UIT 50¥JET-RtJSLAN0 Hn Radioprogramma's. MOORD OP ABBOTSHALL. De reis van Herriot naar Rusland. SS GEMENGD NIEUWS. 1 1 (Nadruk verboeten). Do reis vau Herriot naar Rusland is zeker een der belangrijkste gebeurte nissen van onzen lyd geweest liet is waar, Herriot is nu c-on ambteloos burger", zijn reis droeg z.g. eon zuiver „particulier karakter", inaar dergelijke beweringen zijn natuurlijk niets waard, Herriot werd vergezeld door don Franselien ge/ant in Ilusland en een troep journalisten, de Russische overheid sloofde zich uit in vriendelijkheden tegenover dezen „ambtc- loo'zon burger", de redevoeringen, die te Moskou en in andere Russische steden zijn gehouden, hebben eon officieel ka rakter gedragen. Het is dus aan geen twijfel onderhevig, dat Herriot als afge zant van de Fransche regecring naar Rusland ging, dat hij daar onderhande lingen voerde, die voor de verdere ont wikkeling der gebeurtenissen in ons we relddeel van zeer groote botockenis kun nen worden, dat bij het recht had voor- locpige afspraken te maken en min of meer bindende beloften te doen. De aard dier afspraken en beloften is niet moeilijk te raden. Wij beleven nu eetn herhaling van do gebeurtenissen van lret einde van de vorige eeuw, toen Frank rijk, uit angst voor Duitschland, toenade ring tot Rusland zocht, hetgeen tot het sluiten van het Fransch-IUissisehc bond genootschap leidde. De overwinning van JKUer en de snelle bewapening van Duitschlarrd plaatst Frankrijk opnieuw voor lret probleem, dat de regeerders te Parijs na de overwinning van 1918 als opgelost meonden te kunnen beschouwen, n.l. het gevaar van een Duitscho invasie. Frankrijk is bevreesd voor zijn toekomst. In hoeverre deze angst wei of niet go- ïochtvaardigd is, is een andere vraag, jpaar zij bestaat en zij bepaalt de Fr.m- jclio politiek. Frankrijk voelt zich niet opgewassen tegen zijn Duitsehen buurman. Het wil in het Oosten een bondgenoot hebben die een gedeelte van bet Duitsche leger in bedwang kan houden. Zulk een bond genoot meende Parijs na de ineenstorting van Rusland in het nieuwe Polen te heb ben gevonden. Daarom deed Frankrijk al het mogelijke om dat land te steunen, lrielp lret Warschau aan veel grondge bied, met een niet-PooIsche bevolking, die tegen deze inlijving bij Polen luidkeels protesteerde. Ondanks den aanzienlijken financie den en militairen steun van Frankrijk, bleef Polen echter een zwakke staat, die in geval van een oorlog niet veel hulp zou kunnen bieden, te meer daar bet dan tnssclien twee vuren zou komen te staan: tussclren Duitschland en Rusland. De Fransoho politici besloten daarom de Russiadie-Poolsche geschillen bij te leggen en een vergelijk tussclien die twee landen tot stand te brengen. Moskou wrs wel bereid op deze voorstel len in te gaan, maar eischfc van Parijs een tegenprestatie, n.l. oen leening in dan een of anderen vorm. Zoolang de vriend schap tussclren .Moskou en Bellijn bleef bestaan, kon Parijs op die eiscteen niet ingaan, omdat bet gevaar bestond, dat de credieten indirect Berlijn ten goede zouden komen. De overwinning van Uittel en de daaropvolgende gebeurtenissen heb ben tot een afkoeling tussclien do twee vrienden in Oost-Errropa geleid. De Fransche diplomaten hebben deze omstandigheden weten te benutten met de bekende gevolgen: Rusland sloot een overeenkomst met Polen en de andere naburen, waardoor de bestaande grenzen gegarandeerd werden. Rusland heeft op deze wijze afstand gedaan van zijn aan spraken op het uitgestrekte Russische Een Detectiveverhaal. ioor PHILIP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door El A. C. S. •47) Want het geval van den vermoorden minister had de publieke verbeelding hef tig aangegiepen. Het leek zoo, zoo buiten gewoon, op de boeken, die het publiek gisteren gelezen had, vandaag aan bet lezen en morgen en overmorgen zou le zen, Groot Bnttanniü (en Ierland) wa> nu in twee kampen verdeeld pro en con tra Deacon. De contra's had ten een groote meerderheid. Velen hunner beweerden, dat tijd verknoeien aan een gerechtelijk onder zoek, dat slechts formeel zou zijn, schan delijk was. De ellendeling, zeiden zij, moestdadclijk opgehangen worden. Niet weinigen waren overtuigd, dat ophangen te genadig was. Het was alles werkelijk lreel dwaas, dacht Anthony en bij wenschte, dat liij kon lachen. Maar wanneer hij dacht bij aan Deacon, en ontdekte dan, dat het heelc- maal niet grappig was, maar eigenlijk ver schrikkelijk. Op dezen morgen echter was hij ten minste goed geluimd en wandelde langs de bochtige oneffen straat naar het politie bureau, tussclien zijn lippen fluitend. Ifet fluiten weeklaagde over den wreeden dood van Roodborstje. Nog fluitend rende hij de stoep van hefr politiebureau op, Toen hij de deux door was, hield het fluiten op, midden intc zich opgewekt voor te doen. Misschien gebred, dat nu aan Polen behoort, het hoeft zelfs stilzwijgend berust in do annexatie van Ressarabiu door Roemenië. an hun kant hebben echter dezo landen zich verplicht do tegenwoordige grenzen van Rusland tc respecteerm en den steun aan do talrijke separatistische groepen te staken Hierdoor wordt de binncn- l.rndsclio toestand van Rusland geconso lideerd; de angst voor Oekrajinisehe, Kaukasiscbe, ïataarsche en andere sepa ratisten, dio tot nu toe in het buitenland er eigen „regeeringen" op na hielden, die door Polen en andore lauden erkend on financieel gesteund werden, is verdwenen. Do positie van Rusland La het Verro Oos ten, waar de toestand steeds dreigend blijft, is iets beter geworden, omdat Mos kou nu minder troepen in het Westen hoeft te houden en dus zijin Oostelijke grenzen kan versterken. Deze overeenkomsten tussch-m Rusland' en zijn naburen waren ee.n groot succes voor do Fiaiisfho diplomatic. In Berlijn begreep men dat goed. Vort Neuiath remt do diplomatieke raadgevers van flatter en spant al zijn krochten in om de vriendschap met Moskou te behouden. Moskou weet echter, dat do onmiddellijke omgeving van Hitler de opvattingen van Neuiath niet deelt, dat .Rosenberg c.s. op oen oorlog tegen Rusland aansturen. En zoo is het gebeurd, dat do leiders van de buitenlandsclie politiek van do Sovjet-, regeering dezelfde politiek moeten voeren als do regeering van de tsaars en oen toenadering tot Frankrijk zoeken. Zoo her haalt de geschiedenis zich telkons weer. Behalve door politieke overwegingen, wordt de Sovjet-regeoring (en alweer pro- des als veertig jaar geleden do tsaristi sche regecring) daarbij door financieels overwegingen geleid'. De Sovjet-regeering is er zich van bewust geworden, dat hot tot nu toe gevolgde stelsel van credieten op korten termijn onhoudbaar is gewor den. Die credieten zijn zelfs een groot gevaar gewo-rcten. De vervat-termijnen naderen, en Moskou is niet in staat de wissels te betalen. Vroeger hoopte Mos kou de noodige sommen door het toroee- ron van den uitvoer te vinden. De prao tijk van de laatste jaren heeft echter aangetoond, dat die verwachtingen vol komen ongemotiveerd waren. De Russi sche uitvoer gaat voortdurend achteruit. Gedeeltelijk is dat natuurlijk eon gevolg van de crisis, de sterke dating van do prijzen, de verarming van de wereld enz.; doch daarnaast speelt een zeer belang rijke rol het feit, dat hof vijfjarenplan niet tot die gevolgen heett geleid, waarop Moskou gerekend had. liet vijfjarenplan voorzag in een voortdurende verminde ring van de beboette van Rusland aan buitenlandsche waren. In werkelijkheid neemt echter die behoefte steeds toe. In plaats vau overvloed hcerscht in Rusland, als gevolg \an de economische politiek van Stalin, gebrek aan alles. Lituinof heett dan ook te Londen verklaard, dat Rusland bereid was zoowat allo waren, waaraan in het We-rton een teveel is. te koopen, natuurlijk indien het Westen cre dieten op langen termijn verleent De Sovjet-regeering staat nu voor de noodzakelijkheid op de oen of andere wijze credieten met langen termijtn, d.w.z. oen ïcening in openlijken of gemaskeer- den vorm, te bemachtigen. En het gaat om zeer groote bedragen, een paar mil liard. Dat was de oorzaak van do wen ding in do politiek van Litwinof in de laatste rnaamtetn. Daarom verklaarde Lit- winof, die zich als een zeer handige diplomaat ontpopt heeft, dat het kapi talistische Westen niets van Rusland te een toon. Hij ging op zij, van de deur af. Lucia en haar zuster kwamen naar de deur toe. Geen van beiden zag An thony dadelijk Maar dan, na een gena- d.gon glimlach aan do bureaucratie gege ven te hebben, draaide Lucia zicli om en keek hun met groote oogon aan. Hij nam zijn bood af en keek streng Hij bedoelde niet .--tierig te kijken; hij probeetde slechts zich goed to gclragen in een politiebureau tegenover een dame, die hij lief had en beleed'g I had. Lucia bloosde, en boog Loc' tjes en ging de stoep af. Zij had niet bedoeld een van deze dingen tc doen, maar de man keek werkelijk zoo afwe rend, „Verwaande idioot," zei zij bij zich zelf, met betrekking tot Anthony, maar bet in hot minst niet meenend. „Verduiveld," zei Anthony tussclien zijn tanden cn werd nogal bleek Doia Maslerson stak haar hand uit. „Goeden morgen," zei ze, en keek hem ragend aan. Hij sleepte ergens oen glim lach vandaan. „Morgen, Voelt u u beter?" Zij straalde tegen hem. „0 zooveel. Archie doet zoo zoo, alsof alles ge woon is. Hij is een wonder. En ik heb niet vergeten, wat u zei over wondoren. U zult er een doen, niet waar?" Na een tweeden glimlach rende ze do stoep af en haar zuster achterna. Zij had een myste rie van intrigue gespeurd' in de houding van deze twee, Anthony ontdekte, toen bij zich uit zijn gedachten had losgeworsteld, dat de in specteur naar hem keek met een nauwe lijks verborgen nieuwsgierigheid. Hij tracht- vroezon heeft, dat Moskou aau geen aan val op de kapitalistische landen denkt, dat het in tegendeel door ön door vredelie vend is, naar vrede streeft. Moskou zou nu bereid zijn elke overeenkomst ovier oen „eeuwige vrede" te sluiten, mits... het credieten kreeg. Er waren twee landen, d'io Moskou een loaning konden geven, n.l. Amerika on Frankrijk. Do Sovjet-diplomaten staken hun voelhoorns in beide richtingen uit. Amerika heeft nu echter met eigen moei lijkheden tc kampen. Het zal wel bereid zijn credieten to vcrleenen, maar niet in die mate als Moskou noodig heeft. Bo vendien zal Amerika alleen waren aan bieden, terwijl Moskou gold noodig heeft. Er bleef dus niets anders over dan tot een vergelijk met Parijs te geraken. De reis van Herriot had dan ook tot doel vast te stellen, wat de bolsjcwiki precies willen on tot welke tegenprestatie zij bereid zijn. Op het oogenblik is nog mets De kond over den aard van de besprekingen, die do „ambtolooze burger" Herriot te Mos kou gevoerd heeft. Men kan echter ook zonder communique's begrijpen wat ach ter de dikke muren van het oude KVoral besproken werd. Rusland is natuurlijk be reid eou militaire conventie met Frankrijk te sluiten cn verplichtingen op zich te nemen, die in algemeene trekken met datgene overeenkomen, waartoe bet tsa ristische Rusland zich verplicht had. Offi cieel zal bet wel geen bondgenootschap lieeton, maar in de practijk komt het toch op een bondgenootschap neer, ge richt tegen Duitschland. Frankrijk van zijn kant belooft een Russische leerling toe te laten en zelfs in den om af nn le ren vorm te garairdoereo. Moskou /al zich daarbij verplicht hebben eui ge deelte van de oude schuld van do tsaris tische regeering te erkennen. Dat betee- kent dus. dat een gedeelte van de op brengst vatr de nieuwe leening gebruikt zal worden om de oude obSigatïehouders tegemoet te komen. Natuurlijk moet deze overeenkomst nog door de regecring te Parijs goedgekeurd worden en is do toeslemming van het parlement veieischt. Dat zal niet mak kelijk zijn. We! bezitten de linksche par tijen, die voorstanders van een overeen komst fnefc Rusland zijn, in de Kamer een meerderheid, maar het verzet van de tegenstanders zal ■'eer groot zijn. Do reis van Herriot kan wel eens tot binnenland'- scbe strubbelingen in Frankrijk leiden, liet verzet tegen deze overeenkomst zal des te begrijpelijker zijn, wijl er niet de minste zekerheid bestaat, dat Moskou de op zich genomen verplichtingen zal na^ komen. De tsaristische regeering hoeft, zoonls bekend, getracht zijn belottou na te leven; zij zette den oorlog voort, hoe wel het land' er tegen was. De gevolgen zijn bekend: de tsaristische regoeriing is ten val gebracht en docar het tegenwoor dige regime opgevolgd. De Sovjet-regee ring zal echter nooit bereid' zijn een der- gelijken zelfmoord to plegen. In lret ge val van een evontueeten oorlog tussclien Frankrijk en Duitschland' zullen de hoe ren te Moskou zich veel keer bedenken alvorens zij zich in dan strijd aan den kant van Polen (dat dan automatisch de bondgenoot van Rusland zou worden) zouden mengen, hetgeen in Rusland veel ontevredenheid zon wekken. Het oude Rusland bleek een slechte bondgenoot t? zijn. Het nieuwe Rusland' zal dat in nog sterkere mate zijn. De overeenkomst is dan ook noch van Fransch noch" van Rus sisch standpunt toe te juichen. Dr BORIS R APTSCHINSKY wilde de inspecteur zoo goed zijn om^ toe tc staan, dat luj mr. Deacon bezocht. Zoo als de inspecteur zich wel zou herinne ren, had inspecteur Royd In minder dan twee minuten was hij alleen mot den gevangene. Deacon legde het boek neer, dat hij aan het lezen was. „Hallo, hallo. Nog meer bezoekers voor den veroordeelde Goed, dat jo vroeg bent. Ik geloof, dat ze mij naar de rtistnctsgevangcnH overbren gen omstreeks elf uur" Anthony ging op het bed zitten. „Hoe gaat het?" zei hij. Hij zei het om tijd ie winnen. Zijn gedachten, eens zoo zorg vuldig geordend, lagen nu verward door elkaar. Die buiging was zoo uiterst koel geweest. „Dm je de waarheid te vertellen," zei Deacon langzaam en somber, ik voel mij absoluut vervelend. Het gaat op mijn zenu wen werken dat alles. Hij maakte een zwaaiende beweging, „liet ik voel Ilij brak af en lachte. „Landerigheid zal niet helpen, h6? En het is niets anders als wat ik te vertellen had. De kinder meid zei altijd, dat mijnmiddelste naam Cripper*) was." Bewondering en sympathie maakten Anthony's hoofd helder. „Wanneer is het veihoor bij den rechter?" vroeg hij plot seling. „De ballon gaat, geloof ik, op om 10 uur voormiddag^ overmorgen." Anthony mompelde: „Overmorgen? Nou, dat kan," en zweeg vorder. Deacon stond half op en ging dan weer Berucht Londensch' moordenaar. Bankpapier verloren. Op 1|G September 1933 is in een brie venbus van den rijkspostdienst te Vlis- singen een enveloppe aangetroffen zonder ecnigo aanwijzing, bevattende bankpapier Tot lieden is over die enveloppe niet b - schikt. Vermoedelijk heeft iemand, die <en brief postte, de enveloppe per ongJuk m r< in de bus gestopt en heeft dezo p.irscon in een andere gemeente aangifte van lie verlies gedaan Ernstige aanrijding. Op den rijksstraatweg bij do Jan Gijten- brug te Haarlem, is een 16 jarige wielrijd- ster in botsing gekomen mat een baar tegemoetkomende auto, ten gcro ge waar van /.ij een ernstige hersenschudding en oen gebroken been opliep. In zorgwekkende:! to s and is zij naar het ziekenhuis over gebracht. Dc Zeppelin-dienst EuropaAmerika. De plannen ver gevorderd. Volgens de Daily Herald zouden do jtlnn- nen voor een regelmatigen Zcpp lindioiiat Insteken Europa en Amerika reeds zoover zijn gevorderd, dat reeds het voegende jaar een DuitschxYmerikaansdrc maaschapp'j zal kunnen worden gevormd o-rn dezen dienst te e.xjrloiteeren. Amerika zal oen nieuw reusachtig luchtschip, dat aan alle vcrkcerseisclien voldoet en dat tezamen met de o-p het oogonblik in Duikclhland in aanbouw z'ijndc nieuwe Zeppelin, den dienst EuropaAmerika zou kunnen on derhouden. Twee vliegtuigongevallen in Dalen. Te Bialystok stortte een Poolsch vlieg tuig door onbekende oorzaak omlaag De piloot werd gedood. Nab'ij Posen kwamen b:j manoeuvres twee militaire vl egtuigen in do lucht met elkaar in botsing en werden totaal ver nield. De beide piloten wisten zich echter mot behulp van hun parachute uit de vliegtuigen te bevrijlen en kwamen b-hou den op den grond neer zitten. „Nadat jo mij gisteravond verlaten bad," zei hij, na een pauze, „kreeg ik be/ock van Crabbc, den procureur, dien Digby Coates haa'de. Wij hadden een lang ge-prek en hij gaat Marshall oj> de hoogte brengen, diemij morgen zelf zal komen bezoeken. Zoo is de heele wettelijke ge schiedenis in orde gemaakt." „Goed," zei Anthony. .„Waarvoor ik vanmorgen kwam, was om jo twee vragen te doen. Ben je klaar?" ,,'toor eemvig klaar 1" „Heb je wat geld? Behalve het salaris, dat jo van Hoocle kreeg, bedool ik." „Ongeveer tweehonderd vijf ig pond per jaar," zei Deacon. „Als neef James aan den drank sterft, zal hot ongeveer drie duizend zijn." „Dat is goed. Jo zult dat punt bespre ken met den procureur, hoo-p ik. liet moet dio idiote diefstaltheorie de werekl uit helpen." „Ik vertelde het den vent al. Maar het zat niet veel beteckencn, vrees ik. Jo ziet, ik ben nu ellendig bankroet voor een hcelcn lijd'. Het een en het ander weet je. In elk geval." Ilij haalde zijn schou ders op. Anthony zei: „Nu do tweede vraag. En zij is heuscli van belang Denk nauwkeu rig voor je antwoordt. Wanneer, pas ge leden zeg binnen de laatste week heb je in je handen gehad een stuk ge reedschap van de een of andere soort, met een houten handvat, vier inohes lang en ongeveer drie en eon half rond? Denk, man, denk na." 2, Tien minuten later rende Anihony de Cliineesrhe bandieten overvallen een D-trcin. 20 personen ontvoerd. Naar hot iolegraaragentscliap Sjimboen! Retigo mededeelt, hebben Gliineoscho ben," den m de nabijheid van Inkoo, een D-trein! aangehouden en 20 passagiers, van Mand- sjoenjsche, Japansc'he en Chmeesdho na tionaliteit, ontvoerd. Een bandiet werd ge- dood ,27 gewond'. Nadere bizondorheden' zijh. nog niet bekend. Ecu nieuw aulo-strada. Uit Venetië wordt gemeld, dat den 15de»' dezer, do nieuwe autostrada Pa/lua—-Va netië, in gebruik zal weiden genomen. Dozw njeuwo verkeersader in Noord-Italiê maakt deel uit van do autostrada, welke in dei toekomst Turijn mot Triest zal verbinden, en waarvan de trajecten TurijnMilaan etri, MilaanBergamo—Brescia reeds in gebruik zijn. Een merkwaardige tentoonstelling. Uit Anoona wordt gemeld, dat daar de zer dageneen visscheriji-tentoanstcilling is geopend, de eerste van dien aard, wcïkia ooit in Italië is gehouden. De omstandige beid, dat do visohvangst voor de bewoners, van dit deel der Aziatische kust, sedert vele eeuwen oen belangrijk middel van bestaan is, geeft deze expositie, zoowel commercieel, als folkloristisch en artistiek! een bizomtere hetoekxinis. Bovendien geeft d.e tentoonstelling een overzicht van de bonderden manieren, waarop- cle verschil lende vischsoorten uit deze streek, voor dtei consumptie worden bereid en geconser veerd. Auto rijdt in groep voetgangers. Uil Pavia wordt gemeld, dat nabij San Marijnp een autobus, die op weg was naar Genua, door tot nog toe onbekende oor zaak in een groep voatvangers reed. Eejn voetganger werd gedood, terwijl vier an deren in hopoloioy.cn toostend naar een 'iekenhuis moesten worden overgebracht. De auto verwonde voorts nog elf andere voorbijgangers, die er echter minder em- dig aan toe rijn.. Zaterdag, 7 October 1933. Hilversum, 296 M. V.A.R.A.-Uitzemding. 8 u. Gramofeonplaten. 10 u. Morgenwij ding V.P.R.'O. 10.15 u. Voor Arb. i. dl Continubeilr.Do Notenkrakers omder lei ding van D. Wins, A. Bouwmeester, decla matie ein Cramofaonplaton, 12 u. V.A'.R.A.- Heinorkest cinder leiding van II. de Groot. 11.45 u. Zeudervcrzorging. 2 u. Gram» fo-onplatai. 2.45 u. Causerie J. F. Haromai. 3 u. Mond'accardeonclub „Roaankwartier" endtor leiding van N. Godort. 3.15 u. Cau serie A. "Wilhelm, 3.20 u. Gramofoemplaten, u. Literaire causerie A. M. do Jong. 4,20 ti. V.A R.A.-MandoiinK>Ensemble oiiider lei ding van J. 0. Kok. 4.45 u. Filmpraatj-d M. Sluijser, 5.15 u. Do Flierefluiters en ter leiding van J. v. d. TTorst, mot mede werking van Esther Philipse, zang. 6 u. Zang dooir „De Wielewaal" onder leiding \an P. Tiggeis. In do pauze: Causerie doctr K. Vom'ialc G.30 u. Concert dooï Bram Morales (viola d'amore) en J. Jong, piano. 7 u. V.R.O. 8 u Vaz Dias on V.A.R.A.-Varia. 8 15 u. Herh. S.O.S.-Bericihl- Ion. 8.17 u. Paul Collin, zingt, aan dten. vleugel 'Henr. Koekoek. 8.30 u. V.A.R.A.- Orkost ouder leiding van II. de Groet. 9.15 u. 4do dool van „De zee roept", spel van Rusch-Dever 'uis. 10 u. V.A.R.A i - Orkest onder leiding van II. de Groot. 10.30 t ii Vervolg zangrecital. 10.45 u. Vervolg orkestocnccrt. 11.3012 u. Gramofoonpla- ton. Huizon, 1875 SI. K.R.O.-Uitzmding. 4—5 u. TLI.R.O. 8—9.15 on 10 u. Gramofooaplaten. 11.30 —12 u. Godsdt halfuur. 12.15—1.45 u. Oetetconoert en Gramoifoonplaten. 2 u, Vooff de jeugd. 2.30 u. Kindcruur. 4 u. 'H.LR.'O. 5 u. Cursus 5.30 u. Orkostcon- cic-rt m lezingen. 8—12 u. Gevar. program ma. C'a. 8.30 en "10.30 u. Vaz Dias. High Street op naar zijn logement. Daar gekomen, vond hij een telegram. Ilot luid de: „Geloofwaardige, verbazingwekkende onthullingen door Pellet wat nu Hastings." Anthony schreef op een telegram-formu lier: „Wacht. Ben bij u vanmiddag bureau. Houd Pellet vast. Gethryn," Het formulier ;af hij aan den knecht mot een biljet 'an tien shilling en orders om direct te erzenden cn vertrok toen naar Abbotshall in een vlugge pas. Toon hij hot hek binnen ging, kwam er prist een auto uitrijden, een onbekende groene Dainrlcr, een opgemaakte vrouw naast den chauffeur. Ondanks do hitte was zij gesloten. Anthony zag, toen hij gluur de, dat de eenige inzittende binnen in den wagen een vrouw was. Zij was ge sluierd. Hij maakte er uit op, dat het' de coqaeüecrende mevrouw Moimvaring met haar Fransche kamenier was. Dit to zien, deed hem blijkbaar plezier. Hij wan delde naar 'thuis, binnensmonds neuriënd Sir Arthur, zoo vertelde hem con ver jongde Belfond, was waarschijnlijk in zijn eigen zitkamer. Anthony ging do trap op. Ilij \urul sir Arthur's deur op een kieï; er op geprikt was een briefje, met^ roode inkt geschreven„S.v.p. niet storenatl- waar hij stond was alles, wat Anthony zien kon, den grooten armstoel, bij hot raam geschoven, hot bovenste d'ecl van oen on berispelijk hoofd boven den rug van do stoel, verder ongeveer zes- inches van oen. broek, en dan nog.de zool van een schoen bij elk van dc voorpooten. (Wordt vervolgd^

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6