DE NADERENDE BESLISSING. Donderdag 6 Juli 1033. ÊfUTs t e blad. 86ste Jaargang. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Pfstrpkpii n'1 Nn 531!. Bij o£ krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officicele af- en aankondigingen en kennisgevingen van liet Gemeentebestuur. Drankwet. dam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van G. W. KLFINÜERENBRINK, alliier, om vergun- ning voor den verkoop van sterken drank m hot klein (tapvorgunning) voor gebruik ter plaatse van voikoop m de beneden- voorlocaliteit van liet perceel, gelegen aan het Broeisveld' 95, allncr; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verkenen van de vergunning bij hun College schriftelijk be zwaren kunnen woidon ingediend'. Schiedam, 6 Juli 1933. 3090 31 Burgemeester en Wethouders van Schio- BÜIlENLANi). Ook Amerika verzet zich niet meer tegen een verdaging der economische conferentie Roose velt wil uitvoering van een „index-valuta". Weer een nieuwe Amerikaansche gevolmachtigde naar Londen. Do lang verwachte verklaring der Ame- rikaansclie delegatie ter Londensoehe econo mische conferentie, is gisteravond' gepubli ceerd. Deze veiklaring komt in hoofdzaak noer op een wensch tot voortzetting der onderhandelingen der economische wereld conferentie. De verklaring luidt ongeveer als volgt De Amcrikaansclio president heeft duide lijk gemaakt, dat oen tijdelijke stabilisatie op het oogenbhk doelloos is. Roosevelt roept de economische wereldconferentie op haar fundamenteel werk ten einde te voe ren, n.l. het tot stand brengen van een verlichting der maatregelen der verschil lende staten voor een verzachting en ge nezing der economische kwalen, Nu ais te voren hecht Roosevelt het grootste belang aan het succes en de samenwerking der conferentie, waarbij hij de volgende bi- zonderbeden uiteenzet: De nieuwe waardeering van den dollar in verhouding tot de Amerikaanscho goe deren is een doelstelling, waarvan de re- peering en het volk van Amerika met kunnen worden afgeleid. De waarde van den dollar met betrokking tot de buiten land scho valuta's kan voor ons niet van onmiddellijk belang zijin. Do koerswaarde van den dollar zal er in laatste instantie van afhangen, in hoeverre de andere vol keren succes 'hebben bij het doen stij gen der prijzen voor hun eigen goede ren in verhouding tot hun valuta's en kan niet worden vastgelegd, voor in dezen zekerheid bestaat. ■Overigens is Roosevelt het, aldus de verklaring, verder eens met uia in hot Engelsche Lagerhuis afgelegde verklaring. Hij" staat op hot standpunt, dat een terug keer tot den gouden standaard het uit eindelijk doel van Amerika zou kunnen zijn, wanneer hiervoor do noodigo voor- waardon veilig gesteld zijn. Amerika moet zich echter volkomen vrijheid voorbehou den' met betrekking tot de keuze van het tijdstip en do pariteit. De urgentste taak is de prijzen weer op een niveau te brengen waarop de in dustrie en voor alles do landbouw mot winst ban werken Do tweede taak is do eenmaal bereikte prijsaanpassing in stand' te houden. Een verder probleem, dat door de conferentie zou kunnen worden besproken, is, welke rol goud en zilver moeten spelen, wat- beer de aanpassing veilig gesteld is. Ten slotte wordt verklaard: „Wij kun nen nauwelijks aannemen, dat ons volgons onzen plicht ingenomen standpunt in de minder belangrijke kwestie der tijdelijke stabilisatie het verder voeren van do on derhandelingen op eenigerlei wijze zou kunnen beïnvloeden". In conferentiekringen is men van op vatting, dat een verdaging thans onver mij- de] ijk is. Het besluit hierover zal worden genomen in de plemairo zitting Benige commissies zullen echter haTe werkzaam heden voortzetten. Naar „Universal" meldt, is Roosevelt voornemens een „indexvaluta" ter onder steuning van bet Amerikaansdie sanee ringsplan in to voeren. Het uitvoerverbod' van goud' blijft gehandhaafd. Behalve do aanwezige goudvoorraad meet zilver die nen tot dekking van deze „indexvaluta". De „indexvaluta" is noodzakelijk om de interne koopkracht veilig t© stellen. Het „indexvaluta "-program, dat sedert de te rugkeer van den president te Washington ononderbroken onderwerp van bespreking heeft gevormd', met toonaangevende per soonlijkheden, is aldus dit bericht een der koenste plannen dor regeer in g- Roos-ovelt. Het gaat hier can een proef, waarbij Roosevelt bereid ie desnoods 5 tot 6 Ver schillende wegen te bewandelen tot de juiste gevonden is. Een wijziging van het goudgehalto van den dollar is hiervoor edi tor niet taaodig. Roosevelt aldus wordt vorder ge meld is er van overtuigd', da' de con ferentie voortgezet zal worden (I-Red1.) Het hoste bewijs daarvoor is, dat d'o nieuwe Zweödscho gezant, Steinhardt, mei d'o laat ste instructies ..vain Roosevelt naai Londen is gezonden. Roosevelt houdt liet voor noodzakelijk, dat de Europeesche landen hun begrootin gen en de nationale valuta's in ieder geval aanpassen aan do prijzen in het eigen land. Roosevelt is in dit geval bereid don an deren staten goud als dekking te geven. De Amerikaansche delegatie te Londen heeft, aldus meldt een laatste bericht, na langdurig telefonisch overleg met Washing ton een bespreking gevoerd met Mac Do nald, Hierbij zou de delegatie zicli bij eön verdaging hebben neergelegd'. Een speciale commissie moet de for mule uitwerken, volgons welke de con- forentio zich zou verdagen. De Fransobo minister van financiën, Bonnet, heeft cr op gewezen, «lat alle delegaties thans met elkander in verbinding staan. Do conferen tie zou in haar huidigen vorm niet kun nen wonden voortgezet. Het bureau dor conferentie dat heden morgen om tiein uur bijeenkomt, zal, naar verluidt, een door de z.g. uit vertegen- wmordigers van Engeland, Frankrijk, Neder land dn Italië bestaande belasting oommis sie uitgewerkt voorstel tot verdaging der conferentie in behandeling nemen. Alge meen wondt de jongste verklaring van Roosevelt beschouwd als de zwanenzang der conferentie. Kaernten een grond we ts wij igend voorstel met twee derde meerderheid aangenomen, waardoor de twee mandaten der nationaal socialistische afgevaardigden nietig worden verklaard. Tegen liet voorstel stemden de zes afge vaardigden van den Landbond, du twee G root-Bui tschers en de twee nationaal so cialisten, zoomede een lid van den Ileimat- schutz van Sliermaikcn, ten slotte ook do landcshauplmann, Kernmaycrm, die eveneens lid is van den landbond. De Freistammen verneemt, dal op grond van een verordening van de bondskanselarij de als Duitsch-Dosienrpksche Heimalschutz ingeschreven en indertijd door de landsre- «'■ring goedgekeurde Heimatscliutz van ■üermarken, is verboden. INT. SAMENWE "ING. Het „aanvallers"-pact ook door Litauen geteekend. Fen derde pact teT defmieeriag van den „aanvaller", werd gisteren tor Russische ambassade te Londen geteekend' tussclien Rusland en Litauen. Rusland beeft hier mede tot nu toe deze overeenkomst aan gegaan met 11 nabuurstaten. \PENINGSC01. "NENTIE. Henderson begint zijn rondreis. De voorzitter der ontwapeningsconferen tie zal Maandag a s. uit Genève vertrekken om zijn Europeesche rondreis te begin nen, die hij wil ondernemen teneinde ie trachten door persoonlijk contact mot de verschillende regeeringen de ontwapenings conferentie voor een dëbade te behoeden. Hij zal zich eerst naar Parijs en vervolgens naar Rome en Berlijn begeven. thans wel als overwonnen beschouwd worden en zij wordt overal toegepast als iets dat van zelf spreekt. De besmetting is ook bij oudere personen geenszins onmogelijk. Zoigen deze personen slechts voor spoedige deskundio hulp, dan kunnen even zoo goed als bij dan zuige ling de ernstige gevolgen worden voor komen. II. A. S I De goudlanden confereeren Zaterdag a.s. te Parijs. Zaterdag a s. zal in het gebouw vain de Banquo de France te Parijs een conferentie worden gehouden van leiders der groote Eurojpeescho emissiebanknn, die zicili te Londen voor het behoud van den gouden standaard hebben uitgesproken. Jn finan- C'ieelo kringen hecht mom groote beteokenis aan deze bijeenkomst, die gewijd zal zijn aan do verdediging van den gouden stan daard. Do samenwerking tussclien de mi nisters van financiën van Frankrijk Ila'ie, Belgie, Nederland, Zwitserland en Poten schijnt reeds goede resuliai-en te hebben Opgeleverd. Waarschijnlijk zal men op de komende, conferentie probeerem een geunrenschappo- lijfc fonds te vormen om eventuaelo aan vallen op de goudvaluia te kunnen afslaan. DUITSCHLAND. De ontbinding dor B.V.P. Do Beiersche staatsnunisster van binnen- landscho zaken, Adolf Wagner, beeft, na dat de Beierscbe Volkspartij met al haar officieele ondcrafdeelingen is ontbonden, ter ten uitvoerlegging der noodzakelijke ontbindingsmaatregelen en ter kalmeering van liet politieke leven, een beschikking uitgevaardigd. Alle zich in arrest lievin- -dende functionarissen der voormalige Beierscho Volkspartij moeten in vrijheid worden gesteld. Al degenen, die tot nu toe in liet politieke leven op don voorgrond traden, wordt aangeraden zicli zoo veel mogelijk achteraf te houden, terwijl nog beter wordt geaoht, dat zij van bot po litieke tooneel verdwijnen. Het vroegere lidmaatschap dezer partij mag noch voor ambtenaren en beambten van den staat, noch voor anderen reden zijn tot achteruit zetting, vervolging of uitsluiting aan de medewerking bij den opbouw van den staat. Het Centrum ontbond'en. De Duitsche Centrumpartij publiceerde gisteravond laat een communiqué, volgens hetwelk het Centrum op grond' van den volkomen veranderden politieken toestand in overeenstemming met den rijkskanselier besloten beeft de partij onmiddellijk te ontbinden. Do strijd om d'e kerk. De te verwachten kerkelijke constitutie zal, naar verluidt, geen nieuwe verkiezin gen voorschrijven voor do kerkelijke ver tegenwoordigingen, Veeleer zal worden be paald, dat de kerkelijke vertcgemfwaordi- gingön zullen moeten worden „gclijkgo scliakold" volgens de richtlijnen voor do samenstelling d'er parlementen dor landen en gemeenten. De gel oofsbeweging van „Duitsche Chris tonen" zou voor 70 pCt. in de 'nieuwe kerkeradem vertegenwoordigd zijn. OOSTENRIJK. De Heimatscliutz in Stiermar ken verboden. Volgens berichten uit Klagenfurt is gis termiddag in de zitting van den landdag van Geneeskundige Brieven, Zorg voor dc oogen. I. Vrijwel algemeen wondt aan het ge zichtsoirgaan de grootste waarde gehecht van alle zintuigen. De groote natuurkun dige Ilelmholtz drukte d'it zoo uit dat hij het verlies van het licht dier oogen na het verlies van het leven het grootst oordeel de. En de beroemde oogarts von Graefe schreef: De volle waaide van liet oog is verzonken in het stomme" verlangen van degenen, die liet bezeten en verloren heb ben. Toch is het opvallend, dat blijkbaar zoo vele menschen die beteekenis nau welijks schijnen te begrijpen, wat duide lijk wordt door de nonchalante wijze, waar op zij1 met dat kostbare orgaan omsprin gen. Intusschen heeft do'natuur zelf reeds vele voorzorgsmaatregelen gertoffen om booze invloeden van liet oog af te houden of, zoo noodig, onschadelijk te maken. De oogen, bestemd om boelden uit de omge ving op te vangen, kunnen moeilijk in de diepte verborgen liggen. In elk geval moet een opening onbedekt blijven, groot genoeg om een bundel lichtstralen door te laten. Zoo kan het niet anders of het oog moet vrij gemakkelijk voor schade lijke invloeden van buiten open liggen. Van dit gezichtspunt uit zien wij al dadelijk verschillende gunstige omstan digheden. Het voornaamste d'col van het gezichtsorgaan, de oogbol, ligt verscholen in de oogkas, oen holte in den vorm van een poperhuis ,dat slechts van voren open is, docli overigens van stevige beenen wanden voorzien is. Aan do voorzijde geven de oogleden beschutting voor te sterk licht en voor voorwerpen, die van buiten af de oogbol zullen beschadigen (stof!) De wenkbrauwen kunnen wij beschouwen als eon beveiliging tegen liet zweet, da tvan het voorhoofd naar be neden loopt. De werking der oogleden is wel een nadere beschouwing waard. Dit zijn bei derzijds twee kleppen, die elkaar in oen horizontale lijn raken met hun randen die de oogharen dragen. Ook deze oog haren zijn nuttig om öngewönscht stof tegen te honden. Do oogleden schuiven direct over den oogbol. Zoowel deze bol aan de buitenzijde als de oogleden aam de binnenzijde zijn bekleed1 met eein vochtig vlies, zoodat de oogleden zonder binder over den bol kunnen schuiven. Dit vlies, bïndvlies genaamd', bedekt naar alle zijden den oogbol om dan met een plooi om te slaan en over te gaan in het btL'nd- vlies dor oogleden. Trekt men de oog leden wat naar voren, dan ontstaat één liolte, de Lindvlieszak, welko naam nog gebruikt wordt als de loden tegen het oog liggen en or dus feitelijk geen holte meer is. Maar er is en blijft dan toch gelegenheid om oen en ander in dien zal op te nemen. Komt er iets in wat er niet hoort, een stofje, een „vuiltje", dat er in waait! dan veroorzaakt dit dadelijk pijn en overvloedige afscheiding van vocht. Dit vocht, dat hoofdzakelijk uit tranen bestaat is niet vreemd in den biidvlies- zak en treedt op als helper in don nood'. Do tranen komen uit de traanklier, ge legen in "de oogkas, dicht bij den buitem- ooghoek. In gewone omstandigheden vloeien de tranen ia een dun laagje over don rand van het onderste ooglid. In den bum en-ooghoek kan mein bij nauwkeurig toekijken aan elk der oogleden oen puntje vinden, dat de opening is van een traan- buisj e. Hierdoor vinden d'e tranqa een uitgang, eerst naar den tra'nenzak, die achter Jen biunen-ooghoek ligt, en ver der door liet (raankanaal naar de neus holte. Als de oogleden zich ecu oogetiblik sluiten (knippen dor oogon.) dan doopt het bovenooglid zich in de tranonvloei- stof, die over het onderooglid vloeit. Bij het naar boven gaan woidt dan als het ware een gordijn van water over den oog bol getrokken en zoodoende wordt de oogbol tegen uitdrogen behoed. Keeren wij nu even terug haar het vuiltje, dat in het oog is gekomen. Dit oefent een prikkel uit, waardoor niet alleen de tranenloevlood, zooals wij zagetn, vergroot wordt, maar ook pijn en jeuk ontstaat. Qnwillekeurig wordt dan de hand als reflexbeweging naar het oog gebracht en begint men de oogleden te wrijven. Het is zeer lastig, deze reflex tegen te gaan. Maar toch is dit noodig. Door' te wrijven vergroot men de prikke ling, het stafje wordt in het slijmvlies godrangen en oen. ontsteking kan volgen. Weet men zich echter te liehecrschen, zoodat alle knijpen mot de oogleden ver meden wordt, d'an bestaat groote kans, dat in de steed's graotere hoeveelheid' toevloeiende tranen het stofje in hun stroom mee zullen voeren naar den bin- nen-ooghoek, waar wij 't zonder bezwaar kunnen wegvegen. Bevorderlijk voor den geschilderden gang van zaken is, dat men den neus aan don kant, waar liet vuiltje is binnen gedrongen, flink snuit, altijd evenwel zonder de oogleden toe te knijpen. In gewone omstandigheden worden juist zooveel tranen afgescheiden, als regelmatig door de traanpunten kunnen worden verwijderd. Bij sterke prikkeling van de traanklier wordt meer voclit afge scheiden zooals wij zagen. Maar dit is niet uitsluitend mechanische prikkeling Ook bij bepaalden gemoedstoestand: aan doening, verdriet, boosheid wordt de afscheiding grooter. De traanbuizen doen dan hun best om zooveel mogelijk vocht af te voeren. Hot herhaald snuiten van den neus bewijst, dat het voor een goed deel gelukt. Maar het overschot moet op een andere manier verdwijnen on wij zicm dan het gewon© kanaal overstroomen, de druppels vallen over den rand van hot onderooglid naar benoden, de betrokken persoon built, weent, De reflexen, waardoor de oogleden gesloten worden, werken bizonder snel. Als plotseling fel licht schijnt, als een voorwerp het oog nadert, dan gaan de oogleden naar elkaar toe. Het is uiterst moeilijk om deze reflexbeweging legen te gaan. Daardoor is zij een prachtig bevei- iigingsmiddei. Maar hot kan gebeuren, dat de aanvallen te veelvuldig wcxrden, in die mate ,dat men de oogen haast voort durend gesloten zou moeten houden. In zulke gevallen (bijv, een zandstorm), is liet verstandig, betere maatregelen te nemen, zooals hot «iragon van een stof bril, dat is een bril, waarvan het montuur niet alleen als rand van het glas dient, doch zicli uitstrekt tot op de huid van liet gelaat om de oogen. Want al kunnen de tranen en de andere verweerkrachtaa van liet lichaam er voor zorgen, dat velo aanvallen van stof en dergelijke indrin gers zonder schade ofloopen, zij zijn üiiet onbeperkt in hun vermogen en vooral bepaalde smetstoffen kunnen in den bindvheszak aanleiding geven tot zeer ernstige ontstekingen. Zeer veel slachtoffers zijn het gevolg van een bepaalde soort ontsteking, die gemakkelijk reeds bij of kort na' de ge boorte kan worden verkregen. Vroeger hadden verreweg d'o moeste blinden aan dezo ziekte hun lijden te danfceü. De ontstoking van liet bindvlies, welko een paar dagen na de geboorte zicli open baarde, ging dan over op het hoornvlies, het doorzichtige voorste deel van den oogbol en van daar op nog andere deelen van liet gezichtsorgaan. Overal werden verwoestingen aangericht, die meestal in blindheid eindigden. Vooral in kraam inrichtingen en overeenkomstige afdee- lingen van ziekenhuizen werd de ziekte waargenomen. In het laatst van de vorige eeuw had een groot gedeelte van de verpleegden der blmd'oninrielititngen hun blindheid aan deze ziekto te danken, soms wel tot 2/3 toe. Gelukkig is dat alles nu geheel anders. Niet alleen kent men den coccus, waardoor de ziekte ontstaat maar men kant ook het zoo goed als zekere middel tot bestrijding. Wanneer op des kundige vrij zo bij den pasgeborene oen bepaalde zilveroplossing dadelijk na de geboorte in beide bindvlieszafcken wordt ingedruppeld, dan heeft de besmetting, die reeds heeft plaats gehad' of kort na do geboorte plaats vindt, geen kwade gevolgen meer. De behandeling is abso luut onschadelijk en wordt daarom als voorzorgsmaatregel in stoods grootero mate toegepast, zelfs wanneer geen cokel vermoeden op dezo infectie grond van bestaan hoeft. Creclé, van wie dezo methode afstamt, mag dan ook tot de groote weldoeners dor mensclilieid gere kend warden. Do tegenstand, welken de methode in den aanvang (omstreeks 1880—1890) hier en daar ondervond', kan BDïNENLAJDl A['watering Gelderschc Vallei. In de gisteren gehouden zitting der Pro vinciale Staten van Gelderland, is door Ged. Staten medegedeeld, dat dezer dagen het rapport is verschenen van do rijkscom missie voor do betudoermg van de afwa tering der Geldersciio Vallei, in welk rap port wordt voorgesteld over te gaan tot don aanleg van een afwateringskanaal. Maandag j.l. heeft te Arnhem oen coni feren tic plaats gehad tussclien de provin ciale besturen van Utrecht on Gelderland. Beide provincies hebben hun volle mede- weiking toegezegd. Besloten wend een onderhoud aan tel vragen met don minister van economische zaken .teneinde aan te dringen op bespoe diging van het werk, dat anderhalf mil- lioen gulden zal kosten. Gedwongen clearing. 1 Heden is verschonen liet Staatsblad, be- vattende een Kon. Besl. van 5 Juli tot vaststelling vain een Algem. Maatregel vaW Bestuur ais bedoeld in art. 2 dei wet vaM 35 Juli 1932 (Qearingwet). In art. 1 wondt bepaald', dat het doem tenietgaan van schulden, ontstaan in ver band met den invoer van bij K. B. aan. te wijzen goederen uit geModsd'eelen vainl bij IC. B. aan te wijzen mogendheden, wel ke beperkend© bepalingen hebban getrof fen tan aanzien van het inteutniatiomaal betalingsverkeer slechts geoorloofd is door stearing vain het verschuldigde bodrag in Nedorlandsche guldens bij de Necterlaiud- sclie Bank. De groote der to ster ben bedragen, zal voor zoover de in art. 1 bedoelde schul den niet in Nederlaindseh-Ctaurant luiden: jvooden bepaald door omrekening in Neder- landsch-Courant naar een telkens door d© Ncderiamdseho Bank vast te .stellen koers. Do gelden, die ter voldoening van koop prijzen van goederen uit gebSodsd'eelem van een aangewezen vreemde mogendheid' ge stort worden bij do Nedorlandsche Banlc zullen volgens regelen, door don minister van financiën en van economische zaken in overleg met de Nedorlandsche Bank te stellen, kunnen wouden aangewend ten. behoeve van in Nederland gevestigde per sonen, firma's en instellingen wier vorde ringen getroffen worden door de beper kende bepalingen welke door d'o betref fende mogendheid ten aanzien van het internationaal betalingsverkeer zijn geno men. Dit K. B. treedt in werking met ingang van dan tweeden dag na dien der dag- teekening van het Staatsblad, waarin bet is geplaatst. GEMENGD NIEUWS. Verduistering door bedrijfsleider. Negen mille ontvreemd. 'I Te Waddingsveen is d'e bedrijfsleider J. van oen spicgelglasfabriek gearresteerd, die in den loop van vier jaren f 9000 ten laai- deele van de fabriek had verduisterd. Oude juwcelcndicfslal opgehelderd. 1 Naar de Tel. meldt heeft de contain recherche te Amsterdam twee personen gearresteerd, die verdacht warden aan hot einde van November in het vorige jaar een inbraak gepleegd te hebben in een juwelierswinkel in de Amstolstraat Bij deze gelegenheid werd eön aantal juwoeldm oa. gouden ringen, voor een 3xxt*ag Van! ongeveer f 2500 gestolen, i Verbouwing stoomschepen. 1 Bij de werf van Piet Smit to Rotterdam, zullen de stoomschepen Maaskerk en Am- stelkerk van de Holland-West AJrikalijn, verbouwd worden, teneinde de passagiers- accomodatie te vergrooten. Keizerlijke schatten in een pakhuis, 1 Voor eon waarde van dertig millioen. De schatten van het vroegere keizerlijk paleis te Peking zijn thans opgeslagen in een pakhuis in Sjanghai. De waarde «r van wourit op ruim dertig millioen gulden geschat. Het meest kostbare stuk is wol oen oude encyclopaedia uit de öiing-d'ynastio. Verder bestaan de schatten uit edel steen en, wapens on wapenrustingen, tapij ten, vazan e.d. Tornado in Anatolic. 1 Een hevige orkaan, gevolgd door zwatel regens, teisterde Bolou in Anatoliö. Een moskee en vele huizen wanten vernield:. Geen persaoinlijko ongelukken. Doze couiaiit verschijnt dagelyks, mot uit- tomloring van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal f2.franco per post f2 50. Prys per week: 15 ets. Afzon- dorlyke nummers 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangonomon. Advoi tention voor liet eerstvolgend num mer moeten véór elf uur aan liet Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór 9 uur. lien bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDMÜSGHE COURANT Pifj8 der Ad\oilcntión. van 15 rfgi H I 1 55; ffJrk OHOOn Iedere legel meer 10 HO, in hot Zitddiguu miner llU* 6UOOU i5 iegels f 1.80, iedere tegel meer 10J3. «I. i Heclamc s f O 75 per regel. Incassokosten 5 ets i)ostk\Wtnntic<15 ets iatic\on \an aihcrtontién bij abonnement zijn aan hot Bureau vei Ui ijgbaar. Dagelijks worden tegen\ooruitbetaImg Memo Ad\ei tention opgenomen fü£ö t/m. 15 woor den, f075 t/in. 25 wooiden. Kik woord inecr 5 cent tot een nnumum van "0 wooiden. 's Woensdags: Kleine Ad\ ct tentien tot 25 woor den l 025, nats viór Dinsdagavond 0 uur aan hot Bui eau bezorgd. 's Zateiü igs Kleine Adreitontien f1 00, mdien olet \óór Vnjdaga\ond O uur bezorgd. iiiimmniiii iii'iiim uhmmi

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 1