ten vlotte wedstrijd, die onze stadgenooten hadden kunnen winnen. Een 3- 0 achterstand bijna geheel ingeloopen. De laatste wedstrijd is voor de pauw-witten in een kleine nederlaag geëindigd. Het is de Schie dammer trouwens nog nimmer mogen gelukken gunstig resultaat ia „do Zam" te Iwreiken Dit maal echter hebhen ze de overwinning voor het grijpen gehad. Z.F.C. liep al erg hard van stapel en in minder dan no time hadden de hoeren reeds" een 3—0 voorsprong. Linksbuiten Kolf was al buitengewoon gooi op dreef Eenigo ver voor- nit gespeelde ballen wist hij door z'n groote snel heid nog i® achterhalen en fraai voor doel te plaatsen, waar v. Maren en Steens wel voor de rest zorgden. Dit- gebeurde juist op momenten dat de blnuw-witton sterk in den a.xnval waren, overrompotende doorbraken dus. Hiermede had ZF.C. dan nok al haar kruit verschoten. Hoewel de Schiedammers legio kansen kregen on den achterstand in te loopcm, lukte dit voor de rust niet. Zeer goed verdedigen vain koepor en links achter waren hoofdoorzaak Niettemin pleit het niet voor de aanval sl in ie, die van rechts en links voldoende gelegenheid kregen, dat ze niet eenmaal zelf wisten te scoren. Na de rust ging liet hoe! wat beter.- In 2 minuten scoorden do blauw-witton 2 goals. De 3c goal betcckend© slechts 'n kwestie van tijd, meende men Van Oort beukte ver buiten bereik van dan keeper de kt Een schot van v. d. Tuvn trapte de op den grond liggende hack van dein doellijn. Het lukte niet. Bergkotte, ondanks z'n keurig spel, zette steeds vee! te scherp voor, zoodat z'n voorzetten sleeds een prooi voor de u its lekende Z.F.C.-doolmain, werden. Het slot kwam met een kleine neder laag, die zeker niet verdiend was. Z.F.C. kreeg ditmaal meer dan haar toekwam. Behoudens het eerste kwartier waren de Zannkainfers bctrekktolijic ongevaarlijk en Beu'n hoef! het dan ook niet druk gehad. Van de Sohiednmsche backs was De Bruin de boste. In v. d. Kolf liaid hij een uiterst lastige tegenstander, die hem in 't begtn nogal eens te glad af was. Na de rust echter ki-eeg hij totaal geen kans meer. In de half linie ging het Weer. aardig en daar deed vooral na rust den Hoed goed' Werk. Van de aanvallers waren evenals vo rige week, v. Vaart en de Jong good op dreef. V. Oort had weinig ge-luk en werd bovendien! danig op z'n huid gezeten doior de ZF.C.-spil Kloppers, die h'em geen moment losliet- Van der Tuijn wisselde goede momenten met slechte af. Met de lasligste ballen doet hij vaak fraaie dingen en de eenvoudigste ballen weet hij te verprutsen. Op dte rechiterwing deed Berg kotte weer goed' werk, maar liij besteedde te weinig aandacht aan zijn voorzetten, die wel1 geregeld eer Jnaoie ïengfid hadUe'n1, d'och te scherp werden ge plaatst. Z.F.O. is aan hfet aftakelen en is niet meer het stoere team: van enkele jaren terug. iWet ontbrak van 't Kaar, doch' aan diens plaats- SCervapger lag het .zieker niet. lOver het geheel genomen was liet een vlotte en snelle wedstrijd, met aan beide zijden zeer goede momenten. Teil slotte kunnen we met de prestaties van de blauw witten van dit seizoen nog best tevreden zijn. Zo- ven punten uit de laatste wedstrijden is op zichzelf ii) deze afdecling al oen krachttoer. Do wedstrijd werd vanzelf sprekend in de boste ver standhouding gespeeld. 'Over de wedstrijd het volgende. Van meet af aan wordt er in een straf tempo begonnen. De Schiedammers zijn het meest aan vallend, maar weten van de geboden kansen geen gebruik te maken. Een keurig door v. Oort vrijge maakte! bal schiet deze keihard op doel. Een der backs verandert de bal echter van richting. Kloppers .krijgt op het middenveld den bal on kogelt hem naar den linkerhoek, waar v. d. Kolf liet leder juist nog te pakken krijgt, iets naar binnen drijft en aan v. Maren geeft, die keurig scoort. Een minuut later herhaalt zioh het zeilde spel. De Bruin kan er juist niet bij en weer door toedoen vain Kolf ontstaat het 2de doelpunt. Aan den anderen kant kopt v. d. Tuijn op fraaie wijze een goed genomen corner juist op de lat. Een schat vmu v. d. Vaart had beter lol '.verdiend en ketst via de paal achter. Wanneer Kolf liet weer op zijn heupen krijgt, passeert hiji alles en lost ecin formidabel schot, dat Beun keurig weet te stoppen. De toeloopende Steens heeft daarna echter maar voor het inlrappen. Rust gaat in met stand 30. Na de iluo zijn de eeiste aanvallen weer voor IKr.D. V. S. Geregeld ontstaan er zeer gevaarh|ke momenten voor hot Z.F.C..doel, dat op safe wijze wordt lii'-dicrmd door den'Zaansciien doelman, Een eiiotmo kei van v. d. Vaart stopt hij op buitengewone wijze». Eindelijk komt het eerste te- genpunt als de Jong gocil voor doel zet en Ge bal bij v. d. Vaart belandt, dio zich niet (bedenkt en keihard inscl'uet. Direct na de aftrap nemen de blauw.witlen do bal weer over. Er ontstaat een lievigo scrimage 'voor tot Z.F.C..(loei waaraan v. d. Tuijlri eön oiind maakt door no. 2, in 't inet ;to deponeeren. Steeds weer komen de Schiedam mers terug. De tegenaanvallen der Z.F.C..ers heb ben niet veel om 'tlijf. Eenmaal echter brak v. ld. Maren allleen door maar miste hopeloos op eeni. ge meters voor doel. Van Oort loste eens een kogel die via do paal en eenige Z.F.C..ers over den doellijn huppelde. Een dor backs wist op den grond liggend een zeker doelpunt te voorkomen en trapt den bal voor do voelen van de toesnellen- lendo v. d. Tu'ij'n weg. Een kopbal van V. Oort gaat rakelings over. Er wordt vinnig gestreden, maar boe de ih.D.V S.-ors tot ook probeeren, het luid hen niet om de welverdiende gelijkmaker te scoren.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 3