HONGARIJE HEEFT VERDIEND GEWONNEN. wacht ön, can Hongaar nog juist in hot doel kan opstellen om hel schol te- koerein. Ovcrigons ia liet spel' cmi vlug en mei als voor do rust. Eln het blijkt meer du meer, dat do voorhoede verreweg het zwaksto dieet Vnsn. einze ploeg is. Vooral' do mid voorplaats eu de rechl s biinueuplaals is zwak bezet em het is duidelijk, dat het sjrel der andoren hieronder moest lijden. Het klopte Wels. niet, er werd mot ie veel energie gespoeld z.cn- der dat het inultig effect daarbij even grotot was. Do Groninger Bonsema hoeft or overigens wol! liet oog iiii au hij is de schutter in onze 'voorhoede. Eenmaal ziet hij kans legen de paal te trappen liard springt de bal hot veld weer in waar IWiela klaar staat oni naast te schietend Even to voien: heeft van der Aleukia mi prachtig safe verricht hij een schot van Gscli. Hongarije leidt. Lang is het nog onzeker, wie zal winnen, In» tuitief voelt men, dut hot elftal hetwelk thana een punt maakt, vrijwel zeker do zogo beha,alt. Als na snel opbrengen van Titkos deze Voor doel plaatst, begrijpen van der Meuten en vam| Run elkaar verkeert, ziji lalcin ALai'kos vrij spel, die weer retourneert en van eenigo meiers afi- stai.ul kan Telcky gemaikkelijk «1 onhoudbaar het winnende punt scoren. Er is dan mag ongeveer een kwartier Ie spelen. O'nze middöniinio raakt ongeveer uitgespeeld, voor at Amdcriessen kan het tempo niet geheel meer hijihonideltr. De voorhoede tracht door enthousiast werken nog den gelijkmaker te scoren. Ben schot van Gseli houdt van der Mouten slechts door den bal tot hoekschop te verwerken. Even komt Holland nog opzetten. Do Hongaren ga,an treu zelen, vooral keeper Szabo heeft er een liandja van em tijd te winnen. Eeinigo gevaarlijko momeinkn voor liet Urm!- ganrsche doicll ol,listeria nog, doch niois baat. Eaaige earners blijven ook al zonder resultaat, als scheidsrechter Laingenus' fluitje voor hint laatst weerklinkt heeft Hongarije met 21 odhi benauwde zege behaald. Een nabeschouwing. De cijfers geven de verhouding goed weer. In het veld kon men gedurende den getreden wedstrijd niet bepaald van oen ov-erwichit van een der partijen spreken. Op enkelo momenten was er sprake van eon besliste meerderheid van Hongarije, doch ook de Hollanders zijn in beide helften menigmaal niet van liet Hongaarsclre doel weg geweest. DCt verloop komt ook tot uiting in hot aantal corners, dat elk dor palrijen te nemen kreeg. In totaal heeft Nederland negen corners op hot Ilongaarsche doel mogen nemen, terwijl de Hongaren er 7 op bet Ilollandsclre doel namen. Hongarije heeft o.i. echter wel verdiend' gewon nen en do cijfers geven do verhouding wei goed weer. In hot Ilongaarsche elftal zaton geen'zwakke punten en al speelden lang niet al tl spelers even goed', failures waren er niet. Dat was bij de Hollanders wel hot geval en do schaal had zeker anders doorgeslagen, indien wij eens ter zijnertijd een betere voorhoede hobbcn. Want onze voorhoede heeft in letterlijken en figuurlijken zin den wedstrijd! verloren. Do zwakke plekken waren in de eerste plaats Lagendaal en in -de tweede plaats van der Broek. 'Over het spel van tien Xerxesman zijn wij uit gepraat, we mogen gerust schrijven, dat wij hem legen België niet meer in bet veld zullen zien. En van der Broek was maar zoo, zoo. Wel toonde hij ie[s meer initiatief te hebben, wel was hij een goede doorzetter, maar dat waren toch do eenigo goede kanten, van zijn spel. Zijn schie ten was slechlt en „..sehiodde nimmer op tijd. Steeds duurde het te lang voordat hij don bal in zijn macht had en de snelle Hongaarscho achter hoede was er lang bij voor de P.SAVer gelegenheid kreeg zijn schot te lossen. Van spel venkelen za gen wij weinig, over het geheel genomen pres teerde hij maar matig. Hij heeft geen fantasie genoeg, hiijl kan geen ope ningen maken, weet niet to profitoeren van de fout- ten van den tegenstander. Ziija spel is t,e droog |mr succes te lrebbon in internationale wedstrijden. Hij

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 8