WA/«DAT WIEL 11 RAAIT ADVERTEER1 KOOPT ALLEEN SPORTBLAD. GROOTE OPLAAG fler draait een wit broekje voor je in elkaar. Je ihart heeft van vreugde, als je je eel's (en com petitiewedstrijd mee mag spelen voor don „groo- ten" voetbalband, en als je voor do eerste maal „het net hebt doen trillen", als je „na de thee" voor je elftal de „winning goal scoort". Dat is pa3 ware voetbalvreugde en waop aarde is daar in dien tijd mee te vergelijken? Maar langzamerhand komt de kentering. Je wordt zeventien, achttien, en je hebt wat te diep ju een paar donkere, bruine, blauwe of zee groene meisjesoogon gekeken en je wordt je eer ste liefde ontrouw. Je voelt je meer aangetrokken tot de dancings, en als het eens misloopt smoor je je liefdessmart in een tweetal slappe Cats j es. En de voetbalschoenen liggen vergeten. Ja een hoekjemet een paar dikke, verharde brokjes klei tnsschen de dopjes. Totdat je op een zekeren dag tot de ontstel lende zekerheid komt, dat je bod'dy toch nog jnaar verbazend weinig hebben kan. Dat stemt tot nadenken I Eventjes dertig en dan al aftandsche neigingen? Je staat toch waarachtig nog niet met één been in je doodkist? Daar moest toch wat aan te doen zijnt Als je weer eens.... ging voetballen? Je oppert bedeesd dat plan tegen je vrouw, en ze kijkt je aan, of je van plan "bent, 'de 'maan te gaan plukken. Maar d.at stijft je juist in je plannen. Eens eventjes laten zien, dat je nog jeugdig genoeg bent, dat het aankomend embonpoint met gemak weg te werken zal zijin. En je begint siicikum' tot groote vroolijkheid van je ega, allerlei oefe ningen ter voortraining te maken Je brengt het tot veertig opeenvolgende diepe kniebuigingen, je holt een koer of twintig do zoldertrap op en af, tot groote ontsteltenis van de kat, en je ligt weer net als een baby met je boenen in do hoog te, om de lenigheid val je beenspieren te her- wlinnen. E|n dan breng je ontzetting in do ge lederen van de elftalcommissie van de kantoor- club ,waar je je aanmeldt als „werkend lid". IVVat moeten we met dat stukje „oude roost?" gaat het om in hun hoofden, maar ze noteeren je niet een beminnelijk glimlachje. Dan eindelijk komt het groote moment! Na een rustpoos van veertien jaar, zal je weer voor het eerst match spelen. En hobbelend als een oud karrepaard sleep je jo karkas over de getuige, groene weide, je geeft den bal venijnige opmep- pen, en je verwondert je er over, dat dat el lendige ding niet meer precies wil, zooals je je dat dacht, en dat het maar oen meter of tien, twintig rolt. Na een kwartiertje blaas je als een stoommachine en je scharnieren piepen, als een slecht gesmeerd slot van een oud tuindeurljo. Je milt, die je in jaren niet gevoeld hebt, mani festeert haar aanwezigheid. Maarje houdt vol. En al blijf je dan ook eon meter of hrjjf- tien achter de voorhoede hangen, al kan jo het tempo niet voJgein, je doel je best met een kop- pige energie, je vecht met de woede der wan hoop I Je fceamgenooten hebben er voor gezorgd, dat een 20 achterstand werd ingehaald, maar- het wordt weer 32 voor de tegenpartij. Em dan komt het glanspunt van je „wederopslandig". Ja bent op een meter of 10 vain het doel van Ide tegenpartij, en de back is zoo vriendelijk den bal op een presenteerblaadje voor je voeten te leggen. Verbouwereerd schiet je. Het is een schot, waar je je vijftien jaar geleden voor geschaamd zou hebben, maar je hebt aan biljarten gedaan en je hebt den bal nu „rechts effect" gegeven, Zoodat de keeper, die in aanbidding op z'u 'kinicëm is gezonken het ding niet kan bemachtigen, en! het tergend effectvol in het uiterste hoekje vaml (het doel huppelt. Je hebt gelijk gemaakt Em na de rust, als je wat meer zelfvertrou wen hebt gekregen, gelukt het je eon enkele maal een paar tegenstanders te „vernikkelen", en je geeft een voorzetje, waaruit het vierde doelpunt ontstaat. Even later zorgt em ander voor num mer vijf en je elftal wint met 53. Bescheiden waren je prestaties, maar don smaak heb je te pakken. En zelfs het gevoel, dat je den volgenden dag hebt, alsof je lichaam in een moderne wasclimachine heeft gezeten, is iniet in slaat het nieuw-onhvaakle enthousiasme te dooven. Ein met het lichtende voorbeeld vain Dr. Jan] Thomée voor oogen, verbeeld jc je, dat je ook nog wel een kleine twintig jaar mee kunt IEDEREEN DOET 't Telefoon 68486 in rilt

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 8