STADSNIEUWS. VERSLAG VAN DEN GEMEENTERAAD. Vrij z.- Godsdienst-Prediking. De Aieidastraat. Dagverblijf voor jeugdige werkloozen OMLIGGENDE GEMEENTEN. RECHTSZAKEN. Sport. Os. A. TROUW, De onbewaakte overweg. GÏdfü GEMENGD NIEUWS» -Hi- -T Verbrceding ran trottoir cu rijweg. Het gedeelte van de Aieidastraat van de Westfrankelandsehestiaat tot het St. Li- duiuaplein. wordt druk bereden; zoo men weet toept de route van lijn K der R.B.T. en *an den Autobusdienst v. d, Eiule door dit gedeelte van de Aieidastraat, waarvan de trottoirs en de beide rijwegen vrij smal zfp.. Reeds lang is aangedrongen op weg nemen van het verhoogde middenpad, maar daartegen waren bezwaren bij hen, die een stem in het kapittel hadden, Men is nu tot een compromis-oplossing gekomen! De beido trottoirs zullen elk met een nieter verbreed worden en ook de beide rijwegen werden elk een meter bree der, zoodat van het verhoogde middentpad maar een smalle strook zat overblijven, bedoeld als vluchtheuvel. Ter bescherming van de boom en zal een dergelijke strook zeer dienstig zijn. Voor de betrokken bewoners zal het een opluchting zijn, als de zware autobus sen niet meer vlak langs de voordeur zul len voorbij daveren. Winterfeest van dc C.A.B. De Sehiedamsche O.A.B. organiseert oen winterfeest voer haar gaston, te houden op Vrijdag 22 December, des namiddags, in de groote zaal van het GereE. Jeugd huis aan de Lange Haven. Tot dat feest zullon worden uitgenoo- digd alle bij de G.A.B. bekende Scbie- d'amsclie gebrekkdgen ouden zoowel als jongen. Dan de auto-eigenaars, die hun wagens beschikbaar stelden, de geleidsters, enz., kortom allen, die in de zomermaan den op uitstapjes de C.A.B.-fainilie ple gen te vormen. Feesten kosten geld1 en zeker één, waar een versierde Kerstboom de oogen en de harten zal verblijden. Sehiedamsche in gezetenen, die voor dit doel den Kerst- Joom willen helpen behangen, b.v. met speelgoed', spellen, boeken, kledingstuk ken als dassen, truien, handschoenen, enz. worden beleefd verzocht zich te wenden tot den voorzitter, den heer K. Lub, Schoolstraat 11 of tot den secretaris, den heer K. J. Heijboer, St. Liduinaplein 8, Tel. 6S547. Wijl laatstgenoemde ook pen ningmeester is, moge tevens zijn gironum mer vermeld worden. Dal is 105923. Concert Schiedam's Mannenkoor. Het programma voor het concert van „Schiedam's Mannenkoor", onder leiding van Paul van der Patten op Woensdag a.s. in de zaal van den R.K. Volksbond to geven, bevat o.a. werken van llonogger, Lamdré, d. Putten en Deménv. Verder staat vermeld het Responsorium V van Vitlcria en twee Pelgrimskoren uit de opera Fanflhaüser" van Richard Wag ner, alsook het beroemde werk Zegepraal van L. F. Brandts Buijs. De soliste van dien avond, de door do radio zoo bekende en gevierde sopraan Ilélène Cals. zal op dit concert haar mede werking verleen en. Ned. Clir. "Vrouwenbond. Donderdag 9 November zal voor de af- deeling van den Ned, Ghr. Vrouwenbond in het Geref. Jeugdhuis aan de Lange Ha ven de heer J. H. Remmers, geestelijk ver zorger der tewerkgestelde werkloozen in do provincie Gelderland, over zijn werk spreken. Nationale zangwedstrijd. De nationale zangwedstrijd, die de Ge mengde Zangvereen. Fidelio, directeur Chris van Beek, 4, 5 en 12 November a.s or ganiseert, zal Zaterdagavond 8 uur wor den geopend met een korle rede van den heer \V. A. van der Toorn, voorzitter van het Kon. Ned. Zangersverbond. Tooneelvoors telling. De C. J. (M.) V. Tooneelclub, onderafdee- ling van de C. J. (dl.) V. „Do Ileere zal 't voorzien", zal Donderdag 10 No vember a.s. in gebouw Eendracht opvoe ren: Zijn trots, dama in 4 bcdrrijven door Ger. Nielen O De mondaccordeonciub „Bravo", direc teur de beer Van Daalen, verleent haar medewerking. Belooning uitgeloofd. De commissaris van politic verzoekt bun, die inlichtingen kunnen geven, welke lei den tot terugbezo-ging van een alhier ver loren portefeuille met liet daarin aanwezig geweest zijnde geld, zich te vervoegen aan liet hoofdbureau van pol "tie aan de Lange Nieuwstraat. 21. Een belooning van 100 gulden wordt uitgeloofd. Streeknct. In de afgeloopen maand werden in de richting SchiedamRotterdam 173.079, in de richting P,otterdamSchiedam 167 851 telefoongesprekken gevoerd, In totaal dus 340.933 gseprekken Gem, Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Maand October 1933. Uitgeleend Lange Haven; 2186 kinderboeken, 4504 studie werken, 8S85 romans. Filiaal Gorzen: 657 kinderboeken, 1197 studiewerken, 1231 romans. Totaal 1S.650. Houders van leeskaarten 3236. Boekenbezit 26.953. Maand October 1932. Uitgeleend Lange Haven: 2243 kinderboeken, 4241 studie werken, 8660 romans. Filiaal Gorzen759 kinderboeken, 1079 studieweiken, 1475 romans. Totaal 18.457, Houders van leeskaarten 2991. Boekenbezit 25.199, Maandag opening. Men schrijft ons: Maandag as. te 10 uur stelt de G, (M.) V. „De Heere zal 't voorzien" liet door haar georganiseerde dagverblijf voor jeugdige werldoozen weder open Evenals dit den vorigen winter hot ge val was, is daarvoor ook thans weer be slag gelegd op dc serre van het geheel onthouders-koffiehuis, ingang door den tuin aan de Wesïvest Boven dc tuinpoort zal een bordje aangcbiacht worden, dat den weg wijst. Op dit belangrijke onLspmningsvveik, dat door de C. J. (41) V. ondernomen wordt, willen wij gaarne de aandacht vestigen, De behoefte aan een dagverblijf is ten vorigen jaro wel duidelijk gebleken uit het drukke bezoek Het lokaal was meermalen overvol Men vcgote niet, dat hier aan jongemenschen. die in den bloei van hun leven tot werkloosheid gedoemd zijn en door den neerdrukkenden, onlmcodigcnden invloed daarvan aangetast wo-den, een uit stekend geleid ontmoetingspunt en ontspan ningscentrum geboden wordt De regeling is zoo, dat iedere jongeman onverschillig van welke gezindte hij is, toegang heeft, 's Morgens wordt gratis een kop koffie geschonken en 's middags een kop thee Voorts staat er een tabakspot en ligt er een pakje sigareltentabak, waar van vrij gebtuik gemaakt kan worden, Rookartikelen worden echter niet inge kocht Daarvoor is men uitsluitend op vrien delijke gevers aangewezen Er is een lees tafel en verder kan men aan allerlei ge- zclschapsspelen meedoen Kaartspel is verboden De voornaamste huisregels zijnEer bied voor het heilige"; „Erkenning van de leiding"; „Aanpassing aan de sfeer". Vanwege de C. J. (41.) V. zijn er steeds één of meer leiders aanwezig Men deelde ons mede geaarze'd te heb ben om het dagvcibiijl thans reeds open te stellen: de begrooting is n.l. nog niet sluitend. Bovendien wordt er in stilte op veel giften in na'nra go-ekend: thee, kof fie, rook- en sigaretteniabak, worden gaar nc in ontvangst genomen, desgewenscht afgehaald. De C. J. (41.) V, die in dezen arbeid een roeping ziet, vertrouwt weder om gaarne op de sympathie en liet mede leven van onze stadgenoo'en. Het dagverblijf zal geopend zijn eiken werkdag van 9—12 en 2—5 uur, behalve Zaterdags Politienieuws. fn de Prof. Kamcilingh Onneslann is ten nadeelo van A. V. uit Rotterdam een rijwiel ontvreemd Wegens liet plegen van een zedenmis- drpf is gisteravond door de recherche aan gehouden C. B uit Vlaardingen. Tegen den man is proees-fftbaal opgemaakt, waar na hij op vrije voeten is gesteld. VLAARDINGEN. Ilaringvisscherij, Gisteren werd1 aan den afslag betaald voor volle haring Zuid1 f7.70; rollle haring wellen f7.80; stern-haring Eng. wal jdng, ongekeurd1 fG.40 lot f6.50; ouder soort f6. Binnengekomen waren vanmorgen do YL 70 mot 40 last en 100 kisten vorscli VL 190 met 33 last; VL 25 met 28 last VL-20 met 4 last (motordefect); VL 78 met 28 last en de KW 70 met 2S last. Motie Middenstanders. Do 4Iiddensta'ndscenü-a!o, omvattende do drie-bestaanden Middenstandersverconigin- gen, heeft in een drukbezochte vergade ring een motie aangenomen behelzende dat straat- of buurtvereenigingon niet meer op eigen initiatief oen winkelweek of iels dergelijks mogen organiseeren, voor en al eer de centrale daarin to hebben gekend Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het propae-deutisch examen theolo gie de lieer A. Verschoor, alhier, Vnlcaanhavcn. In de Vulcaaiohaven zijn binnengeko men de s.s, Tliisbó om 2200 ton kolen te laden en s.s, Mangan om 625 ton bruin koolbriketten te laden. Do Mij'drechtsclic milïioenenzaak. Het gerechtshof (e Amsterdam hoeft heden oon interlocutoir arrest in de zaak tegen eön Mijdrechtschen kweeker gewezen. De man zou door middel van valscho stukken gepoogd hebben de zeer groote erfenis van mevr. Van Wielingen uit Mij drecht te bemachtigen. De rechtbank te Utrecht liad hem ver oordeeld tot 2 jaar en G maanden gevange nisstraf. Het hof bepaalde in het iinterlocutoiro arrest, dat op Vrijdag 17 November nog 7 getuigen moeten worden gebomd, om dat liet onderzoek niet veiled,g was. Valsche muntcrij. Dc Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 26 jarig,jn me- torhandelaar L. y, d P. te Aarlandcrvcen, tegen wien door het O. 4L 4 jaar govangci- nisstiat is goeischt terzake van het ver- aardigen van valsche Nedorlandsche mun ten (rijksdaalders), Deze zaak werd met ge sloten deuren behandeld. De rechtbank ver- C'üideelde verd. tot vijf jaar gevangenisstraf met verbeurdverklaring van de inbeslag ge nomen voorwerpen. Gistermorgen is oon vrachtauto hij liet achteruitrijden op den Singel tegen een lantaarnpaal gebotst, una-door de kap scheef kwam te staan. 11 Kerk N'erl. Prol. Bond Westve-u 'KI Zondag 5 November a.s Ilerv. Pret!, te '*-lIage. A. A G E N D Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Filmvoorstelling, 2 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Nat. Soc. Beuegitig. Spr. Vlekk-e uit Haar lem. 2 Nov. Muds Sacrum, 8 uur. Ledenverga dering Greene Kruis. 3 Nov. Gebouw Eendracht, S uur. 17e De Cosla-avond, 3 Nov. Vercenigingslokaal, 8 uur. Feest avond ten bate Ned. H-erv. Be waarschool in Irene. 4 Nov. Bovenzaal A nastel bron, 8 uur. Bij- eenkomrt Grano. 4 Nov. 4rolksgebouw, 8 uur. Concert Arb. Muziekvereen. Crescendo. 4 Nov. .Musis Sacrum, S uur. 'Opneing nationale zangwedstnjd Gemengde Zangvereen. Fidelio. 5 Nov. .Musis Sacrum, National Zangweed- slrijd Gemengde Zangvereen. Fi delio. Kullenb m Heden e. v. d. Thalia Theater. 2.15 u. 7 u. en 915 u Gez. Frits Schakels. Dc blcern van Hawaï 2 Nov. Groote Schouwburg 8 u. Amsterd. Tcioneelver. Schuld en Boete. 2 Nov. livoli Schouwburg, S u. Ens. Julia de Gruijter. 'n Zomerzotheid. Capitol, 2.15 u. en 8.15 u. Gold Diggers of 1933. City, 2.15 u. 7 u. en 9.30 u. Gold1 Diggers of 1933. Grand, 2 u. 7 u. en 9.15 u. Een afscheid voor eeuwig. Lumière, 2.15 u. 7.15 u. en 9.15 u. Sol- diers of the King. Luxor, 7.30 u. en 9.30 u. Leise flohen meino Lieder. Olympia, 7 u. en 9.15 u. Klopstokia wint de Olympiade; De roekelooze rijder. Prinses, 2.15 u. en 8.15 u. A bedtime story; Klokslag twaalf. Royal, 2.15 u. 7.15 u. en 9.15 u. Watt en Halfwatt als kunstschuttors. Scala, 2 u. 7 u. en 9.30 u. Song of sexngs. Studio '32, 2 u. 7 u. ea 9.15 u. Extase, Voetbal. R o o d e Duivel s—L o n d e n. Te Brussel speelde het Belgische elftal tegen een selecde van Londensche spelers. Dij de rust leidden de Engelse-hen met 42. De eindstand was 54 voor Lon den. Gymnastiek. IIei 1 gymnasliok en 41 assage. De Wetenschappelijke Najaarsbijeenkomst van het Nederlandsclio Genootschap voor Heilgymnastiek en 4Iassage wordt gehou den te Rotterdam op Zaterdag 4 en Zon dag 5 November a.s. Het programma vermeldt de volgende lezingen: Do reactie van het menschel ijk lichaam op schadelijkheden door dr. J. II. O. Reijs. Do functie der bijschildklioran door Ar. 4V, Mol. De zorg voor lichamelijk gebrokkigen door dr. J. van Assen. Do behandeling van fracturen door dr. J. B. Kosters. De uitwendige vorm van het menscho- lijk lichaam d'oor prof. 5f. W. Woerdeman. Oogongyrrtoasliek door dr. L, F. O. Mees en bloedtransfusie door dr. II. 0. J. 41. v. Dijk. Amersfoort binnenliep, bracht zijn onge veer 20-jarigen knecht II. K. uit Vreeswijk aan wal, die brj do Groote Mclm, b'ij een aanvaring tussohen railing en sleepkabel zijn beide beenen brak en vervolgens over boord sloeg, In zorgwekkemlen toestand' is hij naar liet St. Elizabeths Ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Twee dooden. Bij wachtpost 14 aan den onhewaakton overweg van de spioortijn TilburgBreda is heden door den trein, die to 11.14 uit Breda in de richting Tilburg vertrekt, een vrachtauto aangereden, Dc twee inzittenden, de chauffeur v d B. van don expediteur S. uit Tilburg en do veehandelaar ïinus R., eveneens uit Tilburg, werden op slag gedood. Het uitzicht op den overweg is" goed, zoodat de chauffeur vermoedelijk door den regen niet goed heeft uitgekeken Het voorste gedeelte van de vrachtauto werd door den trein als het ware afge scheurd. „Dronken" inbrekers. To Rotterdam. Hedennacht heeft de politie in oon pand aan den Oostzeedijk to Rotterdam oen in breker op heetordaad betrapt [oen hij via een raam van het soustorrain in het huis wort binnendringen. De man, die in ge zelschap van 2 andere inbrekers was, hield zich dronken bij zijn arrestatie, zoodat hij op geen der vragen die hem gesteld wer den antwoorden kon. Hij is overgebracht naar do politiepost in de Hoflaan. liet zal (Ongeveer half een geweest zijn toen de heer des huizes de heer Van II. die in zijn woning een bergplaats heeft voor het vervaardigen van zakken, glas gerinkel hoorde. Hij meende dat het bui-, ten nogal waaide en dat de wind waar schijnlijk cenigc ruiten van het duivenhok had vernield, zoodat hij geen bizondore aandacht aan liet rumoer schonk. Ongeveer 5 minuten later hoorde zijn vrouw een hevig kabaal in de beneden verdieping. De lieer II. sprong zijn bed uit en liep naar de voorkamer, schoof het raam open en vroeg aan twee juist pas- seerende trambeambten of zij glas zagen liggen. Een agent van politie passeerde juist lang de woning en stelde direct een onderzoek in. Met zijn revolver in de hand drong hij de keuken binnen en vond op den grond een ongeveer 40-jarigo man lig gen, die zich dronken hield. Dez.o weid gearresteerd en de politie stolt oen nader onderzoek in. Overreden en gedood. Woensdagavond is het 7-jarig zoontje van de fain. Van D. op den Ulrechtschen weg te Amersfoort door een auto gegrepen en ernstig gewond. Hedenmorgen is het kind overleden. De oorzaak van het ongeval is het feit, dat de chauffeur verblind werd schreven een vooi woord. door do niet gedoofde lichten van een tegen komenden wagon. Fietsendieven gearresteerd. Terzake van diefstal von. een rijwiel, te vens van heling van dat rijwiel, diefstal van een rijwiel dynamo, zijn te Rotterdam in bewaring gesteli, dc 22-jarige kelner H. N. J. Bi., de 23-jarige rijwielhersteller C. W', II. B., do 24-jarige metselaar II. A'. O., de 19-jarige R. D. Fietser vliegt over auto heen. Gisteravond' omstreeks zes uur botsten te Tholon op don viersprong Eendracht»- weg Kerkstraat Daletiscbestraat t Hoogstraat een auto en oen wielrijder togignf elkaar. Do heer Murre uit Poortvliet kwam met zijn auto van den Ecndrachtswcg en, wilde de Kerkstraat, die in het verlongda van den Eondrachlsweg ligt, inrijden, aldus het Volksblad'. Op hetzelfde ©ogenblik kwam de wiel rijder Elonbnas uit Thcdem uit de Hoog. straat en wilde de Dnleinscheslraat, die in hot verlangde van de Hoogstraat IM inrijden. Het gevolg was, dat Elenbaas' die vrij hard reed, tegen de flank val don auto botste, ongeveer ter hoogte van dan. motor. Hij liet zijn rijwiel los; volgens ooggetuigen moet dat zijn geluk zijn ge weest, daar hij anders onder den auto terecht zou zijn gekomen. -Hij vloog over d'en auto hoen en werd aan den anderen kant op straat gesmakt. Hevig bloedend' aan het hoofd werd hij naar dr. Dninker gebracht, die do wcitdcm verbond'. liet rijwiel was flink beschadigd, terwijl ook d'e auto rnaterieele schade be kwam. Volgens ooggetuigen ligt da gcheelo schuld' bij don wielrijder ,daar do auto (en eerste voldoende signalen gegeven bad en ook als „verkeer van rechts" voorrang had'. Do smokkelarij, Auto bes cl) o te n. Terwijl de grensbeambten nabij Swalmon (L.) oen passeerond'o smokkelauto bescho ten, passeerde plotseling een groclmteauto van Van dor Biezen uit S wal men. Enkele kogels troffen de groenteauto ito! de voorruit. De chauffeur werd door glas scherven aan het hoofd gewond'. Door fram overreden. Hedenmorgen werd de SO-jarige J. Run: uit 4Vell (L.) aldaar bij het overs tobeml van den weg door oen passecrondo traan van de buurtspoorweg NijmegenVcailo ge grepen en op slag gedood. Het Nationaal Uitgevers- en reclamebu reau Vlaardingen heeft een Gids voor Lei- mniden, Rijnsaterswoude, Woubruggo en liet Hollandsch merend'strict doen verschij nen. De burgemecslois van Lcimuidon en Rijnsaterswoude en die van Woubruggo Jaa Hoek onschuldig? De vrouw van den gevangene geeft een gedeeltelijke opheldering. Eenige v.eken geleden berichtten wij, dat mr. II. Maten te Arnhem, die destijds Jan Hoek, den verdachte in de bekende moord zaak in IJ en nek om, verdedigde, tot twee maal toe ceri anoniem schrijven ontvangen heeft, waarin de schrijver veiklaaide den moord te hebben gepleegd en do gedachte niet te kunnen verdragen, dat Hoek on- selruldig levenslang in do gevangenis had te verblijven. De Aruhemsdie advocaat mr. II. II. Roo- geschroomd dat te doen. Vergaaermg vair Vrijdag 13 October 1933, 's namiddags 2 uur. II. Voorzitter: do burgemeester, de heer II. Slulemerjer. Adressen inzake steunverieenmg IV/ volg) De Voorzitter vervolgt Dc heer Godlé maakt ons er een verwijt van, wat wij niet gedaan hebben, wat de vier groote gemeenten hebben gedaan, die om administratieve redenen uitstel van do nieuwe maatregelen hebben gevraagd', die anders op zeer korten termijn zouden moe ten worden ingevoerd'. Het is to begrijpen, dat een gemeente als Rotterdam, waar men 50.000 werldoozen telt, niet in enke le dagen de maatregelen kan nemen om zelfs maar de franje van de steunregeling te verwijderen. De heer Collé komt met zichzelf in te genspraak. Hij verwijt den raad en B. en \V. dat deze niets doen voor de werldoo zen en tegelijk zegt lrij: hier is herhaaldelijk en uitvoerig gedebatteerd over de steun- verleening. Dus de raad en IJ. cn \V. schenken toch wel aandacht aan deze aangelegenheid. Een fantastisch denkbeeld. De heer Gallé stelt oen naieve vraag: Gaat liet aan, dat de regcering zoo door gaat? Zou de heer Collé dan willen, dïit wij met de politie voorop naar den Haag trekken en de regeering wegjoegen'? De lieer Van Pelt: Dat zou iets zijn voor Musserfc. De heer Collé: U zou in mijn achting stijgen, als u daartoe het initiatief nam. G e r o e pHou/.cet De Voorzitter: De raad kan zich uitspreken en hij heeft in hel verloten niet 41,nar voor de bol, die toch reeds reden meende te heb ben aan do schuld van Jan Hoek te twij felen, achtte in deze anonieme brieven schrijven! een mogelijkheid oin achter de waarheid omtrent de Bennekomscho moord zaak te komen en loofde een bedrag van f 100 uit aan dengene, die hem ken rnede- deelen wio deze brieven geschreven had. Thans verneemt Het Volk ,dat de politie te Ede er in is geslaagd, een tip var. den sluier op te lichten. 'Een zekere K. to Edo hoeft haar n.l. verklaard, indertijd in opdracht van de vrouw van Jan Iloek een brief aan den rechter commissaris en aan den verdediger, mr. Maten, to hebben ge zonden, waarvoor hij f 10 van haar ont ving. Ongeval aan boord van een sleepboot. De sleepboot de Mercuur, kapt. Kamer ling, welke hedenmorgen de haven van werkloozen geldt ook, dat dc uitgaven van de overheid stijgen en do inkomsten daten. De overheid' betreurt tot de ingevoerde maatregelen to moeten overgaan, maar kan zij anders? Naar het oordeel van menschon, die hun verantwoordelijkheid voelen kan niet anders gehandeld worden. Daar legt de raad en blijkens het citaat van dein heer Dinkelaar, leggen ook do sociaal democraten zich bij neer. Een Fransch spreekwoord' zegt: Tot het on mogelijke is miemaind1 verplicht! 'Als niet ieder versobert, dan krijgen wo oen daling van do waardomutot cn dan raakt vooral de werklooze toog veel dieper in de put. Spr. meende dit neg eons to moeten zeggen, al gelooft spr. niet don heer Collé leuzen en het verwekken van oi.mi.-4 noo- d'ig. Als de hoer Gallé en zijn vrienden! wat Gcd1 verhoede en wat spr. ook nog niet ziet gebeuren do macht in banden kregen, zou dat beteekenen voor zeer velen: hongerlijden tot in liet on eindige! Het recht van adiesseercu. De lieer Qollé: Amen! De heer Etman zegt niet de bedoeling te hebben gehad' het adres vain do O.S.P. te steunen, maar alleen om de werkloozoni genist te stellen. In Schiedam bestaan drie vakcentrales en d'io zijn altijd zeer bescheiden geweest, wat betreft bot zenden van adressen aan den raad; do leiders trachten hot hoefd' koel te houden en hwffi versland' te gebruiken. Maar als zij mce- mon een adres te moeten zonden aan den raad1, zullen zij daartoe do vrijheid nomen, en spr. vertrouwt, dat daaraan dan de noodige aandacht zal worden geschonken. De Voorzitter: H'et zal van den toon en den inhoud afhangen, wat dd howling van B. en W. zal zijn. Tot nu toe hebben B. en W. nog steed's een be hoorlijke houding aangenomen tegenover adressen van de vakcentrales. De heer Oolló weet niet, of het ook aan zijn collega's is opgovaTon Do heer v. d'. Kraan: Uw collega is er niet! Geroep: Hij heeft wel d'e presentie lijst gotcckond'! Do hoor O o 11 weet niet, of het dep raad is opgevallen, dat het antwoord van den voorzitter zoor eigenaardig is geweest Vooral het slot was dat. Verantwoordelijkheid. Zijn we wel op d'e goede plaats, als we hier spreken over verantwoordelijk heid'? Spr. is zijn verantwoordelijkheid! steeds bewust en hij wil de consequentie van zijln woorden aanvaarden. Spr. hoopt, dat dit bij den voorzitter ook altijd het geval zal zijn. De adressen, waar het hier overgaat, zijn niet van de Communistische Partij, Voor spr. legt de vraag: Van wie komt dat adres? geen [gewicht in do zaal; spr, let alleen op den inhoud. De VaorzitteT: Ik heb gesproken vam „adressanten en wie die adressen steunen". Begrijpt u mij nu! De hoer Ooillé: Kort geleden is hioO een adres van een fascistische organisatie behandeld', van wolk adres do voorzitter heeft verklaard', dat liet volkomen ovefr to hebben overtuigd'! Do heer Collé heeft bkxlig was. Maar toch is, met grooteo!

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2