STADSNIEUWS. De uitkeering van het De steunregeling voor de vier grootste gemeenten. [ds;lcra clezo gtoote en fijne taak bid- pen uitvoeren groot en fijn, niet alleen organisatorisch, maai ook zeer zeker ideëel. üet is voor mijl een voorrecht van hieruit apen die, in welken vorm ook ons werk steunden, met warmen dank te kunnen. Begroeten. F.en bi zonder woord hierbij t0l de zeer velen, die met groots voihardiiw" Bewonderenswaardige vindingrijkheid de mzarneiingsweek vruchtdragend -.visten, en opnieuw weten te maken. Al deze medewerkers zullen evenwel de eersten zijn, die toegeven, hao weinig hot is, dat er nog maar gedaan kan worden. De mooie impuls van saamhoorigheidsge- 1 ''Etsten tijd algemeen bo- I® kora' mc«f. hot zijao doen om dit, zoo breed mogelijk gebaseerde, werk nicu- e levenskracht te verlcenen, om in menig beslaan milder omstandigheden te bereiden in de plaats van zeer bezwarende. be hebt vernomen, hoe groot het totaal bedrag en hoe klein de afzandorlHco tóf dragen, tegelijk zouden kunnen zijn. Maar hoe meer ge ons geeft, hoe meer kunnen wij doen, Onzfc inzamelingsactie maakt het zoo gemakkelijk, zelfs de zwakste goed- voor nemens om ons financieell bij te staan in daden om te zetten. Laat niemand denken, dat zija bijdrage voor ons van geen belang is. Ik eindig tenslotte met den wenscb, daf gij) die luistert, dat ons volk, met a! de lïn0™'n? die hi?rl>1j1 in°Scl'Jk is,terug zal kunnen zmn op de nationale inzamelings- wcek, tot belooning van hen, die er de omvangrijke uitvoering van verrichten en tot dankbaarheid van degenen, elite hei allerzwaarst lijden onder den algemeen-en nood. Een mogelijkheid die te verzachten slaat open. De prijsvraag. Tenslotte volgde de prijsvraag. Koos Koen heelt op leuke manier de 10 typen, die men in ons blad van gisteren "afgebeeld heeft gevonden,' laien vertellen van hun vacantiegeneugten en -angsten. Gift van H. M. do Koningin-Moedor. Het secretariaat van hot N.C.C. deelt mee: Het heeft H. M. de Koningin-Moeder behaagt door een aanzienlijke gift aan o-ns te doen komen, ter gelegenheid van de nationale mzarneiingsweek. Moge dit koninklijk voorbeeld ruime na volging vinden. Gemeentefonds. Do berekening van de korting. In een circulaire heeft de minister van binnenlandsche zaken, teneinde de gemeen tebesturen met het oog op do begrootinc voor 1934 in staat te stellen van de even tueel door de gemeenten bij ongewijzigde aanneming van het betreffende wetsontwerp te dragen korting een berekening te kun nen maken, meegedeeld, dat de regeering een raming heeft doen samenstellen van het bedrag der draagkracht van alle gemeen ten des rijks, gerekend per inwoner. Dit bedrag kan aan de hand van verschillende gegevens voorloopig worden vastgesteld op f27.49. Indien thans elke gemeente voor zich zelf aan de hand van het bepaalde in do art, 2 en 3 de draagkracht per inwoner berekent, kan zij daarna bepalen hoeveel pet de, door haar berekende draagkracht beloopt van het bedrag van f 27 49, terwijl ze als dan tevens aan do hand van de schaal, opgenomen in art. 1 van het wets ontwerp, kan bepalen, of en zoo ja met hoeveel pet. haar uitkeering uit het Ge meentefonds vermoedelijk zal worden ver minderd. Het iïgt ui de bedoeling te bevorderen, dat het volgende zal worden bepaald a. ten aanzien van do in art. 2 ge noemde belastingopbrengsten, dat hiervoor tot grondslag zullen gelden de opbreng sten over het boekjaar tijdvak 1932'33. b. ten aanzien van de art., 3 genoemde winsten en verliezen van bedrijven, dat hiervoor ais grond-lag zal gelden het ge middelde dezer winsten en verliezen vol gens dg afgesloten of voorloopig afgeslo ten gemcenterekeningen over 192S—1932; c. dat ter berekening van de draagkracht per inwoner het bedrag der draagkracht van de gemeente moet worden gedeeld door het aantal inwoners der gemeente op 1 Jan. 1933. De crisiswerkloozensteun. De wijziging ging 1 October in. Zoo men weet. zijn van rijkswege eenige wijzigingen in de crisissteunregeling aan gebracht. Voor Schiedam komen die ver anderingen hierop neer, dat met ingang van 1 October j.l. de verdiensten van de vrouw van een gesteunden werklooze zon der uitzondering voor 2/3 op den steun in mindering worden gebracht, zooidat de regeling, welke vóór 1932 op dit punt gold, weer van toepassing is verklaard. In het begin van het vorig jaar was n.l. een uitzondering gemaakt voor de verdien sten van de vrouw van een gesteuunde met kinderen. Tot een bedrag van vier gulden werden deze verdiensten bij de berekening van den aftrek wegens gezinsinkomsten buiten beschouuwing gelaten. Deze uitzondering is thans vervallen. Voor de vier gr00te gemeenten gaan de wijzigingen eerst 1 November in, omdat het voor deze onmogelijk is hun admi nistratie onmiddellijk aan den nieuwen toe stand te doen aanpassen. Voor hen gelden alle wijzigingen, terwijl voor de andere gemeente ook Schiedam alleen de ééne maatregel inzake aftrek van verdien sten van de vrouw practïsch beteekenis heeft. Chr. Gymnastiekvereen. D.O.K. Det vierde lustrum. Ter viering van het 20 jarig bestaan van de Chr. Gymnastiekvereeniging D. O. K. is het volgende program samengesteld: Woensdag IS October a.s. lichtstoet (lam pion- en fakkeloptocht) door de stad van leden en adspimnt-leden, waarvoor zich reeds 450 deelnemers bobben aangemeld; Dinsdag 19 December, do oprichtingsda tum, feestelijke herdenkingsbijeenkomst vau alle leden, adspirnntleden 0:1 donateurs; In December feestelijk getinte openbare winter-uitvoering. In Januari en Februari vier feestavon den voor verschillende afdeel in gen. In den voorzomer van 1934 een massale op erd ucli t-u i tvoerin g De lichtstoet van IS October vertrekt 's avonds half 8 van de Boerhairelaan en wordt een uur later in de Warande bij do St. Liduinastraat ontbonden. Gewijzigde trekking der Staatsloterij? Do laatste dagen zijn besprekingen ge voerd tusschen den directeur van de Staats loterij en minister 'Oud', voor een wijziging van de trekkingen van de Staatsloterij. Overwogen zou worden, om in het vervolg loten uit ie geven, welke genummerd zijn van 124.000 in plaats van 1—21.000, zoo als momenteel het geval is Dit zou even wel geon uitbreiding van d-e Staatsloterij beteekenen, daar 3000 loten, waarvan do nummers geheim zijn, niet uitgegeven zul len worden. Het dool van dezen maatregel zou zijn het trekken van andere loterijen op de Staatsloterij te belemmeren. Voorts zou men, volgens de Tel.", van plan zijn een wijziging aan te brengen in het trek kingsplan. Zooais bekend, is tegenwoordig tusschen iedere klasse een tussscbenperiode van één week. Men zou nu overwegen de trekkingen voor de eerste vier klassen in vier achtereenvolgende weken te doen plaats vinden en tusschen de vierde en vijfde klasse vier weken in plaats van één week te laten verloopen. TUT De Sebiedamsche Vrijwillige Brigade tot het redden van drenkelingen houdt mor genavond in gebouw Eendracht haar jaar vergadering. £6569'=13131 9 W Va 3JLNO/1 baxvwxyu-vann 2fö3TA yaa nva'hi'H Op den hoek Burgemeester Kaappert- laan en Veenlantstraat is gistermiddag oen vrachtauto uit Maasland tegen een carrier, bestuurd door W. V. uit do Groen el aan, ge botst. De carrier werd' beschadigd. V. had het verkeer van rechts niet voor laten gaan. R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze". Viering van het 25-jarig beslaan. De R. li. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afdoeling Schiedam, zal Zondag a.s. haar 2ó-jarig beslaan herdenken. Gimi teren is de eersie dag van een rriduum geweest. Pastoor Vis van de II. ilartkerk, celebreerde in de kapel van huizo St. Liduina 's avonds half 9 een lof en hield een predikatie; ook heden- en morgen avond zal dat geschieden, Zondagmorgen S uur wordt in de zelf de kapel een Mts gezongen en zal kapo- laan J. Bekkers, geestelijk adviseur van do jubileerende afdeeling een predikatie houden. 's Middags van half 2 tot half 3 be staat gelegenheid het bestuur van Do Han ze je complimenlceron. Vooraf gaat het aanbieden van een vaan del door don voorzitter van do feeslcom- mjssie, den heer G. Schaeffor. R. L T. Het vervoer, In September werden door do R E. T. vervoerd 5.233 622 passagiers, met een op brengst van f535.830.01, tegen 5.744.S07 passagiers cn f586,0SS95 in September 1932/ Tot 1 October werden in 1933 ver voerd 48.056.160 met een opbreng»! van f4.904.841.30, tegen 55.267.377 passagiers met een opbrengst van f 5.678.767.201/? in het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar. Gunning. 'Aan de firma K.rijpers en Kloppers te Schiedam en Kethel, is door het college ^an regenton van. de stichting Groemesteiu. Ivoor de som van f 51.900 opgedragen de uitbreiding van zijn gebouwen aan den L'oosduinscbenweg te 's-Gravemhage. Soiree „Gemengd Koor". De Zangvereenigmg „Gemengd' Koor" geeft Zaterdag a.s. in Musis Sacrum een soirée. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks 11 uur stonden op de Westvest bij de bouwerij tusschen Brandersst-eeg en Walviscbstraat, een paard en wagen van de firma Sj. en een vracht auto. Daardoor werd bet verkeer belem merd'. Met het noodige beleid waren reeds eenigo Vlaardingsche autobussen door de nauwe passage geslipt, maar met de vierde autobus, die liet probeerde, liep het mis. Een achterspatbord greep een voorviel van den materia len wagen, waard oor het 1c- moen brak. Bovendien kreeg het paard een vrij diepe wonde van 10 c.M. lengte aan één zijner poolen. De chauffeur be weerde, dat het paard voor hij voorbij was, iets op zij was gegaan, waardoor de pas sage nog smaller was geworden. De padvindsters verhuizen. Bazar in lust nicuwo clubhuis. De afdeeling Schiedam van de Neder- landscbd Meisjes Padvinders Vereeniging, die lot nog toe haar clublokaal had' in bot pand Lange Haven 55, waar de Dlermoliik Mij. gevestigd' was, heeft sinds ©enigen tijd uitgezien maar oen aindero om- go-\ing. Gisteren is het nieuwe honk ge huurd'. Hot is bet pand Boterstraat na 3, waar vroeger -een café gevestigd' is geweest. Blo meisjes zullen hot clubhuis zelf in orde bran gen. Met edgen kracht zullen zij aan hst werk gaan om zich oen gezellig plekje te vor men, waar zij steeds zullen kunnen samen komen, hetgeen zeer ton gced'o zal komen aan de prettige sfeer, die mu reeds in hun gelederen hearscht. De afdeeling Schie dam mag zich vferheugen in eon nieuwen, frisschen geest, waartoe de activiteit vau mej. Sebe nkogel niet weinig heeft bijge dragen. Er wordt am 0011 zangcursus ge houden en dr. Van dan Beig geeft les in do grondbeginselen der E.H.B.O, Als in het nieuwe clubhuis alles in orde is, hetgeen, naar de meisjes verwachten, de volgende maand zal zijn, wordt, nadat het plechüg geopend' is, een bazar gehou den, waaraan, een theemiddag Verbonden is. gend op, die nog niet aan het mooie werk van Verjaardag bijdraagt, lid ie worden door op uw verjaardag een gave in liet busje te doen. Adressen waar u zich kunt opgeven zijn: Scliied. weg 73-11 en Cal Ion- burgstraat 2. Benoeming. Tot agent van polilio derde klasse is benoemd de heer J. va 1 '>'jk. O VERSCHIK. Legaat. Wijlen de heer P. N. Hoogerbrugge heeft aan de Ned. Horv. gemeente alhier een bedrag van f 10,000 gelegateerd, te verdoe len tusschen kerk, diaconie, zending en weezenfonds. KETHEL. Brand. In een houten schuur van de boerderij van L. Bijl aan het Koordeind©, die als opslagplaats diende, is gisteren tegen den avond door onbekende oorzaak brand ont staan. Het vuur, dat fel woedde in de groote hoeveelheid' hooi en stroo, sloeg over naar een hooiberg en een tweede schuur. Daar er gevaar dreigde voor do nabrj gelegen Ned. Her/, kerk en eenige kleine woningen, werd de Schiedamsche brand weer te hulp geroepen, die met een motor- spuit verscheen, maar geen dienst behoefde te doen, omdat do Kethelsehe brandweer het vuur reeds meester was. De Schicdam- scho brandweer heeft ongeveer een half uur opgesteld gesiaan en kon toen inruk ken. Vlan de tegenover de brandende schuren gelegen huisjes waren de ramen door do hitte gesprongen. Do woningen werden groofendeels ontruimd. De burgemeester van Schiedam, de heer II. Stulemeijer, was op het terrein van den brand' aanwezig. T BINNENLAN». AGENDA. Schiedam. Hoogstraat Filmprogramma. Politienieuws. Gistermiddag deden twee manman eenige inkoopen bij Jamin's Levensmiddelonbedrijf aan de Broersvest. Zij sloegen aardappelen en groenten in en tccin het op betalen, aankwam, verwijderde één der mannen Zich, terwijl de ander aan de winkeljuf frouw een briefje overhandigde, waarop stond, dat het geld geïnd kcia worden bij M. II. (Maatschappelijk Hulpbetoon), Broersveld. liet epistel was omderteekond door S. N. van den Buitenlxavoniweg. De politie heeft prooes-vtorbaal tegen N. opgemaakt en de aardappelen, die nog over waren, in beslag genomen. Van J. C. M. V. is oen fiets gestolen, die bij onbeheerd1 op de Hoogstraat had laten staan. Van P. G. uit Kethel is eon fiets mee genomen, die voor een pand. aan de Jan Steenstraat stond; De groenteboer K. bemerkte, toen hij gistermorgen met zijn wagen zijn ld an Lcsn wilde gaan bedienen, dat mein op zijn fruit en groente zand, gedrenkt in petro Pandora 5 Oct. Gebouw Eendracht. Ledenvergade ring S. R. B. 7 Oct. Groole Kerk. Jeugdavond. Sprekers dr. J G. Geelkerken en ds. G. A den Hertog. Rotterdam. Heden e.v.d. Grand Théatre. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Revue. 0, bedoel je dat. Heden e.v.d. Hal B Nenijto. 15 en 7.30 Hu Beurs van de Dameskroniek. 4 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. Fritz Hirsch Operette. Im weissen Rössl. 4 Oct. Tivoli-Schouwburg, 8.15 uur. Residentie Operette. Vagabond Koning. Ö1LLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Haringvisschcrij. Vanmorgen waren hier van do liaring- visscherij binnengekomen do GDY 200 met 33 last; de VL 208 mot 36 last; de VL 217 met 45 last; de VL 79 met 36 last; do VL 20 mot 35 last; de VL 103 mot 40 last; de VL 156 met 31 last en de VL 167 met 41 last. Gisteren is er geon afslag geweest. Vulcaanhavcn, In de Vulcaanhavcn zijn binnengekomen, do schepen Santurce om 4500 ton kolen en cokes lo laden en do Stad Amsterdam met 6150 ion erts. Geslaagd. De heer A. Akkerman, alhier, slaagde voor het te Amsterdam gehouden exa men machinist (stoonxbedrijf) voorloopig diploma. Vereeniging Verjaardag. liet Bestuur schrijft ons: De busjes van bovengenoemde vereeni ging werden verleden week weer gele digd. We mochten over het dorde kwartaal van dit jaar ontvangen ruim f300, waar voor we allen, die ^hiertoe hebben mede gewerkt, hartelijk danken. Waarschijnlijk ook door de tijdsomstan digheden, is het ruim f100 minder dan leum had geworpen, waardoior deze onvto f er verleden jaar in dien tijd! bij elkaar ge- koopbaar waren geworden. 1 bracht werd, daarom wekken we idler drin- Hel antwoord van den minister van sociale zaken op de vragen van het Kamerlid Kupcrs. öp vragen van het Tweede Kamerlid' Kupers heeft de minister van sociale zaken geantwoord Do ondorgeteekend© heeft mot vertegen woordigers van de besturen der gemeen ten Amsterdam Rotterdam, Don Haag on "Utrecht besprekingen gevoerd omtrent de huidige steunregeling Voor werkloozen. In die besprokingen zijn vaimvege de gemeen ten verontrustende gegevens verstrekt om trent de cdschen, die ter zake vain dozen steun aan de gemeentelijke kas wordcia gesteld. Voorstellen aangaande eeta weg om op ©enige wijze tot inporkilng Vawi deze uitgaven te komen, werden vain de zijd© der gemeenten uriet gedaan. De ondergetoekand'o is -overtuigd, dat in dagen, waarin door regoori'iigsmnatrege- fem de prijzen vam noodzakelijke levens behoeften stijgen, bij wijziging vam steun bedragen met do uiterste behoedzaamheid moot worden te werk gegaan, maai' even eens, dat hij geheel overeenkomstig dezen icgel zich gedraagt. CR tor de genoemde maatregelen is het advies van de contact-commissie niet in gewonnen, evenmin trouwens als dat van de contact-commissie uit de gemeenten, omdat daarvoor geen aanleiding bestond, nu immters over d'o bed'otelde punten van gedachten is gewisseld met de Vertegen woordigers van de genoemde vier gemeen tel en dtoze gemeenten de «enige zijn, waarvoor verandering van de twee belang rijkste der drie punten beteekenis hebben, zou. Om deze reden ariht ondorgeteekando geen aanleiding aanwezig om liet gevraag de advies alsnog in te winnen. Evtonmin kan do öndergoleebeindo de in voering van de drie genoemde maatrege len uitstellen. Ten oeTsto z,ou van zulk een uitstel een vertraging het gevolg zijn, dito kwalijk to verdedigen wam Tem tweo- dto komt andergetoekendo, na cle reeds gehouden samenkomst, verdere bespreking te dezer zaken mot do vier genoemde gto meenten overbodig voor. Ton derde zou, indien met do invoering van de hier be doelde wijziging-en in de steunregeling van dto genoemde vier gemeenten moest wor- dtaa gewacht totdat do Sfaten-Genoraal ga legeabeid hebben gehad hun oordeel hier over uit te spreken, daarvan het gevoilgl zijn, dat dan hij iedere invoering van wij zigingen in de steunregelingen ook Van andere gemeenten dezelfde gelegenheid te Voren aan d'e Staten-Goneraal zou dienen tie worden gebeden; immers zijn de ba langen van de werkloozen in de genoemde steden geen andere datn die van de werk loozen in de ovtorigo gemeenten van cms land'. Do ondergeteekendo v-oielt zich voorts Verplicht op te merken, dat liet toch ba zfwaarlijk aangaat, omtrent d'oor hem to ■nemen beslissingen, die voor zijn verant woordelijkheid komen, steeds v'ooraf de Staten-Generaal te hoorton. sSlh'3!nfu 0T1-ter aftrek van PWvehtï'ciï 3 1 ebrual'b overeenkomstig don efedty De berechting der relletjes is hiermede! ^geloopen Totaal zijn dus wegens ©3 tohjke ongehoorzaamheid veroordeeld 33 Europeanen en 156 Inlanders en wegen! onuormijning van den krijgstucht 11' Euro. peanem en 10 Inlanders. De Mera'pi. j Aneta meldt uit Bandoeng aa.n het Vad.ï De leider van het vulcanologisch om derzoek, dx. Stehn, begaf zich naar den ton van de Merapi. De centrale lava-dam is verdwenen, j Do werking dor solfatoren is gering. De toestand is praclisch stationair; hel uitgeworpen materiaal en de ver- schroei fngsvierschijin sol en zijn gering. j Het rapport van de Staatscommissie- Schouten. Nog aan het einde van dtoze maiand zaj het rapport dor staatscommissie-Schouten/ nopens de normen dter salarissen van lie!) personeel der provincies, waterschappen en gemeenten verschijnen. De Ilaagsche arbeidsmarkt. Op 30 September j.l. stonden hij dto m ufjoo arbeidsbeurs ingeschreven 18.439 werkzoekenden (waarvan volgens eigen opgave werkloos 18.246), tegen 17.313 op 31 Augustus 1933 cn 18.430 op 80 September van hot vorig jaar. De steunverlecnïng voor werkloozen. Het Volk meldt: Dc maatregelen van ilo ragcering ten' aanzien van de wijzigingen, die zijl meerit,v dat in de steunverlcening voor de wexkV loozen moeten worden aangebracht, zijn in de vergadering vau het VerbondsbesluuM van het N.V.V. Maandag behandeld'. Het Verbondsbesluur besloot op korten termijn een congres bijeen te roepen, waar in de gcheele werkloozenzorg, ccft da web lelijke weridoozenverzokering, aan da orde zal komen. Het congres wordt gehouden op Vrijdag 20 October a.s. te Amsterdam, Fin. Nieuws. Mr. Bierens do Haan. Naar de N. R. C. meldt, is mr, J. Bto rens do Haan voornemens, zijn functie als directeur der Nod. Handel. Mij. neer tel leggen. De Leidcusche Ocloberfeesicn. Duizenden en duizenden hebben in' breedc hagen langs cle straten opgesteld' de prachtige kleurrijke optocht bcwondehdL Gisteravond gaf Louis David's in oen uit verkochte Stadsschouwburg een cabaret avond. Hot bezoek aan het Schuttersveld! was den gcheelen dag overweldigend. Den dag werd besloten met een luisterrijk vuurwerk, waarvan het slotstuk bestond uit porlrctten van Willem van Oranje ton' Koningin Wilhelmina Nader wordt gemeld, dat de minister gotod gevtornden heeft, de Inieuwe regeling op 1 N'Olvtombeï in werking te d'oeta treden. Oost-Indil'. De omarine-zaken Opzettelijke ongehoorzaamheid. 'Anefcai meldt uit Soerabaja' aan het Hbl. De Ztookrijgsraadi veroordeeld© zes In- landsche schepelingen van da Soemba, we gens opzettelijke ongehoorzaamheid tot acht maanden gevangenisstraf met ontslag uit fumst en Wetenschap, Verlaging kunstsubsidies te Amsterdam. De commissie vcior Kunstzaken uit defni Amsterd'amschen raad heeft haar goedkeu ring gehecht aan een voorstel van B. etn! W. om de kunstsubsidies aver 1934 met ruim f 60.000 te verlagen. Er zal slechts fl95.Ü00 op de begroeiing worden ge bracht tegen f 258.000 over het looparrdtoj jaar. Zoo krijgt o-.m het Concertgebouw, f 10,000 nindtor RECHTSZAKEN. Diefstal en brandstichting. Het O. M. bij de Rotterdamsclie rechtbank eischle tegen den leerling-verplegor, die op| 26 Juni j.l. diefstal in het h'avenziekenhuisl te Rotterdam en vervolgens om zijn ver duisteringen le camoufloeren, in brand' stak, vier jaar gevangenisstraf. Brandstichting. De rechtbank te Arnhem lveeft den on geveer 30-ja'rigen zwerver F. J. v. M./ Llians gedetineerd, die terecht beeft ge staan als verdacht van brandstichting in het begin van dit jaar gepleegd in hel ge bouw van do Geldcrsohe oiorenveiling tel Arnhem, veroordeeld tot 1 jaar gevangenis^ straf met terbeschikkingstelling van de re geer ing, 1 Poging tot doodslag. De rechtbank le Maastricht heeft C. D., koopman te Heerlen, ter zake van poging tot doodslag, doordat hij dc politie, dito op de treeplank van een smokkelauto waal gesprongen, eraf wilde werpen, en weer spannigheid veroordeeld tot zes maanden1 gevangenisstraf. Poging tot inbraak. Do rechtbank le Maastricht heeft ver oordeeld J. M, cn II. A„ ter zake va.nl poging tot inbraak in do woning der kin deren Janssen to Iloonsbroek, den eerstool itoll 1 jaar, den fwecden lot l'/2 jaar gevan genisstraf. Sport. "Wielrennen. Het d'uurrecord van Richardi. L'Auto meldt, dat door den Zwitserscheh Wielerbond bezwaar gemaald zal worden!; tegen de erkenning van liet uurrecord) vauij Richard, daar hierbij niet ovtoreenko-msüjj de bestaande voorschriften te w-oxk -gaan is. t I Duivensport. Seliied, Ganc|C,urs Vereen 1 a 0. v. Bovengenoemde vereenimig houdt africlitin'g'Vdudhteii naar Ltfgè &.vfijluv Breda en Tilburg. i 1 Inlichtingen zfijta.' te b'ekohietf Ifeüjtffik meer, le> s'eeretaxls 55, Sr straat 611. aa33WO1d!039 -v.L- 4 te -1 r V' - 'E

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2