Filmnieuws. Jubileum dr. R. H. M. Geerdes. De receptie. t Tijdens de receptie, die dr. R. H. II. Geerdes g:stexmidda.g hield tor gelegenheid van het feit. dat hij zioh 25 jaar gelei den als arts hier ter stede vestigde, gaven later op den middag nog blijk van hun belangstelling: dr. E. J. de Ranitz, school arts en leider van het Bureau van de vereeniging tot bescherming van zuige lingen curatoren en de rector van hel gym nasium de heer dr. A. H. de Rnïtjn, directeur van het Gemeente Ziekenhuis; de Geneeskundige Kring Schiedam; de Bond van groote gezinnen, afdeeling Schie dam; R. K. Vereen, tot uitzending van kinderen; de burgemeester, de heer 11. Stulemcijer en wethouder mr. Al. AI. van Velzen; de afdeeling Schiedam van liet Algem. Ned. Verbond; bestuursleden van bet R. K. Weeshuis, vergezeld door twee weesmeisjes, die een aardig versje voor droegen en ook een cadeau een vaas aanboden. 's Avonds is het feest in infïemen kring voortgezet. De dr. Noletstiehting. T»t uitbreiding; besloten. Naar we vernemen, heeft het bestuur van de dr. Noletstiehting besloten over te jgaan tot uitbreiding van bet R. K. Ziekenhuis. In den tuin, aan de zijde van het Juliana- park, zal een vleugel worden aangebouwd van twee verdiepingen. Het nieuwe ge deelte wordt dus even hoog als thans het middengedeelte van het front. In den nieuwbouw zal worden onderge bracht de polikliniek en zal ruimte komen voor 25 bedden. De aanbesteding kan over drie weken tegemoet gezien worden; bet zal edbler wel IVe jaar duren, voor do uitbreiding, die onder leiding van den architect J. van der Laan zal geschieden, volledig m ge bruik genomen ban worden. Ernstig verkeersongeval. In de Lange Nieuwstraat. Hedenmorgen, omstreeks half 12, heeft in de Lange Nieuwstraat een ernsüg ver keersongeval plaats gehad'. De aannemer, de heer D. K., wonende aan de Nieuwe Haven, reed ter hoogte van het gymnasium op zijn fiets m de richting van de 'Oranjestraat en had juist een paard en wagen ingehaald', dien hij links passeeren wilde. Iets verder stond tegen het trottoir een handwagen en van de tegenovergestelde zijde kwam een vrachtauto van den groentenlumdelaar P. M, v, E, De heer K. remde en wilde achter den wagen met paard bespannen gaan rijden, om de auto te laten passee ren. Daarbij is de heer K. met het wiel van den wagen in aanraking gekomen, omgeslag >n en kwam daarbij juist voor of tegen de vrachtauto terecht. Zeer ernstig aan het hoofd verwond', is het slachtoffer per rijwielbrancnrd naar bet Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Do remmen van de vrachtauto bleken niet volledig in orde te zijn, maar het is de vraag of, als dit wel het geval zou zijn geweest, het ongeval minder ernstige ge volgen zou hebben gehad. Geslaagd. •Rij bet te Rotterdam gGhouden examen slaagde voor ooetumière mej. T. Herwig. Concerten O. B. K. Het Harmoniegczelschap „Oefening Baart Kunst", directeur de heer J. C. AI. Felt- zer, zal in het a.s. zomerseizoen weer openluchtconcerten geven, welke verdeeld zullen zijn in klassiek en popnlam. Het eerste concert, dat tevens het ope ningsconcert zal zijn, wordt a.s. Maandag mm. 8 uur in de Plantage gegeven. Het eerste gedeelte van het program zal ge wijd zijn aan de herdenking van Rich. Wagner. Uitgevoerd- zullen worden de in leiding tot de 3de acte en üe dans der leerjongens uit de opera „De Meesterzan gers van Neurenberg", de fantasie uit de opera „Lohengrin" en do ouverture Rienzi. Het tweede gedeelte van het program bevat populaire muziek. Uitgevoerd wor den o.a. de operapotpourri „Dur und moil" en de walspotpourri „Oude kennissen", sa mengesteld door den heer J. C. Al. Feltzer. In den loop van dit seizoen zaï ook een marscheonoert worden gegeven, wat iets geheel nieuws is voor Schiedam. Nachtelijk klokgelui. Op een zeer ongewoon uur, precies 12 uur, begon in den afgeloopen nacht de klok van de Frankelandsche kerk aan de Nieuwe Haven te luiden. Velen in den omtrek, die dit hoorden, zullen zich heb ben afgevraagd, wat dit te beteekenen mocht hebben. Het antwoord is nog al eenvoudig. Driemaal per dag, 's morgens half 7, om 12 uur 's middags en half 7 's avonds, luidt de klok automatisch. In den nacht van Zondag op Alaanilag ging de zomertijd in en moest de klok verzet worden. Daardoor koii om half 7 gistermorgen de klok niet luiden; dat gebeurde gisteren voor het eerst 's middags 12 uur. Het luiden, dat om 12 uur moest gebeuren volgens de automaat geschiedde om half 7 gisteravond en het luiden van half 7 om 12 uur 's nachts. De automaat d'ced haar plichtI Nu is de zaak weer in orde gebracht en luidt de klok op de vastgestelde uren. D' Ifictsarbcidsbcurs. Gevraagde arbeiddaachten: te 's Her- togenbosch: t erraz zo- v 1 oer en m aker, zelf standig, loon 55 cent per uur; bekwaam carrosseric-moker, moet geheel naar teefcö- ning kunnen werken, loon 70 cent per uur; te AVoespcrkarspch wmciergobcdicai- Ide voor het gemeentehuis, moet gehuwd' zijn en oonig pensioen genieten, salaris f 500 por jaar plus vrij wanen enz. solli citaties voor 20 Alei aan de arbeidsbeurs, aldaar; te Rotterdam: naaisters voor het vervaardigen van uitte dames- en hoeren- jassen, bekend met eleetrische machines; te 's TIage, Arnhem en Tilburg: vrouwe lijk hotelpersoneel. In West-Duitschland kunnen geplnalst worden melkersgezinnen. Het zomeravond-voetbal. Ilct standjiunt van S.VTV. bi de Bondsvergadering van den S. B. L. '0. is, zooals wo gemeld hebben, cioor S.V.V. een motie ingediend in zake het zomeravond-voetbal. Die motie luidt: De Bondsraad van den S.B.L.O,, in vergader ng bijeen in Musis Sacrum op 11 Alei 1933, spreekt den wcnsch ut. de organisatie van den S.B.L.O. in die banen te leiden, dat spelers, georganiseerd in een bij den S.B.L.O. aangesloten vereeniging, nut voor andere bij deze organisatie aangesloten ver- cenigingen mogen uitkomen. De toelichting bij deze motie luidt: In verband met de beslu ten van den K.N.V.B, en R.V.B. betreffende strafmaat regelen tegen spelers, die u.tkomen in niet door deze bonden erkende oompetit.es en de moeilijkheden, welke voor bij deze bon den aangesloten vcreenigingen lueruït voortvloeien, hebben wij gemeend te moe ten trachten, aan toestanden, die deel nemen aan deigelijke competities m de hand werken, een einde to maken. Wij meenen dit te moeten doen door to trach ten een scheiding te verkrijgen tusschen spelers, deelnemende aan competities, uit geschreven door erkende bonden en spe lers, welke uitsluitend uitkomen in des zomers avonds of Zaterdagsmiddags te hou den genoeglijkheids- of amntourscompetiti- ties. Zeker zou onzerzijds tegen liet hou den van dergelijke compctit'cs geen be zwaar bestaan, indien de vcreemgmgen, welke aan erkende competities deelnemen, geen gelegenheid verschaffen aan deze ge- noegelijkheidsoompetities deel te nemen. Thans moet geconstateerd worden, dat van die zijde meermalen drang of zoo mo gelijk zelfs pressie wordt uitgeoefend ten einde dergelijke spelers tot medespelen te aniineeren, zoo mogelijk te dwingen. Dat dergelijke toestanden verkeerd zijn, behoeft geen betoog. Aan de spelers moot de vrije keus worden gelaten in welke vereeniging hij wel of niet wil xr'tkomen. Is deze keus eenmaal gevallen, dan zal hij zich moeien bepalen uitsluitend voor deze vereeniging ml te komen. Het is toch te begrijpen, dat vereent gin gen, die oefenings- ot Irai- ningsavonden organiseeren en daarvoor de moeite doen en kosten maken, zooals liet huren van een trainer, met leede oogon aanzien, dat doordezen gang van zaken ftun organisatie wordt ontwricht Spelers, voor training aangewezen, worden op dien lijd voor zomeravond wedstrijden opgeroe pen; zoodoende wordt k-f, voor onze ver eeniging althans, een onmogelijkheid het streven naai' opvoering van spelpeil en spelverbetering op de juiste wijze uit te voeren. Dm al deze redenen moeten wij als vereenigingsbestuurderen wel streven om deze toebinden op afdoende wijze te regelen en een voor beide partijen, se rieuze voetbalveroenigmgen ©enerzijds en genoegelijkheidS-elftallexi anderzijds, bevre digende regeling in het leven te roepen. Nog afgezien van liet verkeerde van toe standen, zooals bier aangegeven, is het toch ook een onmogelijke toestand dat spelers, waarvoor in de eene vereeniging speeltijd wordt aangewezen, ook in een andere vereeniging nogmaals om speeltij den kunnen verzoeken. Indien aan deze toestanden geen einde wordt gemaakt, kan het toch niet anders, of zelfs bij overvloed van beschikbare terreinen, zou men op den duur toch speeltijden te kort komen. Teneinde te Schiedam op voetbalgebied zuiverder toestanden te krijgen, hebben wij gemeend, deze motie te moeten indienen, die 0,1., streng doorgevoerd, de door ons indertijd ingediende vooreteilen overbodig maken en deze materie algeheel oplossen. Wij bevelen dan ook deze motie in uw bizondere aandacht aan. Stedelijk .Muziekkorps. Het rooster van de muziekuitvoeringen, te geven door het Stedelijk Aluziekkorps m dit seizoen, luidt: 14 Alei Zondag 1 uur. 24 Alei Woensdag 8 uur. 4 Juni Zondag 1 uur. 14 Juni Woensdag 8 uur. 25 Juni Zondag 1 uur. 5 Juli Woensdag 8 uur. 10 Juli Zondag 8 uur. 28 Juli Woensdag 8 uur. 2 Aug. Woensdag 8 uur. 13 Aug. Zondag 1 uur. 32 Aug. Woensdag 8 uur, 31 Aug. Donderdag G uur. 6 Sept. Woensdag 8 uur. 17 Sept. Zondag 1 uur. 27 Sept. Woensdag 8 uur. Al deze concerten worden gegeven, m de Plantage. AGENDA. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Filmprogramma. ster, Lou Bandy inZijn beloo ning. 16 Mei. Gebouw Eendracht, 8 uur. Natio naai Jongeren Verbond. Sprekers: ds. De V'eij Mesdagh en mr. O. Verdoom. 16 Alei. Musis Sacrum, 8 uur. Uitvoering Euphonia. 16 Mei. R.-K Volksbond, 8 uur. Weldadig- licidsuitvoering R.-K. Blindenzorg 17 Mei. Rijks HR.S,, 8 uur. Vereen, voot Volkenbond en Vrede. Spreker: dr. M D, Hage: „Heeft de Vol kenbond nog reden vim bestaan?" 17 Alei Gebouw Harmonie. Feestelijke jaar vergadering Fluitcluh „Harmonie", OMLIGGENDE GEMEENTEN» VLA A If RlNUlh,. Aectmlconverceniging. Met 10 leden is hier opgericl ,t oen ver eeniging van accordeon.spelers Kunst na Arbeid. Tot directeur is benoemd do hoor David v. d. Linden, f Restauratie Handelsgebouw. De oxploitape van de restauratie m het Handelsgebouw is voor f400 por jaar ge gund- aan mej. A. de Goede. Visscherij. Maandag zijn van de haringvisscherij binnen gekomen VI. 114, schipper T. Eijgen- raam, met 50 kantjes koolmaaijes; IT. 195, schipper N. Poot, met 49 dito; VI. 197, schipper N. v. Roon, met 17 dito; VI. 190, schipper J. Goedkneeht, met 30 dito; VI. 121, schipper J. v. Zwieten, met 27 dito; VI. 216, schipper P. v. d. Zwam, met 30 dito; VI. 217, schipper AL Poot, met 17 d'do; VI. 192, schipper C. Poot, met 17 dito. De haring bracht, naar gelang van kwa liteit, van f60.80 tot f90.10 per ton op. VLA ARD1NGER-AAIB ACHT. Trekhonden. Bij herkeuring van 16 trekhonden zijn er 11 afgekeurd BINNENLAND. Gisting in de S.D.A.P. Het Kamerlid mr. J. Duys heeft, naar de Telegraaf meldt, een brochure geschre ven, waarin hij de tegenwoordige tactiek der sbciaaJ-democratische partij fel laakt. In het bizonder komt hij op tegen de onwaaracht'ge publicistiek van het dagblad Het Volk, die bij vele bezadigde elemen ten der S.D.A.P. sehorpe afkeuring vindt. Hoewel deze brochure reeds tijdens de verkiezingen is gereed' gekomen, heeft de heer Duys op het laatste oogenblik besloten haar niet uit te geven, daar het partij bestuur hem de toezegging heeft gedaan, dat met zijn grieven rekening zal wor den gehouden. Door deze toezegging ver vallen ook de geruchten, dat mr. Duys van plan zou zijn om uit de sociaal democratische partij te treden. Tijdschriften. Sclioevers Talcnrcvxic. De Alei aflevering van Schooiers Talen revue is weer zeer verzorgd, zoowel wat uiterlijk als wat inhoud aangaat Hot Ne- derlandsch neemt een groote plaats in; daarnaast komt Fransch, Engelsch en Duitsclx en leuk allerlei, waatonder de uilslag van de prijsvraag: De prullige prent briefkaart. Verschenen is het eerste nummer van Het Zwarte Goud, tijdschrift voor den brandstoffealiandel en aanverwante bedrij ven in Nederland. Als verantwoordelijk re dacteur treedt op dr. Th. van Luylelaer te Amsterdam, met a's medewerkers dr. B. Ammerlaan,, mr. W. J. van Balen, ir. II C-apiau, dr. J. F. ten Doesschate, J. Her mans, prof. ir. G. L. van Nes en mr. N. Okma. De administratie is gevestigd Hof- wijekstraat 9, Den Ilaag. Hct Zwarte Goud. Een revue iu Lumièrc. Ter afwisseling van het gewone fümi.pro- gmmma wordt a.s. Vrijdag in Theater Lu- mière te Rotterdam een revue vertoond van Armand Haagman. In deze revue tre den op Louisetto, de boeren Ad. Tirnm, Alex, do Meester, Dries Krijn en de dames Beppie Aluray, Lilly Cassani etc. Een groot ballet, een uitgebreid koor, het Engelsch steppe xpaar Roskin en Lola en het voor deze gelegenheid versterkt© orkest van tot theater zulen bun medewerking verleenem. De regie is in handen van den beier Ar mand Haagman, Vooraf wordt nog een uitgebreid en into, ressant fdm.jirogramma vertoond. RECHTSZAKEN. KAN rOiSGERECHT De fascist, die niet meer veilig is. Gistermiddag stomd voor het kantonge^ recht terzake van het dragen van oen ver boden wapen terecht H. van G. alhier, die op Vrijdag 5 Alei was verbal is eerd', omdat bij een wapenstok bij zich droeg, die versterkt was met looden kogeltjes. Verd.t die fascist is, zeide tot zijn ver weer, dat hij in de steeg, waar hij woon de, was aangevallen door zes manneta tegelijk on dat hij tijdens do worsteling op den grond oen wapenstok zag liggea. Uit voorzorg, dat hij er niet mee geslagen zou worden had hij het wapen in zijn zak gestoken. In het proces-verbaal had de agent even wel vermeld, dat hij er een slaande be weging mee had gemaakt. De ambtenaar van hat O.M. kan het volkomen begrijpen, dat iemand als void, tot zelfverdediging overgaat, als politieke tegenstanders het hem lastig maken. Doch als de politie het dragen van wapenen vrijliet, dan kregen we hier den zelfden toestand als in Duitschland, waar een gedeelte der burgers zich legen andere burgers wapent. Wat verd. gedaan heeft, is strafbaar en de ambtenaar achtte het bewrjs daarvoor geleverd. Hij vroeg dan ook schuldig ver klaring van verd'., doch in verband met de omstandigheden eisohto het O. AI. een geringe boete, die hij bepaald' wild© zien op 12 subs. 1 dag hechtenis. Verd. werd daarop veroordeeld tot fl subs. 1 dag hechtenis. De Lcidschc wonderdokter. Do kwakzalver JE Sch. uit Leiden, die in Maasland. 011 omgeving exploreerde cta dio zich op Maandag 24 Ap i' wegms het onbevoegd uitoefenen van de "kunde voor het kantongerecht te veiaim. km had, is gisteren veroordeeld 10. mil bod© van f 300 subs. 100 dagen hod den is. „Het galante Leven". De advocaat-generaal bij den Iloogen Raad, mr, Wijnveklt, beeft gisteren ge concludeerd tot verwerp'ng van het beroep van^C, J. AI. v. O., die wegens het ver- spreiden van liet destijds bestaande week blad Het galante Leven, door het gc- i'ochtsbof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot f 50 boete, omdat do inhoud, van. dit blad aanstocteüjk voor do eerbaarheid werd geacht. ArresL 12 Juni. AIidi:>inkling van een politic-agent. De Ilooge Raad heeft behandeld een cassatieberoep van J. AI. C., die door het hof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot f50 boete, wegens mishandeling van een politic-agent bij een relletje m de Suma- trastraat te 's-Gravenhage in 'Oclobcr 1932, Mr. Francken uit Den Haag. lichtte 1 cassatiemiddel toe. De conclusie van bet 0. AI. werd bepaald op 29 dezer, Verduistering. Dezer dagen heeft voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan de gewezen kas- sier van bet Bijkantoor Bodegraven der RolterdamscJie Bankvereeniging, thans ge detineerd, wiem bij de dagvaarding ver duistering van spaargelden gedurende bet tijdvak 19261932, tot een totaal van f8000 was ten laste gelegd'. Verdachte, die een volledige bekentenis aflegde, zeide dat hij van het door hem verdiende salaris van f 80 per maand1 onmogelijk kon rond komen. Door de slips van de spaarbank boekjes te vervalschen, kon hij al die jaren lang, zonder dat zulks door de con trole werd opgemerkt, geldsbedragen tot zich trekken. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de administratie tweemaal per jaar werd gecontroleerd', doch' dat deze con trole zich bepaalde tot d'e eindbedragen. De rechtbank veroordeelde h'em tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. De muard op den heer Escknuzier. De Hooge Raad behandelde het cassatie beroep van den 33-jarigen tech'niker J. A. II. K. te Den Haag, die als hoofdver dachte in de zaak van den moord op den heer Eschauzier, gepleegd op 9 Alm 1931, in hooger beroep door het Ilaagsohe gerechtshof was veroordeeld' wegens moord en valschheid in geschrifte tot 20 jaar gevangenisstraf. Raadsheer prof. mr. B. Taverne bracht een uitvoerig rapport uit. - Namens requirant stelde mr. E. L. Vis ser, te Den Haag, vier cassatiemiddelen voor, ter toelichting waarvan mr. Visser de meening uitsprak, dat Het arrest van het gerechtshof onvoldoende was gemoti veerd en dat het gerechtshof bij zijn be- wijsconstructie als wettig bewijsmiddel heeft gebezigd verklaringen van getuigen, welke niet op eigen wetenschap, doch op gissing van deze getuigen berustten. LomHtDinv on Veeteelt. Verlaging pachtprijzen. II. AI. de Koningin beeft aan baar pach ters te Uddel, gemeente Apeldoorn, be richt, dat zij, gezien de ongunstige tijds omstandigheden, besloten heeft de prijzen barer landerijen aldaar met 50 pet. te verlagen. SPORT. Schaken. E. S. S. Gisteravond werd do winterwedstrijd van E.S.S., bestaande uit 15 randen, beëin digd. De veteraan, d'e heer J. Penning] wist, aJs reeds zoo vaak gebeurde, d'e eersto plaats te bereikten, door ongeslagen 12 punten te behalen. (9 winst partijen. on 6 remises). Hieronder de volledige tabel: 12 punten J. Penning, 10 p. J Nieswaag en J. J. Th Penning, 9 l/u P- hamgpartij L. M. Smit, 9 p -j- hangpartij J. W. v. Slobbe, 9 p. J. v. Borssum AVaalkcs, G. J. Nooleboom en AI. Aloes, 8V2 P 'A. Dangers, H, llamsira, P. Zwart, T Bas- tiaan en J. Verburg, 8 p. G Hamerslag, N. v. Heiningen en 'A'. Bastiaain, V-/2 p- E. Bonman, S. Breólveld, J. Donkhorst, J. Kouweahoven, J. Mulder en W. Worste ling, 7 p. -f- hangpartij N. v, Seters en J. Switser, 7 p. J Haanstra, J. Ritman en 'A. Malkus, 6V2 p. D. Kruithof en G. Meier, 6 p. J. Putman, AL Weber, II. Groenewegen en AL Iluber, 5 p. T Dijk stra, 4'/2 p. A'. Verwaal, 4 p E. Hucke- steijn, 3 p. W. v. d. Endo. Alaandag a.s. beginnen do bekerwedstrij den, welke gespeeld warden in drie groe pen en met vaorgift. Bekerhouder is de beer N. v. Heiningen. Kegelen, Rotterdamsclie Kegelbond. De jaarlijk-ïdie v ooi jaars wedstrijd en van den R.K.R bobben ditmaal plaats van 25 Alei t.m. 5 Juni op de banen van hot Café-Restaurant De Heemraad aan don Nieuwen Binnenweg 276. De ofiiciecle opening van het concours geschiedt op Donderdag 25 Mei (Hemel vaartsdag) des middags te 3 uur door don voorzitter van den R.K.B. Rotterdam's-G ravenh ago. In het Corner House alhier hebben 25 Haagsche kegelaars den eindstrijd' aango- banden met Oven zooveel Regelaars uit Rottendam. Do Rotterdammers wonnen voor een,1 jaar don beker met 18197—17827 houten. Waterpolo. Sportvereeniging Hildegors- b e g, 'Op a.s. Zondag 21 Alei organiseert do S.V.II. in het Zwarte Plasje te Hiliegera- berg een waterpolomiddag. De eerste zei- vcntallon der vcreenigingen II. P. 0., U, Z. C. en S, V. II. zullen d'aaiuau deel nemen. Kerk en SchooL Ncd. Hcrv. ICcrk. Beroepen te Alakkum cn Gorweidi, ds. II. W, Cazcmier te Gietervoesi (Dr.); te Oud-Alblas, ds. B. van Ginkel te Nieuw- poort; te AVillige-Langerak (to-ez.) I'b. G. Vollobregt, cand, te Delft; te AVannepeir- veen, E. Poslma, cand. te Heerlen Evang. Lu lil. Kerk. Aangenomen naar Aloninilecmdam-Do Rijp Tb. Scliarten Jr., prop. te Zeist. Gcrcf. Kerken. Tweetal te Ede, ds. G. F. Hajer te Schoon eb eek en ds. 0. Stam te Pernis. Chr. Gcrcf. Kerken. Bedankt voor Enschedé, d's. H. Ho ogen- doorn te Zierikzee. Opheffing II. B. S.-3 jaar te Rotterdam. In verhand met bot voortdurend terugloo- pen van het aantal Teerlingen bijl Ihlet AI.O. doen B. en W, van Rotterdam oan voor- stoMot geleidelijke opheffing van d'e JU. B. S. met 3.jarigen cursus. 'Tie beginnen met 1 September a.s. wordt de eerste Massa opgeheven. Leerstoel in de Zuid-Afrikaansdie taal cn letterkunde. B, en W. van Amsterdam leggen den raad over een schrijven, van de curatoren der universiteit, waarin word't voorgesteld do „Stichting tot bevordering van de stu die van taal, letterkunde, cultuur cn ge schiedenis van Zuid-Afrika", toe te laten tot bet verkrijgen van een bizondere leer stoel voor het onderwijs in d'e Zuid-Afn- kaansche taal en letterkunde aan de uni versiteit- Chr. 'Nationaal Zcndingsfccst. Het Zendingsfeest, dat Woensdag 5 Juli op Raaphorst onder Wassenaar gehouden' wordt, zal geopend worden door prof. dr. J. R. Slotomafcer de Bruine van 's-Gra venhage; de slotrede spreekt prof. dr. F. W. A. Korff van Leiden uit. Door de spoorwegen en de HT.M. zul len tegen verminderd tarief kaartjes van verschülende plaatsen naar Raaphorst worden uitgegeven. GEMENGD NIEUWS. Het auto-ongeluk te Rotterdam. Nadere bizonderlicden. liet Volk schrijft over het auto-ongeluk te Rotterdam (zie tweede blad). Het passeeren van het portaal en den onderkant van de openstaande brug is al leen in een fractie van een seconde mo gelijk. Want is hot portaal nog hoog ge noeg ,om er onder dooa- te gaan, dan is het gat tusschen brugkant en grand toch niet groot genoeg, In het korte moment dus dat de auto juist de twee opstakels kotn passeeren, reed do chauffeur to water. Onmiddellijk schoot van alle kanten) hulp toe, 'doch niemand' kon iets verrich ten. Tusschen de) brughoofdon, die vijftig meter van elkaar staan, stond; namelijk een sterke stroom, oost-west, terwijl zee schepen west-oost voeren. Plotseling zag men den man, waarschijta- lijk den chauffeur, die nog kans had' ge zien, om uit zijn wagen te komen, iüi de Koningshaven zwemmen. De heer J. F. Nlaring, chef van de R.E.T. haalde btjl het brugwachtershuisjo een ladder weg en wierp die in de richting van d'ela drenke ling te water, met de bedoeling, d'at deze zich daaraan zou kunnen vastklemmen!. De hevige stroom deed den onbekenden man evenwel afdrijven en dicht bij d'e sleepbootecn, die aan de Prins Hendrik kade westzijde gemeerd' lagen, verdween do drenkeling in d'e diepte, om niet weer boven ie komen. De brandweer zorgde voor verlichting, reddingslijncn, ladders enz. Do bemaia- mingen van de „Politie II" da van d'ei „Havendienst 111" begonnen met dreggtelnj. Dat was ongemeen moeilijk. Allereerst kon niemand precies zoggen, waar de auto te) water was gereden; vorder was onbekend of de stroom den wagen had' meegevoerd en ten slotte dreven ook de booten tel kens op den stroom af. Omstreeks halflwaalf hield, de eerste! dreglijn en even later had' men met ver eende krachten op vier plaatsen houvast. De redders waren overtuigd den auto te hebben en hegonndn pogingen aan te wen den, twee staalkabels onder den wagen door te halen. Na oen half uur zwaren arbeid bleek evenwel, dat deze gedachte foutief was geweest. De dreggen waxen ergens andox-s aan blijven haken,, doch d'em auto bad men niet. He. autoverkeer was geheel gestremd. Do verbinding met het Zuiden BrraJxant en België -r was totaal afgesloten. Do menschen, die hierheen moesten, haddtetn bovendien nog dezen tegenslag, dat hij ook do laatste pont van Willemsdorp naak Aloeidijk misten. De belangstelling aan beide kanten vajni de Maasoevers was zeer groot De pohusj hield allen op eerbiedigen afstand.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2