SÏA©Sf«IEUWS, Electriciteitstarieven. Verlaging gasprïjs. Vleesch in blik. Concours Fidelio. De werkioosheidszorg. Wijziging Precariobeiasting. H.B.S.-vereen. „Onder Ons". Uit de Communistischs partij. Verkeersongeval. OMLIGGENDE GEMEENTEN. Wijziging in voorbereiding. Ln eeu tot deu raad gericht adres van do Kamer van Koophandel voor de Bcnwlon- Maas van 19 September j.l. wordt verzocht aan de electriciteitstarieven do noodige aan dacht te willen schenken en in het bizonder voor het klein-krachtverbruik en den win kelstand een verlaging der tarieven to wil len bewerkstelligen. Kaar aanleiding hiervan dcclen B en \Y. mee, dat de electriciteitslarteven. niet alleen voor de in het adres genomiclo categorieën van verbruikers, doch ook voor de andere afnemers de volle aandacht hebben, zoo dat verwacht mag worden, dat zoo daat- toe eenigszins mogelijkheid beslaat zij hieromtrent met voorstellen bij den raad komen. Zoolang de gemeente Rotterdam echter geen wijziging in haar tarieven bracht, was een verlaging van het in onze gemeente geldend tarief niet mogelijk. Nu de gemeenteraad van Rotterdam korl geleden een aanvang gemaakt heelt met tiet wijzigen der tarieven, wordt ook hier een wijziging voorbereid. De „vcrbruiksklassen" afgeschaft In do vergadering van den gemeente raad van 30 Juni j.l, werd, overeenkom stig eon voorstel van B. en W„ tot ver laging valn den prijs voor hot muntgas besloten. Ln aansluiting daarop stellen B. en W. thans voor over te gaan tot Verlaging van liet voslrechttarief voor gas geleverd ove; den gewonen meter. Overeenkomstig het advies van de Com missie voor de Technische Bedrijven stol len zij voor de levering van genoemd gas ■een uniform tarief voor van: 12 cent por kub. II. voor de eerste 30 kub. M. en 6 cent per kub. 51. voor het meerdere verbruik. Ter toelichting hiervan diene, dat in verband met de hoeveelheid, die als alge meen gemiddelde voor oen normaal maan- delijksch verbruik wordt aangehouden, van een basis van 30 kub. 51. is uitgegaan. Do indeeling in de verbraiksklasson geeft volgens de thans bestaande verordening, in meerdere gevallen tot onbillijkheden aan leiding, waar daarbij de regeling wondt gevolgd, dat een vroeger gebruik tot maat staf geldt. Het zijn nu juist de goede afnemers, die onder de bestaande regeling worden achtergesteld' bij andeTen, wier verbruik om welke redenen dan ook, gedurende de beslissende periode een beperking onder ging- Deze onjuistheid wordt door dit voor stel weggenomen. Tevens wordt bereikt, dat de verhou ding, welke steeds heeft gegolden tusschen hot gewone gas en dat geleverd over den penningmeter, welke verhouding tijdelijk werd verstoord, weder wordt hersteld. De directe mindere inkomsten tengevolge van de voorgestelde prijsverlaging kunnen, warden geraamd op rond f 21.000. De gedachte is echter gewettigd, gelet op de resultaten van de verlaging van den prijs van het muntgas, dat het iagere tarief dermate aan de afname ten goede zal komen ,dat de mindere ontvangsten voor een groot gedeelte zullen worden gecompenseerd'. Do regeling zal, als zij door den raad wordt aangenomen, 1 Januari in werking treden. Voor steunbehoevenden. Door de leden van den gemeenteraad, de heeren C. H. L'tman en J. van Vonderen, zijn b:j schrijven van S November 11. de volgende vragen gesteld: le. Heeft het College van B. en W. ken nis genomen, dat spoedig begonnen zat worden met prima goedkoop rundvleesch, tegen deu prijs van 35 cent per kilogram aan de steunbehoevenden ter beschikking te stellen? 2e. Zoo ja, hebben B, en W, al reeds stappen gedaan bij de Crisis Rundvee Cen trale, ook voor Schiedam de benocdigde hoeveelheid rundvleesch beschikbaar ge steld te krijgen? 3e. Zoo neen, zouden B. en W. in bo venbedoelde richting dan stappen willen doen, om hier ter plaatse de gesteunden in de gelegenheid te stellen, dit goedkcope rundvleesch te kunnen bekomen? Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. het volgende mede: Het antwoord op de eerste vraag, zooals zij luidt, is in zooverre ontkennend, dat daan an officieel geen mededeeling is ont vangen. Wel heeft ons College een afdruk omt- vangen van de circulaire van de Crisis ^rsten prijs; de „Joodsche Slem" uit Den Rundvee Centrale van 9 OctoberJ.933, Hflag Weef (]Mr mMr 3 ?unten 0T)der. Iets bizonders leverde het Dameskoor .Erato uit Amsterdam, dat volgens het Ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan. Do belangstelling voor het concours van de Gemengde Zangvcroeniging Fidelio, di recteur de lieer Chr. van Beo!;, is ook gis teravond, toen do vierde en laatste étappe werd afgelegd, zeer groot geweest, zoo-vel wat het aantal deelnemers als luisteraars betreft. Geen der ingeschreven koren had verstek laten gaan en zij, die de vorige week niet aanwezig konden zijn, kwamen gisteren op het podium, zoo lat 11 ver cenigingen optraden. De jury had het dan ook niet gemakkelijk; van ruim 7 uur tot na middernacht hebben de heeren W. Landró, E. Flipse en Chr. van Beek inge spannen moeten luisteren naar den zang van telkens weer andere koren, om deze naar recht en billijkheid te beoordeelen. Daarbij was het zoo vol in de zaal, dat de politie moest ingrijpen en een eind maakte aan het versperren van de gangpa den en den uitgang door belangstellenden. Allen, in de zaal aanwezig, waren het hier over eens, dat men voor dit concours te klein behuisd was en dat het Se warm was. Desniettemin is er ook gisteravond uit stekend gn'.ongen. Vooral In de eere-afdee- ling Gemengde Koren was er vee! moois te genieten. AD verplicht nummer werd „Sirenen" gezongen en interessant was op te merken, het verschil in opvatting bij de verschillende dirigenten van dit werk van Ed. Flipso. Wij voelden het meest voor de wijze van uitvoering door de Arbej Iers Zangvereen. Excelsior, directeur Piet 't Hart, die Sirenen vrij levendig voordroeg. Concordia ran Westznau, directeur .1. Mie nes, trachtte 'nmeeri >[ieke sfeer te schep pen. Beide vercenigingen hebben hun vrije nummer, resp. Regenlied van G. H Boe- dijn en Koren van Alpli. Vranken, prachtig voorgedragen. Bij de Zaanland U's waren de tenoren beter dan bij Excelsior. Beide vercenigingen sloegen, wat pun ten aanlal betreft, alle voorgangers. Tot nu was het dameskoor „tnter Nos" uit Weosp, dat Zondagmiddag 5 November optrad,, met! 331 punten recordhoudsters „Concorlia" bracht het tot 335 en „Excelsior" werd eerste van het concours met 312 punten! Ook de mannenkoren hebben gister avond goed gezongen. In de afdoeiing uit muntendheid behaalde „Tot Ons Genoe gen" uit Dordrecht met 315 punten een Hart, directeur van do Arbeiders Zang- vcreeniging Excelsior Schiedam. Do heer Chr. van Beek, die namens de jury den uitslag bekend maakte, zeide, dat „Fidelio" voor het eerst oen dergelijk concours heeft georganiseerd on dat net comité van voorbereiding en uitvoering zijn taak met veel ijver en naar boste we ten en kunnen heeft vervuld. De heer W. H. v. d. Toorn, sprak oen slotwoord en bracht namens „Fidelio" dank aan do Schiedammers, die hebben mee gewerkt om dit concours mogelijk te ma ken; de vercenigingen die meegewerkt heb ben en aan de jury, die op do meest nauw keurige wijze do verschillende prcsla tie's heeft beoordeeld Wat do zang als cultuur-uiting betreft, staat Nederland nog verre loiit achter bij sommige andere lauden, maar er kouit ver betering. Spr. wekte alle zangers oti zan geressen in Nederland op om voort te gaan op den ingeslagen weg, Na afloop van het concours bestond er gelegenheid om een dansje te maken, waar van echter geen druk gebruik werd ge maald, waarschijnlijk omdat niel was mee gedeeld, dat die gelegenheid beslonl. Do hoeren J. v. d. Moor en W. II. van der Toorn, onder wier beheer het gar rani ie- en steunfonds stond en do lieer W. Sterk, die meermalen van a Ivies diende hij liet organiseeren van dit concours, wer den benoemd to! core leden van „Filelio", volgens opschrf t gericiht,.Aan de besturen van gemeenten met minder dan 100.000 in woners". Daarin werd bericht, dat de mogelijkheid werd overwogen vleesch van de aan den Nederlandschen rundveestapel te onttrekken dieren in verduurzaamden vorm, als rund program Zaterdag 4 November reeds had moeten zingen. „Erato" was nj. de eenige vereeniging, die met pianobegeleiding zong. Hot koor behaalde een eersten prijs en na- vleesch in blik, tegen betaling van 35 oent m©ns de jury werd meegedeeld, dat ook de per K.G. beschikbaar te stellen voor steun- accompagnateur had bijgedragen om dit behoe; enden. succes te bereiken. In verband daarmede werd m dezelfde, r. circulaire een opgave gevraagd van de hco j "plagen van gisteravonr ur en: veelheid, die daarvan voor de onderschei-1 Afdeeling uifmuntendlie,d gemengde ko den groepen van steunbehoevenden, voor ren: Zang Veredelt, Oostvoorn, 280 p., 2e de gemeente zou moeten worden beschik baar gesteld. Deze opgaaf, die uiterlijk 15 October d.a.v. bij de Crisis Rundvee Centrale werd ingewacht, hebben wij 13 October 1.1. in gezonden prijs; R.K. Gemengd Koor Pulchri Studio, Lei den, 240 p., 3e pr. „Het Westen", Rotterdam, 326 p.. le pr. Eere afdeeling mannenkoren: Weesper 5Iannenkoor, Wcesp, 275 p., 2e pr. Lit het vorenstaande blijkt dei halve, dat rv_ onze aandacht op deze zaak gevestigd blijft, Eere afdeeling gemengde xoren: Door De twee andere vragen vinden in hetgeen wij hierboven hebben medegedeeld hare beantwoording. Naar de ,Tel." vernc nt, zal de distri butie van het, door de Crisis Rundvee Cen trale ter beschikking van do gemeente besturen gestelde vleesch in blik, niet eer der dan 4 December a.s. kurmen aanvan gen. Amsterdam is met de voorbereiding geheel gereed, zoodat daar direct nadat do Crisis Rundvee Centrale de blikken heeft gezonden ,de verkoop kan aanvangen. De voor den verkoop aangewezen slagers mogen deze blikken alleen vorkcopeu tegen 35 cent per stuk en onder Inneming van door Maatsehappelijken Steun aan daaivoor in 'anmerking komende personen afgegeven bons. Benoeming. Tot onderwijzer aan de Savornin Loh- momschool (hoofd de heer H. Gotink) is benoemd de heer J. van Noort te Zwijn- drecli-t. De rijksbijdrage voor 1933 89 pet. van de werkloos heidslasten. Zaterdag is alweer een circulaire van het departement van b'nnenlandsche zaken aan alle gemeentebesturen uitgegaan over de werkioosheidszorg. Daarin wordt de veronderstelling, die we in de S c li i e d a m s c h e Courant uitspraken, dat de rijksbijdrage voor werk- loozenzorg over 1933 aan onze gemeente ongeveer 90 pet. van de totale kosten zouden bedragen, bevestigd. Die bijdrage zal n.l. 89 pet. bedragen. liet departement heeft n.l. het percentage naar beneden af gerond Het zou nauwkeurig 76 pet. plus 18 pet. van 76 is 89.68 pot. zijn, maar die 0.68 pet. worden verwaar loosd bij de berekening van de rijksbijdrage. Automaten op of hoven ge meentegrond. B. cn W. stellen voor in de verordening tot heffing van geldon voor het gebruik van openbaren grond een wijziging te bren gen, aangezien hier, in vergelijking met andere gemeenten, de gevorlorie bedra gen 7°er lnag zjjn. Voorgestel I wordt in arf. 6 onder punt lo van be Jonkie ver ordening te lezen „lo. Voor het gebruik van ovenbaron gemeentegrond a. tot liet daarop leggen of plaatsen van goederen, met uitzondering van bouw materialen: i voor een week of korter f 0.30 per 512 voor een mnnnd of korter, doch langer dan een week fO.50 jier M2. voor een jaar of korter, doch langer dan een mnarfd f 4,per M2. tot het daarop leggen of plaatsen van bouwmaterialen: voor elke week of ge deelte van een week f 0.25 per 512. b. tot het daarop zetten van schuRin gen en tot het vormen van afgesloten ruimten per maand of gedeelte van een maand f0.50 per 512 In art. 6 worden onder punt 2o. na het vermelde onder letter h ingevoegd de volgende woorden „i. een weeg- of verkoopautomaat of een ander dergelijk toestel op of boven den openbare gemeentegrond per jaar of gedeel te van een jaar voor elke d,5f 2 of onder deel daarvan, in horizontale projectie ge meten f0.10; met een minimum per auto maat van f 2.50." Voordracht. Op de voordracht van B. en W. van Rotterdam voor de benoeming van een tij delijk leeraar in scheepsbouwkundig tee kenen en vaktheorie aan de gemeentelijke vakteekenschool aan de Vestaslraat, is als eenige candidaat geplaatst de heer J. ARsle naar. Eendracht Sterk, Klaaswaal, 286 p., 2e pr.; Arbeiders Zangvereen. Exce'sior, Schie dam, 342 p., le pr.; Gemengde Zangvereen. Concordia, West- zaan, 335 p., le pr. le Afdeeling Dameskoren: „Erato", Am sterdam, 309 p., le pr. AEdce'ing uitmuntendheid mannenkoren De Joodsche Stem, Den Haag, 312 p., le pr.; Tot Ons Genoegen", Dordrecht, 315 p., le pr. De Koioszangers, Rotterdam, 293 p., 2e pr. „Nieuw Amsterdam", Amsterdam, 295 p., 2e pr. Zang en Vriendschap, Seheveningen, 281 P., 2e pr. Afdeeling uitmuntendheid mannenkoren: Reineveld's Mannenkoor, Delft, 2% p., 2e pr. De direeteursprijs werd met algemeen© stemmen toegekend aan don heer Piet 't Propaganda-avond Chr. Middenstand, De afd. Schiedam van den Chr. Ilandol- drijvenden en industrieelcn middenstand in Nederland houdt morgenavond in het Geref. Jeugdhuis een gezellige propaganda- bijeenkomst, waarin de heer A. Bos van Rotterdam, zal spreken over: Grepen uit het middenstandsleven. De heer C. J. Nobel zal declameeren en mej. R. Anceaux zal eenige liederen zingen. Voorts zu'len cr eenige films vertoond worden. De padvinders marehccrcn. De afdeeling Schiedam van de Nederland- sche Padvindersvereeniging, •waaronder res sorteeren de groepen I en II, resp, de Schiedamsche Waterscouls en liet Soliot- sche Vendel, organiseert Dinsdag, 14 No vember a.s., 's avonds om 8 uur een pro paganda-avond in den R. K. Volksbond. Zaterdagavond hebben de padvinders van beide groepen, in tolaal ongeveer 60 jonge mannen, een propaganda-marsch door do stad en door Vlaardmgen gemaakt, vooraf gegaan door den marschbond. De maieliee- rende padvinders trokken overal veel be kijks. Propaganda-avond. De If.B.S. vereeniging „Ond'er Ons" beeft Zaterdag in Musis Sacrum edn welgeslaag den propaganda-avond gegeven, die druk bezocht was door II.B.S.-ers, oud-leeiiingccï en andere belangstellenden. Voorts waren aanwezig do directeur der 1I.B.S., do heer 5Vl. van Gelder en do leeraren N. Temperman. ir. F. O. 5Vl. Slooff, A. Berg en Roodvoets en de oud- lecraar, de heer F. Koote. Do avond' werd geopend door den voor zitter, den hoer J. Houtman, waarna direct begonnen werd met do opvoering van ooti van de jongste penneprodueten van Ghari- varius, namelijk een „losbandige" bewer king vain Shakespeare's „Stocrra". En hoe wel or van dezen "Storm" weinig over gebleven is, dan een stuk van do intrigue en de namen van de mcdespelondeui, op liet tooneel heeft het flink gestormd. Do opvoering geschiedde onder leiding van den lieer ir. F. C. W. Slootf, die ook deu proloog uitsprak. Toen begon het ge-.,donder". Onder oyaa oorverdoovend lawaai van blik on imita tie wind, werd do schipbreuk gesugge reerd, die de basis is van het geheel© spel. Het spel zelf is door Charivarius ont daan van alles wat naar Shakespeaxiann- selien stijl zou kunnen rieken en heeft hier en daar zelfs een stukje Amsterdam se lw gein ingclascht, waarvan do bedoe ling is ,dat ©r om gelachen wordt Waar schijnlijk als verzachting van het serieuze weefsel van „Dichtung und Wahrhcit", dat Shakespeare met de „Tempost" heeft ge wrocht. Wij hebben niets tegen parodieën en „Hamlet in colbert" zou wolicht ook nog wel te gemeten zijn. doch zoodra die pa- rodiecring haar Kracht zoekt Ln banalitei ten, wat betreft de dialoog en oorspron- sproQikelijke opvattingen, wat betreft den gclioelen opzet, dan hooft voor ons die parodie geen positieve waarde moer. Da» wordt naar ons gevoel Shakespeare ge schaad, hoewel we toch onmogelijk kun nen aannemen, dat zulks in het voornemen van Nolst Trénité gelegen zou kunnen hebben, die blijkens zijn vak toch wol een groole liefde voor de Engclsche litteratuur meet koesteren. Van de spelers noemen we in de eerste plaats de vrouwelijke hoofdTol Propero's dochter .Miranda gespeeld door mej. Toetio Willems van Beveretn, die een vrij goede typeering gaf van wat deze rol vroeg; Over het algemeen echter kregen we den indruk, dat de jonge spelers niet erg vast in hun schoenen stonden en dat zij niet goed wisten wat liet karakter hunner rel len was. Zij deden hun best, doch er ging weinig kracht van hun optreden uit. Wel licht is dit een kwestie van regie, die, men zou het zoo kunnen vermoeden, mis schien een tikje te technisch is geweest. In ieder geval was de stormsuggestie over- void,gond; de bliksemlampem kwamen prachtig op tijd. Aan het einde van het stuk werden mej. Willems van Bcveren bloemen aan gebeden en kou begonnen worden met dansen, waarmee men zich met muziek van „The Jumblers" en onder leiding van deu heer Westhuis, nog geruimen tijd ver maakte. Eu de heer C. Frenay. ln de „Tribune" van Zaterdag komt het volgende bericht voor: „Het Politiek Bureau der O.P.H1. heeft besloten 0. Frenay als lid der C.P.tl. te rayieeren. Ondanks do scherpe waarschuwing, die Frenay in de laatste huishoudelijke ver gadering der afd. Schiedam had gekregea, heeft hij de Party in de burgerlijke pers openlijk aangevallen. Het Po j tick Bureau besloot daarop lot royement". 51en heeft ons een afschrift getoond) van een brief, d'ie gedateerd was 6 Nov. 1933, gericht aan het bestuur der O.P.H., waarin de heer C. Frenay bedankt als lid dier partij op grorid' van hot besluit, ge nomen op de derde der informalorische vergaderingen van de afdeeling Schiedam en meedeelt voortaan in den Sclucdamsch.cn gemeenteraad en in do Provinciale Staten van ZuidMlollamd als partijlloos lid te zul len optreden. f:i een schrijven van 8 November 1933 wordt de heer C. Frenay door den partij secretaris, den heer Schalker uit Amster dam, gevraagd mee le deelen of het juist is, dal hij aan de Sc hiedaiaselie Cou rant inlichtingen omtrent partij aangele genheden heeft verstrekt. Blijkens een ons getoond afschrift is daarop geantwoord met een verwijzing naar hel schrijven van fi November j.l., waarin de schrijver bedankt had als lid derC.P.H Naar wc vernemen zal de lieer C. Frenay hedenavond in de vergadering, belegd door de C. P. II. afdeeling Schiedam niet de bat! eeren. Het karakter van deze vergade ring is gewijzigd. Aanvankelijk zou hot een openbare propaganda bijeenkomst zijn; nu wordt het een pro test vergadering tegen het colportageverhod en legen steunver laging. De heer C. Frenay deelde ons moe, ten aanzien van deze beide kwesties op het zelfde standpunt 1e slaan als de C. P. II Als de leiding van de vergadering zich op het eenig juiste standpunt zou stellen, dat alleen over colporlageverbo-d en steunver- leening gesproken mocht worden, zou cr voor den heer C. Frenay niets te ctebattoe- ren vallen. betrof, zou natuurlijk! de gestel van do C. P. H. ,ter sprake kunnen worden gebracht. Op den rijksstraatweg bij "Wassenaar. Zaterdagavond, omstreeks half 6, is do 24-jarige G. V., van hier, die onder den,' invloed van sterken drank verkeerde, op den rijksstraatweg onder Wasssenaar, met zijn auto gebotst tegen een andere auto die uit do richting Leiden kwam. De bof* sing was zoo hevig, dat de Schiedamsche aulo terecht kwam in don voortuin van een villa. Beide auto's moesten worden wegge sleept. G. V. werd door de Wassenaar-mho politie meegenomen. W.S.5r. „Schiedam". Gisteren hield' de W.S.V. Schiedam eeini spiermgwed'sfrijd in do Vulcaanhaven, waar aan een twaalftal jachten deelnam De eerste prijs werd behaald door G Loms met 21 stuks, dé tweede door Jacq. Rebecs' nte' 16 stuks, de derde door J. N. van' Overboek, met 13 stuks, de vierde deer D. B te Kcdsté met 12 stuks, de vijfde door D. Lems mot 12 stuks en de zesde door dr. Dagevos met 8 stuks. Inbraak. Zaterdag zag de chef boekhouder van de firma Van 'tHof en Jomgcpior, gevestigd aan de Lange Haven, dat oen ruit vim de drukkerij in de Keetsteeg vernield was Gebleken is, dat twee doezen met mate riaal, die op een tafeltje ouder het raam stonden, ontvreemd zijn en bovendien eeni ge voorwerpen, in de onmiddellijke nabij heid van de vernielde ruit. A. A G E N D Srliicilara. Pandora, Hoogstraat. 5Ia(a Hari. Het levea is geen lolletje. 14 Nov. Musis Sacrum, half 3. Eerste handwerk en bridgemiddag Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 14 Nov. Zaai B.K. Volksbond. Propaganda^ avond Padvinders (Waterscouts en Schotsdie Vendel) 14 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Familie avond ten bate bouwfonds W es» terkerk. 14 Nov. Vereenigingslokaal, 8 uur. Zen- dingsavond van wijk If der Ned. Ilcrv. gemeente. Spr. zende ing H. J- Eggink. 14 Nov. St. Joris Dooien. 8.15 uur. Feest avond Oud-Kaderbotnd. 14 Nov. Geref, Jeugdhuis. Propaganda- avond Chr. handeldrijvende ea in dustrieel© middenstand. 1416 Nov. heerkamer Lutherscho kerk. 810 uur. Vorkoopa vonden hand1- werken ten bate Lutherscho Diaco nessenaxbeid. 16 Nov. Musis Sacrum, 2 30 uur. Ned; Ver. van Huisvrouwen. Cozing mevr. VogelMolenkamp over het Jueobafonds. 16 Nov. Gebouw Eenlracht, half S. Too neel voorstolling 0. J. (M.) V. Too- ncelclub. 16 Nov. Gebouw R. K. Volksbond 8 uur. De Hanze. Lezing mr. F. Baoln De omzetbelasting. 16 Nov. Vereenigingslokaal, 8 uur. Prot. Chr. Best. Bond. Propaganda ver gadering. 16 Nov. JIusis Sacrum, 8 uur. Geref. Jeugd koren A. en B. Uitvoering. 17 Nov. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. A.R J.A.- vergadering. 18 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. CarpcDiom. Soirée. 18 Nov. Geb. Eendracht, 8 uur. De Zilver- voorn. Feestavond. 19 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Amusante Tooneelver. Wilskracht. Soirée. 1 Dec. Vereenigingslokaal, 8 uur. Wijle' III der Ned. Herv. gemeente. Val» kenheidëfilm. Iedere Zaterdagmiddag van 25 uur. Ste delijk Museurn. Rotterdam. Capitol. £.15 u. 8.15 u. Rasputin and the Empress. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Rasputin and the Empress. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Cavalcade. Lumière, 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. Houten kruisen. Luxor. 7.30 H. 9.30 u. Traum vom glück. Olympia. 7 u. 9.15 u. Een vrouw werd gekruisigd. Prinses. 2.15 u. 815 u. Danshuis de Gou den Engel; De Rad opatrouille. Royal. 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u, Kaiscr- walzer. Scala. 2 u. 7 u 9.30 u. De verliefde fir ma; De groole klucht. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Queen Kelly. I Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Meineed. VL AARDINGEN. Hnringvisschcrij. Zaterdag werd aan don afslag betaald voor Volloharing Zand van £8.50 tot f 8.G0j Vo'leliaring Eng. wal f9.10 tot £9.60 en Slcurharing dito 7.10. Van de haringvisscherij waren binnen gekomen de VL 49 met 24 last; de VU 89 met 34 last; do GDY 200 met 26 last? de VL 195 met 38 last; de VL 86 met 30 last; do KW 47 met 34 last; de KWi 31 met 31 last; de KW 134 met 21 lasti de VL 79 met 28'/e last; de VL 39 mot 38 last; de VL 80 met 33 last; de KWi 127 met 44 last cn de VL 132 met 25 last] Als het een propaganda vergadering van pekel- en steurimring.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2