week' tegen de kampioenen voorspelden we van- zelfsprekend oa'c oen overwinning logen V.S.V. De Vei zonaren boten echter zoo hard van zioiil af dat wij voor de blauw-witton het ergste vrees den. Het spel van V.S.V. „ligt" de Schielani- mers niet erg. Het gaat oen beetje hard, vaak! bij hot ruwe af. Referee Weber gedoogde dit echter niet en strafte on verbid'lelijk!. Tot 20 mi nuten na de rust was de stand nog gelijk (22). Toon kregen v. d>. Tuijn en v. Oort het even op 'hun heupen en beiden scoorden ieder 2 maal, betrekkelijk kort na, elkaar. Deze goals kwamen hooi regelmatig uit keurige voorzetten en uit handig en stevig doorzetten van v. Oort. De wijze waarop V.S.V. hierop reageerde Was zeer te laken. In de lijn lag zeer natuurlijk dat V.S.V. er nu een schepje op zou gooien om het verloren terrein eenigszins te herwinnen. Inplaats daarvan kregen we hunnerzijds een akelige verlooning. Eenigau geloofden liet wel ea voer den ongeveer niets meer uit, anderen deden al het mogelijke om de Schiedammers te „kraken", vooral de onbehouden rechtsachter Van Zutphem. Ook keeper v. d. Wjndt demonstreerde zoo'n beetje. Neen, do Velzenaren hebben oen slodhtén indruk in Schiedam achtergelaten. liet woord „sportief" komt niet in hun -woordenboek voor. Wat het spel betreft: Voor de rust had dit van geen van beide zdj-'ea kets Ui hAokenen on ging do strijl gelijk Daarna lieten .echter de Schiedammers zidh «a hun beste zijll.o kennen en scoorden in deze 2o helft liefst vijfmaal. Speciale vermelding verdient ditmaal zeker do .lange stevige mid voor dor blauw- witten v. Oort, die in dezen weJsti'ijd driemaal wist te scoren. Op verkeliij'c zoor fraaie wijlz» scoordo li'ij de goals. Ook z'n spel was vorder zeer bevredigend en doorloopend was hij een ge- vaar voor de Velzenaren. V. d. Tu'ijln dia voor rust weinig of niets pnestoerde verraste do-or kort na elkaar twee juweeltjes van doelpunten te ma ken. Do verste een magnifieke kopbal, de tweede een absoluut onhoudbaar sdiot iu de uiterste bo venhoek. Zoo won Il.-D.V.S. ten slotte met groote differs en stelde zich tegelijkertijd zoo goed als in veiligheid. Dij ll.-D. V. Sv mag verder nog d.en lloel ge noemd worden di,e op een zeer goeden wedstrijd kan terugzien, terwijl v. d1. Endo in do tweede helft keurig op dreef was. Rcfor.ee Wieher was zoor goed voor z'n taak herdoend. Hij liet niet toe dat V.S.V. haar ruwe spelwijze kon doorvoeren, wat wol niet naar de zin van de hoeren was, die daardoor eenigszins werden gieormd. Op resolute wijze hiekl de heer W'eber de teugels in handen en bracht dezen las- ligert wedstrijd zoodoende tot een goed eind. Blij V.SV.. viel speciaal rechtshalf de Boer op en de linksachter v. d. Gri-endt. Over den wedstrijd het volgende: Het begin is voor V.S.V. en Beun krijgt al spoe dig een hard schot van v. Osch te verwerken. IVan der Tuijn krijgt van v. d'. Griend een keurige pass, v. Zutphen is gepasseerd, doch door den bal te hard voer zich uit te spelen, gaat deze kans voor v, d. Tuijn teloor. Plotseling doelpunt V.S.V., als de linksbuiten na een snelle door braak voorzet en v. öseh van dichtbij sdoort Lang duurt bet niet, of Iï.-D.'V.S. maakt gelijkt Van der Tuijn achterhaalt een bal on kan hein juist nog voor doel plaatsen. Tussoheu verschil lende V.S.V.-ers in gelukt het v. d'. Vaart toe' nog te scoren. Beide doelen vorkeercn nog mor maal in gevaar, doch do verdedigingen blij voorloopig de baas. Rust gaat in met stand 1—1, Na do hervalpng geven do blauw-witton al, spoej dig een veel doortastender spel te zien. Vooral v. Oort weert zich geducht. Op schitterende wij re weet hij 1I.-D.V.S. de leiding te bezorgen en v. d. xl SPAARBANK i' Kantoren: Lange Haven BO on Leliestraat 1 Windt onhoudbaar te passeeren. Il.-D.V.S. beeft thans het beste van het spel. Uit een scrimmage voor het Schiedamsche doel, waarbij de verdedi gers den bal niet kwijt konden, maakte V.S.V. gelijk, 2—2. Verwoed wordt er nu om de leiding gestreden. Een voorzet van links vangt v. Ooit op zijn hoofd op on voordat do hal den grond Icrijgt, knalt hij hem ineens langs v. d. Windt. Een juweel van con goal. Van der Griend ver wisselt nu met v. d. Tuijn van plaats en laatst genoemde gelukt het roods spoedig om een voor zet van Bergkottc schitterend langs v. d. Windt te koppen, -i—2. Nog geen twee minuten daarna knalt dezelfde speler no, 5 langs v. d. Windt, na goed spel van v. d. Griendt. V.S.V. gaat het nu wat „harder" probeeren. doch referee Weber geeft hun die kans niet. Van Oort vooral wordt stevig op den huid gezeten. Toch gelukt het hem tegen het einde alleen er tusschen uit te trekken en langs de uitloopende keeper in het net te trappen, liet verdere gedeelte van den strijd beeft niets om het lijf. V.S.V. geeft zich gewonnen, hetgeen door do vcscrhillcndc spelers op diverse wijzen wordt gedemonstreerd, lie wedstrijd gaat uit als een nachtkaars. PROBCEfV CCN& zoo'n OOtUPUNT re.'MAKEN. Ml NO 1820 SCHIEDAM

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6