Ernstige autobotsing onder Gverschie. STADSNIEUWS. „fiSUSIS SACRUM". Hevige botsing tusschen twee autobussen" Een onveilig oord. Humoer ia het woonwagenkamp. Gisteravond werd een agent van politie medegedeeld, dat er op liet Groene! ijkte een jongen mishandeld was door oen woon wagenbewoner. Onmiddellijk: ging do agent er liwn en vond daar don 20 jarigen II. B., die verklaarde zijn aanvaller ongetwij feld te herkennen. Gezamenlijk: ging men naar hot woon wagenkamp, doch de bewoners weigerden inlichtingen te geven. Men begon don agent uit to jouwen en aanstalten te ma- ben den politieman aan te vallen. Do agent trok zijn gummistok en toon dit niet hielp, zijn sabel. Plotseling bemerkte hij, dat mon hem van achteren met een zeis wilde aanvallen. Do agent liep enkele passen terug en trok zijn revolver. De twee mot zeisen gewapende aanvallers hadden dekking gezocht achter do vrouwen en kinderen van het kamp, die op een rij voor hen stonden. De agent bon en mocht dus niet schieten. Toen de agent de mannen dan ook som meerde te blijven slaan, namen ze over haast de vlucht en verdwenen in een woonwagen. Eenige agenten, die ter assistentie wa ren gekomen, konden niets meer uitrich ten, daar men niet wist in welken wagon - do mannen gevlucht waren en de bewo ners geen inlichtingen wilden geven. De politie stelt echter een nauwgezet onder zoek in. Schledamsche jazz. „Wij moesten ons schamen"'. Indertijd werd ons medegedeeld, dat do Jchiedamsdhe band The Rhythm Boys had ingeschreven voor het in het Kurhaus te Sclieveningen te houden nationale jazz- concoura .Dit concours is Zaterdagavond gehouden en in Het Vaderland van gister morgen 'azen wij daarover het volgende: Voor het concours, dat dear het weekblad De Jazzwereid was uitgeschreven, ihahlc-n zes bands uit alle deelen van ons land inge schreven, n.l. 'Hire Blue Ramblers, Haarlem; The Blue Lyres, Leiden; De Flierefluiters, Den Haag; The Mixed Follies, Den Helder; The R'hyih'm Boys, Schiedam; en The Rhythm Harmonists, Wageningen. De jury bestond uit de heeren Ray Noble, Theo Uden Masrnann, leider van litre Ram blers, S. L. Wertheim, directeur van Ihet Muziek Lyceum alhier en Joop Haye van het Kovaes Lajos Orkest. Het blad schrijft dan verder: The Mixed Follies, die onder aanvoering van L. de Snaijer in hemdsmouwen ver schenen en twee violen moehrad'aten, had den evengoed in Den Helder kunnen blij ven en over den Dritto Lm Btrnde, de Schie- damschc .„Rhythm Boys", sollen we maar liever zwijgen. Wfij moesten ons schamen, dat Rav Noble zoo'n indruk over jazz in Holland krijgt. De m.s_ag luidt als volgt: le prijs, een fraaie wisseJbeker, aan The Rhythm Harmonists uit Wageningen, 2e prijs The Blue Ramblers, 3o prijs line Blue Lyres, 4e prijs Flierefluiters. Het oordeel van het Haagsdhe blad over onze sladgenooten is wel zeer hard. Ongo- twufeld zullen ook zij zich degelijk voorbe reid hebben en met de beste verwachtin gen naar het Kurhaus zijn getogen. Waar schijnlijk Ürebben zij echter de eischem der moderne dansmuziek onderschat, dodlr de ze, hoewel harde, les zal The Rhylhm Boys' zeker niet ontmoedigen en hm inle- gendeel tot hoogero aspiraties aansporen. Het Schotsehc Vendel marcheert. Zaterdagmiddag vertrokken per fiets vain hier een aantal padvinders van het „Schot- B&he Vendel", groep 2, afd. Schiedam, N. P. V., om zich aan te sluiten bij de padvinders die in het kamp gelogen waren te Ginneken bij Breda. Gezamenlijk hebben zij gisteren medegedaan aan de marsch- wedstrijden uitgeschreven door de Breda- seho Wandelsport verooniging. Een 3-tal padvinders 'nam deel aan de 20 K.M. wed strijd, terwijl 12 padvinders de 40 K.M. wedstrijd mcdeltepen. Allen kwamen in den beste welstand aan en ontvingen het bronzen bruis met Rood Wit Blauwe cocarde verbonden aan dezen wedstrijd. Daar het ditmaal een moeilijk parcours was dat geloopen moest worden (veel bosch- wegen) is het voor het Schotscho Vöndel een hizondere prestatie. Aanrijding. In de G err it Verboonstraat had con aan rijding plaats tusschen oen molorcarrier, bestuurd door J. T. uit Rotterdam en een rijwiel, bestuurd door H. K. uit Rotter dam. Het voorwiel van de fiets werd ver bogen. T. zal de schade vergoeden. Koninginnedag. Toch zwemwedstrijden. Zaterdagavond heeft het bestuur d'er Oranjevereeniging een vergadering gehou den in „Beijersbergen", onder leiding van den voorzitter, den hoer A'. Geurtsen. In gekomen was een mededeel ing van B. en W., dat als de bouwwerken ter plaatse gereed zijn oen behoorlijke straatverlich ting bij het feestterrein aangelegd zal warden. Daarna werd het agendapunt „Zwemwed strijden" aan de orde gestold. Óp voorstel van den voorzitter van do S. Z. 0. den heer J. B. Wijchers, werd besloten thans „Groote Volks Zwemwedstrijden" in de zweminrichting te organiseeren. Het pro gram luidt: 50 M. schoolslag voor meisjes lat 13 jaar; idem voor meisjes van 13 16 jaar; idem voor jongens tot 13 jaar; idem voor jongens van 13-—16 jaar. Voorts 50 M. snelzwemmen voor dames boven 30 jaar; idem voor heeren boven 35 jaar. 5C M, Vrije slag dames; idem voor heeren; idem voor meisjes-adsp. van S. Z. C,; idem voor jongens-adsp. van S. Z. 0.; 103 M. schoolslag heeren; idem dames. 100 M. vrije slag dames letten S|. Z. Cl; idem heeraatedein S. Z. C. Verder scliO'Oinspringen door daartoe uit- gencodigdo hoeren. 5 X 50 M. gem. esta fette (vrije slag) voor dames en hoeren; klem voor dames- en boerenloden van S. Z. 0. Tenslotte een waterpolo-wedsirijd'. De inschrijving is kosteloos, sluit op 24 'Augustus 's avonds 7 uur en moet bij een der badmöesters in de gemeentelijke zweminrichting voor hoeren geschieden. Tot de wedstrijden hebben de loden der Oranjevereeniging (man, vrouw en 2 kin deren), bonevens do ledten van S. Z. G op vertoon van de lidniaalschaps- of de deelnemerskaart, vrijen toegang. liet overige publick zal f 0.23 moeten betalen, In verband met bovengenoemd' plan werd' besloten, afwijzend te antwoorden op een aanbieding van S. 0. C. „Haaszwervers" om op Koninginnedag een toebt of wed strijd van caino's te oiganiseeron. Wellicht dat zoo iets het volgende jaar op touw gezet kan worden, meende men. Gevolg zal worden gegeven aan een uit- noodiging van het Comité Nat. Huldïgïngs- defile Stadion 9 Sept. 1933, om aan dit defile deel te nemen on hij te dragon aan de bloemenversiering voor de Koninklijk lege. Leden die mode do deputatie willen vormen, moeien zich voor 31 Augustus bij den secretaris don hteer W. Broek, Lange Haven 18, opgeven. Loopuyt's Bank. Dividend 3 pCt, Da directie van Loopuyts Bank alhier, deelt in haar verslag over 1932 o.a. mee: Evenals in vorige jaren bleven wij de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht nemen en slechts tegen soliede waarbor gen werd nieuw credict verschaft. Het behaalde resultaat is in het algemeen iels benedten de uilkomst van 1931 gebleven, doch kan, den algemoenen toestand in aanmerking genomen, niet ongunstig wor den genoemd. Voor verliezen van eeaigo betoekenis bleven wij gespaard. Inclusief f 2073 onverdeeld saldo 1931, bedroeg do brutowinst f137.508 en do nettowinst f 94.039. Wij wenschen daarvan f 40.000 over te brengen naar de, voor debiteuren gevormde reserve, ter versterking van het bedrijf. Het daarna resteerende bedrag van 154.039 stelt ons in staat een dividend van 3 pCt. nit te fceeren, terwijl het saldo van f9039, waaruit d© dividend-belasting kan worden voldaan op nieuwe rekening over gaat. Geslaagd. Voor de hoofdacte is te Rotterdam ge slaagd do heer J. A. Steens. Voor het exa men Dnitsche L.O. is te Den Haag ge slaagd de heer J. II. van Lochem. CONCERT-enFEESTGEBOUW jf LAME HAVEN 115 - TEL. 688S3. SCHIEDAM Terecht, Do 16-jaxige M. en do 19-jarige J„ die sedert 1 Augustus spoorloos verdwenon waren, zijn- in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zwervende te Almelo aangetrof fen en naar hier overgebracht. Zij waren door op auto's mee te rijden van de eono plaats naar do andere gegaan, waar zij dan bij familie onderdak kregen. Zoo waren zij o.a. in Hengelo, Wierden, Oldenzaal, enz. geweest. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDIN GEN. Haringvisscherij. Zaterdagmorgen werd in den afslag be taald voor vo-lle haring van f 17.70 tot f20.30 en voor maatjes haring van f9.30 tol f 12.40 per kantje, alles naar kwaliteit en sinks getal. Vanmorgen waren binnengekomen de K.W. 122, schipper J. Corbee met 22 last, de K.W'. 55, schipper G. Guyt met 17 last en de V.L. 56, schipper J. Rog met 18 last haring. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor werd gedurende de maand Juli op spaarbankboekjes Ingelegd f 26.914.59 en terugbetaald £25.523.38. liet aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 12 Arbeidsbeurs, Het aantal werkzoekenden ingeschreven bij de arbeidsbeurs bedroeg Zaterdag 1847 Vulcaanhaven. In de Vulcaanhaven arriveerde de s.s. Stad Vlaardingen met IIOOQ ton erts en Auvergne om 3000 ton kolen le iaden. BINNENLAND. Ondeugdelijke rijst. W. M. 0. deed bij de politie aangifte, dat zijn moeder, zuseer en hijzelf door het eten van ondeugdelijke rijst onwel waren geworden. Een onderzoek wordt ingesteld. Gevallen. Gistermiddag werd de 17-jarige J. N. bij de muziekuitvoering in do Plantage door teen toeval getroffen. Hij viel, kreeg 'eenige ontvellingen aan liet hoofd. Door een lid van den R.K. E.H.B.O. is hij verbonden. Ondeugdelijk ijs. Gisteren zijn eenige kinderen door het leten van ondeugdelijk roomijs, dat zij aan' Seen ijskarrctje gekocht hadden, onwel ge worden. Dokters hulp moest worden in geroepen. De politie onderzoekt de zaak. Jubilcumwedsfrijd Reddingbrigades. In do gemeentelijke zweminrichting te Den Bosch zijn gisteren wedstrijden gehou den, georganiseerd door do 'sllerlogen- bosscho Reddingsbrigade der gelegenheid van haar 25 jarig bestaan. Onder de deel nemende vereenigingen bevond zich o.m. de Schiedamscho RolJingsbrjgade. Bij hot gekleed popduiken behaalde mej. K. Hoog stad den 2 ten prijs. Het voorocfcningsinslituut. De leider van het Vooroefeningsinstituuf verzoekt ons mede te deelen, dat lot uiter lijk Woensdagavond a.s. jongelui, geboren in 1914, zich bij dit instituut kunnen aan fluiten, Ier verkrijging van het diploma voor verkorting van den militairen dienst tijd'. Serenade, In verband met het zilveren priesterfeest ran pastoor L, A. Mover, O. P- van de Singelkerk, zal het muziekgezelschap St. Ambrosius hedenavond een serenade voor de pastorie brengen. Politienieuws. Gisteravond heeft de poliüe drie minder jarige jongens aangehouden, die in een tuin aan de Warande peren hadden ge stolen. Procesverbaal is opgemaakt. Ten nadcele van E. W. v. D. is een, hokje gestolen, dat op een stuk weiland, gelegen aan de Copernicusstraat had staan grazen. 1 Haring naar Ruslaud. Omtrent den verkoop van haring naar Rusland', waardoor thans de oude voor raad van Sehoreningen en Vlaardingen vrij wel geheel is opgeruimd, verneemt het Yisscherijnieuws, dat Rusland een crediet bedongen heeft van 14 maanden. Zonder steun van de Reodersvereeniging, voegt het blad eraan toe, zou een dergelijke ver koop nooit tot sland zijn gekomen. Geen enkc rec-ele firma kan zoolang crediet geven. Roestam in cassatie. Naar wij vernemen heeft het communis tische Tweede Kamerlid Roestam Effendi, propagandist, wonende fe Amsterdam, cas satie aangetcekend tegen het arrest van het gerechtshof te Arnhem, waarbij hij wegens opruiing was veroordeeld tot 1 maand gevangenissstraf. Het vliegveld "Waalhaven. Het luchtverkeer op Rotterdam blijkt zeer sterk toe te nemen. Sinds 1 Januari 1933 is het aantal in- en uitgaande passagiers op het vliegveld Waalhaven het lolale aan tal over het geheole jaar al overschreden. SPORT. Voeibal. Neptunus-tournooi. Gisteren is het taurnooi voortgezet onder begunstiging van prachtig weer. De pu blieke belangstelling was groot ten de wed strijden standen op een behoorlijk peil Do uitslagen waren: ExoelsicirD. 0.L'. 16; OvermaasV.D.Ll 12; Feijenoiord O. D. S. 20; SpartaR. E. 0. 11; Feijenoiord—-V. D. L. 10; Hermcs-D.V.S. Fort una 30. Deze laatste wedstrijd ken merkte zich door snel ein heel goed spel. Beide partijen wegen tegen elkaar op, doch 1de schietvaardigheid' ontbreekt. Wan neer er geschoten wordt, gebeurt het te ondoordacht. Beide d'oeldn verkeeren vele mallen in gevaar, doch mot blanken stand gaat de rust in. Ook in de 2de helft gaait het spel weer gelijk op. Het peil van het spel daalt cn liet wondt oen weinig heen en weer getrap. Eindelijk komen do Schie dammers goal los en een keurig schot van Smit treft doel (10). Even later jaagt Do Jong met edn zuiver schot no. 2 in de touwen. Fortuna komt dan fel in den aanval, doch Boerboom slaat zijn manneije. Ifet derde doelpunt van Hennes D. V. S. ontslaat uit een kopbal van De Jong. Met den stand 3—0 komt het einde. S. V. 0. 'A.s. Woensdagavond zal op het D.P.Wi- terrein aan den Laanslootselieveg de voet balwedstrijd plaats vinden tusschen een proef-clftal der S. V. G en S. V. V. „D. P. W.", De wedstrijd vangt aan om 63/4 uur en staat in verband met do a.s. te spelen officioelen wedstrijd tegen een elftal van de A'. O., welke binnenkort zal gehouden worden. Oud-Internati on'al verliezen. De oud-internationals speelden te Am sterdam tegen het eerste elftal van A.F.0. en verloren met 2—6. S. 'ÉL G 1 De hedenavond vastgestelde wedstrijd' P. }V.V. V, R. gaat 'liet door. Cricket. HermeS-D. V. S.—H. C. C. 3. Op beider goedvinden word deza wedt- strijd Zaterdagmiddag gespeeld. .Om 2 uur Groot aantal gewonden, Zondagmorgen zes uur heeft op den Delftwcg ouder 'Overschie, een zeer ern stig verkeersongeval' pla-'tgehad'. Twee bussen, die, voor zoovci "»rsto in lichtingen strek'mi, beide gehci g u'd met passagiers uit Den Haag, zijn op ge noemde plaats met elkaar in botsing ge komen, met hot noodlottig gevolg, dat niet minder dan dertig passagiers min of meer ernstig werden gewond. 'Omtrent de toedracht van dit ongeluk, dat te Overschie en omgeving en ook te Den Haag groote ontsteltenis heeft ver oorzaakt, vernemen wij, dat één der bns- sen, van Duitschland kwam en op weg was naar de hofstad. De andere bus, welke voorop gemeld ook door Haag- scho ingezetenen gevuld was, kwam van Den Haag en reed in de richting Rotter dam. De laatste bus 'moet niet genoeg rechts hebben gehouden, helgecn wellicht tot geen ongeluk zou hebben"geleid, ware hot niet, dat de uit Duitscldrmd komende bus plotseling in een dichte mistbank terecht kwam. Zoodoende kon de chauffeur den tegenkomer niet zien, met het ge volg, dat zijn wagen de uit Den Haag komende bus achter den motor in de zijde raakte, waardoor deze bus over een lengte van 3La meter a la sardine werd open gescheurd. Ook do andere bus werd ge deeltelijk opengereten. "Vrcesclijkc paniek. Een vreesclijk gegil sloeg na d'e botsing, waarvan het geluid', dat ver in den omtrek hoorbaar was, uit beide voertuigen op. Van do inzittenden, die door denschok van hun plaatsen geslingerd waren, bloed den verscheiden hevig aan gelaat en han den, Anderen waren er ernstiger aan toe cn konden niet meer opstaan." 'Onmiddellijk na het ongeval was de politie van Overschie ter plaatse, die on der leiding van haar inspecteur, dten plaat se! ijken d enst van de Roede Kruis-trans- colonno waarschuwde on ook do politie van Delft ter assistentie riep. Spoedig was er dan ook de ncodige deskundige hulp aanwezig, waarbij zich ook de drie dok toren van 'Overschie geducht weerden. De burgemeester van deze gemeente, de heer Baumanu, droeg er met assistentie van de aanwezige politiemannen zorg voor, dat het verkeer bij de hulpverleening volledig was stopgezet, hetgeen op het vroege uur betrekkelijk weinig stagnatie veroorzaakte. Overal op den weg lagen gewonden ker mend bijeen; bij het eerste onderzoek zou echter gebleken zijn, d'at geen der slacht offers in levensgevaar verkeerde. In het geheel hebben, voor zoover wij gistermor gen vernamen, dertig personen verwondin gen opgcloopen, twaalf van hen de moesten met gebreken beenen zijn naar één der ziekenhuizen in Den Haag ver voerd. Van een 66-jarige vtouw waren heide beenen gebroken; de overigen had den meer snij- en vleeschwonden. liet terrein van de ramp leverde, kort na do botsing door het gezicht van de met bleed besmeurde menschen en de tooneelen van angst en wanhoop, die er zich afspeelden, een vrceselijk schouw spel op. Verdere bizomlerheden. Omlrent het zeer ernstige auto-ongeval, dat gistermorgen om zes uur even voorbij 'Overschie heeft plaats gehad, vernemen wij nog het volgende: Do groote autobus, die de andere heeft aangereden, kwam niet, zooals aanvankelijk gemeld', uit Duitschland, maar uil burg. Zij was gehuurd' door het NV InT» Verkeersbureau 'Amsterdam—Pc-! iw 3 droeg het nummer II. 42u52. Zij tec,,5 bestuurd door den Haagschen chauffeur J D. Witte. Deze auto moet met een vnarl van ongeveer 40 K.M. gereden hebben Nadat zij 'Oversell ie was gepasseerd wcrJ do Belftweg plotse'i.ig in een sterke miste nank gehuld'. Een cn ander was niedd het gevolg vyi hot feit. dat de ScMo tel plaatse parallel met den Delftwcg loopt terwijl het water hoogor is gelegen dan. genoemd'en weg. De verkeersweg is vari' het water gesoheidten door een verhoogd voetpad. De autobus, die, zooals gomeldi uit Den Haag kwam, en in de richting Rotterdam reed, was genummerd H. 776111 en werd bestuurd door den Haagschen' chauffeur J. II. Hartman. Zij was geheel' met passagiers gevuld'. Deze bus. reed, naar is komen vast te staan, midden op den weg. die Ier plaatse 7V?' meter brood! is. Do uit Luxemburg komende auto heefjj de andere wagen achter den motor getrof fen, waardoor do zijwand' gcbocl werd opengescheurd'. Van het gezelschap, dat zich in laatslgenoemdo auto bevond, zijn naar het ziekenhuis te Den Ilaag vervoerd'» do 9-jarige II. v. d. Bosch, die eeni booru. •breuk had opgcloopen; de 42-jnrigc B. v. d'. Roe, eveneens met een been breuk; de 61-jarige J. G. Picket, gepen- sionneerd agent van politie, met een been breuk, een hoofdivonde on een groote snjj- woncl'e boven het linkeroog; zijn 63-jarige vrouw, die er het ergst aan toe was, aan gezien haar rcohterbovenbeen gebroken en. haar linkerbeen op twee plaatsen gebroken: was; de 29-jarige schilder P. J. Muller, met een beenbreuk. Al deze menschen zijn Hagenaars. Verder zijn in liet zelfde ziekenhuis behandeld wegens kneuzingen, snij- en andere verwondingen; J. G, Prins, Elsje Prins, G. L. v. d'. Roe, G. Kozel, II. M. v. d. Graaf, W. v. d. Graaf en een zekere juffrouw v. d'. Bosch. 'Ook do auto, die uit Luxemburg kwam, was ernstig beschadigd. Zij stond na de botsing op 20 c.M. afstand van de berm van den weg, zoodat do inzittenden nog op het kantje af ontsnapt zijn aan het gevaar dat do auto omlaag getuimeld was. 'Ook van hot reisgezelschap in deze auto haddon ver- seheid'enen verwondingen opgêloopon, ca. de kap'fein der infanterie v. til Waall uit Venlo, de leider van het gezelschap, die een bloedende hoofdwonde had, en oen oame, die vrij ernstig gewond op den weg lag. Hot mcerendeel der gewonden van deze auto is met enkele luxe auto's naar hun woonplaatsen vervoerd' geworden. In het geheel waren er meer d'an dertig gewonden. De heide chauffeurs hebben lichte ver wondingen aan het hoofd opgeloopen. Het reddingswerk heeft een vlot Verloop gehad', d'ank zij liet vroege uur, waarop h'et ongeluk is geschied' en het feit dat or vrij spoedig een volledige hulporganisatie tor plaatse was. De inspecteur van politie te 'Over schie, de heer El J. Woerls, hoeft in het reddingswerk een belangrijk aandeel geno men. Beide autobussen konden, nadat door de politie do remmen waren gecontroleerd, van de plaats der ramp verwijderd woo •den. Nader vernemen wij. dat tot de gewon den belmoren de heer G. Wannikhiol, hak ker van beroep, 40 jaar oud, wonende Breu1- ghelstraat 276, Den Haag; de echlgenoote van W. de Graaf, Twentstraat 195, en dè echlgenoote van zekeren Prins, wonende Ravensteijnstraat 41, allen te "Den Haag, werd aangevangen en trok Herrnes-D.V.S. met Maas en Kloos naar do wiokols. In luttele minuten waren zoowel Maas als Kloos vertrokken en ook Offcrman met 8 had spoedig een beurt gcliad. Zoo waren, er reeds 3 widkels down voior slechts 12 runs. Met Nolet en xnr. v. Boohove op do mat wordt een graoton sland opgezet. Bei den laten zeer goed. cricket zien. Eerst op 84 komt de scheiding, wanneer Nolet voor 23 door de Beus w-ordt gevangen. Met IIo- vingh, die hem komt vervangen gaat de 100 op. Twee runs' later doant Kalis do palen van Hovingh Voor 9 runs. Hi'erna wordt het weer een komen en gaan. Steclhis mr. v. Bodrowe scoort lustig verder. Al leen de Jong met 10 steunt hem nog Cjsnigs- zins. Voor een keurige 51 ziet mr. Van Bochove zicii dan gevangen door v. Dillen Op 123 w.o. 9 extra's, sluit do innings van Hermes-D. V.S, een bescheiden tolaallje dus. Gailois 227, v. Dillen 113. A. do Beus 338. Kalis 4—36. II.C.C., dat in tegenstelling met Hermes- D.V.S. zoo sterk mogelijk was opgekomen, begon hoopvol. Het openingapaar TreslinR en Mommaerls scioorden resp. 21 en 20 runs en het begin was dus God wat beter aan Mj de Schiedammers. Offerman neemt dan in een paar overs een drjefcal ividkots, waardoor de stand plois is omgeslagen tot 569. Aanvoerder A. de Beus houdt {hierna het spel zooveel mogelijk aan zidï. Op 93 gaal M v. O-om run out voor 1 run, waar over liij ed'rter goruimen tijd had gedaan. Een Ilaagtehe oa'erwjiming'Bjfct in 'het zicht, tot mi-, v. Rochove den bal ter (hand neemt en in korten tijd al do overige llaagsche bals weet te nomen. Op 113 viel dei Reus voor een keurige 62. Mr. v. Bochove bad met '4 vocxr 8 fraaie differs. ITet totaal van H. O. 0. sloot op 117. Engering 151, Offorman 454, mr. v. Bochove 48. II.-D. V. S. 2—L. C. O. Gewonnen door Hermes-D. V. S. met 83 runs op de twee de innings. Ned. XI-M. 0. C. Te Den Haag is de cricketwteUstrijd' Ned'. XIM. G C. gespeeld. Op LI oh eersten, dag ctpenden de Nederlanders do innings. Vrij snel kwamein de runs, z-ooöait Hij de pauze, het totaal 124 bedraagt, (Van Marien 6 not out dn Sodderland 1' riot out). Na do hervatting breingen Van Manen, SodJierlalnd en klaas het totaal op170. Op 212 mist! Van Manen, waardoor hij got te wied wordt, v. d. Bosch "bleef met 2 not out Er warent 26 extra's. Dan openen de gasten de innings. Da runs kotme'm in een langzaam tempo. Did batslui staan lui en om G uur i® do in nings afgeloopen voor 97. Do Engelschienl hebben dan foJlow-on. Maxwell 4 runs. Daggard 6 runs not out. "Er waren 10 extra's. I Gisteren is de wedstrijd' voortglezet. I|n| de tweed© innings socterdem do gasten eem totaal van 247 rulns. Het zag er toen voor do onzen niet mooi uit. Doch! dank rij het uitstekende werk van' mr. van Manen, werd in anderhalf uur tijds 135 runs htjl elkaar gegaard voor liet verlies van eeml wicket. i De M. 0. C. won daardoor op prachtige wijze met 9 wickets. Lawntcnnh. N oderlanidRoemenië, Zaterdag was bet oen fortumige dag voor de Nederlanders in den Davis-bbkorwetl'- slrijd NederlandRotemelnic. TiminKr en Scheurleer wannen binnen hot uur mot 6—3, 6—3, 6—0 van Caintacuzene en Pon tic ff. Nadat oins dubbel Timmer ea Scheurleer Zaterdag den staind vam den wedstrijd op 2—1 gebracht had in het volotiileel r'alni Noderlanid, sloeg Timmer gistordn voor een! paar duizend toeschouwers te Noowlwijk aan Zee, dein Róomeen Poulioff, waardoor Nederland met ©ein 3—1 voorsprong den Bavisbekerwedstrijjd reeds gowomheoi bad. Nederland komt eind "Augustus voor del derde ronde uit tegen Italië, welk© wed strijd hoogst waarschijnlijk te Schcvoningeiï zal worden gespeeld. Do partij Karsten— Gör!acuzone werd ge- vomlnen door Kars ten met 86, zoodat Nederland! eön 4—1 overwinning behaalde. Handbal. 1 5. Q..J' Dinsdagavond a.s. spdeilt T.H.O.Rl den!

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2