvest of zooals nog voor kort is geplaatst op do Westvest. Wij mochten weliswaar van UEd. een schrijven ontvangen, waarin u mededeelde, dat een hetere veilichüng uw voile aan dacht had, doch dit bleef tot op heden nog zonder goed icsullaat. Ook wij ontveinzen ons niet, dat een dergelijke verlichting voor de gemeente grooic kosten niet zich brengt on men moet streven naar do groolst mogelijke zui nigheid. doch al te groote zuinigheid kom de wijlsheid wet eens bedriegen. Het geldt bier een winkelstraat in. het centrum der stad en hot is bij de laatst gehouden winkelweek gebleken, dat liet pu bliek de ac'ie van de winkeliers op. prijs heeft welen to stellen, doch telkens moest men hooren. dat do straat zoo donker was en dat dit een groole belemmering is voor een geregelde passage. Daar nu de lasten, en vooral in dezen. t'jU (door de hevige concurrentie der groc*. tere zaken, die alle hun winkels liebbm in goed verlichte stralen) voor ons zeer zwaar zip en het voor de meesten bijna onmogelijk is aan huil verplichtingen in zake de hoogo belastingen te kunnen vol doen, zijn wij van oordeel, dal door een goede s.raalverlichling de daarvoor uitge geven gelden wedciom in de g.menckas zullen terugvloeien, door vestiging van nieu we en voorui'gang der bestaande zaken. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan nogmaals bij UEd. er ten sterkste op aandringen, gehoor te geven aan onzen redelij.cn wemch en veitrouwen zocr spoe dig een gunstig antwoord' van uw com missie te ontvangen. Ds. Schmidt ridder le kl. in dc "Wasa-orde. Naar we vernemen is ds. V". W. F. B. Schmidt, Evangel. LLuthersch predikant door den koning van Zveten benoemd tot ridder le klasse in de Wasa-orde. Hedenmorgen heeft de Zwoedsehe ge zant bij het Nedcrlandsche hof, graaf A. J P. de Adlercreutz, in het gezantsckaps- gebouw te 's Gravenhage ds, Schmidt het eereteeken overhandigd'. Propaganda vergadering. Gisteravond is in de Chr. Gercf. kerk door de Chr. Geref. Jiongelingsvereen. Daniël een propagandasameakomst gehou den, waarin als spreker zou optreden de lieer A. Jansen uit Elaarlem. De lijdelijke voorzitter van „Daniël", de heer P. Ver beek, deelde echter voor den aanvang der vergadering mee, dat de heer Jansen we gen ziekte verhinderd' was zijln lezing te houden, die nu tot een nader te bepalen tijdstip is uitgesteld'. De heer A. v. d. Tak was echter bereid gevonden het onderwerp Jona te behan delen. De voorzitter opende daarop de verga dering op de gebruikelijke wijze en las voor Jona 1 en 2, De niet zeer talrijke aanwezigen werden welkom gebeden en met eenige woorden zette spr. het deel vhn den avond uiteen. Vervolgens hield de heer v. d. Tak zijn beschouwingen en behandelde achtereen volgens: le. Gods bevel aan Jona; 2e. Wat deze mot dat bevel deed; 3e. Waar hij terecht komt en 4e. Wat God met Jona doet. Op bevattelijke wijze werden deze punten ontwikkeld. Na een korte pauze werd over het ge sprokene van gedachten gewisseld'. De voorzitter spoorde aan lid' te worden vain de vereeniging of deze o-p andere wijze te slcunen, daar zij zich de laatste maanden niet bepaald' in grooten bloei verheugen kan. l'olilicnienws. Gisteravond o-msireeks half 8 is de brand weer uitgerukt voor een brandje ten huize van den heer V. aan de Broersvest 45. De brand was ontstaan, doordat de schoor steen niet dci'gde en daarop geplakt pa pier vlam had gevat. Eenige houten dee len werden eveneens aangetast. De brand weer bluschte den brand'. Door do politie is proces-verbaal op gemaakt teg"'! den caféhouder De II., aan de Groote Markt, wegens diefstal van electrische energie. Hij had stroom ver- Niets anders noodig dan bruikt, zonder dat do meter, die hij op listige wijze huiten werking had gesteld', dit noteerde. Lampiouoptocht, gccoslimiccrd feest en hardrijden. Van de goede voornemeins van het be stuur der S. JJ, V. om voer gisteravond iets Mzotndors te organiseereni, is niets gekomen. Maar nu is dat voor lieden- aa morgenavond in orde gebracht. tledviaavcmdl zal n.l eeji lampionoptocht worden ge houden en vooir morgan (Zaterdag)avoadl wordt een gecostumoord ijsfeost voorbereid. In beide gevallen zullen prijzen werden beschikbaar gesteld, die door e«n onpar tijdige jury zullen woorden toegewezen. Nu het prachtig winterweer is on de wind nagenoeg is verdwenen, zullen de ijsfeesten in Spiermglioek zeker wel' be langstelling trekken. Ieder moet zoowel hedenavond als mor gen voor zijn. eigen „attributen" zorgen. Morgenmiddag wordt een hardrijderij voor jongens van leden gehouden. De leef tijdsgrens is 16 jaar. De baan zal flink lang zijn De ijsbaan is weer prachtig in orde. Op ecmigcn afstand voor de ooinsuniplielenC was het ijls iets omhoog gewerkt. Die verhevenheid is wcggescliaafd m door water op het ijs te laten is weer een waterpas vlak ontstaan. Gisteren moest dat nieuwe gedeelte nog ontzien warden, vandaag is de geheel© baan weer vrij. De binnenbaan is gereserveerd voor he.n, die liet schconrijden bcoefetnein. Ordelijke mensclien houden zich aan de aanwijzin gen, die het bestuur, ook 'ten aanzien van het gebruik der banen, verstrektI Dat is ook in het belang van jle veiligheid ew voorkomt botsingen. IJshockey. Er heeft zich een gro-ep schaatsenrij ders gevormd, die ijshockey gaat beoefe nen. Het bestuur van de S. IJ. V. heeft daarvoor een gedeelte van de ijsvlakte gereserveerd. Morgenmiddag half 3 zul len de eerste oefeningen woorden, gehouden en a's het vriezend weer -nog waf aa'n houdt, zal dc volgende week oen wed strijd gespeeld worden tegen, de ij'shockey- club Kralingen. Ode niet-lcden der S. IJ. V. kunnen! thans toegang tot de haan verkrijgen. Op de Poldervaart wordt vandaag druk gereden. Hedenmiddag waag Ion zicli oomiite! schaatsenrijders op de Korte Haven, die echter spoedig weer verdwenen wardn. Dc scheepvaart. De rivier tegenover de stad' is geheel diet zwaar drijfijs bedekt. AUe stoomboot- diensten, b.v. 'die op Ilellevoelsluis, Beier land, enz. zijn stopgezet. Alleen de dienst cap Pernis wordt nog onderhouden. Hedenmorgen heeft de sleepboot liet ijs in de Buitenhaven en Lange Haven weer gebroken. Later moest do „Schiedam' dienst doen om een loods aan boord to brengen, daar dit met een vlet niet moer mogelijk is. In de Mühclminahavcin, waar het ijs zich achterin nogal ophoopt ruimte gemaakt voor een schip, dat hier verwacht wetrdt. Hedenmiddag zou de Nieuwe Haven esn de Westerhavca weer worden opengebroken'. Tochten maken. Het baantje rijden gaat velen reeds oen beetje vervelen en dei echte schaatsenrij ders denken aan tochten maken, waaraan velen zulke prettige herinneringen bewa ren uit vroeger jaren. De traditioneele tocht naar Gouda kan worden gemaakt over lret Goudsche kanaal of via Zevenhuizen. Om via het Goudsche kanaal te rijden doet men het best op te stappen aan d© Groenevetering, een eindje den 's-Graven- weg op. De route over Zevenhuizen, die iets verder is, begint bij de Rotte. Het ijs is echter voor geen van beide routes erg best. Wil men een tocht slechts in één richting maken, dat doet men verstandig die van Gouda uit te beginnen, omdat men in dat geval den wónd in den rug hoeft. Een tocht, dio de ZuiJ-Iïollandsche Ms- bond ook aanbeveelt, loopt van Vlaardin- gen naar liet Zuiderpark in Den Hang, De route gaat van \1aardiugen over de Zwet en de Rijnwatering naar Wateringen en vandaar via do Laak naar het Zuider park te 's-Gracenhage. liet ijs voor deze route is betrouwbaar, hier en daar zijn bruggen gemaakt en het ijs is goed, ofschoon er niet overal ge veegd is. liet is niet mogelijk om via Delft Den Ilaag per schaats te bereiken. De koude. Weer een laagte-record I Volgens een medcdeeling, 'die we van de iiliaalinrichting van hot Kon. Meteor. Instituut te Rotterdam ontvingen, was dc laagste temperatuur in deze vorstperiode geconstateerd 11 graden Celsius. Die tem peratuur werd hedenmorgen 6 uur gere gistreerd. De laagste temperatuur was tot giste ren 10.8. meter aan -8.6on: 2 uur -5 en om kwart over drie —4.8 graden Celsius. De zonnekracht doet zich reeds terdege re- voelen. s Korfbalclub „Selsr H«u". In de gisteravond' gehouucu -Wiver gadering van de Korfbalclub „Scundam" is besloten tot het organiseeron van een feestavond op Zaterdag 4 Maart, in Go- bouw Eendracht. Voorts zullen maande- ijksche clubavonden worden gehouden. Nieuwe zaak. Morgenmiddag 12 uur wordt hot café- billard (vergunning) Van Rijn, Julianalaan, hoek Burgomeoster Knappcrüaan, geopend. Verheelde en geveilde goederen. Noiaris H. B. E. Blaisso te Schiedam en J. K. Sadéo to 's-Gravenhage, Verkocht, 27 Jan. 1. ten huis met tuin en ged. uitpad te Schiedam, Noordvesllaau 42, groot 8 A 62 c.A. In veiling f2300, verkocht voor f2310. 2. Een dubbel fabriekspand met open grond en ged. straat, to Schiedam, Noord- vestsingo! 57 en 59, groot 9 A. 7 c.A In veiling f3600, verkocht voor fS500. Notaris P. Schaberg. De Bouwmanswoning hcs.aarido uit woon huis, stalling, schuren, hooiberg, meslpul, mol bijhehoorend erf en open grand, tó Kethel en Spaland aan den Polderweg nora- mer 69, te zonnen groot 12 aren 93 &.A. In veiling f4600, verkoeld voor f5400. AGENDA. Sollied am. Pandora, Hoogstraat. Filmprogramma. 27 Jan. II, K, Volksbond. 8 u. Schie dam's Mannenkoor Orpheus. Win- terconcert. 27 Jan. Geref. Jeugdhuis, S u. A-R. Kies- vcroeniging. B. G. Iloogendam, over: Gemeente financiën in cri sistijd. 2Jan. Zaal Harmonie, S u. Prijsuitreiking Schielver. De Roos. 2S Jan. Zaal Harmonie, 8 u. Soirée Onder ling Belang. 31 Jan. Geb. Soo. Belangen, 8 u. Ned. Ilerv. Knapenvereeniging op G. G. „Luc- tor et Emergo". Jeugdavond*. 31 Jan. Geb. Eendracht, 8 u. Feestavond Voetbalver. D.E.S. 31 Jan. Geb. Eendracht, S.15 u. Har- tmonia. Lezing van den heer Walt ever: Parapsychologie. 1 Febr. Musis Saerutn. 8 uur. Uitvoering fluitclub „Harmonie". 2 Febr, Groote Kerk. 2e Kerkeraadslozing, ds. J. S. Hartjes over: Jezus en de economie. 4 Febr. Geb. Eendracht, S u. Uitvoering het Nieuwe Schied. Tooneclgcz', 4: Febr. Geb. Eendracht, 8 u. Propaganda- avond N.B.A.S. afd. Schiedam, 11 Febr. Geb. Eendracht, 8 u. Feestavond Voetbalver. D.S.L. 16 Febr. Volksgebouw, 8 uur. Voordracht met lichtbeelden en films van Max K. \V. Gerisch, over: Het Zwarte Woud. Rotterdam, lieden e.v.a. Tivoli Schouwburg, 8 u. Bouw meesters revue Dat 's goed be keken Capitol, 2.15 u., 8.15 u Das schone Aben- tour; De vaische tenor. Grand, 2 u,, 7 u„ 9.15 ui. Griifin Mariza. Luxor, 7.30 u„ 9.30 u. Strafzaak van GeJdorn. OJvmpia, 7 v., 0.15 w. Het drama der wol kenkrabbers; Op leven en dool. Ooster, 8 u, Mati IlariDe bravo zondaar. Prinses, 2.15 u„ 8.15 u Ronny. Roxy, 2.15 u„ 7.30 n, 8 30 u. De gele kaart; Meisje van Montparnasse. Royal, 2,15 u,, 7.15 ui, 9,15 u. Kikt Scala, 2 u1., 8 u. Mati-llari, Studio '32, 2 u., 7 u„ 9.15 u. Die drei groschen Oper. Thalia, 2.15 u,, 7 u., 9.15 u. Oougorilla. gocaawra m -T-LEEUWARDEN- A den, tegen v. d! P. 1 jaar en tegen de R. ook 1 jaar gevangenisstraf. Voetbal. IC N. V. B. De KL N. V. B. hoeft allo wedstrijden voor a.s. Zondag afgelast. Wielrennen. De Brusselscl» zes- el aagsch e. Pijlnenhurg en Schön bobben met ecu ronde voorsprong op Charlier—Deneof de zesdaagsche van Brusi-d gewonnen. Capitol theater. Ter gelegenheid van het optreden van den hoer André de Jong als directeur van het Capitol-theater zal Donderdag 2 Fe bruari a.s. in dit theater oen gala-voor stelling worden gegeven. Als hoofdfilm zal dien avond worden vertoond „Menschen in 't hotel"naar do roman van Vicky Baum van dien zelfden naam. Voor Rotterdam en omgeving is dat do première voor dezo Metro-Goldwyn-Muyer- film. Fietsdieven. Het O. M. bij do Rolterdamsche recht bank cischle wegens rijwieldiefstallen ge pleegd op den Linker Maasoever aldaar te gen v. G, 8 maanden gevangenisstraf; E. tuchtschoolstraf van 8 maanden; O. 6 maanden gevangenisstraf; L, 8 maanden tuchthuisstraf en daarna beschikkingstel ling van de regeering, en S. een geldboete van £40 of 20 dagen hechtenis. Inbraak. Het 0. M. bij de Rotterdamsche recht bank eischto wegens inbraak en poging tot diefstal in de woning van den 70-jari- Iledcnmorgen half 12 wees de Üiermo- gen P. te Hoogvliet togen v. S. 10 maan- Hoofdkantoor Opslagfil. Zag, cn Selmv, In Den Ilaag. Vanwege do gemeente 's-Gravmhaga wordt warm. voedsel tegen lagen prijk ver krijgbaar gesteld. In Groningen. Een aulo met eenige personen js het Schildmcor met goed gevolg overgestoken. Ik Silczië. In Silczië vroor hel gisteren 42 graden Celsius. De 22e R.A.I.-tcnloonslclling. te Amsterdam. De 22o R.A.I.-tcntoonstelliag welker poor ten hedenmorgen voor het publick zij'n geopend', heeft, der traditie getrouw, een voor-bezoek gehad1 van ecu groot aantal persvertegenwoordigers, dat in de gelcge-n beid' is ig|CSf>eM' tot bezichtiging dér zeer vele stands, onder geleide van leden van. het tentoonstollingscomité. De lie.er J. Leonard' Lang, voorzitter van dit comité, heeft o-p deskundige en over zichtelijke wijze liet bizondere en wetens waardige van deze tentoonstelling in al- gomeene trokken uiteengezet. De 10e R-A.L exposeert in 1933 haar personenwagens, bedrij'fsmateriaal, motor rijwielen benevens toebehoorende ond'er- deelen in een ruimte, die de majesteuze oppervlakte van 13.000 AI2. beslaat De tentoonstelling brengt niet alleen dé allergrootste vrachtwagens, trailers met ben zine- en Dieselmotoren, niet alleen, de ge bruikelijke personenwagens, maar boven- dien en dit typeert deze tentoonstelling; zeer in het bizonder na de G- en S cy- linder-invasie van vorige jaren de lich tere, zuinige auto, die weinig kosten vraagt en toch alle comfort en bedrijfszekerheid' biedt. Wij hebben in ons land1, wanneer wij do Nederlandsch Fordfabriek en do Krom1- hout-motorenfabriek uitzonderen, geen eigen automobielindustrie en waar in andere landen steeds het inhcemsohe fabrikaat ovcrhocrsc'bt, daar kenmerkt de Nedierland- scho tentoonslclling zich door oen groote verscheiden head ook van landen, die op deze expositie vertegenwoordigd zij'n. Wat op deze tentoonstelling ook zal opvallen is de vervolmaking van hot motor rijwiel, do vervolmaking vooral van het liditc motorrijwiel en daarnaast ook de hulpmotor, die voor twee- en driewielers al meer en moer gebruikt wordt. Deze laatste worden hier tentoongesteld' door de voornaamste Nodorlandscho rijvi fabrieken. Zeer belangrijk oo*k is de inzending van de Nederlandsch o fabrikanten van trai lers en koetswerken voor vrachtwagens en omnibussen. Nederland' moge dan geen com plete automobielindustrie hebben, liet kan. in ieder gevai wijzen op een uitnemende carosseriefnbricage, welke do vergelijking met liet buitenland glansrijk kan doorstaan. De smokkelarij. Baf Sittard reed' een smokkelauto in volle vaart een douanebeambte omver. Do mani werd levensgevaarlijk gewond'. Brand. Te Zegwaart js door onbekende oorzaak! de zuivelfabriek Zeolandia, gededtellijTk uit-' gebrand. Trcinrijluig verbrand. Nabij Arnhem ontstond brand in een! wagon van eon locaallrein. Do reizigers trokken aan de noodrem on kenden ongö. deerd den wagon verlaten. Man heeft dén! brandenden wagen op dood spoior gezet cn daar laten uitbranden. Overreden en gedood. Te Oosizann is do wegwerker II. brj liet oversteken van de Spooilija door een goederentrein gegrepen cin gedood. Door koude bevangen. Op den Terbregschcnweg te Rotterdam is een zwaar gewonden man gevonden did door de koude was bevangen en logon dd straat was gevallen. "Vrouw in brand. Door t,e dicht bij de kachel to komen' zijn d'c kleeren van mej. v. D.v, d1. II. aan de Korverslraat te Rotterdam inbTaïidi geraakt. De vrouw werd ernstig gewond1. Geen malaise. liet is een verblijdend bericht, dat In! dezen moeilijken tijd', waarin vele in- dustrieeie ondernemingen het bedrijf heb ben moeten stop zetten, een fabriek td Beverwijk zich niet alleen door de moei lijkheden weet heet te slaan, maar tot uitbreiding kan overgaan. Do Yeroenigdo Chemische Fabrieken! Cela-Bever", dio met 40 tot 50 men schen werkt, is bezig baar bedrijf uit to

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2