Radioprogramma's. HAAR AVONTURIER. Café BLIIKItTOAAL PIMENLAm Rijksbegrooting voor Justitie. Eerste Kamer. C.H.-Unie. D. C. Spanjersberg, N. Haven 301 - Stoileerüenl Fa. Wed. C. v. d. Most iM- Ms- ei Vartensslagerij. Antofrigor koeling VLAARDINGERDIJK I Telefoon 68861 RECHTSZAKEN» GEMENGD NIEUWS. SPORT. Overval met berooving. "Voorloopig verslag Tweede Kamer. Aan het voorioopig verslag over de ju- *titiebegrooting wonlt het volgende ont kend Sommige leden uitten opnieuw de klacht, Wit do behandeling van aanvragen om na turalisatie soms zeer lang duurt; zij spra ken van termijnen van 10 jaar. Andere leden achtten hot overigens speciaal in dezen tijd, nu zooveel vreem- delingenn zich in ons land vestigen en maatregelen betreffende het weiken van vreemdelingen hier te lande aanhangig zijn, geboden Lij de verkoning van het Neder landerschap buitengewoon voorzichtig te werk te gaan. Sommige leden drongen aan op krachtig optreden tegen elke propaganda, die onge hoorzaamheid aan do wetten des rijks, in- gevaarbrenging van de veiligheid van den staat of bedreiging ten doel heeft. Vele leden waren van meening, dat stren ge- moet worden opgetreden tegen de ver schijnselen, welke uiting zijn vnn do ver wildering onzer zeden. Zoo werd gewezen op de excessen van het strand- en ba Mo ves, op de verspreiding van onzedelijke lectuur, op het voorkomen van sclmnda'en, bijv. ter gelegenheid van de Knajweck, op het feit. dat men 's avonds langs do wegen moer auto's kan aantref feu, waarin paren zich onbehoorlijk gedragen. Mof betrekking tot de z.g. natuurbaden, welke in den kaatsten tijd allerwegen wor den opgericht, vroegen sommige leden den minister, of deze niet van oordcel is. dat zulke inrichtingen, vooral op het platto- 'ind, gevaren voor de openbare zedelijk heid meebrengen. Ook werden strengere maatregelen go Trnagd tegen de propagandi voor bet toe passen van neo-malthusiaansche middelen. Verscheidene leden spraken hun afkeu ring uit over het feit, dat de politie in ïnke de kansspelen zoo weinig krach'ig is jpgetreden. Vele leden waren van oordeel, dat door de politie te slap wordt toegezien op de wijze, waarop automobilisten van den weg gebruik maken. In verband met laster en leugen in som mige nieuwsbladen, waartegen gerechtelijke vervolging weinig baat, vestigden enkele leden de aandacht op het in Oostenrijk be slaande en daar, naar zij meenden te we ten, inzonderheid preventief, gnnstig wer kende ,,dreit de répanse", krachtens welk recht men op dezelfde plaats, waar in een courant een onjuiste mededeeüng heeft ge staan, een tegenspraak kan plaatsen, welke de courant verplicht is op te nemen. Ge vraagd werd of de regeering invoering van een zoo lanig recht wil bevorderen, althans overwegen. Hilversum in dc crisis. B. en W. van Hilversum schrijven aan den. raad, dat de vermindering van de rijksuitkeermg uit het gemeentefonds, zoo- dtaigen invloed op de begrooting 1934 zal uitoefenen, dat, wil men bdastingver- tooging voorkomen, opheffing van de han delsdagschool en van het voorbereid-end La noodzakelijk zal zijn. Dc invoer van boter in België. De N.R.C. correspondent te Brussel meldt: Ten einde de boterprijzen op ongeveer 20 a 22 francs te kunnen houden, zal de Belgische regeering voor de maand No vember het contingent ,dat dezen zomer bot 600.000 K.G. was verminderd, van 1.100.000 K.G. op 1.500.000 K.G. brengen, De invoer van levend vee in Italië. De directie van den landbouw deelt met- de ,dat. in verband' met den stand van bet mond- en klauwzeer hier te lande, de Italiaansehe regeering do afgifte van in voervergunningen voor levend vee, uit Ne derland" afkomstig, tijdelijk heeft gestaakt. Ben episode uit den Deivigjorigen Oorlog. Oorspronkelijke schets van G. P. BAKKER. 1) INLEIDING. De Omzetbelasting, Na do pauze betoogt do minister van financiën nogmaals do noodzakelijkheid der omzetbelasting, welker bezwaren spreker volkomen voelt. Sprekers streven zal zijn bij de toepas sing der wet zooveel mogelijk rekening te houden met do eischen van het bedrijfs leven. Met de directe belastingen is het hoogtepunt bereikt, zoo niet overschreden. Spreker hoopt methoden te vinden om ont duiking van directe belastingen meer dan tot nu too tegen te gaan. Bij de tariefsherziening zal spreker over wegen wat te doen is ten behoeve van thee en andere Indische producten door tmiefsverlaging. liet wetsontwerp wordt z.h.s. aangeno men. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dag as.. Het nationale standpunt. In de vergadering van den Kamerldcs- kring Leeuwarden der C. II. Unie heb ben liet Eerste Kamerlid mr, R. Polloma en het Tweede Kamerlid J. Bakker, het nationale standpunt door hen in de Unie ingenomen, uiteen gezet. De bedoeling der redevoeringen was, om op te wekken tot bet voitnen van een eenheid van alle burgers in Nederland, met alleen in de Unie, maar ook daar buiten en tevens tot groote verdraagzaam heid jegens hen, die buiten de Unie staan. Friesland wil in dezen liet voorbeeld geven, want in dozen moeilijken tijd is de gedachte van nationale samenwerking de ecnige mogelijke. Voorts betoogde de heer Pollema*, dat, terzijde stellende alles wat ons allicht mag scheiden, daa'bij ma tigende onze critiek, de C. H. gezamen lijk op moeten trekken met alten d'te zich ten doel Stollen de vrijheid van den staats burger te redden. Ook op de s.-tl. zal men misschien een beroep moeten doen. De basis moet zoo breed mogelijk worden. Echter willen de C. H. dat de overheid zicli zal houden aan Gods Woord. De heer Bakker betoogde, dat de C. H. Unie zich opnieuw oriénteeren moet tot een verfrischt optreden op den ouden be proefden grondslag. Nieuwe politieke richt lijnen zijn noodig. De strijd dient aan gebonden te vote en tegen het slaatsabso lutisme, voor de geestelijke vrijheid, de zelfstandigheid der kerk, voor een krach tig gezag, voor handhaving van recht en christelijke zeden en voor de nationale gedachte. Telefoon K8503 BIUiKltSVELD (lik. tleeroupad), Tim. libiM Zalen voor verifaiioriniron en partijendisponibel ra 1115 GOEDKOOPSTE DEKEN- SS doitou Ges tik Ie Wollen <V) AGAZIJPJEN „DE STER" Hoonsfraat Groonofaon Rembrandilnan Het unïformvcrbod. Op grond van overtreding van het uni form verbod heeft de burgemeester vari Ve'sen afgewezen het verzoek van de aft. der A. J. C. voor het houden van een fie'stocht, waarbij' meegevoerd zou worden de vlag der afdceling. tens ijl do fietsen zou den worden voorzien van p'aten mot bet opschriftJongeren, werkt mee voor he' democratisch socialisme n de rij" n der A J. C. Oost-In dië, De nieuwe salaris regeling. Aneta meldt aan het Yad. De voorzitter der salariscommiss'e, de heer Van Buuren, keert mot het oud-hoofd van het bezokligingskantoor, den heer Reels, op 19 November in Indië terug. De heer Beets b'.ijft ongeveer zes maanden en zal worden belast met de voorbereiding der nieuwe salarisregeiing, welko per 1 April 1931 ingevoerd zat worden. De Zw-eedsche geschiedschrijver Chem nitz verklaart, dat de koning van Zwe den, Gustaaf Adolf, Maagdenburg had aan gewezen als basis voor den oorlog met den Duitschen keizer Ferdinand II van Oostenrijk. Maagdenburg was de oude, machtige Hanzestad, de sterke veste, de sleutel van Dpper- en Nedersaksen, gun stig gelegen aan de Elbe, de hoofdrivier van Noord-Duitschland. Dit was waarschijnlijk wel de voornaam ste reden, dat de koning zich door den afgezetten administrateur van Maagdenburg en Halberstadt, Christiaan Wilhelm, mark- graai van Brandenburg, en een neef van 'skonings vtouw, Marie Eleonore, tiet over halen diens plannen te steunen. Het gelukt© Christiaan Wilhelm zich weer tot zijn oude functie te laten verkiezen en het Zweedsch-Maagdenurbgsch contract werd gesloten. De Zweedsche koning landde in Pom- meren. De hofmaarschalk en gezant van Gustaaf Adolf, generaal Dietrich van Fal- kenberg, een finitscb jonker, werd met ecnige Zweedsche troepen naar Maagden burg gezonden en tot bevelhebber der ves ting benoemd. Keizer Ferdinand had zijn oppermach- De vliegtocht van luit. Asjes. Hedenavond van 20.05 tot 20.20 uur zal de heer N. van Zalimgo, ondervoorzitter van het Stud'iecomité „Snelpost Neder land1Indië" voor den A.V.R.O.-microfoon een Tede houden, welke zal worden ge volgd1 door een vraaggesprek met den heer T. E. Slot, constructeur van de „Post- jager" en de beide piloten van het toe stel, de hoeren D. L. Asjes en G. J. Geijis- semdorfer. tigen bevelhebber van leger en vloot, den bekenden vorst van Wallenstein, hertog van Friesland, ontslagen en in zijn plaats graaf Tilly benoemd. Het leger van den keizer en de huurtroe pen van 's keizers bevriende keurvorsten, onder veldmaarschalk graaf Yon Pappen- heim, sloegen de belegering voor Maagden burg. Hoofdstuk 1. Saxon snelde de straat op. Voor het ven ster van de herberg „In de Gouden Arm" aan den Broeden Weg, den grooten ver keersader, die Maagdenburg van het noor den naar het zuiden doorsnijdt, hoorde hij eensklaps geroep, geschreeuw, trompot- geschcttcr eu musketgeknal. Hij zag ruiters voorbij vliegen in de richting van de Nieuwsiad In -een for- schen, zwaar ge-harnasten ridder herkende hij Christiaan Wilhelm, markgraaf van Brandenburg, die door het protestantsche kapittel tot administrateur van stad en sticht was verkozen. Gelukkig dacht Saxon dat de Zweedsche koning Von Falkenberg gezon den heeft om hem te heipen de stad te verdedigen tegen de katholieke troe pen onder Tilly en Von Pappenheim. De markgraaf is groot en moedig genoeg, maar Zijn aandacht werd weer in beslag ge nomen door de bonte schilderachtige me nigte. flrj zag kranige Zweedsche soldeniers, Duitsche hellebaardier» en musketiers, ke rels, die blijkbaar gevochten hadden in De verkoop van vergiften. De gezondheidscommissie te 's-Graven- hago heeft zich tot don minister van so ciale zaken gewend met het volgende adres ,,Ilet droevige geval van phosphorvorgifti- ging ciat zich op Zaterdag 1-4 October j.l. te 's-Gravenhage voordeed, brengt wuer eens duidelijk aan het licht, dat de wet geving hier te lande ten opzichte van don verkoop van vergiften aanvulling behoeft. Immers ontbreekt nog altijd een behoio lijlk© regeling van den verkoop van vergiften buiten de apotheek. Hei haal del ijl'; heeft dit reeds tot ernstige ongelukken aanLiiding gegeven. Hoe dringend noodzakelijk hot is, wettelijke maatregelen te treffen om dien verkoop aan banden te leggen, is thans weer op uiterst pijilijke wijze aan den dag getreden. Wij meenen dan ook de gelegenheid niel te mogen laten voorbijgaan, om de aan dacht van uwe excellentie voor deze leemte in onze wetgeving te vragen en daaraan het dringende verzoek toe te> voegen, thans ten spoedigste over te gaan tot het nemen van juiste maatregelen om den verkoop van vergiften hier te lande in goede banen te leiden". Het aantal luisteraars in Nederland. Op 1 Oc'iober j.l. bedroeg liet aantal aan gegeven radio-outvanginricht ngen 81G.956. Het aantal aangeslotenen aan radio-distri- butieeenfrales bc-droeg 297 041 ,lietg..ea in totaal neerkomt op 7t luisteraars per 1000 inwoners. Op agent ingereden? Gisteren stond'een chauffeur terecht voor do Vierde Kamer der rechtbank to Am sterdam, verdacht van poging tot dooA slag. De man een snorder zou i'n dort nacht vain 9 op 10 Apii <h Rijnstraat op oen agent zijn ingemte, 'i-m oen tecken gaf om te stoppen. Op Iwl laatste mom-ent kom de agont nog opzij spuugdn. Do chauffeur erkende, dien nacht te heb ben gesinoird1. Hij wa§ reeds herhaaldelijk bekeurd1, maar dien nacht was hij te on geveer één uur niet in do Rijnstraat ge weest. Do agent, die bijna werd over reden, had echter mag gelegenheid gehad het nummer vain de auto op te nomen, zoodat verd1. kon worden aangehouden. Bovendien had de agent verd. liedeend. De Officier van Justitie mr. Bosch vornd' het feit zeer ernstig, temeer daar derge lijke gevallen zeer veel voorkomen. Spr. requireerde wegens poging lot dood slag één jaar gevangenisstraf. Vannis S November. "Wielrennen. N. W. U.-voor z 11 ter over de Zes- daagschfc.^ Aan een gisteravond te Amsterdam ge houden diner, dat de StiadioiXdórectie aan geboden heeft aan 'jury en pers tea- ge legenheid1 va'n de sluiting van het wteter- soizoen. hoeft de Voorzitter d'er N.W.U., jhr. I. LI. v. d. Berch van Heemstede, da wonschelijkheid' betoogd' vaia een over dekt sportpaleis le Amsterdam. De N.W.U.- voorzitter legd'e er den nadruk op, dat dei eerste Amsterdamsche Ze&daagsche, zoo wel sportief als financieel een groot suc ces is geweest en zeide er niet aan te twijfelen, dat ook de thans voor de deur staande Zesd'aagsche in beider opzicht zal slagen. Hij sprak ten slotte de hoop uit, dat de derde Zesdaagsche in da hoofdstad in ©en nieuw sportpaleis zal kunnen plaats vin den. Paarden. De Cambridgeshire. De groote najaarsem te New Market over 1800 M. is gewonnen door Raymond' van Sir Abe Bailey met twee lengten voor Denbigh van Sir Tate. Het paard van den koning, Limelight, dat favoriet was, was vierde en Gins vijfde in een. veld van 26 paarden. De tijd van den winnaar was 1 min. 53 sec. t-, vele brandhoeken der wereld. Musketten en geen kruit meer," mom pelde hij. Dan volgden, in verwarden optocht, bur gers van eiken leeftijd, van eiken stand. Handwerkslieden, bet leeren schootsvel voor, op de schouders bijlen, spaden en voorhamers. Jonge kooplieden, ;n don kere, deftige kieedij met stootdegens en rapieren, de dolk dwars voor het lichaam, de greep naar rechts volgens Floreniijn- sche mode. Roode rakkers met tweehandige en beulszwaarden. Alles Irok op om de stad te verdedigen. In de achterhoede lie pen landloopers en avonturiers, schelmen, schooiers en schavuiten, wonderlijk uitge dost, van de mutsen en baretten hingen lange, verfomfaaide veeren en pluimen. Ze droegen pantserstekers, breeüe ridder zwaarden en lange messen. Tc midden van deze benden zag hij hier en daar donkere zigeunerachtige vrou wen, als mannen gekleed; groepen beroofde boeren, binnen de veste gevlucht, voorzien van oude strijdkolven, morgensterren en goedendags; krijgsknechten kloeke»,, go- aarde mannen, in verschoten wambuizen met tweekleurige, pofmouwen, d© hoofden beschermd door gekamde stormkappen, liet geleek in niets op een geordend leger, maar de gezichten stonden strak, de lippen waren opeengeklemd. Allen schenen den dood te voorvoelen. Gehelmde ridders reden voetstaps tussolien de menig te, tegengehouden door dichte drommen voetgangers. De alarmklokken begonnen onheilspellend te luiden: Boem Bam Boem Ban... Voor het raadhuis bemerkte hij generaal Te Amsterdam. In de Michel Angeloslraat le Amsterdam zijn twee dames die daar gisternacht lie pen, terwijl hun echtgenooten een 40 (al meters vooruit gingen, overvallen do :r oen man, die een hunner het handtaschj© uit de hand rukto en er van door ging. Tot nog toe hoeft men den dader niet ge vonden, Aufo tegen boom. Twee gewonden. Op den Blnakschen dijk te Puttershoek is oen auto bij het passeeren van een wa gen, tegen een boom gebotst en vernield. Twee inzittenden werden aan het hoofd gewond. De andere twee passagiers bleven ongedeerd. Loterij „Joodsche Invalide". Trekking afdceling Noord- Brabant. Te Den Bosch vond onder groote belang stelling in „Casino" onder leiding van notaris H. Worst de trekking plaats van do afdoeling Naord-Brabaint van do lote rij van de „Joodsche Invalide". Het hoerenhuis aan den Velpeiweg te Almliem viel op no. 11152, de auto op na. 7577. Dc trekking van de af dealing Utrecht zal Dinsdag 31 October a.s. plaats vin den. Voor deze afdoeling zijn nog enkele laten aam het kantoor te Amsterdam ver krijgbaar. Ned. katoenspinnerij- De directie van de Ned. katoenspinnerij te Hengelo, zat met ingang van 1 Nov. de loonen van haar werklieden met 20 pet ve.rlagcn. Auto tegen boom gebotst. Een ernstig gewand'©. Nabij Steenwijk is een auta van de fa. I. uit Leeuwarden door den mist misleid tegen eon boom gereden. De auto werd geheel vernield', Ean der inzittenden werd ernstig gewand'. Inbraak. Tijdens do afwezigheid der bewoners is ingebroken in een pand aan de Park laan te Rotterdam. Gestoten werden een gouden ring, cenige zilveren oorloges, een gouden medaille, overhemden, enz. Van de daders gecin spooT. Vrachtauto te water. Bestuurder gered. Te Oudewator is een melkauto door een defect aan de stuurinrichting den, Ils- sel ingereden. De chauffeur G. v. d. K. werd' gered'. Na veel moeat© werd de auto op den kant gebracht. Ploegbaas gedood. Bij.het lossen van rails. Bij het lossen vau rails op het spoor- wegcmplacement van de mijln Maunts is do ploegbaas M. uit Geleen door edni vain een wagon, vallende rail getroffen. M. was op slag dood. Mishandeling. Door te we rk ges tel don. Twee te werkgostekbn bijl do werkver schaffing te lleesch hebben dan voorwer ker der Ned. Heide Mij. W. S. uit Udeni mot een schap op het hoofd geslagen. S. werd ernstig gewend. De mannen' zijn opgesloten. Steekpartij. Te 's-G r a ventia g lm zijm woning in do De-Onstant-Re- becquestraat, Den Haag, kroeg de 24-jarigen musicus L. van 0. aieenigheid' mot zijn li lichtje, de 22-jarigo M. van O. van de G'Oievemeurlaau. De twist liep dermate hoog, dat van 0. een tafelmes groep en het meisje daarmede ©on iniot ernstigst verwonding in den linkerschouder toe bracht. L. v. 0. is aangehouden. De droogte in den Oranje Vrijstaat. lleofttlon omvang van eon r a m p. Do droogte in den Oranje Vrijstaat neemt een eaUislrcphalen omvang aan. De Vrij laat is con woestijn van zandstormen go- vorflcn. Overal op het veld vormen zich zandduinen. De provincie d e een dor beste weidegronden bezat, is een woestenij gor worden. De nood van mensch en dier is hcog gestegen. Von Falkenberg te paard, omgeven door talrijke officieren in staal. Luide bevelen vlogen over de 'Oude Markt. De overval van Maastricht. schoot door Saxon's brein. Hevige beschieting, stilte van den aftocht en dan plots de bestor ming in den vroegen morgen, als bur gers en wachten oververmoeid in slaap zijn gezonken. Door een plotselingen strijdlust aange grepen, trok hij zijn lang slagzwaard; wierp zich tusschen de Maagdenburgers. Maar voor bij de gcveclitsplaats had bereikt, veranderde do rnassa van rioh'ing golfde terug. De druk van den vijand was te hevig. Musketvuur, geschreeuw d'er Pap penheimers, hel trompetgeschal, dof trom geroffel weergalmde uit de verte en tus schen d<* straatkeien vormden zich smalte beekjes, bloed, breeder on breeder. Bo ven dc aanvalskreten uit klonk nu bet gegil der gewonden, het gekerm dor ster venden. Ruitcrloozo paarden holden wan hopig, schreeuwend' van pijn, gillend van radelooze angst door de stralen. 'Mede-gesleurd door de opgewonden me nigte, zag hij door de geopende Ilooge Poort de belegeraars binnen dringen onder bescherming der musketten, ma,ar verwoei met gevelde wapenen sprongen .de ver dedigers in tiet doodende vuur, man tegen man, ijzer tegen ijzer, De beide buizen naast de Hoogo Poort stonden in lichterlaaie. Saxon voelde eon groote woede in zich' opkomen b>j het zien van d'ezen ongelij- ken strijd'. De uitgehongerde Maagdenbur gers vochten als tijgers voor hun vroiir Vrijdag, 27 October 1933. Hilversum. 296 M. 8 u. VARA. 12 u. AVRO. 4 u. VARA. 8 u. VPRO. 11—12 u. VARA. 8 u. Gramofoonplaten. 10 n. Morgen wijding VPRO. 10.15 u. Declamatie F, Nien- luiys, 10.30 u. Orgelspel C. Steyn. 11 ui, Gramofoonplaten. 11.15 u. Vervolg decla matie. 11.30 u. Pianorecital R. do Cocq. 12 u. Ensemble Rentmeester on gramo foonplaten. 2.15 u. Gramofoonmuziek. 2.30 u. Causerie P. J. Schenk. 3 u. Gramofoon- muziek. 4 u. Orgelspel J. Jong. 4.50 u. Voor de kinderen. 5.30 u. VARA-orkest o.l.v. II. de Groot 6 u. C. Sleyn (accor deon) en J. Jong (piano). 6.10 u. Ver volg orbestconcert. 6.40 u. Dr. W. Ban ning: liet nationaal socialisme in Duitsch- land' tot 1933. 7 u. Vervolg VARA-orkest. 8 u. Causerie door dr. W, Banning. 8.30 u. Zang door Dora Bueno do Mesquitai. 9 u. Causerie moj. dr. N. A. Braining. 9.30 u. Vervolg zangvoordracht. 10 u. Vrijz. Godsd. Persbureau. 1005 u. Yaz Dias. 10.15 u. Causerie prof. dr. J. Lindeboom). 10.45 it. Gramofoonplaten. 1112 u. Gra- mofconmuzick. Huizen, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8 u. Schriftlezing en meditaties. 8.15 9,30 u. Gramofoonplaten. 10.30 u. Morgen dienst o.l.v. ds. Tli. A. ifoen. 11 u. Or gelspel S. P. Visser. 12.15 u. Gramofoon platen, 12.30 u. Concert d.h. Ensemble v. d'. Horst. 2 u. Gramofoonplaten. 230 u. Chr. Lectuur. 3 u. Zang door N. Piel- stroom (bariton). A. d, vleugelG. Kioiyff. 4 u. Gramofoonplaten. 4.15 u, Concert. J. Klasen (fluit), II. Kiekens (hobo), B. de Wilde (clarinet) en F. Gerstoling (piano). 6 u. Gramofoon muziek. 6.30 u. Tninbouw- praatje A. J. Herwig. 715 u. Ned. Chr. Persbureau. 7.30 u. Literaire causerie, 8 u. Versterkt' NCRV-orkest o.l.v. P. v. dl Hurk. 9 u. P. .T. v. Mnllem: De smalfilm. 9.30 u. Vaz Dias. 9.40 u. Vervolg concert. 10.45—11.30 u. Gramofoonmuzïek. wen, hun kinderen, hun bezittingen; voor hij het wist, bevond' hij zich midden ini het gevecht. Hij streed in het eerste gelid. Zijn zware ruitersabel ciïkelde om zijn hoofd als een veer, maa botste op hoofden en schouders van Von Pappenheim's Walen als een smidsmoker. Aarzeling ontstond! in de gelederen des aanvallers. De taaie moed, dc strakke wanhoop. bedreigde burgers, dood den vijand zen naar de Hooge Poort-, Een Zweedsch ruitcrofficier, wiens paard neer geschoten was, streed naast Saxon,, schreeuwend en vechtend als een hella- duivcl. Maar plots schetterden ue trompetten der Pappenheimers weer de attaque; nieu we salvo's dunden dc rijen dor Iiiaagden- burgers. Von Falkenberg, getroffen door talrijke kogels, Tolde van zijn paard, De kruitdamp belette het uitzicht, deed dia oogen tranon. Verwarring remde do verdedi gers, hun paarden en ruiters sloegen tegen den grond. De "kettingen over de straat gespannen om het binnen dringen der belegeraars te verhinderen, waren gesprongen. De lmte dor burgers week. Met hernieuwd© woede worstelden de Pappenheimers voorwaarts door de nauwe straatjes en stegen, aw stap voor stap met heldenmoed venten verdedigd, maar meer en moor drongen zo op. fWordt vervolgd}*.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6