ITALIË EN MIDDEN-EUROPA. )E BRANC SN DEN RIJKSDAG. Vrijdag 25 Augustus 1933. M0QRD OP ABB0TSHALL. 86ste Jaargang. No. 20423 Te!. No. 68103, 68617 en '68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 53II. Hinderwet. BUITENLAND. Binnenkort bijeenkomst van de vier groote mogend heden te Rome? inmenging van de Klein Entente is ongewenscht. Een groot proces te wachten. «INNEN LAM». De kortingen voor rijksambtenaren Werkloosheidsverzekering. Vlieggelden. Nederland en Rusland. Deze com ant versciimu dagelijks, met ait- loadoring van Zon- oa Feestdagen. Pifj» per kwartaal f2,franco per post f 2.60. Prjja per weok: 15 cta. Afzon- fierlijke nnmmora 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën vopr iet eerstvolgend num mer raoetei: vóór elf nur aan hot Bureau bezorgd .:ijn, 's Zaterdags vóór O uur. Ken bepaalde plaats van advertentiën wordt niet gewaarborgd. Prijs der Ad vei lui Uen. van 1l> rt gt Is i 1.55; Iedere legol meer 10.30; ln hot Zateidagnummer i5 rt'Kida 11.60, iedere regel ra eer f 0.35. Itoclames f0.75 por regel, IncassokostenÖcts^ .postkw;tanties15 ets. 'larieven van advertontiéa bij abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dage ij ka worden tegon vooruitbotaln g Kleine Adverten*ien opgenomen (050 t/m. 15 woor den, f 0.75 t/ra. 25 wooi den. Elk wooid moer 5 cent tot een maximum van 30 woorden. 's Woensdags i Kleine Ad vertentidn tot 25 woor den f 025, mits vóór Dinsdagavond uur aan bet Bureau "bezorgd. 's Zaterdags: Kleine AdvertontKin 11.00, indien niet vóór Vrijdagavond G uur bezorgd. Bij oï krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen en kennisgevingen van kei Gemeentebestuur, Burgemeester en Wethouders van Seine- dam hebben bij hun besluit van 24 Augus- mnrkjboele tus1933 de beslissing op het verzoek: van C. HEEMST, om vergunning tot op richting van een metaaldraaierij in het pand Westvest no. ld, VERDAAGD, aan gezien het desbetreffend onderzoek nog met is geëindigd'. Schiedam, 25 Augustus 1933. 1113 25 Schrójer wegens verordening on lot twee jaar gevangenisstraf en 20.000 gaat de Giornal© verder, moet het inaar terug denken aan do geheime militaire en diplomatieke besprekingen van de Kleinte Entente, waarvan niemand' ooit het ware doel gekend heeft, alsook aan de geheime militaire bepalingen in het jongste vör- d'rag d'er Kleine Entente, wellce getuigen van agressieve plannen togen onbewapen de landen. Tot zoover do Gioinale. Hieruit blijkt dus wel ten duidelijkste, dat Italië wensolit dat de Kleine Entente buiten de Oostenrijksche kwestie gelaten wordt. Het is het streven van Mussolini, d'at deze Vraag wordt opgelost door de groote mogendheden samen, op basis nan het vier mogendheden pact en dat even eens d'e wensch van Frankrijk, om den Volkenbond voor dit wagentje te spannen, niet zal worden verwezenlijkt. Het pact van vier is nu al vier maan den oud en tot nog toe heeft het nog niet gediend om tot nader overleg tus- schen Italië, Frankrijk, Duitschland en En geland te komen. Hoewel daarvoor, gezien do huidige verhoudingen in Midden-Euro pa, wel degelijk roden voor beslaat. 'Voorat voor Mussolini'zou het van groote betee- kenis zijn, als nu werd overgegaan tot een bespreking tusschen de ministers van bui- tenlandsche zaken van de vier groote mo gendheden. 'Ongetwijfeld zal lialië in deze richting werkzaam zijn. Positieve berichten over een binnenkort te houden samenkomst zijn er evenwel nog niet, hoewel gisteren een speciale correspondent van de Parijsche Maliti wist te melden, dat te Rome het gerucht de ronde deed, als zouden de vier ministers in 'October as. te Rome bijeen komen voor een bespreking van den in ternationalen toestand1, binnen het kader van het vier mogendhed'enpact. Deze ge ruchten konden echter niet d'e minste be vestiging verkrijgen. IV'an andere zijde, namelijk van lietPraag- sche blad, de Prager Abendzeitung, wordt thans g emeld, dat een bezoek van den Tsje- cho-Slowaaksclil minister van buitenland- sche zaken aan Rome op handen zou zijn. 'Ook van dit bericht werd' niets na ders bekend, doch van Italiaansche zijde heeft men onmiddellijk voor de noidige commentaar gezorgd. Do politiek van Italië ten opzichte van 0e Ktaiine Entente, waarvan Ronesj de ziel is, is d'on laatsten tijd niet bepaald Vriendelijk'te noemen en Italië, heeft zich Voornamelijk tot Oostenrijk en Hongarije gewend om in die landen een steunpunt te vinden, als tegenwicht tegen de Fransdi- gezindo en door Frankrijk gesteunde poli tiek der Kleine Entente. Doch ook Frank rijk is eveneens, en in het hizonder op financieel gebied', geïnteresseerd La Oosten rijk. Rome is echter door het bezoek van Dcdlfuss gesterkt en zit nu als een bok op d'e haverkist. Dit bewijst een redac- ticmeele noo-t van d'e semi-officteele Gior- inale d'' Italia, die doior het Vad. werdi overgenomen en waarin wordt gezegd, dat vaal een voorgenomen bezoek van Benosj •aan Rome niets bekend' is.' Deze berichten, aldus het Italiaansche blad', en de wensch van zekere Tsjechi sche politici om nader contact te krijgen met Rome zijn trouwens in strijd' met de uitlatingen van het partij-orgaain van dr. Benosj over d'o besprekingen, welke te Riccicoie hebben plaats gehad'. Er werd' daarin gesproken van Italiaansche hege- mamoplanten en van geheime onderhande lingen. 'Op d'ie wijze tracht het blad' zijn figuur te redden, Het heeft steeds de politiek gesteund' van de Kleine Entente tegen de onafhankelijkheid' van "Oostenrijk. Waar het thans van cehoime diplomatie gewaagt, DUITSCHLAND. Zware straffen v'oor deviezem- overtr ed'ing. De rechtbank te Berlijn veroordeelde gisteren den 45-jarigen koopman Walter overtreding der deviezen- valsobheid in. geschrifte levai Do.i medeplichtige 35-jarige vrouw Deckers werd veroordeeld evenc-dns tol twee jaar gevangenisstraf en 10.000 mark boete. FRANKRIJK. De staking der binnen schippers. De minister van openbare werken heeft gisteren de vijf prefecten ontvangen, m welker gebied zich de staking der binnen schippers afspeelt, ten einde met hon te overleggen over de maatregelen tot her stel van de orde op rivieren en kanalen. De door de stakers georganiseeide ver sperring te Eragny beslaat uit 200 booten. Dam door is Eragny bet centrum van het verzet geworden. 'Op bet oogenblik beersebt er volkomen rust, maat de stakers zien mol wantrouwige blikken naar een mili tair vliegtuig, dat voortdurend boven de '9ise kruist. De politiemacht is in den loop van gisteren versterkt, zoodat een spoedig politie-optreden wordt venvacht. ZWEDEN. De bankbiijettenoirculatie voor 70 pCt. gedekt. De totale banlcbiljett«nciroulatie bedraagt volgens het laatste rapport der Rijksbank 509.7 millioen kronen, welke voor 69.4 pCt. door goud zijn gedekt.,Do goudreserve der bank bedraagt 354 milijoen kronen. De post vreemde valuta is mot 6.8 millioen gestegen lot 297.6 millioen, Bijgevolg over schrijden de gouddelcking en de post vreem de valutareserves tezamen de geheele bank b ij et lenc i reul at ie a an merkel ijk. SI'ANJE. Spanje en Andorra. Do' Spaansche minister-van buitonland- sclie zaken publiceert in de pers oen ver klaring, waarin hij betoogt, dat de ge- -beurtenissen in Andorra het gevolg zijn van het feit, dat de bevolking van An dorra een eigen standpunt inneemt. Bo- ïtec7its2)raa7e op de plaats van den bvernd. Do* president van de vierde strafkamer van het Duitscdie rijksgerechtshof, voor welke kamer liet proces-Van dfer Luhbc c.s. zal plaats hebben, heeft zooals be kend' bevlolen, d'at de gerechtelijke plaats- welke, 'zooais "gemeld' op 21 September te Leipzig zal aanvangen, maakt noociig, d'at 110 personen als getuigen 011 ais des kundigen worden gedagvaard. Mogelijk zullien notg meer personen als getuigen warden gedagvaard. Eerst zal een week lang te Leipzig zitting worden gehouden, waarna te Berlijn de gerechtelijke plaats opneming in het Rijksd'aggebouw te Ber-opneming zal geschieden. Vervolgens zul- Een Detectiveverhaal, door PHILIP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 12J 2. Mevrouw R. Mainwaring. Trok zich op denzelfden tijd a's miss Hooide terug. Werd in bed gezien do-or haar kamenier, Elise DuboCse, om 10.35. Werd uit diepen slaap gewekt door liet kamer meisje, Annie Holt, na het vinden van liet lijk van den overledene. 3. Elise Duboise. D.t meisje slaapt in een kamer, welke in verbinding slaat met die van mevr. Mainwaring. De avond was beet, en de deur iusschen de beide kamers was open go'aten. Mevrouw Main waring boorde de kamenier m bed gaan omstreeks 10 40. Jlet kamermeisje morst haar wakker schudden, 4. Sir Dlgby-Coates. Ging naar boven, na hot kaarten, naar eigen Zitkamer (eerste verdieping, verbonden mot slaapkamer) om te werken in officieele stukicon. jfrikle briefje op cle deur met het verzoek met gestoord' te worden, maar moest 0111 de warmte de deur open laten. Werd gezien, vanaf de gang, tusschen het oogenb.'ik. dat hij de kamer binnenging en dat, waarop de moord ontdekt was, bij tusschenpoozen van gemiddeld een paar minuten door Martha Forrest (keukenmeid), Annie Holt (kamermeisje), R. Belfort! (huisknecht), F i-o Duboise, Mabel Smith (Iwoeie meisje; en Elsie Syme (tweede me'1-]» De lij'' lijn zal geschieden. Het Rijksdagbestuur zal, naar thans verluidt, onverwijld daar toe de noodige maatregelen treffen. Voor d'e te houden zittingen zal de grootste com- missiezaal, waar vroeger de begrootings- oommissie Vergaderde, ter beschikking wor- d'en gestold'. Ooik Vele andere vertrekken zijn disponibel voor de leden van het ge recht, d'e vertegenwoordigers van het openbaar ministerie en de Verdediging. Een gerechtelijke plaatsopneming in d'e uitgebrande zittingszaal biedt geenerlei ge vaar meer, d'aar de ruïnen zijn opgeruimd en oen instorting niet behoeft! te worden, gevreesd'. Bovendien is de koepel reeds weedr met glas overdekt. De definitieve beslissing owier alle maatregelen in hot Rijksd'aggebouw berust natuurlijk bij den rijksd'agpresidont. De gerechtelijke behandeling in de zaak tegen de brandstichters van den Rijksdag, waatop do moord moet gepleegd' zijn, valt daaibinnen. 5. Mr. A. B. T. Deacon (particulier se cretaris van den overledene). Ging naar zijn kamer grenzende aan die van sir A. D.- C.) om te lezen, ongeveer te 10.10. Wem gezien, toen hij de kamer binnenging door Mabel Sm'th, die aan het werk was n do binnenkamer, vlak daar tegenover Zij was 's middags nit geweest en had hot daarna erg druk. Bleef daar tot vlak voor het oogenb'ik (zeg twee minuten) vóór de moord ontdekt werd'. Zij kan zweren, dat nir. Deacon geen oogenblik de kamer ver liet, daar zij de deur van de linnenkamer moest op nalaten vanwege de lite 6. Vrouwelijke dienstboden. Deze zijn Flsie Syme, Mabel Smith Mir,ha Fonst Annie ïloit, Lily Ingram Allen, behalve de eerste twee, verklaren van elkaar wat betreft bet kritieke uur, dat zij m de ofJco'ing voor hel d'.enslprr-'oncel waren (waar de kamers mot elkaar ijl verbinding slaan), vanaf 10.15 en later. Flsie Syme, die beneden was, in de Iia'l van bet personeel, tot de moord ontdekt was. en Mabel Smith mogen u tgoschnkcl 1 wo dm. Zij kunnen geen van bei ien hunne ver klaringen bewijzen, maar er bestaat geen twijfel, dat zij gewone onontwikkelde, eerlijke dienstboden zijn. (Zie ook noo-t achter do dclaiis van rmss Hoocle). 7. Alfred Poole (butler). Theft g<.en sikkepit van* een alibi. Zat, ais gewoon lijk, den gehcelcn avond in zijn hokje tegenover de studeerkamer. Sprak na 10 uur niemand meer; werd door niemand gezien. Kan echter uitgeschakeld worden a's in geen en Ire! opz'ebf betrokken bii len de verdedigers weer to Leipzig bet woord' voeren. Als verdachten zijn gedagvaard: de Nederlander M. v. d. Lubbo, het vroegere Rijksd'aglid' Toirgler, cle Bulgaarsche on derdanen Dimitraff, Papoff en Tanelf. Van der Lubbo heeft den vierdediger Leuffert uit Leipzig toegewezen gekregen, Toirgler zal verdedigd worden door dr. Sack uit Berlijn, dien hij zelf gekozen hoeft, Dimitroff, Popoff en Taneff zullen warden bijgestaan door dr, Tcichert uit Leipzig. Voor het proces is zooveel materiaal bijeengebracht, dat de rechters 35 dossiers hebben moeten doorwerken. Thans moeten zij het resultaat van hel vooronderzoek aau de band van de mon delinge verklaringen bestudoerm, waarbij cle acte van beschuldiging, die 230 blad zijden beslaat, als wegwijzer dient. vendien spreken economische factoren mede. Spanje volgt de gebeurtenissen mot groote nauwlettendheid, omdat de toestand van belang en delicaat is. Spanje en Frank rijk hebben volkomen gelijke rechten, cle bisschop van Urgel evenveel als de Fran- sche prefect te Perpignan. ZUID-SLA VIE. Polit ieke moord'. Te Zlatari bij Zagreb (Agram) is giste ren eon xevotlveraanslag gepleegd op oud- mïiiister Neud'oerfer. Neudoerfor werd door drie kogels bi don rug getroffen en was onmiddellijk dood. Gistermiddag tegon half drie verschenen twee onbekende jongens op hot landgoed van den ouchminister, die hem een brief overhandigden. Terwijl de een oen gesprek aanknoopte met de vrouw van den minister, haalde de ander een revolver te voorschijn en schoot op clen lezen den. Neudoerter. Daar na vluchtten zij beide in het bosch in de nabijheid'. Hol bosch, waarin de aanslag-ploegers zich schuil houden, is omsingeld. De aanslag is vermoedelijk een daad van wraak in verband met den onlangs gepleegden aanslag op den Kroatischeni volksleider Prodawitz. CHINA. De bevolking van Mandsjoekwo. Uit de statistiek blijkt, dat het bevolkings cijfer van Mandsjoekwo, met inbegrip van Kwantoeng 30.920.000 bedraagt. In Mand sjoekwo wonen 838.003 Japanners. JAPAN. Toenemende crisis in den land bouw. Do Japansobe pers houdt zich uitvoerig bezig mot het toenemen van het aantal processen inzake achterstallige pacht. In liet eerste halfjaar van 1932 bodroog liet aantal dezer processen 1LO0, in de oerste helft van 1933 1595. De pers dringt er bij de regooring op aan, dat legen dit euvel zal worden opgetreden. Politiek tienjarenplan. Do pogingen van toonaangevende poli tieke kringen om een duurzame basisvoor een bestendige nationale politiek geduren de ten minste 10 jaar te scheppen, heb ben gisteren door eea onderhoud van Wa- kasoeki, president der Mmsito, met minister president Saito, lastbare resultaten atge- woipen. Aan dat onderhoud was voorafge gaan een bespreking van Saito met Soo- zoelci, president der Seiyoekai, cle andere groote partij in Japan. Een moreele overeenstemming is bereikt over de noodzakelijkheid van een waarlijk nationale politiek. Onnididellijk doel der besprekingen was te bereiken, dat de op langen iermijn berekende politiek door geen kabinetswijzigingen zal worden gestoord. Daarom wil men bel tegenwoordige Ja- pansche kabinet op nationaien grondslag reorganiseoren m dien zin, dat de lei ders der beide groote partijen in het ka binet zuilen zitting hebben als ministère zonder portefeuille. INT. SAMENWERKING. Nog geen overeenstemming op de tarwecanferontie. De tarwecanferontie is op de zitting van gisteren verdaagd lot beden, zonder dat een beslissing is genomen over den inter nationalen prijs, die inoodig is om de over- eenkomst in werking te doen tied en. De zitting was gewijd aan besprekingen over liet ontwerp-accoord', dat Maandag door de uitvoerende landen is ingediend,. Een adviseerende commissie zal wor den ingesteld, die oonLitölo zal uitoefenen •op de tenuitvoerlegging van alle over eenkomsten. Vertegenwoordigd zullen daar in zijn Frankrijk Italië, Duitschland, Span je, Zwitserland, Voreenigde Staten dn één. .'au de Noordelijke landen, te- kiezen, uit Zweden, Noorwegen, Denemarken, Finland, Estland en Letland. liet georganiseerd overleg bijeengeroepen. De ce.nlralo commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken is to gen 12 September a.s in vergadering bij eengeroepen, teneinde zich te beiademovór den ingekomen brief der regnering betref fende een nieuwe salaijskorling, welke men zich vow stelt op 1 Januari 1934 te doen ingaan, aldus meldt Het Volk. Roze korfing bestaat uit een verhooging van de reeds toegepaste tijdWijlkle keurling met v'ijf procent zoowel voor gehuwden ais voor ongebuwdon. Voorts is liet de bedoeling, dat do be slaande extra korting van drie procent voor ongebuwdon zal worden verhoogd na biet bereiken van den 25-jarigon leeftijd en wel met dien verstande, dat voor ieder jaar één procent, meer zal warden gekort, "tot dat op 32-javigen leeftijd een totale «xtra korting van tien procent zal zijn bereikt; De nieuwe salai'jsvoilaging zal een tijde lijk karakter dragen. De regooring hoopt echter vóór 1 Januari 1935 een algemecne herziening van de rijikssalarissen tot stand te kunnen brengen Uoogcre bijdragen der arbeiders? Tot d'e maatregelen, die de rogooring voornemens is te treffen, tan eind'o de so ciale uitgaven te verminderen, behoort, naar het Vodk verneemt, hel vorderen vain een verhooging van do bijdragen der ar beiders aan cle werklaozonlcassen. den moord. Zal een zeer nuttig gelu:gc zijn. Kan (volgens mijn meening) onvoorwaar delijk vertrouwd worden. Niet zeer intelli gent. Zeer oud, zwak, maar voldoende iu slaat om vragen geloofwaardig en duide lijk te beantwoorden. (Heeft, om één ding te noemen, nog niet de halve kracht, die de moordenaa'' moot hebben gebruikt!. Was gehecht aan den overledene, wiens familie hij gedurende 41 jaren gediend heeft. 8. Robert Bcltord (huisknecht). Er beslaat eenigc grond voor zijn eigen ver klaring omtrent zijn doen en laten; maai' waarschijnlijk niet voldoende voo: een vol ledig onderzoek. Er is niets tegen hem te zeggen, en is de laatste man ter wereld, die een dergelijke misdaad zou plegen. Zou in slaat zijn tot vergiftiging, maar heeft noch moei noch kracht genoeg om don overledene te hebben vermoord. Maakt indruk van zenuwachtig te zijn. Weet mis schien meer dan hij los laat, maar tiet is mot waarschijnlijk. .9. Andeie mannelijk personeel. Hany Wright, chauffeur, en Thomas Diggie, tuin man. Komen niet in aanmeiking. Diggie is in bet ziekenhuis. Wright, die in liet huisje bij liet groote bek woont, was gis teravond uit en met ter goeder "aam be kende vrienden in bet dorp. L.j keerde niet terug voor oemgen tijd nadat de meerei was ontdekt. De drie jongens, die onder Diggie werken, wonen in hot dorp. Allen waren thuis gisteravond van 8 uur af. Anthony las, nadat hij aan hel einde gekomen was, bet document nogmaals door, nu wat langzamer. Boyd keek ongeduldig naar hem. Eindelijk werden de papieren um Imp eigenaar terug gegeven Iiij land- en zeemacht met 25 pCt. verminderd. Met terugwerkende krocht van 1 'Aug, af, worden zoo meldt het Volk, alle ge- vaTcntoelageii en vl'ieggoldtsn voor hef luchtvarend personeel van land- en zee macht met 25 pOt. verminderd1. Van deze gelegenheid is toviens gebruik gemaakt om liet vtetrscliil in toolagenbonokeniing, dat tot nu toe tussdliion marine en landmacht, ten gunste van de eerste, bestond, weg te nemen. Bevrachting van Ned. sche pen door de Sovjets. Volgens de laatste cijfers hebben de ver schillende voor de Sovjet-unie werkende economische organisaties in do periiodo Januari—Juli 1933 in tolaal 577.835 ton Nederlundsc.be scheepsruimte bevracht, to gen 92639 ton in dezelfde periode van 1932 en 233,000 ton in het geheele jaar 1932. Rïgcling van den invoer van bladzink. Ingediend is een wetsontwerp tot re geling van den invoer van bladzink. Aam de memorie van toelichting is bet vol gende ontleend: Bij Kon. besluit van 29 Juni 1933 is be paald op grond van art. 2 der Crisisin- voerwet 1931, dat de invoer van bladzink gedurende det tijdvak van 6 maanden, aanvangende 1 Juni, zal zijn verboden voor zoover deze meer zou bolragem dan 80 pCt van den gemiddelden invoer van bladzink per 6 maanden gedurende 1931 en 1932. Ingevolge art. 3 van genoemde wet is dus thans de indiening van een wetsont werp tot voorziening in een verbod van invoer noodzakelijk „Wel, sir," zeide bij. „U ziet nu wat mijn meening is?" „Dat doe ik, Boyd, dat doe ik. Maar dat beleekcnt niet, dat ik 't met je eens bon, dat begrijp je." Boyd's gelaat betrok. „Ach, sir, ik weet wat hel is. U verwondert u, dat een oude rot als ik piobeerl u te bewijzen, dal niemand van het huis 't kan gedaan bobben, terwijl de meesten van hon lieele- inaal niet wat je noemt afdoende alibi's hebben, blaar luister, sir Anthony stond op. „Boyd, je doet mij onrecht! 'ik heb zelfs moor op met je gis singen dan met je bewijzen. Gissingen zijn bijna altijd even goed ais rekenkunde vooral gissingen van iemand van jouw ondervinding. Ik zei toch niet, dat ik "t niet met je eens ben, nietwaar?" „U zei bet niet, sir, om zoo te zeggen i" „Evenmin meende ik het." Anthony lachte. „Ik ben onbevooroordeeld. Boyd, onbevooroordeeld. In tusschen, veel dank, dat je mij dat liet zien. Ik weet een hoop meer bizoriderhodcn clan tevoren. Ik ver onderstel, dat dit de grondslag is van een voorloopig rapport?", Boyd knikte en volgde Anthony, 'oen hij de richting van het huis insteeg. HOOFDSTUK V. De dame van de sandaal. 1. Anthony was nog in den tuin. Anthony bad iets gevonden. Wolken tabaksrook hingen om zijn hoofd, in de stille, zware lucht. Anthony dacht nu. Hij was alleen. Boyd, die on ver moe hl was, was opemi in huis gegaan, belust zich nog eens te buiten te gaan aan scherpzinnig onder vragen. Ditmaal zouden zijn. vragen, bij het licht van wat de studeerkamer had' verteld, in een meer bepaalde richting gaan. Wal Anthony gevonden land, waren twee stel, ongeveer een halvcn meter van elkaar verwijderd, van vier diepe, ronde indruk ken, van m het ruwe "clen vorm van een kwartje. Zij waien in het breede bloem perk, dat zich langs de golieele lengte van den studeerkamer muur uitstrekte, en waren juist onder het kozijn van bet meest- Oosielijko van de drie ramen het ge sloten raam, dat 't verst verwijderd' was van het open raam, waardoor, naar het scheen, de moordenaar do studeerkamer was binnengekomen liet bloembed, merkte Anthony op, was ongewoon breed zóó bieed werkelijk, dat iemand, tenzij bij oen reus was, als hij in een van die ramen wilde klimmen, gedwongen was, tenminste met één voet, tusscln 'i cle bloemen te stappen. Hij bukte zich om zijn vondst nader to onderzoeken. Wie, bij afwezigheid' van Diggie, den tuinman, het bloemperk zoo royaal begoten bad den voiigcn dag, kreeg van hem zijn zegen. Was de grond' niet zóó nat geweest, dan zouden deze gaten daar niet geweest zijn. Anthony daclit hardop„Gaten door vingers gemaakt. Juist daar, waar mijn vingers zouden zijn, indien ik wat smaller was in mijn schouders, en hier neerhurkte en in de kamer trachtte te kijken zondter een- van zijn voeten tusschen do bloemen lo laten rusten" '''wï nnrvoJqd)

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6