STADSNIEUWS. Gemeenteraad. iAanvuHingsagcnda. Voor de vergadering van den gemeente raad op Vrijdag as. 's middags 2 uur, is do vodgande aanvullingsagenda verschonen: 1 bis. Voorstel B. en W. tot "wijziging van de Itodrijfsbegrooting en van de be groeiing van kapitaalsontvangsten -uitgaven van Gemeentewerken over het Jaar 1932. 2 bis. Voorstel van B. en W tot ver heuging van de huur van de woning Veile vestsingel no. 1 tot f3.50 per week (in verhand met Go verbetering van do rio- 1 coring). 7. Voorstel van B. en \V om gunstig te beschikken op het verzoek van do Ver- ceniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs om, in verband met de toe neming van het aantal leerlingen van de 1I.L0-school aan den Oostsingel 9, de benoiodigdo gelden toe te staan voor de aanschaffing van 3 nieuwe schoolbanketn 8. Voorstel van B. en W tot het ver- een en van een crediet van f1327 voor de aanschaffing van leerboeken in ver band met de uitbreiding van het aantal leerlingen van de 2e ein 3e klasse der TJ.L'.0 -school G1. 9. Voorstel van B. en W tot overneming van het schoolgebouw aam de Zalmstraat van de St. WiUibroadusstichting. IQ. "Voorstel van B. en IV om in ver band met de overneming van de school aan de Zalmstraat: a. den heer A'. Hukshorn per 31 Augus tus a.s. te benoemen tot hoofd van school 12; b. te besluiten school E 2 per 31 Augus tus as. op te heffen; c. den heer D. Leajes eto mej G J. A. Verschoor eervol ontslag te verleenen in verband met opheffing van hun betrek king Tot de ingekomen stukken behoort nog: Van de afdeeling Schiedam van het 7erb'ond voor Nationaal Herstel sclirijven, waarin gevraagd wordt maatregelen te nemen ten aanzien va'i leerkrachten, wier revolutionaire gezindheid hen doet hande len tegen art. 10 en/of art. 42 van de Wet op het Lager Onderwijs. Het Sportfondsenbad. Causerie van den heer J. B. Wijcliers. Voor een .klein, maar aandachtig audi torium, heeft gisteravond de heer J. B. Wijchers, op uitaoodiging van de Vercenj- ging Schiedam West, in do bovenzaal van het Corrmr House een causerie gehouden over lret Sportfondsenbad. Do heer Wijchers deelde in het eerste deel van den avond ongeveer hot zelfde mee als ui de vergadering van de HBS- Spaarvereeniging, xxmarvan We op 19 Juni j.l. een vrij uitvoerig verslag opnamen. In de pauze was gelegenheid de maquette van het hier te stichten Sportfondsenbad te bezichtigen. De heer Jae, Wols, van de firma Jonkers en Wols, de' bouwers van bet bad, verstrekte de gewerrschte inlich tingen. In het tweede gedeelte van de bijeen komst beeft de heer Wijcliers een aantal vragen beantwoord'. Daarbij w'erd ook bet vraagstuk van de tarieven behandeld. De tarieven staan nog niet absoluut vast, maar vermoedelijk zullen zij ongeveer overeen komen met de Arnhemsche. Zoo men weet is daar kort geileden ook een Sportfondsen bad geopend. Een bad kost daar f 0 40. Voor spaarders geldt een reductie, zoolat deze waarschijnlijk voor f0.35 in de zwem inrichting tje recht zullen kunnen. Voor zwemmen in verenigingsverband' zal een afzonderlijk tarief worden ingesteld, dat varkerc-n. zal van f0.19 tot f0.2t per per soon. En dan is het de bedoeling, in na volging van andere dergelijke ondernemin gen, op bepaalde uren een z.g. populair tarief in te voeren van f.0 22V2 per bad Do opdracht tot het houwen van het Schiedamsche Sportfondsenbad is nog steeds niet verleend. Het wachten is nog op enkele min of meer formeele hande lingen. De voorzitter van de Vereenigtng Schie dam West, do heer K. Liebcek, die den beer Wijcbers met een kort woord bad ingeleid', bracht hem aan het eind der bijeenkomst dank voor diens interessante mededeel ingen. Geslaagd. Voor bet Mercxmus-examen Dritsebe han delscorrespondentie is geslaagd de heer Van Biesen. Voor de hoofdacte is te Rotterdam ge daagd de heer H. W. Willems. Schooltuin. Zaterdagmiddag zal door de Schiedam sche Veresniging voor school werktuinen weer de gebruikelijke openbare les worden gehouden. 1 N. C. G. O. V. Woensdag 2 Augustas zal de afdeel mg Schiedam van de N. 0. G. 0. V. in 'het Volk&koffiehuis een propaganda bijeenkomst honden, waarin als spieker optreedt de heer Sdheenioop uit Rotterdam met hef onderwerp: Is onze strijd schriftuurlijk. De Cbr. fiuitdub Harmonie verleent haar me dewerking en voorts zal een tooneelstukje, De gestoorde repetitie, worden opgeveerd. Van een verlóren-gewaande. 0f: de xx onderen zijn de wereld nog niet uit! Waarschijnlijk zullen velen zich nog van de schoolbanken het wonderlijke verhaal van het V/eeuwtje van Stavoaen herinne ren, dat liaar kostbaren nng in de zee wierp, welk kleinood uit de maag van oen visch werd gesneden, die voor haar tafel gereed werd gemaakt. Met een ge/icht van: hoe's dat nou mo gelijk, zullen we ongetwijfeld liet verhaal gehooid bobben. Later voelden we ons na tuurlijk to groot voor zulke verhalen uit de oude doos en zeiden we: Och, dat is maar een legende. Zooicts gebeurt niet in werkelijkheid. De wonderen zijn im mers de wereld uit! Zulke toevalligheden, oen dergelijke samenloop van omstandig heden komen alleen maar uit het brein van een dichter of een fantast Maar het zijn toch juist maar die toe valligheden, die het hem doeirt' Heel dicht bij oms, tijdens den beruchton komkommer tijd, waar we, tusschen haakjes, nog met veel van gemerkt hebben, heeft zich een dergelijke geschiedenis afgespeeld'i Uit betrouwbaren bron, van zeer bevoeg de en deskundige zijde -afficieeler kan het al niet vernemen we, dat oen somt gelijk Staverensch drama zich hier in de Wilhelminahavon heeft afgespeeld Dus niet ia het beroemde Amerika! Vanzelfsprekend was de zaak op meer moderne leest geschoeid, terwijl de hoofd rol, inplaats van een rijke en schoone weduwe, gespeeld' werd doorden fis cus. in het volle vei toon van zijn grimmig hoicl. Stel u voor- De fiscus! Een moer prozaïsch wezen is er zeker niet denkbaar, met zijn „bittere drankjes", zijn rijwielplaatjes, zajln hondenpetuingen en al dei gelijke uitvindingen meer. Er is geen stukje romantiek bij en toch Ja en toch gebeurde het, dat ongeveer tien jaren geleden een ambtenaar <xp een schip in de Wilhelminahavon bij het ver richten van zijn fiscaal werk zijn attri buut verloor nl zijn. onafscheidelijke tang1 Het ding was ovexboord gevallen en do wateren van do WiJhelminaliavein slo ten zich Voor eeuwig boven zijd ambtehj- ken kop. Althans dat dacht men, walat hoewel er ijverig gevischt werd, de tang was en bleef weg Zij was gesneuveld 111 dienst van don lande Er werd een uitvoerig rapport imr Den Haag verzanden, waar de zaak nog eens haarfijn uitgeplozen "werd, met het gexolg, dat aan alle diensten in den lande een circulaiie werd verzonden, vermeldende, dat tang no zooveel verloren geraakt was en dat diegene, die hem vondnu ja vermoedelijk wel een sigaar voor eigen rekening zal hebben mogen koopen. De jaren vei liepen en niemand dacht meer aan de tang, zooals het met ieder en met alles feitelijk gebeurt Zij was in liet boek der vergetelheid geraakt, totdat en nu komt do clou van het verhaal, tot dat de BabborspoMer werd volgespoten in het jaar 1933. De functie van visch uit het beroemde veihaal van die schoone en rijke weduwe werd in dit moderne sprookje vervuld' door een geweldige zuigmaclune, die met groote sclirokkiglieid, wellicht net als die visch, alles opslokte, wat voor haar mond kwam, zoodat de verloren gewaande tang met slib en bagger door het Sterreboseh tnaar den Vlaardingerdijlk werd' geperst, daar in den polder werd gedeponeerd cm door werklieden werd opgeviseht. Of deze werklieden de ambtelijke cir culaire over de verloren tang gelezen had den, of dat ze hun gemoed door het be zit van zulk een fiscaal folkenverktuig te bezwaard achtten, weten we niet, maar de verloren zoon of liever de verloren tang werd, na eon rust van tien jaren op dm koelen bodem van de Wilhelminahaven, ter bevoegdcr plaatse teruggebracht. Wellicht wordt ze weer in het ambtelijk apparaat opgenomen, met alle gevolgen van dien: een rapport naar Den Haag, mis schien een minitieus onderzoek van Hobo wo'tideihjke geschiedenis op het betrok ken departement, een conclusie, een tegs-i- circulaire, waarbij die van tien jaar ge leden ingetrokken wordt, enz., enz. En dan zegt men nog, dat de wondereer de weiekl uit zijn! M, i H,van der VLERK! KORTE DAM 6 TELEF. 69595 Politienieuw s. Tijdens den voetbalwedstrijd Hercules Roim, die gistoiavond aan ito Laansloot- schenweg gespoeld werd, 'ine ft de 16 ja rige P. K. zijn scheenbeen gebroken. Duo- spelers trapten tegelijk naar den bal en een van hen raakte K. in plaats van het leer. Dr. de Maeijer heeft geneeskundige 'hulp verleend, en daarop is de jangen per po- litiebrancard naar zijn woning vervoerd. Mej. M P. heeft bijl de politie aangifte gedaan, dat uit den tuin achter haar wo ning aan de Nieuwe Haven, 's nachts oen volwassen konijn is ontvreemd. Gistermorgen is mej. A. S., toen zij ov.er den Vlaardmgordijk wandelde, aangevallen aoor den hond van mej. I. G., die daar woc-nt. Deze weigerde de aan de kleeren van mej. S. toegebrachte schade te ver goeden De*politie bemoeit zich thans met liet geval. De onderwijs-situatie in de Gorzen. >0 De school aan do Lekstraat gedeeltelijk afgekeurd. '9p de agenda van do gemeenteraadsver gadering voor Vrijdag a s. komt ook eon voorstel^ voor, dat bij aanneming een belang rijke wijziging in de onderwijs-situatie van de Goizon zal brengen. Een gedeelte van de school aan de Lek straat, die bedenkelijk aan hot verzakken is, is thans voor veuler gebruik ongeschikt verklaard. Anderzijds is do nog met zoo lang geleden gestichte R. Ii. school aan de Zalmstiaat ontvolkt. Ito vooretel luidt nu die school van de St. Wülihiordusstiehting over te nemen, met de bedoeling dat d.iann de school van de Vetecnigmg tot bevordering van Chr, Ondeiwijs, hoofd de heer L. Ileukels, thans m de Lekstraat gehuisvest, zal worden ovei- gebiacht. Schaal EII in de Dwarsstraat, hoofd de heer A. Hukshorn wordt opgeheven. De hoer Hukshorn wordt oveigeplaatsti naar school 3J, om de plaats van den heer G. Ruijtcr in te inenten. Een gedeelte van het schoolgebouw aan de Lekstraat zal vermoedelijk nog wel eenige jaran gebruikt kunnen warded, zoa dat school L daarin voorloopig kan blij ven gehuisvest. Do onderwijzeres en onderwijzer van school EII, mej. G. J A. Verschoor en do heer D. Leujes, worden voorgediagen voor ontslag, maar vermoedelijk zal voor hen wel een plaats bij het openbaar on derwijs beschikbaar komen, want het aan tal aanmeldingen voor de U.L.O scholen is ook dit jaar veen zeer groot. Handwerktentoonsteüing. Van het 7c leerjaar meisjes. Het onderwijs in het 7e leerjaar is nog meer dan in de lagere k'assen, gericht op de practijk. En wat in dit opziciht be reikt kan worden ten aanzien van hand werken, wordt thans in de openbare school aan do Dwarsstraat, hoofd de hoer A. Hukshnrrq gfO-Qrvnr]. Een der schoollokalen is met eenvoudige mid.te'en tot tentoon stellingsruimte ingericht. Langs de wan den zijn banken geplaatst en diarop is liet werk uitgestald,dat *1q 32 meisjes van het 7e leerjaar van Januari tot nu toe, onder leiding van de dames G. Verschoor en mej. J vn Ilatfenx, maik'en Zij die heden- of morgenavond de expositie be zoeken, zullen niet anders dan groote waar- doering voor het weak dezer beide dames hebben. Do meisjes van 12 a 13 jaar vervaar digden oa een stel ondergoed: honil, pan talon, onderjurk en nachtjapon; voorts za gen we pullovers, gekleurd' breiwerk, aar dige jurkjes met smockweak, een manteltje met kapje, jumpers, handtaschjes, zakdoek jes, een theemuts, kleedjes enz. enz Bi zonder viel op de meestal zeer gelukkige k leuren combinati e. Wat bloemen, eenige kleedjes, wat crepo- papier geven het geheel een fleurig aan zien. Aan de wand zijn ter opluistering ecu aantal teekeningen van de meisjes beves tigd, vervaardigd naar de nieuwe teeken- niethode van Spruyt. Deze tentoonstelling, die bedoelt de ouders en ook anderen bekend te maken met do resultaten die in liet 7e leerjaar worden bereikt, is een bezoek ten zeerste waard'. Een afscheid. Morgenavond zal in het gymnastieklokaal aan do school aan do Lekstraat ©en bi)"- eenkomst worden gehouden, Waarin gele genheid zal bestaan afscheid te nemen van den heer C Ruvter, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd hot onderxvijs gaat verlaten, dat hij met zooveel toewijding, het laatst als hoofd van school L„ heeft gediend Bij het afscheid zullen o.a. ook de bur gemeester, de heer H. Stulemeijer, wet houder J. Hinkelaar en dr. Wl J Smit, ge meentelijk inspecteur van het onderxvijs, tegenxvoordig zijn. Geen belangstelling. De vergadering m het Volkskoffiel'iuis, xvaann de heer D Prjns uit Den Haag zou spreken over Bethesda is wegens gebrek aan belangstelling njet doorgegaan. Auto defect. Gistermiddag, omstreeks 2 uur, brak op de Nieuwe Haven de voor-as vau een vraebtauto van de N.V. Watsjon en Zn, te Rotterdam. De Auburn garage hooft ter plaatse de auto heistdd. Botterdam. Capitol, 2.15 u., 8.15 u. Hot sfrijkxvartet; Het gestolen renpaard; Carmen. Grand, 2 u, 7 u., 9.15 u. De' koning der wildernis. Lumière, 215 u., 7.15 u., 9.15 n. De bloe menvrouw van Linctenau. Luxor, 7.30 u., 8.30 u. De ster van Va lencia. Olympia, 7 u., 915 u. Gebr indumrlct; Een hondenleven. Studio "32, 2 u7 u., 9.15 u. Robert en Bertram op ski's. Thalia, 2.15 u., 7 u„ 9,15 u. The big broadcast. OMLIGGENDE GEMEENTEN. AGENDA. Schiedam, Pandora, Hoogstraat. Filmprogramma. 29 Juli. Schooltuin half 3half 5. Open bare les. 2 Aug. Volkskoffichuis, half 8. Propaganda- bijeenkomsL Iedere Zaterdagmiddag van 25 uur. Ste delijk Museum. VLAAItDINGEN. ïïaringx'isscherij. Gisteren werd in den afslag betaald voor volleharmg van f2180 tot f22.70 en voor maatjesharing van f 5 tot f24 80 per kantje, naar kwaliteit en sluksgetaL Vanmorgen xvaron hier geen schepen binnen. Geslaagd. De heer J. Wielaard is geslaagd voor Duifsche handelscorrespondente Morcurius. Bij het te Rotterdam gehouden examen nuttige handwerken slaagde mej A. M. C. Smith. Voor het Mulo diploma B slaagde mej, E. P. van den Meer. Mej. G. Vollering, te Vlaardinger-Am- bacht slaagde aan de R. K. Huishoudschool te Rotterdam voor het diploma huishoud kundige Voor het examen Engelsche handelscor respondentie slaagde de heer C Baas. Voor het Mereur us diploma Iloogduitsche handelscorrespondentie slaagde de heer C. Goedknegt Pzn. Crisis-comité. De tumdemonstratie ten bate van bet Crisis comité, Donderdagavond door Leoni- das-Dovido, op bet terrem aan den Broek- weg gegeven, bracht f70 op. Succes. Bij de Zaterdag 22 Juli jl gehouden gymnastiekwedstnjden (e Maassluis, uitge schreven door de G. V. „V.BL." aldaar, behaalde Leonidas-Dovtdo- de volgende prij zen Heeien, txveekamp, 2e pirjs; dames, txvee- kamp, le prijs; meisjes-adspiranten, twee kamp, le prijs (hoogste aantal punten). Leger des ïleils. Kapiteins Nieuxrenhuijse, die ruim 2 ja ren aan het hoofd' hebben gestaan van het korps Vlaardingen van het Leger des Hods, zijn per 27 dezer als leiders aange steld voor het korps Zutphen. In een bizondere vaurxvolsamenkomst zul len deze kapiteins hedenavond afacheid nemen van Viaaulingen. 'De leiding van het koips is thans op gedragen aan adjudante Kuh, die xxmlkom zal worden gehocten op morgenavond. Bond van Chr. Verzekeringsagenten. Alhier is opgericht een afdeeling van den Bond' vail Chi. Verzekeringsagenten. Van het voorloopig bestuur is do hoor Kofferman, Maassl. dijk 20, secretaris. 40-jarig jubileum M. Schilder. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat M. Sclnlder in dienst trad bij do gemeente reiniging Dit feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Tegen txxaalf uur xverd de jubilaris met zijn eebtgenoote per auto van zijn xvoning afgehaald en op het kantoor door den opzichter namens do directie hartelijk toe gesproken. Vervolgens xxeid hij door een lid van het personeel gecomplimenteerd; onder aanbieding van een theemcubel, als blijk van vriendschap, xx-aarbij een andere col lega van den jubilans een bloemenmand voegde. De jubilaris dankte voor deze at tentie. N.C.B.V.-Iauddag. De mmislci van bmuenkmlsche zakou is voornemens moigen ,n den vooinridda* een bezoek te brongen aan don N C R-Vrf landdag te Apeldoorn. 1" liet verkeer op den afsluitdijk. De directeur-generaal der Zuid'erzc.exver- ken maakt bekend, dat de minister' van xx'atersiaat nader heeft beslist, dat te re kenen van 22 Juli j.l. af alle verkeer bij gedoogen en. fogm_ betaling ten bate van het Nationaal Crisis-Comité oip den weu der afsluitdijk van de Zuiderzee wordt locgelaten. Ein. Nieuxxs. De katoenindustrie. De conferentie tusschen vertegenwoordi gers van de Nodeilandsche en Brits oho katoenindustrie, xvelke in April 11. te Man- Chester is begonnen, is te Londen hervat ori behoeve van de Nederlandsche belan gen waien aanxvezig de heeren J. van Helderman, 'Ir. M. P. L. Steenberghe, me. "iP. Fentener" van Vhssingen, prof. J. Wisse- keik, dr. A. N. Molenaar en G. v. d'. Mue- len. De conferentie heeft de mogelijkheid ver der onderzocht van xvedeizijds voordeelige maatregelen door de Nederlandsche en Butsche regeormgen met betrekking tot den uitvoerhandel va.n katoen on. daivrnicdo vör- bonden artikelen van beide landen. Er werden goede vorderingen gemaakt en er was overeenstemming t. a. v. voorstellen, welke aan öe resp. regeeringen zullen wor den gedaan. Kunst en Wetenschap» Bouxvvallige kerk. Do Ncd. Horv. Kerk te Zevenhoven (Z.-H.) is den laatsten tijd zondanig ver zak!, dat er ernstig gevaar voor Inserting bestaat. I11 het voetstuk van den toren gapen scheuren van een Handbreedte en bijl een ingesteld onderzoek is gebleken, dat do palen der fundeormg geheel verteerd' züjin. De toren is het eigendom der burgerlijke gemeente «en ongex'o r driehonderd' jaar oud. RECHTSZAKEN. BINNENLAND. Neder!. Bank. Goudi-oorraad vermeerderd. De weekstaat van do Ned. Bank toont een niemve vermindering van de buitem- landsche wisselpoitefeudle, echter gepaard' gaande met een even groote stijging van het te goed' in den vreemde De goudvoor raad onderging een versterking van 122.4 millioen. De „Anker"-k\v estic. Naar aanleiding van de verklaring, af gelegd door den burgemeester van Koog aau de Zaan, inzake do kwestie van liet Anker, vernemen xxro, dat do regnering met deze afdoende verklaring genoegen heeft genomen en dat geen verdere stappen te gen den burgemeester zullen volgen, De linancieelc positie van Zaandam. De regeermg staat op het standpunt dat indien de gemeenteraad' van Zaandam mocht vc-lUarden in haar weigeren de ge- meentebegrooiing to wijzigen m den door de regeermg gexvenschten zin het geval aanxvezig is van art. 144 voorlaatste lid der Grondwet Voor het geval van doze grove verxvaarlöozing van de huis! !,oud mg zou reeds een ontwerp van wet aan het departement van birmeniandsche zaken in gereedheid zijn gebracht. Indische Generale Staf, Op 16 Augustus a.s. zal de (Generate Staf van het leger in Ned.-Indiö 60 jaar bestaan. Het jubileum zal niet ongemerkt voorbij gegaan worden. Oost-Indië. De pensioonkorting. Volgens een Aneta-bericht aan hot Wad. verneemt de Javabode dat overwogen wordt het kortingsvrij-minimum voor de pen sioenkorting voor Nederland vast te stel len op f500 per jaar en voor Ned'. Indic op 1200 per jaar. Aanslag op zijn verloofde. Het '0. M. bij de Utrechtseho rechtbank eisehte tegen G. J. A. v, L, wegens be- dro'gmg met misdrijf tegen het teven van mej Z., zijn vroegere verloofde, 8 maan den gevangenisstiaf, waarvan 4 maanden vooixvaardelijk. Diefstal met braak en afpersing. Do Utrechtsche Techtbank heeft den 33-ja- ïigen schipper J. B. K. uit Amsterdam en de 22-jange varensgezel H. R. uit Zaandam, tegen. ie<l!cr v?ji wh> 3 in^cr cw vangenisstraf was geeiseht wegens beroo- ving van een caféhoudster te Mijdrecht, vei oordeeld elk tot 3 jaar gevangenisstraf, met aftiek van de voorioopigo hecktcnsi. Sport. Wandelsport. De vierdaagsche. 39 uitvallers. Dooi het warme xvoer zijn gisteren, op den eersten dag der V'erdaagscho Af- standsmatsdien, 36 deelnemers uitgevallen, xvaai onder een militair, die flauxv geval len was. Het bleek, dat de rnan zonder te eten vabuis xvas ^gegaan. Voorts zijn, zooals gisteren reeds is* gemeld', drie Noren, wegens snelwandelen, gediskwalificeerd; zoodat er in totaal 39 uitvallers waren. Een van do officials van de Engelsdte Road-xvalking Association, do beer Wallis, is gistenniddag door een beroerte getrof fen. Hij overleed ecmge oogenbhkken daar na. De verslagenheid, voorat onder de En- gelsohen, xvas zeer groot. GEMENGD NIEUWS. Weer een doodeiijk duikongeluk. Een meisje het slachtoffer. Gistermiddag half 6 is de 21-jarige mej. 0. S. van den Rreeden Hilledijk, bij het duiken in de Waalhaven, op een onder water liggend hard voorwerp gesto-oten, xvaarhij ze het hoofd verwondde. In het ziekenhuis aan den Coolsingel werd ©en gebiokcn halswervel geconstateerd1. Dc xx'armtc. Dame overleden. Gistciavond werd do 39-jarigo mevr. J, J. op het Pijnackerptein te Rotterdam, door de warmte bevangen. Zo zakte in een en werd naar het ziekenhuis aan den Berg- xveg vervoerd, waar ze aan do gevolgen is overleden. lievige wervelstorm, In Pri egnits Een zxvaar omveer, dat met een hevigem wervelstorm gepaard is gegaan, heeft gis- teiavond in een deel van Priegnitz zeer groote schade aangericht. Langs do spoor baan BerlijnHamburg heeft een xvindlhoes met een omtrek van 40 KAL talrijk© huizen verwoest en ook op velden en bouwlanden veel schade aangericht Hot to vcldo staan de gexvas werd tegen den bodomi gedrukt. Groote stukken bosch werden onlxvor'eld. Een dreigende orkaan. Een hevige orkaan bewoog zich Dinsdag in de richting van Puerto Rioo. Do gou verneur Goie heeft de hulp ingeroepen! van de Roode Kruis organisaties om zich' gereed te houden totdat het gevaar voor bij1 is. 1 De inwoners hebben in afwachting van den storm vensters en deuren versterkt De storm wordt binnen 36 uur ook boven de Virginia eilanden verwacht. Hij boxveegt zich met een snelheid' van ongeveer 12 mijl per uur. Men verwacht, dat de orkaan over het zuidelijk! deel van Puerto Rica GEDIPLOMEERD UURWERKMAKER

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2